مخبر - 1398/06/31 - لاریجانی در رژه نیروهای مسلح در بندرعباس: نیروهای مسلح ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهند

لاریجانی در رژه نیروهای مسلح در بندرعباس: نیروهای مسلح ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهند
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دفاع از ملت مسلمان و شجاع فلسطین یکی از آرمان های انقلاب اسلامی بود و هست و امروز ایران اسلامی تنها کشوری است که با صدای بلند از ملت عرب مسلمان فلسطین دفاع می کند.
لاریجانی در رژه نیروهای مسلح در بندرعباس: نیروهای مسلح ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دفاع از ملت مسلمان و شجاع فلسطین یکی از آرمان های انقلاب اسلامی بود و هست و امروز ایران اسلامی تنها کشوری است که با صدای بلند از ملت عرب مسلمان فلسطین دفاع می کند.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در مراسم رژه ملی نیروهای مسلح در بندرعباس که با حضور فرماندهان عالی رتبه سپاه و ارتش برگزار شد، اظهار داشت: امروز آغاز هفته دفاع مقدس است، در چنین روزی صدام در شرایط آغاز انقلاب اسلامی به ایران حمله کرد، در شرایطی که ملت ایران پس از 50 سال از دیکتاتوری پهلوی، تار و پود دست نشانده های آمریکا را از بین برد.

وی ادامه داد: در آن وضعیت آمریکا و دنباله روهای ضدانقلابش در ایران و منطقه دست به ماجراجویی ها زدند، مسئله سازی های مختلفی ایجاد کرده و دست به ترور رهبران انقلاب اسلامی زدند، به دنبال تجزیه طلبی بودند و ده ها مسئله آفرینی دیگر. و در چنین شرایطی صدام به ایران حمله کرد.

لاریجانی ادامه داد: سؤال این است صدام با چه توهمی و قصد و نیتی دست به این کار زد و خود را درگیر جنگ کرد.

وی خاطرنشان کرد: صدام دچار توهمی شد که با توجه به شرایط داخلی ایران و نیروهای مسلح، فرصت را مناسب دید که قادسیه ای جدید ایجاد و تکیه را از برادری اسلامی بردارد و گردن کلفت منطقه شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه «محور کانونی انقلاب اسلامی ایران از سوی امام خمینی(ره) بر اسلام بود»، اضافه کرد: رژیم سفاک پهلوی به جای وحدت اسلامی به دنبال نفاق بود و ندای انقلاب اسلامی وحدت اسلامی بود تا ملت های اسلامی با یکدیگر بوده و روابط برادرانه با یکدیگر داشته باشند.

لاریجانی ادامه داد: یکی از اصول اصلی انقلاب اسلامی وحدت امت اسلامی و وحدت ملل اسلامی بوده است، باید این ملل به جای تمکین از اجانب با یکدیگر روابط برادرانه داشته باشند برهمین اساس پس از پیروزی انقلاب اسلامی سفارت اسرائیل تعطیل و سفارت فلسطین جایگزین آن شد.

وی ادامه داد: دفاع از مردم مظلوم و شجاع فلسطین و زمین مقدس از آرمان های انقلاب اسلامی بوده و ایران با تمامی امکانات از این مردم مظلوم دفاع می کند، ولی صدام به جای تقویت این وحدت به یک حرکت ارتجاعی دست زد و به مساله ی عرب و فارس پرداخت. آمریکا هم که از انقلاب اسلامی و از واژگونی پهلوی زخم خورده بود به دنبال ضربه به ملت ایران بود و دست صدام را گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آمریکا حکومت کرد و غربی ها در یاری به او کم نگذاشتند، اما شاهد بودید که هنگامی که صدام ارزش خود را از دست داد به بهانه سلاح کشتار جمعی او را سرکوب کردند و یک فاجعه ای را برای ملت عراق رقم زدند. دیگر رهبران کشورهای عربی که به آمریکا تکیه کردند چنین سرنوشتی داشتند، چرا که آمریکا نگاه ابزاری به آنها دارد. یکی از مسئولین پیشین آمریکا گفته بود نفت اعراب برای ما ارزش بسیار بالاتری از خود آنها دارد.

