مخبر - 1398/06/31 - عقب ماندگی جاده های گنبدکاووس از افزایش خودروها و جمعیت

عقب ماندگی جاده های گنبدکاووس از افزایش خودروها و جمعیت
پدال نیوز- با اینکه جاده از مهمترین زیرساخت های توسعه جامعه و ایفاگر نقش اصلی در تردد و حمل و نقل به شمار می روند و باید همگام با افزایش جمیعت و خودروها توسعه یابند اما جاده های ارتباطی شهرستان 350 هزار نفری گنبدکاووس همچنان از دو عنصر انسان و خودرو عقب مانده اند.
عقب ماندگی جاده های گنبدکاووس از افزایش خودروها و جمعیت

به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، توسعه نیافتن جاده ها در دومین شهرستان بزرگ استان گلستان همگام با رشد جمعیت و خودروها در چند دهه اخیر سبب شده تا میزان حوادث رانندگی در 845 کیلومتر طول جاده های برون شهری گنبدکاووس اعم از اصلی، فرعی و روستایی بالا باشد و هر از چند گاهی نیز شاهد یک حادثه مرگبار مانند تصادف صبح دیروز (شنبه) یک دستگاه تریلی حامل سیمان با یک دستگاه مینی بوس باشیم که منجر به جان باختن 15 انسان بیگناه و مصدوم شدن 18 نفر دیگر شد.
حادثه ای که به گفته استاندار گلستان، بسیار تلخ و غمبار بود زیرا بیشتر جان باختگان و مصدومان این سانحه رانندگی که عامل انسانی (خواب آلودگی و انحراف به چپ راننده تریلی) علت اصلی آن ذکر شد، خانم و کودک بودند که جملگی از روستای "قره داشلی" از توابع شهرستان مرزی مراوه تپه گلستان و به شوق رفتن به زیارتگاهی در علی آباد کتول حرکت کردند که به مقصد نرسیدند.
به گفته کارشناسان پلیس راه در پنجمین جلسه کمیسیون ایمنی راه های گلستان که به دلیل وقوع حادثه مرگبار روز گذشته با حضور استاندار و برخی مدیران کل این حوزه در گنبدکاووس برگزار شد، کم عرض بودن جاده ترانزیتی و پرتردد گنبد به مرز اینچه برون و نبود شانه خاکی در برخی نقاط آن، شدت حادثه و تلفات آن را (به دلیل واژگونی مینی بوس و آتش گرفتن آن) مضاعف کرد.
نکته ای که سرهنگ علی عبدی فرمانده پلیس راه گلستان به آن اشاره کرد و خواستار تعریض جاده ترانزیتی گنبد به اینچه برون شد و گفت: نه تنها این جاده نیاز به تعریض و ارتقای ایمنی دارد بلکه مشابه این جاده در گلستان زیاد هستند که بایستی در یک برنامه کاری چند ساله تعریض و ایمن سازی شوند.
وی همچنین آماری هم از تصادفات جاده ای گلستان درنیمه نخست امسال ارائه کرد و گفت: در این مدت درمجموع 3394 فقره تصادف در جاده های برون شهری استان رخ داده که 128 فقره آن منجر به فوت، 1275 فقره منجر به جرح و 1991 فقره تصادف خسارتی بوده است.
سرهنگ عبدی اضافه کرد: حاصل تصادفات جاده ای گلستان در 6 ماه نخست امسال 159 نفر کشته و 1392 نفر بوده است که تعداد کشته شدگان 20 نفر کمتر از مدت مشابه سال قبل است.
*** نیاز جدی جاده های ارتباطی گنبدکاووس به ارتقا و بهسازی
گستردگی گنبدکاووس با 5072 کیلومتر مربع وسعت که از این حیث بزرگترین شهرستان استان گلستان به شمار می رود، سبب شده تا وضعیت 845 کیلومتر طول راه های ارتباطی آن (اصلی، فرعی و روستایی) بالاخص دو بخش فرعی و روستایی که درمجموع 810 کیلومتر را شامل می شوند، چندان رضایت بخش نبوده و نیاز جدی به اصلاح و بهینه سازی دارد.
