مخبر - 1398/06/27 - مطالبه کنید تا با شفاف سازی، آرای مصلحتی آشکار شود

مطالبه کنید تا با شفاف سازی، آرای مصلحتی آشکار شود
پس از انتشار گزارشی با عنوان شفافیت شورای شهر تربت حیدریه، قربانی مصلحت اندیشی! در این رسانه خبری، اعضای شورای اسلامی شهر تربت حیدریه در پاسخ به این مطالبه گری بر لزوم شفافیت آرا نیز تاکید کردند.
مطالبه کنید تا با شفاف سازی، آرای مصلحتی آشکار شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ در تاریخ 23 شهریور ماه جاری گزارشی با عنوان شفافیت شورای شهر تربت حیدریه، قربانی مصلحت اندیشی! در این رسانه خبری منتشر شد که واکنش اعضای شورای پنجم را در برداشت که بالاتفاق بر لزوم شفافیت آرا نیز تاکید داشتند.

حضور شهروندان در جلسات شورا بلامانع است/با شفافیت آرا موافقم

سید مهدی وقفی، رئیس شورای شهر تربت حیدریه در پاسخ گفت: جلسات شورا در روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته در ساعت 19الی 21 برگزار می شود و چنانچه شهروندان عزیز خواستار حضور در جلسات باشند،هیچ منعی ندارد.

وی افزود: به دلیل ظرفیت محدود در پذیرش، به همان تعداد صندلی موجود امکان حضورداشته و شهروندان متقاضی شرکت قبل از جلسه باید با دفتر شورای شهر هماهنگی لازم را انجام دهند .

وقفی در خصوص حقوق اعضای شورای اسلامی شهر گفت: همان طور که می دانید حقوق اعضا بر اساس ساعت حضور آن ها، تحت عنوان حق الجلسه محاسبه می شود که حدوداً برای هر ساعتی پنجاه وپنج هزار تومان پرداخت می شود.

وی پیرامون محدوده حقوق اعضای شورا نیز بیان داشت: پرداختی در ماه به طور خالص سه میلیون تومان است، البته ناگفته نماند که همکاران ما در ماه بیشتر از صد ساعت درگیر این نشست ها هستند و این مبالغ در قالب بخشنامه ای مصوب در بالادست محاسبه می شود.

وقفی نیز در خصوص شفافیت آراء هم اظهار داشت: آرای که بستگی به نظر همکاران شورا و بنا به موضوع آن، بعضاً شفاف و در موارد خاص و محدود به صورت کتبی رأی گیری صورت می شود، اما بنده با شفافیت آراء کاملاً موافق هستم.

رئیس شورای شهر تربت حیدریه در مورد شرح مکتوب جلسات گفت: به علت اینکه ممکن است خواندن مشروح جلسات از حوصله خوانندگان خارج باشد، خلاصه موارد مطرح شده در جلسات را روابط عمومی شورا اطلاع رسانی کرده، اما اگر ضرورت داشته باشد چکیده موارد را انتشار خواهیم داد.

با شفافیت موافقم اما باید در همه دستگاهها فراگیر شود/عدم پیگیری مطالبات، مسوولان را بی تفاوت می کند

محمد امانی ، رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای اسلامی شهر با اعلام موافقت خود برای ایجاد ساز و کاری برای شفافیت در شورای شهر می افزاید: من با تمام مواردی که در گزارش عنوان شده، موافقم و هیچ مشکلی با شفافیت و شفاف سازی ها ندارم.

وی گفت: پرداختن فقط تنها به مدیریت شهری در بین این همه دستگاه های دولتی و خدماتی آن هم با این هجمه زیاد در فضای مجازی جز از بین رفتن اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی تاکنون سودی در بر نداشته است.

امانی معتقد است اگر شفاف سازی ها عادلانه در بین تمامی دستگاهها باشد، تاثیر مثبتی خواهد داشت، اما اگر فقط هدف از شفاف سازی پرداختن به شورا و شهرداری با این همه مشکلات باشد، گمان نمی کنم به جایی برسیم و نباید در سایه این موضوعات سایر دستگاههای اجرایی که اتفاقا آنها باید پاسخگو باشند مورد غفلت قرار بگیرند.

