مخبر - 1398/06/31 - تبریز امروز

تبریز امروز
آسمان در حال خالی شدن است. دانشمندان روز پنجشنبه گزارش دادند كه تعداد پرندگان در آمریكا و كانادا از سال 1970به میزان 29 درصد كاهش یافته است.
تبریز امروز

به گزارش بولتن نیوز، آسمان در حال خالی شدن است. دانشمندان روز پنجشنبه گزارش دادند كه تعداد پرندگان در آمریكا و كانادا از سال 1970به میزان 29 درصد كاهش یافته است. اکنون نسبت به 50 سال پیش 2.9 بیلیون پرنده کمتر در حال پرواز هستند.

این تحلیل ، که در مجله Science منتشر شده است ، جامع ترین و جاه طلبانه ترین تلاش است که برای یادگیری آنچه که در مورد جمعیت پرندگان اتفاق می افتد . این نتایج محققان و سازمانهای حفاظت را شوکه کرده است.

در بیانیه روز پنجشنبه ، دیوید یارنولد ، مدیر و رئیس اجرایی انجمن ملی Audubon ، این یافته ها را "یک بحران تمام عیار" خواند.

کارشناسان از مدت ها قبل می دانند که برخی از گونه های پرنده در معرض انقراض قرار گرفته اند. اما این تحقیق جدید ، بر اساس یک بررسی گسترده از بیش از 500 گونه ، کاهش شدید را حتی در بین پرندگان به طور سنتی فراوان مانند رابین ها و گنجشک ها نشان می دهد

تبریز امروز

به احتمال زیاد علل بسیاری وجود دارد که مهمترین آنها شامل از بین رفتن زیستگاه و استفاده گسترده تر از سموم دفع آفات می باشد. کتاب "نبوت خاموش" ، نوشته نبوی راشل کارسون در سال 1962 در مورد مضرات ناشی از سموم دفع آفات ، عنوان آن را از شهرک ساکت غیر طبیعی در دنیایی که پرندگان خود را گم کرده است می گیرد:

"صبح ها که یک باره با طوفان طلوع آفتاب غوغا می کرد ، از صدای کبوترها ، قمری ها، بلبل ها ، آچارها و دیگر پرندگان ، دیگر صدایی شنیده نمی شد."

کوین گاستون ، زیست شناس حفاظت از دانشگاه Exeter ، گفت که یافته های جدید نشان دهنده چیزی بزرگتر در ماجرا ست: "این از بین رفتن طبیعت است."

گونه های پرنده رایج برای اکوسیستم ها ، کنترل آفات ، گرده افشانی گل ها ، گسترش بذرها و احیای جنگل ها بسیار حیاتی است. وقتی این پرندگان ناپدید می شوند ، زیستگاه های قبلی آنها اغلب در همان شرایط نیستند.

تبریز امروز

هیلاری جوان ، زیست شناس حفاظت در دانشگاه گفت: "کاهش گنجشک یا پرنده قهوه ای کوچک شما ممکن است به همان اندازه تلفات تاریخی عقابهای طاس یا پرندگان کوچک ماسه ای را به خود جلب نکند ، اما تأثیر بسیار بیشتری خواهد داشت."

تیمی از محققان از دانشگاه ها ، سازمان های دولتی و سازمان های غیرانتفاعی در مطالعه جدید همکاری کردند ، که روش های قدیمی و جدیدی را برای شمارش پرندگان بهمراه داشت.

ده ها سال است که متخصصان پرنده شناس حرفه ای توسط گروه های متشکل از مراقبان پرنده اختصاصی به آماتورها کمک می کنند که مشاهدات خود را به پایگاه داده ها ارائه دهند و هر ساله به انجام نظرسنجی از جمعیت پرندگان کمک می کنند.

در مطالعه جدید ، محققان برای برآورد جمعیت 529 گونه بین سالهای 2006 تا 2015 ، به آن نظرسنجی ها متوسل شده اند.

