مخبر - 1398/06/29 - گزارشی از نیم فصل پرحاشیه لیگ فوتسال

گزارشی از نیم فصل پرحاشیه لیگ فوتسال
نیم فصل لیگ برتر فصل فوتسال در حالی به پایان رسید که از ابتدا با حواشی در راس مدیریت و متن لیگ همراه بود.
گزارشی از نیم فصل پرحاشیه لیگ فوتسال

به گزارش وانانیوز،

هر سال مسابقات لیگ برتر فوتسال برگزار می شود و امسال هم طبق تقویم ورزشی سازمان لیگ در سال 99-98 کمیته فوتسال فصل جدید لیگ برتر باشگاه های کشور از تیرماه با حضور 14 تیم آغاز شد و همچنین امسال دومین سالی است که مرحله پلی اف برگزار می شود. لیگ برتر امسال در حالی استارت خورد که عده ای از مربیان و باشگاه ها مخالف برگزاری پلی اف به شکل سال گذشته بودند.

*تغییرات در راس کمیته فوتسال

از طرفی علی کفاشیان رئیس کمیته فوتسال و کاظم سلیمانی دبیر کمیته فوتسال به دلیل قانون بازنشستگی مصوبه مجلس جای خود را به محمد حسن انصاری فرد به عنوان رئیس سازمان لیگ فوتسال و کمیته فنی و آرش جابری هم به عنوان دبیر کمیته فوتسال دادند.

* انتخاب پرهیزکار به عنوان رئیس کمیته فوتسال بر خلاف اساسنامه بوده است

طبق اساسنامه کمیته فوتسال که با صراحت به این موضوع پرداخته باید یک نفر هم به عنوان رئیس کمیته فوتسال و هم به عنوان رئیس سازمان لیگ باشد که تا قبل از استعفای کفاشیان وی مسئولیت هر دو را بر عهده داشته و سکاندار فوتسال ایران باشد .اما اینبار بعد از رفتن کفاشیان و انتخاب انصاری فرد به عنوان رئیس سازمان لیگ وی باید ریاست کمیته فوتسال را هم بر عهده می گرفت، متاسفانه اینگونه نشد و برخلاف اساسنامه و در تصمیمی عجیب از سوی مهدی تاج ریاست فدراسیون فوتبال داود پرهیزکار را به عنوان سرپرست کمیته فوتسال انتخاب کرد که از ابتدای این انتصاب و تا به امروز این موضوع مورد اعتراض بعضی از پیشکسوتان فوتسالی قرار گرفته است اما تاج همچنان از پرهیزکار حمایت می کند و بر تصمیم و انتخاب خود اصرار دارد.

*از همان ابتدای شروع لیگ حواشی و اتفاقات زیادی را شاهد بودیم

بعد از استعفای کفاشیان و سلیمانی لیگ برتر فوتسال در تاریخ 15 تیر استارت اولیه خود را زد و در اولین دیدار و افتتاحیه لیگ 99-98 دو تیم اهورای بهبهان و مس سونگون ورزقان به مصاف هم رفتند.البته شروع فصل جدید لیگ برتر از همان ابتدا حواشی و اتفاقات زیادی داشت در ابتدا باشگاه های لیگ برتری نسبت به کیفیت توپ های مسابقات اعتراض خود را اعلام کردند به این دلیل که توپ های بازی های سال گذشته کیفیت لازم را برای انجام مسابقات نداشته است هر چند که سازمان لیگ فوتسال سال گذشته زیربار این موضوع نرفت اما امسال با آمدن انصاری فرد به سازمان لیگ متوجه به بی کیفیتی توپ ها شد و سازمان لیگ در بیانیه ای اعلام کرد تعداد300 عدد از توپ های جدید را از طریق گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) ترخیص کردیم و آنها در اختیار تیم ها و هیات های فوتبال استان ها و عوامل برگزاری مسابقات قرار دادیم.

* بعضی از باشگاه ها به خاطر مشکلات مالی و اقتصادی یک هفته قبل از شروع لیگ اعلام آمادگی کردند

موضوع مهم دیگری که در لیگ امسال وجود داشت بحث مشکلات مالی و اقتصادی باشگاه ها بود که از همان ابتدا تیم ها با تاخیر تمرینات خود را یک هفته قبل از برگزاری مسابقات شروع و به سازمان لیگ اعلام آمادگی کردند.باشگاه های ارژن شیراز ، ستاره گان ورامین، شاهین کرمانشاه، اهورای بهبهان، آذرش بندرعباس و..از جمله تیم هایی بودند که در آستانه شروع لیگ یا تمرینات خود را تازه آغاز کردند و یا قرارداد بازیکنان و مربیان خود را یک هفته قبل از شروع لیگ به ثبت رساندند. این مشکلات و نابسامانی ها و ناهماهنگی ها به وضوح در هفته نخست و ادامه لیگ برتر نمایان بود.

