مخبر - 1398/06/27 - امام خامنه ای: ایجاد تمدّن عظیم اسلامی هدف نهایی ما است

امام خامنه ای: ایجاد تمدّن عظیم اسلامی هدف نهایی ما است
ما -ایران و عراق- 2 ملّت هستیم متّصل به یکدیگر؛ تن های ما، دلهای ما، جانهای ما به یکدیگر متّصل است؛ آنچه این اتّصال را ایجاد کرده است، ایمان بِالله و محبّت به اهل بیت(علیهم السّلام) است، محبّت به حسین بن علی(علیه السّلام) است؛ روزبه روز هم این زیاد خواهد شد ان شاءالله
امام خامنه ای: ایجاد تمدّن عظیم اسلامی هدف نهایی ما است

"خیبرآنلاین" -

بسم الله الرّحمن الرّحیم(1)
و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا ابی القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّة الله فی الارضین.
خیلی خوش آمدید برادران عزیز؛ جلسه برای من، یک جلسه ی به یادماندنی و تاریخی است. آنچه در این جلسه گفته شد، شعری که خوانده شد، مرثیه ای که سروده شد، هر کدام یک نشانه ی گویایی از عظمت حادثه ی کربلا و عظمت حسین بن علی(سلام الله علیه) است؛ خیلی استفاده کردیم و بهره بردیم. امیدواریم در این سفر به شما برادران عزیز در خانه ی خودتان و بین برادران خودتان خوش بگذرد. من چند جمله، چند کلمه یادداشت کرده ام که به شما عرض بکنم.
اوّلین کلمه تشکّر است؛ از صمیم قلب، خودم و از طرف ملّت بزرگ ایران تشکّر می کنم، هم از شما موکب داران که در ایّام اربعین کرامت را و رحمت و مودّت را به منتها درجه رسانده اید، هم از همه ی ملّت بزرگ عراق و هم از مسئولین در دولت عراق که امنیّت را و فضا را و زمینه را فراهم کرده اند، هم بخصوص از علمای بزرگوار و مراجع عظام عراق که فضای زیارت را، فضای برادری بین آحاد مردم و بین دو ملّت را فراهم کرده اند؛ حقیقتاً جای تشکّر دارد. آنچه برای ما نقل میشود از رفتار شما برادران عزیز عراقی در مواکبِ میانِ راه و رفتار کریمانه ی شما با زائران حسینی، چیزهایی است که نظیر ندارد؛ در دنیای امروز این چیزها نظیر ندارد. همچنان که خود راه پیمایی اربعین در تاریخ نظیر ندارد، رفتار کریمانه ی شما هم حقیقتاً نظیر و شبیهی ندارد. شما کرامت اسلامی و کرامت عربی را در رفتار خودتان و اعمال خودتان نشان داده اید و همه به عشق سیّدالشهدا (سلام الله علیه) است، به عشق حسین بن علی است؛ از روی عشق و علاقه ای که به امام حسین دارید، پای زائر امام حسین را شست وشو میدهید، بدن او را در خستگی های شدید کمک میکنید، مالش میدهید، به او غذا میدهید، به او جای خواب میدهید، چون زائر حسین است. این عشق به حسین بن علی یک امر استثنائی است؛ شبیه این را در هیچ جا، در هیچ زمان سراغ نداشتیم و نداریم. و امیدواریم خداوند متعال این عشق را در دلهای شما، در دلهای ما روزبه روز افزایش بدهد.
البتّه این توفیقی که شما در این زمینه پیدا کرده اید هم یک رحمتی از سوی پروردگار است به شما؛ این توفیقی که شما به دست آورده اید برای پذیرایی از میهمانان امام حسین (علیه السّلام)، خیلی چیز باارزشی است؛ این نعمت الهی است، این رحمت الهی است، این را هم باید قدر دانست و میدانیم که شماها قدر میدانید.
