مخبر - 1398/06/30 - تاریخ سازی کشتی گیر قمی درهفته پرمدال کاراته

تاریخ سازی کشتی گیر قمی درهفته پرمدال کاراته
قم – ایرنا- در هفته ای که ورزش قم پس از 30 سال با درخشش کشتی گیر جوان این استان موفق به کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو شد، ورزشکاران این استان 36 مدال از مسابقات کاراته قهرمانی کشور کسب کردند و در مجمع سالیانه کونگ فو آخرین وضعیت هنرهای رزمی قم مورد ارزیابی قرار گرفت.
تاریخ سازی کشتی گیر قمی درهفته پرمدال کاراته

تاریخسازی کشتی گیر قم با کسب سهمیه المپیک، برگزاری مجمع سالیانه هیات کونگ فو و هنرهای رزمی قم، کسب 36 مدال از مسابقات کاراته قهرمانی کشور، میزبانی از اردوی تیم ملی کبدی جوانان ایران، قهرمانی تیم اسطوره در لیگ استانی ووشو قم، پاراتکواندوکار قم بین برترین های دنیا ، پرافتخارترین ورزشکار معلول قم در راه پارالمپیک 2020 و کسب 2 مدال دوچرخه سوار قم از المپیاد استعدادهای برتر ایران مهمترین سرخط اخبار ورزشی قم در هفته گذشته بود.

تاریخ سازی کشتی گیر قم با کسب سهمیه المپیک

علیرضا نجاتی فرنگی کار ملی پوش و آینده دار استان قم با درخشش در پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی 2019 بزرگسالان جهان در شهر نورسلطان کشور قزاقستان، علاوه بر کسب مدال برنز این رقابت ها، ورزش قم را پس از 30 سال صاحب سهمیه المپیک 2020 توکیو کرد.

بهرام سرمست استاندار قم با صدور پیامی ضمن تبریک کسب سهمیه المپیک 2020 ژاپن توسط علیرضا نجاتی کشتی گیر قمی در مسابقات قهرمانی جهان، این افتخار آفرینی را موجب مباهات مردم ورزش دوست استان قم و خانواده بزرگ کشتی دانستو

مجمع سالیانه هیات کونگ فو و هنرهای رزمی قم

از جمله دیگر رویدادهای مهم ورزشی قم در هفته گذشته برگزای مجمع سالیانه هیات کونگ فو و هنرهای رزمی قم با حضور رئیس فدراسیون و همچنین مدیرکل رزش و جوانان بود.

رضا حیدری رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی نیز در این مجمع با تاکید بر اینکه نگاه این فدراسیون کسب سهمیه در المپیک 2020 توکیو است گفت: امروز ورزش در جهان به یک صنعت و شاخه ای از دیپلماسی عمومی کشورها تبدیل شده است که باید از این فرصت برای معرفی ظرفیت های کشور به دنیا استفاده شود.

رسول منعم، مدیرکل ورزش و جوانان قم نیز در این مجمع با اشاره به تشکیل کمیته حمایت از مستعدان کسب سهمیه المپیک گفت: در 6رشته ورزشی، 13 ورزشکار مستعد کسب سهمیه المپیک شناسایی شدند که درحد توان از آنان حمایت می شود.

یک هزار و 216 ورزشکار بیمه شده ذیل این هیات مشغول فعالیت هستند که 462 تن از این تعداد بانوان هستند.

ورزشکاران قم 36 مدال از مسابقات کاراته قهرمانی کشور کسب کردند

بیست و نهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی کشور سبک شیتوریو شیتوکای هفته گذشته در رده های سنی خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگ سالان به میزبانی شهرستان خرم آباد برگزار شد و تیم اعزامی قم با کسب 36 مدال رنگارنگ در جایگاه سوم رده بندی تیمی این رقابت ها قرار گرفت.

750 کاراته کا از 20 استان کشور در این رقابت ها حضور داشتند که تیم 30 نفره استان قم به مربیگری محمد و علی سلطانی با کسب 14 طلا، 9 نقره و 13 برنز پس از تیم های بوشهر و لرستان در جایگاه سوم رده بندی قرار گرفت.