*مشکلات مالی اقتصادی باشگاه ها باعث شده که بازیکنان فوتسال کوچ اجباری داشته باشند

البته مشکلات اقتصادی و مالی باشگاه ها به همین جا ختم نشد این مشکلات باعث شده بود که بازیکنان با کیفیت کوچ اجباری به خارج از کشور داشته باشند و رفتن این بازیکنان به این باشگاه ها باعث شد که کیفیت لیگ را تحت شعاع خود قرار دهد.آنهم رفتن بازیکنان ملی پوش و غیرملی پوش باکیفیت به کشورهای درجه 3 و یا 4 آسیا مثل اندوزی چین تایپه و... باشد. شرایط مالی و اقتصادی قراردادهای بازیکنان فوتسال در ایران آنقدر خراب است که این بازیکنان حاضرند در باشگاه های درجه 3 یا 4 آسیا حضور یابند.

*باشگاه هایی که ملی پوش زیادی دارند از درخواست ناظم الشریعه گله مند بودند.

با توجه به این مشکلات باشگاه مس سونگون ورزقان قهرمان لیگ برتر سال گذشته ایران و آسیا باید در مسابقات جام باشگاه های آسیا و جهان به مصاف حریفان آسیایی و تیم های قاره های مختلف خود در تایلند رفت.ازطرفی دیگر تیم ملی فوتسال باید برای حضور در جام ملت های آسیا و رقابت های انتخابی جام جهانی، آماده شوند. این موضوع باعث شد که از همان ابتدای شروع لیگ سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی از سازمان لیگ و باشگاه ها درخواست می کند تا بازیکنان دعوت شده به این تیم را در دو روز ابتدایی هر هفته اجازه دهند در اردوی تیم ملی حاضر شوند.که مورد موافقت سازمان لیگ قرار گرفت اما باشگاه هایی که ملی پوش زیادی دارند از این موضوع گله مند بودند. این موضوع در حالی است که تعدادی از باشگاه ها نسبت به انتخاب بازیکنان تیم ملی که چرا بازیکنان ما در این تیم حضور ندارند اعتراض داشتند.

* فدراسیون فوتبال هیچ توجهی به اعتراض و حمایت مدیران باشگاه ها از انصاری فرد نکرد

اوایل مرداد محمدحسن انصاری فرد بعد از انتصاب محمدرضا ساکت به عنوان عضو کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی از طرف مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال از سمت خود به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی و ریاست سازمان لیگ استعفا داد .بعد از استعفای انصاری فرد وحید شمسایی عضو دیگری از کمیته فنی توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی استعفای خود را اعلام می کند بعد از این استعفاها تعدادی از مدیران باشگاه ها بیانیه هایی به حمایت از انصاری فرد صادر می کنند اما باز هم هیچ توجه از سوی فدراسیون فوتبال به این موضوع نشد.

* نه فدراسیون فوتبال و نه کمیته فوتسال به دنبال حل پخش مستقیم بازی های لیگ و کمک به باشگاه ها نیستند

البته سوالی که مطرح است با توجه به این شرایط اقتصادی که باشگاه ها دارند چرا رقابت های لیگ برتر فوتسال به صورت زنده از تلویزیون پخش نمی شود اگر این کار انجام می شد تا حدودی اسپانسرهای مالی حاضر می شدند در فوتسال سرمایه گزاری کنند.اما متاسفانه هیچ کسی نه در فدراسیون فوتبال و نه کمیته فوتسال به دنبال حل این موضوع و کمک به باشگاه ها نیستند.

* در نیم فصل اول شاهد درگیری بازیکنان با هم و همچنین ضرب و شتم داور و یا فحاشی هواداران به تیم ها بودیم

نیم فصل اول لیگ برتر فوتسال در سال 99-98 علاوه بر آن حاشیه ها و اتفاقاتی که در متن پیش رو گفته شد مسائل بدتری در نیم فصل اول نیز شاهد بودیم.در بعضی از بازی های لیگ هر روز شاهد درگیری بین بازیکنان تیم ها مربیان و هواداران بودیم. موضوع مهم تری که وجود دارد ضرب و شتم داوران توسط بازیکنان در بعضی از بازی ها نیم فصل بوده است.البته بی نظمی های در زمان برگزاری مسابقات در استان های مختلف هم به موارد بالا افزود شد تا اوضاع بسیاری آشفته به نظر برسد. در همین راستا پرونده های بسیاری در مورد این بی نظمی ها به کمیته اخلاق ارسال شده و باید دید این کمیته چه رای برای این باشگاه ها صادر می کند.