تبریز امروز

این تخمین ها 76 درصد از کل گونه های پرنده در ایالات متحده و کانادا را شامل می شود ، اما تقریباً کل جمعیت پرندگان را نشان می دهد. (گونه هایی که برای آنها داده های کافی وجود نداشت تا بتواند تخمین های محکم را در تعداد کمی نشاندهد.)

محققان سپس از سوابق تماشای پرندگان برای برآورد جمعیت هر گونه از سال 1970 استفاده کردند ، اولین سالی که داده های محکمی برای آن وجود دارد.

اسکات لوس ، زیست شناس حفاظت در دانشگاه ایالتی اوکلاهما که همراه بخشی از این تحقیق جدید است ، گفت: "این رویکرد ترکیب تخمین های فراوانی جمعیت در همه گونه ها و جستجوی یک روند کلی بی سابقه است."

کنت ولز روزنبرگ ، دانشمند حفاظت از دانشگاه کرنل و محافظت از پرندگان آمریکایی ، و نویسنده اصلی این تحقیق جدید گفت: "ما از نتیجه متعجب شدیم - این فقط حیرت انگیز است."

وی گفت: "این فقط راجع به پرندگانینیستند که ما می ترسیم در لیست گونه های در معرض انقراض قرار بگیرند." " موضوع در سراسر ماجرای پرندگان است."

رادار هوا روش دیگری برای ردیابی جمعیت پرندگان ارائه داد. دکتر روزنبرگ و همكارانش پرندگانی كه از سال 2007 تا 2018 روی 143 ایستگاه در سراسر ایالات متحده از رادار ضبط شده بودند را شمارش كردند. آنها وقتی كه پرندگان در حال مهاجرت زیاد بودند روی اسكن های بهاری متمرکز شدند.

مطابق با رکورد ثبت شده در سوابق پرنده. این تیم در آن دوره 14 درصد کاهش داشته است ،

نیکول میشل ، یک اکولوژیست ارشد کمیسیون جامعه Audubon گفت: "اگر دو مجموعه داده داریم که یک چیز مشابه را نشان می دهند ، این یک کار خانگی است."

در میان گروه های آسیب دیده ، شکارچی ها قرار داشتند که جمعیت آن 617 میلیون نفر کاهش یافته است. تعداد 440 میلیون نفر از بلک های سفید کمتر از گذشته بوده است.

دکتر روزنبرگ گفت که او از میزان گسترده افت جمعیت شگفت زده شده است. حتی نهال ها - گونه ای که پس از معرفی به ایالات متحده در سال 1890 به یک آفت پرورشی بدل شدند - 83 میلیون پرنده کاهش یافته اند که 49 درصد کاهش یافته است.

تبریز امروز

دکتر گاستون ، از دانشگاه اكستر گفت: اروپا نیز در حال از دست دادن پرندگان در بین گونه های رایج است. وی گفت: "اعداد بسیار قابل مقایسه هستند."

دکتر روزنبرگ گفت: این مطالعه جدید برای تعیین علت ناپدید شدن پرندگان طراحی نشده است ، اما نتایج - و همچنین تحقیقات اولیه - به برخی از عوامل اشاره دارد.

گونه های چمن زار با از دست دادن 717 میلیون پرنده تا کنون بیشترین کاهش را تجربه کرده اند. این پرندگان احتمالاً در اثر کشاورزی و توسعه مدرن نابود شده اند.

دکتر روزنبرگ گفت: "هر زمینی که زیر آن شخم زده شود ، و هر منطقه تالابی که تخلیه می شود ، پرندگان را در آن منطقه گم می کنید."

تبریز امروز

علاوه بر از بین رفتن زیستگاه ، سموم دفع آفات ممکن است تلفات زیادی داشته باشد. به عنوان مثال ، یک مطالعه که هفته گذشته منتشر شد ، نشان داد که سموم دفع آفات به نام نونیوتینوئیدها داشتن وزن بیشتری را برای پرندگان دشوار می کنند ودر حالی که وزن برای مهاجرت ضروری است و در نتیجه سفرشان را به تاخیر می اندازد.

