مخبر - 1398/06/28 - از تعدد سفر وزیران به استان ها تا آشتی 4 طایفه و رهایی 5 نفر از قصاص

از تعدد سفر وزیران به استان ها تا آشتی 4 طایفه و رهایی 5 نفر از قصاص
امروز از جمله روزهای پرکار مراکز ایرنا در استان ها بود که شاهد حضور مقامات کشوری در سطوح و حوزه های مختلف بودند و نمود آن در تعدد اخباری بود که بر روی خروجی ایرنا بویژه اخباراستان ها قرار گرفت .
از تعدد سفر وزیران به استان ها تا آشتی 4 طایفه و رهایی 5 نفر از قصاص

از معاون اول قوه قضاییه گرفته تا وزرای راه وشهرسازی و صنعت، معدن و تجارت و معاونانشان،وزرای تعاون،کار و رفاه اجتماعی، معاونان سیاسی و اقتصادی وزارتخانه های کشور، جهاد کشاورزی،آموزش و پرورش ،معاونان سازمان حفاظت محیط زیست و راه آهن جمهوری اسلامی و نیز فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش و نیروی انتظامی و جمعی دیگر از مدیران و معاونان ستادی از جمله مقاماتی بودند که به استان های مختلف سفرداشتند.

رسیدگی سریع به پرونده ها مطالبه جدی مردم

اما چکیده اخبار را با خبری ازمعاون اول قوه قضاییه آغاز می کنیم که به سیستان و بلوچستان رفته و در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری این استان، یکی از مطالبات جدی مردم از دستگاه قضایی را رسیدگی سریع به پرونده ها دانسته که می توان با همفکری و بکارگیری ظرفیت های جامعه در این مسیر گام های ارزشمندی برداشت.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای همچنین در این جلسه با بیان اینکه عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی در گروه استقلال، خودباوری و توکل به خداوند متعال است ، گفت : در جنگ اقتصادی امروز دشمن هم باید از واحدهای تولیدی حمایت کرد و از ظرفیت های موجود کشور برای پیشگیری و کاهش پرونده ها به دستگاه قضاییه بهره گرفت.

تدارک هشت هزار دستگاه اتوبوس و اماده سازی مرز در خدمت به زائران اربعین

دراین میان بخش زیادی از سفرهای مقامات امروز به غرب کشور و برنامه ریزی ها ، اقدامات و آمادگی ها برای پیاده روی بزرگ اربعین حسینی بود چنانکه وزیر راه و شهرسازی برای بازدید از پایانه های مرزی شلمچه و چزابه و امکانات آنها سفری به خوزستان داشت و طی این بازدیدها اعلام کرد که باتلاش های دولت در پایانه مرزی چزابه از نظر کمی و کیفی ظرفیت های خوبی ایجاد شده و با میزان استفاده عمومی تناسب دارد و با این امکانات تردد زائران در این مسیر روان خواهد بود .

محمد اسلامی همچنین در بازدید از مسیردهلران به مهران هم از تدارک هشت هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین خبر داد و گفت :در ستاد مرکزی اربعین برای تامین نیاز ناوگان حمل و نقل ریلی ، جاده ای و هوایی تمهیداتی اندیشیده شده و برنامه افزایش قطارها، پروازها و اتوبوس ها را در دستور کار داریم.

آمادگی 4 پایانه مرزی برای تردد روان زائران

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در بازدید از مرزشلمچه با بیان اینکه اقدامات خوبی برای سهولت سفر زائران اربعین به کربلا انجام شده است، امروز گفت: دراین راستا، چهار پایانه مرزی کشور برای تردد زائران اربعین آماده شده است.

اما معاون دیگر وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور هم در سفری به تبریز از پروژه در حال ساخت راه آهن میانه - تبریز بازدید کرد.

تامین امنیت کامل زائران

اما جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی هم امروز سفری به مهران و مرز ات و طی آن از آمادگی پلیس برای تامین امنیت زائران اربعین خبر داد و گفت: این کار را به بهترین شکل ممکن انجام خواهیم داد.

، سردار محسن فتحی زاده همچنین گفت : ناجا بر لزوم هماهنگی بین پلیس و موکب داران در جانمایی ایستگاه های خدمات دهی تاکید دارد.

