مخبر - 1398/06/30 - پروژه وحدت اصولگرایی و چالشی به نام «جبهه پایداری»

پروژه وحدت اصولگرایی و چالشی به نام «جبهه پایداری»
تهران- ایرنا- همراهی یا واگرایی جبهه پایداری در مسیر دستیابی به وحدت در اردوگاه اصولگرایی، عنصری مهم تلقی می شود؛ مساله ای که از دید گروهی از ناظران در شکست یا پیروزی انتخاباتی اصولگرایان تاثیر بسزایی خواهد داشت.
پروژه وحدت اصولگرایی و چالشی به نام «جبهه پایداری»

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش ها خبری ایرنا، خبرگزاری ها، تارنماهای خبری-تحلیلی و مطبوعات امروز شنبه 30 شهریور، اما و اگرهای ایجاد وحدت درون تشکیلاتی در جریان اصولگرایی، دوگانه سازی انقلابی و غیرانقلابی در فضای سیاسی کشور، اختلاف نظرها در میان اصلاح طلبان و ... را در صدر گزارش های انتخاباتی خود قرار داده اند.

چالش جبهه پایداری برای اصولگرایان

بحث وحدت در اردوگاه اصولگرایی و چالش «همراهی پایداری ها» با اصولگرایان در این مسیر، مورد توجه رسانه های اصلاح طلب و اصولگرا است.

به نوشته روزنامه «ایران»، «محمدرضا باهنر» در گفت و گو با این رسانه، از وحدت اصولگرایان برای مجلس یازدهم اطمینان کامل دارد؛ وحدتی که شاید صد درصدی نباشد اما به گفته او تمام طیف ها را شامل خواهد شد، حتی جبهه پایداری که این روزها مانع وحدت به نظر می رسد.

دبیرکل «جبهه پیروان خط امام و رهبری» در مصاحبه با روزنامه «ایران» گفت: ما همواره در مذاکرات اصولگرایان چشم اندازمان وحدت صد در صدی است. اما اینکه همین الان شما از من سؤال کنید که آیا این دوره به این چشم انداز می رسید من می گویم به طور کامل نه. ما برخی مواقع 70 درصد می رسیم بعضی وقت ها 90 درصد. همین الان هم احتمال دارد گروهی نیایند و به ما نپیوندند اما آنهایی که نمی آیند دیگر یک لیست قابل عرضه نخواهند داشت که دیده و شنیده شود در انتخابات و مورد توجه قرار بگیرد. من تقریباً یقین دارم به رغم همه اتفاقاتی که می گویید پایداری ها حتماً در نهایت به پروژه وحدت ما می پیوندند. ما تلاش مان را برای وحدت می کنیم اما همیشه موفقیت ما نسبی است. هیچ وقت هم شکست کامل نخوردیم. ما از نظر گفتمانی ممکن است هیچ وقت با پایداری ها بر هم منطبق نشویم، اما این مانع وحدت نیست.

«خبرآنلاین» هم امروز با باهنر به گفت و گو پرداخت و این گفت و گو را با این عنوان که «حتما با یک لیست وارد انتخابات می شویم» که نقل قولی از او است، منتشر کرد.

به نوشته «خبرآنلاین»، باهنر هم نگران است که «برخی برای چهارتا رأی در بوق ناراضی کردن مردم بدمند» هم «اطمینان می دهد که در انتخابات مجلس از تهران دو لیست اصولگرا بیرون نخواهد آمد»، هم از «معتدل شدن مواضع پایداری ها و تلاش برای جذب آنها به سازوکار وحدت» می گوید، هم بی تعارف این پالس را به آنها می دهد که «اگر لیست جدا بدهند، دیگر یک لیست مطرح نیست». با صراحت می گوید رقابت لیدری با حدادعادل ندارد چون «دوره لیدری شخصی و فردی گذشته است» و البته این را هم انکار نمی کند که «قالیباف، حداد و جلیلی می خواهند در مجموعه لیدری حضور داشته باشند» بستن لیست اصولگرایان با حضور برخی نیروهای اصلاح طلب را ایده انتخاباتی قابل قبولی نمی داند، و ضمن آن گریزی می زند به نگاهی که 20 سال است آن را تکرار می کند که «صالح مقبول» بر «اصلح غیرمقبول» ارجحیت دارد» این جملات بخشی از مصاحبه یک ساعته با محمدرضا باهنر است که این روزها یک پایش در جلسات شورای وحدت است و پای دیگرش در جلسات مشترک با جامعه روحانیت.

