مخبر - 1398/06/28 - حمله انتحاری به کاروان نظامیان آمریکایی/ انفجار تروریستی در زابل با بیش از 110 کشته و زخمی

حمله انتحاری به کاروان نظامیان آمریکایی/ انفجار تروریستی در زابل با بیش از 110 کشته و زخمی
خبرگزاری آریا- کاروان نظامیان آمریکایی در استان لوگر افغانستان شامگاه امروز هدف حمله انتحاری قرار گرفت.
حمله انتحاری به کاروان نظامیان آمریکایی/ انفجار تروریستی در زابل با بیش از 110 کشته و زخمی

حمله انتحاری به کاروان نظامیان آمریکایی/ انفجار تروریستی در زابل با بیش از 110 کشته و زخمی خبرگزاری آریا- کاروان نظامیان آمریکایی در استان لوگر افغانستان شامگاه امروز هدف حمله انتحاری قرار گرفت.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، منابع محلی اعلام کردند: عامل انتحاری خودروی بمب گذاری شده را در مسیر عبور کاروان نظامیان آمریکایی در شهر " پل علم " مرکز استان لوگر منفجر کرد.
سخنگوی فرماندهی پلیس لوگر نیز وقوع این حمله را تایید کرده است. هنوز از تلفات احتمالی این انفجار گزارشی منتشر نشده است و منابع نظامیان آمریکایی در این زمینه واکنش نشان نداده اند. طالبان مسئولیت این انفجار را برعهده گرفت.
انفجار تروریستی در زابل با بیش از 110 کشته و زخمی
انفجار خودروی بمب گذاری شده در مرکز استان زابل در جنوب شرق افغانستان 20 کشته و بیش از 90 زخمی برجای گذاشت
" عطا جان حق بیان" رئیس شورای استانی زابل اعلام کرد: در انفجار خودروی بمب گذاری شده که بامداد امروز در شهر قلات مرکز استان زابل روی داد، تاکنون بیست نفر جان باخته و بیش از نود نفر دیگر زخمی شده اند.
طالبان مسئولیت این انفجار را برعهده گرفته و اعلام کرد: هدف این حمله اداره امنیت ملی زابل بود که براثر آن شماری از نظامیان افغان کشته یا زخمی شدند، اما منابع محلی گفته اند این انفجار نزدیک بیمارستان شهر قلات روی داد و به همین علت شمار تلفات آن زیاد است.
هفتاد غیرنظامی در حمله هوایی به ننگرهار کشته و زخمی شدند
شمار تلفات و مجروحان بمباران دیشب نظامیان آمریکایی در استان ننگرهار به هفتاد نفر افزایش یافت.
«سهراب قادری» عضو شورای استانی ننگرهار اعلام کرد: بمباران دیشب نظامیان آمریکایی در شهرستان «خوگیانی» استان ننگرهار سی کشته و چهل زخمی برجای گذاشت.
این افراد زمانی هدف بمباران نظامیان آمریکایی قرار گرفتند که مشغول جمع آوری محصولات کشاورزی بودند.
در همین حال "نصرت رحیمی" سخنگوی وزارت کشور افغانستان شمار کشته و زخمی شدگان حمله دیروز مهاجمان مسلح به شهر جلال آباد مرکز استان ننگرهار را شانزده نفر اعلام کرد و گفت: در این انفجار و درگیری چهار غیرنظامی کشته و دوازده نفر دیگر زخمی شدند.
همچنین چهار فرد مسلح نیز پس از شش ساعت درگیری با نظامیان افغان کشته شدند.
هشدار درباره افزایش حملات انتحاری در آستانه انتخابات افغانستان
سفارت آمریکا در کابل به افزایش حملات انتحاری در گردهمایی ها و تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری افغانستان هشدار داد.
سفارت آمریکا در افغانستان در بیانیه ای اعلام کرد: براساس اطلاعات دریافتی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان میزان حملات به گردهمایی های سیاسی، سخنرانی ها و رویداد های وابسته به انتخابات ریاست جمهوری افزایش می یابد.
