مخبر - 1398/06/29 - پاسخ کوبنده سرلشکر رحیم صفوی به توطئه های آمریکا

پاسخ کوبنده سرلشکر رحیم صفوی به توطئه های آمریکا
مشاور عالی رهبر انقلاب در امور نظامی گفت: ترامپ هم به تاریخ خواهد پیوست و رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب سد تحریم های ظالمانه را خواهد شکست.
پاسخ کوبنده سرلشکر رحیم صفوی به توطئه های آمریکا

به گزارش افکارنیوز، سردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور نظامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران دو رخداد عظیم پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و حتی مدافعان حرم را نشأت گرفته از عاشورای حسینی دانست و گفت: سال گذشته پس از راهپیمایی عظیم اربعین، در اصفهان خدمت آیت اللّه ناصری رسیدم و ایشان فرمودند به واسطه راهپیمایی اربعین مردم جهان برای ظهور آماده می شوند.

اخبار سیاسی - سرلشکر رحیم صفوی در ادامه افزود: پیروزی های ملت ایران در انقلاب و دفاع مقدس نظام سلطه را در منطقه غرب آسیا مغلوب کرد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه کربلای ایران در راستای کربلای حسینی معنا پیدا می کند، گفت: فرزندان شما در سپاه، بسیج، ارتش و جهاد سازندگی که در غرب کشور، شلمچه و فکه جنگیده اند، اگر در روز عاشورا بودند کنار حسین بن علی(ع) می جنگیدند.

سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه فلسفه عاشورا با فلسفه ظهور پیوند دارد، اظهار داشت: همین مسائل 40 سال گذشته در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس، فلسطین، سوریه، عراق و یمن شاید زمینه ای برای ظهور ولایت عظمای حضرت مهدی (عج) باشد.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران ادامه داد: همان طور که خون فرزندان شما راه کربلا و اربعین را باز کرد، خون شهدای مدافع حرم راه قدس را باز خواهد کرد.

مشاور فرمانده کل قوا وعده رهبر معظم انقلاب در مورد اینکه رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید را روزیِ خداوند برای مسلمین دانست.

رحیم صفوی با طرح سوالی مبنی بر اینکه پس از 30 سال آمریکا و متحدانش در منطقه غرب آسیا قوی تر هستند یا محور مقاومت، افزود: واقعیت این است که متحدین انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت با داشتن توانمندی ها و ظرفیت های عظیم مردمی و انسان هایی که از نظر شخصیتی هوشمند، شجاع و باایمان و باانگیزه هستند و اهداف حق طلبانه و عدالت خواهانه دارند از متحدین آمریکا در منطقه قوی تر شده اند.

او در ادامه گفت: نیرو های محور مقاومت از آمریکایی ها هم قوی تر شده اند و دلیل آن، این است که آمریکایی ها و دوستانشان یک جریان سلطه گر شیطانی هستند، اما در مقابل، متحدین انقلاب اسلامی به دنبال اهداف حق طلبانه و ایجاد صلح و امنیت در کشور های خود و منطقه هستند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه راهبرد انقلاب اسلامی طی سی سال گذشته اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه غرب آسیا را با شکست مواجه کرده است اظهار داشت: همه سیاستمداران و استراتژیست های جهانی و منطقه ای قدرت نفوذ سیاسی و معنوی انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت را از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و اقیانوس هند درک می کنند.

او با اشاره به اینکه آمریکایی ها به راستی پس از 18 سال از اشغال افغانستانِ مظلوم، آیا توانستند آسایش و امنیت و رفاه و پیشرفت را برای ملت افغانستان فراهم کنند؛ گفت: راهبرد آمریکایی ها در افغانستان و عراق با شکست مواجه شده است. آیا ائتلاف آمریکایی ها برای سرنگونی دولت قانونی بشار اسد و راه اندازی داعش طی هفت سال که مسلمانان را هم در سوریه و هم در عراق کشتند و میلیارد ها دلار خسارت به بار آوردند و مسلمانان سنّی را هم کشتند، با پیروزی توأم بود و یا راهبرد های انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اهداف آمریکا را در سوریه، عراق و لبنان با شکست مواجه کرد؟

