مخبر - 1398/06/31 - بررسی و مقایسه کیا سراتو GT در برابر مزدا 3 G25

بررسی و مقایسه کیا سراتو GT در برابر مزدا 3 G25
مزدا 3 و کیا سراتو با سابقه به نسبت طولانی عرضه و مونتاژ در کشور ما جز محبوب ترین انتخاب ها در کلاس سدان های سایز متوسط به حساب می آیند.
بررسی و مقایسه کیا سراتو GT در برابر مزدا 3 G25

به گزارش آی تابناک : مزدا 3 و کیا سراتو با سابقه به نسبت طولانی عرضه و مونتاژ در کشور ما جز محبوب ترین انتخاب ها در کلاس سدان های سایز متوسط به حساب می آیند. با وجود معرفی نسل جدید هر دو خودرو به لطف تحریم های صنعت خودروسازی آینده مشخصی برای عرضه نسل جدید این دو سدان محبوب در کشورمان را نمی توان ترسیم کرد با این وجود قصد داریم در ادامه نتیجه مقایسه بین این دو که توسط کارادوایس صورت گرفته را تقدیمتان کنیم. با ما همراه باشید.

مزدا 3

بها و سطح تجهیزات

در حال حاضر 6 مدل مختلف از مزدا 3 در بازار بین المللی عرضه می شود که مدل G25 Evolve حاضر در مقام مقایسه در سطح میانی قرار دارد و بها آن معادل 34.300 دلار است.

کیا سراتو نیز در 4 مدل مختلف عرضه می شود که مدل GT حاضر در بالاترین سطح از برچسب قیمتی 32.990 دلاری برخوردار است. شایان ذکر است رقم های اعلام شده به دلار استرالیا است.

تجهیزات و امکانات مشترک هر دو شامل چراغ های LED، چرخ 18 اینچی، ورود بدون کلید، آینه های جانبی برقی، هشت بلندگو، رهیاب ماهواره ای، اپل کارپلی/آندروید اتو، رادیو دیجیتال و تهویه مطبوع دو گانه می شود.

در بخش ایمنی نیز 5 ستاره ایمنی، ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص دوچرخه سوار و عابر پیاده، سنسور پارک عقب، تشخیص نقطه کور، سیستم کمکی حفظ خط و کروز کنترل فعال در هر دو خودرو دیده می شود.

اما کیا علاوه بر این موارد به سنسور پارک جلو، چراغ LED روشنایی روز (در مزدا از نوع هالوژنی) صندلی چرمی با گرم کن و سرد کن برای سرنشینان جلو (در مزدا از نوع پارچه ای) دو حافظه صندلی و شارژ وایرلس گوشی هوشمند نیز مجهز است و تنها تجهیز متفاوت مزدا هدآپ دیسپلی آن است.

نتیجه این بخش: کیا به لطف قیمت پایین تر و امکانات بیشتر از مزدا پیشی می گیرد.

فضای داخلی

فضای داخلی کیا سراتو مشخصا ویژگی های اسپرت تری دارد. دوخت قرمز رنگ در کنار چرم مشکی و فرمان با طرح کف تخت و طرح دایروی شکل دریچه تهویه مطبوع مشابه با کیا استینگر این مسئله را به خوبی نشان می دهد.

صفحه نمایش لمسی 8 اینچی نیز ساده و کاربردی طراحی شده است. فضای سرنشین عقب برای دو بزرگ سال با قد 180 سانتی متر مناسب است و برای آنها جالیوانی، دریچه تهویه مطبوع و جایگاه استراحت دست در نظر گرفته شده و فضای صندوق عقب نیز معادل 502 لیتر با قابلیت خواباندن صندلی های عقب است.

در مقابل با ورود به اتاق مزدا 3 با طرحی کاملا مینیمالیستی مواجه می شوید که با توجه به پوشش چرمی در اکثر بخش ها همچون داشبورد، درب ها، تونل گیربکس و فرمان نازک چرمی جدای از صندلی های پارچه ای حس لوکس گرایی بیشتری به مخاطب منتقل می شود و به نوعی همانند یک تخت گرم و نرم می خواهد شما را دربرگیرد.

صفحه نمایش 8.8 اینچی نیز با توجه به موقعیت آن از نوع لمسی نیست و توسط یک کنترل گر در کنار دست راننده تنظیم می شود که بهبود بسیار زیادی به نسبت نسل قبلی مزدا 3 پیدا کرده است. هدآپ دیسپلی نیز بسیار کاربردی است و سبب می شود تا راننده کمتر چشم خود را از جاده بردارد.

