مخبر - 1398/06/31 - توان و آمادگی امروز ایران با روزهای ابتدایی جنگ قابل قیاس نیست/ حضور معنویت و نور قرآن؛ رمز پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس

توان و آمادگی امروز ایران با روزهای ابتدایی جنگ قابل قیاس نیست/ حضور معنویت و نور قرآن؛ رمز پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس
به گزارش عصرهامون، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس مراسم رژه بزرگ نیروهای مسلح با هدف نمایش اقتدار، توانمندی و نوآوری های صنعت دفاعی و علمی کشورمان صبح امروز، 31 شهریورماه با حضور فرماندهان نظامی، انتظامی و امنیتی، مسئولان ارشد دولتی، علمای شیعه و سنی و جمع زیادی از مردم در میدان سربازان گمنام امام ...
توان و آمادگی امروز ایران با روزهای ابتدایی جنگ قابل قیاس نیست/ حضور معنویت و نور قرآن؛ رمز پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس

به گزارش عصرهامون، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس مراسم رژه بزرگ نیروهای مسلح با هدف نمایش اقتدار، توانمندی و نوآوری های صنعت دفاعی و علمی کشورمان صبح امروز، 31 شهریورماه با حضور فرماندهان نظامی، انتظامی و امنیتی، مسئولان ارشد دولتی، علمای شیعه و سنی و جمع زیادی از مردم در میدان سربازان گمنام امام زمان(عج) زاهدان برگزار شد.

در آغاز این مراسم، سردار امان الله گشتاسبی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا و امام شهدا، گفت: زمانی که انقلاب اسلامی ایران در حال شکل گرفتن بود دشمن سعی کرد با حمله به کشور باعث نابودی انقلاب شود که با هوشیاری امام خمینی(ره) و مردم توطئه آنان خنثی و انقلاب اسلامی روز به روز درخشان تر شد.

وی افزود: امروز 40 سال از عمر پر برکت انقلاب می گذرد و آنچه مثل نور در جهان و منطقه می درخشد جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران امروز به الگویی مهم و موثر در عالم اسلام و همه ی آزادی خواهان جهان تبدیل شده است.

وی افزود: دفاع مقدس حرکت بزرگ مردمی بود که زمینه ایجاد جریانی کارآمد در برقراری حکومت مردم سالار دینی شد.

سردارگشتاسبی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس با امکانات و تجهیرات کم اما با توکل و ایمان بسیار به زیبایی اقتدار خودش را به رخ جهانیان کشاند.

وی ادامه داد: 31 شهریور یادآور حماسه بی دریغ رزمندگان و مردم ایران اسلامی در دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب و اسلام است.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: در دوران جنگ تحمیلی نیروهای مردمی، بسیجیان و نیروهای مسلح ما با اشتیاق و داوطلبانه به جبهه های حق علیه باطل شتافتند.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس به عنوان عرصه نمایش جهاد مردمی در مقابل استکبار جهانی می تواند الگوی نسل امروز قرار گیرد.

وی اذعان داشت: انقلاب امروز آنچه در عالم مانده نور انقلاب است و مجاهدت مردم سرفرازی که در تاریخ ماندگار شدند. امام حسین درس ایثار، شهادت و شرافت پیام آزادگی برای ما داشتند.
توان و آمادگی امروز ایران با روزهای ابتدایی جنگ قابل قیاس نیست
در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان، گفت: جنگ ما، جنگ جبهه و لشکر حق با جبهه باطل و ظلم بود.

وی افزود: امام خمینی (ره) با رهبری، تدبیر بلند و فرماندهی خود، در حالی بود که نظام در وضعیت چندان قدرت مندی به لحاظ تسلیحات و پشتیبانی نبود، همه نیروهای انقلاب را بسیج کردند و در نهایت با صبر و پایداری و فداکاری و ایثار شهدا به این پیروزی رسیدیم؛ این پیروزی در شرایطی رقم خورد که انقلاب در ابتدای مسیر خود بود و به لحاظ سازماندهی هنوز به شرایط مطلوب خود نرسیده بود.

وی با بیان اینکه عناد و دشمنی بدخواهان ایران اسلامی با ملت ایران، پایانی نداشته و همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: دشمن امروز هم از دشمنی دست برنداشته و حتی به تعبیر مقام معظم رهبری، وقیحانه آرایش جنگی گرفته؛ تقابل جبهه حق و باطل ادامه دارد با این تفاوت که امروز قدرت و توان و آمادگی نیروهای ما بسیار بیشتر از روزهای جنگ تحمیلی است.

