مخبر - 1398/06/28 - کیف مدرسه خوب باید این ویژگی ها را داشته باشه

کیف مدرسه خوب باید این ویژگی ها را داشته باشه
کلاس اولی ها معمولا برای هر روز تحصیلی تمام کتاب و دفتر های خود را به همراه می برند این حجم بالای وسایل برای این گروه سنی می تواند باعث کج شدن شانه ها و متمایل شدن گردن به یک سمت شود و حتی گاهی مشکلات خاصی را در ستون فقرات به دنبال داشته باشد.
کیف مدرسه خوب باید این ویژگی ها را داشته باشه

کیف مدرسه خوب باید این ویژگی ها را داشته باشه

روز های پایان شهریور ماه همزمان با فصل خرید برای دانش آموزان است. تب و تاب موجود در این فضا و شلوغی کار هایی که والدین برای رفتن فرزندان بر عهده دارند باعث می شود که گاهی نکته های مهم در خرید لباس مدارس فراموش شود. کیف یکی از مهمترین موارد برای هر دانش آموز است که انتخاب نادرست آن می تواند در بلند مدت باعث ایجاد مشکلات حرکتی و آسیب به ستون فقرات در کودکان شود.
تنوع کیف های مدرسه و نیز آسیب هایی که در اثر حمل کیف نامناسب به وجود می آید موجب شده تا والدین همواره به هنگام خرید کیف برای فرزندانشان این دغدغه را داشته باشند که کدام کیف برای فرزندشان مناسب تر است. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا، تمام ویژگی هایی که یک کیف مدرسه باید داشته باشد را بیان میکنیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده ببرید. با ما همراه باشید.
جنس کیف مدرسه
همانطور که گفتیم کیف مدرسه باید سبک باشد بنابراین کیف هایی کتانی یا جین به دلیل سنگینی مناسب مدرسه نیستند، زیرا وزنشان با پر کردن آن ها بالا می رود. بهترین انتخاب برای کیف مدرسه، کیف برزنتی یا کیف پارچه ای سبک است.
سبک باشد
زهره افشارمند، متخصص آسیب شناسی و مشکلات حرکتی معتقد است که استفاده از کیف های چمدانی و چرخدار برای دانش آموزان مناسب تر است. او درباره دلایل این مساله گفت: کیف های چمدانی و چرخداری که در بازار موجود هستند گزینه مناسب تری برای دانش آموزان است چرا که فرد مجبور به حمل هیچ وزنی نیست و میزان زیادی از سنگینی حجم وسایل با چرخ ها حمل می شود البته نباید کودک با این نوع کیف مجبور به بالا رفتن از پله یا طی کردن مسیر سختی باشد. این نوع کیف ها برای کودکان و دانش آموزان مقاطع ابتدایی جذابیت دارد، اما در مورد سنین بالاتر بهتر است از کوله پشتی های استاندارد استفاده شود.
افشارمند اظهار کرد: یک کیف خوب معمولا سبک است و وزن چندانی ندارد به این معنا که جنس کیف نباید سنگین و آویزان باشد. یک کیف یا کوله پشتی چه در ابعاد دانش آموزی و چه برای بزرگسالان نباید بیش از اندازه سنگین و حجیم باشد، حجیم بودن یک کوله با قرار دادن مقدار زیادی وسیله و چیدن آن به صورت بد فرم باعث از بین رفتن طراحی کوله و فشار بیشتر بر ستون فقرات می شود، لذا بهتر است یک کوله را بیش از 3 کیلو سنگین نکنیم و در چیدن وسایل داخل آن دقت کافی را به خرج دهیم.
قابل شستشو باشد
هنگام خرید کیف مدرسه به قابل شستشو بودن آن توجه کنید، زیرا برخی کودکان کیف های خود را روی زمین می گذارند و به علت بی توجهی کیفشان کثیف می شود. قابلیت شستشو سبب می شود که والدین بتوانند کیف فرزند خود را هنگام کثیف شدن بشویند.
معمولا پسربچه ها به تمیزی لوازم خود کمتر از دختر ها اهمیت می دهند. به همین دلیل بهتر است کیف مدرسه ها پسربچه ها را هر 25 تا 30 روز یک بار و کیف دختر ها را هر 35 تا 40 روز یک بار بشویید.