طراحی ضخیم ستون C که جلوه مناسبی به نمای جانبی مزدا 3 داده است در عمل باعث کاهش دید سرنشینان عقب می شود. فضای این بخش مشابه با کیا است و جالیوانی و دریچه تهویه مطبوع نیز برای سرنشینان در نظر گرفته شده است. فضای صندوق معادل 444 لیتر است و قابلیت خواباندن صندلی عقب وجود دارد.

نتیجه این بخش: با این که اتاق سراتو حس اسپرتی به همراه تجهیزات بیشتر را به مخاطب می دهد اتاق مزدا خاص تر به نظر می رسد.

قوای محرکه

کیا از موتور 1.6 لیتری توربوشارژ شده با حداکثر قدرت 201 اسب بخار در حداکثر دور 6000 rpm و 265 نیوتن متر گشتاور در بازه دور موتور 1500 تا 4500 rpm نیرو می گیرد. این نیرو توسط جعبه دنده 7 سرعته دو کلاچه به چرخ جلو می رسد.

مزدا از موتور 2.5 لیتری تنفس طبیعی با قابلیت غیر فعال کردن سیلندر ها برای کاهش هرچه بیشتر مصرف سوخت و استارت/استاپ درجا 186 اسب بخار قدرت در حداکثر دور 6000 rpm و 252 نیوتن متر در دور 4000 rpm نیرو می گیرد. جعبه دنده 6 سرعته مبدل گشتاوری اتوماتیک نیز نیرو را به چرخ جلو منتقل می کند.

موتور کیا به لطف گشتاور زیاد در دور پایین شروع قدرتمندی در شتاب گیری ها از خود به جای می گذارد. جعبه دنده دو کلاچه نیز با قرارگیری در حالت اسپرت عملکرد بسیار سریعی در حین تعویض دنده ها از خود نشان می دهد. با این وجود در رانندگی معمولی به طور کلی جعبه دنده های دو کلاچه آن نرمی و راحتی جعبه دنده های اتوماتیک مبدل گشتاوری را ندارند.

موتور تراکم بالای مزدا در شروع کار سر و صدای بسیار زیادی تا زمان گرم شدن تولید می کند اما پس از آن به لطف عایق بندی خوب مزدا میزان لرزش و سر و صدای اضافی به شکل محسوسی کاهش می یابد و مزدا در این زمینه موفق بوده است.

با این که به نظر می رسد جعبه دنده 6 سرعته مزدا 3 فاقد تعداد ضریب دنده لازم است اما دقت و سرعت تعویض دنده مناسب است و در حالت اسپرت نیز دنده ها با سرعت بیشتری تعویض می شود.

برای کسانی که با ایده این نسل از موتورهای مزدا موافق نیستند نسل جدید موتورهای مزدا با نام SkyActive-X در آخر سال جاری میلادی قابل انتخاب خواهد بود.

در زمینه مصرف سوخت نیز کیا رقم 6.8 لیتر در هر 100 کیلومتر و مزدا 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر به صورت رانندگی ترکیبی اعلام کرده اند.

نتیجه این بخش: موتور کیا شروع قدرتمندتری دارد و صدای بیشتری را به درون اتاق می فرستد این در حالی است که برای کسب بهترین شتاب گیری با موتور مزدا نیاز به گاز دادن بیشتر است. با این وجود عملکرد موتور مزدا به طور کلی نرم تر از کیا است و این مسئله در جعبه دنده نیز مشاهده می شود.

هندلینگ و دینامیک رانندگی

به طور کلی تنظیمات کیا سراتو به گونه ای است که حس اسپرت بودن بیشتری را به مخاطب عرضه کند در نتیجه سواری آن به نسبت مزدا را باید سفت قلمداد کرد. اگر به دنبال نرمی، راحتی بیشتر و اتاق بی سر و صدا هستید کیا انتخاب اول شما نخواهد بود.

از نظر دینامیکی اما سراتو یک انتخاب عالی است. به لطف سیستم های کمکی الکترونیکی با سفت تر شدن فرمان و چسبندگی بالا به مدد لاستیک های میشلن پایلوت اسپرت 4 تجربه لذت بخشی از رانندگی نصیب شما خواهد شد.

مزدا همیشه به تجربه رانندگی اسپرت محصولات خود افتخار می کند و این مسئله شامل نسل جدید مزدا 3 نیز می شود. وزن فرمان بسیار مناسب است و دیگر خبری از ضربات در حین بازگشت فرمان به محل اولیه وجود ندارد. سیستم G-Vectoring نیز گشتاور موتور را بر حسب وضعیت فرمان بین دو چرخ جلو تقسیم می کند تا انتقال وزن خودرو همیشه در حال تعادل باشد.