عراق آماده ارائه خدمت به زائران اربعین است

سفیر عراق هم امروز در سفر به قم و دیدار با تولیت حرم حضرت معصومه(س) گفته است که آماده ارائه خدمت به زائران اربعین هستند و بر اساس پیش بینی ها ، مهیا پذیرایی از سه میلیون زائر ایرانی در کنار سایر زائران اربعین حسینی شده اند.

افتتاح 450 هزار واحد مسکن مهر تا آخر سال

اما وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی هم در سفر به کرمانشاه وافتتاح چند طرح عمرانی و تولیدی خبر داد: براساس تعهد این وزارتخانه تا آخر سال 450 هزار واحد مسکن مهر در کشور به بهره برداری می رسد

محمد شریعتمداری همچنین در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه هم گفت: میزان سهم اشتغال روستایی در سبد کل اشتغال کشور در سه ماه اول سال 1398 با 22 درصد رشد به 25.3 درصد رسیده است.

تکمیل کارخانه تایر سیستان و بلوچستان اولویت وزارت صمت

در ادامه سفرهای امروز مسئولان وزیر صنعت، معدن و تجارت هم به سیستان و بلوچستان رفت و در آنجا با بیان اینکه تکمیل کارخانه تایر سیستان2 هزار و 200 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد ، گفت که این پروژه یکی از مهمترین پروژه های اولویت دار وزارت صمت محسوب می شود و باید بخش خصوصی هم ورود یابد.

تحریم برکتی،برای خداحافظی کشور با اقتصاد نفتی

ارومیه هم امروز میزبان عباس قبادی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بود که در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان صمت اذربایجان غربی،با اشاره به پتانسیل های اقتصادی و منحصر بفرد ایران گفت:تحریم های اقتصادی، برکتی برای توسعه اقتصادی و خداحافظی کشور با اقتصاد نفتی است.

اختصاص 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زا توسط بنیاد علوی

خبری اقتصادی هم از معاون توانمندسازی و مشارکت های مردمی بنیاد علوی توسط خراسان جنوبی منتشر شد که طی آن احمد حاج علیزاده اعلام کرد : بنیاد علوی، امسال 12 هزار میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی به طرح های اشتغال زای روستایی و نواحی صنعتی می پردازد.

ایجاد 10 هزارشغل جدید توسط وزارت ورزش و جوانان

ایجاد 10 هزار شغل جدید توسط وزارت ورزش و جوانان طی دو سال اخیر هم خبری است که معاون امور جوانان این وزارتخانه در سفر به اعلام کرد .

که به گفته محمدمهدی تندگویان این اشتغال پایدار با حمایت مستقیم وزارت ورزش و جوانان از تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و با الگوسازی کارشناسی ایجاد شده است.

دشمن درمقابل اقتدار ما به حربه نسبت های دروغ متوسل شده است

در ادامه اخباراقتصادی ، خبری هم داریم از فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که درسفر به خراسان شمالی و افتتاح 81 پروژه های محرومیت زدایی این استان گفته است: راز شکست دادن دشمن ؛ در جهاد، کنار مردم بودن و توجه به زندگی و کاستن از مشکلات آنها است.

سردار سرلشگر پاسدار حسین سلامی همچنین دربخشی دیگر از این مراسم با تاکید بر اینکه هراسی از دشمنان بزرگ و کوچک نداریم و از این نگرانی ها عبور کرده ایم، گفت: امروز آنقدر قدرتمند شده ایم که دشمنان ما مجبورند هر حادثه ای را که اتفاق می افتد، به دروغ هم که شده، به ما نسبت دهند.

در بحث اخبار سفرهای مسئولان و دستاوردهای آنها به همین مختصربسنده می کنیم.

رهاورد همایشی که آشتی 4 طایفه و رهایی از قصاص پنج نفر را رقم زد

در میان اخبار ریز و درشتی که از برنامه های مختلف امروز برخروجی استان های ایرنا انتشار یافت، مطلبی از برگزاری همایشی با عنوان همایش علما و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان جالب توجه بود که در پایان این نشست که امروز با محوریت میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار در عنبرآباد این استان برگزارشد، زمینه برقراری صلح و سازش چهار طایفه در جنوب این استان فراهم شد.

