مخبر - 1398/06/30 - پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟

پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟
با معرفی سری میت 30 هوآوی بدون برنامه های گوگل، اولین تاثیر تحریم های آمریکا بر روی محصولات این شرکت نمایان شد.
پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت چینی هوآوی از سال های دور به عنوان یکی از برجسته ترین تامین کنندگان تجهیزات مخابراتی در جهان، مطرح شده بود، این شرکت در مناطق بسیاری از جمله خاورمیانه و ایران، به عنوان یکی از اصلی ترین منابع تامین لوازم و تجهیزات ارتباطی و مخابراتی شناخته شده و با رشد هوآوی در سال های اخیر، قراردادهای این شرکت در حجم بالا با کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی گسترش پیدا کرده است. هوآوی از چند سال پیش تصمیم گرفت تا به بازار پرسود تلفن های هوشمند نیز وارد شود و از ظرفیت موجود در کارخانه های چین برای مطرح شدن خود استفاده کند، نرخ ارزان کارگر در چین و وجود زیرساخت های لازم برای تولید انبوه در این کشور، موجب شد تا هوآوی بتواند محصولات بسیار باکیفیت و جذابی را همراه با قیمت های بسیار مقرون به صرفه وارد بازار کند. در ابتدا الگوبرداری از مدل های سامسونگ و اپل و در ادامه استفاده از ذوق مهندسان چینی برای ساخت تلفن های هوشمند اختصاصی و متفاوت، حال هوآوی را به یکی از برترین تولیدکنندگان تلفن همراه در جهان تبدیل کرده است.

این شرکت در سال گذشته فروش فوق العاده ای داشت و عرضه مدل های پرطرفدار پی 20 و میت 20 به هوآوی کمک کرد تا بتواند از نظر فروش شرکت اپل را پشت سر بگذارد و به رتبه دومین فروشنده برتر تلفن همراه در جهان تبدیل شود. این رشد روزافزون و ناگهانی هوآوی، یک تهدید جدی برای سامسونگ و اپل محسوب می شد، از طرفی این شرکت به طور جدی در بخش تجهیزات مخابراتی نیز تولیدات خود را افزایش داد و تامین تجهیزات مخابراتی بسیاری از کشور های جهان را به عهده گرفت.

پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟

اما این روند در سال جاری با یک چالش بسیار بزرگ روبه رو شد، آمریکا ادعا کرد که تجهیزات ارتباطاتی هوآوی قابلیت جاسوسی دارد و این شرکت با دولت چین در زمینه سرقت اطلاعات، همکاری می کند، دولت آمریکا تاکنون نتوانسته این ادعا را ثابت کند و چینی ها هم به هیچ وجه زیر بار این اتهام نمی روند، در هر صورت بعید به نظر می رسد که اتهامات وارد شده از طرف دولت آمریکا جدی باشد و در واقع هدف این کشور ضربه زدن به یکی از برترین شرکت های چینی است. جنگ تجاری چین و آمریکا دیگر بر هیچکس پوشیده نیست، افزایش قیمت اپل در چین موجب شد تا فروش این شرکت در چین به شدت کاهش پیدا کند و آمریکا نیز از این طریق به دنبال تلافی بود، در هر صورت آمریکا، هوآوی را تحریم کرد و ارتباط این شرکت چینی با تمامی شرکت های آمریکایی قطع شد. این اتفاق یه ضربه بزرگ برای هوآوی بود، زیرا تعداد زیادی از تامین کنندگان این شرکت، برندهای آمریکایی بودند، از طرفی خود شرکت های آمریکایی نیز مشتری بزرگی مانند هوآوی را از دست دادند و این مورد موجب شد تا صدای اعتراض خود را به دولت آمریکا برسانند. اما این اتفاق باعث تغییر تصمیم دولت ترامپ نشد و حال هیچ ارتباطی میان هوآوی و شرکت های آمریکایی وجود ندارد، تجهیزات مخابراتی هوآوی که پیشتر در آمریکا مورد استفاده قرار گرفته بودند نیز در حال جایگزینی با تجهیزات جدید هستند.

پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟

تحریم آمریکا چه معنی برای هوآوی دارد؟ اولین و مهم ترین ترکش این اتفاق روز گذشته نمایان شد، جایی که هوآوی سری پرچمدار جذاب میت 30 را بدون نرم افزار های گوگل معرفی کرد، این شرکت جدیدترین لپ تاپ خود را نیز با سیستم عاملی برپایه لینوکس عرضه خواهد کرد.

در حال حاضر هوآوی نمی تواند برای تامین قطعات سخت افزاری با شرکت هایی مانند کوالکام یا اینتل همکاری داشته باشد، از طرفی سیستم عامل ویندوز که محصول مایکروسافت است نیز دیگر در محصولات هوآوی دیده نخواهد شد، از همه مهم تر، اندروید و نرم افزارهای محبوب گوگل مانند پلی استور، جی میل، گوگل مپ و یوتوب هستند که دیگر در تلفن های هوشمند هوآوی جایی ندارند.

راه حل هوآوی چیست؟ هوآوی برای جبران این خسارات از نظر سخت افزاری باید به خود اتکا کند و از نظر نرم افزاری به سراغ تولیدات غیر آمریکایی برود، به همین جهت لپ تاپ های جدید این شرکت با سیستم عاملی جدید که برپایه لینوکس است عرضه خواهند شد، این اتفاق تا حد زیادی به فروش این لپ تاپ ها ضربه خواهد زد زیرا لینوکس به هیچ وجه، محبوبیت ویندوز را ندارد. این موضوع به خصوص برای تامین نرم افزارهای مورد نیاز که برای ویندوز موجود و برای لینوکس ناموجود است، به شدت آسیب زننده خواهد بود.

پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟

از طرفی برای تلفن های هوشمند هوآوی که در حال حاضر به اصلی ترین بخش این شرکت تبدیل شده، اوضاع متفاوت است، هوآوی شاید بیخیال بخش لپ تاپ های خود بشود، اما بخش موبایلی این شرکت که حال به بلوغ کافی رسیده، غیر قابل چشم پوشی است و قطعا هوآوی به این آسانی ها حاضر نیست تا این بخش و بازار گسترده جهانی آن را از دست بدهد. خبر خوب برای هوآوی آن است که این شرکت می تواند از سیستم عاملی برپایه اندروید استفاده کند، اندروید یک سیستم عامل متن باز است و ساخت سیستم عامل های مشابه و جایگزین آن، کار دشواری محسوب نمی شود، اما دو چالش اصلی پیش رو این شرکت در وهله اول بروزرسانی های امنیتی گوگل است که به طور اختصاصی برای اندروید عرضه می شود و در مرحله دوم به نرم افزارهای اختصاصی گوگل که دیگر در محصولات هوآوی دیده نخواهد شد ارتباط دارد.

سری میت 30 هوآوی با سیستم عامل اندروید عرضه شدند، اما به نرم افزار های گوگل مجهز نیستند، هوآوی برای جایگزینی پلی استور از فروشگاه نرم افزاری appgallery و سرویس مویابلی هوآوی با نام hms استفاده می کند. البته این برنامه ها تا حدودی جایگزین مناسبی هستند و نزدیک به 400 میلیون کاربر دارند، از طرفی تقیبا تمام برنامه های مورد نیاز در آن ها یافت خواهد شد.

پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟

آیا تلفن های هوشمند هوآوی را خریداری کنیم؟ در اینجا ذکر چند نکته لازم است، در حال حاضر تمامی مدل های هوآوی و آنر در بازار، به سیستم عامل اندروید و برنامه های گوگل مجهز هستند، به دلیل آن که تحریم های آمریکا علیه هوآوی به تازگی ثبت شده، شامل مدل های قدیمی این شرکت نمی شود، بنابراین سری میت 30 و تمامی مدل هایی که بعد از آن معرفی و عرضه می شوند، بدون نرم افزار های گوگل خواهند بود. با توجه به این موضوع می توانید با خیالی آسوده مدل های فعلی هوآوی موجود در بازار را خریداری کنید.

پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟

نکته بعدی آن است که در حال حاضر مدل های جدید هوآوی مانند سری میت 30 نیز از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، اما دیگر لاینسس نرم افزار های گوگل (gms) را نخواهند داشت، به این ترتیب تمام برنامه های گوگل از جمله گوگل کروم، گوگل مپ، جیمیل، گوگل درایو، گوگل فوتو، گوگل موزیک، پلی گیمز و از همه مهم تر، پلی استور، در مدل های جدید هوآوی جایی ندارند.

هوآوی ممکن است به زودی سیستم عامل اختصاصی خود با نام هارمونی را برای تلفن های هوشمند این شرکت آماده کند، هوآوی به دنبال آن است که سیستم عامل هارمونی که شباهت زیادی به اندروید دارد را با امنیت و یکپارچگی منحصر به فردی ارائه دهد.

جمع بندی همانطور که گفته شد محصولات فعلی هوآوی مشکلی از نظر سیستم عامل یا برنامه های اندرویدی ندارند، اما اگر می خواهید سری میت 30 یا مدل های آینده هوآوی را خریداری کنید، باید قید برنامه های گوگل را بزنید، مرورگر و دیگر برنامه های گوگل تا حدود زیادی قابل جایگزینی هستند، اما جای خالی پلی استور که حالا میلیون ها نرم افزار و کاربر دارد، بسیار آزار دهنده خواهد بود، همچنین برخی از بازی ها بدون سرویس پلی گیمز کار نخواهندکرد، به این ترتیب باید نسبت به این موضوع نیز آگاه بود.

پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟

قضاوت در مورد امنیت مدل های آینده هوآوی در حال حاضر کار دشواری است، اما در حال حاضر که حتی سری میت 30 از اندروید بهره می برد، به نظر می رسد که از نظر امنیتی مشکلی مدل های هوآوی را تحدید نمی کند، اما شاید در آینده مدل هایی با سیستم عامل هارمونی عرضه شوند که باید در همان زمان در مورد امنیت آن ها صحبت کرد.