مطلب دوّم در مورد اصل این راه پیمایی اربعین است که حقیقتاً یک حادثه ی بی نظیری است؛ ما نه فقط در دوران خودمان در دنیا، بلکه در تاریخ هم سراغ نداریم یک چنین اجتماعی، یک چنین حرکتی را هر سال، و هر سال گرم تر از سال قبل اتّفاق بیفتد؛ بی نظیر است. این حرکت حسینی در گسترش معرفت به امام حسین (علیه السّلام) نقش دارد. اربعین با این حرکتی که عمدتاً بین نجف و کربلا در راه پیمایی هر سال به وجود می آید بین المللی شد؛ چشمهای مردم دنیا به این حرکت دوخته شد؛ امام حسین (علیه السّلام) و معرفت حسینی به برکت این حرکت عظیم مردمی بین المللی شد، جهانی شد.
ما امروز احتیاج داریم که حسین بن علی را به دنیا بشناسانیم؛ دنیای دچار ظلم و فساد و دنائت و لئامت، محتاج معرفت آزادگی حسینی و حرّیت حسینی است. امروز مردم دنیا، جوانهای دنیا، ملّتهای بی غرض، برای یک چنین حقیقتی دلهایشان میتپد؛ [اگر] امام حسین (علیه السّلام) به دنیا معرّفی بشود، اسلام معرّفی شده است، قرآن معرّفی شده است. امروز با صدها وسیله علیه اسلام و علیه معارف اسلامی تبلیغ میشود؛ در مقابل این حرکت خصمانه ی جبهه ی کفر و استکبار، حرکت معرفت حسینی میتواند یک تنه سینه سپر کند، بِایستد و حقیقت اسلام را، حقیقت قرآن را به دنیا معرّفی کند. منطق حسین بن علی (علیهما السّلام)، منطق دفاع از حق است، منطق ایستادگی در مقابل ظلم و طغیان و گمراهی و استکبار است. این منطقِ امام حسین است؛ امروز دنیا به این منطق نیازمند است؛ امروز دنیا شاهد حاکمیّت کفر و استکبار و حاکمیّت فساد است، دنیا شاهد حاکمیّت ظلم است؛ این پیام امام حسین، پیام نجات دنیا است؛ حرکت عظیم اربعین این پیام را در دنیا منتشر میکند و به فضل الهی و به حول و قوّه ی الهی و به توفیق الهی، این حرکت بایستی روزبه روز تقویت بشود.
اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد؛ این خون حسین بن علی است که بعد از 1400 سال دارد می جوشد و روزبه روز تازه تر می شود، روزبه روز زنده تر می شود؛ این همان پیام عاشورا است که از حلقوم اباعبدالله و حلقوم زینب کبریٰ(سلام الله علیهما) در نهایت غربت و تنهایی صادر شد و امروز فضای عالم را فرا گرفته است و فرا می گیرد. حسین(علیه السّلام) متعلّق به انسانیّت است؛ ما شیعیان افتخار می کنیم که پیرو امام حسین هستیم، امّا امام حسین فقط متعلّق به ما نیست؛ مذاهب اسلامی، شیعه و سنّی، همه زیر پرچم امام حسین هستند. در این راهپیمایی عظیم حتّی کسانی که متدیّن به اسلام هم نیستند، شرکت می کنند و این رشته ادامه خواهد داشت ان شاء الله؛ این یک آیت عظمایی است که خدای متعال دارد نشان می دهد. در روزگاری که دشمنان اسلام و دشمنان امّت اسلامی با انواع و اقسام ابزارها و وسایل، با پول، با سیاست، با سلاح علیه امّت اسلامی دارند کار می کنند، خداوند متعال ناگهان حادثه ی راهپیماییِ اربعین را این جور عظمت می دهد، این جور جلوه می دهد. این آیت عظمای الهی است، این نشانه ی اراده ی الهی بر نصرت امّت اسلامی است، این نشان می دهد که اراده ی خدای متعال بر نصرت امّت اسلامی تعلّق گرفته است.