لاریجانی تصریح کرد: امروز هم چنین مواردی را بیان می کند آیا این گفته های ترامپ به روسای عربستان بعد از گرفتن اموال آنها توهین به آنها نبود؟ اما ما تاکید داریم کشورهای اسلامی و عربی با ما برادر هستند و آرزو داریم که با همسایگان خود روابط خوبی را در حوزه فرهنگ و اقتصاد داشته باشیم. لازم است قدرت انرژی خود ما برای مبارزه با بیگانگان و صهیونیست ها به کار رود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمن فکر می کرد که پس از انقلاب اسلامی نیروهای مسلح ایران در وضعیت نامناسبی قرار دارد و فکر می کرد این نیروها قوای لازم را برای دفاع از کشور ندارند، ولی نمی دانستند که نیروهای مسلح کشور ما از متن یک جامعه اسلامی برخاسته و پیشوای آنها امام حسین (ع) است. ملت ایران فرزندان خود را در نیروهای مسلح با شعار حسینی تربیت کرده اند. شاهد بودید که در حملات صدام به فرودگاه ها، خلبان های نیروهای هوایی چه ضربه کاری به ارتش صدام زدند. در طول دفاع مقدس نیروهای مسلح چه صحنه های شورانگیزی را خلق کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک ایران در دست صدام باقی بماند.

وی تاکید کرد: نیروهای مسلح ما قدرتمندتر از گذشته است. امنیت ایران اسلامی و امنیت منطقه توسط نیروهای مسلح برقرار شده است این نیروهای مسلح یک سرمایه بزرگ ملی و سرمایه ارزشمند برای امنیت منطقه است. وقتی دو کشور عراق و سوریه گرفتار پدیده شوم تروریسم شدند، این نیروهای مسلح کشور ما بودند که تروریسم را در منطقه شکست داد. با وجود اقتداری که نظامیان ایران داشته اند هیچ گاه ایران تعرضی در این 40 سال به کشوری نداشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در  ادامه سخنانش در مراسم رژه نیروهای مسلح در  بندرعباس گفت: آمریکا امروز به تروریست ها کمک می کند و این کار از چشم ما مخفی نیست. اما بدانند نیروهای نظامی ایران چشم تروریست را در منطقه کور کردند. تروریست ها، در بلاد اسلامی جان مسلمانان را به خطر انداختند. اما غرب بداند که  گروههای تروریستی مثل داعش، روزی به جان خودشان خواهد افتاد.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: اسراییل غده سرطانی منطقه است و اصلی ترین دشمن مسلمانان به شمار می رود. دفاع از ملت مظلوم فلسطین را وظیفه خود می دانیم. آمریکا و برخی همپیمانان این کشور برای چپاول اموال مسلمانان دست به پیاده کردن سیاست های تنش زا در منطقه زدند و عملیات های اخیر آنان نیز برای چپاول آنهاست. معتقدیم ظلم به یک مسلمان ظلم به امت اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به سران کشورهای اسلامی در منطقه از آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای کمک به آنان برای تامین امنیت منطقه خبر داد و افزود: بهانه جویی های کودکانه ای که در قالب نفوذ ایران برای تشکیل هلال شیعه توسط مستکبران بیان می شود، توطئه ای برای به هدر دادن توان مسلمانان است. وقتی داعش به عراق حمله کرد و موصل به برخی مناطق اهل سنت و حتی منطقه کردستان عراق سقوط کرد این نیروهای ایرانی بودند که با سرعت به کمک عزیزان اهل سنت شتافتند و در عمل نشان دادند که برادران آنان هستند.

لاریجانی خطاب به کشورهای منطقه اعلام کرد: برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هیچ چیز مهمتر از زندگی عزتمندانه برای مسلمانان نیست. ایجاد امنیت پایدار به دست نیروهای قدرتمند منطقه، خواست اصلی ما است.