وی با انتقاد از روند مطالبات رسانه ای برخی خبرگزاری ها در شهرستان گفت: بهترین کار رسانه ها، پرداختن به موضوع و به سرانجام رساندن آن است، باید رسانه ها با پیگیری های جدی خود مسایل را به سرانجام برسانند تا نتیجه آن را مردم ببینند و گرنه عنوان کردن موضوعات و رها کردن آن توسط رسانه ها، کم کم عادت شده و مسئولان را هم بی تفاوت می کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بیان داشت: من به شفافیت همراه با برخورد قاطع و سریع دستگاه قضا کاملا موافق هستم و اگر اینگونه نباشد باعث لوث شدن قضایا و کاهش اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی می شود.

وی در شرح شفافیت شورای اسلامی شهر تربت حیدریه می افزاید: البته شورا چیزی را برای مخفی کردن ندارد و تمام مصوبات شورا در سایت شورا قرار گرفته و قابل رویت است و جز همین مصوبات چیز دیگری ندارد.

وی بیان کرد: بعضاً اتفاقاتی افتاده که شورا ضمن پیگیری آنها، پرداختن به آنها در فضای رسانه ای و مجازی را جهت حفظ آرامش و مصلحت اندیشی ها مراعات کرده است.

امانی گفت: شفافیت فقط از آنِ شورا و شهرداری نیست و باید رسانه ها کمک کنند که شورای شهر را جدای از شهرداری ببینند و متاسفانه در کنار هم قرار دادن شورا و شهرداری حتما برای شورا و شهر آفت هایی داشته و دارد که جبران ناپذیر خواهد بود، بهرحال طرح ایجاد سامانه شفافیت برای شورا و همه دستگاهها بسیار خوب است و من حتماً از آن استقبال می کنم.

تغییر نظرات با مصلحت اندیشی زیان بار است

نادر سلیمانی رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه اظهار کرد: چه خوب است بعضی افراد که شبکه های مجازی را پلکانی برای انتقام جوئی در پی خواسته های ناحق خود قرار می دهند، از این شیوه ها(اشاره به گزارش شفافیت شورا)استفاده کنند، تاسود حاصل از آن نصیب شهر و شهروندان شود.

وی می افزاید: تهمت، نشر اکاذیب و ترویج بی اعتمادی در شهروندان باعث توقف و کندی کار می شود و این خدمت نیست.

سلیمانی تصریح کرد: من شخصاً شفاف سازی را یک اعتماد سازی می دانم و تاکنون تلاش های خودم را انجام دادم، اگرچه هنوز با این امر خیلی فاصله داریم اما هم در جلسات گفته ام و هم در گفتار و نوشتارم از این کار کوتاهی نکردم.

سلیمانی خاطر نشان می کند: موارد اعلامی شما درست است، اما یک مورد در شورای چهارم و پنجم جایگاهی ندارد و خود شما هم می دانید، مثل تصمیمی که اعضا از آن منتفع شوند! اگر موردی بوده باید اعلام شده تا مردم بدانند.

وی بیان کرد: آرزوی من این است که موافقین و مخالفین مصوبه شورا همراه با دلایل ومستندات، به اطلاع شهروندان برسد، چون تاکنون در این مورد چند نوبت مصلحت اندیشی شده و تغییر نظرات، صدمات و ضرر هایی را به دنبال داشته است.

سلیمانی می افزاید: در زمان ریاست اینجانب خیلی تاکید جدی بر حضور به موقع افراد درجلسات داشتم و برای حضور شهروندان در جلسات چندین نوبت اطلاع رسانی شد، اما متاسفانه استقبال نشد و الان هم مشکلی برای حضور شهروندان در جلسات شورا وجود ندارد و از این اتفاق استقبال می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: به هرحال من موافق موارد پیشنهادی شما هستم و در مورد اینکه گفته شده 4 نفر از اعضای شورا از اطلاعات پاک شده خبری نداشتند، کسی با بنده تماسی نگرفته و ضمن اینکه کاملا من در اولین روز مطلع بودم و قبل از آن هم، پیشنهادات احتمالی را به دوستان گفته بودم.

موافق شفافیتم/جهت دهی را به سمت برنامه های موثر و فرهنگی هدایت کنید

علی محمد اله یاری، ریاست کمیسیون اصناف و محلات شورای اسلامی شهر گفت: ما کمیسیون شفافیت را در شورای عالی تشکیل دادیم و در برنامه شورای اسلامی شهر تربت حیدریه هم در نظر داشتیم.

وی بیان داشت: در خصوص حضور خبرنگاران، شما هر جلسه ای که بخواهید، می توانید حضور داشته باشید، برای شما و بقیه منعی نیست و بسیار خوب هم هست.