در واقع با صلح و سازش این طوایف به خصومت های چندین ساله آنها خاتمه داده شد و موجبات رهایی 5 نفر از قصاص نفس هم فراهم گردید

بسته شدن 400 هکتار معدن غیر مجاز در توس

خبری هم درحوزه میراث فرهنگی امروز توسط خراسان رضوی از قول مدیر پایگاه میراث فرهنگی توس برروی خروجی اخبار استان ها منتشر شد مبنی بر اینکه ثبت آرامگاه فردوسی و شهر تاریخی توس در فهرست میراث جهانی یونسکو با انجام چند اقدام نهایی تر شده است که از آن جمله می توان به خاتمه دادن به فعالیت 400 هکتار معدن غیر مجاز در این منطقه اشاره کرد.

به گفته احسان زهره وندی؛ احیای برج و باروی شهر تاریخی توس هم از دیگر اقداماتی است که از سال گذشته آغاز شده است و پس از عملیات پی کاوی برج و بارو ، عملیات احیا و مرمت در حال اجراست.

عزل پیمانکاران خاطی در موضوع نام شهدا

اما درحوزه اجتماعی هم خبریدر موضوعی که این روزها واکنش های زیادی را در پی داشته است از قول شهرداری تهران منتشر شد مبنی بر اینکه به دنبال بخشنامه جدید پیروز حناچی مقرر شده است پیمانکاران خاطی در موضوع نام شهدا روی تابلوهای معابر پایتخت پس از شناسایی و وصول گزارش های لازم و اثبات تخلف، عزل شوند.

از عطرآویشن زیارت شاه ریگان تا بی سامانی گردشگری محمود آباد مازندران

اما گزارشهای استان ها هم با تنوع موضوعی در مباحث مختلفی از چالش ها ومسائل هر استان امروز بر روی خروجی اخبار استان های ایرنا قرارگرفت که از جمله آنها عطر آویشن زیارت شاه ریگان گردشگران را به وجد می آورد ، می باشد که به ظرفیت این روستای تاریخی کرمان در حوزه گیاهان دارویی می پردازد.

به گزارش ایرنا، این روستا که به عنوان منطقه هدف گردشگری در شرقی ترین نقطه استان کرمان تعریف شده با زیرساخت های فراهم شده در منطقه سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

_بی سامانی و دغدغه ماندگاری گردشگر در محمودآباد هم گزارشی از ساری است که به نبود برنامه های مشخص و مسئولانه برای صنعت گردشگری در شهرستان محمودآباد در حدفاصل غرب و مرکز مازندران و عدم ماندگاری گردشگر و درآمدزایی از این ناحیه اختصاص دارد.

-معابر نا ایمن شهر مشهد زیر چرخ رکاب زنان هم عنوان گزارشی از خراسان رضوی است که در زمینه وضعیت نامناسب معابر شهر برای دوچرخه سواری که تبلیغ آن دایم از سوی مسئولان انجام می شود ، اشاره دارد.

-سایه مشکلات بر سر پایتخت گل گاوزبان مازندران هم گزارشی است که توسط دفترنوشهر تهیه شده و در مقدمه آن آمد است :اگر چه دهستان جنت رودبار شهرستان رامسر به خاطر ظرفیت های بالقوه و موجود پایتخت گل گاوزبان مازندران لقب گرفته است، اما مصائب و مشکلاتی که بر سر راه تولید این گیاه و دیگر گیاهان دارویی قرار دارد، تولیدکنندگان را دلسرد کرده است.