برای شستشوی کیف آن را 3 یا 4 ساعت درون آب ولرم و پودر لباسشویی بگذارید. سپس با یک دستمال یا فرچه نرم، تمام گوشه و کنار کیف را تمیز و آن را خوب آبکشی کنیدو پشت ورو و با گیره از طناب آویزان کنید تا کاملا خشک شود.
محکم و با دوام باشد
بچه ها معمولا وسایلشان را به هم ریخته در کیف می ریزنند. به همین خاطر بهتر است جنس کیف محکم باشد تا صدمه ای به پشت او وارد نشود.
دانش آموزان با سنین کمتر معمولا بدون نظم و ترتیب وسایل خود را درون کیف جا دهند. پس بهتر است یک کیف مناسب مدرسه محکم و بادوام باشد تا صدمه ای به پشت و شانه های بچه ها وارد نشود.
بیش از حد بزرگ نباشد
یک کیف مدرسه خوب، نباید بزرگتر از شانه های کودک باشد و باید متناسب با دورهء آموزشی، سن و ساختار بدنی او باشد. اگر کیف مدرسه خیلی بزرگ باشد، کودک آن را با وسایل غیر ضروری پر می کند.
کیف مدرسه از نظر اندازه و سایز بهتر است به گونه ایی باشد که 10 سانتی متر از انحنای کمر کودک، کوتاه تر باشد. در کل یک کیف خوب باید با سن، اندام بدن و سطح تحصیلی دانش آموز هماهنگ باشد تا او بتواند راحت آن را حمل کند.
بند های خوب و مناسب داشته باشد
بند های خوب و مناسب، کیف را در وضعیت خوبی نگه می دارند و از تکان خوردن جلوگیری می کند تمام وزن کیف مستقیما روی شانه ها قرار دارد بنابراین بند های کیف باید بلند و نرم و قابل تنظیم باشد تا به شانه ها آسیب وارد نکند و کودک راحت تر بتواند آن را حمل کند.
هرچقدر بند کوله کوتاه و پهن باشد فشار کمتری به دانش آموز وارد می شود. بند ها باریک نباشند و حداقل 5 تا 7 سانتی متر پهنا داشته باشند.
فاصله بین بند ها نیز باید استاندارد باشد تا به گردن کودک آسیب نرسد. در دسته های کوله باید کپسول های هوا وجود داشته باشد تا میزان سنگینی را کاهش دهد.
بند حمایت کننده داشته باشد
هر کوله پشتی باید بند های حمایت کننده ای در قسمت جلو سینه و شکم داشته باشد. بستن این حمایت کننده ها می تواند وزن کوله را متعادل تر کنند. یک کوله پشتی باید با کمک حمایت کننده ها به کمر بچسبد و نباید به صورت آویزان و در قسمت پایین کمر قرار بگیرد. این بند باعث می شود صاف بایستید و فشار کمتری را احساس کنید.
جیب های کیف مدرسه
کیف مدرسه بهتر است جیب های زیادی داشته باشد، چون بچه ها می توانند به راحتی لوازم مدرسه خود مانند کلید، دستمال، دفترچه، جامدادی را در جیب های کیف بگذارند و برای پیدا کردن آن ها نیز سردرگم نشوند.
تعداد جیب های یک کیف باید متناسب با نیاز های دانش آموز باشد. برخی کوله پشتی ها در طرفینشان جیب های کوچک ساده یا توری دارندکه برای قرار دادن ظرف و قمقمه آب مناسب است.
گاهی داخل یکی از جیب های بیرونی کیف، یک بند کوچک برای آویزان کردن حلقه کلید به آن وجود دارد که باعث می شود کلید خانه هیچ وقت گم نشود. تعداد 3-4 جیب برای یک کیف یاکوله پشتی مناسب مدرسه منطقی و مناسب به نظر می رسد.
به دسترسی فضای داخل کیف توجه کنید
اگر دهانه کیف به طور کامل و به اندازه کافی باز نشود، شما نمی توانید به سادگی از فضای داخل کیف استفاده کنید هر چند کیفتان به اندازه کافی جیب داشته باشد بنابراین به سادگی کارایی کیف از دست می رود. پس در هنگام انتخاب مدل و خرید کیف مدرسه توجه کنید که دهانه کوله پشتی یا کیف شما چقدر باز می شود.