قم میزبانی اردوی تیم ملی کبدی جوانان ایران

یازدهمین اردوی تیم ملی کبدی جوانان کشور هفته گذشته با حضور 20 بازیکن و کادر فنی در قم آغاز و تا چهارم مهرماه به منظور آمادگی تیم ملی برای حضور قدرتمند در رقابت های قهرمانی جهان، ادامه دارد.

نخستین دوره رقابت های کبدی جوانان جهان طی روزهای ١٨ تا ٢٥ آبان ماه امسال به میزبانی جزیره کیش برگزار می شود به همین دلیل تیم ملی کبدی جوانان کشور برای حضور قدرتمند در این رقابت ها، 2 اردوی آمادگی دیگر در رامسر و کیش برگزار می کند.

زمین تمرین خانه کبدی این استان را یکی از استانداردترین زمین های کشور است که موجب شده تا قم ظرفیت مناسب برای جذب میزبانی از رویدادهای ملی در این رشته ورزشی را داشته باشد.

اسطوره قهرمان ووشو قم شد

پیکارهای فصل 1398 لیگ ووشو بانوان با معرفی تیم های اول تا سوم هر دو بخش تالو و ساندا و تجلیل از برترین ها به کار خود پایان داد.

مسابقات لیگ ووشو بانوان باشگاه های این استان با حضور 23 تیم در چهار رده سنی و در 2 بخش تالو و ساندا برگزار شد که در مجموع تمام رده های سنی، ووشوکاران باشگاه اسطوره بالاتر از دیگر رقبای خود در جایگاه نخست ایستاده و جشن قهرمانی گرفتند، ضمن اینکه تیم های فریاد و پرسپولیس دوم و سوم شدند.

در بخش تالو نیز که در آن مجموعا 11 تیم حضور داشتند و سرانجام ووشوکاران باشگاه ولیعصر روی سکوی نخست ایستادند و تیم های شهید قربانی و پویا ورزان رده های بعدی را به خود اختصاص دادند.

پاراتکواندوکار قم بین برترین های دنیا

محمدرضا شعبانی ملی پوش پرافتخار پاراتکواندو قم در جدیدترین رده بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو بین برترین های این رشته جای گرفت. چهره شاخص پاراتکواندو استان بعد از درخشش در پیکارهای 2019 قهرمانی آسیا و کسب مدال طلای این پیکارها، جایگاه خود را در جدیدترین رنکینگ پاراتکواندو جهان ارتقاء داد و در کنار چهار هوگوپوش ایران که در صدر رده بندی برترین های دنیا قرار دارند، در وزن خود مکان پنجم را در اختیار گرفته است.

تیرماه امسال که پیکارهای پاراتکواندو 2019 قهرمانی آسیا در شهر امان پایتخت اردن به انجام رسید، محمدرضا شعبانی در وزن منهای 75 کیلوگرم با حریفان خود به رقابت پرداخت و فینال را برابر حریف اهل قزاقستان برگزار کرد که با برتری قاطع 12 بر یک مقابل وی مقتدرانه قهرمان قاره کهن شد تا بدین ترتیب نخستین طلایی تاریخ پاراتکواندو قم در مسابقات قهرمانی آسیا لقب بگیرد و یکی از بخت های اصلی ورزش قم برای گرفتن سهمیه بازی های پارالمپیک 2020 توکیو باشد.

پرافتخارترین ورزشکار معلول قم در راه پارالمپیک 2020

حسین گلستانی پرافتخارترین ورزشکار معلول استان قم از سوی کادر فنی تیم ملی والیبال نشسته بزرگسالان ایران برای آمادگی حضور در مسابقات پارالمپیک 2020 به اردو دعوت شد.

این ورزشکار که 2 دوره در بازی های پارالمپیک حضور داشته، اکنون آماده سومین تجربه حضور در این رویداد بزرگ ورزش جهان می شود. گلستانی در پنجمین مرحله اردوی تیم ملی والیبال نشسته کشور به همراه 14 ورزشکار دیگر به اردوی تیم ملی در آذربایجان غربی دعوت شد.

