نرخ سفر جاده ای، ریلی و هوایی به کربلا در اربعین

نرخ سفر جاده ای، ریلی و هوایی به کربلا در اربعین
یک ماه مانده به اربعین حسینی(ع)، برآوردها نشان می دهد که 50 درصد زائران ایرانی از طریق حمل و نقل جاده ای عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس، ون و سواری های تحت پوشش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به همراه اتوبوس های درون شهری تحت نظارت شهرداری ها به مرزهای 4 گانه سفر کنند و مابقی زائران هواپیما، قطار ...
نرخ سفر جاده ای، ریلی و هوایی به کربلا در اربعین

اقتصادگردان- در سال گذشته تعداد ایرانیانی که از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه به زیارت عتبات عالیات رفتند، تا 2 میلیون نفر تخمین زده شد که با توجه به حذف روادید عراق از سفرهای اربعین امسال همچنین افزوده شدن مرز خسروی به مجموع مرزهای تردد میان ایران و عراق، پیش بینی می شود که جمعیت زائران ایرانی اربعین امسال به حدود 3 میلیون نفر افزایش یابد. در این میان و با توجه به بالابودن تعداد زائران اربعین حسینی(ع)، به بررسی قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما می پردازیم.
قیمت بلیت اتوبوس
وزیر راه و شهرسازی تاکید ویژه ای مبنی بر عدم افزایش کرایه اتوبوس و دیگر مودهای حمل و نقلی در اربعین امسال، داشته است، برهمین اساس نرخ کرایه اتوبوس 25 نفره تک صندلی تهران-مهران 91 هزار تومان خواهد بود، این در حالی است که سال گذشته به دلیل آنچه یک سر خالی ماندن اتوبوس ها چه در زمان رفت و چه در زمان برگشت زائران نامیده شد، 20 درصد به نرخ کرایه حمل افزوده شد. اما کرایه اتوبوس 25 نفره تک صندلی تهران-کرمانشاه هم 66 هزار تومان است که قرار است اتوبوس های درون شهری از پایانه مسافری کرمانشاه تا مرز خسروی مسافران را رایگان حمل کنند.
قیمت بلیت قطار
زائران کربلا می توانند به دو صورت با قطار تهران-شلمچه و تهران-کرمانشاه به عتبات عالیات مشرف شوند. در حال حاضر، قیمت بلیت قطار 3 ستاره 6 تخته تهران-کرمانشاه 66 هزار و 300 تومان و 4 ستاره 4تخته 96 هزار و 450 تومان و قیمت بلیت قطار 4 ستاره 4 تخته تهران-اهواز 136 هزار و 400 تومان و 3 ستاره 6 تخته 95 هزار تومان است.
قیمت بلیت هواپیما
اما دیگر مُد حمل و نقلی که زائران برای تشرف به عتبات عالیات انتخاب می کنند، هوایی است در ایام اربعین حسینی(ع) یعنی از 20 تا 30 مهر، قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران - نجف، نجف - تهران و تهران - بغداد، بغداد- تهران 2 میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است و برای مسیرهای مشهد به بغداد و نجف
(و بالعکس) هم 2 میلیون و 800 هزار تومان اعلام شد.
3 پایانه پشتیبان برای مرز مهران
علاوه بر اینکه به دستور وزیرراه و شهرسازی قیمت بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس در اربعین افزایش نمی یابد، تسهیلات جدیدی هم برای زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده است، درهمین رابطه، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: با هدف کنترل ترافیک بازگشت زائران از مرز مهران سه پایانه پشتیبان برای انتقال مسافران از مهران به داخل کشور انتخاب شد.
مهران قربانی گفت: به دلیل جذابیت مرز مهران هر ساله در روز اربعین و روزهای بعد از آن با ترافیک شدیدی در این مرز مواجه هستیم و مسافرانی که از مرزهای چزابه و شلمچه به کربلا رفته اند ترجیح می دهند از مرز مهران به کشور بازگردند. او ادامه داد: بر این اساس، ستاد اربعین شرایطی را برای مسافرانی که مرز مهران را برای بازگشت به کشور انتخاب می کنند، تعیین کرده است.