در این میان، اظهارات اخیر «ابوالقاسم رئوفیان» دبیرکل «حزب اسلامی ایران زمین» در گفت و گو با «ایسنا» با عنوان «معیار شایسته سالاری، جناحی است یا شرعی؟» در رسانه های دیگر چون «اعتمادآنلاین» هم با همین عنوان منتشر شد.

رئوفیان در این گفت و گو با اشاره به آخرین فعالیت های تشکل متبوعش برای حضور در انتخابات مجلس، پرسشی اساسی را مطرح کرد که چندی است در اردوگاه اصولگرایی مطرح شده، ولی ظاهرا کسی تمایلی به پاسخگویی به آن ندارد.

خبرگزاری «ایسن»ا به نقل از رئوفیان نوشت: من در جلسات شورای راهبردی اصولگرایان این نکته را مطرح کردم که اگر ما واقعاً به دنبال فرستادن شایستگان به مجلس هستیم و راهبرد شایسته سالاری را به عنوان یک خط مشی دنبال می کنیم، اگر زمانی به این نتیجه رسیدیم که افرادی جناح، جبهه یا حزب ما شایستگی لازم را ندارند و کسی این شایستگی را دارد که از اعضای حزب، جناح یا گروه ما نیست، آن وقت تکلیف شرعی ما چیست؟

رئوفیان افزود: البته من همانجا هم گفتم که ممکن است طرح این پرسش یک پارادوکس به نظر برسد و با الزامات کار تشکیلاتی منافات داشته باشد اما باید بدانیم که ما پیش از حزبی بودن، مسلمان هستیم و تکالیف شرعی ما مقدم بر تعلقات حزبی ماست که البته به این پرسش من در آن جلسه پاسخی داده نشد ولی من همچنان این سوال را دنبال خواهم کرد و به دنبال گرفتن پاسخی درباره آن خواهم بود چرا که این موضوع یکی از خط قرمزهای ماست.

به نوشته «باشگاه خبرنگاران جوان»، «اسدالله بادامچیان» دبیرکل «حزب موتلفه اسلامی» در گفت و گو با این رسانه با اشاره به جلسات اصولگرایان برای ایجاد وحدت در میان خود برای انتخابات مجلس یازدهم تاکید کرد: حزب موتلفه اسلامی همواره به دنبال وحدت بین تمام گروه های اصولگرا بوده و مد نظر ما وحدتی است که همه در ذیل آن باشند.

او در ادامه گفت: حزب موتلفه در تمام سال های فعالیت خود در کنار روحانیت اصیل مبارز و انقلابی بوده و تنها حزبی است که در اساسنامه خود به طور صریح به همکاری با روحانیت اصیل اشاره کرده و در عمل آن را محقق ساخته است.

دبیر کل حزب موتلفه با اشاره به اینکه شورای مرکزی حزب برای ایجاد وحدت به او اختیار شرکت در هر جلسه ای را با راهبرد ایجاد وحدت داده است افزود: ما به دنبال وحدت صد درصدی هستیم اما اینکه چه مقدار آن محقق شود بستگی به شرایط و جلسات آینده دارد.

این در حالی است که رسانه های اصلاح طلب، رگه های شکاف در میان اصولگرایان را مورد بررسی قرار می دهند.

روزنامه «ابتکار» امروز در گزارشی با عنوان «شکاف اصولگرایان به صدا و سیما رسید» به بررسی دلایل «ناکامی اصولگرایان برای رسیدن به ائتلاف درونی» پرداخت.