مطلب سوّم که به شما برادران عزیز عرض می کنم، این است که این مراسم را هر چه می توانید و هر چه می توانیم، باید پُربارتر و معنوی تر کنیم؛ معنا و مضمون این مراسم را باید روزبه روز بیشتر کنیم؛ اهل فکر، اهل فرهنگ، اهل اقدام فرهنگی و فکری برای این حرکت عظیم بنشینند برنامه ریزی کنند. امروز هدف هر مسلمان باید ایجاد تمدّن اسلامی نوین باشد؛ ما امروز این را می خواهیم. ملّتهای اسلامی ظرفیّتهای عظیمی دارند که اگر از این ظرفیّتها استفاده شود، امّت اسلامی به اوج عزّت خواهد رسید؛ ما باید به این بیندیشیم، به این فکر کنیم؛ ایجاد تمدّن عظیم اسلامی هدف نهایی ما است.
امروز بحمدالله ملّتهای اسلامی بیدار شده اند. ملّت عراق یک ملّت بزرگ است، یک ملّت باعزّت است، یک ملّت بافرهنگ است، یک ملّت با عزم و اراده است. جوانهای عراقی در این قضایای چند سال اخیر نشان دادند که این قدرت را دارند که از ملّتشان و از کشورشان در مقابل توطئه های جهانی محافظت کنند؛ این خیلی باارزش است. جوانهای عراقی توانستند بزرگترین توطئه ی داخلی را که می توانست به جنگ داخلی منتهی بشود، در عراق از بین ببرند و نابود کنند. توطئه ی داعش و تکفیری ها توطئه ی کوچکی نبود؛ پولها خرج کرده بودند، برنامه ها ریخته بودند برای اینکه عراق را که یک کشور اصلی عربی و اسلامی است، تبدیل کنند به میدان جنگ داخلی و شیعه و سنّی را به جان هم بیندازند؛ جوانهای عراقی با فتوای مرجعیّت معظّم عراق توانستند سینه سپر کنند و این توطئه را خنثی کنند؛ این کار کمی نبود، کار کوچکی نبود. ملّت بزرگ عراق می تواند کشور خود را به اوج عزّت برساند؛ این ظرفیّتها بایستی به منصّه ی عمل و ظهور برسد. اگر ظرفیّتهای کشورهای اسلامی -ظرفیّت عراق، ظرفیّت ایران، ظرفیّت کشورهای دیگر منطقه ی غرب آسیا و شمال آفریقا- بر روی هم مجتمع بشود، اگر این ظرفیّتها به هم برسند، این دستها در هم گره بخورند، آن وقت امّت اسلامی نشان خواهد داد که عزّت الهی یعنی چه؛ تمدّن عظیم اسلامی را به جوامع عالَم نشان خواهند داد؛ باید هدف ما این باشد و این راهپیمایی اربعین میتواند یک وسیله ی گویایی برای تحقّق این هدف باشد.
از دَه ها کشور در راهپیمایی اربعین شرکت می کنند و میهمان مردم عراق می شوند، سعی کنیم در این راهپیمایی پیوندهای مستحکم بین برادران مسلمان را بیشتر کنیم؛ پیوند بین عراقی و غیرعراقی، پیوند بین شیعه و سنّی، پیوند بین عرب و فارس و تُرک و کُرد؛ این پیوندها مایه ی سعادت است، این پیوندها آیت رحمت پروردگار است. دشمن سعی در تفرقه دارد که نتوانسته است و به حول و قوّه ی الهی نخواهد توانست. ما -ایران و عراق- 2 ملّت هستیم متّصل به یکدیگر؛ تن های ما، دلهای ما، جانهای ما به یکدیگر متّصل است؛ آنچه این اتّصال را ایجاد کرده است، ایمان بِالله و محبّت به اهل بیت(علیهم السّلام) است، محبّت به حسین بن علی(علیه السّلام) است؛ روزبه روز هم این زیاد خواهد شد ان شاءالله. دشمنان توطئه می کنند امّا توطئه ی دشمنان اثری نخواهد کرد. از شروع انقلاب اسلامی تا امروز 40 سال است که آمریکا و اذناب آمریکا و دستیاران آمریکا و مزدوران آمریکا علیه جمهوری اسلامی نقشه می کشند، فعّالیّت می کنند، پول خرج می کنند، تهدید می کنند، تحریم می کنند؛ به کوری چشم آنها جمهوری اسلامی در این 40 سال از یک نهال باریک تبدیل شده است به یک درخت تناور که «اَصلُها ثابِتٌ وَ فَرعُها فِی السَّماء».(2) ان شاءالله این شعاری(3) که شما می دهید علیه آمریکا، علیه رژیم صهیونیستی، علیه دشمنان و مستکبرین، در آینده ی نه چندان دوری تحقّق پیدا خواهد کرد و ان شاءالله شما موفّق خواهید شد.