اله یاری این نکته را هم گفت که پیشنهاد می دهم جهت دهی خود را بیشتر به سمت برنامه های مهم و موثر در توسعه شهر و مسائل فرهنگی هدایت کنید.

وی در پایان پس از سوال خبرنگار مبنی بر اعلام موافقت یا مخالفت خود در خصوص اجرای سامانه شفافیت شورا گفت: من موافق هر طرح در شورا، شهرداری و هر نهادی که هم باعث شفافیت و هم اصلاح فرآیند ها شود، هستم.

مطالبه کنید تا با شفافیت، آرای مصلحتی آشکار شود

مهسا رمضان پور، نائب رئیس شورای اسلامی شهر گفت: کاملا موافق شفافیت آراء هستم، در تاریخ ٩٧/١٢/١٥ از طرف فرمانداری تربت حیدریه پیرو نامه ارسالی دفتر امور شهری و شوراها، اعلام شد که در ذیل هر مصوبه، رای موافق و مخالف اعضای شورا صریحاً اعلام شود.

رمضان پور اظهار داشت: از نظر اینجانب بلامانع است که مصوبات شورا با قید آراء و ذکر نام اعضا در اختیار خبرنگاران قرار گیرد تا همشهریان گرامی از جزییات مطلع شوند.

وی تاکید کرد: موضوع شفافیت آراء کاملا به حق و صحیح است، قاطعانه مطالبه کنید تا شفاف سازی صورت پذیرد و آرای مصلحتی آشکار شود!

کاملا موافقم

احمد وطن دوست، رییس کمیسیون خدمات شهری و خزانه دار شورای اسلامی شهر بیان کرد: کاملا با شفافیت در برنامه های اجرایی حوزه شورای شهر موافق هستم، نه در حال حاضر بلکه قبلا جزء خواسته های اینجانب بوده است.

مردم باید از صفر تا صد همه امور باخبر باشند

رامین مصطفوی، نماینده شورای شهر تربت حیدریه در شورای شهرستان و منشی شورای اسلامی شهر در این خصوص اظهار داشت: ما چیزی را برای پنهان کردن از مردم نداریم و باید مردم از صفر تا صد همه امور باخبر باشند، ضمن آنکه همه ما باید طبق قانون در شورای شهر عمل کرده و مردم از همه چیز اطلاع پیدا کنند.

با توجه به حمایت قاطع تمامی اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر تربت حیدریه با شفافیت در عملکرد شورای شهر جریان مردمی عدالتخواه شهرستان آماده همکاری کامل برای راه اندازی سامانه ای جهت شفافیت عملکرد شورای اسلامی شهر تربت حیدریه می باشد.