سیستم تعلیق مزدا در جلو از نوع مک فرسون و در عقب یک تکه فنر پیچشی است که سیستم تعلیق ارزان تری به نسبت سیستم تلعیق عقب کیا که از نوع اتصال چندگانه است به شمار می رود. با این وجود این نوع تعلیق فضای کمتری را اشغال می کند و در مجموع نمی توان سواری مزدا را نامناسب ارزیابی کرد و در حالت رانندگی معمولی به خوبی از پس دست اندازها بر می آید.

نتیجه این بخش: بر روی کاغذ مزدا به علت استفاده از سیستم تعلیق عقب ساده تر نمره کمتری نسبت به کیا بدست می آورد به لطف سواری نرم تر و نفوذ کمتر صدا به اتاق با وجود حس رانندگی اسپرت در مجموع انتخاب کامل تری به نسبت کیاست.

نتیجه گیری پایانی

کیا به لطف قیمت پایین تر و سطح تجهیزات بیشتر با ارزش تر از مزدا خواهد بود و موتور آن نیز امکان شتاب گیری قدرتمندتری را به آن داده است اما اتاق مزدا حس خاص بودن را با سواری راحت تر به شما تقدیم می کند.

اما اگر راهنمایی دقیق تر می خواهید باید عنوان کرد که اگر به دنبال یک سدان با موتور توربو و ظاهر و حس و حال اسپرت تری هستید کیا سراتو انتخاب شما خواهد بود. اما اگر به دنبال سدان با طراحی شیک رانندگی بی دغدغه و حس لوکس بودن هستید مزدا 3 انتخاب شما خواهد بود.


