مخبر - 1398/06/29 - برپایی موکب های اربعین حسینی در 10 محور

برپایی موکب های اربعین حسینی در 10 محور
حجت الاسلام نوروز پور با تأکید بر توسعه فعالیت های فرهنگی در سطح موکب های اربعین حسینی، گفت: سال گذشته بیش از 700 نفر روحانی به مدت 12 روز به موکب های محورهای 10 گانه و مرزهای خروجی به سمت کشور عراق اعزام شدند.
برپایی موکب های اربعین حسینی در 10 محور

وارث:

حجت الاسلام «محمد نوروز پور» ابراز کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ادارات کل 31 استان را 10 محور برای ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی در مرزهای مهران، چزابه، شلمچه و خسروی تقسیم بندی کرده است که در محور مهران ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان های ایلام، سمنان، گلستان، گیلان، خراسان شمالی و آذربایجان غربی به عنوان استان های معین فعالیت داشته و در خدمت زوار هستند.

 

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: همچنین در مرز سیستان و بلوچستان که میزبان زائران پاکستانی هستیم، کربلا، سامرا، نجف و کاظمین و در طریق الحسین (ع) در مسیر بین کربلا و نجف نیز با برپایی موکب باهمت سازمان اوقاف و امور خیریه وادارات کل خدمات رسانی به زوار در زمینه های مختلف اسکان، تغذیه و امورات فرهنگی انجام می شود.

 

نوروز پور بابیان اینکه سال گذشته 54 موکب در محورهای اعلام شده در امر خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی فعالیت داشتند، تصریح کرد: علاوه بر فعالیت های سازمان و ادارات کل اوقاف و امور خیریه، از ظرفیت هیئت امنای امامزادگان شاخص و مرتبط با وقف موضوع امام حسین (ع) به صورت جداگانه به نام امامزاده فعالیت های مختلفی در راستای خدمت رسانی به زوار صورت می گیرد.

 

وی یادآور شد: سازمان اوقاف و امور خیریه سال گذشته در مرز مهران با کمک 6 استان معین شامل استان های ایلام سمنان، گلستان، گیلان، خراسان شمالی و آذربایجان غربی و تقسیم کاری که باهم داشتند خدمت رسانی داشتند و در طول 12 روز نزدیک 759 نفر از خادمان امامزادگان و هیئت امنای امامزادگان و بقاع متبرکه و همکاران سازمان اوقاف و امور خیریه در مهران حضورداشته و در موکب های اربعین مهران خدمت کردند.

 

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: 162 هزار وعده صبحانه، ناهار و شام، 330 هزار پذیرایی ساده میان وعده شامل چای و کلوچه و دمنوش برای زوار اربعین حسینی تهیه و توزیع شد، 25 هزار نفر در طول 12 روز ایام اربعین، در مرز مهران اسکان داده شدند و درمجموع از محل موقوفات، کمک های مردمی نقدی و غیر نقدی سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و 500 میلیون تومان در راستای خدمت به زوار اربعین در مرز مهران هزینه شده است.

 

حجت الاسلام نوروز پور گفت: در اربعین حسینی سال جاری نیز در خدمت همان شش استان سال گذشته برای خدمات رسانی به زوار در مرز مهران هستیم و در راستای هماهنگی هر چه بیشتر از مدیران محترم کل اوقاف و امور خیریه این استان ها دعوت کردیم تا از مرز مهران بازدید داشته باشند.

 

وی با اشاره به دیدار مدیران ادارات اوقاف استان های معین محور مهران با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، تصریح کرد: ایشان در این دیدار بر انجام فعالیت ها و امور فرهنگی تأکید داشتند و مقررشده است که فعالیت های فرهنگی در موکب های اوقاف و امور خیریه با جدیت بیشتری دنبال شود.

 

مسئول محور مهران در ستاد اربعین حسینی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: در سفر مدیران کل اوقاف استان های معین محور مهران با مهندس کرمی، معاون محترم عمرانی استانداری ایلام و رئیس قرارگاه اربعین استان، فرماندار محترم مهران امام جمعه محترم مهران نیز دیدار خواهیم داشت و در خصوص امورات مربوط به موکب این سازمان و نحوه خدمات رسانی به زوار هماهنگی های لازم انجام خواهد شد.

 

حجت الاسلام نوروز پور ابراز کرد: سال گذشته نزدیک به 12 هزار وعده غذایی در مرز مهران و موکب هایی که داخل شهر مهران داشتیم بین زوار اربعین حسینی توزیع شد و امسال هم سعی می کنیم همان 12 هزار پرس را داشته باشیم و این ظرفیت را افزایش دهیم، امسال نانوایی سیار در مرز مهران برپا می شود، امسال نانوایی های مجهز در نظر گرفتیم که در مرز مهران مستقر شود.

