مخبر - 1398/06/29 - دانش آموزان از اتومبیل های غیرمجاز استفاده نکنند

دانش آموزان از اتومبیل های غیرمجاز استفاده نکنند
خبرگزاری آریا- دانش آموزان از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
دانش آموزان از اتومبیل های غیرمجاز استفاده نکنند

دانش آموزان از اتومبيل هاي غيرمجاز استفاده نکنند خبرگزاری آریا- رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی:دانش آموزان از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
به گزارش خبرگزاری آریا، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی کشور گفت: دانش آموزان به جای سوار شدن به اتومبیل های شخصی و غیرمجاز از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
سرهنگ شهاب امینی در برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفتگو اظهار کرد: والدین در فصل بازگشایی مدارس در کنار مسائل مربوط به درس و مدرسه برای سلامت و امنیت فرزندان خود نیز اهمیت ویژه ای قائلند.
وی افزود: پلیس نیز در اجرای وظایف ذاتی خود مأموریت دارد با ایجاد تعامل نزدیک و برگزاری نشست با مسئولان آموزش و پرورش و آگاه سازی خانواده ها و اطلاع رسانی به آن ها هشدار های پلیسی و انتظامی لازم را از طریق رسانه ها به ویژه رادیو به اطلاع هموطنان برساند.
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی کشور به والدین دانش آموزان توصیه کرد: والدین فرزندان خود را در سرویس های مجاز، شناسنامه دار و مورد تأیید ثبت نام کنند و به فرزندان خود آموزش دهند که به جای سوار شدن به اتومبیل های شخصی و غیرمجاز از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
سرهنگ امینی با تأکید بر اینکه والدین هرگونه غیبت فرزندان را در اسرع وقت به پلیس گزارش کنند، گفت: والدین باید این آموزش را به فرزندان خود ارائه کنند که در زمان تنها بودن در منزل، اگر کسی تلفن زد یا تحت عنوان مأمور آب، برق و گاز و پستچی حضوری مراجعه کرد تنها بودن خود را ابراز نکنند تا دچار مشکل نشوند.
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا
هشدار پلیس راهور به والدین دانش آموزان در خصوص سرویس مدارس
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت : والدین دانش آموزان نهایت دقت را در انتخاب سرویس مدارس داشته باشند و در سامانه سپند ثبت نام کنند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل پلیس، سرهنگ "عین اله جهانی" با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید ، آینده سازان کشور عزیزمان با شور و شوق وصف ناشدنی در مسیر رفت و برگشت آموزشی قرار می گیرند و از این رو رفت و آمد ایمن و به دور از حادثه دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برای پلیس راهور برخوردار است.
وی در خصوص سرویس مدارس به والدین توصیه کرد: فرزند خود را به هر فرد یا وسیله های متفرقه نسپارند و حتما با ثبت نام در سامانه "سپند" نسبت به انتخاب راننده خودرو با هماهنگی شهرداری ها و آموزش و پرورش اقدام کنند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: مقررات ، بخصوص آیین نامه حمل و نقل دانش آموزی موید آن است که سازمان های ذیربط در انتخاب خودرو و راننده برای سرویس های مدارس دقت های لازم را مبذول دارند ، گواهی سلامت رانندگان سرویس دانش آموزی که برای مدت یکسال توسط شهرداری ها صادر می شود نیز بسیار مهم است.
سرهنگ جهانی ادامه داد: برابر آیین نامه، رانندگان سرویس مدارس باید افراد بدون سوءپیشینه کیفری و عدم اعتیاد به موادمخدر و داروهای روان گردان باشند و از طرفی در زمان انعقاد قرارداد ، موسسات حقوقی و شخصی با مدارس، موضوع رعایت ظرفیت می بایست کاملا رعایت شود ، بطوری که برای سواری با ظرفیت چهارنفر، نباید تعداد بیشتری برای جابجایی محول نشود.
این مقام انتظامی با اشاره به نقش همیاران پلیس در کاهش تصادفات رانندگی، گفت: بر اساس پژوهش های انجام گرفته، همیاران پلیس 18درصد در کاهش تصادفات رانندگی موثر بوده اند بنابراین از دانش آموزان می خواهیم به عنوان همکاران ما در داخل خودروها ، نکات ایمنی لازم را رعایت کنند و اگر تخلفی نظیر صحبت با تلفن همراه و نبستن کمربند ایمنی، خوردن و آشامیدن، یا استعمال دخانیات و ... را شاهد بودند، مودبانه و محترمانه به راننده تذکر دهند.