رحیم صفوی ادامه داد: رئیس جمهور کنونی آمریکا به نظر می رسد از تعادل و عقلانیت رفتاری و خردمندی که شایسته یک رئیس جمهور است خارج شده است و مردم آمریکا دچار بدترین رئیس جمهور شده اند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه هم طرح خاورمیانه جدید بوشِ پسر با شکست مواجه شد و هم طرح معامله قرن دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا با شکست مواجه شده است، اظهار داشت: آمریکایی ها و جبهه متحد آنان مجبور به عقب نشینی از افغانستان و غرب آسیا خواهند شد؛ همانطور که ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی بعد از 10 سال که در افغانستان بود توسط ملت افغانستان از آنجا خارج شد؛ آمریکایی ها هم بعد از 18 سال توسط مردم افغانستان همچون علف های هرز از این کشور خارج خواهند شد.

او با بیان اینکه به نظر می رسد قدرت آمریکا در غرب آسیا رو به افول و نزول است؛ گفت: متحدان آمریکا همچون رژیم صهیونیستی زمانی شعار نیل تا فرات را می دادند اما اکنون می توانیم شکست هایشان طی 30 سال گذشته را ببینیم. دوستان دیگر آمریکا مثل برخی کشور های عربی در یک راهبرد غلط که صهیونیست ها یا آمریکایی ها و مشاوران صهیونیستی ـ آمریکایی برای فروش میلیارد ها دلار سلاح در مغز و فکر این ها انداخته اند با تجاوز به یمن و پنج سال کشتار مردم مظلوم و حتی محاصره همه راه ها و بنادر یمن، کاری کرده اند که مواد غذایی و دارو به مردم این کشور نرسد، ولی سوال این است که آیا این دو کشور عربی پیروز شدند یا مجبور هستند عقب نشینی کنند؟

رحیم صفوی به خرمندان کشور های عربی توصیه کرد تا تاریخ شجاعت و ایثارگری ملت یمن را بخوانند و افزود: یمنی ها چندین هزار نیروی مصری را که در سال 1963 تا 1967 یمن را اشغال کرده بودند، کشتند و آن ها را بیرون کردند. آن زمان ملک فیصل پادشاه عربستان و جمال عبدالناصر رئیس جمهور مصر بود و هم عربستان و هم مصر تاریخ شجاعت مردم یمن را می دانند. اگر هم اکنون یمنی ها با عملیات مقابله به مثل از خودشان دفاع می کنند، این یک حق و دفاع مشروع است.

سرلشکر رحیم صفوی با تشریح بازیگران منطقه غرب آسیا گفت: رهبری شجاعانه سیدحسن نصراللّه را با رهبری نخست وزیر رژیم صهیونیستی مقایسه کنید و بیینید کدام یک شجاعت بیشتری دارند. آیا رهبران این کشورها قابل مقایسه هستند؟ یکی از صحنه های اقتدار ملت ایران این است که دولت و ملت ایران در دل معادله و توازن منطقه ای قرار گرفتند و در پیروزی های منطقه حرف اول را می زنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه ملت ایران به دنبال صلح آمریکایی نیست افزود: ملت شجاع ایران همواره به دنیال صلح و امنیت هستند، البته نه آن صلحی که پمپئو هفته گذشته از آن حرف زد و می خواست افکار منطقه را فریب دهد. کار امثال پمپئو فریب دادن و خدعه کردن است. آمریکایی ها در غرب آسیا با شکست مواجه شده اند و در مقیاس جهانی در هژمونی قدرت دچار شکست شدند.

سردار رحیم صفوی ادامه داد: قدرت آمریکایی ها در حال افول و سقوط است و آنها در تک قطبی کردن قدرت و مقابله با ایران شکست خورده است.

او در ادامه گفت: آقای ترامپ به سرنوشت شش رئیس جمهور قبل خودش که نتوانستند اراده سیاسی خود را به ملت ایران تحمیل کنند دچار شد. ترامپ هم به تاریخ خواهد پیوست و رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب سد تحریم های ظالمانه را خواهد شکست و غرور و تکبر سیاستمداران آمریکا را لگدمال می کند.

سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه ترامپ تلخ ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکاست افزود: رئیس جمهور کنونی آمریکا در نتیجه ظلم به ملت ایران دچار بدعاقبتی خواهد شد. ملت بزرگ ایران پس از گذشت سی سال از دوران عزتمند دفاع مقدس با روحیه صبورانه و شجاعانه و رهبری خردمند و حفظ انسجام قوا و ائتلاف با جبهه مقاومت اسلامی، قادر است از کشور، امنیت آن و منافع ملی و منطقه ای دفاع کند.

سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه به فضل الهی و با هوشمندی و صبوری ملت بزرگ ایران و مجاهدت های فراموش نشدنی 200 هزار شهید، 300 هزار جانبار و 40 هزار آزاده، ملت ایران و انقلاب اسلامی به یک قدرت منطقه ای در غرب آسیا تبدل شده و شکست ناپذیر است، گفت: آمریکایی ها اگر به فکر توطئه باشند از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و اقیانوس هند به آن ها پاسخ خواهیم داد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در پایان افزود: هر حرکت ضدایرانی منطقه را دگرگون می کند. آمریکایی ها خوب می دانند ما از رهبری شجاع و نیرو های مسلح قدرتمند برخورداریم. سیاست ما ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه و خروج نیرو های بیگانه است و امیدواریم دشمنان فرامنطقه ای ما بدانند ایران قصد تهاجم و کشورگشایی ندارد بلکه به دنبال صلح و امنیت پایدار است.