* همه تیم ها امسال مدعی قهرمانی هستند

روز چهارشنبه پایان نیم فصل اول لیگ برتر بود این موضوع در حالی است که تیم مس سونگون به دلیل حضور در جام باشگاه های آسیا و جهان 4 دیدار معوقه دارد امسال بر خلاف سال های گذشته که فقط دو تیم مس سونگون و گیتی پسند مدعی قهرمانی بودند تیم های دیگر نیز مدعی هستند در یک بررسی اگر نگاهی به جدول لیگ کنیم متوجه می شویم که تیم ها با صدرنشین 2 الی 3 امتیاز یا کمتر یا بیشتر از هم فاصله دارند به جز چند تیم آخر جدول لیگ که وضعیت خوبی ندارند.

* میانگین بازی های 3 تیم بالای جدول حدودا 1.5 امتیاز از هر بازی است

تیم های گیتی پسند، سن ایچ ساوه، فرش آرا با 23 امتیاز از 13 بازی تنها میانگین حدودا 1.5 امتیاز از هر بازی را کسب کرده اند.اما مس با انجام 9 بازی میانگین نسبتا خوبی نسبت به 3 تیم بالا جدول دارد حدودا 2 درصد میانگین و اگر این تیم بتواند از 4 بازی باقیمانده خود در نیم فصل فقط 5 امتیاز کسب کند به صدر جدول می رسد. و اگر از همین تعداد بازی بیش از 7 امتیاز کسب کند می تواند جزء مدعیان اصلی و جدی در مرحله پلی اف باشد.

با این حال در پایان باید منتظر بود و دید که در نیم فصل دوم و مرحله پلی اف رقابت های لیگ چه اتفاقاتی روی می دهد و در نهایت از متن این حواشی و اتفاقات چه تیمی به عنوان قهرمانی لیگ دست یابد.