قربانی اظهارکرد: سه شهر کرمانشاه، همدان و اندیمشک به عنوان پایانه های پشتیبان مرز مهران، مسافران را از این سه پایانه به شهرهای خود منتقل می کنند.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: بر این اساس زائرانی که از پایانه برکت در مرز مهران تصمیم به بازگشت به وطن دارند، نمی توانند مستقیم به محل سکونت خود بازگردند.
براساس توضیحات عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای زائرانی که در زمان بازگشت از مرز مهران به پایانه معین همدان منتقل می شوند، می توانند به مقاصد شهرهای قم، ساری، مشهد، گرگان و بجنورد بلیت اتوبوس تهیه کنند.
قربانی همچنین گفت: مسافرانی که از مرز مهران به پایانه مسافری معین اندیمشک منتقل می شوند قادر به تهیه بلیت اتوبوس برای شهرهای اراک، یزد، شهرکرد، اصفهان و خرم آباد خواهند بود.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای یادآورشد: مسافرانی که از مرز مهران به پایانه مسافری معین کرمانشاه منتقل می شوند، می توانند به مقاصد شهرهای کرج، تهران، تبریز، رشت، سنندج، سمنان و قزوین، ارومیه و اردبیل بلیت تهیه کنند.
او اضافه کرد: همچنین زائران سیستان و بلوچستانی، بوشهری و هرمزگانی از مرز شلمچه ورود و خروج دارند و زائران استان های اصفهان، فارس و کرمان هم می توانند از مرزهای چزابه برای ورود و خروج استفاده کنند.
قربانی با بیان اینکه طرح اربعین از 17 مهرماه آغاز می شود و تا 3 آبان ادامه دارد، افزود: روزهای 24 تا 26 مهر 6 روز اوج سفر اربعین است که معمولا تمهیدات خاصی برای این مدت اندیشیده می شود.
ظرفیت پارکینگ مهران 3 برابر شد
از دیگر اقداماتی که برای تسهیل سفر زائران به عتبات عالیات در اربعین حسینی(ع) انجام شده 3 برابر شدن ظرفیت پارکینگ مهران است. به گفته معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل اکنون ظرفیت پارکینگ پایانه برکت در مرز مهران 600 دستگاه اتوبوس است، اما سه پارکینگ پشتیبان در کنار پارکینگ داخلی با ظرفیت 400 تا 600 دستگاه اتوبوس برای پشتیبانی از پایانه برکت ساخته شده است و اکنون در مرحله نصب روشنایی قرار دارد.
خداداد مقبلی ادامه داد: ظرفیت پارکینگ برکت در مرز مهران امسال به بیش از 1200 دستگاه اتوبوس رسید.
او گفت: امیدواریم این سه پارکینگ پشتیبان اتوبوسی بتوانند کمک کننده پایانه برکت باشند چرا که حداقل تا 1200 اتوبوس امکان پارک در این سه پارکینگ را دارند. معاون برنامه ریزی سازمان راهداری ادامه داد: یکی از مشکلات سال گذشته این بود که راه های ورودی و خروجی مجزایی در مرز مهران نداشتیم که موجب مشکلات ترافیکی شد، اما امسال این مشکل حل شده و در قسمت جنوب پایانه برکت راهی احداث شده که امکان ورود و خروج فراهم است.
او بیان کرد: طرح کنار گذرغربی مهران به راه های ارتباطی مسیر کربلا اضافه می شود.
مقبلی در خصوص هزینه اقدامات زیر ساختی در پایانه های مرزی کشور گفت: بیش از 50 میلیارد تومان قرارداد در سه پایانه مهران، شلمچه و چزابه منعقد شده است.
مقبلی اضافه کرد: زائران پاکستانی و افغانستانی از پایانه مرزی میرجاوه و دوغارون برای ورود به عراق استفاده می کنند و بر همین اساس در مرز دوغارون سالن مناسبی احداث و اقداماتی مثل نصب آب سردکن ها ادامه دارد.