منبع خبر : افکار نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   مقام معظم رهبری   داعش   افغانستان   نظامی   لبنان   خسارات   مدافعان حرم   بشار اسد   آمریکا   سوریه   سرنگونی   مردم آمریکا   محور مقاومت   نماز جمعه تهران   دریای سرخ   جبهه مقاومت   دریای مدیترانه   پیروزی انقلاب اسلامی   رئیس جمهور   کل قوا   هشت سال دفاع مقدس   هفت سال   نفوذ سیاسی   اقیانوس هند   مشاور مقام معظم رهبری   سرلشکر رحیم صفوی   جهاد سازندگی   استراتژیست   مسلمین   ملت افغانستان   مشاور عالی   حسین بن علی   خردمندی   کربلای حسینی   فلسفه ظهور   انقلاب اسلامی   یمن   رژیم صهیونیستی   دونالد ترامپ   شهدای مدافع حرم   وبا   ائتلاف آمریکایی   غرب آسیا   عاشورای حسینی  
اخبار مرتبط
گره زدن سرنوشت کشور به جابجایی دموکرات ها و جمهوری خواهان نهایت خسارت است
ایرنا
سرلشکر صفوی: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود
وانا نیوز
مرزهای دفاعی مان را به مدیترانه و اقیانوس هند رسانده ایم/ما حاضریم با 15 کشور همسایه قرارداد عدم تخاصم منعقد کنیم
اقتصاد نیوز
سرلشکر صفوی: دشمن به دنبال تحمیل اراده خود بر ایران است
جوان آنلاین
تحرکات آمریکا را از مدیترانه تا اقیانوس هند رصد می کنیم/ جبهه مقاومت روز به روز در حال قدرتمند شدن است/ به دنبال سرزمین گشایی نیستیم
العالم
سرلشکر صفوی: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ ایران بالاترین قدرت تاثیرگذاری را در منطقه دارد/ آمریکا حرف های سیدحسن نصرالله را جدی بگیرد
دنیای اقتصاد
مشاور فرمانده معظم کل قوا: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم جنگ نشود
اقتصاد نیوز
مشاور فرمانده کل قوا: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ مرزهای دفاعی مان را به مدیترانه و اقیانوس هند رسانده ایم
خبرآنلاین
سرلشکر صفوی: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ مرزهای دفاعی مان را به مدیترانه و اقیانوس هند رسانده ایم
خبرآنلاین
تحرکات آمریکا را از مدیترانه تا اقیانوس هند رصد می کنیم
فرتاک نیوز
تحرکات آمریکا را از مدیترانه تا اقیانوس هند رصد می کنیم/ به دنبال سرزمین گشایی نیستیم
مشرق نیوز
سرلشکر صفوی: تحرکات آمریکا را از مدیترانه تا اقیانوس هند رصد می کنیم
فارس
ترامپ به بن بست سیاسی رسیده است/ جریان مقاومت فعال تر از همیشه
مهر نیوز
مسوولان در سفر به سازمان ملل مواضع ایران با اقتدار بیان کنند
رسانیوز
قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
شبستان
بادامچیان:دشمن را باید در مبداء شکست داد/ قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
ایران آنلاین
بادامچیان: دشمن را باید در مبداء شکست داد
صدای ایران
بادامچیان: رئیس جمهور در سازمان ملل مواضع ایران را با اقتدار بیان کند
تسنیم
یمن افسانه ابرقدرتی آمریکا و همدستانش را باطل کرد
باشگاه خبرنگاران
رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مواضع منطقی ایران را با اقتدار بیان کنند
خبرگزاری ایلنا
بادامچیان: باید سر دشمن را در مبدا به سنگ کوبید/ دانشگاه و مدرسه از رسوبات استعمار غرب خالی شود
فارس
بادامچیان: قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
ایرنا
سرلشکرصفوی: قصدحمله به هیچ کشوری نداریم
مردم نیوز
پاسخ ما به توطئه امریکا از مدیترانه تا اقیانوس هند خواهد بود
جوان آنلاین
هر حرکت ضدایران، منطقه را دگرگون می کند
دنیای اقتصاد
سردار صفوی:ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست
پارسینه
مشاور رهبری: آمریکا اگر به فکر توطئه باشد از مدیترانه تا اقیانوس هند به آنها پاسخ خواهیم داد| آمریکایی ها سخنان سیدحسن نصرالله را جدی بگیرند
آفتاب
آمریکا توطئه کند، پاسخش را از مدیترانه تا اقیانوس هند میدهیم
ناطقان نیوز
رحیم صفوی: آمریکا سخنان سیدحسن نصرالله را جدی بگیرد
فرارو
صفوی: ساختن تمدن نوین اسلامی شدنی است
تابناک
سردار صفوی: ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست
نامه نیوز
پاسخ ایران به حمله آمریکا از مدیترانه تا اقیانوس هند خواهیم بود
صدای ایران
صفوی: حسرت تسلیم کردن مردم ایران در دل ترامپ خواهد ماند
شبکه خبر
پاسخ هرگونه توطئه آمریکایی ها را خواهیم داد
صدا و سیما
آمریکا توطئه کند از مدیترانه تا اقیانوس هند به آن ها پاسخ خواهیم داد
جوان آنلاین
رحیم صفوی: آمریکا توطئه کند در دریای مدیترانه پاسخ می گیرد
نامه نیوز
سرلشکر رحیم صفوی: آمریکا اگر به فکر توطئه باشد از مدیترانه تا اقیانوس هند به آنها پاسخ خواهیم داد
الف
سرلشکر صفوی: آمریکا اگر به فکر توطئه باشد از مدیترانه تا اقیانوس هند به آنها پاسخ خواهیم داد