جدول نیم فصل اول لیگ برتر فوتسال را در فصل جاری مشاهده می کنید

انتهای پیام/

منبع خبر : وانا نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فوتبال   مشکلات اقتصادی   مصوبه مجلس   تقویم   فوتسال   لیگ برتر   سازمان لیگ   کمیته فنی   قرارداد بازیکنان   مهدی تاج   لیگ برتر فوتسال   فدراسیون فوتبال   ورامین   کمیته فوتسال   مس سونگون ورزقان   کاظم سلیمانی   ارژن شیراز   بندر گناوه   مسابقات لیگ برتر   نیم فصل   لیگ برتری   بهبهان   علی کفاشیان   کفاشیان   نیم فصل لیگ برتر   محمد حسن انصاری فرد   نابسامانی   مالی و اقتصادی   امام خمینی (ره)   کرمانشاه   باشگاه های کشور  
اخبار مرتبط
اصغری مقدم: چون صدای ما درنمی آید، سرمان را می بُرند/ داوری ما نتوانسته پا به پای فوتسال کشور پیشرفت کند
تسنیم
دو خبر از فوتسال و قایقرانی هرمزگان
ایرنا
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرا تیم های لیگ برتری را اعلام کرد
باشگاه خبرنگاران
گزارشی از نیم فصل پرحاشیه لیگ فوتسال/از تغییرات شائبه برانگیز در راس تا فرار ستاره ها از لیگ
فارس
پیروزی مدافع عنوان قهرمانی در تبریز/ ناکامی های ادامه دار ارژن
خبرگزاری دانشجو
مس برد و قهرمان نیم فصل شد/ حفاری بعد از مدت ها برد
باشگاه خبرنگاران
لیگ برتر فوتسال| پیروزی مس سونگون مقابل گیتی پسند و شکست نماینده ساوه
وانا نیوز
آذرخش بندرعباس دربرابر مقاومت البرز شکست خورد
ایرنا
مس سونگون برنده جدال بزرگ لیگ فوتسال شد
ایرنا
شکست گیتی پسند، اهورا و شاهین در هفته سیزدهم
مهر نیوز
اصفهان| هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال؛ پایان هیجان انگیز
تسنیم
هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال، جدال نفس گیر برای تیم های اصفهانی
ایرنا
برنامه پنج هفته نخست نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال اعلام شد
باشگاه خبرنگاران
بررسی جدول لیگ برتر فوتسال یک هفته مانده به پایان نیم فصل
فرتاک ورزشی
لیگ برتر فوتسال| تساوی پرگل مقابل فرش آرا، گیتی پسند را در صدر جدول نگه داشت/ برتری سن ایچ و صعود مس به رده ششم
تسنیم
دومین پیروزی متوالی نارنجی پوشان با افضل/ مدافع قهرمانی به صدر نزدیک تر شد
آناج
سن ایچ ساوه در انتظار دیدار بیرون از خانه
صدا و سیما
نبرد انتهای جدولی ها در لیگ برتر فوتسال کشور برای بقا
ایرنا
مدافع عنوان قهرمانی به کرمانشاه می رود/ مس به دنبال شکار شاهین!
آناج
ناظم الشریعه: تیم های حاضر در تورنمنت مشهد از بهترین های اروپا هستند/ در روسیه سعی می کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم
باشگاه خبرنگاران
گیتی پسند با شکست سن ایچ به صدر جدول بازگشت
برترین ها
لیگ برتر فوتسال| صعود گیتی پسند به صدر جدول با پیروزی در نبرد بالانشینان/ مس سونگون پیروز شد و یک بازی نیمه تمام ماند
تسنیم
صعود گیتی پسند به صدر جدول با پیروزی در نبرد بالانشینان/ مس سونگون پیروز شد و یک بازی نیمه تمام ماند
سایت جماران
سوهان قم در اهواز / شاگردان حسن زاده در فکر صدر جدول
قم نیوز
شکوری، ریاست کمیته فنی فوتسال را تکذیب کرد
باشگاه خبرنگاران
فوتبال ایران از شر توپ های دربی استار خلاص می شود؟
هفت صبح
خداحافظی لیگ برتر با توپ های جنجالی
مشرق نیوز
هفته دهم مسابقات لیگ برتر فوتسال| صعود 2 پله ای ارژن شیراز / نماینده فارس از سقوط نجات یافت
تسنیم
مصاف ارژن شیراز و فرش آرا؛ تنها نماینده استان فارس به دنبال نجات از سقوط
تسنیم
اصفهان| مصاف هایپر در قم با چهره جدید؛ گیتی پسند در جنگ ستارگان
تسنیم
شاهین شهر به دنبال فرار از منطقه خطر/ تلاش نماینده ساوه برای تثبیت صدرنشینی/ مسی ها به لیگ برتر بازگشتند
باشگاه خبرنگاران
سن ایچ به صدر جدول بازگشت
برترین ها
لیگ برتر فوتسال| سن ایچ به صدر جدول بازگشت
تسنیم
رویارویی شاهین کرمانشاه با ستارگان ورامین
ایرنا
جدال حساس شهروند و ملی حفاری در ساری/ گیتی پسند صدر جدول را پس می گیرد؟
باشگاه خبرنگاران
اصفهان| هفته نهم لیگ برتر فوتسال؛ گیتی پسند در تدارک بازگشت به صدر
تسنیم
هفته نهم لیگ برتر فوتسال| ارژن شیراز به مصاف صدرنشین جدول می رود
تسنیم
قصه تکراری؛ کارت بازی بدهکاران صادر می شود!