2 مدال دوچرخه سوار قم از المپیاد استعدادهای برتر ایران

رکاب زن تیم هیأت دوچرخه سواری استان قم با درخشش در رشته کوهستان موفق به کسب 2 مدال از مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزش ایران شد.

مسابقات رشته دوچرخه سواری دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در بخش پسران به میزبانی هیأت آذربایجان شرقی به انجام رسید و 130 رکاب زن به نمایندگی از 31 استان در این مسابقات با یکدیگر پیکار کردند و یکی از رکاب زنان قم در این رقابت ها موفق به کسب 2 مدال طلا و نقره شد.

در این مسابقات را زیر نظر داشت، اصفهان در جایگاه نخست قرار گرفت و تیم های آذربایجان شرقی و کرمان دوم و سوم شدند.

7404/ 6133/

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایرنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
قزاقستان   بوشهر   خرم آباد   کشتی گیر   آخرین وضعیت   رامسر   دیپلماسی   استانداران   مجمع   برنز   کاراته   قهرمانی جهان   مربیگری   مدال   پاراالمپیک   فرنگی   کشتی   بیمه شدگان   قهرمان ووشو   ونیز   المپیاد   مجمع سالیانه   خردسال   هنرهای رزمی   ووشو بانوان   مدیرکل ورزش و جوانان   کونگ فو   کبدی   مشغول فعالیت   جزیره کیش   افتخار آفرینی   کادر فنی   مسابقات کاراته   علی سلطانی   اخبار ورزشی   تمرین   تیم ملی   صنعت   بانوان   لرستان   اردوی تیم ملی   ملی پوش   استان قم   کیش   رئیس فدراسیون   وبا   مسابقات قهرمانی جهان   المپیک 2020 توکیو   مدال برنز   بزرگسالان   ورزشکاران   کسب سهمیه المپیک   کسب سهمیه   کشتی فرنگی  
اخبار مرتبط
کشتی فرنگی در قزاقستان نمره قبولی گرفت/ برای کسب نتیجه در المپیک باید از بنا و شاگردانش حمایت کنیم
برنا نیوز
فرنگی کاران قم در مسابقات جهانی مجارستان
قم نیوز
حق کشتی گیران در رقابت های جهانی خورده شد اگر کرسی بین المللی داشتیم در دنیا دوم می شدیم
بلاغ مازندران
کشتی آزاد روسیه 5 سهمیه المپیک گرفت/ عملکرد نه چندان خوب ایران با 2 سهمیه
ملیت
از عملکردم در مسابقات جهانی راضی نیستم/ حتی نفس کشیدن هم برایم دشوار شده بود
میزان
کشتی آزاد روسیه 5 سهمیه المپیک گرفت
مردم نیوز
کشتی آزاد روسیه تمام سهمیه های المپیک را گرفت/ عملکرد نه چندان خوب ایران با 2 سهمیه
ایسنا
نجاتی: سوریان بیشتر از من برای مدال برنزم خوشحال بود/ تنها مدعی وزن 60 کیلوگرم نیستم، باید بار دیگر نظر بنا را جلب کنم
تسنیم
تاریخ سازی کشتی گیر قمی در هفته پر مدال کاراته
قم نیوز
امیدوارم کشتی دنیا به ایرانی ها اعتماد کند
ایران آنلاین
13 ورزشکار مستعد کسب سهمیه المپیک درقم شناسایی شدند
ایرنا
کارنامه فرنگی کاران ایران در قزاقستان/نجاتی ستاره ایران در نورسلطان
سایت جماران
کسب سهمیه المپیک از اهداف ماست
ایرنا
کشتی فرنگی و معجزه المپیک
ایرنا
منتظر افزایش المپین های کشتی فرنگی هستیم
صدا و سیما
نجاتی: رویایم حضور و کسب مدال در المپیک است
برترین ها