کیف های مدرسه چرخ دار
کیف های مدرسه چرخ دار می توانند انتخاب های خوبی باشند اگر کودک وسایل زیادی را با خود حمل کند و کیف او سنگین باشد، اما کوله پشتی و کیف مدرسه چرخ دار عمر مفید کمتری دارد و زود شکسته یا خراب و غیر قابل استفاده می شود. کشیدن کیف مدرسه چرخ دار سنگین نیز ممکن است منجر به آسیب های فیزیکی در سال های بعدی شود.
کوله پشتی ها مناسب ترین کیف مدرسه هستند
مناسب ترین نوع کیف ها کیف های کوله پشتی دوبنده هستند. اما کوله پشتی ها مناسب بچه های 10 سال به پایین نیستند. دو بند کوله پشتی باید طوری تنظیم شوند که وزن کیف در ناحیه پشت و میان دو کتف قرار گیرد. کوله پشتی های یک طرفه غیر استاندارد هستند، زیرا در هنگام حمل آن فرد ناچار است به یک طرف متمایل شود.
ویژگی های کیف مدرسه
به پد های کوله پشتی مدرسه توجه کنید
برخی کوله پشتی ها در بخش کمر پد هایی دارند که این پد ها در پشت کوله و کیف مدرسه و در زیر بند های آن باعث می شود فشار روی کمر دانش آموز کمتر شده و کمتر سنگینی کوله پشتی احساس شود.
به میزان مقاومت بند ها توجه کنید
بند های مقاوم و بادوام سبب می شود زمانی که کوله را از حد طبیعی سنگین تر کنید، کوله پشتی آسیب نبیند و کیف مدرسه شما دوام بالایی داشته باشد.
رنگ کیف مدرسه
رنگ کیف مدرسه برای بچه ها کم سن و سال که کیف خود را روی زمین می گذارند و آن را زیر دست و پا می اندازند باید خیلی روشن مثل رنگ های سفید، کرم، نارنجی و لیمویی نباشد و بهتر است رنگ هایی برای کیف مدرسه بچه ها انتخاب کنید که کمتر کثیف شود مانند تمام طیف های رنگ سبز و آبی، سرخابی، قرمز و بنفش. البته انتخاب طرح و رنگ باید به خود دانش آموز سپرده شود.
به جزییات کیف مدرسه توجه کنید
برای اینکه کیف مدرسه کودکتان عمر طولانی تری داشته باشد باید در زمان خرید به جزئیاتی مانند، کیفیت زیپ های به کار رفته در کیف و دوخت های محکم و مناسب آن دقت کنید تا کودک شما بتواند مدت بیشتری از آن با خیال راحت استفاده نماید.
انتخاب را بر عهده فرزندتان بگذارید
برای اینکه کودکتان بیشتر به مدرسه علاقه پیدا کند بهتر است اجازه دهید کودک خود کیف مدرسه اش را انتخاب کند. از مرز های خلاقیت خودشان عبور کند و طرح و رنگ هایی را انتخاب نماید که با جنبه های شخصیتیش هماهنگی دارد.
بهتر این است هنگام استفاده از کیف های تک بند، بند آن از گردن رد شود تا تعادل نسبی ایجاد می شود و کمتر به گردن، شانه و کمر فرد فشار وارد می شود.
اگر بچه هنگام حمل کوله خم شود و شانه ها را گرد و جمع کند، نشان از بالا بودن وزن کوله دارد.
بهتر است والدین وسایل را داخل کوله طوری بچینند که نزدیک ترین اشیا به مرکز ثقل فرد در پشت قرار بگیرد.
کیف باید کاملاً طبی باشد تا کمر بچه به هیچ عنوان آسیب نبیند چراکه بچه ها در سن رشد قرار دارند.
برای حمل کردن کیف به فرزندتان آموزش دهید، باید به او یاد دهید که به درستی کیفش را حمل کند تا برای کمرش مشکلی پیش نیاید.
