مخبر - 1398/06/27 - بیوگرافی مهدی صبایی؛ از رامین بدون شرح تا قاسم در دلدادگان

بیوگرافی مهدی صبایی؛ از رامین بدون شرح تا قاسم در دلدادگان
بیوگرافی مهدی صبایی: مهدی صبایی بازیگر متولد 22 مرداد 1345 در کرمانشاه است. وی از سال 1375 تا کنون به بازیگری در سینما، تئاتر و تلویزیون مشغول است. او متاهل است و یک فرزند به نام علی دارد.
بیوگرافی مهدی صبایی؛ از رامین بدون شرح تا قاسم در دلدادگان

بیوگرافی کامل مهدی صبایی
ستاره | سرویس چهره ها - مهدی صبایی در مجموعه تلویزیونی «بدون شرح» در نقش رامین رحمتی حضور داشت و این نقش او، راهی شد برای محبوب شدنش. همچنین مهدی صبایی در فیلم جنجالی «قلاده های طلا» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی ایفای نقش کرده است. در ادامه با بیوگرافی مهدی صبایی و فعالیت های او آشنا خواهید شد.
بیوگرافی مهدی صبایی مهدی صبایی بازیگر متولد 22 مرداد 1345 در کرمانشاه و در محله ی چهار راه مختاری است. او بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است اما اما مردم بیشتر او را در سریال های تلویزیونی دیده و می شناسند. صبایی دارای مدرک فوق دیپلم اتومکانیک است.
شروع فعالیت مهدی صبایی فعالیتش را از سال 1375 شروع کرد. اولین تجربه اش در سینما با فیلم سلطان اثر مسعود کیمیایی در سال 1375 بود. بیوگرافی کامل مهدی صبایی ازدواج مهدی صبایی مهدی صبایی متاهل است و یک فرزند پسر به نام علی دارد. بزرگترین آرزوی مهدی صبایی مهدی صبایی از بزرگترین آرزویش می گوید: "بزرگ ترین آرزویم این است که تا لحظه مرگم، حالا نمی دانم خدا چه قدر به من عمر می دهد، به آن امنیت خاطر و آرامشی که می خواهم برسم. مهم تر از همه اینکه محبت مردم از من دریغ نشود و توانایی آن را داشته باشم که انگیزه و نیت مردم را در کارهایم برآورده کنم. " مهدی صبایی نقش ها و بازی های متفاوت مهدی صبایی از حضورش در سینما و تلویزیون و نقش هایی که قبول می کند گفته است که: "بعد از اولین بازی ام در تلویزیون، تصمیم گرفتم در هر کاری که حضور پیدا می کنم نکته مهم و اساسی، کیفیت و جنس کاراکتری باشد که برای بازی به من پیشنهاد می شود. باید نقش، شخصیت جذابی داشته باشد که در من بازیگر ایجاد انگیزه کند تا نقش را جلوی دوربین به نمایش در بیاورم. "
مهدی صبایی در سریال از سرنوشت سریال «از سرنوشت» به تهیه کنندگی اکبر تحویلیان داستان زندگی دو کودک پرورشگاهی از دوران کودکی تا نوجوانی و فراز و نشیب های زندگی آن هاست که یکی از نقش های این مجموعه بر عهده مهدی صبایی است. بهترین اثرش از نظر خودش همه کارهام به نحوی خاطره شدند. فرقی نمی کند، برای هر کدامشان زحمت زیادی کشیدم. پس فرقی برایم نمی کنند.
در مورد کارگردانی هم دوست دارم با کارگردانانی کار کنم که تا به حال با من کار نکرده اند. بیوگرافی کامل مهدی صبایی مهدی صبایی از دلتنگی و الگو در زندگی می گوید دلتنگی اصلاً از وابستگی می آید. من هم سعی می کنم که وابسته نباشم که دلتنگ کسی نشوم. در مورد الگو در زندگی باید بگویم که بله دارم، اما در بازی الگویی را مد نظرم نگرفتم. ورزش و فوتبال مهدی صبایی به ورزش و به خصوص فوتبال علاقه دارد و مدت هاست در تیم فوتبال هنرمندان حضور دارد و ده ها بازی خیریه نیز با این تیم انجام داده است. مهدی صبایی و پویا امینی