وی آمریکا و رژیم صهیونیستی را عامل تنش های اخیر منطقه دانست و افزود: ملت های منطقه  بیدار هستند و رفتار مزورانه آنان را به خوبی درک می کنند. آنان می دانند که آمریکا هیچ گاه بر سر پیمانهای خود وفادار نبوده است و امروز رئیس جمهور این کشور این مساله را به عیان به نمایش گداشته است. رئیس جممهور آمریکا به صراحت از معامله قرن صحبت می کند تا رژیم غاصب صهیونیستی را بر همه مقدرات و مصالح ملت های منطقه مسلط کند. 

به اعتقاد لاریجانی پیمان تامین امنیت تنگه هرمز وسیله چپاول جدید توسط آمریکایی هاست.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امنیت تنگه هرمز با امنیت سایر آبراههای جهان یک جا معنا پیدا می کند. نیروهای مسلح ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجرا جویی را نمی دهند. از نظر ایران این کار شروع عملیاتی در جهت از بین بردن امنیت منطقه تلقی می شود. نیروهای مسلح زبده ایران که در دفاع مقدس اعلام کردند هزار بار مرگ با عزت را بر زندگی ذلت بار ترجیح می دهند، در قلب مردم قرار دارند.

وی ادامه داد: خانواده معظم شهدای نیروهای مسلح نیز چشم و چراغ ملت هستند و حضور آنان راهنمای امروز و آینده کشور است. جانبازان عزیز نیز شهدای زنده هستند. آزادگان و ایثارگران نیز سرمایه فراموش نشدنی پر افتخار ملت هستند.

لاریجانی خطاب به جریان های سیاسی آنان را به انسجام و وحدت فرا خواند و افزود: جریان های سیاسی بدانند حفظ وحدت در داخل و توجه به اصول وظیفه ملی و اسلامی است. برای حفظ وحدت باید از تنش اجتناب کرد و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب باید سرلوحه کار همه جریان های سیاسی برای عبور از مشکلات امروز کشور قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع خبر : دیپلماسی ایرانی