محامی تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح از ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی همه و همه دست در دست هم تحت امر رهبری عالیقدر، امنیت کشور را مقتدرانه تامین می کنند و پاسخ هر گونه اقدام دشمن را با ضربات مهلک می دهند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در پایان اظهار کرد: همچنان در مسیر انقلابیم و به آینده و مقاومت و پیروزی امیدواریم. به فضل الهی روز بروز می بینید که نفوذ و گستره تاثیرگذاری نظام اسلامی فراگیرتر و بیشتر می شود و این به لطف نگاه حکیمانه مقام معظم رهبری است. امیدواریم همچنان تحت امر ولی امر مسلمین در این مسیر پرافتخار ثابت قدم، پایدار و سرفراز باشیم.

حضور معنویت و نور قرآن، رمز پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس بود
سردار محمد مارانی، فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه نیز در این مراسم گفت: ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا و گرامیداشت هفته دفاع مقدس یادی می کنیم از دوران سخت و پرماجرا دفاع مقدس که بهترین روزهای این انقلاب بوده و هست.

وی افزود: امام خمینی (ره) فرمانده و تئوریسین نظامی نبود، اما تصمیمات بجای ایشان آنچنان تاثیرگذار بود که در نهایت لشکر اسلام را به نصرت می رساند.

وی ادامه داد: در عملیات هایی مثل فتح و خیبر کربلای 5 و بسیاری عملیات های دیگر، این تصمیمات امام (ره) بود که به لطف الهی پیروزی را از آن جبهه حق می کرد.

سردار مارانی با بیان اینکه نقش امام در جنگ و تاثیر بسزای ایشان در موفقیت های رزمندگان کمتر مطرح شده اظهار کرد: نکته دوم نقش مردم بود، تا زمانی که مردم وارد نشده بودند توفیقاتی چندان حاصل نشده بود.

وی ادامه داد: در روزهای آغاز جنگ تحمیلی، چیزی نمانده بود دشمن خرمشهر را به تصرف خود در بیاورد، اما وقتی مردم زن و مرد آمدند و اسلحه دست گرفتند و از خاک شان دفاع کردند، معادلات جنگ به نحوی دیگر پیش رفت و بعد از ماه هایی که بنی صدر ملعون اجازه ورود مردم را نمی داد، با ورود آحاد مردم در عملیات هایی مثل فتح المبین دیدید که یاری آنان تا چه حد تاثیرگذار بود.

وی تصریح کرد: عامل بعدی، حضور معنویت و نور قرآن در دل رزمندگان بود. دیدید که رزمندگان ما با ایمان قلبی با دست خالی چه کردند. رژیم بعث در با انبوهی از سلاح های پیشرفته جنگی و با پشتیبانی یک دنیا نمی توانست در برابر این قدرت و اراده ایستادگی کند و در پایان سرخورده و ذلیل میدان نبرد را ترک کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: در ایام جنگ و دفاع مقدس، ارتشی و سپاهی و بسیجی و .... از هم تشخیص داده نمی شدند، همه یک رنگ و ید واحده شده بودند و عاشقانه برای کشورشان سربازی می کردند.