مهدی صبایی و پویا امینی


فعالیت های مهدی صبایی کار های تلویزیونی
  1377؛ روزگار جوانی به کارگردانی اصغر توسلی؛ پخش از شبکه تهران 1378؛ این زمینی ها به کارگردانی مسعود شاه محمدی؛ پخش از شبکه تهران در 36 قسمت به عنوان بازیگر مهمان 1379؛ آوایی در گلستان به کارگردانی رامین لباسچی؛ پخش از شبکه1، 1379؛ دختران به کارگردانی اصغر توسلی؛ پخش از شبکه تهران در 38 قسمت 1380؛ عشق سال های جنگ؛ به کارگردانی علی بهادر پخش از شبکه 3 در 13 قسمت 1381؛ بدون شرح به کارگردانی مهدی مظلومی؛ پخش از شبکه 3 در 109 قسمت 1382؛ بانکی ها به کارگردانی مهدی مظلومی؛ پخش ازشبکه 2 در 90 قسمت 1382؛ مسافر پردردسر به کارگردانی شاهرخ حمیدی مقدم؛ پخش از شبکه سحر در 13 قسمت 1383؛ قدرت به کارگردانی صادق هاتفی؛ پخش از شبکه 2 در 13 قسمت 1384؛ کلانتری 99 به کارگردانی سعید عالم زاده؛ پخش از شبکه تهران در 60 قسمت 1386؛ روزگار قریب به کارگردانی کیانوش عیاری؛ پخش از شبکه 3 در 36 قسمت 1386؛ پاتوق به کارگردانی شاهین باباپور؛ پخش از شبکه 1 در 67 قسمت 1387؛ آینه های نشکن به کارگردانی جواد اردکانی؛ پحش از شبکه 1 در 28 قسمت 1387؛ مسافر زمان 2 به کارگردانی مسعود نوابی پخش از شبکه 2 در 20 قسمت 1387؛ قرارگاه مسکونی به کارگردانی جواد رضویان؛ پخش در نوروز از شبکه تهران؛ 15 قسمت 1389؛ تلنگر به کارگردانی محمد درمنش؛ پخش از شبکه 1 در 30 قسمت 1390؛ تا رهایی به کارگردانی حسین تبریزی؛ پخش از شبکه 1 در 13 قسمت 1391؛ بیدارباش احمد کاوری؛ پخش از شبکه 1 در 14 قسمت 1391؛ خداحافظ بچه به کارگردانی منوچهر هادی؛ پخش در ماه رمضان از شبکه 3 در 27 قسمت 1392؛ دولت مخفی به کارگردانی عبدالحسن برزیده و راما قویدل پخش از شبکه 2 در 32 قسمت 1393؛ زمستان گرم به کارگردانی رسول صانعی؛ پخش از شبکه تهران در 10 قسمت 1394؛ میکائیل به کارگردانی سیروس مقدم؛ پخش از شبکه 1 در 19 قسمت 1394؛ معمای شاه به کارگردانی محمدرضا ورزی؛ پخش از شبکه 1 در95 قسمت /در نقش گروهبان منفرد 1395؛ پرستاران به کارگردانی علیرضا افخمی و شهرام شاه حسینی؛ پخش از شبکه 1/بازیگر مهمان در فصل اول 1396؛ دلدادگان به کارگردانی منوچهر هادی؛ پخش از شبکه 3 در 60 قسمت 1397؛ بهترین نقش زندگی به کارگردانی محسن دامادی؛ پخش از شبکه 3 در 7 قسمت
مهدی صبایی در سریال روزگار جوانی

مهدی صبایی در سریال روزگار جوانی در کنار نصراله رادش و کیهان ملکی

تله فیلم ها
 • الفبا (تله فیلم)
 • بوی باران (تله فیلم)
 • ساعت یک نیمه شب (تله فیلم)