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: رانندگان سرویس مدارس، معلمان کلاس سیار ترافیک هستند و نقش آنان در تعلیم مقررات راهنمایی و رانندگی به دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است چرا که کودکان چشمانی بینا و گوش های تیزی دارند و بخش عمده ای از یادگیری آنان در مسیر رفت و برگشت در مدرسه و منزل شکل می گیرد.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور
ثبت 25 هزار تخلف رانندگان سرویس مدارس در سال تحصیلی گذشته
پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به ثبت 25 هزار تخلف رانندگی از رانندگان سرویس مدارس در در سال تحصیلی گذشته از 726 فقره تصادف مربوط به سرویس مدارس در کشور در این مدت خبرداد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پلیس، سرهنگ "محمدباقر سلیمی" با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار داشت : همه ساله با شروع مهر ماه و بازگشایی مدارس و آغاز فعالیت مراکز آموزشی شاهد افزایش تردد در معابر شهری و حاشیه شهرها هستیم، برهمین اساس به منظور ایجاد هماهنگی، تعامل و بهره گیری از ظرفیت همه سازمان های متولی در امر حمل و نقل ترافیک به استناد مفاد آئین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزی از ماه ها پیش جلسات کارشناسی و مدیریتی عملیات بزرگ حمل و نقل دانش آموزان و نیز پوشش ترافیکی سفرهای سال تحصیلی جدید، با حضور متولیان امر در وزارت کشور برگزار شده است .
وی از اجرای طرح ترافیکی بازگشایی مدارس از ابتدای مهر خبر داد و گفت: این طرح، در سطح معابر شهری و برون شهری کشور و با تمرکز بر معابری که منتهی به مدارس و مراکز آموزشی می شود به اجرا در می آید.
این مقام انتظامی ببکارگیری 15 هزار نیروی پلیس راهور در قالب تیم های نامحسوس در این طرح اشاره و بیان کرد: همچنین از فناوری های روز شامل سامانه های پایش تصویری و مدیریت ترافیک در شهرها و همچنین سامانه های کنترل و ثبت تخلف نیز بهره گیری می شود.
سرهنگ سلیمی ادامه داد : همچنین با همکاری و هماهنگی دستگاه های مسئول ، قریب به 120هزار دستگاه انواع خودروهای سرویس مدرسه اعم از اتوبوس، مینی بوس، ون، تاکسی و سواری شخصی برای حمل ونقل دانش آموزی ساماندهی و بکارگیری می شود.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا با اشاره به آمار تخلف رانندگی و تصادفات سرویس مدارس در سال 97، یادآور شد: در سال گذشته حدود 25 هزار تخلف رانندگی از رانندگان سرویس مدارس در طول سال تحصیلی مورد کنترل و اعمال قانون قرار گرفتند.
این مقام انتظامی از وقوع 726 فقره تصادف مربوط به سرویس مدارس در سطح کشور خبر داد و به اولیاء دانش آموزان توصیه کرد: صرفاً با هماهنگی مدیران مدارس از شرکت ها و سرویس های مجاز برای ایاب و ذهاب دانش آموزان خود استفاده کرده و در صورت بروز هر گونه تخلف، مراتب از طریق مرکز فوریت های پلیس 110 اعلام کنند.
وی خاطرنشان کرد: مهمترین مشکل ترافیکی مهرماه، 2 هفته اول و اشتیاق اولیاء برای حمل و نقل دانش آموزان توسط خودشان و نیز تمرکز سفرهای تحصیلی با سفرهای کاری در ساعات اوج بار ترافیک صبحگاهی است که در این رابطه هماهنگی های لازم با شورای ترافیک شهرها در حال انجام است.
رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا گفت: اگر مطالبه پلیس برای ایجاد تغییرات در ساعت شروع کاری ادارات و سازمان ها و تعیین ساعت کار شناور اجرایی شود قطعاً تأثیر بسزایی در کاهش بار ترافیک خواهد داشت.
تعویض قطعات اصلی وسایل نقلیه بدون مجوز پلیس، ممنوع است
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا گفت: تعویض قطعات اصلی وسایل نقلیه شامل موتور، شاسی، اتاق و نیز رنگ بدون مجوز پلیس راهنمایی و رانندگی ممنوع است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پلیس، سرهنگ "علی محمدی" افزود: برابر ماده 30 قانون راهنمایی و رانندگی تعویض قطعات اصلی وسایل نقلیه شامل موتور، شاسی، اتاق و نیز رنگ بدون مجوز راهنمایی و رانندگی ممنوع است و در صورتی که بدون مجوز تعویض شود بنا به تشخیص واحد رسیدگی به اعتراضات مندرج در ماده 5 قانون مذکور متخلف ملزم به پرداخت جریمه به مبلغ یک چهارم تا یک هشتم قیمت قطعه یا رنگ تغییر یافته خواهد شد و در صورت نبود کشف فساد در احراز اصالت قطعه تعویض شده و خودرو نسبت به اصلاح سند اقدام لازم به عمل می آید.