به نوشته این روزنامه، اصولگرایان این روزها بیش از هر چیزی درگیر دعواهای درونی هستند و به جای آنکه با تلاش بزرگان این جریان سیاسی به وحدت درونی برسند، برعکس این شکاف هر روز عمیق تر می شود و ابعاد آن گسترده تر می شود. بعد از ماجرای ادامه دار و ناکامی آنها در رسیدن به یک ائتلاف درونی با نام های چون «جمنا» و «شورای وحدت» و پس از آن ماجرای پرحاشیه آیت الله لاریجانی با آیت الله محمد یزدی پیش آمد و حالا به تازگی این شکاف در رسانه ملی که همیشه مدیریت آن در دست اصولگرایان بوده است نمود بیشتری پیدا کرده است. در این میان یک طیف از جریان اصولگرایی همیشه سعی کرده است ساز مخالف بزند و برنامه های اصولگرایان را با مشکل مواجه کند. این طیف که بیشتر به نام طیف تندرو شناخته می شود تا به حال هیچ گاه نتواسته است با بقیه طیف های اصولگرایی به یک ائتلاف برسد. سعید جیلی یکی از رهبران این طیف تندرو محسوب می شود که اخیرا انتقادات تند برادر او به عملکرد صداوسیما و برخی مدیران رسانه ملی این شکاف درون جناحی را بیشتر نمایان کرده است.

در ادامه می خوانیم: درواقع می شود گفت انتقاد وحید جلیلی به شیوه مدیریتی آن از سوی برخی افراد از همین جریان، دعوای درونی دیگری را بین اصولگرایان به وجود آورده است. دعوا سر سهم خواهی طیف های مختلف این جناح سیاسی در یک نهاد انتصابی است؛ نهادی که سال ها است دست دیگر جناح ها و جریان های سیاسی در رسیدن به آن کوتاه مانده است و مدیران آن فقط از یک جریان سیاسی انتخاب می شود و کاملا در اختیار آنها است. مدتی است که در برخی اخبار غیر رسمی زمزمه تغییر در مدیریت این سازمان عریض و طویل به گوش می رسد. همین اخبار بهانه ای شده است تا طیف های اصولگرایی برای کسب صندلی مدیریت در صداوسیما به جان هم بیفتند و نقدهای تندی به همدیگر وارد کنند.

روزنامه «شرق» هم در گزارشی با عنوان «چه گروهی می خواهد جامعه روحانیت را کنار بزند؟» از « کنایه های بیادی به جبهه پایداری» خبر داد.

به نوشته این روزنامه، «حسن بیادی» دبیرکل «جمعیت آبادگران جوان ایران» گفته است: هر گروهی از اصولگرایان که تمایلی برای ورود جامعه روحانیت مبارز به مباحث انتخاباتی ندارند، مسئول و مقصر اصلی انشقاق و در پی آن شکست احتمالی اصولگرایان در انتخابات آینده معرفی خواهد شد. بیادی با بیان اینکه البته خبرهایی مبنی بر به حاشیه کشیده شدن جامعه روحانیت مبارز شنیده می شود، تأکید کرد: باید گفت اگر اصولگرایانی که در حال تدارک فعالیت های انتخاباتی اصولگرایان هستند، به اعضای جامعه روحانیت مبارز بی توجهی کنند و آنها را از مناسبات انتخاباتی حذف کنند، شک نکنید اصولگرایان با چند لیست مختلف وارد فضای انتخاباتی خواهند شد که شکست شان در چنین حالتی قطعی است.

جامعه روحانیت اخیرا اعلام کرده بود که یک مدل و الگوی انتخاباتی برای انتخابات مجلس آتی در نظر دارد که اجرائی شدن آن منوط به خواست و هم گرایی جریان های اصولگرایی ذیل چتر این جامعه است. اگرچه درباره جزئیات این الگو و مدل هیچ وقت صحبتی نشده است. به نظر می رسد به جز جبهه پیروان خط امام و رهبری و یکی، دو شکل کم اثر اصولگرا جریان های دیگر چندان تمایلی به رفتن ذیل چتر جامعه روحانیت ندارند.

