برپایی 8 موکب دانشجویی در شلمچه و چذابه

برپایی 8 موکب دانشجویی در شلمچه و چذابه
مسئول ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان خوزستان گفت: امسال هشت موکب دانشجویی از دانشگاه های خوزستان در مرز های شلمچه و چذابه برپا می شوند و به زائران حسینی خدمت رسانی می کنند.
برپایی 8 موکب دانشجویی در شلمچه و چذابه

به گزارش «شیعه نیوز»، ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان خوزستان، هر ساله و در ایام اربعین، اقدام به برپایی موکب هایی در مسیر پیاده روی زائران حسینی که از این استان تردد دارند، می کند. این ستاد سال گذشته، حدود شش موکب دانشجویی برای خدمت رسانی به زائران برپا کرد و به حدود 200 خادم ویژه از دانشگاه های مختلف، آموزش های لازم را ارائه کرد تا در موکب ها فعالیت داشته باشند اما امسال تعداد موکب های دانشجویی خوزستان افزایش داشته و به هشت مورد رسیده و قرار است فعلا طی دوره ای سه روزه به 150 دانشجو به عنوان خادم ویژه، آموزش های لازم برای فعالیت در موکب ها ارائه شود.
فعالیت این موکب ها از دو هفته پیش از اربعین حسینی آغاز می شود و تا چند روز پس از این ایام ادامه دارد. برای اطلاع از برنامه های این ستاد به گفتگو با عظیم ناصرپور، مسئول ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان خوزستان پرداختیم. مسئول ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان خوزستان در این باره به خبرنگار خبرگزاری دانشجو می گوید: موکب های ستاد اربعین بسیج دانشجویی خوزستان امسال نیز طبق روال هر ساله برپا می شوند و هنوز تعداد قطعی این موکب ها مشخص نشده و فقط برنامه های فعالیت هشت موکب دانشجویی مشخص شده است.

ناصرپور می افزاید: این موکب ها در مناطق مرزی مختلف از جمله چذابه و شلمچه برپا می شود به طوری که موکب دانشگاه های دزفول در مرز چذابه و موکب دانشگاه های خرمشهر در مرز شلمچه و دانشگاه های آبادان نیز در شلمچه فعالیت خواهند داشت و موکب دانشگاه های بهبهان در مرز چذابه و دو موکب دانشگاه آزاد خوزستان نیز در مرز های شلمچه و چذابه برپا می شود.

وی ادامه می دهد: موکب دانشگاه فرهنگیان نیز در اندیمشک برپا می شود چرا که اندیمشک در ورودی استان خوزستان واقع شده و زائرانی که از استان های دیگر به خوزستان می آیند، می توانند در این موکب حضور پیدا کنند و ظرفیت اسکان این موکب و موکب های اطراف آن حدود یک هزار نفر است و به عنوان توقفگاهی برای زائران در نظر گرفته شده است.

ستاد اربعین بسیج دانشجویی خوزستان در مسیر عراق، موکبی نخواهد داشت
مسئول ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان خوزستان اظهار می کند: ستاد اربعین بسیج دانشجویی خوزستان در مسیر عراق، موکبی نخواهد داشت و تمام انرژی و ظرفیت نیرو های این ستاد در داخل استان به کار گرفته می شود.

وی می گوید: برنامه ریزی شده تا نیرو های دانشجویی شهرستان هایی که در آن ها موکب برپا نمی شود، ساماندهی شوند و در این هشت موکب دانشجویی به زائران حسینی خدمت رسانی کنند و قرار است نوعی ترمینال خاص دانشجویی برای بازگشت زائران در این موکب ها برپا کنیم و هدف ما خدمت رسانی به مردم است.
//جزئیات فعالیت ستاد اربعین بسیج دانشجویی خوزستان در مناطق مرزی / برپایی 8 موکب در شلمچه و چذابه

ناصرپور با بیان اینکه ستاد اربعین بسیج دانشجویی خوزستان سال گذشته به صورت متمرکز در مرز چذابه فعالیت داشت، ابراز می کند: قصد داریم در اربعین 98، هر دو مرز خوزستان را پوشش دهیم و خدمات فرهنگی و آموزشی به دانشجویان ارائه دهیم و مدیریت این برنامه ها برعهده بسیج دانشجویی استان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تعداد زائرانی که در این موکب های دانشجویی پذیرای آنان خواهیم بود قابل پیش بینی نیست، اما قطعا بیش از دو هزار نفر خواهند بود، خاطرنشان کرد: بنا داریم امسال در موکب های دانشجویی استان خدمات متنوعی به زائران ارائه دهیم. در سال های گذشته این موکب ها به وسیله داربست برپا می شدند، اما امسال موکب های مرز چذابه و شلمچه با سازه برپا می شوند.