کار های سینمایی
 • ماهورا (1395)
 • دخترعمو و پسرعمو (1395)
 • رنج و سرمستی (1392)
 • قلاده های طلا (1390)
 • روز سوم (1385)
 • مرسدس (1376)
 • سلطان (1375)
 • شیر های جوان (1378)
 • تب
 • رئیس
 • مزاحم
 • شیفته
بیوگرافی کامل مهدی صبایی
مصاحبه با مهدی صبایی در پایان برای آشنایی بیشتر با مهدی صبایی می توانید مصاحبه ای کوتاه با ایشان را بخوانید.


چه انگیزه ای باعث شد که سراغ رشته هنر های نمایشی رفتید؟
اصولاً من آدم پر تحرکی هستم و بیشتر دنبال ورزش بودم. شاید از کودکی علاقه ام به هنر باعث شد که وارد حرفه بازیگری شوم.


دوست داشتید چه نقشی را بازی کنید که بازی نکرده اید؟
همان نقشی را که تا به حال بازی نکرده ام.
آیا بوده بعد از سال ها از نحوه بازی در فیلمی خجالت بکشید؟
نه، به هیچ عنوان. خوب یا بد، چیزی بوده که گذشته و تمام شده. نه خجالت داره نه غصه.
کدام یک از این کار هایی را که بازی کردید، بیشتر دوست دارید و برایتان خاطره شده؟
همه به نحوی خاطره شدند. فرقی نمی کنند. برای هر کدامشان زحمت زیادی کشیدم. پس فرقی برایم نمی کنند.


به نظر شما رابطه مردم با سینما بهتر است یا تلویزیون؟
با تلویزیون و البته ماهواره!
به نظر شما بازیگران ما چه قدر به مبانی نظری بازیگری تسلط دارند؟
من فکر می کنم تفاوت بازیگری که تحصیلات آکادمیک دارد با بازیگری که از در پشتی آمده شاید 12 جلد کتاب باشد! چون متأسفانه سیستم آموزشی بسیار ضعیف است و در نهایت محدودیت ها باعث می شود که ضعف آموزشی خودش را بروز دهد تا ما شاهد تکرار نقش ها و بازی ها باشیم!
در بازیگری الگوی خاصی داشتید؟
در رفتار، بله، اما در بازی خیر.

چرا؟
به دلیل اینکه ظرفیت محدودیت ها زیادتر از توقعات مردم شده و فکر می کنم که این خطر، فرهنگ ما را تهدید می کند که یک سری سریال ها که ارزش فرهنگی ندارد جایگزین سریال های خوب ما مثل امام علی (ع)، هزاردستان، ابوعلی سینا و سربداران شده است. جای سریال های فاخری که در طول این سال ها ساخته شده بسیار کم است و متأسفانه سرعت ساخت سریال باعث شده که هویت اصلی سریال ها و داستان های ایرانی تحت الشعاع سریال های ماهواره ای قرار بگیرد.

سوپر استار از دید مهدی صبایی کیست و آیا او هم دغدغه سوپر استار شدن را دارد؟
در یک مقطع خاص علاقه شدید مردم به یک انسان، آن انسان را تبدیل به سوپر استار می کند که این لقب، بیشتر برای هنرمندان استفاده می شود و معمولاً تاریخ نشان داده است که یک طلوع دارد و یک غروب و در مورد خودم هم باید بگویم من سعی می کنم بعد از ده پانزده سال کار بازیگری، بیشتر کار خوب انجام بدهم و خیلی دغدغه ستاره شدن ندارم و فکر می کنم اکثر بازیگران همسن و سال من هم این گونه باشند.
نظرتان در مورد افزایش دستمزد بازیگران که این روز ها به موضوع داغی هم تبدیل شده، چیست؟
موافقم. وقتی در این روزگار، همه چیز تجارت شده، به نظرم اگر به سینما هم به دید تجاری نگاه بشود مشکلی پیش نمی آید. البته تعداد بازیگران که دستمزد های بالا می گیرند خیلی کم است و به نظرم این حق را باید به آن ها داد که دستمزد بالا بخواهند، چرا که باعث می شوند مردم به سینما علاقه مند شوند.
آیا پول بازیگران از پارو بالا می رود؟
شاید الان اندازه پارو ها کوچک شده باشد.
برخی در باره دستمزد بازیگران جدید اعتراض دارند. این اعتراض ها چه قدر بجاست؟
به هر حال در همه جا اعتراض وجود دارد. اما در خصوص بازیگران باید تمیز قائل شد. بازیگر، دستمزدی که دریافت می کند، دستمزد بازی کردن نیست، دستمزد زندگی نکردن است.