به نوشته این رسانه، به نظر می رسد مورد مشخص مورد اشاره بیادی ماجرای کنارزدن جامعه روحانیت جبهه پایداری است که علنا نه تنها در جلسات شورای وحدت شرکت نمی کند بلکه به روند ائتلاف هم می تازد و معتقد است برای خود یک الگو و مدل وحدت دارد که انتظارش این است که دیگر اصولگرایان از مدل وحدت او پیروی کنند.

دوگانه سازی انقلابی و غیرانقلابی با مصارف انتخاباتی

گفت و گوی «محمدرضا باهنر» دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری با روزنامه «ایران» در رسانه های مختلف بازتاب های متفاوتی داشت.

این مصاحبه در روزنامه ایران با عنوان «غیرانقلابی ها را هم باید پذیرفت» منتشر شد.

به نوشته ایران، باهنر در این گفت و گو با اشاره به لزوم تفکیک قابل شدن میان مفهوم «غیر انقلابی» و «ضد انقلابی» گفت: من نمی دانم چرا دوستان اصلاح طلب اینها را به خودشان می گیرند. ما می توانیم بگوییم انقلابی و غیرانقلابی. غیر انقلابی با ضد انقلابی فرق دارد و یکی نیستند. حتی در زمان جنگ می توان گفت تنها 10 درصد خانواده ها بودند که تمام وجودشان را برای جبهه ها گذاشته بودند. اما این به معنای آن نبود که بقیه جامعه ضد جنگ و ضد دفاع بودند. در همین شرایط و معطوف به انتخابات پیش رو یک نفر از چهره های اصلاح طلب گفته که شعار ما باید این باشد که «می خواهم زندگی کنم.» بالاخره یک عده از مردم هستند که نمی خواهند به معنای رایج آن انقلابی باشند. اینها ضد انقلاب هم نیستند و اگر از آنها مثلاً رأی بگیریم که می خواهید نظام عوض شود اکثراً رأی منفی می دهند، اما مسأله اینها این است که نمی خواهند به سبک برخی بچه حزب اللهی ها انقلابی باشند یا با آن سبک زندگی کنند. این طبیعی است و ما باید افرادی که نمی خواهند انقلابی باشند یا غیرانقلابی هستند را بپذیریم. اینها بخش مهمی از جامعه ما هستند و می خواهند زندگی کنند و مشکلی به معنای اساسی با نظام ندارند، حتی حاضر هستند پای آن هم جاهایی بایستند اما سبک زندگی خودشان را می خواهند

«اعتمادآنلاین» هم این اظهارات را «ارزیابی باهنر از تقسیم بندی جامعه به ارزشی- غیرارزشی و انقلابی – غیرانقلابی» خواند و از قول باهنر نوشت: من معتقدم درجه بندی مردم بر این اساس کار خوبی نیست. غیر انقلابی ها بخش مهمی از جامعه هستند و باید آنها را به رسمیت بشناسیم. البته من معتقدم خود کسانی هم که دسته بندی ارزشی و غیرارزشی را مطرح می کنند، متوجه هستند که غیرارزشی بودن یا غیرانقلابی بودن به معنای ضد انقلاب بودن نیست و اینها دو تا مفهوم جدا هستند. مثلاً در مورد حجاب ممکن است بسیاری از خانم ها به این معنا که یک تار موی آنها هم دیده نشود، حجاب را رعایت نکنند و آن را قبول نداشته باشند. اما اینکه با عقب بردن روسری بخواهند بگویند ما می خواهیم علیه نظام فعالیت کنیم و نظام را سرنگون کنیم، چنین نیست. سبک زندگی آنها چنین است.

تارنمای «انتخاب» اما بخش هایی از اظهارات باهنر در گفت و گو با روزنامه ایران را برجسته کرد که در خصوص جایگاه احمدی نژادی ها در برنامه های وحدت اصولگرایان صحبت کرده بود.