در بیانیه سفارت آمریکا آمده است: احتمال می رود مراکز رای گیری در روز انتخابات ریاست جمهوری نیز هدف حمله قرار گیرند.
سفارت آمریکا همچنین پیش بینی کرده است خشونت های سیاسی ممکن است بعد از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز ادامه یابد. این بیانیه در حالی منتشر شده است که در سه روز اخیر، چهار حمله انتحاری در افغانستان به روی داد که براثر آن بیش 250 نفر کشته یا زخمی شدند. در انفجار امروز نیز در استان زابل نیز حدود 100 نفر کشته یا زخمی شدند.
اشرف غنی: جنگ طالبان با مردم افغانستان است
رئیس جمهور افغانستان با محکوم کردن حمله انتحاری در استان زابل اعلام کرد: جنگ گروه طالبان با مردم افغانستان است و آنها فقط به دنبال کشتار غیرنظامیان و تخریب اماکن عمومی هستند.
دفتر ریاست جمهوری افغانستان امروز در بیانیه ای اعلام کرد: این حمله طالبان که در نزدیکی بیمارستان زابل به روی داد، اقدام وحشیانه و ضد ارزش های دینی و انسانی است.
"اشرف غنی" افزود: طالبان که توان مقابله با نظامیان افغان را از دست داده، به حملات بزدلانه در اماکن عمومی روی آورده است.
رئیس جمهور افغانستان به مسئولان دولتی دستور داد از همه امکانات برای رسیدگی به مجروحان این انفجار استفاده کنند.
هشدار حامد کرزی درباره همپیمان شدن با آمریکا
رئیس جمهور پیشین افغانستان گفت: اگر آمریکا با صداقت رفتار نکند مردم با قیام خود در مقابل آمریکا می توانند صلح را در کشورشان تامین کنند
رییس جمهور سابق افغانستان، قیام ضد آمریکایی را یکی از شیوه های تامین صلح در افغانستان دانست."حامد کرزی" امروز در نشست خبری خود در کابل گفت: صلح زمانی در افغانستان برقرار می شود که آمریکا با صداقت با افغانستان همکاری کند و اگر آمریکا با صداقت رفتار نکند مردم با قیام خود در مقابل آمریکا می توانند صلح را در کشورشان تامین کنند.وی تصریح کرد: آمریکا و پاکستان برای تحقق اهداف خود، جنگ را در افغانستان آغاز کردند و اکنون این دو کشور باید به جنگ کنونی پایان دهند.
رئیس جمهور سابق افغانستان با اشاره به توقف مذاکرات خروج آمریکا با طالبان، خواستار ایفای نقش فعال کشورهای همسایه و منطقه از جمله چین و روسیه در روند صلح این کشور شد. وی افزود: اگر "ترامپ" به علت کشته شدن یک نظامی خود مذاکرات را متوقف می کند، پس چرا افغانها که روزانه صدها فرزند خود را از دست می دهند برای توقف این کشتار مذاکرات را آغاز نکنند.
"کرزی" از طالبان نیز خواست به جای اصرار بر مذاکره با خارجی ها، مذاکرات میان افغانها را آغاز کنند تا از این طریق، صلح در افغانستان برقرار شود.رئیس جمهورسابق افغانستان گفت: طالبان تصور نکند که از طریق سازش با آمریکا می تواند بر مردم افغانستان حکومت کند.کرزی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دولت افغانستان از تاکید بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دست بردارد و روند صلح را آغاز کند.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت: انتخابات افغانستان زمانی واقعی خواهد بود که در سایه آزادی و استقلال کامل برگزار شود درحالی که اکنون افغانها برسرنوشت کشورشان حاکم نیستند.