من مجدّداً تشکّرات خودم را عرض می کنم و به شما عرض می کنم ملّت ایران با همه ی وجود از شما برادران عزیز عراقی متشکّر است، به خصوص از شما صاحبان مواکب اربعینی؛ ما از صمیم قلب از شماها متشکّریم و این مصرع متنبّی(4) را به یاد می آوریم که «اذا انت اکرمت الکریم مَلَکْته».(5)
والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته
* پی نوشت:
1) در ابتدای این دیدار، حجّت الاسلام احمد مروی (تولیت آستان قدس رضوی) مطالبی بیان کرد. همچنین، تعدادی از موکب داران عراقی و خطبا و شاعران و مدّاحان به ایراد سخن، قرائت شعر و مرثیه و ذکر مصیبت پرداختند.
2) سوره ی ابراهیم، بخشی از آیه ی 24؛ «... ریشه اش استوار و شاخه اش در آسمان است.»
3) شعار «الموت لامریکا» و «الموت لاسرائیل» از سوی حضّار
4) ابوالطّیّب متنبّی (از شاعران بزرگ عرب)
5) اگر شخص کریم را اکرام و احترام کنی، مالک او می شوی.
منبع خبر : خیبر انلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   زیارت   راه پیمایی   زائران   سروده   قرآن کریم   مرثیه   نجف و کربلا   اهل بیت   مراجع تقلید   امام حسین علیه السلام   محتاج   حسین بن علی   موکب داران   حادثه   ایران و عراق   دولت عراق  
اخبار مرتبط
جوانان هلال احمر زائران اربعین را به پایگاه های درمانی راهنمایی می کنند
ایرنا
هر زائر ایرانی اربعین، سفیری برای جمهوری اسلامی باشد
ایرنا
اهمیت پیاده روی اربعین از نگاه استاد حوزه علمیه قم
خبرآنلاین
صحبت های خواندنی استاد انصاریان درباره پیاده روی اربعین
خبرگزاری حوزه
پیش بینی حضور بیش از 3 میلیون ایرانی در مراسم اربعین 98
برنا نیوز
میثاق تاریخی اربعین
رسانیوز
جهانی شدن راهپیمایی اربعین و عشق به حسین؛نیاز شدید به منطق حسین(ع)
صدا و سیما
دل و درِ خانه های عراق به روی زائران باز است
خوزنیوز
استاندار کربلا: ملت ایران و عراق یکی است/ در خانه های عراق به روی زائران باز است
فارس
تاریخچه زیارت اربعین و روایات معصومین(ع) درباره آن
ایکنا
تیم راه انداز مراکز درمانی هلال احمر در اربعین به عراق اعزام می شود
ایرنا
تابستان داغ و نظم تازه منطقه ای/ کارگر حقوق ندارد؟
مشرق نیوز
نهضت موکب داران
مشرق نیوز
مسوولان حتی در راهرو های سازمان ملل با جرثومه های فساد رو به رو نشوند
رسانیوز
اربعین مظهر قدرت ایران و عراق است
برنا نیوز
بازتاب دیدار جمعی از موکب داران عراقی با مقام معظم رهبری
رسانیوز
ادای احترام موکب داران عراقی به بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران
شبکه الکوثر
اتحاد امروز ملت ایران و عراق در طول تاریخ بی سابقه بوده است
مهر نیوز
حرکت اربعین حسینی در هیچ نقطه جهان نظیر ندارد
خبرگزاری حوزه
پیوندعمیق ایران و عراق از برکات حرم های اهل بیت(ع) در دو کشور است/ پیش بینی حضور 3 میلیون زائر ایرانی در عراق
خبرگزاری حوزه
از صمیم قلب خودم و ملت ایران از شما موکب داران تشکر می کنم
تیتر شهر
رهبر معظم انقلاب در مراسم تقدیر از مهمان نوازی موکب داران عراقی: راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است/ راهپیمایی اربعین می تواند زمینه‎ساز تحقق هدف نهایی «ایجاد تمدن نوین اسلامی» شود
