مخبر - 1398/06/27 - گزارش مکتوب: کابوس بی پایان بر جاده های کهگیلویه و بویراحمد

گزارش مکتوب: کابوس بی پایان بر جاده های کهگیلویه و بویراحمد
کابوس بی پایان همچنان بر جاده های کهگیلویه و بویراحمد سایه افکنده است.
گزارش مکتوب: کابوس بی پایان بر جاده های کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، هر تصادف حداقل یک مقصر دارد، خواه این مقصر راننده بی دقتی باشد که از قوانین تخطی کرده، یا خودرویی باشد که استاندارد نبوده یا جاده ای که دوخطه باشد، ولی به موقع تعریض و اصلاح نشده است و استاندارد نیست. با این حال قربانیان تصادف ها همیشه تعدادی بیش از مقصر ها هستند.گزارش مکتوب: کابوس بی پایان بر جاده های کهگیلویه و بویراحمد خودرویی که با خودروی دیگر تصادف می کند تعداد قربانیان حادثه را می تواند تا 2 برابر افزایش دهد و یا اتوبوسی که راننده ای خواب آلود دارد می تواند ده ها خانواده را عزادار کند. ضجه های مادر این سه کودک را تاریخ هم فراموش نمی کند خانواده ای که ثمره های عمرشان این سه کودک بودند اینگونه ثمره زندگی شان پر پر شد شامگاه چهارشنبه 24 دی 94 پریسا، پدارم و پرهام سه کودکی که به همراه پدر و مادر با یک دستگاه خودرو می خواستند به مهمانی بروند با آمبولانس اورژانس 115 یاسوج (که خود حامل مصدومان حادثه ای دیگر بود) برخورد می کنند و هر سه فرزند این خانواده پرپر می شوند. به راستی چه کسی می تواند شرح دهد حال پدری را که بدن های بیجان فرزندان دلبندش را یکی یکی در آغوش گرفت و به امید اینکه شاید نفسی مانده باشد بیان کند؟ آیا نوشتن و به تصویر کشیدن حال غم بار مادران و پدرانی که پشت در شیشه ای ICU نشسته اند و چشمانشان با هزار التماس و امید پزشکان و پرستاران در حال تردد را دنبال می کنند تا شاید خبری تازه از جگر گوشه شان داشته باشند، کار آسانی است؟ 14 خرداد ماه امسال دو دانشجوی رشته پزشکی در محور یاسوج ـ شیراز بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهند و به تبع آن فضای بیمارستان سراسر شیون، ناله و بیقراری والدین آن ها بود که یک روز صبح فرزندان دلبندشان را صحیح و سالم راهی دانشگاه کردند، اما چیزی نگذشت که خبر رسید جسم های بیجان و نیمه جان آن ها را از میان آهن پاره های پیچیده شده و خمیده خودروی مرگ بیرون کشیدند. چند روز بعد عصر جمعه 17 خرداد ماه امسال سانحه ای دلخراش تر، تیتر اول خبرگزاری ها شد" مرگ 8 سرنشین خودرو پژو پارس در محور یاسوج ـ چرام" ،در این سانحه یک دستگاه پژو پارس با 9 سرنشین واژگون شد که هشت تن از سرنشینانش که عضو یک خانواده و اهل شهرستان چرام بودند جان خود را از دست دادند. 5 نفر از این تعداد کودک بودند. گزارش مکتوب: کابوس بی پایان بر جاده های کهگیلویه و بویراحمد بیستم شهریورماه امسال هم یک دستگاه خودروی پراید با یک دستگاه خودروی 206 در کمربندی یاسوج برخورد کرد و سه سرنشین خودروی پراید زنده در آتش سوزی خودرو جان خود را از دست دادند. از این دست حوادث در استان کهگیلویه و بویراحمد که حدود یک درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهد کم نیست و کمتر هفته ای است که شاهد تصادفی هولناک در این استان نباشیم. نمی دانم گویا ماجرا کاملا تکراری شده؛ اتوبوسی دچار حادثه می شود، خودرویی واژگون می شود، دو خودرو با همدیگر برخورد می کنند و به تبع آن عده ای جانشان را از دست می دهند، پای چند نهاد و سازمان به میان می آید، مسئولان علت حادثه را اعلام می کنند و دست آخر نیز همه چیز به فراموشی سپرده می شود تا حادثه ای دیگر و قربانی شدن بی گناهانی بیشتر! واقعیت این است که زود تب می کنیم و زود عرق.