نکته ای که رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گنبدکاووس نیز به آن معتقد است و می گوید که این شهرستان در مجموع 33.3 کیلومتر راه اصلی، 236.1 کیلومتر راه فرعی و 575.2 کیلومتر راه روستایی ثبت شده و شناسنامه دار دارد که از این مقدار 133 کیلومتر از راه های فرعی آن نیاز به ارتقا و 90 کیلومتر دیگر آن نیاز به احداث شانه خاکی دارد.
علی اصغر خسروی همچنین می گوید که 10 درصد جاده های روستایی گنبدکاووس نیز نیاز به روکش آسفالت فوری دارد که هزینه هر کیلومتر آن براساس قیمت امسال حدود سه میلیارد ریال می باشد.
وی اضافه کرد: هزینه ارتقای هر کیلومتر راه فرعی شامل دو متر زیرسازی (شانه سازی) و یک متر آسفالت در هر طرف جاده، بین 5 تا 6 میلیارد ریال است.
به گفته خسروی، هم اکنون به دلیل افزایش جمعیت روستاها و تعداد خودروها، جاده آق آباد به آجی قوشان بطول 29 کیلومتر، جاده موسوم به خط آلمان به طول 37 کیلومتر، جاده دهستان سلطانعلی به طول 30 کیلومتر و جاده آق بند به طول 37 کیلومتر نیاز به ارتقای جاده از عرض حدود 6 متر به حدود هشت متر دارند.
وی اضافه کرد: جاده سه راهی داشلی برون به کرند دربخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس نیز به طول 90 کیلومتر نیاز به احداث شانه خاکی در یک طرف جاده دارد که سال گذشته درجلسه ای که برخی مدیران کل گلستان به همراه معاون عمرانی وقت استاندار در آن حضور داشتند، برای آن سه میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شد اما تخصیص نیافت.
با وجود این مسائل، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گنبدکاووس وضعیت راه های ارتباطی این شهرستان را خوب توصیف کرد و گفت: عرض راه های موجود که تماما آسفالت هستند، براساس تعاریف بین المللی احداث شده است.
به گفته خسروی، عرض راه های فرعی که دارای دو باند رفت و برگشت است در مجموع 7.6 متر و عرض جاده های روستایی نیز از 5.5 تا 6.5 است.
وی اضافه کرد: درحال حاضر فقط راه دو روستای ماسانکوب و پشه لر در بخش مرزی داشلی برون جمعا بطول 40 کیلومتر هنوز خاکی بوده و نیاز به زیرسازی و آسفالت دارد که کار آسفالت روستای پشه لر به طول 10 کیلومتر شروع شده است.
خسروی با بیان اینکه در بخش مرکزی گنبدکاووس هم حدود هفت کیلومتر جاده خاکی و شنی در مناطق روستایی داریم که نیاز به آسفالت دارد، تصریح کرد: در مجموع 10 درصد جاده های روستایی این شهرستان نیز نیاز به روکش آسفالت فوری دارند که بطور میانگین سالانه 20 تا 25 کیلومتر آن ازمحل اعتبارات ملی آسفالت می شوند.
رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای گنبدکاووس همچنین اعلام کرد که هم اکنون هشت نقطه از جاده های اصلی، فرعی و روستایی این شهرستان پرتصادف بوده و نیاز به ایمن سازی دارد.
خسروی گفت: راه روستاهای یوسف آباد، ایمر، باغلی مرامه، قوچمراد و کاکا و جاده موسوم به اسبدوانی، هر کدام یک نقطه پر تصادف دارند و دو بریدگی شامل بریدگی روستای قره سو در جاده اصلی گنبد به آزادشهر و دیگری نرسیده به روستای پشمک پناده در جاده اصلی گنبد به مینودشت از دیگر نقاط پرتصادف جاده های گنبدکاووس هستند.
وی افزود: کار مطالعات رفع این نقاط پرتصادف و ایمن سازی آن توسط مشاور درحال انجام است و تا پایان امسال دو نقطه آن یعنی بریدگی روستای پشمک پناده درجاده اصلی گنبد به مینودشت و بریدگی روستای قره سو در جاده اصلی گنبد به آزادشهر ایمن سازی خواهد شد.