150 خادم ویژه برای فعالیت در موکب های دانشجویی خوزستان آموزش می بینند
مسئول ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان خوزستان اشاره می کند: قرار است طی دوره ای سه روزه به حدود 150 دانشجو آموزش دهیم تا به عنوان خادم ویژه در موکب ها دانشجویی خوزستان فعالیت داشته باشند، اما احتمال دارد تعداد این خادم ها افزایش پیدا کند و احتمال می دهیم بیش از 800 خادم از دانشگاه های مختلف استان آموزش ببینند و در موکب ها به خدمت رسانی به زائران حسینی بپردازند.

وی یادآور می شود: موکب های دانشجویی استان خوزستان تا چند روز پس از اربعین به فعالیت خود ادامه می دهند، اما در صورت نیاز، فعالیت این موکب ها تمدید می شود و برای مدت زمان بیشتری به زائران خدمت می کنند.
//جزئیات فعالیت ستاد اربعین بسیج دانشجویی خوزستان در مناطق مرزی / برپایی 8 موکب در شلمچه و چذابه

ناصرپور ادامه می دهد: محدودیتی برای اسکان زائران اربعین حسینی نداریم و در مرز های شلمچه و چذابه بدون هیچ محدودیت تعدادی می توانیم به زائران اسکان دهیم.

وی اظهار می کند: بودجه موکب های دانشجویی استان خوزستان که در مناطق مذکور برپا می شوند از محل کمک های دانشجویی و حمایت های دانشگاهی و کمک های مواکب شهرستانی تامین می شود و این مجموعه ها با همکاری یکدیگر در تلاش برای ایجاد شرایطی مناسب در راستای خدمت رسانی بی نقص مواکب دانشجویی به زائران حسینی هستند.

در هر دانشگاه یک موکب برپا می شود
مسئول ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان خوزستان بیان می کند: در این موکب ها قرار است خدمات خاصی همچون مهدکودک مرزی به زائران ارائه دهیم و کادر پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی استان نیز در موکب ها حضور خواهند داشت و به مردم خدمت رسانی می کنند.

وی ادامه می دهد: ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان خوزستان در راستای خدمت رسانی بهتر به زائران دانشجو، امسال طرحی به سازمان بسیج دانشجویی ارائه داد و این طرح به صورت ملی به دانشگاه ها ابلاغ شد و بر مبنای آن قرار شد در هر دانشگاه یک موکب برپا شود تا روند اعزام کاروان های دانشجویی را ساماندهی کند و در زمینه ارائه آموزش های لازم به دانشجویان و اهدای بسته های فرهنگی و جابجایی زائران دانشجو به نقاط مرزی و... فعالیت داشته باشد و هدف از آن، حضور حداکثری دانشجویان در این راه پیمایی بزرگ است.
//جزئیات فعالیت ستاد اربعین بسیج دانشجویی خوزستان در مناطق مرزی / برپایی 8 موکب در شلمچه و چذابه

ناصرپور می افزاید: برپایی این موکب ها زمینه ای را فراهم می کند تا دانشجویان ورودی جدید نیز با این روال و برنامه های بسیج دانشجویی آشنا شوند و ارتباطی موثر بین آنان و بسیج دانشجویی دانشگاه برقرار شود.

وی با بیان اینکه تعداد دانشجویان اعزامی دانشگاه های خوزستان هنوز مشخص نیست، تصریح می کند: ساماندهی اعزام های دانشجویی به اربعین یکی دیگر از فعالیت های این ستاد بوده و با توجه به محدودیتی که برای کاروان های اعزامی دانشگاه ها در نظر گرفته شده، زمینه ای را فراهم کرده ایم تا گروه های دانشجویی به اربعین اعزام شوند و از طریق فراخوانی دانشجویان متقاضی اعزام به اربعین را در موکب های دانشجویی ثبت نام کنیم و گروه های چند نفره ای تشکیل دهیم و برای آنان، مسئول انتخاب کنیم و زمینه را برای اعزام آنان فراهم کنیم تا محدودیت های موجود مانع حضور آنان در این پیاده روی نشود. البته قرار شده روسای دانشگاه ها از این گروه ها حمایت های خاصی داشته باشند.