این تارنما در گزارش خود با تیتر «برخی در شورای اصولگرایی نیم نگاهی به احمدی نژاد دارند/ بدشان نمی آید که از ظرفیت او هم استفاده شود».

انتخاب، از قول باهنر نوشت: آقای احمدی نژاد به معنای خودش و حلقه منسوبی که دارد جایی در این برنامه ندارد. شاید برخی افرادی که قبلاً با ایشان همکار بودند و یا رابطه ای داشتند در برنامه باشند یا حتی برخی کسانی که به شورای اصولگرایی دعوت می شوند هم نیم نگاهی به ایشان داشته باشند و بدشان نیاید که از ظرفیت ایشان هم استفاده کنند. اما به عنوان شخصیت حقوقی در شورای اصولگرایی آقای احمدی نژاد یا نماینده های مستقیم ایشان جایی ندارند.

اصلاح طلبان هم نظرند یا متشتت؟

اصلاح طلبان در مورد راهبرد انتخاباتی خود هنوز به اتفاق نظر نرسیده اند اما تعبیر انشقاق از بحث های درون جریانی خود را نادرست ارزیابی می کنند.

روزنامه «آفتاب یزد» با «محمد صادق جوادی حصار» فعال سیاسی اصلاح طلب گفت و گو کرد و از قول او نوشت: «حضور مشروط در انتخابات آسیب زا است».

همه می دانند که دیدگاه انتخابات مشروط از طرف مقابل پذیرفته نخواهد شد. همان کسانی که تئوری شان این است که ما اگر در برابر فشار حداکثری خارج از کشور کوتاه بیاییم خارجی ها مطالبات و خواسته هایشان را بیشتر می کنند در مورد داخل کشور نیز همین دیدگاه را دارند. آن ها معتقدند که اگر در برابر فشارهای داخلی جریان هایی مانند اصلاح طلبان کوتاه بیاییم و امتیازاتی را به آن ها بدهیم، یکی بعد از دیگری خشت های سیاستگذاری ما به دلیل سایر خواسته های اصلاح طلبان و تمکین از آن ها کج می رود. بنابراین جریان مقابل تن به خواست اصلاح طلبان و مشارکت مشروط آن ها نمی دهد و اصلاح طلبان نیز با طرح حضور در انتخابات مشروط نمی توانند امتیازی بگیرند یا به اصطلاح کاندیداهای اصلی شان را وارد انتخابات کنند. ممکن است پشت صحنه برای تایید صلاحیت چند نفر چانه زنی شود و به نتیجه هم برسد اما اینکه اصلاح طلبان در کل کشور اعلام کنند که ما مشروط در انتخابات شرکت می کنیم که این امتیازات را بگیریم چنین موضوعی به نتیجه نمی رسد. آن وقت اصلاح طلبانی که وعده حضور مشروط داده بودند یا مجبورند در انتخابات شرکت نکنند و از قدرت کنار بکشند و یا اینکه زیر حرف خودشان بزنند و علی رغم ردصلاحیت ها باز هم در انتخابات شرکت کنند که از این زاویه هم پیش چشم مردم خلف وعده کرده اند. اساسا طرح حضور مشروط در انتخابات خود منشا آسیب های جدی خواهد بود.

«داریوش قنبری» فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفت وگو با «اعتمادآنلاین» با اشاره به اینکه «اختلافات اصلاح طلبان جدی نیست» گفت: اساساً در هر جریان سیاسی تاثیرگذاری، طبیعی است که همه مثل هم فکر نکنند و اختلاف هایی هم در این بین خودنمایی کند، اما باید اذعان داشت برخی از اختلاف سلیقه هایی که در خصوص چگونگی شرکت در انتخابات شنیده می شود، بحث هایی تشکیلاتی است و نباید نشانه ای از چالش و فاصله قلمداد شود.