 

وی با اشاره به ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی در سطح موکب های اربعین، تصریح کرد: برنامه های فرهنگی ویژه ای برای مرز مهران در نظر گرفته شده، روحانیون و مبلغین مذهبی به مرز مهران اعزام می شوند و از محضرشان در موکب استفاده می شو، سال گذشته بیش از 700 نفر روحانی در طول 12 روز در محورهای 10 گانه و مرزهای خروجی به سمت کشور عراق، در موکب ها حضور یافته و از فعالیت های آنان استفاده شد.

 

مسئول محور مهران در ستاد اربعین حسینی سازمان اوقاف و امور خیریه در مرز مهران نیز 41 روحانی و مبلغ مذهبی در ایام اربعین حسینی در موکب های اربعین حضور داشتند، تصریح کرد: ارائه خدمات فرهنگ، برپایی نماز جماعت، پاسخ به مسائل شرعی و دیگر فعالیت های فرهنگی ازجمله فعالیت های این روحانیون بوده و علاوه بر این در امر خدمات رسانی به زوار مشارکت داشتند.

 

نوروز پور افزود: در دیدار با حجت الاسلام کریمی تبار، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایلام قرار بر این شد که یک جلسه ویژه فرهنگی برای غنای بیشتر مواکب اربعین بین همه دستگاه های فرهنگی در مرز مهران تشکیل شود که ما نیز در این جلسه حضور خواهیم داشت و از تمام ظرفیت و توان سازمان اوقاف و امور خیریه برای غنای بیشتر مباحث فرهنگی استفاده خواهیم کرد.

 

وی بیان کرد: در مرز مهران کنار پایانه برکت ما در یک قطعه زمین 6000 متری برنامه ریزی کردیم خدمات فرهنگی ارائه شود، در قدم گاه امام زاده ابراهیم قتال (ع) در مرز مهران و مسجد بانو هم امسال برنامه ریزی کردیم که مراسم نماز جماعت، سخنرانی و عزاداری و استفاده از ظرفیت علما و بزرگواران انجام شود.

 

مسئول محور مهران در ستاد اربعین حسینی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در جوار مسجد آشپزخانه ای دایر و احداث می شود که ان شاءالله قبل از اربعین این آشپزخانه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید که در یک فضای کاملاً بهداشتی و تمیز غذای مناسب تهیه و در بین زوار اربعین حسینی توزیع شود.

 

وی گفت: این آشپزخانه دائمی با هزینه ای بالغ بر 400 میلیون تومان در حال احداث است البته ما در آینده طرح جامع محور مهران باهمت اوقاف و امور خیریه استان ایلام تهیه می شود که در این طرح، در قدمگاه امام زاده ابراهیم قتال (ع) آشپزخانه صنعتی و همچنین یک زائرسرا در نظر گرفته شده است که این در طرح بلندمدت تدارک دیده شده ولی در کوتاه مدت فعلاً از ظرفیت خود مسجد استفاده شده و آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام های مسجد را نیز آماده می کنیم.

 

مسئول محور مهران در ستاد اربعین حسینی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان با اعلام آمادگی برای تعامل و همکاری با سایر نهادها و دستگاه های اجرایی در امر خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی در مرز مهران، خاطرنشان کرد: همکاری و هماهنگی خوبی با ستاد مرکزی اربعین حسینی داریم و تلاش می شود از همه ظرفیت ها برای ارائه خدمت به زوار اربعین حسینی استفاده شود.

 