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
انرژی   آمریکا   نیروهای مسلح   وحدت اسلامی   نیروهای مسلح ایران   پیروزی انقلاب اسلامی   همسایگان   بندر گناوه   گردن   نفاق   سرکوب   کشورهای اسلامی   هشت سال دفاع مقدس   کشتار جمعی   کشور های عرب   تار و پود   ملت عراق   مسلمین   وحدت امت اسلامی   مجلس شورای اسلامی   عربستان سعودی   اقتصاد   آرمان های انقلاب   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   رژیم صهیونیستی   دونالد ترامپ   فلسطین   واژگونی   وبا   رژه نیروهای مسلح  
اخبار مرتبط
نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی شماست
ناطقان نیوز
سرلشکر باقری: عربستان و امارات در راس کشورهایی هستند که علیه ایران توطئه می کنند / این دو کشور راه را گم کرده اند؛ باید به آغوش اسلام باز گردند
انتخاب
سرلشکر صفوی: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ ایران بالاترین قدرت تاثیرگذاری را در منطقه دارد/ آمریکا حرف های سیدحسن نصرالله را جدی بگیرد
دنیای اقتصاد
کشورهای بدعهد در برجام، پشتیبان صدام بودند
برنا نیوز
از مقاومت ناظرگرایانه به مقاومت فعال رسیده ایم/ ترامپ باید بگوید غلط کردم/ پهپادهای ما کابوس دشمنان ما در منطقه شده است
راه دانا
محسن رضایی: ترامپ باید بگوید غلط کردم/ پهپادهای ایران کابوس دشمنان ما در منطقه شده است
خبر داغ
محسن رضایی: ترامپ باید بگوید غلط کردم/ پهپادهای ایران کابوس دشمنان ما شده است
اقتصاد نیوز
ترامپ باید بگوید غلط کردم/ ان شا الله آقای ترامپ را برای ظلم به ملت های جهان محاکمه می کنیم!
دیده بان ایران
ترامپ باید بگوید غلط کردم/ پهپادهای ایران کابوس دشمنان ما در منطقه شده است
خبرگزاری ایلنا
اهل منطق و مذاکره هستیم نه اهل ذلت و تسلیم
ایران آنلاین
اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهیم
دنیای اقتصاد
مسوولان در سفر به سازمان ملل مواضع ایران با اقتدار بیان کنند
رسانیوز
لاریجانی: اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم
شبکه الکوثر
ایران اجازه بازی با خلیج فارس و ماجراجویی در منطقه را نمی دهد
رسانیوز
قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
شبستان
بادامچیان:دشمن را باید در مبداء شکست داد/ قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
ایران آنلاین
بادامچیان: دشمن را باید در مبداء شکست داد
صدای ایران
نیروهای مسلح ما تروریسم را در منطقه شکست داد/ پیمان تامین امنیت تنگه هرمز وسیله جدید چپاول توسط آمریکا
ایران آنلاین
بادامچیان: رئیس جمهور در سازمان ملل مواضع ایران را با اقتدار بیان کند
تسنیم
روحانی و ظریف مواضع منطقی ایران را برای ملت آمریکا بیان کنند
آریا
یمن افسانه ابرقدرتی آمریکا و همدستانش را باطل کرد
باشگاه خبرنگاران
بادامچیان: باید سر دشمن را در مبدا به سنگ کوبید
فردا نیوز
پیام رئیس مجلس به آمریکا
جام نیوز
بازتاب سخنان روحانی در رسانه های خارجی/تردید دیوان عالی در نوع قتل میترا استاد و...
ایسنا
بادامچیان: تجربه دفاع مقدس نشان داد دشمن را باید در مبداء شکست داد
میزان
ایجاد ائتلاف امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا برای چپاول منطقه است
نبض نفت
سرنوشت صدام در انتظار سران کشورهای عربی متکی به آمریکا
عصر پرس
رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مواضع منطقی ایران را با اقتدار بیان کنند
خبرگزاری ایلنا
ملت ایران اجازه ماجراجویی در خلیج فارس را نمی دهند/ نیروهای مسلح با قدرت، چشم فتنه تروریسم در منطقه را کور کردند
راه دانا
قدرت تسلیحاتی نیرو های مسلح ایران قابل قیاس با زمان دفاع مقدس نیست
ایران اکونومیست
بادامچیان: باید سر دشمن را در مبدا به سنگ کوبید/ دانشگاه و مدرسه از رسوبات استعمار غرب خالی شود
فارس
ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ناامن سازی منطقه را نمی دهد
جوان آنلاین
نیروهای مسلح اجازه ماجراجویی درخلیج فارس نمی دهند
تابناک
بادامچیان: روحانی وظریف مواضع منطقی ایران را برای ملت آمریکا بیان کنند
ایسنا
لاریجانی: ایجاد ائتلاف امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا برای چپاول منطقه است / اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم
تسنیم
لاریجانی: نیروهای مسلح ما قدرتمندتر از گذشته امنیت ایران و منطقه را برقرار کرده اند
الف
ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهد/نیروهای مسلح در قلب مردم قرار دارند
روز پلاس
روحانی: ارتش، سپاه و بسیج سه پایه اصلی حفاظت و حراست از انقلاب و کشور هستند/ لاریجانی در رژه نیروهای مسلح در بندرعباس: نیروهای مسلح ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهند
آرا نیوز