رئیس جمهورسابق افغانستان گفت: سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری گذشته افغانستان توسط وزیر خارجه اسبق آمریکا رقم خورد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کشتار غیرنظامیان افغان تصریح کرد: این روزها قتل عام در افغانستان ادامه دارد، مردان، زنان و کودکان در مسجد، مدرسه و بازار بر اثر حملات انتحاری یا بمباران نظامیان آمریکایی کشته می شوند که این «بی عزتی» برای افغانستان است.
کرزی تاکید کرد: همه بدبختی های افغانها به دلیل نداشتن آزادی و استقلال است و عامل این وضعیت جنگ کنونی است.
وی تصریح کرد: اگر در برابر پیمان امنیتی با آمریکا مقاومت می کردیم امروز افغانستان با انبوهی از مشکلات و بدبختی مواجه نمی شد.
رئیس جمهور سابق افغانستان گفت: شیوه آمریکا این است که کاغذ را به ما نشان می دهد و می گوید آن را بخوان و پس بده که این گویای ضعف ما و ارزش قائل نشدن آمریکا به دولت و مردم افغانستان است.
وی، "اشرف غنی" رئیس جمهور افغانستان را به خیانت ملی متهم کرد و افزود: دولت وحدت ملی افغانستان به پاکستان اجازه داد که در امتداد خط «دیورند» سیم خاردار نصب کند.
رئیس جمهور سابق افغانستان حضور استاندار ننگرهار و وزیرحمل و نقل افغانستان در کنار "عمران خان" نخست وزیر پاکستان و رسمیت بخشیدن به مرز تورخم به عنوان مرز رسمی میان دو کشور را خیانت ملی و نابخشودنی دانست.
گفتگوی تلفنی نخست وزیر پاکستان با رئیس جمهور افغانستان
نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: اسلام آباد پشتیبانی خود را از تلاش ها برای برقراری صلح در افغانستان ادامه خواهد داد.
«عمران خان» نخست وزیر پاکستان در گفتگوی تلفنی با «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان حملات تروریستی روزهای اخیر در این کشور را محکوم و با ملت افغانستان ابراز همدردی کرد.
نشست محرمانه خلیل زاد با اعضای کمیته روابط خارجی مجلس آمریکا
به گزارش خبرگزاری رویترز، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت زلمای خلیل زاد مذاکره کننده اصلی دولت آمریکا در افغانستان صبح پنج شنبه به وقت واشنگتن در نشستی محرمانه به پرسش های اعضای این کمیته درباره آخرین تحولات روند آشتی در افغانستان پاسخ خواهد داد.
این کمیته پیشتر و به خاطر امتناع خلیل زاد از حضور داوطلبانه در جلسه پرسش و پاسخ، وی را احضار کرده بود. منبع خبر : آریا

محتوای این خبر به صورت خودکار از «آریا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
افغانستان   محصولات کشاورزی   آمریکا   فرد مسلح   غیرنظامی   نظامیان آمریکایی   ریاست جمهوری   مهاجمان مسلح   جلال آباد   اماکن عمومی   لوگر   زابل   جان باخت   کشته و زخمی شدن   انتحاری   هفتاد   رای گیری   کشتار غیرنظامیان   اقدام وحشیانه   کاروان نظامیان آمریکایی   انتخابات ریاست جمهوری   تروریست   بیمارستان   بین الملل   امنیت ملی   خشونت   پیش بینی   بمباران   سفارت آمریکا   حمله هوایی   شهرستان   اشرف غنی   بمب گذاری   انفجار تروریستی   حمله انتحاری   سخنگوی وزارت کشور  
اخبار مرتبط
40 غیرنظامی در حمله به مواضع طالبان در افغانستان جان باختند
خبرگزاری موج
مرور مهمترین اخبار بین الملل سه شنبه 2 مهرماه 1398
خبرگزاری موج
کشته شدن ده ها غیرنظامی در حمله هوایی در جنوب افغانستان
صدا و سیما
کشته شدن 20 غیرنظامی در حمله هوایی در جنوب افغانستان
تسنیم
یوناما آمار تلفات غیرنظامی افغان در 10 سال گذشته را اعلام کرد
شیعه نیوز
سالانه 10هزار غیرنظامی در جنگ افغانستان کشته و زخمی می شوند
تسنیم
افزایش تدابیر امنیتی در افغانستان برای برگزاری انتخابات
ایرنا
:: یزدانی- جلغوزه های رنگین
صدا و سیما
عفو بین الملل حمله هوایی آمریکا به کارگران افغان را محکوم کرد
صدا و سیما
رویترز: آمریکا با اطلاع قبلی غیرنظامیان در «ننگرهار» را بمباران کرد
تسنیم
تاوان «اشتباهی» که مردم افغانستان باید بدهند!