گزارش از عبدالله مطیع انتهای پیام/

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
گوگل   گوشی های هوشمند   سامسونگ   نرم افزار   فناوری   آمریکا   خرید آنلاین   تلافی   سرقت اطلاعات   ونیز   کوالکام   لینوکس   هوآوی   لوازم   کارخانه   کشور اروپایی   انبوه   خاور میانه   سیستم عامل   اینتل   چین   بازار   دونالد ترامپ   افزایش قیمت   اپل   دولت آمریکا   تولیدکنندگان   مایکروسافت   تحریم آمریکا علیه ایران   چین و آمریکا   شرکت اپل  
اخبار مرتبط
فروش بیش از 20 میلیون دستگاه هوآوی Mate 30 حتی بدون سیستم عامل اندروید
باشگاه خبرنگاران
پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟
نصف جهان
مفهوم قرارداد 400 میلیارد دلاری چین و ایران چیست؟
مشرق نیوز
تاثیرات قرارداد 400 میلیارد دلاری ایران و چین
تین نیوز
تولیدات اپل به زودی گران می شوند
سیتنا
تولیدات اپل به زودی گران می شود
مهر نیوز
هواوی در گوشی Mate 30 مجاز به استفاده از برنامه های گوگل نخواهد بود
زومیت
نخستین پرچمدار هوآوی پس از تحریم های آمریکا رونمایی می شود
باشگاه خبرنگاران
گوگل کارخانه های تولید گوگل پیکسل خود را از چین به ویتنام منتقل می کند!
آی تی رسان
علی رغم تحریم های آمریکا، هوآوی ضرر زیادی نکرده است
تک فارس
آمریکا به هواوی یک مهلت 90روزه داد!
آی سی تی پرس
عرضه مدل های میان رده هوآوی با سیستم عامل Harmony OS
باشگاه خبرنگاران
ترامپ اعمال تعرفه بر گوشی های هوشمند و لپ تاپ های چینی را به تعویق انداخت
زومیت
برنامه هواوی برای تغییرات اساسی پس از تحریم های آمریکا
زومیت
احتمال کاهش قیمت نفت تا 30 دلار/ سناریوی نفتی چین علیه آمریکا
رویداد 24
بالاخره هانگ منگ عرضه می شود؟
نصف جهان
تحریم های آمریکا موجب افزایش سودآوری هوآوی شد
باشگاه خبرنگاران
هوآوی تحریم های آمریکا را هوا کرد
شعار سال
هواوی قبل از تحریم، روی تولید اسپیکر هوشمند کار می کرد
زومیت
غول چینی تحریم های آمریکا را بی اثر کرد
تسنیم
بازی FIFA 20 از نسل جدید هوش مصنوعی بهره می برد/ پشتیبانی تمامی آیفون های 2020 از فناوری 5G/ مریخ نورد جدید ناسا در حال طی آخرین مراحل ساخت
باشگاه خبرنگاران
اپل در تگزاس کارخانه جدید تاسیس می کند
باشگاه خبرنگاران
جنگ تجاری چین و آمریکا به داخل خاک آمریکا هم کشیده شد!
آی تی رسان
کاخ سفید جلسه ای را در رابطه با مسائل شرکت های بزرگ فناوری آمریکا برگزار می کند
آی تی رسان
سیستم عامل اختصاصی هواوی جایگزین اندروید نمی شود
آی سی تی پرس
آیفون XR پرفروش ترین گوشی در ایالات متحده آمریکا
باشگاه خبرنگاران
برخلاف تحریم های آمریکا،هواوی رکورد خواهد زد!
پارسینه
اپل به دنبال افزایش تولید خود پس از تحریم هوآوی
باشگاه خبرنگاران
بازگشت کمپانی های آمریکایی به سمت هوآوی
الف
بازگشت کمپانی های آمریکایی به سمت هوآوی؛ شرکت Micron تجارت با هوآوی را از سر گرفت
افکار نیوز
شرکت Micron تجارت با هوآوی را از سر گرفت
برنا نیوز
سردرگمی هواوی در استفاده از اندروید
سرمد نیوز
رن ژنگ فی: گوگل 800 میلیون کاربر خود را از دست می دهد
سرمد نیوز
"Huawei" می تواند دوباره با شرکت های آمریکایی تجارت کند
قدس آنلاین
اپل برای جلب رضایت کوالکام، 4.5 میلیارد دلار پرداخت کرد
باشگاه خبرنگاران
خودروی Audi SQ8 گل سرسبد شاسی بلندهای آئودی/ ارتقاء سطح یادگیری دانش آموزان دستاورد جدید هوش مصنوعی/ کاربران آیفون در سال 2020 گوشی های 5G خواهند داشت
باشگاه خبرنگاران
آمریکا هوآوی را قلع و قمع می کند؟
خبر خودرو
آمریکا هواوی را قلع و قمع می کند؟
دنیای اقتصاد
عملکرد بهتر و ایمن تر فناوری خودران خودروهای تسلا نسبت به رفتار رانندگان/ کوالکام و اینتل نیز به صف مخالفان تحریم هوآوی پیوستند/ ماهواره تحقیقاتی ژاپن ناشناحته های مریخ را آشکار می کند