بیوگرافی کامل مهدی صبایی
از این اتفاق نمی ترسید که بگویند دارید تکرار می شوید؟
وقتی قرار است سریالی را بازی کنی، یعنی همان کار ها در سریال ما چیزی برای تغییر دادن ندارد. مثلاً ما سریال های کمدی خاصی نداریم، باید بتوانی خیلی خوب بازی کنی تا مردم را بخندانی. من هم همه جا بازی کرده ام، اما به اندازه توان خودم. اما کسی از من نخواسته متفاوت باشم.
الان بیشتر از همه دلتان برای چه کسی تنگ شده؟
یه جورایی هیچ کس. دلتنگی اصلاً از وابستگی می آید. من هم سعی می کنم که وابسته نباشم که دلتنگ کسی نشوم.
حرف آخر؟
حرف آخرم اینکه یک خرده جوان ها با تربیت باشند. فرهنگ و ادب به بچه بالا یا پایین بودن نیست. خیلی از جوان ها بد جوری صحبت می کنند. از شما هم ممنونم.

بیوگرافی کامل مهدی صبایی


سخن آخر جالب است بدانید مهدی صبایی دارای نام مستعار کامیار است. این بازیگر صفحه ای در اینستاگرام ندارد. لطفا نظرات خود در مورد فعالیت های این هنرمند را، با ما و دیگر مخاطبان ستاره در میان بگذارید. اگر دوست دارید درباره دیگر بازیگران سریال نوستالژیک و خاطره انگیز «بدون شرح» بخوانید، می توانید به بیوگرافی رضا شفیعی جم و بیوگرافی امیر جعفری نیز در ستاره سری بزنید. ساغر شفیعی
منبع خبر : ستاره