خسروی اضافه کرد: این دو بریدگی هر کدام با هزینه افزون بر 20 میلیارد ریال از محل منابع ملی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به دوربرگردان های استاندارد تبدیل می شوند.
وی بابیان اینکه بقیه نقاط پرتصادف جاده های گنبدکاووس نیز بتدریج و با تامین منابع لازم، اصلاح و ایمن سازی می شوند، تصریح کرد: چند نقطه دیگر از جاده های روستایی این شهرستان نیز پرتصادف البته با درجه کمتر هستند که در سال های آتی با انجام مطالعات و درصورت تصویب در کمیته فنی و کارشناسی، اصلاح و ایمن سازی می شوند.
*** ضرورت نظارت جدی بر سرعت خودروهای سنگین در جاده های گنبدکاووس
علاوه بر تعریض جاده های ارتباطی گنبدکاووس و ایمن سازی آنها، افزایش نظارت بر خودروها و سرعت آنها در جاده های این شهرستان نیز ضروری است نکته ای که بخشدار داشلی برون گنبدکاووس معتقد است که خودروهای ترانزیتی و کامیون های حمل مواد معدنی آن را رعایت نمی کنند.
حاجی نظر شیرمحمدلی گفت: این خودروها برای رسیدن سریعتر به مرز و یا دفعات بیشتر حمل بار، همواره بیش از سرعت مجاز در جاده های کم عرض مناطق شمالی گنبدکاووس رانندگی می کنند که بایستی سرعت این خودروها توسط پلیس راه یا پاسگاه های مرزی کنترل شود.
وی همچنین گفت: علاوه بر کم عرض بودن همه 238 کیلومتر جاده های مناطق شمالی گنبدکاووس، بسیاری از این جاده ها نیز از داشتن شانه خاکی و آسفالت مناسب محروم هستند و باتوجه به اختلاف سطح جاده ها با اراضی اطراف آن، غالبا شاهد حوادث رانندگی ار نوع واژگونی خودرو در منطقه هستیم.
مشکلات جاده ای دومین شهرستان بزرگ گلستان به اندازی هست که نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی هم روز گذشته درپنجمین جلسه کمیسیون ایمنی راه های گلستان که استاندار و برخی مدیران کل استان در فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، واژه "افتضاح" را بر کیفت راه های گنبدکاووس گذاشت.
قرجه طیار گفت: محرومیت و عقب ماندگی گنبدکاووس در بخش های مختلف از جمله راه ها زیاد است و با وجود اقدامات انجام شده در سال های گذشته اما همچنان این شهرستان نیازمند توجه جدی درحوزه زیرساخت راه های ارتباطی است.
وی اضافه کرد: برای کاهش حوادث رانندگی در جاده های گنبدکاووس بویژه در محور گنبد به مرز اینچه برون بایستی تکمیل جاده موسوم به نفت این شهرستان مورد توجه جدی قرار گیرد ضمن اینکه امکانات پزشکی و اورژانس جاده ای گنبدکاووس هم نیازمند تقویت است.
طیار گفت: باوجود ماه ها پیگیری برای اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مرکز ترومای شرق گلستان در بیمارستان مطهری گنبد تازه این دستگاه اختصاص یافته و قرار است به این مرز درمانی منتقل شود.
نماینده مردم گنبدکاووس افزود: اورژانس جاده ای دماغ در بخش مرزی داشلی برون نیازمند تقویت است و بارها شده که مصدومان حوادث رانندگی و بیماران منطقه به دلیل کمبود امکانات پزشکی در بخش جان خود را از دست داده اند و حتی این شهرستان که محور 6 شهرستان دیگر واقع در شرق گلستان است، هنوز ساختمان مستقل پزشکی قانونی ندارد.
وی همچنین به کانکس نشینی پلیس راه گنبدکاووس - مراوه تپه نیز اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه گنبدکاووس دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است و گمرک و مرز اینچه برون در آن واقع است اما پلیس راه آن که 512 کیلومتر حوزه فعالیت دارد، هنوز یک ساختمان مستقل ندارد و ماموران آن در کانکس حضور دارند.