انتهای پیام
منبع خبر : پایگاه وارث

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
خراسان شمالی   وعده غذایی   ائمه جمعه   اربعین حسینی   آذربایجان غربی   تغذیه   سیستان و بلوچستان   سازمان اوقاف و امور خیریه   استانداری   اوقاف   امامزاده   زائران   ایلام   امامزادگان   چزابه   کاظمین   پذیرایی ساده   امامزادگان و بقاع متبرکه   زوار   نماینده ولی فقیه   کربلا و نجف   کلاین   امام حسین علیه السلام   موکب   طریق الحسین   فرهنگی   مهندس   عید نوروز   کمک های مردمی   خدمات رسانی   وقف   اوقاف و امور خیریه   بقاع متبرکه   دمنوش   فعالیت های فرهنگی  
اخبار مرتبط
توزیع روزانه 12 هزار پرس غذا در موکب امامزادگان/ خدمات دهی به زوار پیاده تا 1هفته بعد از اربعین
ایسنا
کرمانشاه| روزانه 10 هزار وعده غذا در آشپزخانه مرکزی موکب قصرشیرین پخت می شود
تسنیم
فعالیت 12 موکب از قزوین در قرارگاه مسیب
صدا و سیما
روزانه 10000 زائر اربعین در موکب «باب الرضا(ع)» خراسان شمالی پذیرایی می شوند
تسنیم
تدارک 4 میلیون بسته پذیرایی برای زائران اربعین
صدا و سیما
نیازمند کمک استان های معین برای تکمیل زیرساخت های اربعین هستیم
ایرنا
1500 نیروی شهرداری قم آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی شدند
تسنیم
مدیران اوقاف با قدرت امور خیریه را پیگیری و احیا کنند
مهر نیوز
استاندار قم: اقدامات و فعالیت های پیاده روی اربعین مستندسازی شود
تسنیم
ستاد اربعین شهرستان دزفول از پنجم ماه صفر به ارائه خدمات می پردازد
تسنیم
خاموشی خطاب به مدیران اوقاف: برگ به برگ؛ وقف نامه ها را بخوانید و عمل کنید
فانوس نیوز
متکدیان در ایام اربعین جمع آوری می شوند
ایرنا
برنامه ریزی سازمان اوقاف برای خدمت رسانی به زائران پیاده روی اربعین/ بیش از 4 میلیون بسته پذیرایی بین زوار توزیع می شود
باشگاه خبرنگاران
4 موکب امام رضا(ع) روزانه به 15 هزار زائر اربعین خدمت رسانی می کنند
خبرگزاری حوزه
بازدارندگی در برابر تهیدات خارجی و تکفیری ها از برکات فرهنگی مراسم اربعین حسینی است
برنا نیوز
بیش از سه هزار زائر از طریق مرز خسروی وارد عراق شدند
ایرنا
اصفهان و یزد معین خوزستان در خدمات رسانی به زائران اربعین
صدا و سیما
شبکه تبلیغی استان سمنان تاثیر بسزایی در ترویج وقف دارد
مهر نیوز
کرمانشاه| 4 موکب امام رضا(ع) روزانه به 15 هزار زائر اربعین خدمت رسانی می کند
تسنیم
همایش مراکز خدمات رسانی به زوار اربعین با حضور معاون وزیر کشور برگزار می شود
ایرنا
3 موکب بزرگ در استان کرمانشاه به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند
تسنیم
امام جمعه ساوه بر تخصصی کردن خدمات موکب های اربعین حسینی تاکید کرد
ایسنا
مردم استان سال گذشته 6میلیارد به اربعین کمک کردند/ فعالیت 85 موکب قزوینی در اربعین 98/ ستاد مردمی فعالیت سیاسی ندارد
راه دانا
استاندار خراسان شمالی: زائران اربعین نباید با مشکل مواجه شوند
ایرنا
موکب های قزوین در 36 نقطه به زائران اربعین خدمات می دهند
ایرنا
32 موکب سمنان در اربعین به زائران حسینی خدمات ارائه می دهد
ایرنا
3 موکب اداره کل اوقاف همدان، برای زائران اربعین
صدا و سیما
زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند!
عقیق
آمادگی آستان قدس رضوی برای خدمات رسانی به زائران اربعین
جوان آنلاین
از اجرای بیش از 500 محفل قرآنی تا احداث 9 قرارگاه مرزی در ایام اربعین
شبستان
مشهدمقدس| آستان قدس آماده ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی است
تسنیم
حمایت سازمان اوقاف از شرکتهای دانش بنیان به منظور رونق اقتصادی و تولید در کشور
موج رسا
86 موکب اهواز برای اربعین حسینی در مرز چذابه مستقر می شوند
تسنیم
زوار ایرانی با احترام میزبانان عراقی راه تفرقه افکنی را بر دشمن ببندند
خبرگزاری دانشجو
نواب: زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند
فارس
پیش بینی کمک سه میلیاردی مردم خراسان جنوبی به موکب های اربعین
خبرگزاری حوزه
تهران| 700 میلیون ریال از موقوفات دماوند صرف محرومیت زدایی شد
تسنیم
آمادگی علما و اهل سنت استان کرمانشاه برای پذیرایی از زائران عتبات/ حب الحسین یجمعنا