محتوای این خبر به صورت خودکار از «ستاره» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
فوتبال   ابوالقاسم طالبی   سینما   اکبر تحویلیان   روزگار جوانی   بازیگر   مجموعه تلویزیونی   کودکی   مهدی مظلومی   مهدی صبایی   فیلم سلطان   فراز و نشیب   دلتنگی   ایجاد انگیزه   شبکه سحر   علی بهادر   مسعود کیمیایی   اولین تجربه   فوق دیپلم   تیم فوتبال   کرمانشاه   سینما و تلویزیون   شبکه تهران  
اخبار مرتبط
پژمان جمشیدی: باز هم به دنیا بیایم اول فوتبالیست می شوم/ در سینما تعداد معدودی از بازیگران هستند که رقم های بالایی دریافت می کنند
دیده بان ایران
بخش دوم | سعید راد: به سینمای دفاع مقدس اعتقاد دارم/کلاس های بازیگری کاسبی است! + فیلم
تسنیم
بازیگران خردسال فیلم ها و سریال ها که بزرگ شدند
خبر داغ
فریبا نادری بازیگر ستایش3 کیست؟ + تصاویر
شمانیوز
بیوگرافی بهزاد داوری؛ از سریال شهرزاد تا از سرنوشت
ستاره
خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| «مختارنامه» درصدر نظرسنجی صداوسیما/ "بهرام ابراهیمی" مجری یک برنامه سینمایی در رادیو شد
تسنیم
گ مثل گپ با اجرای بهرام ابراهیمی از رادیو نمایش پخش می شود
پانا
گفت وگو با اهالی سینما و موسیقی در «گ مثل گپ»
ایسنا
باشه آهنگر:ساخت آثار دفاع مقدس بسیار سخت شده/اسحاقی: بی توجهی نهاد های فرهنگی به سینمای دفاع مقدس ناامید کننده است
میزان
بیوگرافی روناک یونسی، از بازیگری تا رستوران داری!
ستاره
بیوگرافی نوید محمدزاده + ازدواج و عکسهای جدید
شمانیوز
خوانندگانی که بازیگر شدند و بازیگرانی که خواننده شدند/ تصاویر
افکار نیوز
چهره ها و افراد مشهور متولد 29 شهریور
ستاره
همه یاران ابراهیم در «خروج»
جوان آنلاین
فیلم لورفته از خفت گیری وحشتناک از مریم معصومی در صحنه فیلم برداری + فیلم و عکس
شمانیوز
کدام فیلم ها برای سی و هشتمین جشنواره فجر آماده می شوند؟
نصف جهان
نخستین فیلم «پولاد کیمیایی» همچنان در انتظار اکران/«معکوس» روایتی از سرعت و خشونت
میزان
خانم بازیگر از «مرضیه» می گوید
افکار نیوز
بازیگر «مرضیه» از ویژگی های سریال گفت/ سختی کار همسران خبرنگاران
مهر نیوز
دورخیز نامدار ها برای جشنواره فجر
جوان آنلاین
بیوگرافی فریبا نادری و همسرش + تصاویر جدید
شمانیوز
تولد 47 سالگی «پارسا پیروزفر» /تصاویر
افکار نیوز
«پارسا پیروزفر» بازیگر گزیده کار سینما 47 ساله شد
پارسینه
چهره ها و افراد مشهور متولد 23 شهریور
ستاره
بازیگران خاطره سازی که از قاب شیشه ای رفته اند
انتخاب
بیوگرافی شهلا ریاحی؛ هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون
ستاره
بیوگرافی امیرمحمد زند؛ بازیگر پرماجرای سریال ستایش 3
ستاره
بیوگرافی نگار جوکار؛ بازیگر نقش لیلا در ستایش 3
ستاره
بیوگرافی شهرام پوراسد؛ گوینده رادیو و بازیگر سینما و تلویزیون
ستاره
بیوگرافی کریم قربانی؛ بازیگر سریال ستایش 3
ستاره
روایت امیرحسین صدیق از سختی های حرفه خبرنگاری/ رو کردن دست مفسدان اقتصادی در سریال مرضیه+عکس
خبرگزاری ایلنا
آدم ها هم تاریخ مصرف دارند؟
ایرنا
بیوگرافی بهراد خرازی؛ بازیگر مجموعه های مجید دلبندم و سیب خنده
ستاره
فوتبالیست هایی که بازیگر شدند
انصاف نیوز
نگاه آموزشی و تربیتی باید از آثار سینمایی و تلویزیونی برداشته شود
برنا نیوز
بیوگرافی علی طالب لو؛ بازیگر قدیمی و توانای سینما و تلویزیون
ستاره
ارسلان قاسمی از عشقش رونمایی کرد + بیوگرافی و عکس
شمانیوز
بیوگرافی امید علیمردانی؛ رستم سریال ستایش درگذشت
ستاره