*** کمبود امکانات آتش نشانی و جرثقیل در جاده های گنبدکاووس
مشکلات و کمبودهای جاده ای گنبدکاووس به موارد ذکر شده بالا ختم نمی شود و این شهرستان از کمبود امکانات آتش نشانی و استقرار چرتقیل در جاده های ارتباطی رنج می برد؛ نکته ای که فرمانده پلیس راه گنبدکاووس - مراوه تپه به آن اشاره کرد و اظهار داشت: اگر این امکانات در جاده ها می بود از آمار تلفات جاده ای این شهرستان بالاخص در حادثه روز گذشته بسیار کاسته می شد.
سرهنگ دوم علی اصغر آشور فارسیانی گفت: منطقه شمال گنبدکاووس با توجه به حوادث رانندگی که بیشتر واژگونی خودرو است، نیازمند استقرار یک ایستگاه آتش نشانی مستقل است زیرا در حوادثی که خودروها دچار حریق می شوند، حضور بموقع ماموران آتش نشانی می تواند از تلفات انسانی بکاهد.
وی افزود: درحادثه روز گذشته تریلی با مینی بوس، خودروهای آتش نشانی از شهر گنبدکاووس و اینچه برون که 40 کیلومتر با محل حادثه فاصله داشتند، استفاده شد که عملا تا حضور آنها، بسیاری از سرنشنیان مینی بوس جان خود را در آتش از دست دادند.
سرهنگ دوم آشور فارسیانی اضافه کرد: علاوه بر ضرورت راه اندازی ایستگاه آتش نشانی در مناطق شمالی، نبود جرثقیل سنگین نیز از کمبودها و مشکلات منطقه است که مانع از امدادرسانی در کوتاهترین زمان به خودروهای واژگون شده می شود.
مجموعه مشکلات و کمبودها در جاده های ارتباطی گنبدکاووس سبب شد تا استاندار گلستان در جلسه دیروز کمیسیون ایمنی راه های این استان دستور ویژه برای اختصاص یک دستگاه خودرو آتش نشانی جدید به ایستگاه آتش نشانی شهر مرزی اینچه برون، تقویت نیروی انسانی و اورژانس جاده ای روستای دماغ، انجام شانه خاکی قسمت شمالی محور سه راهی داشلی برون به مراوه تپه را صادر نماید.
هادی حق شناس همچنین بر لزوم برنامه ریزی کوتاه، میان و بلندمدت از سوی ادارات کل راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده ای و نیز شرکت زیرساخت گلستان برای ارتقا و ایمنی وضعیت جاده ای گنبدکاووس تاکید کرد که امید است این امر محقق شود.
منبع خبر : پدال نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
آلمان   حمل و نقل   آتش گرفتن   ایمنی   تریلی   استانداران   کشته شدگان   برون شهری   علی اصغر خسروی   گنبد کاووس   سیمان   پدال   بهسازی   جان باخت   بهینه سازی   مینی بوس   واژگونی مینی بوس   مصدومین   نقش اصلی   مصدوم شدن   علی آباد کتول   وقوع حادثه   رضایت بخش   تعریض جاده   همگام   دهستان   مراوه تپه   حادثه   تصادف   استان گلستان   حوادث رانندگی   تصادفات جاده   شهرستان   افزایش جمعیت   سانحه رانندگی   رشد جمعیت  
اخبار مرتبط
از گوشه و کنار یزد | سانحه رانندگی درکمربند غربی میبد 3 کشته و یک مجروح بر جا گذاشت
تسنیم
سهم 68 درصدی افراد بومی در تصادفات جاده ای
پانا
خطا های انسانی مهمترین عامل سوانح جاده ای+ فیلم
صدا و سیما
تصادف در جاده یاسوج به شیراز یک کشته و 7 مصدوم بر جا گذاشت
ایرنا
آمار نگران کننده فوتی ها در سوانح رانندگی کهگیلویه و بویراحمد
ایرنا