کلیدواژه های این خبر
عراق   دزفول   خوزستان   آبادان   خرمشهر   انرژی   ترمینال   روزه   اربعین حسینی   شلمچه   مناطق مرزی   زائران   بهبهان   مرز چذابه   چذابه   موکب   مسیر پیاده روی   بازگشت زائران اربعین   فرهنگی   دانشگاه   پیش بینی   بسیج دانشجویی   دانشگاه فرهنگیان  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «شیعه نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
روند عادی صادرات کالای غیرنفتی از مرز تجاری چذابه ادامه دارد
ایرنا
فعالیت 2500 موکب ایرانی در ایام اربعین/ اسکان 25 تا 30 هزار زائر در صحن عقیله بنی هاشم(ع)
شبستان
انتخاب شهردار معنوی "چذابه" در ایام اربعین
ایسنا
مرز چذابه و شلمچه از 17 مهر بر روی کامیون های حامل بار بسته می شود
ایرنا
موکب بسیج دانشحویی شهرستان دزفول در مرز چذابه برپا می شود
خبرگزاری دانشجو
برپایی موکب اتباع خارجی در مرز شلمچه آغاز شد
ایرنا
کاروان اربعین از منطقه آزاد اروند راهی کربلا می شود
ایرنا
بانوان خوزستانی با برپایی موکب به زایران کربلا خدمت رسانی می کنند
ایرنا
عبور زائران خارجی از طریق پایانه مرزی شلمچه امکان پذیر است
تسنیم
استقرار 17 جایگاه سیار سوخت رسانی در خروجی مرزهای مهم
ایران آنلاین
استقرار 17 جایگاه سیار سوخت رسانی در خروجی های مهم مرزی غرب کشور
آریا
واقعه بزرگ مذهبی فرهنگی را در مرزهای شلمچه و چذابه رقم می زنیم
مهر نیوز
موکبهای اربعین در خوزستان از 12مهر پذیرای زائران هستند
ایرنا
استقرار 4 فروند بالگرد در قرارگاه‎های مرزی برای اربعین
شبستان
جاده های منتهی به شلمچه و چذابه برای تردد زائران اربعین مشکل دارند
ایرنا
خوزستان در ایام اربعین میزبان زائران 97 کشور است
ایرنا
چهار پایانه مرزی کشور برای تردد زائران اربعین آماده شدند
ایرنا
ظرفیت پلیس راه در ایام اربعین افزایش می یابد
ایرنا
ظرفیت پلیس راه برای اربعین حسینی افزایش می یابد
مهر نیوز
حمل و نقل هوایی ،زمینی و ریلی برای جا به جایی زائران اربعین ساماندهی شد
ایرنا
وزیر راه و شهرسازی از مرز شلمچه بازدید کرد
ایرنا
شرایط حضور دانشجویان مشمول سربازی در پیاده روی اربعین 98 + جزئیات
تسنیم
بلیت اتوبوس برای سفرهای اربعین چقدر می شود؟
خبرآنلاین
جزئیات فعالیت ستاد اربعین بسیج دانشجویی خوزستان در مناطق مرزی / هشت موکب در شلمچه و چذابه برپا می شود
خبرگزاری دانشجو
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه شنبه تا صبح چهارشنبه
ایرنا
54 هزار خوزستانی در سامانه سماح نام نویسی کردند
تسنیم
خوزستان اربعین امسال 60 موکب در خاک عراق برپا می کند
ایرنا
60 موکب اربعین خوزستان در عراق مستقر می شوند
مهر نیوز
اهواز|زائران خارجی باید مورد تکریم خادمان اربعین حسینی قرار گیرند
تسنیم
مهم و خواندنی تا اربعین
صدا و سیما
خودروهای ورودی زائران خارجی ملزم به رعایت موارد ایمنی باشند
خوزنیوز
اهواز|آمار تردد زائران ایرانی و خارجی اربعین حسینی + جدول
تسنیم
مرز مهران چه شرایط جدیدی برای جابجایی زائران دارد؟/ اندیمشک، همدان و کرمانشاه آماده بازگشت زائران باشند
باشگاه خبرنگاران
شرایط جدید جابجایی زائران در مرز مهران/ اندیمشک، همدان و کرمانشاه آماده بازگشت زائران باشند
تسنیم
خودروهای ورودی زائران خارجی ملزم به رعایت موارد ایمنی باشند
ایرنا
بازگشت زائران اربعین با ترافیک سنگین در جاده های کشور همراه خواهد شد
ایرنا
زائران اربعین ثبت نام در سامانه سماح را به کافی نت ها نسپارند
ایرنا
محدودیتی برای برپایی مواکب اربعین در خوزستان وجود ندارد
ایرنا
اعزام 100 مبلغ به مرزهای شلمچه و چذابه در ایام اربعین
خبرگزاری حوزه