پای فوتبالیست ها در کفش بازیگرها!
میزان
وداعِ هنرمندان با پدربزرگِ سینما
شبکه خبر
اخبار مرتبط
bltدیده بان ایران : پژمان جمشیدی: باز هم به دنیا بیایم اول فوتبالیست می شوم/ در سینما تعداد معدودی از بازیگران هستند که رقم های بالایی دریافت می کنند
bltتسنیم : بخش دوم | سعید راد: به سینمای دفاع مقدس اعتقاد دارم/کلاس های بازیگری کاسبی است! + فیلم
bltخبر داغ : بازیگران خردسال فیلم ها و سریال ها که بزرگ شدند
bltشمانیوز : فریبا نادری بازیگر ستایش3 کیست؟ + تصاویر
bltستاره : بیوگرافی بهزاد داوری؛ از سریال شهرزاد تا از سرنوشت
bltتسنیم : خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| «مختارنامه» درصدر نظرسنجی صداوسیما/ "بهرام ابراهیمی" مجری یک برنامه سینمایی در رادیو شد
bltپانا : گ مثل گپ با اجرای بهرام ابراهیمی از رادیو نمایش پخش می شود
bltایسنا : گفت وگو با اهالی سینما و موسیقی در «گ مثل گپ»
bltمیزان : باشه آهنگر:ساخت آثار دفاع مقدس بسیار سخت شده/اسحاقی: بی توجهی نهاد های فرهنگی به سینمای دفاع مقدس ناامید کننده است
bltستاره : بیوگرافی روناک یونسی، از بازیگری تا رستوران داری!
bltشمانیوز : بیوگرافی نوید محمدزاده + ازدواج و عکسهای جدید
bltافکار نیوز : خوانندگانی که بازیگر شدند و بازیگرانی که خواننده شدند/ تصاویر
bltستاره : چهره ها و افراد مشهور متولد 29 شهریور
bltجوان آنلاین : همه یاران ابراهیم در «خروج»
bltشمانیوز : فیلم لورفته از خفت گیری وحشتناک از مریم معصومی در صحنه فیلم برداری + فیلم و عکس
bltنصف جهان : کدام فیلم ها برای سی و هشتمین جشنواره فجر آماده می شوند؟
bltمیزان : نخستین فیلم «پولاد کیمیایی» همچنان در انتظار اکران/«معکوس» روایتی از سرعت و خشونت
bltافکار نیوز : خانم بازیگر از «مرضیه» می گوید
bltمهر نیوز : بازیگر «مرضیه» از ویژگی های سریال گفت/ سختی کار همسران خبرنگاران
bltجوان آنلاین : دورخیز نامدار ها برای جشنواره فجر
bltشمانیوز : بیوگرافی فریبا نادری و همسرش + تصاویر جدید
bltافکار نیوز : تولد 47 سالگی «پارسا پیروزفر» /تصاویر
bltپارسینه : «پارسا پیروزفر» بازیگر گزیده کار سینما 47 ساله شد
bltستاره : چهره ها و افراد مشهور متولد 23 شهریور
bltانتخاب : بازیگران خاطره سازی که از قاب شیشه ای رفته اند
bltستاره : بیوگرافی شهلا ریاحی؛ هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون
bltستاره : بیوگرافی امیرمحمد زند؛ بازیگر پرماجرای سریال ستایش 3
bltستاره : بیوگرافی نگار جوکار؛ بازیگر نقش لیلا در ستایش 3
bltستاره : بیوگرافی شهرام پوراسد؛ گوینده رادیو و بازیگر سینما و تلویزیون
bltستاره : بیوگرافی کریم قربانی؛ بازیگر سریال ستایش 3
bltخبرگزاری ایلنا : روایت امیرحسین صدیق از سختی های حرفه خبرنگاری/ رو کردن دست مفسدان اقتصادی در سریال مرضیه+عکس
bltایرنا : آدم ها هم تاریخ مصرف دارند؟
bltستاره : بیوگرافی بهراد خرازی؛ بازیگر مجموعه های مجید دلبندم و سیب خنده
bltانصاف نیوز : فوتبالیست هایی که بازیگر شدند
bltبرنا نیوز : نگاه آموزشی و تربیتی باید از آثار سینمایی و تلویزیونی برداشته شود
bltستاره : بیوگرافی علی طالب لو؛ بازیگر قدیمی و توانای سینما و تلویزیون
bltشمانیوز : ارسلان قاسمی از عشقش رونمایی کرد + بیوگرافی و عکس
bltستاره : بیوگرافی امید علیمردانی؛ رستم سریال ستایش درگذشت
bltمیزان : پای فوتبالیست ها در کفش بازیگرها!
bltشبکه خبر : وداعِ هنرمندان با پدربزرگِ سینما
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.