قدس آنلاین
تحرکات مشکوک در افغانستان و آرامش قبل از طوفان
مشرق نیوز
اذعان آمریکا به کشتار 30 غیر نظامی در ننگرهار
العالم
مرگ غیر نظامیان افغان در حملات امریکا و طالبان
ایران آنلاین
اعتراف آمریکا به جنایت بزرگش در افغانستان
برنا نیوز
اذعان آمریکا به کشتار 30 غیر نظامی در ننگرهار افغانستان
ایرنا
اذعان آمریکا به کشتار 30 غیرنظامی در ننگرهار افغانستان
ایرنا
حمله انتحاری به کاروان نظامیان آمریکایی در افغانستان
عصر ایران
حمله انتحاری به کاروان نظامیان آمریکایی در استان لوگر افغانستان
صدا و سیما
پیمان امنیتی با آمریکا عامل مشکلات مردم افغانستان
صدا و سیما
افزایش تلفات حمله طالبان به 20 کشته و 90 زخمی
تسنیم
(تصاویر) انفجار مرگبار خودروی بمب گذاری شده در زابل
فرارو
کشتار غیرنظامیان در یک بیمارستان توسط طالبان
شیعه نیوز
بیش از 110 کشته و زخمی در انفجار زابل افغانستان
آریا
کشته شدن 30 غیرنظامی در حمله هوایی به شرق افغانستان
تسنیم
انفجار مرگبار در جنوب افغانستان
ناطقان نیوز
طالبان | حمله انتحاری در جنوب افغانستان با حدود 100 کشته و زخمی
همشهری آنلاین
بیش از 110 کشته و زخمی در انفجار زابل افغانستان + فیلم و عکس
پارسینه
11 کشته در حمله انتحاری طالبان افغانستان
عصر ایران
11 کشته و 85 زخمی در حمله انتحاری طالبان در جنوب شرق افغانستان
تسنیم
11 کشته و 85 زخمی در حمله انتحاری طالبان در جنوب شرق افغانستان/ طالبان این حمله را بر عهده گرفت
راه دانا
کشتار و خاموشی در آستانه انتخابات افغانستان
ایرنا
تشدید حملات طالبان در فضای شکست مذاکره با امریکا
جوان آنلاین
:: یزدانی - انفجارها در افغانستان
صدا و سیما
افغانستان|2 انفجار در نزدیک گردهمایی انتخاباتی «اشرف غنی» 24 کشته برجا گذاشت
تسنیم
هشدار ترامپ به طالبان/ توقف مذاکرات صلح و تشدید درگیری ها میان نظامیان افغان و طالبان
آریا
مقام افغانستان: برنامه های صلح متوقف شده است
صدا و سیما
گزیده مهمترین اخبار بین الملل شنبه 23 شهریورماه 1398
خبرگزاری موج
معاون رئیس جمهور افغانستان: هدف طالبان احیای «امارت» است
تسنیم
دستگیری اعضای خطرناک داعش در افغانستان
افکار نیوز
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری موج : 40 غیرنظامی در حمله به مواضع طالبان در افغانستان جان باختند
bltخبرگزاری موج : مرور مهمترین اخبار بین الملل سه شنبه 2 مهرماه 1398
bltصدا و سیما : کشته شدن ده ها غیرنظامی در حمله هوایی در جنوب افغانستان
bltتسنیم : کشته شدن 20 غیرنظامی در حمله هوایی در جنوب افغانستان
bltشیعه نیوز : یوناما آمار تلفات غیرنظامی افغان در 10 سال گذشته را اعلام کرد
bltتسنیم : سالانه 10هزار غیرنظامی در جنگ افغانستان کشته و زخمی می شوند
bltایرنا : افزایش تدابیر امنیتی در افغانستان برای برگزاری انتخابات
bltصدا و سیما : :: یزدانی- جلغوزه های رنگین
bltصدا و سیما : عفو بین الملل حمله هوایی آمریکا به کارگران افغان را محکوم کرد
bltتسنیم : رویترز: آمریکا با اطلاع قبلی غیرنظامیان در «ننگرهار» را بمباران کرد
bltقدس آنلاین : تاوان «اشتباهی» که مردم افغانستان باید بدهند!