تصادفات رانندگی در سال های اخیر خانواده های زیادی را داغ دار کرده است در برخی استان ها مانند کهگیلویه و بویراحمد که قومی و قبیله ای است گاهی مرگ یک نفر به علت سانحه رانندگی موجب می شود یک ایل عزادار شوند در این میان از یک سو خانواده ای عزادار می شود و در سوی دیگر خانواده ای دیگر باید به فکر جور کردن دیه باشند.
اما دلیل این سانحه های دردناک چیست؟ آیا مقصر اصلی بی توجهی راننده ها و عدم رعایت قوانین است؟ نمی توان نقش راننده ها را در وقوع سانحه نادیده گرفت، اما بی شک مسئولان و پیمانکاران در این گونه حوادث بی تقصیر نیستند.
استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود 723 هزار نفر دارای هشت شهرستان، 17 بخش و یکهزار و 670 روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران در ارتفاعات زاگرس قرار گرفته است. شرایط کوهستانی این استان سبب شده است تا جاده ها دارای نقاط حادثه خیز و پیچ و خم های بی شمار باشند. این استان با داشتن کمتر از 140 کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی است.
بر اساس برآورد ها هزینه هر کیلومتر بهسازی و آسفالت راه های اصلی در این استان حدود دو تا سه برابر استان های کویری است. از مجموع حدود 6 هزار کیلومتر راه موجود در این استان بیش از چهار هزار کیلومتر آن راه های روستایی است که بیش از 50 درصد آن همچنان خاکی و شوسه است.
کهگیلویه و بویراحمد به دلیل قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و با وجود داشتن محصولات عمده تولیدی در بخش نفت و گاز و نیز کشاورزی و دامداری هنوز از داشتن راه های متناسب با ظرفیت های استان بی بهره مانده است، همچنین تردد گسترده ماشین های سنگین در محور های مواصلاتی کهگیلویه و بویراحمد، این استان را به یکی از استان های پر ترافیک در زمینه حوادث جاده ای تبدیل کرده است. گزارش مکتوب: کابوس بی پایان بر جاده های کهگیلویه و بویراحمد اگر چه تلاش های بسیار زیادی برای توسعه جاده های این استان در سال های گذشته انجام شده است؛ اما همچنان بسیاری از جاده ها نیازمند توسعه و چهار خطه شدن هستند.
علی اکبری از رانندگان تاکسی بین شهری یاسوج می گوید: وضعیت خاص این استان ـ کریدور شمال به جنوب ـ موجب شد تا شاهد حمل کالای قاچاق توسط خودرو های به اصطلاح شوتی در محور های این استان باشیم.
وی گفت: کمبود ایست های بازرسی و عدم توجه این رانندگان خودرو های شوتی موجب شد تا این خودرو ها تصادفات هولناکی را در محور های این استان رقم بزنند.
ع. م که بر اثر سانحه رانندگی قطع نخاع شد می گوید: من 4 فرزند دارم که بدون تقصیر به دلیل بی توجی راننده ای دیگر دچار سانحه تصادف شدم اکنون هم وضعیت زندگی من این است فرزندانم نتوانستند درس بخوانند دو دختر و پسرم از سن 10 سالگی تاکنون در مکانیکی خودرو و خیاطی ها کار می کنند تا بتوانیم امرار معاش کنیم با گریه می گوید می دانم امثال من کم نیستند، ولی مسئولان باید چاره اندیشی کنند.
وجود جاده هایی با ظرفیت نامناسب، روسازی نامناسب و ناامن، طرح هندسی خطر آفرین، شیب های قائم تند و طولانی و همچنین لغزندگی سطح راه ها از جمله موارد حادثه آفرین در بخش ساخت و ساز جاده ای و استفاده از وسایل نقلیه فرسوده، نقص فنی خودرو، استاندارد نبودن خودرو ها و ده ها مشکل دیگر نیز از جمله موارد حادثه ساز وسایل نقلیه به شمار می رود.
محمد احمدی کارشناس جامعه شناسی می گوید: بسیاری از هزینه های پنهان از جمله هزینه های خدمات پزشکی، روان پزشکی وخدمات پلیس بر اثر تصادفات و حوادث جاده ای درون و برون شهری برجامعه ما تحمیل می شود.
سرهنگ بهنام ویسی پور، رئیس پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه گفت: عامل انسانی (تخلفات رانندگی) علت 80 درصد تصادفات این استان را تشکیل می دهد چرا که مردم با توجه به شرایط جاده رانندگی نمی کنند و 20 درصد مابقی را نقص جاده، ایمن نبودن وسیله نقلیه و شرایط اقلیمی به خود اختصاص داده اند.