انتهای پیام/

منبع خبر : راه دانا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عادلانه   کمیسیون فرهنگی   تربت حیدریه   صبح توس   مکتوب   پیگیری مطالبات   شهرداری   شورای شهر   فضای مجازی   اعضای شورا   شهرستان   دستگاه های دولتی   مدیریت شهری   اعضای شورای اسلامی شهر   شوراهای اسلامی شهر   وبا   رئیس شورای اسلامی شهر   سرمایه اجتماعی  
اخبار مرتبط
زباله ساری به جویبار منتقل نمی شود
ایرنا
حذف نام شهدا از معابر تربت حیدریه/ رئیس کمیسیون خدمات شهری: مصادیق اعلام شود تا نام شهدا را برگردانیم
راه دانا
رونمایی از پروژه "کی بود، کی بود" شهرداری تهران در حذف نام شهید از معابر پایتخت/ پیمانکار اصلی شهیدزدایی از چهره شهر کیست؟
راه دانا
صندلی لرزان شهرداری کوهدشت؛ شهردار سابق دوباره استیضاح شد
تسنیم
پرده برداری همزمان از درب 100 میلیونی و فشارها به شهرداری در شورای شهر شیراز
ایرنا
افزایش دُز رقابت در مناقصه های تبلیغات شهری
اقتصادگردان
محسن هاشمی: پرداختن بیش از اندازه به موضوع تابلوهای معابر، دشمنی با شهداست
دنیای اقتصاد
پرداختن بیش از اندازه به موضوع تابلوهای معابر، دشمنی با شهداست
بلدیه فردا
بررسی آخرین وضعیت مصلی در جلسه شهردار تهران با وزیر راه و شهرسازی
مهر نیوز
اعضای شورای شهر بجنورد به هتاکی نایب رئیس شورای شهر معترض شدند
تسنیم
مقصر شهیدزدایی در تهران کیست؟
الف
عضو شورا: مصوبه جوان گرایی در مدیریت شهر تهران جوان فریبی است
مثلث
تیم تازه وارد با اسپانسری شهرداری روی تشک می رود
قدس آنلاین
شفافیت شورای شهر تربت حیدریه، قربانی مصلحت اندیشی!
راه دانا
تصمیمات پشت پرده اصلاحات در خانه تیمی چندنفره
حافظ نیوز
از استعفای شهردار تا انحلال شورای شهر تویسرکان
ایسنا
تلاش های زیادی برای حل مشکل حاجتی انجام شد، اما به جایی نرسید/ تعیین جانشین مهدی حاجتی در شورا بر عهده فرمانداری ست
رویداد 24
عدم توفیق شورا در دوسال گذشته/ انتقاد از کمیسیون فرهنگی/ عدم توفیق در حل مشکل حاجتی علیرغم تلاش های بسیار
حافظ نیوز
تلاش های زیادی برای حل مشکل حاجتی انجام شد اما به جایی نرسید/ کارنامه ناموفق برخی کمیسیون ها در دوسال گذشته/ اصلاح فعالیت کمیسیون ها با راه اندازی مرکز پژوهش ها در آینده نزدیک
خبرگزاری ایلنا
تاکید شورای شهرسمنان بر نقش آفرینی اوقاف در بهبود مسایل شهر
ایرنا
اتصال خط یک قطار شهری مشهد به میدان شهدای طرقبه
برنا نیوز
پروژه گازرسانی شهر بار؛ معطل دعواهای سیاسی
مهر نیوز
7.5 درصد تعهد درآمد مصوب شهرداری همدان در سال جاری محقق شده است
مهر نیوز
شهردار اردستان انتخاب شد
شهر فردا
مدیریت سرای محله های شیراز به سمن ها واگذار می شود
شبستان
افزایش درآمدها در اداره پایتخت احساس نمی شود
ایرنا
اعضای کمیسیون های تخصصی شورای شهر رشت انتخاب شدند
تسنیم
شهرام دبیری به عنوان رئیس شورای شهر تبریز انتخاب شد
مهر نیوز
شهردار اردستان انتخاب شد/رفع مشکلات مدیریت شهری
مهر نیوز
بررسی نرخ پیشنهادی خدمات حمل و نقل سرویس مدارس شیراز/ تقدیر از زحمات دوساله «سید احمدرضا دستغیب» به عنوان رییس شورا
خبرگزاری ایلنا
شهرداری تربت حیدریه 2 هزار میلیارد ریال بدهی دارد
ایرنا
افتخار مدیریت شهری قم پشتیبانی همه جانبه از مساجد است
ایرنا
به عملکرد شورای شهر نمره 15 می دهم/ شورای شهر نمی تواند سیاسی نباشد!
آنا نیوز
محسن هاشمی: ارائه آرای اعضای شورای شهر گامی در راستای شفافیت است
پانا
مسئولیت شورای پنجم در دوساله دوم این دوره سنگین تر است
پارسینه
شورای پنجم شهر تهران عملکرد قابل قبولی داشته است
آریا
اصفهان| «زینبیه» مرکزی برای گردشگری زیارتی می شود
تسنیم
دوست دارم در هیات رئیسه شورای شهر تهران بمانم
آنا نیوز
ارائه آرای اعضای شورا گامی در راستای شفافیت است
مهر نیوز