نگاهی بَر عملکرد فرنگی کاران در رقابت های جهانی 2019/ می توانستیم بهتر باشیم
باشگاه خبرنگاران
نه فوق العاده و نه بد؛ امیدها برای المپیک 2020 زنده ماند/ تلاش برای کسب 3 سهمیه در کشتی فرنگی در میدان های بهاری
تسنیم
بنا: 2 روز زودتر می آمدیم می توانستیم حتی قهرمان جهان شویم
صراط
بنا: 2روز زودتر می آمدیم می توانستیم حتی قهرمان جهان شویم
تابناک
جوانگرایی و ریسک بزرگ بنا/بیم و امیدهای کشتی فرنگی برای المپیک
ستاره نیوز
نجاتی: تمام رویایم حضور و کسب مدال در المپیک است
سایت جماران
نجاتی: رویایم حضور و کسب مدال در المپیک است/ از کشتی گرفتن در چنین جوی لذت بردم
فارس
جوانگرایی و ریسک بزرگ بنا/ بیم و امیدهای کشتی فرنگی برای المپیک
مهر نیوز
2 روز زودتر می آمدیم می توانستیم حتی قهرمان جهان شویم/کسی به ما مدال هدیه نداد
خراسان تایمز
بنا: 2 روز زودتر می آمدیم قهرمان جهان می شدیم
مشرق نیوز
محمد بنا: 2 روز زودتر می آمدیم می توانستیم حتی قهرمان جهان شویم
وانا نیوز
مدال برنز رهایم نمی کند
ایران آنلاین
سایه روشن های شاگردان بنا در نورسلطان؛ نمره قبولی بدون طلا/ می شد بهتر باشیم
فارس
محمد بنا: 2 روز زودتر می آمدیم می توانستیم حتی قهرمان جهان شویم/کسی به ما مدال هدیه نداد
فارس
چهارمی شاگردان بنا با کسب 3 مدال برنز/ کسب سه سهمیه المپیک توسط فرنگی کاران
انتخاب
چهلمین قهرمانی روسیه، صعود 7 پله ای ایران با 3 برنز
صدا و سیما
کشتی فرنگی قهرمانی جهان| چهارمی شاگردان بنا با کسب 3 مدال برنز/ کسب سه سهمیه المپیک توسط فرنگی کاران
تسنیم
کشتی قهرمانی جهان| قاسمی منجزی به مدال نرسید/ پایان کار تیم کشورمان با کسب سه مدال برنز
تسنیم
نخستین اظهارنظر محمد بنا درباره عملکرد تیم ملی کشتی
دنیای اقتصاد
دو کشتی گیر ایرانی به مدال برنز جهان رسیدند
نامه نیوز
کشتی گیر ارزنده قمی بر سکوی سومی جهان
صدا و سیما
بنا: آینده روشنی را برای تیم ملی می بینم
ایرنا
گزارش زنده؛ کشتی فرنگی قهرمانی جهان| آغاز سه مبارزه حساس شاگردان بنا برای 3 برنز در نورسلطان
تابناک
پیشرفت کشتی فرنگی؛ شاگردان بنا با کسب 3 مدال برنز چهارم شدند
مثلث
اخبار مرتبط
bltبرنا نیوز : کشتی فرنگی در قزاقستان نمره قبولی گرفت/ برای کسب نتیجه در المپیک باید از بنا و شاگردانش حمایت کنیم
bltقم نیوز : فرنگی کاران قم در مسابقات جهانی مجارستان
bltبلاغ مازندران : حق کشتی گیران در رقابت های جهانی خورده شد اگر کرسی بین المللی داشتیم در دنیا دوم می شدیم
bltملیت : کشتی آزاد روسیه 5 سهمیه المپیک گرفت/ عملکرد نه چندان خوب ایران با 2 سهمیه
bltمیزان : از عملکردم در مسابقات جهانی راضی نیستم/ حتی نفس کشیدن هم برایم دشوار شده بود
bltمردم نیوز : کشتی آزاد روسیه 5 سهمیه المپیک گرفت
bltایسنا : کشتی آزاد روسیه تمام سهمیه های المپیک را گرفت/ عملکرد نه چندان خوب ایران با 2 سهمیه
bltتسنیم : نجاتی: سوریان بیشتر از من برای مدال برنزم خوشحال بود/ تنها مدعی وزن 60 کیلوگرم نیستم، باید بار دیگر نظر بنا را جلب کنم