وی ادامه داد: چنانچه قطعه تغییر یافته فاقد استانداردهای لازم و مقررات فنی باشد نسبت به اوراق کردن خودرو اقدام خواهد شد.
این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: حتماً قبل از تغییر ارکان خودرو مجوز لازم را از راهنمایی و رانندگی اخذ و سپس نسبت به تهیه و خرید قطعه مربوطه از نمایندگی های مجاز اقدام کنند که دارای تأییدیه های استاندارد و محیط زیست است.
سرهنگ محمدی ادامه داد: مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز از راهنمایی و رانندگی برای تعویض قطعات اصلی عبارتند از: همراه بودن خودرو برای کارشناسی؛ همراه داشتن سند، کارت و بیمه نامه شخص ثالث خودرو و نیز مدارک احراز هویت مالک شامل کارت ملی یا وکیل قانونی.
رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بعد از بازدید خودرو و تأیید اصالت آن مجوز تعویض قطعه صادر می شود، تصریح کرد: مالکان پس از تعویض قطعه می بایست با در دست داشتن فاکتور معتبر از نمایندگی های مجاز به مراکز تعویض پلاک مراجعه و پس از احراز اصالت و استاندارد بودن قطعه تعویض شده نسبت به اصلاح سند و کارت خودرو با ارکان جدید اقدام کنند.
سرهنگ محمدی در خاتمه گفت: کارت خودرو از طریق پست ارسال و همچنین سند پس از اصلاح، همان لحظه تحویل مالک می شود.
منبع خبر : آریا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
آموزش و پرورش   سال تحصیلی   کمربند ایمنی   کیفری   گواهی   ناوگان حمل و نقل عمومی   برق و گاز   نکات ایمنی   روان گردان   پستچی   آغاز ترم پاییز   همیاران پلیس   یکسال   معاون امور اجتماعی فرهنگی   شهرداری   پلیس راهنمایی و رانندگی   دانش آموزان   تصادفات رانندگی   پژوهش   سرویس مدرسه   رادیو گفتگو   بازگشایی مدارس  
اخبار مرتبط
پخش موسیقی ناهنجار در سروریس مدارس ممنوع
صدای ایران
ممنوعیت موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس
مردم سالاری
پخش موسیقی در سرویس مدارس ممنوع شد
اخرین نیوز
منع پخش موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس
صراط
ممنوعیت پخش موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس
پدال نیوز
سرویسهای مدارس زیر ذربین دادستانی
صدا و سیما
منعِ پخش موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس
شیعه نیوز
پخش موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس ممنوع!
ایران آنلاین
سرویس مدارس فاقد مجوز توقیف می شوند
ایرنا
سرویس مدارس فاقد مجوز حتما توقیف می شوند
برنا نیوز
سرویس های مدرسه فاقد مجوز توقیف می شوند
ایسنا
پخش موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس ممنوع است
ایسنا
تقدیر پلیس راهور از رفع مشکلات ترافیکی در منطقه 15
شهر فردا
مدیریت شهری در کنار مدارس برای بهبود تحصیل دانش آموزان است
تیتر شهر
400 خودرو به عنوان سرویس مدرسه در ورامین فعالیت می کنند
ایرنا
نقل وانتقال 80 هزار دانش آموز در مشهد با 7 هزار و 500 خودروی مدرسه
ایسنا
نواختن زنگ مهر قلم و آغاز سال تحصیلی جدید در منطقه 2 پایتخت
شهر فردا
زنگ مهر با حضور معاون شهردار نواخته شد
پارسینه
77 هزار دانش آموز در دزفول سال تحصیلی جدید را آغاز کردند
خوزنیوز
فعالیت 206 اکیپ به صورت ثابت و سیار برای کنترل ترافیک با آغاز سال تحصیلی
برنا نیوز
زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس استان ایلام نواخته شد
تسنیم
کلاس های کنکور در خوزستان تقویت می شوند
ایرنا
جریمه سرویسهای مدرسه بدون برچسب
صدا و سیما
1900دانش آموز کلاس اولی مهیمان مدارس ابتدایی اسدآباد/نوسازی 8 مدرسه فرسوده روستایی در دستور کار اداره کل نوسازی استان
آریا
صدای پای مهر
ایرنا
227 دستگاه خودروی عمومی در سامانه سرویس مدارس بیجار ثبت نام کردند
ایرنا
والدین به صورت مستقیم با سرویس مدارس قرارداد نبندند
خبرگزاری موج
خدمات رایگان 50 دستگاه اتوبوس کلانشهر رشت در اول مهر
ایرنا
193 مدرسه خراسان جنوبی از خدمات طرح نماد بهره مند شدند
ایرنا
برچسب سرویس مدارس در بیرجند رونمایی شد
ایرنا
سرویس های مدارس فاقد برچسب ویژه جریمه می شوند
مهر نیوز
جشن شکوفه ها در مدرسه موجانی با حضور شهردار منطقه 20 برگزار شد
آریا
زنگ شکوفه ها در مدارس اصفهان نواخته شد
ایرنا
آماده باش برای سال تحصیلی بدون حادثه
ایران آنلاین
نصب تابلوهای هشدار و ترسیم خط کشی عابر پیاده برای کنترل ترافیک اول مهرماه
باشگاه خبرنگاران
ترافیک تهران با آغاز سال تحصیلی 30 درصد افزایش می یابد
ایران آنلاین
نگرانی خانواده ها در اول مهر
پدال نیوز
240 هزار دانش آموز اردبیلی اول مهر راهی مدارس می شوند
تسنیم
آماده باش پلیس تهران برای سال تحصیلی جدید از امروز تا 20 مهر
ایران آنلاین
افزایش 30 درصدی ترافیک شهری در مهر ماه
میزان
اخبار مرتبط
bltصدای ایران : پخش موسیقی ناهنجار در سروریس مدارس ممنوع
bltمردم سالاری : ممنوعیت موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس
bltاخرین نیوز : پخش موسیقی در سرویس مدارس ممنوع شد
bltصراط : منع پخش موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس
bltپدال نیوز : ممنوعیت پخش موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس
bltصدا و سیما : سرویسهای مدارس زیر ذربین دادستانی
bltشیعه نیوز : منعِ پخش موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس
bltایران آنلاین : پخش موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس ممنوع!