تغییر مدیریت در حوزه فرهنگی شهرداری همدان سیاسی نبوده است
تسنیم
اخبار مرتبط
bltایرنا : زباله ساری به جویبار منتقل نمی شود
bltراه دانا : حذف نام شهدا از معابر تربت حیدریه/ رئیس کمیسیون خدمات شهری: مصادیق اعلام شود تا نام شهدا را برگردانیم
bltراه دانا : رونمایی از پروژه "کی بود، کی بود" شهرداری تهران در حذف نام شهید از معابر پایتخت/ پیمانکار اصلی شهیدزدایی از چهره شهر کیست؟
bltتسنیم : صندلی لرزان شهرداری کوهدشت؛ شهردار سابق دوباره استیضاح شد
bltایرنا : پرده برداری همزمان از درب 100 میلیونی و فشارها به شهرداری در شورای شهر شیراز
bltاقتصادگردان : افزایش دُز رقابت در مناقصه های تبلیغات شهری
bltدنیای اقتصاد : محسن هاشمی: پرداختن بیش از اندازه به موضوع تابلوهای معابر، دشمنی با شهداست
bltبلدیه فردا : پرداختن بیش از اندازه به موضوع تابلوهای معابر، دشمنی با شهداست
bltمهر نیوز : بررسی آخرین وضعیت مصلی در جلسه شهردار تهران با وزیر راه و شهرسازی
bltتسنیم : اعضای شورای شهر بجنورد به هتاکی نایب رئیس شورای شهر معترض شدند
bltالف : مقصر شهیدزدایی در تهران کیست؟
bltمثلث : عضو شورا: مصوبه جوان گرایی در مدیریت شهر تهران جوان فریبی است
bltقدس آنلاین : تیم تازه وارد با اسپانسری شهرداری روی تشک می رود
bltراه دانا : شفافیت شورای شهر تربت حیدریه، قربانی مصلحت اندیشی!
bltحافظ نیوز : تصمیمات پشت پرده اصلاحات در خانه تیمی چندنفره
bltایسنا : از استعفای شهردار تا انحلال شورای شهر تویسرکان
bltرویداد 24 : تلاش های زیادی برای حل مشکل حاجتی انجام شد، اما به جایی نرسید/ تعیین جانشین مهدی حاجتی در شورا بر عهده فرمانداری ست
bltحافظ نیوز : عدم توفیق شورا در دوسال گذشته/ انتقاد از کمیسیون فرهنگی/ عدم توفیق در حل مشکل حاجتی علیرغم تلاش های بسیار
bltخبرگزاری ایلنا : تلاش های زیادی برای حل مشکل حاجتی انجام شد اما به جایی نرسید/ کارنامه ناموفق برخی کمیسیون ها در دوسال گذشته/ اصلاح فعالیت کمیسیون ها با راه اندازی مرکز پژوهش ها در آینده نزدیک
bltایرنا : تاکید شورای شهرسمنان بر نقش آفرینی اوقاف در بهبود مسایل شهر
bltبرنا نیوز : اتصال خط یک قطار شهری مشهد به میدان شهدای طرقبه
bltمهر نیوز : پروژه گازرسانی شهر بار؛ معطل دعواهای سیاسی
bltمهر نیوز : 7.5 درصد تعهد درآمد مصوب شهرداری همدان در سال جاری محقق شده است
bltشهر فردا : شهردار اردستان انتخاب شد
bltشبستان : مدیریت سرای محله های شیراز به سمن ها واگذار می شود
bltایرنا : افزایش درآمدها در اداره پایتخت احساس نمی شود
bltتسنیم : اعضای کمیسیون های تخصصی شورای شهر رشت انتخاب شدند
bltمهر نیوز : شهرام دبیری به عنوان رئیس شورای شهر تبریز انتخاب شد
bltمهر نیوز : شهردار اردستان انتخاب شد/رفع مشکلات مدیریت شهری
bltخبرگزاری ایلنا : بررسی نرخ پیشنهادی خدمات حمل و نقل سرویس مدارس شیراز/ تقدیر از زحمات دوساله «سید احمدرضا دستغیب» به عنوان رییس شورا
bltایرنا : شهرداری تربت حیدریه 2 هزار میلیارد ریال بدهی دارد
bltایرنا : افتخار مدیریت شهری قم پشتیبانی همه جانبه از مساجد است
bltآنا نیوز : به عملکرد شورای شهر نمره 15 می دهم/ شورای شهر نمی تواند سیاسی نباشد!
bltپانا : محسن هاشمی: ارائه آرای اعضای شورای شهر گامی در راستای شفافیت است
bltپارسینه : مسئولیت شورای پنجم در دوساله دوم این دوره سنگین تر است
bltآریا : شورای پنجم شهر تهران عملکرد قابل قبولی داشته است
bltتسنیم : اصفهان| «زینبیه» مرکزی برای گردشگری زیارتی می شود
bltآنا نیوز : دوست دارم در هیات رئیسه شورای شهر تهران بمانم
bltمهر نیوز : ارائه آرای اعضای شورا گامی در راستای شفافیت است
bltتسنیم : تغییر مدیریت در حوزه فرهنگی شهرداری همدان سیاسی نبوده است
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.