انتهای پیام/
منبع خبر : عصر هامون

محتوای این خبر به صورت خودکار از «عصر هامون» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   نظامی   زاهدان   نیروهای مسلح   ائمه جمعه   ولایت فقیه   نظام جمهوری اسلامی ایران   سیستان و بلوچستان   مقتدرانه   قیاس   معنویت   حق و باطل   قرآن کریم   شرافت   فداکاری   نوآوری   هشت سال دفاع مقدس   نماینده ولی فقیه   آزادی خواهان   امام حسین علیه السلام   نیروی انتظامی   نام شهدا   نسل امروز   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   استکبار جهانی   سیستان   سربازان گمنام امام زمان   شیعه و سنی   آرایش جنگی   صنعت دفاعی  
اخبار مرتبط
فرمانده ارتش:دست درازی به مرزهای ایران سرانجامی چون صدام خواهد داشت
پارسینه
مقاومت، سرعت دهنده نابودی رژیم منحوس صهیونیستی است
شبستان
پیشرفت صنعت دفاعی کشور مدیون دفاع مقدس است/ دست درازی به ایران سرانجامی چون صدام خواهد داشت
خبرگزاری دفاع مقدس
فرمانده ارتش: دست درازی به مرزهای ایران سرانجامی چون صدام خواهد داشت
مثلث
دست درازی به مرزهای ایران سرانجامی چون صدام خواهد داشت
ایرنا
دفاع مقدس روحیه مقاومت را در منطقه تقویت کرد
ایسنا
قدرت نظامی ایران عامل بازدارندگی در برابر دشمنان است
مهر نیوز
دشمن به دنبال زدودن یاد شهدا از سطح جامعه است/ تبعیت از فرهنگ عاشورا؛ رمز پیروزی رزمندگان انقلاب اسلامی
راه دانا
اقتدار نیروهای مسلح را مدیون خون شهدا هستیم/ توان نظامی ایران در جهان غیرقابل انکار است
راه دانا
تبعیت از ولایت فقیه مهمترین مولفه استمرار انقلاب اسلامی است
خبرگزاری دفاع مقدس
اقتدار نیروهای مسلح را مدیون خون شهدا هستیم/توان نظامی ایران در جهان غیرقابل انکار است
عصر هامون
نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی شماست
آریا
ایران شاخصهای ابرقدرت بودن را از آمریکا گرفته است
ایرنا
نقش آفرینی حوزه برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی ضروری است
صدا و سیما
جنگ روانی دشمن با هدف القای ناامیدی در نسل جوان طرح ریزی می شود
شبستان
مردم ایران امروز نیز مانند دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنان ایستاده اند
میزان
مراسم رژه نیروهای مسلح در ارومیه به روایت تصویر
تسنیم
یادآوری مقاومت ملت ایران سد محکمی در مقابل یاوه گویی های استکبار
صدا و سیما
استاندار بوشهر: قدرت بازدارندگی ایران ریشه در دفاع مقدس دارد
صدا و سیما
سمنان| «مقاومت» تنها راهکار مقابله با مستکبران است
تسنیم
دوران دفاع مقدس، بهترین روزهای انقلاب بود/ حضور معنویت و نور قرآن؛ رمز پیروزی رزمندگان
راه دانا
اهتزار بیرق های مردانگی در رژه نیروهای مسلح یزد+ عکس
خبرگزاری حوزه
امام جمعه زاهدان: دشمنان هیچ گاه دست از دشمنی با ملت ایران برنمی دارند
تسنیم
درخشش نظامی ایران در منطقه
صدا و سیما
زاهدان| فرهنگ دفاع مقدس باید نسل به نسل به جوانان منتقل شود
تسنیم
امنیت و اقتدار انقلاب اسلامی به پشتوانه استواری نیروهای مسلح
صدا و سیما
روحانی در رژه 31 شهریور: حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم
رهیاب نیوز
جنگ تحمیلی، صحنه نقش آفرینی دیگری برای زنان بوجود آورد
خبرگزاری دفاع مقدس
حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم/ نسبت دادن حوادث منطقه به ایران دروغ است
شهدای ایران
کشور به روحیه دوران دفاع مقدس نیاز دارد/ فروپاشی آمریکا نزدیک است
خبرگزاری حوزه
نیروهای مسلح امروز با اقتدار و توان کامل آماده دفاع از ایران هستند
ایرنا
ایمان آورندگان به مکتب امام حسین (ع)، با یزیدیان زمان خود بیعت نمی کند
ایسنا
ایران با وجود تحریم ها کشوری قدرتمند است
ایرنا
دفاع مقدس از حماسه، ایثار، معنویت و آرمان خواهی سرشار است
ایرنا
پاسخ نیروهای مسلح به تجاوز دشمن کوبنده و پشیمان کننده خواهد بود
ایسنا
افتخار و اقتدار امروز کشورمان را مدیون شهدا هستیم
ایسنا
هیچ تصمیمی بدون حضور ایران در منطقه گرفته نمی شود
موج رسا
بیانیه اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان به مناسبت هفته دفاع مقدس
خبرگزاری دفاع مقدس