برخورد پراید با سمند در آق قلا هفت زخمی بر جای گذاشت
ایرنا
به خاک سپرده شدن پیکر 15 جانباخته حادثه تصادف تریلی با مینی بوس
برنا نیوز
خواب راننده تریلی، 18 مسافر را سوزاند
ایران جیب
خاکسپاری 15 فوتی تصادف اخیر در استان گلستان
خبر داغ
15 نفر قربانی بی توجهی مسئولان به طرح عریض سازی جاده های روستایی گلستان شدند
خبرگزاری خانه ملت
خاکسپاری 15 فوتی تصادف استان گلستان
عصر ایران
پیکر جانباختگان حادثه تصادف تریلی و مینی بوس به خاک سپرده شد
ایسنا
آتش سوزی پس از تصادف جان 15 نفر را گرفت
بازار نیوز
سوختن 15 مسافر در آتش بی احتیاطی
ایران جیب
15 کشته در تصادف مینی بوس با تریلی
جوان آنلاین
سالانه 50 نفر در محور کرمانشاه -کامیاران جان خود را از دست می دهند
تسنیم
14کشته در گلستان و مرگی که کسب و کار ما است
فیدوس
آخرین آمار جان باختگان تصادف دلخراش در گلستان
تابناک
اسامی کلیه مصدومان حادثه مینی‎ بوس گلستان+جزییات کامل
برنا نیوز
آخرین جزئیات حادثه مینی بوس در گلستان
شیعه نیوز
نیمی از جانباختگان تصادف گلستان از یک خانواده هستند
مهر نیوز
افزایش شمار جان باختگان تصادف تریلی با مینی بوس در گنبدکاووس به 13 نفر
آفتاب
13 جسد تصادف مینی بوس در استان گلستان معاینه شدند
فانوس نیوز
تعداد جان باختگان تصادف مرگبار تریلی با مینی بوس در گلستان به 13 نفر رسید
تسنیم
159 کشته و 1392 مجروح حاصل تصادفات جاده ای گلستان در 6 ماه
ایرنا
تصادف تریلی با مینی بوس؛10 نفر زنده در آتش جان باختند +عکس
صبحانه با خبر
پایان عملیات امدادرسانی به مصدومان تصادف مرگبار تریلی و مینی بوس در گلستان/انتقال 18 مصدوم به مراکز درمانی+ عکس
تسنیم
افزایش فوتی های تصادفات جاده ای در استان همدان
صدا و سیما
عکس /تصادف مینی بوس و تریلی در گلستان/ 8 کشته تاکنون
سلامت نیوز
تصادف مرگبار مینی بوس و تریلی در گلستان
فرارو
سه روایت متفاوت از آمار قربانیان تصادف مرگبار در گلستان| 7، 8 و 10؛ چند نفر کشته شدند؟
آفتاب
استاندار: رفع نواقص جاده های گلستان در دستور کار قرار دارد
ایرنا
خواب آلودگی راننده تریلی 12 نفر را به کام مرگ برد
الف
احتمال افزایش قربانیان تصادف خونین تریلی با مینی بوس در گلستان؛ خواب آلودگی راننده تریلی 12 نفر را به کام مرگ برد
تسنیم
8 کشته در تصادف مینی بوس و تریلی در گلستان+ عکس
اعتدال
10 کشته در تصادف مینی بوس و تریلی در گلستان + فیلم
العالم
خواب‎آلودگی راننده تریلی 10 کشته برجا گذاشت
صبح تهران
10 کشته در تصادف مینی بوس و تریلی در گلستان (+عکس و فیلم)
عصر ایران
اسامی 18 مصدوم حادثه تصادف تریلی با مینی بوس در گنبدکاووس
ایرنا
آخرین جزئیات حادثه مینی بوس در گلستان/ تکذیب فوت 14 نفر توسط پزشکی قانونی
فارس
اخبار مرتبط
bltتسنیم : از گوشه و کنار یزد | سانحه رانندگی درکمربند غربی میبد 3 کشته و یک مجروح بر جا گذاشت
bltپانا : سهم 68 درصدی افراد بومی در تصادفات جاده ای
bltصدا و سیما : خطا های انسانی مهمترین عامل سوانح جاده ای+ فیلم
bltایرنا : تصادف در جاده یاسوج به شیراز یک کشته و 7 مصدوم بر جا گذاشت