اخرین نیوز
رهبر معظم انقلاب: راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است
پایگاه وارث
رهبر انقلاب: رفتار موکب داران اربعین در دنیا نظیر ندارد
فرارو
راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است/ جوانان عراقی در خنثی کردن توطئه داعش و جنگ داخلی از خود قدرت نشان دادند
شیرازه
رهبر انقلاب: اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد/ جان و دل ملت ایران و عراق به یکدیگر متصل است
صبح تهران
اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد/ این عشق به حسین بن علی یک امر استثنائی است
شهدای ایران
چشم های مردم جهان به راهپیمایی اربعین دوخته شده
عقیق
ایجاد تمدن اسلامی هدف نهایی ما است
خرداد نیوز
دنیای امروز که گرفتار ظلم و فساد و پستی شده، نیازمند معرفت آزادگی حسینی است
نامه نیوز
راه پیمایی اربعین در تاریخ نظیر ندارد
اعتدال
رهبر انقلاب: راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است
پانا
رهبر معظم انقلاب:ایجاد تمدن اسلامی هدف نهایی ما است/مراسم اربعین را باید هرچه می توانیم پُربارتر برگزار کنیم
روز نو
راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است
میزان
اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد/ از صمیم قلب خودم و ملت ایران از شما موکب داران تشکر می کنم/ راهپیمایی اربعین می تواند زمینه‎ساز تحقق هدف نهایی «ایجاد تمدن نوین اسلامی» شود
598
قدردانی رهبر انقلاب از موکب داران اربعین
صدا و سیما
رهبر انقلاب: رفتار موکب داران در دنیا نظیر ندارد
تابناک
عشق به امام حسین (ع) استثنائی است/ از صمیم قلب خودم و ملت ایران از موکب داران تشکر می کنم
پایداری ملی
رهبر انقلاب: اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد
پارسینه
رهبر معظم انقلاب: اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد/ رفتار موکب داران اربعین در دنیا نظیر ندارد/ ایجاد تمدن اسلامی هدف نهایی ما است؛ راه پیمایی اربعین میتواند یک وسیله برای تحقق این هدف باشد
انتخاب
اخبار مرتبط
bltایرنا : جوانان هلال احمر زائران اربعین را به پایگاه های درمانی راهنمایی می کنند
bltایرنا : هر زائر ایرانی اربعین، سفیری برای جمهوری اسلامی باشد
bltخبرآنلاین : اهمیت پیاده روی اربعین از نگاه استاد حوزه علمیه قم
bltخبرگزاری حوزه : صحبت های خواندنی استاد انصاریان درباره پیاده روی اربعین
bltبرنا نیوز : پیش بینی حضور بیش از 3 میلیون ایرانی در مراسم اربعین 98
bltرسانیوز : میثاق تاریخی اربعین
bltصدا و سیما : جهانی شدن راهپیمایی اربعین و عشق به حسین؛نیاز شدید به منطق حسین(ع)
bltخوزنیوز : دل و درِ خانه های عراق به روی زائران باز است
bltفارس : استاندار کربلا: ملت ایران و عراق یکی است/ در خانه های عراق به روی زائران باز است
bltایکنا : تاریخچه زیارت اربعین و روایات معصومین(ع) درباره آن
bltایرنا : تیم راه انداز مراکز درمانی هلال احمر در اربعین به عراق اعزام می شود
bltمشرق نیوز : تابستان داغ و نظم تازه منطقه ای/ کارگر حقوق ندارد؟
bltمشرق نیوز : نهضت موکب داران
bltرسانیوز : مسوولان حتی در راهرو های سازمان ملل با جرثومه های فساد رو به رو نشوند