فارس
12 موکب اوقاف استان اصفهان در ایام اربعین از زائران پذیرایی می کنند
تسنیم
آغاز به کار ستاد مردمی اربعین حسینی
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltایسنا : توزیع روزانه 12 هزار پرس غذا در موکب امامزادگان/ خدمات دهی به زوار پیاده تا 1هفته بعد از اربعین
bltتسنیم : کرمانشاه| روزانه 10 هزار وعده غذا در آشپزخانه مرکزی موکب قصرشیرین پخت می شود
bltصدا و سیما : فعالیت 12 موکب از قزوین در قرارگاه مسیب
bltتسنیم : روزانه 10000 زائر اربعین در موکب «باب الرضا(ع)» خراسان شمالی پذیرایی می شوند
bltصدا و سیما : تدارک 4 میلیون بسته پذیرایی برای زائران اربعین
bltایرنا : نیازمند کمک استان های معین برای تکمیل زیرساخت های اربعین هستیم
bltتسنیم : 1500 نیروی شهرداری قم آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی شدند
bltمهر نیوز : مدیران اوقاف با قدرت امور خیریه را پیگیری و احیا کنند
bltتسنیم : استاندار قم: اقدامات و فعالیت های پیاده روی اربعین مستندسازی شود
bltتسنیم : ستاد اربعین شهرستان دزفول از پنجم ماه صفر به ارائه خدمات می پردازد
bltفانوس نیوز : خاموشی خطاب به مدیران اوقاف: برگ به برگ؛ وقف نامه ها را بخوانید و عمل کنید
bltایرنا : متکدیان در ایام اربعین جمع آوری می شوند
bltباشگاه خبرنگاران : برنامه ریزی سازمان اوقاف برای خدمت رسانی به زائران پیاده روی اربعین/ بیش از 4 میلیون بسته پذیرایی بین زوار توزیع می شود
bltخبرگزاری حوزه : 4 موکب امام رضا(ع) روزانه به 15 هزار زائر اربعین خدمت رسانی می کنند
bltبرنا نیوز : بازدارندگی در برابر تهیدات خارجی و تکفیری ها از برکات فرهنگی مراسم اربعین حسینی است
bltایرنا : بیش از سه هزار زائر از طریق مرز خسروی وارد عراق شدند
bltصدا و سیما : اصفهان و یزد معین خوزستان در خدمات رسانی به زائران اربعین
bltمهر نیوز : شبکه تبلیغی استان سمنان تاثیر بسزایی در ترویج وقف دارد
bltتسنیم : کرمانشاه| 4 موکب امام رضا(ع) روزانه به 15 هزار زائر اربعین خدمت رسانی می کند
bltایرنا : همایش مراکز خدمات رسانی به زوار اربعین با حضور معاون وزیر کشور برگزار می شود
bltتسنیم : 3 موکب بزرگ در استان کرمانشاه به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند
bltایسنا : امام جمعه ساوه بر تخصصی کردن خدمات موکب های اربعین حسینی تاکید کرد
bltراه دانا : مردم استان سال گذشته 6میلیارد به اربعین کمک کردند/ فعالیت 85 موکب قزوینی در اربعین 98/ ستاد مردمی فعالیت سیاسی ندارد
bltایرنا : استاندار خراسان شمالی: زائران اربعین نباید با مشکل مواجه شوند
bltایرنا : موکب های قزوین در 36 نقطه به زائران اربعین خدمات می دهند
bltایرنا : 32 موکب سمنان در اربعین به زائران حسینی خدمات ارائه می دهد
bltصدا و سیما : 3 موکب اداره کل اوقاف همدان، برای زائران اربعین
bltعقیق : زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند!
bltجوان آنلاین : آمادگی آستان قدس رضوی برای خدمات رسانی به زائران اربعین
bltشبستان : از اجرای بیش از 500 محفل قرآنی تا احداث 9 قرارگاه مرزی در ایام اربعین
bltتسنیم : مشهدمقدس| آستان قدس آماده ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی است
bltموج رسا : حمایت سازمان اوقاف از شرکتهای دانش بنیان به منظور رونق اقتصادی و تولید در کشور
bltتسنیم : 86 موکب اهواز برای اربعین حسینی در مرز چذابه مستقر می شوند
bltخبرگزاری دانشجو : زوار ایرانی با احترام میزبانان عراقی راه تفرقه افکنی را بر دشمن ببندند
bltفارس : نواب: زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند
bltخبرگزاری حوزه : پیش بینی کمک سه میلیاردی مردم خراسان جنوبی به موکب های اربعین
bltتسنیم : تهران| 700 میلیون ریال از موقوفات دماوند صرف محرومیت زدایی شد
bltفارس : آمادگی علما و اهل سنت استان کرمانشاه برای پذیرایی از زائران عتبات/ حب الحسین یجمعنا
bltتسنیم : 12 موکب اوقاف استان اصفهان در ایام اربعین از زائران پذیرایی می کنند
bltصدا و سیما : آغاز به کار ستاد مردمی اربعین حسینی
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.