قنبری با اشاره به اینکه افراطیون این روزها همه هم وغم شان را به کار گرفته اند تا با رفتارهای مختلف مردم را به این ذهنیت برسانند که اوضاع خیلی بد است تا رغبت مردم برای شرکت در انتخابات روزبه روز سردتر شود، گفت: مهم است که با مردم سخن گفته شود و واقعیت ها برای افکار عمومی تشریح شود تا آنها تحت تاثیر سیاه نماها ناامید نشوند، چراکه ناامیدی بدترین اتفاقی است که برای ملک و ملت ممکن است بیفتد. در واقع ناامیدی مانعی بلند برای پیشرفت، توسعه و در نتیجه آرامش همگانی است.

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
اصلاح طلبان   مطبوعات   جبهه پایداری   محمدرضا باهنر   اصول گرایان   جامعه روحانیت مبارز   قبولی   اصول گرایی   خط امام   ناظران   اصول گرا   پالس   ناراضی   روزنامه   اصلاح طلب   پژوهش   انتخابات مجلس   چشم انداز   مجلس یازدهم  
اخبار مرتبط
یک لاریجانی متفاوت
پانا
آخرین وضعیت اصول گرایان برای انتخابات مجلس؛ میدان داری حداد عادل در شاجا
فرارو
مصارف انتخاباتی دوقطبی سازی در اردوگاه اصولگرایی
ایرنا
اصول گرایان در تدارک «وحدت»، اصلاح طلبان در اندیشه «اصلاح»
ایرنا
سلیمی نمین: لاریجانی از تهران یا یک شهر شمالی نامزد می شود
صدای ایران
عباس سلیمی نمین: لاریجانی از قم نامزد نمی شود/ زاکانی رای اول قم را دارد/ پایداری حتی در قم هم تمام شده است
نامه نیوز
لاریجانی از کدام شهر کاندیدای مجلس می شود؟/ سلیمی نمین: زاکانی رای اول قم را دارد/ پایداری حتی در قم هم تمام شده است
اقتصاد نیوز
سلیمی نمین: جامعه دیگر کشش ندارد اصولگرایان به جای نقد دولت، دنبال تولید فکر باشند
مثلث
تعابیر انتخاباتی اصلاح طلبان از رفتار سیاسی اصولگرایان
ایرنا
باهنر: فقط یک لیست بیرون می آید/ با عارف مرتب جلسه دارم/ برخی نمایندگان تهران را سوپرمارکت سر کوچه شان هم نمی شناخت/ موافقم که مردم لیستی رای بدهند
صدای ایران
باهنر: یعضی اصلاح طلبان مظلوم نمایی می کنند/گفتند سلطان چای هستم
عصر ایران
حتما با یک لیست وارد انتخابات می شویم/گفتند سلطان چای هستم
شعار سال
باهنر: برخی در شورای اصولگرایی، نیم نگاهی به احمدی نژاد دارند/ بدشان نمی آید که از ظرفیت او هم استفاده شود
نامه نیوز
در شورای اصولگرایی برخی بدشان نمی آید از ظرفیت احمدی نژاد استفاده کنند
ناطقان نیوز
باهنر: برخی در شورای اصولگرایی، نیم نگاهی به احمدی نژاد دارند / بدشان نمی آید که از ظرفیت او هم استفاده شود
تیک نیوز
باهنر: عده ای نذر می کنند که به مجلس بروند
تابناک
باهنر:حتما با یک لیست وارد انتخابات می شویم/گفتند سلطان چای هستم/مواضع پایداری ها معتدل تر شده است
دنیای اقتصاد
باهنر: حتما با یک لیست وارد انتخابات می شویم/گفتند سلطان چای هستم
خبرآنلاین
غیر انقلابی ها را هم باید پذیرفت
ایران آنلاین
اصلاح طلبان مجلس را تضعیف می کنند یا اصولگرایان؟
ایرنا
دلواپسی های انتخاباتی در قالب مطالبه گری شفافیت