bltمشرق نیوز : تحرکات مشکوک در افغانستان و آرامش قبل از طوفان
bltالعالم : اذعان آمریکا به کشتار 30 غیر نظامی در ننگرهار
bltایران آنلاین : مرگ غیر نظامیان افغان در حملات امریکا و طالبان
bltبرنا نیوز : اعتراف آمریکا به جنایت بزرگش در افغانستان
bltایرنا : اذعان آمریکا به کشتار 30 غیر نظامی در ننگرهار افغانستان
bltایرنا : اذعان آمریکا به کشتار 30 غیرنظامی در ننگرهار افغانستان
bltعصر ایران : حمله انتحاری به کاروان نظامیان آمریکایی در افغانستان
bltصدا و سیما : حمله انتحاری به کاروان نظامیان آمریکایی در استان لوگر افغانستان
bltصدا و سیما : پیمان امنیتی با آمریکا عامل مشکلات مردم افغانستان
bltتسنیم : افزایش تلفات حمله طالبان به 20 کشته و 90 زخمی
bltفرارو : (تصاویر) انفجار مرگبار خودروی بمب گذاری شده در زابل
bltشیعه نیوز : کشتار غیرنظامیان در یک بیمارستان توسط طالبان
bltآریا : بیش از 110 کشته و زخمی در انفجار زابل افغانستان
bltتسنیم : کشته شدن 30 غیرنظامی در حمله هوایی به شرق افغانستان
bltناطقان نیوز : انفجار مرگبار در جنوب افغانستان
bltهمشهری آنلاین : طالبان | حمله انتحاری در جنوب افغانستان با حدود 100 کشته و زخمی
bltپارسینه : بیش از 110 کشته و زخمی در انفجار زابل افغانستان + فیلم و عکس
bltعصر ایران : 11 کشته در حمله انتحاری طالبان افغانستان
bltتسنیم : 11 کشته و 85 زخمی در حمله انتحاری طالبان در جنوب شرق افغانستان
bltراه دانا : 11 کشته و 85 زخمی در حمله انتحاری طالبان در جنوب شرق افغانستان/ طالبان این حمله را بر عهده گرفت
bltایرنا : کشتار و خاموشی در آستانه انتخابات افغانستان
bltجوان آنلاین : تشدید حملات طالبان در فضای شکست مذاکره با امریکا
bltصدا و سیما : :: یزدانی - انفجارها در افغانستان
bltتسنیم : افغانستان|2 انفجار در نزدیک گردهمایی انتخاباتی «اشرف غنی» 24 کشته برجا گذاشت
bltآریا : هشدار ترامپ به طالبان/ توقف مذاکرات صلح و تشدید درگیری ها میان نظامیان افغان و طالبان
bltصدا و سیما : مقام افغانستان: برنامه های صلح متوقف شده است
bltخبرگزاری موج : گزیده مهمترین اخبار بین الملل شنبه 23 شهریورماه 1398
bltتسنیم : معاون رئیس جمهور افغانستان: هدف طالبان احیای «امارت» است
bltافکار نیوز : دستگیری اعضای خطرناک داعش در افغانستان
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.