وی افزود: سرعت مجاز در جاده های استان 95 کیلومتر و هنگام لغزنده بودن جاده 50 کیلومتر است، بنابراین وقتی سرعت بیش از 95 و 100 کیلومتر شود، قطعاً حادثه پیش می آید.
فرمانده پلیس راه کهگیلویه وبویراحمد از افزایش 24 درصدی تصادفات امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و گفت: در تصادفات امسال علاوه بر کمبود محور های چهار خطه عامل انسانی نقش زیادی در افزایش حوادث جاده ای داشته است.
سرهنگ ویسی پور افزود: پلیس راه از تمام ظرفیت ها برای کنترل سوانح ترافیکی بهره می گیرد، اما بی توجهی برخی رانندگان با توجه به قدیمی بودن اکثر محور های استان حوادث دلخراشی را ایجاد می کند.
فرمانده ی پلیس راه استان گفت: کار تست سلامت از برخی رانندگان نیز انجام می گیرد که در صورت مثبت بودن آزمایش ها علاوه بر معرفی به مراجع قضایی فرد خاطی به مدت 6 ماه از رانندگی محروم می شود. گزارش مکتوب: کابوس بی پایان بر جاده های کهگیلویه و بویراحمد
رئیس پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از بس که توصیه کردیم دیگر توصیه اثر ندارد، اضافه کرد: به مردم التماس می کنیم که قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و جان خود و دیگران را با عجله و شتاب به خطر نیندازند و حتی الامکان از رانندگی در شب خوداری کنند، ولی گویا گوش آن ها بدهکار نصیحت و توصیه های ایمنی پلیس راه نیست.
فرمانده پلیس راهور استان هم با بیان اینکه سرعت مجاز، میزان سرعتی است که توسط قانون تعیین می شود و سرعت مطمئنه سرعتی است که راننده در زمان مشاهده و مواجهه با موقعیت های حادثه ساز و پیش بینی وقوع تصادف می تواند خودرو را کنترل و متوقف کند گفت: در سرعت غیر مجاز، راننده فرصت پیدا نمی کند که در صورت مواجهه با صحنه ای خطرناک و حادثه ساز، وسیله نقلیه را کنترل و متوقف کرده و از وقوع تصادف جلوگیری کند.
سرهنگ خوشوقت به رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد هنگام رانندگی از گفت و گو با تلفن همراه یا سرنشینان خودرو، خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات پرهیز کنند چرا که این سهل انگاری ها باعث حواس پرتی راننده و بی توجهی به جلو می شود و امکان وقوع حادثه را زیاد می کند.
در این رابطه جلیل سرپرست اورژانس 115 استان هم گفت: امسال حوادث ترافیکی استان بیش از 4 هزار مصدوم و 70 کشته در محل حادثه برجای گذاشت که این آمار بسیار نگران کننده است.
آقای نصیری راد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هم از در دست اجرا بودن حذف و آشکار سازی بیش از 200 نقطه حادثه خیز در محور های اصلی و فرعی استان خبر داد و گفت: حدود 20 نقطه از نقاط حادثه خیز در دراز مدت حذف می شوند، اما کار حذف یا آشکارسازی بسیاری از این نقاط رو به اتمام است. گزارش مکتوب: کابوس بی پایان بر جاده های کهگیلویه و بویراحمد
این در حالی است که فرمانده انتظامی استان در جلسه شورای ترافیک استان از کم کاری دستگاه ها در رفع مشکلات ترافیکی انتقاد کرد و گفت: برای نمونه 5 سال در شورای ترافیک و شورای تامین استان عضو هستم و طی این مدت توانسته ایم از مجموع 95 نقطه حادثه خیز به 65 نقطه برسیم که کمتر از 30 نقطه اصلاح شدند این در حالی است که سایر نقاط روزانه بستر حوادث ترافیکی است.
سردار انصاری با بیان اینکه تعداد دوربین های کنترل سرعت در استان کافی نیست تاکید کرد: باید افزایش و توسعه زیرساختی پایش عملیاتی شود. گزارش مکتوب: کابوس بی پایان بر جاده های کهگیلویه و بویراحمد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در نشست شورای ترافیک استان گفت:باید برای کیفیت طرح های راهسازی نهایت تلاش انجام گیرد.