bltبرنا نیوز : اربعین مظهر قدرت ایران و عراق است
bltرسانیوز : بازتاب دیدار جمعی از موکب داران عراقی با مقام معظم رهبری
bltشبکه الکوثر : ادای احترام موکب داران عراقی به بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران
bltمهر نیوز : اتحاد امروز ملت ایران و عراق در طول تاریخ بی سابقه بوده است
bltخبرگزاری حوزه : حرکت اربعین حسینی در هیچ نقطه جهان نظیر ندارد
bltخبرگزاری حوزه : پیوندعمیق ایران و عراق از برکات حرم های اهل بیت(ع) در دو کشور است/ پیش بینی حضور 3 میلیون زائر ایرانی در عراق
bltتیتر شهر : از صمیم قلب خودم و ملت ایران از شما موکب داران تشکر می کنم
bltاخرین نیوز : رهبر معظم انقلاب در مراسم تقدیر از مهمان نوازی موکب داران عراقی: راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است/ راهپیمایی اربعین می تواند زمینه‎ساز تحقق هدف نهایی «ایجاد تمدن نوین اسلامی» شود
bltپایگاه وارث : رهبر معظم انقلاب: راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است
bltفرارو : رهبر انقلاب: رفتار موکب داران اربعین در دنیا نظیر ندارد
bltشیرازه : راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است/ جوانان عراقی در خنثی کردن توطئه داعش و جنگ داخلی از خود قدرت نشان دادند
bltصبح تهران : رهبر انقلاب: اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد/ جان و دل ملت ایران و عراق به یکدیگر متصل است
bltشهدای ایران : اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد/ این عشق به حسین بن علی یک امر استثنائی است
bltعقیق : چشم های مردم جهان به راهپیمایی اربعین دوخته شده
bltخرداد نیوز : ایجاد تمدن اسلامی هدف نهایی ما است
bltنامه نیوز : دنیای امروز که گرفتار ظلم و فساد و پستی شده، نیازمند معرفت آزادگی حسینی است
bltاعتدال : راه پیمایی اربعین در تاریخ نظیر ندارد
bltپانا : رهبر انقلاب: راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است
bltروز نو : رهبر معظم انقلاب:ایجاد تمدن اسلامی هدف نهایی ما است/مراسم اربعین را باید هرچه می توانیم پُربارتر برگزار کنیم
bltمیزان : راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است
blt598 : اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد/ از صمیم قلب خودم و ملت ایران از شما موکب داران تشکر می کنم/ راهپیمایی اربعین می تواند زمینه‎ساز تحقق هدف نهایی «ایجاد تمدن نوین اسلامی» شود
bltصدا و سیما : قدردانی رهبر انقلاب از موکب داران اربعین
bltتابناک : رهبر انقلاب: رفتار موکب داران در دنیا نظیر ندارد
bltپایداری ملی : عشق به امام حسین (ع) استثنائی است/ از صمیم قلب خودم و ملت ایران از موکب داران تشکر می کنم
bltپارسینه : رهبر انقلاب: اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد
bltانتخاب : رهبر معظم انقلاب: اربعین جهانی شد و جهانی تر هم خواهد شد/ رفتار موکب داران اربعین در دنیا نظیر ندارد/ ایجاد تمدن اسلامی هدف نهایی ما است؛ راه پیمایی اربعین میتواند یک وسیله برای تحقق این هدف باشد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.