ورزش 3
روشنک: برخی تیم های استانی نمی توانند هزینه حضور در جام حذفی را پرداخت کنند
باشگاه خبرنگاران
آرای کمیته انضباطی جنجال های فوتسال ظرف 48 ساعت آینده اعلام می شود
پارسینه
اخبار مرتبط
bltتسنیم : اصغری مقدم: چون صدای ما درنمی آید، سرمان را می بُرند/ داوری ما نتوانسته پا به پای فوتسال کشور پیشرفت کند
bltایرنا : دو خبر از فوتسال و قایقرانی هرمزگان
bltباشگاه خبرنگاران : کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرا تیم های لیگ برتری را اعلام کرد
bltفارس : گزارشی از نیم فصل پرحاشیه لیگ فوتسال/از تغییرات شائبه برانگیز در راس تا فرار ستاره ها از لیگ
bltخبرگزاری دانشجو : پیروزی مدافع عنوان قهرمانی در تبریز/ ناکامی های ادامه دار ارژن
bltباشگاه خبرنگاران : مس برد و قهرمان نیم فصل شد/ حفاری بعد از مدت ها برد
bltوانا نیوز : لیگ برتر فوتسال| پیروزی مس سونگون مقابل گیتی پسند و شکست نماینده ساوه
bltایرنا : آذرخش بندرعباس دربرابر مقاومت البرز شکست خورد
bltایرنا : مس سونگون برنده جدال بزرگ لیگ فوتسال شد
bltمهر نیوز : شکست گیتی پسند، اهورا و شاهین در هفته سیزدهم
bltتسنیم : اصفهان| هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال؛ پایان هیجان انگیز
bltایرنا : هفته سیزدهم لیگ برتر فوتسال، جدال نفس گیر برای تیم های اصفهانی
bltباشگاه خبرنگاران : برنامه پنج هفته نخست نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال اعلام شد
bltفرتاک ورزشی : بررسی جدول لیگ برتر فوتسال یک هفته مانده به پایان نیم فصل
bltتسنیم : لیگ برتر فوتسال| تساوی پرگل مقابل فرش آرا، گیتی پسند را در صدر جدول نگه داشت/ برتری سن ایچ و صعود مس به رده ششم
bltآناج : دومین پیروزی متوالی نارنجی پوشان با افضل/ مدافع قهرمانی به صدر نزدیک تر شد
bltصدا و سیما : سن ایچ ساوه در انتظار دیدار بیرون از خانه
bltایرنا : نبرد انتهای جدولی ها در لیگ برتر فوتسال کشور برای بقا
bltآناج : مدافع عنوان قهرمانی به کرمانشاه می رود/ مس به دنبال شکار شاهین!
bltباشگاه خبرنگاران : ناظم الشریعه: تیم های حاضر در تورنمنت مشهد از بهترین های اروپا هستند/ در روسیه سعی می کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم
bltبرترین ها : گیتی پسند با شکست سن ایچ به صدر جدول بازگشت
bltتسنیم : لیگ برتر فوتسال| صعود گیتی پسند به صدر جدول با پیروزی در نبرد بالانشینان/ مس سونگون پیروز شد و یک بازی نیمه تمام ماند
bltسایت جماران : صعود گیتی پسند به صدر جدول با پیروزی در نبرد بالانشینان/ مس سونگون پیروز شد و یک بازی نیمه تمام ماند
bltقم نیوز : سوهان قم در اهواز / شاگردان حسن زاده در فکر صدر جدول
bltباشگاه خبرنگاران : شکوری، ریاست کمیته فنی فوتسال را تکذیب کرد
bltهفت صبح : فوتبال ایران از شر توپ های دربی استار خلاص می شود؟
bltمشرق نیوز : خداحافظی لیگ برتر با توپ های جنجالی
bltتسنیم : هفته دهم مسابقات لیگ برتر فوتسال| صعود 2 پله ای ارژن شیراز / نماینده فارس از سقوط نجات یافت
bltتسنیم : مصاف ارژن شیراز و فرش آرا؛ تنها نماینده استان فارس به دنبال نجات از سقوط
bltتسنیم : اصفهان| مصاف هایپر در قم با چهره جدید؛ گیتی پسند در جنگ ستارگان
bltباشگاه خبرنگاران : شاهین شهر به دنبال فرار از منطقه خطر/ تلاش نماینده ساوه برای تثبیت صدرنشینی/ مسی ها به لیگ برتر بازگشتند
bltبرترین ها : سن ایچ به صدر جدول بازگشت
bltتسنیم : لیگ برتر فوتسال| سن ایچ به صدر جدول بازگشت
bltایرنا : رویارویی شاهین کرمانشاه با ستارگان ورامین
bltباشگاه خبرنگاران : جدال حساس شهروند و ملی حفاری در ساری/ گیتی پسند صدر جدول را پس می گیرد؟
bltتسنیم : اصفهان| هفته نهم لیگ برتر فوتسال؛ گیتی پسند در تدارک بازگشت به صدر
bltتسنیم : هفته نهم لیگ برتر فوتسال| ارژن شیراز به مصاف صدرنشین جدول می رود
bltورزش 3 : قصه تکراری؛ کارت بازی بدهکاران صادر می شود!
bltباشگاه خبرنگاران : روشنک: برخی تیم های استانی نمی توانند هزینه حضور در جام حذفی را پرداخت کنند
bltپارسینه : آرای کمیته انضباطی جنجال های فوتسال ظرف 48 ساعت آینده اعلام می شود
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.