منبع : دیجیاتو

منبع خبر : آی تابناک

محتوای این خبر به صورت خودکار از «آی تابناک» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   ماهواره   خودکار   موتور   سدان   سراتو   اسپرت   ایمنی   مزدا   استرالیا   بلندگو   آندروید   نقطه کور   گیربکس   سنسور   اسب بخار   پارچه   سرنشینان   کیا سراتو   دیجیتال   چراغ   کیا استینگر   داشبورد   قیمت پایین   بازار   اپل   وبا   صنایع خودروسازی  
اخبار مرتبط
"کیا اپتیما" هیبرید وارد بازار ایران شد (+عکس و قیمت)
عصر ایران
بررسی و مقایسه کیا سراتو GT در برابر مزدا 3 G25
ایران اکونومیست
خودرو هایی که می توانستند جایگزین پراید شوند
ستاره نیوز
نسخه فیس لیفت هوندا CR-V رونمایی شد + تصاویر
خودرونویس
گزینه های جذاب جانشینی پراید
ایران جیب
گزینه های جذاب جانشینی خودروی پراید را بشناسید +تصاویر
پدال نیوز
بررسی فنی ایک سنوا D20 + مشخصات
باشگاه خبرنگاران
جک J4 کرمان موتور را بیشتر بشناسیم+ تصاویر
خودروکار
نگاهی به قیمت مزدا 3 در بازار، حسرتی از نوع ژاپنی
تیتر شهر
معرفی نسخه Launch ادیشن از هیوندای Venue
خبر خودرو
بررسی کوتاه لکسس RX مدل 2020؛ ترکیب بی مانند آرامش و کیفیت
آی تابناک
مرسدس بنز ویژن EQS کانسپت رونمایی شد
تیتر شهر
گام اول پورشه در تولید خودروهای الکتریکی
ایران جیب
مرسدس بنز ESF 2019 در فرانکفورت به نمایش گذاشته شد
زومیت
پورشه تایکان در برابر تسلا مدل S؛ کدام خودرو برقی برتر است؟
زومیت
ملاقات با سری 3 واقعی! + تصاویر
خودرونویس
بررسی فنی اینفینیتی +تصاویر و مشخصات
پدال نیوز
بررسی فنی اینفینیتی + مشخصات
باشگاه خبرنگاران
بررسی فنی پورشه تایکان + تصاویر و مشخصات
پدال نیوز
بررسی فنی پورشه تایکان + مشخصات
باشگاه خبرنگاران
هیوندای i10 جدید با ظاهری جذابتر و کابین بهتر رونمایی شد
تیتر شهر
جراحی زیبایی برای زشت ترین کراس اوور ژاپنی
آی تابناک
پورشه تایکان به صورت رسمی معرفی شد
کلیک
نسل جدید نیسان جوک رونمایی شد +عکس
تیک نیوز
نیسان جوک جدید مدل 2020 رسماً رونمایی شد
تیتر شهر
جوک جدید نیسان + تصاویر
خودرونویس
نسل جدید نیسان جوک معرفی شد
کلیک
اولین اعضای هیبریدی خانواده Ceed کیا از راه رسیدند + تصاویر
خودرونویس
نسل جدید هیوندای i10 با طراحی متفاوت از راه رسید
کلیک
رونمایی از هاوال H2 مدل 2020
ایران جیب
هاوال H2 مدل 2020 رونمایی شد +تصاویر
پدال نیوز
هاوال H2 مدل 2020 رونمایی شد
برترین ها
پراید ؛ از تولد در آمریکا تا مرگ در ایران +تصاویر
پدال نیوز
مشخصات کیا سراتو 2019؛ زیبا و جذاب + عکس
سیمرغ
معرفی و بررسی کیا سراتو 2019 + عکس
خبرآنلاین
هوندا سیویک Si مدل 2020 از راه رسید
تیتر شهر
نگاهی دقیق تر به سیستم صوتی شورولت کوروت C8
تیتر شهر
نقاط ضعف و قوت مرسدس بنز G کلاس 2019
زومیت
لکسوس ES300h مدل 2020 نسخه ای F اسپرت خواهد داشت
خبر خودرو
اسکچ کابین نسل جدید کیا موهاوی منتشر شد
خودرونویس
اخبار مرتبط
bltعصر ایران : "کیا اپتیما" هیبرید وارد بازار ایران شد (+عکس و قیمت)
bltایران اکونومیست : بررسی و مقایسه کیا سراتو GT در برابر مزدا 3 G25
bltستاره نیوز : خودرو هایی که می توانستند جایگزین پراید شوند
bltخودرونویس : نسخه فیس لیفت هوندا CR-V رونمایی شد + تصاویر
bltایران جیب : گزینه های جذاب جانشینی پراید
bltپدال نیوز : گزینه های جذاب جانشینی خودروی پراید را بشناسید +تصاویر
bltباشگاه خبرنگاران : بررسی فنی ایک سنوا D20 + مشخصات
bltخودروکار : جک J4 کرمان موتور را بیشتر بشناسیم+ تصاویر
bltتیتر شهر : نگاهی به قیمت مزدا 3 در بازار، حسرتی از نوع ژاپنی
bltخبر خودرو : معرفی نسخه Launch ادیشن از هیوندای Venue
bltآی تابناک : بررسی کوتاه لکسس RX مدل 2020؛ ترکیب بی مانند آرامش و کیفیت
bltتیتر شهر : مرسدس بنز ویژن EQS کانسپت رونمایی شد
bltایران جیب : گام اول پورشه در تولید خودروهای الکتریکی
bltزومیت : مرسدس بنز ESF 2019 در فرانکفورت به نمایش گذاشته شد
bltزومیت : پورشه تایکان در برابر تسلا مدل S؛ کدام خودرو برقی برتر است؟
bltخودرونویس : ملاقات با سری 3 واقعی! + تصاویر
bltپدال نیوز : بررسی فنی اینفینیتی +تصاویر و مشخصات
bltباشگاه خبرنگاران : بررسی فنی اینفینیتی + مشخصات
bltپدال نیوز : بررسی فنی پورشه تایکان + تصاویر و مشخصات
bltباشگاه خبرنگاران : بررسی فنی پورشه تایکان + مشخصات
bltتیتر شهر : هیوندای i10 جدید با ظاهری جذابتر و کابین بهتر رونمایی شد
bltآی تابناک : جراحی زیبایی برای زشت ترین کراس اوور ژاپنی
bltکلیک : پورشه تایکان به صورت رسمی معرفی شد
bltتیک نیوز : نسل جدید نیسان جوک رونمایی شد +عکس
bltتیتر شهر : نیسان جوک جدید مدل 2020 رسماً رونمایی شد
bltخودرونویس : جوک جدید نیسان + تصاویر
bltکلیک : نسل جدید نیسان جوک معرفی شد
bltخودرونویس : اولین اعضای هیبریدی خانواده Ceed کیا از راه رسیدند + تصاویر
bltکلیک : نسل جدید هیوندای i10 با طراحی متفاوت از راه رسید
bltایران جیب : رونمایی از هاوال H2 مدل 2020
bltپدال نیوز : هاوال H2 مدل 2020 رونمایی شد +تصاویر
bltبرترین ها : هاوال H2 مدل 2020 رونمایی شد
bltپدال نیوز : پراید ؛ از تولد در آمریکا تا مرگ در ایران +تصاویر
bltسیمرغ : مشخصات کیا سراتو 2019؛ زیبا و جذاب + عکس
bltخبرآنلاین : معرفی و بررسی کیا سراتو 2019 + عکس
bltتیتر شهر : هوندا سیویک Si مدل 2020 از راه رسید
bltتیتر شهر : نگاهی دقیق تر به سیستم صوتی شورولت کوروت C8
bltزومیت : نقاط ضعف و قوت مرسدس بنز G کلاس 2019
bltخبر خودرو : لکسوس ES300h مدل 2020 نسخه ای F اسپرت خواهد داشت
bltخودرونویس : اسکچ کابین نسل جدید کیا موهاوی منتشر شد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.