تبریز امروز

محققان برخی از علائم مثبت را پیدا کردند. به عنوان مثال ، عقابهای طاس در حال شکوفایی هستند و جمعیت شاهین 33 درصد رشد کرده است. پرندگان آبی در حال صعود هستند.

در بیشتر موارد ، راز کمی در مورد چگونگی به وجود آمدن این استثنائات وجود ندارد. بسیاری از گونه های پرنده بهبود می یابند که در قرن گذشته توسط سموم دفع آفات ، شکار و سایر فشارها در حال از بین رفتن بودند. اقدامات حفاظت از آنها کاهش را از بین برده است .

دکتر روزنبرگ گفت: "در این موارد ، ما می دانستیم که علل چیست و ما به آن عمل کردیم." آنها مدل های موفقیت هستند. "

اما توضیح برخی جمعیت های پر رونق سخت تر است. پرندگان ریز جنگی مانند vireos در حال افزایشهستند و 89 میلیون پرنده بیشتر از سال 1970 است - 53 درصد افزایش. با این حال ، شکارچی های جنگنده ، که دارای زیستگاه های مشابه vireos هستند ، 37 درصد کاهش یافته اند.

دکتر روزنبرگ گفت: "من ایده ای ندارم که چرا پرنده ویروس ها به خوبی پیش می روند." "من دوست دارم یک تحقیق درباره پرندگان ویروس ها انجام دهم و راز آنها را کشف کنم."

دکتر جوان ، از دانشگاه کالیفرنیا ، سانتا باربارا می گوید ، مقیاس شدید کاهش پرندگان بدان معنی است که متوقف کردن آن نیاز به تلاش عظیم دارد. باید از زیستگاهها دفاع کرد ، مواد شیمیایی را محدود کرد ، ساختمانها را دوباره طراحی کرد. وی گفت: "ما در حال استفاده بیش از حد از جهان هستیم ، بنابراین همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد."

انجمن Audubon خواستار حمایت از زیستگاه های پرنده مانند پرندگان مانند دریاچه های بزرگ و رودخانه کلرادو ، و همچنین برای حمایت از قانون معاهده پرندگان مهاجر است که دولت ترامپ در تلاش است تا آن را پس بگیرد.

انجمن و سایر گروه های طرفداری از پرندگان نیز کارهایی را ارائه می دهند که افراد می توانند انجام دهند. آنها خواستار نگه داشتن گربه ها در داخل هستند ، بنابراین پرندگان کوچکتر را نمی کشند. تعداد زیادی از پرندگان هر سال پس از پرواز به مت پنجره ها و برخورد با آن می میرند. روش هایی وجود دارد که شیشه را برای آنها نمایان تر می کند.

برای برخی از پرندگان ، یافته های این مطالعه صید آنان را تایید کرد.

بورلی گیلنهال ، 62 ساله ، نویسنده بازنشسته کتاب آشپزی و همسرش آندرس ، 256 گونه را در پارک های شرق ایالات متحده مشاهده کرده اند. اما هنگامی که وی در سالهای اخیر از مادرش در کارولینای شمالی بازدید کرد ، به نظر می رسید تعداد پرندگان زیادی وجود ندارد که او از کودکی در آنجا به یاد آورد.

و هنگامی که او در سفرهای کوهپیمایی خود با افرادی در سراسر ایالات متحده صحبت می کند ، خیلی ها همین حرف را می زنند. وی گفت: "اغلب اوقات مردم به شما خواهند گفت ،" این چیزی نیست که قبلاً بوده باشد ".