1906

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایرنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
آموزش و پرورش   عراق   حمل و نقل   خوزستان   قصاص   مسکن مهر   بهداشت   اربعین حسینی   شلمچه   غلامحسین محسنی اژه ای   واحدهای تولیدی   سیستان و بلوچستان   تبریز   سردار محسن فتحی زاده   جنگ اقتصادی   معاون هماهنگ کننده   زائران   وزارت خانه   سازمان حفاظت از محیط زیست   دادگستری   چزابه   صنعت معدن و تجارت   ناوگان حمل و نقل   مقامات کشوری   قضاییه   معاون اول قوه قضاییه   معاونان ستادی   پایانه   وشهرسازی   تولیت   همفکری   ساخت و توسعه   مراسم تکریم و معارفه   کلاین   نیروی انتظامی   سهولت   موکب داران   پیشگیری   استان قم   پیاده روی   پیش بینی   تعاون کار و رفاه اجتماعی   ستاد مرکزی اربعین   زائران اربعین  
اخبار مرتبط
بیش از 10درصد مشتاقان زیارت اربعین خوزستانی هستند
خوزنیوز
بوشهر| کمیته مشترک فرهنگی آموزشی ایران و عراق تشکیل شد
تسنیم
ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
پدال نیوز
زائران اربعین مراقب هزینه های سنگین حمل و نقل در عراق باشند
مهر نیوز
اتخاذ تمهیدات لازم برای سهولت تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان
خبرگزاری دفاع مقدس
عبور زائران خارجی از طریق پایانه مرزی شلمچه امکان پذیر است
تسنیم
متکدیان در ایام اربعین جمع آوری می شوند
ایرنا
بسترهای لازم برای تردد امن زائران اربعین در مرز شلمچه فراهم است
خوزنیوز
کوتاه ترین مسیر دسترسی به کربلای معلی در اربعین
شبکه الکوثر
استقرار مواکب ایرانی در عراق؛ مدیران از ورود افراد بیگانه خودداری کنند
تسنیم
برنامه ریزی برای خدمت به 3 میلیون زائر اربعین
صدا و سیما
موکبهای اربعین در خوزستان از 12مهر پذیرای زائران هستند
ایرنا
تردد کامیون ها در ایام اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع شد
خوزنیوز
امسال چند میلیون نفر در پیاده روی اربعین شرکت می کنند؟
انتخاب
دستورالعمل اجرایی عزیمت زائران حسینی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی در پیاده روی اربعین ابلاغ شد
ایسکانیوز
پیش بینی حضور3 میلیون زائر در اربعین امسال
شهر فردا
پیش بینی حضور3 میلیون زائر در اربعین
مردم سالاری
سرلشکر باقری: اجازه نخواهیم داد به امنیت اربعین خدشه ای وارد شود/همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین
ملیت
رئیس ستادکل نیروهای مسلح: همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین
نامه نیوز
اربعین حسینی نمایش وحدت مسلمانان و آزادیخواهان جهان برابر استکبار است
رسانیوز
همکاری سپاه پاسداران و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین
آفتاب
سپاه با همکاری حشدالشعبی برای امنیت اربعین وارد عمل می شود
باشگاه خبرنگاران
همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین/ اجازه نخواهیم داد به امنیت اربعین خدشه ای وارد شود
العالم
سرلشکر باقری: سپاه با همکاری حشدالشعبی امنیت اربعین را تامین می کند
افکار نیوز
جاده های منتهی به شلمچه و چذابه برای تردد زائران اربعین مشکل دارند/دستگاه های اجرایی درپی برطرف کردن مشکلات هستند
میزان
مشکلی در حوزه امنیت مراسم اربعین نداریم
ایرنا
مراسم بزرگ اربعین حسینی نمایش وحدت مسلمانان و آزادیخواهان جهان برابر استکبار است
ایسنا
همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین
فارس
جابه جایی زائران اربعین از 17 مهر در خراسان آغاز می شود
تسنیم
ظرفیت پارکینگ شلمچه و چذابه 2 برابر می شود
سازه نیوز
ایلام در هفته ای که گذشت
ایرنا
ظرفیت پلیس در اربعین افزایش پیدا می کند
بازار نیوز
چهار پایانه مرزی کشور برای تردد زائران اربعین آماده شد
صبحانه پرس
تاکید بر خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین
صدا و سیما
از تعدد سفر وزیران به استان ها تا آشتی 4 طایفه و رهایی 5 نفر از قصاص
ایرنا
افزایش شمار پروازها برای جابجایی زائرین اربعین حسینی / خوزستان نیازمند گسترش زیرساخت های حمل و نقل است
شبستان