اعلام برنامه های ارتش جمهوری اسلامی ایران در هفته دفاع مقدس
ایران آنلاین
بیرجند| مقاومت نیروهای مسلح ایران قدرت نظامی غرب را بی اعتبار کرد
تسنیم
اخبار مرتبط
bltپارسینه : فرمانده ارتش:دست درازی به مرزهای ایران سرانجامی چون صدام خواهد داشت
bltشبستان : مقاومت، سرعت دهنده نابودی رژیم منحوس صهیونیستی است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : پیشرفت صنعت دفاعی کشور مدیون دفاع مقدس است/ دست درازی به ایران سرانجامی چون صدام خواهد داشت
bltمثلث : فرمانده ارتش: دست درازی به مرزهای ایران سرانجامی چون صدام خواهد داشت
bltایرنا : دست درازی به مرزهای ایران سرانجامی چون صدام خواهد داشت
bltایسنا : دفاع مقدس روحیه مقاومت را در منطقه تقویت کرد
bltمهر نیوز : قدرت نظامی ایران عامل بازدارندگی در برابر دشمنان است
bltراه دانا : دشمن به دنبال زدودن یاد شهدا از سطح جامعه است/ تبعیت از فرهنگ عاشورا؛ رمز پیروزی رزمندگان انقلاب اسلامی
bltراه دانا : اقتدار نیروهای مسلح را مدیون خون شهدا هستیم/ توان نظامی ایران در جهان غیرقابل انکار است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : تبعیت از ولایت فقیه مهمترین مولفه استمرار انقلاب اسلامی است
bltعصر هامون : اقتدار نیروهای مسلح را مدیون خون شهدا هستیم/توان نظامی ایران در جهان غیرقابل انکار است
bltآریا : نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی شماست
bltایرنا : ایران شاخصهای ابرقدرت بودن را از آمریکا گرفته است
bltصدا و سیما : نقش آفرینی حوزه برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی ضروری است
bltشبستان : جنگ روانی دشمن با هدف القای ناامیدی در نسل جوان طرح ریزی می شود
bltمیزان : مردم ایران امروز نیز مانند دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنان ایستاده اند
bltتسنیم : مراسم رژه نیروهای مسلح در ارومیه به روایت تصویر
bltصدا و سیما : یادآوری مقاومت ملت ایران سد محکمی در مقابل یاوه گویی های استکبار
bltصدا و سیما : استاندار بوشهر: قدرت بازدارندگی ایران ریشه در دفاع مقدس دارد
bltتسنیم : سمنان| «مقاومت» تنها راهکار مقابله با مستکبران است
bltراه دانا : دوران دفاع مقدس، بهترین روزهای انقلاب بود/ حضور معنویت و نور قرآن؛ رمز پیروزی رزمندگان
bltخبرگزاری حوزه : اهتزار بیرق های مردانگی در رژه نیروهای مسلح یزد+ عکس
bltتسنیم : امام جمعه زاهدان: دشمنان هیچ گاه دست از دشمنی با ملت ایران برنمی دارند
bltصدا و سیما : درخشش نظامی ایران در منطقه
bltتسنیم : زاهدان| فرهنگ دفاع مقدس باید نسل به نسل به جوانان منتقل شود
bltصدا و سیما : امنیت و اقتدار انقلاب اسلامی به پشتوانه استواری نیروهای مسلح
bltرهیاب نیوز : روحانی در رژه 31 شهریور: حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم
bltخبرگزاری دفاع مقدس : جنگ تحمیلی، صحنه نقش آفرینی دیگری برای زنان بوجود آورد
bltشهدای ایران : حاضریم از خطاهای گذشته همسایگان بگذریم/ نسبت دادن حوادث منطقه به ایران دروغ است
bltخبرگزاری حوزه : کشور به روحیه دوران دفاع مقدس نیاز دارد/ فروپاشی آمریکا نزدیک است
bltایرنا : نیروهای مسلح امروز با اقتدار و توان کامل آماده دفاع از ایران هستند
bltایسنا : ایمان آورندگان به مکتب امام حسین (ع)، با یزیدیان زمان خود بیعت نمی کند
bltایرنا : ایران با وجود تحریم ها کشوری قدرتمند است
bltایرنا : دفاع مقدس از حماسه، ایثار، معنویت و آرمان خواهی سرشار است
bltایسنا : پاسخ نیروهای مسلح به تجاوز دشمن کوبنده و پشیمان کننده خواهد بود
bltایسنا : افتخار و اقتدار امروز کشورمان را مدیون شهدا هستیم
bltموج رسا : هیچ تصمیمی بدون حضور ایران در منطقه گرفته نمی شود
bltخبرگزاری دفاع مقدس : بیانیه اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنجان به مناسبت هفته دفاع مقدس
bltایران آنلاین : اعلام برنامه های ارتش جمهوری اسلامی ایران در هفته دفاع مقدس
bltتسنیم : بیرجند| مقاومت نیروهای مسلح ایران قدرت نظامی غرب را بی اعتبار کرد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.