ایرنا
ضرورت بازاندیشی گفتمانی در اردوگاه اصلاح طلبی
ایرنا
دولت دوقطبی می سازد یا مخالفان؟
ایرنا
مشقات همگرایی برای جریان های سیاسی
ایرنا
جناح های سیاسی و رنج هایی که می برند
ایرنا
اصلاح طلبان مباحثه می کنند، اصولگرایان مجادله
ایرنا
هفت خوان وحدت برای اصولگرایان
ایرنا
قالیباف به تنهایی نمی تواند لیدر اصولگرایان باشد
فانوس نیوز
طلایی: قالیباف به تنهایی نمی تواند لیدر اصولگرایان باشد
انصاف نیوز
مرتضی طلایی: جلیلی حاضر نیست با شورای وحدت به ائتلاف برسد/ قالیباف به تنهایی نمی تواند لیدر اصولگرایان باشد
نامه نیوز
سعید جلیلی حضور در شورای وحدت را نپذیرفت
مثلث
چالش پیروز انتخابات در 6 ماه پیش از برگزاری
ایرنا
مهاجری: اصلاح طلبان به وحدت نمی رسند و اصولگراها با خیال راحت وزن کشی می کنند/ اصلاح طلبان چهره های اصلی خود را در صحنه رقابت نخواهند داشت
دیده بان ایران
مهاجری: اصلاح طلبان منتظر معجزه نباشند/احتمالا پایداری ها و ایثارگران لیست واحد بدهند/بین ایران و آمریکا مذاکره ای نمی شود
خبرآنلاین
هیچ بخشی از جریان اصولگرایی نمی تواند با جریان احمدی نژاد کنار بیاید
خبرگزاری موج
فراخوان مشارکت در اوضاع نابسامان جریانات سیاسی
ایرنا
فیاض: پایداری ها عقب مانده های روزگارند/ موتلفه اصلا اصولگرا نیست
مثلث
دورخیز بهاری برای اواخر زمستان
ایرنا
بعد از فتنه عده ای از اصولگرایان به اصلاح طلبان نزدیک شدند/ لیدر اصولگرایی و همه کاره قدیمی جامعه روحانیت با اصلاح طلب ها شراکت می کند!/ برخی اصولگرایان قدیمی برای روحانی ستاد زدند/ می گویند اول انتخابات را ببریم، بعد بنشینیم سر سفره و برنامه بریزیم!
رجانیوز
پیشگویی اصولگرایان از پیروزی، ابهامات رهبری اصلاح طلبان
ایرنا
اخبار مرتبط
bltپانا : یک لاریجانی متفاوت
bltفرارو : آخرین وضعیت اصول گرایان برای انتخابات مجلس؛ میدان داری حداد عادل در شاجا
bltایرنا : مصارف انتخاباتی دوقطبی سازی در اردوگاه اصولگرایی
bltایرنا : اصول گرایان در تدارک «وحدت»، اصلاح طلبان در اندیشه «اصلاح»
bltصدای ایران : سلیمی نمین: لاریجانی از تهران یا یک شهر شمالی نامزد می شود
bltنامه نیوز : عباس سلیمی نمین: لاریجانی از قم نامزد نمی شود/ زاکانی رای اول قم را دارد/ پایداری حتی در قم هم تمام شده است
bltاقتصاد نیوز : لاریجانی از کدام شهر کاندیدای مجلس می شود؟/ سلیمی نمین: زاکانی رای اول قم را دارد/ پایداری حتی در قم هم تمام شده است
bltمثلث : سلیمی نمین: جامعه دیگر کشش ندارد اصولگرایان به جای نقد دولت، دنبال تولید فکر باشند
bltایرنا : تعابیر انتخاباتی اصلاح طلبان از رفتار سیاسی اصولگرایان
bltصدای ایران : باهنر: فقط یک لیست بیرون می آید/ با عارف مرتب جلسه دارم/ برخی نمایندگان تهران را سوپرمارکت سر کوچه شان هم نمی شناخت/ موافقم که مردم لیستی رای بدهند
bltعصر ایران : باهنر: یعضی اصلاح طلبان مظلوم نمایی می کنند/گفتند سلطان چای هستم