bltایرنا : آمار نگران کننده فوتی ها در سوانح رانندگی کهگیلویه و بویراحمد
bltایرنا : برخورد پراید با سمند در آق قلا هفت زخمی بر جای گذاشت
bltبرنا نیوز : به خاک سپرده شدن پیکر 15 جانباخته حادثه تصادف تریلی با مینی بوس
bltایران جیب : خواب راننده تریلی، 18 مسافر را سوزاند
bltخبر داغ : خاکسپاری 15 فوتی تصادف اخیر در استان گلستان
bltخبرگزاری خانه ملت : 15 نفر قربانی بی توجهی مسئولان به طرح عریض سازی جاده های روستایی گلستان شدند
bltعصر ایران : خاکسپاری 15 فوتی تصادف استان گلستان
bltایسنا : پیکر جانباختگان حادثه تصادف تریلی و مینی بوس به خاک سپرده شد
bltبازار نیوز : آتش سوزی پس از تصادف جان 15 نفر را گرفت
bltایران جیب : سوختن 15 مسافر در آتش بی احتیاطی
bltجوان آنلاین : 15 کشته در تصادف مینی بوس با تریلی
bltتسنیم : سالانه 50 نفر در محور کرمانشاه -کامیاران جان خود را از دست می دهند
bltفیدوس : 14کشته در گلستان و مرگی که کسب و کار ما است
bltتابناک : آخرین آمار جان باختگان تصادف دلخراش در گلستان
bltبرنا نیوز : اسامی کلیه مصدومان حادثه مینی‎ بوس گلستان+جزییات کامل
bltشیعه نیوز : آخرین جزئیات حادثه مینی بوس در گلستان
bltمهر نیوز : نیمی از جانباختگان تصادف گلستان از یک خانواده هستند
bltآفتاب : افزایش شمار جان باختگان تصادف تریلی با مینی بوس در گنبدکاووس به 13 نفر
bltفانوس نیوز : 13 جسد تصادف مینی بوس در استان گلستان معاینه شدند
bltتسنیم : تعداد جان باختگان تصادف مرگبار تریلی با مینی بوس در گلستان به 13 نفر رسید
bltایرنا : 159 کشته و 1392 مجروح حاصل تصادفات جاده ای گلستان در 6 ماه
bltصبحانه با خبر : تصادف تریلی با مینی بوس؛10 نفر زنده در آتش جان باختند +عکس
bltتسنیم : پایان عملیات امدادرسانی به مصدومان تصادف مرگبار تریلی و مینی بوس در گلستان/انتقال 18 مصدوم به مراکز درمانی+ عکس
bltصدا و سیما : افزایش فوتی های تصادفات جاده ای در استان همدان
bltسلامت نیوز : عکس /تصادف مینی بوس و تریلی در گلستان/ 8 کشته تاکنون
bltفرارو : تصادف مرگبار مینی بوس و تریلی در گلستان
bltآفتاب : سه روایت متفاوت از آمار قربانیان تصادف مرگبار در گلستان| 7، 8 و 10؛ چند نفر کشته شدند؟
bltایرنا : استاندار: رفع نواقص جاده های گلستان در دستور کار قرار دارد
bltالف : خواب آلودگی راننده تریلی 12 نفر را به کام مرگ برد
bltتسنیم : احتمال افزایش قربانیان تصادف خونین تریلی با مینی بوس در گلستان؛ خواب آلودگی راننده تریلی 12 نفر را به کام مرگ برد
bltاعتدال : 8 کشته در تصادف مینی بوس و تریلی در گلستان+ عکس
bltالعالم : 10 کشته در تصادف مینی بوس و تریلی در گلستان + فیلم
bltصبح تهران : خواب‎آلودگی راننده تریلی 10 کشته برجا گذاشت
bltعصر ایران : 10 کشته در تصادف مینی بوس و تریلی در گلستان (+عکس و فیلم)
bltایرنا : اسامی 18 مصدوم حادثه تصادف تریلی با مینی بوس در گنبدکاووس
bltفارس : آخرین جزئیات حادثه مینی بوس در گلستان/ تکذیب فوت 14 نفر توسط پزشکی قانونی
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.