بهتر است هرگز کوله را با یک بند روی شانه قرار ندهیم، زیرا فشار بر روی یکی از شانه ها در بلند مدت باعث ایجاد نقص و انحراف ستون فقرات می شود که شانه ها را به صورت نامتقارن در می آورد. منبع:آکا
منبع خبر : پارسینه

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
شستشو   خرید آنلاین   تحصیلی   کتانی   صدمه   کلاس اولی ها   پارچه   گردن   لباسشویی   ستون فقرات   لوازم   گروه سنی   کیف مدرسه   کوله   مشکلات حرکتی   مقاطع ابتدایی   کثیف   مقاله   گزینه مناسب   آسیب شناسی   کوله پشتی   کیف های مدرسه   گوشه   بازار   دانش آموزان   بزرگسالان  
اخبار مرتبط
بلا هایی که کوله پشتی سنگین بر سر بدن می آورد
شیعه نیوز
رژه «لوازم تحریر لوکس» روی اعصاب والدین؛ نظارتی بر بازار نوشت افزار مشهد نیست
تسنیم
خرج مدرسه ی کلاس اولی ها چقدر است؟
بازار نیوز
بلا هایی که استفاده روزانه از کوله پشتی سنگین بر سر بدن می آورد
آوای خزر
مهمترین وسایلی که در پیاده روی اربعین نیاز داریم
خبرگزاری ایلنا
بلایی که کوله پشتی سنگین بر سر بدن می آورد
برنا نیوز
قیمت انواع دفتر مشق با ارز ترجیحی
صبحانه با خبر
حساب و کتاب آغاز سال تحصیلی
قدس آنلاین
انتخاب لوازم آموزشی سازگاری دانش آموز با مدرسه را افزایش می دهد
ایرنا
20 نکته ای که زائران اربعین باید رعایت کنند
شبستان
جزئیات کوله پشتی های میلیونی در بازار!
باشگاه خبرنگاران
کیف؛ کفش و شیوه های نشستن | توصیه های کاربردی برای سلامت دانش آموزان
همشهری آنلاین
در آستانه جشن آغاز مدارس نوشت افزار گران شد
اقتصاد نیوز
«کوچه های خستگی» بازار لوازم التحریر
اقتصاد آزاد
طعم گرانی نوشت افزار در آستانه جشن بازگشایی مدارس
ایرنا
گرانی 60 تا 200 درصدی لوازم التحریر
خبرگزاری دانشجو
دانش آموزان چه کوله پشتی هایی استفاده کنند؟
پانا
جولان نوشت افزار «گران» در مناطق سیل زده گلستان در آستانه «ماه مهربان»
فارس
کفش مناسب کودکان، مخصوص مدرسه
نی نی بان
هزینه مدرسه رفتن چقدرتمام میشود؟
ناطقان نیوز
هزینه مدرسه رفتن چقدر تمام می شود
پانا
هزینه مدرسه رفتن چقدر تمام می شود؟
ایسنا
قیمت این روزهای لوازم التحریر "اجباری"
ستاره نیوز
تکنیک هایی برای حفظ سلامت پا ها
پارسینه
کفش مدرسه بچه گانه، چه ویژگی هایی داشته باشد؟
نی نی بان
هنوز بازار لوازم التحریر در قبضه خارجی هاست/ سرسام والدین از قیمت بالای لوازم تحصیلی
شعار سال
کفش های مدرسه پسند
آریا
تب قیمت لوازم التحریر جیب والدین رامی سوزاند/شناسایی63واحد متخلف
مهر نیوز
نوشتن پرهزینه شد
ایرنا
راهنمای خرید کوله پشتی و چمدان مناسب برای سفر
عقیق
کیفیت تولید داخلی ضامن استقبال مردم از لوازم التحریر ایرانی
مهر نیوز
?تخفیفات هیجانی لوازم مدرسه در جشنواره شهروند
تیتر شهر
کارخانه های ما نوشت افزار با برند خارجی تولید  و در سطح بازار توزیع می­کنند | لوازم التحریر هست، اما گران است!