bltایرنا : سرویس مدارس فاقد مجوز توقیف می شوند
bltبرنا نیوز : سرویس مدارس فاقد مجوز حتما توقیف می شوند
bltایسنا : سرویس های مدرسه فاقد مجوز توقیف می شوند
bltایسنا : پخش موسیقی نامتعارف در سرویس مدارس ممنوع است
bltشهر فردا : تقدیر پلیس راهور از رفع مشکلات ترافیکی در منطقه 15
bltتیتر شهر : مدیریت شهری در کنار مدارس برای بهبود تحصیل دانش آموزان است
bltایرنا : 400 خودرو به عنوان سرویس مدرسه در ورامین فعالیت می کنند
bltایسنا : نقل وانتقال 80 هزار دانش آموز در مشهد با 7 هزار و 500 خودروی مدرسه
bltشهر فردا : نواختن زنگ مهر قلم و آغاز سال تحصیلی جدید در منطقه 2 پایتخت
bltپارسینه : زنگ مهر با حضور معاون شهردار نواخته شد
bltخوزنیوز : 77 هزار دانش آموز در دزفول سال تحصیلی جدید را آغاز کردند
bltبرنا نیوز : فعالیت 206 اکیپ به صورت ثابت و سیار برای کنترل ترافیک با آغاز سال تحصیلی
bltتسنیم : زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس استان ایلام نواخته شد
bltایرنا : کلاس های کنکور در خوزستان تقویت می شوند
bltصدا و سیما : جریمه سرویسهای مدرسه بدون برچسب
bltآریا : 1900دانش آموز کلاس اولی مهیمان مدارس ابتدایی اسدآباد/نوسازی 8 مدرسه فرسوده روستایی در دستور کار اداره کل نوسازی استان
bltایرنا : صدای پای مهر
bltایرنا : 227 دستگاه خودروی عمومی در سامانه سرویس مدارس بیجار ثبت نام کردند
bltخبرگزاری موج : والدین به صورت مستقیم با سرویس مدارس قرارداد نبندند
bltایرنا : خدمات رایگان 50 دستگاه اتوبوس کلانشهر رشت در اول مهر
bltایرنا : 193 مدرسه خراسان جنوبی از خدمات طرح نماد بهره مند شدند
bltایرنا : برچسب سرویس مدارس در بیرجند رونمایی شد
bltمهر نیوز : سرویس های مدارس فاقد برچسب ویژه جریمه می شوند
bltآریا : جشن شکوفه ها در مدرسه موجانی با حضور شهردار منطقه 20 برگزار شد
bltایرنا : زنگ شکوفه ها در مدارس اصفهان نواخته شد
bltایران آنلاین : آماده باش برای سال تحصیلی بدون حادثه
bltباشگاه خبرنگاران : نصب تابلوهای هشدار و ترسیم خط کشی عابر پیاده برای کنترل ترافیک اول مهرماه
bltایران آنلاین : ترافیک تهران با آغاز سال تحصیلی 30 درصد افزایش می یابد
bltپدال نیوز : نگرانی خانواده ها در اول مهر
bltتسنیم : 240 هزار دانش آموز اردبیلی اول مهر راهی مدارس می شوند
bltایران آنلاین : آماده باش پلیس تهران برای سال تحصیلی جدید از امروز تا 20 مهر
bltمیزان : افزایش 30 درصدی ترافیک شهری در مهر ماه
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.