کلیدواژه های این خبر
همدان   عتبات عالیات   اهواز   تسهیلات   ریلی   بغداد   اربعین حسینی   شلمچه   مشهد مقدس   ترافیک   قیمت بلیت   قیمت بلیت اتوبوس   قیمت بلیت هواپیما   زائران   نرخ کرایه   چزابه   روادید   کرایه اتوبوس   مینی بوس   منزل مسکونی   پایانه   بازگشت زائران اربعین   شهرداری   کرمانشاه   استان قم   ایران و عراق   حمل و نقل جاده   نجف   بلیت اتوبوس   زائران اربعین  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «اقتصادگردان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
بیش از 10درصد مشتاقان زیارت اربعین خوزستانی هستند
خوزنیوز
ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین
مشرق نیوز
مسافران اربعین حسینی گوش بزنگ/ تغییر نرخ بلیط تخلف است
سدنا نیوز
ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
اتاق خبر
آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال
تین نیوز
آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال / ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
باشگاه خبرنگاران
برنامه ویژه برای متکدیان در ایام اربعین
اقتصاد نیوز
متکدیان در ایام اربعین جمع آوری می شوند
ایرنا
پوشش تلفن همراه جاده ای در مسیر اربعین به طور کامل برقرار می شود
ایرنا
زائران اردبیلی از مرز خسروی راهی کربلا می شوند
ایرنا
بیش از سه هزار زائر از طریق مرز خسروی وارد عراق شدند
ایرنا
قیمت بلیط قطار اربعین مشخص شد+ جزئیات
فرارو
پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از چهارشنبه
ایران آنلاین
زمان فروش بلیت قطارهای اربعین/قیمت مسیرها
شبکه خبر
آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از چهارشنبه + قیمت
ایران جیب
پیش فروش بلیط قطار اربعین 3 مهر آغاز می شود
باشگاه خبرنگاران
آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از سوم مهرماه/ جزئیات مسیرهای ریلی جدید برای زائران حسینی/ اعلام بلیت قطارهای اربعین
خبرگزاری ایلنا
آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از چهارشنبه/ قیمت مسیرها
مهر نیوز
زمینه میزبانی از زائران اربعین در همدان مهیا شود
ایرنا
کرایه های اربعین تغییر می کنند؟
بازار نیوز
قیمت بلیت اتوبوس در اربعین ثابت خواهد ماند
بازار نیوز
کرایه ها و بلیت در اربعین گران نمی شود
پول نیوز
کرایه ها و بلیت های اربعین گران می شود_نمی شود؟
ملیت
رشد قیمت بلیت وسایل نقلیه بعد از اربعین
بورس نیوز
کرایه هاوبلیت های اربعین گران میشود؟
ناطقان نیوز
کرایه ها و بلیت های اربعین گران می شود؟
ایسنا
اربعینی ها بخوانند: جزئیات مهم تردد زائران اربعین اعلام شد
بلاغ مازندران
بلیت اتوبوس در اربعین افزایش نمی یابد
ایران آنلاین
افزایش قیمت بلیت های اربعین کلید خورد
روز نو
جزییات قیمت بلیط هواپیما برای سفر اربعین 98
برنا نیوز
اعلام نرخ بلیت اتوبوس های اربعین
بولتن نیوز
قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما برای سفر اربعین
تابناک
جزئیات برگشت زوار اربعین از مرز مهران!