عصر ایران
سرلشکر صفوی: آمریکا و متحدانش از نظر اقتصادی و نظامی فرسوده شده اند
العالم
سرلشکر رحیم صفوی: آمریکا اگر? به فکر توطئه باشد از مدیترانه تا اقیانوس هند به آنها پاسخ خواهیم داد
تسنیم
اخبار مرتبط
bltایرنا : گره زدن سرنوشت کشور به جابجایی دموکرات ها و جمهوری خواهان نهایت خسارت است
bltوانا نیوز : سرلشکر صفوی: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود
bltاقتصاد نیوز : مرزهای دفاعی مان را به مدیترانه و اقیانوس هند رسانده ایم/ما حاضریم با 15 کشور همسایه قرارداد عدم تخاصم منعقد کنیم
bltجوان آنلاین : سرلشکر صفوی: دشمن به دنبال تحمیل اراده خود بر ایران است
bltالعالم : تحرکات آمریکا را از مدیترانه تا اقیانوس هند رصد می کنیم/ جبهه مقاومت روز به روز در حال قدرتمند شدن است/ به دنبال سرزمین گشایی نیستیم
bltدنیای اقتصاد : سرلشکر صفوی: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ ایران بالاترین قدرت تاثیرگذاری را در منطقه دارد/ آمریکا حرف های سیدحسن نصرالله را جدی بگیرد
bltاقتصاد نیوز : مشاور فرمانده معظم کل قوا: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم جنگ نشود
bltخبرآنلاین : مشاور فرمانده کل قوا: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ مرزهای دفاعی مان را به مدیترانه و اقیانوس هند رسانده ایم
bltخبرآنلاین : سرلشکر صفوی: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ مرزهای دفاعی مان را به مدیترانه و اقیانوس هند رسانده ایم
bltفرتاک نیوز : تحرکات آمریکا را از مدیترانه تا اقیانوس هند رصد می کنیم
bltمشرق نیوز : تحرکات آمریکا را از مدیترانه تا اقیانوس هند رصد می کنیم/ به دنبال سرزمین گشایی نیستیم
bltفارس : سرلشکر صفوی: تحرکات آمریکا را از مدیترانه تا اقیانوس هند رصد می کنیم
bltمهر نیوز : ترامپ به بن بست سیاسی رسیده است/ جریان مقاومت فعال تر از همیشه
bltرسانیوز : مسوولان در سفر به سازمان ملل مواضع ایران با اقتدار بیان کنند
bltشبستان : قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltایران آنلاین : بادامچیان:دشمن را باید در مبداء شکست داد/ قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltصدای ایران : بادامچیان: دشمن را باید در مبداء شکست داد
bltتسنیم : بادامچیان: رئیس جمهور در سازمان ملل مواضع ایران را با اقتدار بیان کند
bltباشگاه خبرنگاران : یمن افسانه ابرقدرتی آمریکا و همدستانش را باطل کرد
bltخبرگزاری ایلنا : رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مواضع منطقی ایران را با اقتدار بیان کنند
bltفارس : بادامچیان: باید سر دشمن را در مبدا به سنگ کوبید/ دانشگاه و مدرسه از رسوبات استعمار غرب خالی شود
bltایرنا : بادامچیان: قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltمردم نیوز : سرلشکرصفوی: قصدحمله به هیچ کشوری نداریم
bltجوان آنلاین : پاسخ ما به توطئه امریکا از مدیترانه تا اقیانوس هند خواهد بود
bltدنیای اقتصاد : هر حرکت ضدایران، منطقه را دگرگون می کند
bltپارسینه : سردار صفوی:ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست
bltآفتاب : مشاور رهبری: آمریکا اگر به فکر توطئه باشد از مدیترانه تا اقیانوس هند به آنها پاسخ خواهیم داد| آمریکایی ها سخنان سیدحسن نصرالله را جدی بگیرند
bltناطقان نیوز : آمریکا توطئه کند، پاسخش را از مدیترانه تا اقیانوس هند میدهیم
bltفرارو : رحیم صفوی: آمریکا سخنان سیدحسن نصرالله را جدی بگیرد
bltتابناک : صفوی: ساختن تمدن نوین اسلامی شدنی است
bltنامه نیوز : سردار صفوی: ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست
bltصدای ایران : پاسخ ایران به حمله آمریکا از مدیترانه تا اقیانوس هند خواهیم بود
bltشبکه خبر : صفوی: حسرت تسلیم کردن مردم ایران در دل ترامپ خواهد ماند
bltصدا و سیما : پاسخ هرگونه توطئه آمریکایی ها را خواهیم داد
bltجوان آنلاین : آمریکا توطئه کند از مدیترانه تا اقیانوس هند به آن ها پاسخ خواهیم داد
bltنامه نیوز : رحیم صفوی: آمریکا توطئه کند در دریای مدیترانه پاسخ می گیرد
bltالف : سرلشکر رحیم صفوی: آمریکا اگر به فکر توطئه باشد از مدیترانه تا اقیانوس هند به آنها پاسخ خواهیم داد
bltعصر ایران : سرلشکر صفوی: آمریکا اگر به فکر توطئه باشد از مدیترانه تا اقیانوس هند به آنها پاسخ خواهیم داد
bltالعالم : سرلشکر صفوی: آمریکا و متحدانش از نظر اقتصادی و نظامی فرسوده شده اند
bltتسنیم : سرلشکر رحیم صفوی: آمریکا اگر? به فکر توطئه باشد از مدیترانه تا اقیانوس هند به آنها پاسخ خواهیم داد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.