بادامچیان: قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
ایرنا
نیروهای مسلح کشورمان چشم تروریسم را در منطقه کور کرده اند
خبرگزاری دفاع مقدس
اخبار مرتبط
bltناطقان نیوز : نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی شماست
bltانتخاب : سرلشکر باقری: عربستان و امارات در راس کشورهایی هستند که علیه ایران توطئه می کنند / این دو کشور راه را گم کرده اند؛ باید به آغوش اسلام باز گردند
bltدنیای اقتصاد : سرلشکر صفوی: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ ایران بالاترین قدرت تاثیرگذاری را در منطقه دارد/ آمریکا حرف های سیدحسن نصرالله را جدی بگیرد
bltبرنا نیوز : کشورهای بدعهد در برجام، پشتیبان صدام بودند
bltراه دانا : از مقاومت ناظرگرایانه به مقاومت فعال رسیده ایم/ ترامپ باید بگوید غلط کردم/ پهپادهای ما کابوس دشمنان ما در منطقه شده است
bltخبر داغ : محسن رضایی: ترامپ باید بگوید غلط کردم/ پهپادهای ایران کابوس دشمنان ما در منطقه شده است
bltاقتصاد نیوز : محسن رضایی: ترامپ باید بگوید غلط کردم/ پهپادهای ایران کابوس دشمنان ما شده است
bltدیده بان ایران : ترامپ باید بگوید غلط کردم/ ان شا الله آقای ترامپ را برای ظلم به ملت های جهان محاکمه می کنیم!
bltخبرگزاری ایلنا : ترامپ باید بگوید غلط کردم/ پهپادهای ایران کابوس دشمنان ما در منطقه شده است
bltایران آنلاین : اهل منطق و مذاکره هستیم نه اهل ذلت و تسلیم
bltدنیای اقتصاد : اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهیم
bltرسانیوز : مسوولان در سفر به سازمان ملل مواضع ایران با اقتدار بیان کنند
bltشبکه الکوثر : لاریجانی: اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم
bltرسانیوز : ایران اجازه بازی با خلیج فارس و ماجراجویی در منطقه را نمی دهد
bltشبستان : قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltایران آنلاین : بادامچیان:دشمن را باید در مبداء شکست داد/ قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltصدای ایران : بادامچیان: دشمن را باید در مبداء شکست داد
bltایران آنلاین : نیروهای مسلح ما تروریسم را در منطقه شکست داد/ پیمان تامین امنیت تنگه هرمز وسیله جدید چپاول توسط آمریکا
bltتسنیم : بادامچیان: رئیس جمهور در سازمان ملل مواضع ایران را با اقتدار بیان کند
bltآریا : روحانی و ظریف مواضع منطقی ایران را برای ملت آمریکا بیان کنند
bltباشگاه خبرنگاران : یمن افسانه ابرقدرتی آمریکا و همدستانش را باطل کرد
bltفردا نیوز : بادامچیان: باید سر دشمن را در مبدا به سنگ کوبید
bltجام نیوز : پیام رئیس مجلس به آمریکا
bltایسنا : بازتاب سخنان روحانی در رسانه های خارجی/تردید دیوان عالی در نوع قتل میترا استاد و...
bltمیزان : بادامچیان: تجربه دفاع مقدس نشان داد دشمن را باید در مبداء شکست داد
bltنبض نفت : ایجاد ائتلاف امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا برای چپاول منطقه است
bltعصر پرس : سرنوشت صدام در انتظار سران کشورهای عربی متکی به آمریکا
bltخبرگزاری ایلنا : رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مواضع منطقی ایران را با اقتدار بیان کنند
bltراه دانا : ملت ایران اجازه ماجراجویی در خلیج فارس را نمی دهند/ نیروهای مسلح با قدرت، چشم فتنه تروریسم در منطقه را کور کردند
bltایران اکونومیست : قدرت تسلیحاتی نیرو های مسلح ایران قابل قیاس با زمان دفاع مقدس نیست
bltفارس : بادامچیان: باید سر دشمن را در مبدا به سنگ کوبید/ دانشگاه و مدرسه از رسوبات استعمار غرب خالی شود
bltجوان آنلاین : ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ناامن سازی منطقه را نمی دهد
bltتابناک : نیروهای مسلح اجازه ماجراجویی درخلیج فارس نمی دهند
bltایسنا : بادامچیان: روحانی وظریف مواضع منطقی ایران را برای ملت آمریکا بیان کنند
bltتسنیم : لاریجانی: ایجاد ائتلاف امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا برای چپاول منطقه است / اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم
bltالف : لاریجانی: نیروهای مسلح ما قدرتمندتر از گذشته امنیت ایران و منطقه را برقرار کرده اند
bltروز پلاس : ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهد/نیروهای مسلح در قلب مردم قرار دارند
bltآرا نیوز : روحانی: ارتش، سپاه و بسیج سه پایه اصلی حفاظت و حراست از انقلاب و کشور هستند/ لاریجانی در رژه نیروهای مسلح در بندرعباس: نیروهای مسلح ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهند
bltایرنا : بادامچیان: قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نیروهای مسلح کشورمان چشم تروریسم را در منطقه کور کرده اند
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.