دیباچه
نکته بهداشتی : کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان
همشهری آنلاین
خراسان رضوی| افزایش 3 برابری قیمت لوازم التحریر؛ محل توزیع دفترهای تعاونی کجاست؟
تسنیم
هجوم لاکچری ها به کیف دانش آموزان
فردا نیوز
دانش آموزان محروم و فرصت مهرورزی
همشهری آنلاین
درس مهر
همشهری آنلاین
هجوم لاکچری ها به کیف دانش آموزان/ جیب خالی و لوازم التحریر گران
مهر نیوز
کوله پشتی بهتر است یا کیف دستی چرخ دار؟
سلامت نیوز
اخبار مرتبط
bltشیعه نیوز : بلا هایی که کوله پشتی سنگین بر سر بدن می آورد
bltتسنیم : رژه «لوازم تحریر لوکس» روی اعصاب والدین؛ نظارتی بر بازار نوشت افزار مشهد نیست
bltبازار نیوز : خرج مدرسه ی کلاس اولی ها چقدر است؟
bltآوای خزر : بلا هایی که استفاده روزانه از کوله پشتی سنگین بر سر بدن می آورد
bltخبرگزاری ایلنا : مهمترین وسایلی که در پیاده روی اربعین نیاز داریم
bltبرنا نیوز : بلایی که کوله پشتی سنگین بر سر بدن می آورد
bltصبحانه با خبر : قیمت انواع دفتر مشق با ارز ترجیحی
bltقدس آنلاین : حساب و کتاب آغاز سال تحصیلی
bltایرنا : انتخاب لوازم آموزشی سازگاری دانش آموز با مدرسه را افزایش می دهد
bltشبستان : 20 نکته ای که زائران اربعین باید رعایت کنند
bltباشگاه خبرنگاران : جزئیات کوله پشتی های میلیونی در بازار!
bltهمشهری آنلاین : کیف؛ کفش و شیوه های نشستن | توصیه های کاربردی برای سلامت دانش آموزان
bltاقتصاد نیوز : در آستانه جشن آغاز مدارس نوشت افزار گران شد
bltاقتصاد آزاد : «کوچه های خستگی» بازار لوازم التحریر
bltایرنا : طعم گرانی نوشت افزار در آستانه جشن بازگشایی مدارس
bltخبرگزاری دانشجو : گرانی 60 تا 200 درصدی لوازم التحریر
bltپانا : دانش آموزان چه کوله پشتی هایی استفاده کنند؟
bltفارس : جولان نوشت افزار «گران» در مناطق سیل زده گلستان در آستانه «ماه مهربان»
bltنی نی بان : کفش مناسب کودکان، مخصوص مدرسه
bltناطقان نیوز : هزینه مدرسه رفتن چقدرتمام میشود؟
bltپانا : هزینه مدرسه رفتن چقدر تمام می شود
bltایسنا : هزینه مدرسه رفتن چقدر تمام می شود؟
bltستاره نیوز : قیمت این روزهای لوازم التحریر "اجباری"
bltپارسینه : تکنیک هایی برای حفظ سلامت پا ها
bltنی نی بان : کفش مدرسه بچه گانه، چه ویژگی هایی داشته باشد؟
bltشعار سال : هنوز بازار لوازم التحریر در قبضه خارجی هاست/ سرسام والدین از قیمت بالای لوازم تحصیلی
bltآریا : کفش های مدرسه پسند
bltمهر نیوز : تب قیمت لوازم التحریر جیب والدین رامی سوزاند/شناسایی63واحد متخلف
bltایرنا : نوشتن پرهزینه شد
bltعقیق : راهنمای خرید کوله پشتی و چمدان مناسب برای سفر
bltمهر نیوز : کیفیت تولید داخلی ضامن استقبال مردم از لوازم التحریر ایرانی
bltتیتر شهر : ?تخفیفات هیجانی لوازم مدرسه در جشنواره شهروند
bltدیباچه : کارخانه های ما نوشت افزار با برند خارجی تولید  و در سطح بازار توزیع می­کنند | لوازم التحریر هست، اما گران است!
bltهمشهری آنلاین : نکته بهداشتی : کوله پشتی مناسب برای دانش آموزان
bltتسنیم : خراسان رضوی| افزایش 3 برابری قیمت لوازم التحریر؛ محل توزیع دفترهای تعاونی کجاست؟
bltفردا نیوز : هجوم لاکچری ها به کیف دانش آموزان
bltهمشهری آنلاین : دانش آموزان محروم و فرصت مهرورزی
bltهمشهری آنلاین : درس مهر
bltمهر نیوز : هجوم لاکچری ها به کیف دانش آموزان/ جیب خالی و لوازم التحریر گران
bltسلامت نیوز : کوله پشتی بهتر است یا کیف دستی چرخ دار؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.