حسین کلانتری به کار گیری تمام توان برای کاهش تلفات در محور های استان را خواستار شد و افزود: صدا و سیمای مرکز استان به عنوان یک نهاد فرهنگی برای نهادینه کردن فرهنگ ترافیکی خوب عمل کرده که شایسته تقدیر است. در پایان اینکه می دانیم مرگ بالاخره یک روز سر می رسد، برای هرکسی به یک بهانه، با میلیارد ها شکل برای میلیارد ها انسان، اما این توجیه خوبی برای کنار آمدن با مرگ های جاده ای نیست که این جان باختن ها اساسا غیرطبیعی و پرتاوان است.
بخشی از دلایل وقوع حادثه رانندگی (مثلت مرگ راننده، جاده و خودرو) دست مسئولان را می بوسد و بخشی دیگر دوری از عجله و شتاب و رعایت فرهنگ رانندگی از سوی راننده است پس بیایم محتاط برانیم.
به امید روزی که حوادث رانندگی در اتسان به حداقل برسد. منبع: خبرگزاری صداوسیما
منبع خبر : صدا و سیما

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
کهگیلویه و بویراحمد   خرداد   پرستاران   شیراز   مصدومان حادثه   پراید   قبیله   دلخراش   کودکی   هولناک   عصر جمعه   گوشه   یاسوج   حادثه   بیمارستان   تصادف   دانشگاه   تصادفات رانندگی   پزشکان   سانحه   پدر و مادر   شهرستان   قربانیان   مادران   سانحه رانندگی   اتش سوزی   اورژانس 115   رشته پزشکی  
اخبار مرتبط
از گوشه و کنار یزد | سانحه رانندگی درکمربند غربی میبد 3 کشته و یک مجروح بر جا گذاشت
تسنیم
هشت کشته و زخمی در برخورد دو خودرو در گنجگون بویراحمد
خبر دنا
تصادف در جاده یاسوج به شیراز یک کشته و 7 مصدوم بر جا گذاشت
ایرنا
مسئولین در برابر خشونت علیه پرستاران سکوت نکنند
مهر نیوز
14کشته در گلستان و مرگی که کسب و کار ما است
فیدوس
آخرین آمار جان باختگان تصادف دلخراش در گلستان
تابناک
13 جسد تصادف مینی بوس در استان گلستان معاینه شدند
فانوس نیوز
تعداد جان باختگان تصادف مرگبار تریلی با مینی بوس در گلستان به 13 نفر رسید
تسنیم
تصادف تریلی با مینی بوس؛10 نفر زنده در آتش جان باختند +عکس
صبحانه با خبر
استاندار: رفع نواقص جاده های گلستان در دستور کار قرار دارد
ایرنا
خواب آلودگی راننده تریلی 12 نفر را به کام مرگ برد
الف
احتمال افزایش قربانیان تصادف خونین تریلی با مینی بوس در گلستان؛ خواب آلودگی راننده تریلی 12 نفر را به کام مرگ برد
تسنیم
حال عمومی گردشگران عمانی مصدوم در یاسوج مطلوب است
ایرنا
جاده یاسوج به اصفهان صدرنشین تصادفات فوتی کهگیلویه و بویراحمد
شهر فردا
حوادث جداگانه در اصفهان 13 مصدوم داشت
ایرنا
آیدا برای همیشه فلج شد / قصور پزشکی دختر دانشجو را قطع نخاع کرد + عکس
روز نو
به آرزوهایم قول رسیدن داده ام
همشهری آنلاین
پدر بی احتیاط ؛ فرزندش را زیر گرفت
برنا نیوز
17 کشته ومجروح در سه سانحه رانندگی محور جنوب سیستان وبلوچستان
تین نیوز
جزئیات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز
نامه نیوز
تصادف در کمربندی یاسوج| 6 کشته و مصدوم| 3 سرنشین پراید در آتش سوختند
افق تازه
3 سرنشین پراید در آتش سوختند +عکس
فردا نیوز
زنده زنده سوختن 3 نفر در برخورد پراید با 206 در کمربندی یاسوج
ایسنا
برخورد پراید و 206 در کمربندی یاسوج با سه کشته/ پراید در آتش سوخت
مهر نیوز
تصادف مرگبار در یاسوج؛ سه نفر کشته شدند
ساعت 24
حوادث رانندگی در استان اصفهان 36 مصدوم برجا گذاشت
ایرنا
حوادث رانندگی در جاده های اصفهان یک کشته و 17 مصدوم برجاگذاشت
ایرنا
تصادف مرگ بار جان 3 نفر را گرفت
فانوس نیوز
نصف شدن پراید در تصادف با زانتیا و نجات معجزه آسای سرنشینان
ایسنا
مرگ تلخ سربازی خوش تیپ، یک ماه مانده به پایان خدمت
بازار نیوز
مرگ مغزی سرباز رشید در پایان خدمت/قرار بود لباس دامادی بپوشد + عکس
نامه نیوز
مرگ تلخ سرباز خوش تیپ در یزد! / قلبش هنوز می تپد! + عکس
روز نو
افتتاح واحد دیالیز صفاقی استان در یاسوج / دیگر احتیاجی به حضور مکرر و زمان بر بیماران دیالیزی در مراکز دیالیز نیست + گزارش تصویری
خبر دنا
همیشه پای یک موتورسیکلت در میان است
ایرنا
اعترافات تکاندهنده ناپدری قاتل
آفتاب
مرگ دختر 6 ساله بر اثر شکنجه های مرد سنگدل
جام جم آنلاین
تصادف در فسا 3 کشته داشت
ایرنا
زجرهای حدیثه 6 ساله از زبان ناپدری قاتلش
ایران آنلاین
مرگ دختر 6 ساله بر اثر شکنجه های دلخراش مرد سنگدل/ برای ساکت کردنش او را با سیم و سیگار داغ می کردم!