8 هزار اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین پیش بینی شده است
شوشان
چهار پایانه مرزی کشور برای تردد زائران اربعین آماده شدند
ایرنا
قیمت بلیت اتوبوس در اربعین ثابت خواهد ماند
بازار نیوز
ظرفیت پلیس راه در ایام اربعین افزایش می یابد
ایرنا
اخبار مرتبط
bltخوزنیوز : بیش از 10درصد مشتاقان زیارت اربعین خوزستانی هستند
bltتسنیم : بوشهر| کمیته مشترک فرهنگی آموزشی ایران و عراق تشکیل شد
bltپدال نیوز : ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
bltمهر نیوز : زائران اربعین مراقب هزینه های سنگین حمل و نقل در عراق باشند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : اتخاذ تمهیدات لازم برای سهولت تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان
bltتسنیم : عبور زائران خارجی از طریق پایانه مرزی شلمچه امکان پذیر است
bltایرنا : متکدیان در ایام اربعین جمع آوری می شوند
bltخوزنیوز : بسترهای لازم برای تردد امن زائران اربعین در مرز شلمچه فراهم است
bltشبکه الکوثر : کوتاه ترین مسیر دسترسی به کربلای معلی در اربعین
bltتسنیم : استقرار مواکب ایرانی در عراق؛ مدیران از ورود افراد بیگانه خودداری کنند
bltصدا و سیما : برنامه ریزی برای خدمت به 3 میلیون زائر اربعین
bltایرنا : موکبهای اربعین در خوزستان از 12مهر پذیرای زائران هستند
bltخوزنیوز : تردد کامیون ها در ایام اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع شد
bltانتخاب : امسال چند میلیون نفر در پیاده روی اربعین شرکت می کنند؟
bltایسکانیوز : دستورالعمل اجرایی عزیمت زائران حسینی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی در پیاده روی اربعین ابلاغ شد
bltشهر فردا : پیش بینی حضور3 میلیون زائر در اربعین امسال
bltمردم سالاری : پیش بینی حضور3 میلیون زائر در اربعین
bltملیت : سرلشکر باقری: اجازه نخواهیم داد به امنیت اربعین خدشه ای وارد شود/همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین
bltنامه نیوز : رئیس ستادکل نیروهای مسلح: همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین
bltرسانیوز : اربعین حسینی نمایش وحدت مسلمانان و آزادیخواهان جهان برابر استکبار است
bltآفتاب : همکاری سپاه پاسداران و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین
bltباشگاه خبرنگاران : سپاه با همکاری حشدالشعبی برای امنیت اربعین وارد عمل می شود
bltالعالم : همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین/ اجازه نخواهیم داد به امنیت اربعین خدشه ای وارد شود
bltافکار نیوز : سرلشکر باقری: سپاه با همکاری حشدالشعبی امنیت اربعین را تامین می کند
bltمیزان : جاده های منتهی به شلمچه و چذابه برای تردد زائران اربعین مشکل دارند/دستگاه های اجرایی درپی برطرف کردن مشکلات هستند
bltایرنا : مشکلی در حوزه امنیت مراسم اربعین نداریم
bltایسنا : مراسم بزرگ اربعین حسینی نمایش وحدت مسلمانان و آزادیخواهان جهان برابر استکبار است
bltفارس : همکاری سپاه و حشدالشعبی برای تامین امنیت راهپیمایی اربعین
bltتسنیم : جابه جایی زائران اربعین از 17 مهر در خراسان آغاز می شود
bltسازه نیوز : ظرفیت پارکینگ شلمچه و چذابه 2 برابر می شود
bltایرنا : ایلام در هفته ای که گذشت
bltبازار نیوز : ظرفیت پلیس در اربعین افزایش پیدا می کند
bltصبحانه پرس : چهار پایانه مرزی کشور برای تردد زائران اربعین آماده شد
bltصدا و سیما : تاکید بر خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین
bltایرنا : از تعدد سفر وزیران به استان ها تا آشتی 4 طایفه و رهایی 5 نفر از قصاص
bltشبستان : افزایش شمار پروازها برای جابجایی زائرین اربعین حسینی / خوزستان نیازمند گسترش زیرساخت های حمل و نقل است
bltشوشان : 8 هزار اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین پیش بینی شده است
bltایرنا : چهار پایانه مرزی کشور برای تردد زائران اربعین آماده شدند
bltبازار نیوز : قیمت بلیت اتوبوس در اربعین ثابت خواهد ماند
bltایرنا : ظرفیت پلیس راه در ایام اربعین افزایش می یابد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.