1700 شهروند استان یزد به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی می کنند
ایرنا
اخبار مرتبط
bltایرنا : روند عادی صادرات کالای غیرنفتی از مرز تجاری چذابه ادامه دارد
bltشبستان : فعالیت 2500 موکب ایرانی در ایام اربعین/ اسکان 25 تا 30 هزار زائر در صحن عقیله بنی هاشم(ع)
bltایسنا : انتخاب شهردار معنوی "چذابه" در ایام اربعین
bltایرنا : مرز چذابه و شلمچه از 17 مهر بر روی کامیون های حامل بار بسته می شود
bltخبرگزاری دانشجو : موکب بسیج دانشحویی شهرستان دزفول در مرز چذابه برپا می شود
bltایرنا : برپایی موکب اتباع خارجی در مرز شلمچه آغاز شد
bltایرنا : کاروان اربعین از منطقه آزاد اروند راهی کربلا می شود
bltایرنا : بانوان خوزستانی با برپایی موکب به زایران کربلا خدمت رسانی می کنند
bltتسنیم : عبور زائران خارجی از طریق پایانه مرزی شلمچه امکان پذیر است
bltایران آنلاین : استقرار 17 جایگاه سیار سوخت رسانی در خروجی مرزهای مهم
bltآریا : استقرار 17 جایگاه سیار سوخت رسانی در خروجی های مهم مرزی غرب کشور
bltمهر نیوز : واقعه بزرگ مذهبی فرهنگی را در مرزهای شلمچه و چذابه رقم می زنیم
bltایرنا : موکبهای اربعین در خوزستان از 12مهر پذیرای زائران هستند
bltشبستان : استقرار 4 فروند بالگرد در قرارگاه‎های مرزی برای اربعین
bltایرنا : جاده های منتهی به شلمچه و چذابه برای تردد زائران اربعین مشکل دارند
bltایرنا : خوزستان در ایام اربعین میزبان زائران 97 کشور است
bltایرنا : چهار پایانه مرزی کشور برای تردد زائران اربعین آماده شدند
bltایرنا : ظرفیت پلیس راه در ایام اربعین افزایش می یابد
bltمهر نیوز : ظرفیت پلیس راه برای اربعین حسینی افزایش می یابد
bltایرنا : حمل و نقل هوایی ،زمینی و ریلی برای جا به جایی زائران اربعین ساماندهی شد
bltایرنا : وزیر راه و شهرسازی از مرز شلمچه بازدید کرد
bltتسنیم : شرایط حضور دانشجویان مشمول سربازی در پیاده روی اربعین 98 + جزئیات
bltخبرآنلاین : بلیت اتوبوس برای سفرهای اربعین چقدر می شود؟
bltخبرگزاری دانشجو : جزئیات فعالیت ستاد اربعین بسیج دانشجویی خوزستان در مناطق مرزی / هشت موکب در شلمچه و چذابه برپا می شود
bltایرنا : مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه شنبه تا صبح چهارشنبه
bltتسنیم : 54 هزار خوزستانی در سامانه سماح نام نویسی کردند
bltایرنا : خوزستان اربعین امسال 60 موکب در خاک عراق برپا می کند
bltمهر نیوز : 60 موکب اربعین خوزستان در عراق مستقر می شوند
bltتسنیم : اهواز|زائران خارجی باید مورد تکریم خادمان اربعین حسینی قرار گیرند
bltصدا و سیما : مهم و خواندنی تا اربعین
bltخوزنیوز : خودروهای ورودی زائران خارجی ملزم به رعایت موارد ایمنی باشند
bltتسنیم : اهواز|آمار تردد زائران ایرانی و خارجی اربعین حسینی + جدول
bltباشگاه خبرنگاران : مرز مهران چه شرایط جدیدی برای جابجایی زائران دارد؟/ اندیمشک، همدان و کرمانشاه آماده بازگشت زائران باشند
bltتسنیم : شرایط جدید جابجایی زائران در مرز مهران/ اندیمشک، همدان و کرمانشاه آماده بازگشت زائران باشند
bltایرنا : خودروهای ورودی زائران خارجی ملزم به رعایت موارد ایمنی باشند
bltایرنا : بازگشت زائران اربعین با ترافیک سنگین در جاده های کشور همراه خواهد شد
bltایرنا : زائران اربعین ثبت نام در سامانه سماح را به کافی نت ها نسپارند
bltایرنا : محدودیتی برای برپایی مواکب اربعین در خوزستان وجود ندارد
bltخبرگزاری حوزه : اعزام 100 مبلغ به مرزهای شلمچه و چذابه در ایام اربعین
bltایرنا : 1700 شهروند استان یزد به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی می کنند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.