bltقم نیوز : تاریخ سازی کشتی گیر قمی در هفته پر مدال کاراته
bltایران آنلاین : امیدوارم کشتی دنیا به ایرانی ها اعتماد کند
bltایرنا : 13 ورزشکار مستعد کسب سهمیه المپیک درقم شناسایی شدند
bltسایت جماران : کارنامه فرنگی کاران ایران در قزاقستان/نجاتی ستاره ایران در نورسلطان
bltایرنا : کسب سهمیه المپیک از اهداف ماست
bltایرنا : کشتی فرنگی و معجزه المپیک
bltصدا و سیما : منتظر افزایش المپین های کشتی فرنگی هستیم
bltبرترین ها : نجاتی: رویایم حضور و کسب مدال در المپیک است
bltباشگاه خبرنگاران : نگاهی بَر عملکرد فرنگی کاران در رقابت های جهانی 2019/ می توانستیم بهتر باشیم
bltتسنیم : نه فوق العاده و نه بد؛ امیدها برای المپیک 2020 زنده ماند/ تلاش برای کسب 3 سهمیه در کشتی فرنگی در میدان های بهاری
bltصراط : بنا: 2 روز زودتر می آمدیم می توانستیم حتی قهرمان جهان شویم
bltتابناک : بنا: 2روز زودتر می آمدیم می توانستیم حتی قهرمان جهان شویم
bltستاره نیوز : جوانگرایی و ریسک بزرگ بنا/بیم و امیدهای کشتی فرنگی برای المپیک
bltسایت جماران : نجاتی: تمام رویایم حضور و کسب مدال در المپیک است
bltفارس : نجاتی: رویایم حضور و کسب مدال در المپیک است/ از کشتی گرفتن در چنین جوی لذت بردم
bltمهر نیوز : جوانگرایی و ریسک بزرگ بنا/ بیم و امیدهای کشتی فرنگی برای المپیک
bltخراسان تایمز : 2 روز زودتر می آمدیم می توانستیم حتی قهرمان جهان شویم/کسی به ما مدال هدیه نداد
bltمشرق نیوز : بنا: 2 روز زودتر می آمدیم قهرمان جهان می شدیم
bltوانا نیوز : محمد بنا: 2 روز زودتر می آمدیم می توانستیم حتی قهرمان جهان شویم
bltایران آنلاین : مدال برنز رهایم نمی کند
bltفارس : سایه روشن های شاگردان بنا در نورسلطان؛ نمره قبولی بدون طلا/ می شد بهتر باشیم
bltفارس : محمد بنا: 2 روز زودتر می آمدیم می توانستیم حتی قهرمان جهان شویم/کسی به ما مدال هدیه نداد
bltانتخاب : چهارمی شاگردان بنا با کسب 3 مدال برنز/ کسب سه سهمیه المپیک توسط فرنگی کاران
bltصدا و سیما : چهلمین قهرمانی روسیه، صعود 7 پله ای ایران با 3 برنز
bltتسنیم : کشتی فرنگی قهرمانی جهان| چهارمی شاگردان بنا با کسب 3 مدال برنز/ کسب سه سهمیه المپیک توسط فرنگی کاران
bltتسنیم : کشتی قهرمانی جهان| قاسمی منجزی به مدال نرسید/ پایان کار تیم کشورمان با کسب سه مدال برنز
bltدنیای اقتصاد : نخستین اظهارنظر محمد بنا درباره عملکرد تیم ملی کشتی
bltنامه نیوز : دو کشتی گیر ایرانی به مدال برنز جهان رسیدند
bltصدا و سیما : کشتی گیر ارزنده قمی بر سکوی سومی جهان
bltایرنا : بنا: آینده روشنی را برای تیم ملی می بینم
bltتابناک : گزارش زنده؛ کشتی فرنگی قهرمانی جهان| آغاز سه مبارزه حساس شاگردان بنا برای 3 برنز در نورسلطان
bltمثلث : پیشرفت کشتی فرنگی؛ شاگردان بنا با کسب 3 مدال برنز چهارم شدند
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.