باشگاه خبرنگاران
سیاست گذاری های درست، اپل را نجات داد
تیک نیوز
اخبار مرتبط
bltباشگاه خبرنگاران : فروش بیش از 20 میلیون دستگاه هوآوی Mate 30 حتی بدون سیستم عامل اندروید
bltنصف جهان : پرچمداران جدید هوآوی بدون برنامه های گوگل عرضه شدند/ آیا گوشی های هوآوی ارزش خرید دارند؟
bltمشرق نیوز : مفهوم قرارداد 400 میلیارد دلاری چین و ایران چیست؟
bltتین نیوز : تاثیرات قرارداد 400 میلیارد دلاری ایران و چین
bltسیتنا : تولیدات اپل به زودی گران می شوند
bltمهر نیوز : تولیدات اپل به زودی گران می شود
bltزومیت : هواوی در گوشی Mate 30 مجاز به استفاده از برنامه های گوگل نخواهد بود
bltباشگاه خبرنگاران : نخستین پرچمدار هوآوی پس از تحریم های آمریکا رونمایی می شود
bltآی تی رسان : گوگل کارخانه های تولید گوگل پیکسل خود را از چین به ویتنام منتقل می کند!
bltتک فارس : علی رغم تحریم های آمریکا، هوآوی ضرر زیادی نکرده است
bltآی سی تی پرس : آمریکا به هواوی یک مهلت 90روزه داد!
bltباشگاه خبرنگاران : عرضه مدل های میان رده هوآوی با سیستم عامل Harmony OS
bltزومیت : ترامپ اعمال تعرفه بر گوشی های هوشمند و لپ تاپ های چینی را به تعویق انداخت
bltزومیت : برنامه هواوی برای تغییرات اساسی پس از تحریم های آمریکا
bltرویداد 24 : احتمال کاهش قیمت نفت تا 30 دلار/ سناریوی نفتی چین علیه آمریکا
bltنصف جهان : بالاخره هانگ منگ عرضه می شود؟
bltباشگاه خبرنگاران : تحریم های آمریکا موجب افزایش سودآوری هوآوی شد
bltشعار سال : هوآوی تحریم های آمریکا را هوا کرد
bltزومیت : هواوی قبل از تحریم، روی تولید اسپیکر هوشمند کار می کرد
bltتسنیم : غول چینی تحریم های آمریکا را بی اثر کرد
bltباشگاه خبرنگاران : بازی FIFA 20 از نسل جدید هوش مصنوعی بهره می برد/ پشتیبانی تمامی آیفون های 2020 از فناوری 5G/ مریخ نورد جدید ناسا در حال طی آخرین مراحل ساخت
bltباشگاه خبرنگاران : اپل در تگزاس کارخانه جدید تاسیس می کند
bltآی تی رسان : جنگ تجاری چین و آمریکا به داخل خاک آمریکا هم کشیده شد!
bltآی تی رسان : کاخ سفید جلسه ای را در رابطه با مسائل شرکت های بزرگ فناوری آمریکا برگزار می کند
bltآی سی تی پرس : سیستم عامل اختصاصی هواوی جایگزین اندروید نمی شود
bltباشگاه خبرنگاران : آیفون XR پرفروش ترین گوشی در ایالات متحده آمریکا
bltپارسینه : برخلاف تحریم های آمریکا،هواوی رکورد خواهد زد!
bltباشگاه خبرنگاران : اپل به دنبال افزایش تولید خود پس از تحریم هوآوی
bltالف : بازگشت کمپانی های آمریکایی به سمت هوآوی
bltافکار نیوز : بازگشت کمپانی های آمریکایی به سمت هوآوی؛ شرکت Micron تجارت با هوآوی را از سر گرفت
bltبرنا نیوز : شرکت Micron تجارت با هوآوی را از سر گرفت
bltسرمد نیوز : سردرگمی هواوی در استفاده از اندروید
bltسرمد نیوز : رن ژنگ فی: گوگل 800 میلیون کاربر خود را از دست می دهد
bltقدس آنلاین : "Huawei" می تواند دوباره با شرکت های آمریکایی تجارت کند
bltباشگاه خبرنگاران : اپل برای جلب رضایت کوالکام، 4.5 میلیارد دلار پرداخت کرد
bltباشگاه خبرنگاران : خودروی Audi SQ8 گل سرسبد شاسی بلندهای آئودی/ ارتقاء سطح یادگیری دانش آموزان دستاورد جدید هوش مصنوعی/ کاربران آیفون در سال 2020 گوشی های 5G خواهند داشت
bltخبر خودرو : آمریکا هوآوی را قلع و قمع می کند؟
bltدنیای اقتصاد : آمریکا هواوی را قلع و قمع می کند؟
bltباشگاه خبرنگاران : عملکرد بهتر و ایمن تر فناوری خودران خودروهای تسلا نسبت به رفتار رانندگان/ کوالکام و اینتل نیز به صف مخالفان تحریم هوآوی پیوستند/ ماهواره تحقیقاتی ژاپن ناشناحته های مریخ را آشکار می کند
bltتیک نیوز : سیاست گذاری های درست، اپل را نجات داد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.