bltشعار سال : حتما با یک لیست وارد انتخابات می شویم/گفتند سلطان چای هستم
bltنامه نیوز : باهنر: برخی در شورای اصولگرایی، نیم نگاهی به احمدی نژاد دارند/ بدشان نمی آید که از ظرفیت او هم استفاده شود
bltناطقان نیوز : در شورای اصولگرایی برخی بدشان نمی آید از ظرفیت احمدی نژاد استفاده کنند
bltتیک نیوز : باهنر: برخی در شورای اصولگرایی، نیم نگاهی به احمدی نژاد دارند / بدشان نمی آید که از ظرفیت او هم استفاده شود
bltتابناک : باهنر: عده ای نذر می کنند که به مجلس بروند
bltدنیای اقتصاد : باهنر:حتما با یک لیست وارد انتخابات می شویم/گفتند سلطان چای هستم/مواضع پایداری ها معتدل تر شده است
bltخبرآنلاین : باهنر: حتما با یک لیست وارد انتخابات می شویم/گفتند سلطان چای هستم
bltایران آنلاین : غیر انقلابی ها را هم باید پذیرفت
bltایرنا : اصلاح طلبان مجلس را تضعیف می کنند یا اصولگرایان؟
bltایرنا : دلواپسی های انتخاباتی در قالب مطالبه گری شفافیت
bltایرنا : ضرورت بازاندیشی گفتمانی در اردوگاه اصلاح طلبی
bltایرنا : دولت دوقطبی می سازد یا مخالفان؟
bltایرنا : مشقات همگرایی برای جریان های سیاسی
bltایرنا : جناح های سیاسی و رنج هایی که می برند
bltایرنا : اصلاح طلبان مباحثه می کنند، اصولگرایان مجادله
bltایرنا : هفت خوان وحدت برای اصولگرایان
bltفانوس نیوز : قالیباف به تنهایی نمی تواند لیدر اصولگرایان باشد
bltانصاف نیوز : طلایی: قالیباف به تنهایی نمی تواند لیدر اصولگرایان باشد
bltنامه نیوز : مرتضی طلایی: جلیلی حاضر نیست با شورای وحدت به ائتلاف برسد/ قالیباف به تنهایی نمی تواند لیدر اصولگرایان باشد
bltمثلث : سعید جلیلی حضور در شورای وحدت را نپذیرفت
bltایرنا : چالش پیروز انتخابات در 6 ماه پیش از برگزاری
bltدیده بان ایران : مهاجری: اصلاح طلبان به وحدت نمی رسند و اصولگراها با خیال راحت وزن کشی می کنند/ اصلاح طلبان چهره های اصلی خود را در صحنه رقابت نخواهند داشت
bltخبرآنلاین : مهاجری: اصلاح طلبان منتظر معجزه نباشند/احتمالا پایداری ها و ایثارگران لیست واحد بدهند/بین ایران و آمریکا مذاکره ای نمی شود
bltخبرگزاری موج : هیچ بخشی از جریان اصولگرایی نمی تواند با جریان احمدی نژاد کنار بیاید
bltایرنا : فراخوان مشارکت در اوضاع نابسامان جریانات سیاسی
bltمثلث : فیاض: پایداری ها عقب مانده های روزگارند/ موتلفه اصلا اصولگرا نیست
bltایرنا : دورخیز بهاری برای اواخر زمستان
bltرجانیوز : بعد از فتنه عده ای از اصولگرایان به اصلاح طلبان نزدیک شدند/ لیدر اصولگرایی و همه کاره قدیمی جامعه روحانیت با اصلاح طلب ها شراکت می کند!/ برخی اصولگرایان قدیمی برای روحانی ستاد زدند/ می گویند اول انتخابات را ببریم، بعد بنشینیم سر سفره و برنامه بریزیم!
bltایرنا : پیشگویی اصولگرایان از پیروزی، ابهامات رهبری اصلاح طلبان
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.