خسارات تخمین زده شده او را وحشت زده کرده است. او گفت: "اگر کاردینال ها ، جین های آبی و گنجشک ها خوب کار نمی کنند ،" واقعاً ترسناک است. "

نیویورک تایمز

ترجمه توفیق وحیدی آذر

منبع خبر : بولتن نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «بولتن نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
پرنده   طوفان   نظرسنجی ها   تبریز   دانشمند   یادگیری   سموم   اکوسیستم   متخصصان   مضرات   ماسه   نبوت   پایگاه داده   شوکه   غیرانتفاعی   بلبل   گرده افشانی   کانادا   دانشگاه   بحران   محققان   دانشمندان   اوکلاهما  
اخبار مرتبط
جزئیات آماری از بازگشت محققان ایرانی به کشور
مشرق نیوز
اثرات دنیای مجازی بر سلامت مغز
شیعه نیوز
جمعیت پرندگان در آمریکای شمالی کاهش پیدا کرده است
زومیت
اعتراض سوئیسی ها به توسعه شبکه 5G!
ملیت
اعتراض سوئیسی ها به توسعه شبکه 5G !
ایسنا
توئیت جهانگیری در روز اول مهر
افکار نیوز
غذاهایی که به مغزتان آسیب می زنند!
برنا نیوز
هشدار دانشمندان نسبت به کاهش جمعیت پرندگان
اقتصاد نیوز
چرا شمالگان در حال سوختن است؟
زومیت
سه روز بعد از خوردن این غذا مغزتان آسیب می بیند
پزشکان بدون مرز
راهی برای از کار انداختن ویروس سرماخوردگی
خبر خودرو
دانشمندان علیه ویروس سرماخوردگی!
خبرآنلاین
فرصت همکاری داوطلبانه در ششمین برنامه تبادل علم و فناوری جهان اسلام
ایرنا
هوش مصنوعی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را تخمین می زند
ایران اکونومیست
شهرک مسکونی مریخ به اینترنت متصل می شود
ایران آنلاین
گل های آپارتمانی، تجربه ی زندگی شاد
مشرق نیوز
خطر گرمایش زمین برای اسید های چرب مغزی
تیک نیوز
ماجرای پرواز شئ مرموز که مسابقه فوتبال را متوقف کرد!
اقتصاد نیوز
ماجرای پرواز شئ مرموزی که مسابقه فوتبال را متوقف کرد!
شریان
فواید زلزله و زمین لرزه؛ آیا زلزله فایده هم دارد؟
ستاره
کشف مادهء معدنی نادر درون یک شهاب سنگ!
بیگ بنگ
ورزشی که قوای ذهنی و هوشتان را افزایش می دهد
روز پلاس
جمعی از مردم ایران خواهان آزادی پرفسور مسعود سلیمانی از زندان امریکا شدند
ایرنا
ورزشی که قوای ذهنی و هوشتان را بهبود می دهد
آوای خزر
بیماران مبتلا به آکنه در معرض ریسک بالای ابتلا به افسردگی
مهر نیوز
9:30 صبح؛ بهترین ساعت شروع مدارس نوجوانان
ایران آنلاین
آیا اینترنت 5G برای سلامتی انسان مضر است؟
ایران آنلاین
چرا هیچ کس جلوی توسعه شبکه 5G را نمی گیرد؟
ایسنا
با «پُر کردن دندان» خداحافظی کنید
قدس آنلاین
فناوری «ذهن خوانی» در حال تکمیل است اما قوانین حفاظت از حقوق «نورولوژیک» انسانها کامل نیستند
انتخاب
موش های زامبی گوشتخوار+تصاویر
روز پلاس
تبعات صبحانه نخوردن
ملیت
اولین مارمولک زال!
سیمرغ
اولین مارمولکی که با اصلاح ژن «زال» شد!
ایسکانیوز
ایران میزبان مسابقات جهانی رباتیک 2020 / ضرورت ایجاد «ستاد رباتیک» حس می شود
خبرگزاری دانشجو
روایت «چرخ» از آینده ی هوش مصنوعی و رباتیک در ایران
خبرگزاری دانشجو
زهری برای درمان درد ها
پارسینه
روایت «چرخ» از آینده ی هوش مصنوعی و رباتیک در ایران /ایران، میزبان مسابقات جهانی رباتیک 2020