عقیق
جزییات قیمت بلیت قطار برای سفر اربعین 98
برنا نیوز
جزئیات برگشت زوار اربعین از مرز مهران / اتوبوس دربستی فقط برای جانبازان و معلولان
خبرگزاری دانشجو
خدمات 8200 دستگاه اتوبوس به زائران اربعین حسینی / تمهیدات راهداری در 390 کیلومتر از جاده های منتهی به مرز های عبوری اربعین
میزان
جزییات نرخ کرایه اتوبوس برای سفر اربعین 98
فرتاک نیوز
اسلامی: بلیت اتوبوس اربعین گران نشده است
ایران اکونومیست
صفر تا صد سفر به کربلا در اربعین حسینی
شیعه نیوز
برای سفر اربعین امسال چه قدر باید هزینه کنیم؟
بازار نیوز
اخبار مرتبط
bltخوزنیوز : بیش از 10درصد مشتاقان زیارت اربعین خوزستانی هستند
bltمشرق نیوز : ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین
bltسدنا نیوز : مسافران اربعین حسینی گوش بزنگ/ تغییر نرخ بلیط تخلف است
bltاتاق خبر : ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
bltتین نیوز : آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال
bltباشگاه خبرنگاران : آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال / ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
bltاقتصاد نیوز : برنامه ویژه برای متکدیان در ایام اربعین
bltایرنا : متکدیان در ایام اربعین جمع آوری می شوند
bltایرنا : پوشش تلفن همراه جاده ای در مسیر اربعین به طور کامل برقرار می شود
bltایرنا : زائران اردبیلی از مرز خسروی راهی کربلا می شوند
bltایرنا : بیش از سه هزار زائر از طریق مرز خسروی وارد عراق شدند
bltفرارو : قیمت بلیط قطار اربعین مشخص شد+ جزئیات
bltایران آنلاین : پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از چهارشنبه
bltشبکه خبر : زمان فروش بلیت قطارهای اربعین/قیمت مسیرها
bltایران جیب : آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از چهارشنبه + قیمت
bltباشگاه خبرنگاران : پیش فروش بلیط قطار اربعین 3 مهر آغاز می شود
bltخبرگزاری ایلنا : آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از سوم مهرماه/ جزئیات مسیرهای ریلی جدید برای زائران حسینی/ اعلام بلیت قطارهای اربعین
bltمهر نیوز : آغاز پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از چهارشنبه/ قیمت مسیرها
bltایرنا : زمینه میزبانی از زائران اربعین در همدان مهیا شود
bltبازار نیوز : کرایه های اربعین تغییر می کنند؟
bltبازار نیوز : قیمت بلیت اتوبوس در اربعین ثابت خواهد ماند
bltپول نیوز : کرایه ها و بلیت در اربعین گران نمی شود
bltملیت : کرایه ها و بلیت های اربعین گران می شود_نمی شود؟
bltبورس نیوز : رشد قیمت بلیت وسایل نقلیه بعد از اربعین
bltناطقان نیوز : کرایه هاوبلیت های اربعین گران میشود؟
bltایسنا : کرایه ها و بلیت های اربعین گران می شود؟
bltبلاغ مازندران : اربعینی ها بخوانند: جزئیات مهم تردد زائران اربعین اعلام شد
bltایران آنلاین : بلیت اتوبوس در اربعین افزایش نمی یابد
bltروز نو : افزایش قیمت بلیت های اربعین کلید خورد
bltبرنا نیوز : جزییات قیمت بلیط هواپیما برای سفر اربعین 98
bltبولتن نیوز : اعلام نرخ بلیت اتوبوس های اربعین
bltتابناک : قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما برای سفر اربعین
bltعقیق : جزئیات برگشت زوار اربعین از مرز مهران!
bltبرنا نیوز : جزییات قیمت بلیت قطار برای سفر اربعین 98
bltخبرگزاری دانشجو : جزئیات برگشت زوار اربعین از مرز مهران / اتوبوس دربستی فقط برای جانبازان و معلولان
bltمیزان : خدمات 8200 دستگاه اتوبوس به زائران اربعین حسینی / تمهیدات راهداری در 390 کیلومتر از جاده های منتهی به مرز های عبوری اربعین
bltفرتاک نیوز : جزییات نرخ کرایه اتوبوس برای سفر اربعین 98
bltایران اکونومیست : اسلامی: بلیت اتوبوس اربعین گران نشده است
bltشیعه نیوز : صفر تا صد سفر به کربلا در اربعین حسینی
bltبازار نیوز : برای سفر اربعین امسال چه قدر باید هزینه کنیم؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.