برنا نیوز
استفاده از زهر عقرب برای درمان دردهای مزمن
تابناک
کنفرانس بین المللی محیط زیست و منابع طبیعی در اردبیل برگزار شد
سایت جماران
اخبار مرتبط
bltمشرق نیوز : جزئیات آماری از بازگشت محققان ایرانی به کشور
bltشیعه نیوز : اثرات دنیای مجازی بر سلامت مغز
bltزومیت : جمعیت پرندگان در آمریکای شمالی کاهش پیدا کرده است
bltملیت : اعتراض سوئیسی ها به توسعه شبکه 5G!
bltایسنا : اعتراض سوئیسی ها به توسعه شبکه 5G !
bltافکار نیوز : توئیت جهانگیری در روز اول مهر
bltبرنا نیوز : غذاهایی که به مغزتان آسیب می زنند!
bltاقتصاد نیوز : هشدار دانشمندان نسبت به کاهش جمعیت پرندگان
bltزومیت : چرا شمالگان در حال سوختن است؟
bltپزشکان بدون مرز : سه روز بعد از خوردن این غذا مغزتان آسیب می بیند
bltخبر خودرو : راهی برای از کار انداختن ویروس سرماخوردگی
bltخبرآنلاین : دانشمندان علیه ویروس سرماخوردگی!
bltایرنا : فرصت همکاری داوطلبانه در ششمین برنامه تبادل علم و فناوری جهان اسلام
bltایران اکونومیست : هوش مصنوعی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را تخمین می زند
bltایران آنلاین : شهرک مسکونی مریخ به اینترنت متصل می شود
bltمشرق نیوز : گل های آپارتمانی، تجربه ی زندگی شاد
bltتیک نیوز : خطر گرمایش زمین برای اسید های چرب مغزی
bltاقتصاد نیوز : ماجرای پرواز شئ مرموز که مسابقه فوتبال را متوقف کرد!
bltشریان : ماجرای پرواز شئ مرموزی که مسابقه فوتبال را متوقف کرد!
bltستاره : فواید زلزله و زمین لرزه؛ آیا زلزله فایده هم دارد؟
bltبیگ بنگ : کشف مادهء معدنی نادر درون یک شهاب سنگ!
bltروز پلاس : ورزشی که قوای ذهنی و هوشتان را افزایش می دهد
bltایرنا : جمعی از مردم ایران خواهان آزادی پرفسور مسعود سلیمانی از زندان امریکا شدند
bltآوای خزر : ورزشی که قوای ذهنی و هوشتان را بهبود می دهد
bltمهر نیوز : بیماران مبتلا به آکنه در معرض ریسک بالای ابتلا به افسردگی
bltایران آنلاین : 9:30 صبح؛ بهترین ساعت شروع مدارس نوجوانان
bltایران آنلاین : آیا اینترنت 5G برای سلامتی انسان مضر است؟
bltایسنا : چرا هیچ کس جلوی توسعه شبکه 5G را نمی گیرد؟
bltقدس آنلاین : با «پُر کردن دندان» خداحافظی کنید
bltانتخاب : فناوری «ذهن خوانی» در حال تکمیل است اما قوانین حفاظت از حقوق «نورولوژیک» انسانها کامل نیستند
bltروز پلاس : موش های زامبی گوشتخوار+تصاویر
bltملیت : تبعات صبحانه نخوردن
bltسیمرغ : اولین مارمولک زال!
bltایسکانیوز : اولین مارمولکی که با اصلاح ژن «زال» شد!
bltخبرگزاری دانشجو : ایران میزبان مسابقات جهانی رباتیک 2020 / ضرورت ایجاد «ستاد رباتیک» حس می شود
bltخبرگزاری دانشجو : روایت «چرخ» از آینده ی هوش مصنوعی و رباتیک در ایران
bltپارسینه : زهری برای درمان درد ها
bltبرنا نیوز : روایت «چرخ» از آینده ی هوش مصنوعی و رباتیک در ایران /ایران، میزبان مسابقات جهانی رباتیک 2020
bltتابناک : استفاده از زهر عقرب برای درمان دردهای مزمن
bltسایت جماران : کنفرانس بین المللی محیط زیست و منابع طبیعی در اردبیل برگزار شد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.