شریان
اعترافات تکاندهنده ناپدری قاتل/در حمام شیر آب جوش را باز کردم و حدیثه را که قبلا دچار سوختگی بود سوزاندم
نصف جهان
اخبار مرتبط
bltتسنیم : از گوشه و کنار یزد | سانحه رانندگی درکمربند غربی میبد 3 کشته و یک مجروح بر جا گذاشت
bltخبر دنا : هشت کشته و زخمی در برخورد دو خودرو در گنجگون بویراحمد
bltایرنا : تصادف در جاده یاسوج به شیراز یک کشته و 7 مصدوم بر جا گذاشت
bltمهر نیوز : مسئولین در برابر خشونت علیه پرستاران سکوت نکنند
bltفیدوس : 14کشته در گلستان و مرگی که کسب و کار ما است
bltتابناک : آخرین آمار جان باختگان تصادف دلخراش در گلستان
bltفانوس نیوز : 13 جسد تصادف مینی بوس در استان گلستان معاینه شدند
bltتسنیم : تعداد جان باختگان تصادف مرگبار تریلی با مینی بوس در گلستان به 13 نفر رسید
bltصبحانه با خبر : تصادف تریلی با مینی بوس؛10 نفر زنده در آتش جان باختند +عکس
bltایرنا : استاندار: رفع نواقص جاده های گلستان در دستور کار قرار دارد
bltالف : خواب آلودگی راننده تریلی 12 نفر را به کام مرگ برد
bltتسنیم : احتمال افزایش قربانیان تصادف خونین تریلی با مینی بوس در گلستان؛ خواب آلودگی راننده تریلی 12 نفر را به کام مرگ برد
bltایرنا : حال عمومی گردشگران عمانی مصدوم در یاسوج مطلوب است
bltشهر فردا : جاده یاسوج به اصفهان صدرنشین تصادفات فوتی کهگیلویه و بویراحمد
bltایرنا : حوادث جداگانه در اصفهان 13 مصدوم داشت
bltروز نو : آیدا برای همیشه فلج شد / قصور پزشکی دختر دانشجو را قطع نخاع کرد + عکس
bltهمشهری آنلاین : به آرزوهایم قول رسیدن داده ام
bltبرنا نیوز : پدر بی احتیاط ؛ فرزندش را زیر گرفت
bltتین نیوز : 17 کشته ومجروح در سه سانحه رانندگی محور جنوب سیستان وبلوچستان
bltنامه نیوز : جزئیات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز
bltافق تازه : تصادف در کمربندی یاسوج| 6 کشته و مصدوم| 3 سرنشین پراید در آتش سوختند
bltفردا نیوز : 3 سرنشین پراید در آتش سوختند +عکس
bltایسنا : زنده زنده سوختن 3 نفر در برخورد پراید با 206 در کمربندی یاسوج
bltمهر نیوز : برخورد پراید و 206 در کمربندی یاسوج با سه کشته/ پراید در آتش سوخت
bltساعت 24 : تصادف مرگبار در یاسوج؛ سه نفر کشته شدند
bltایرنا : حوادث رانندگی در استان اصفهان 36 مصدوم برجا گذاشت
bltایرنا : حوادث رانندگی در جاده های اصفهان یک کشته و 17 مصدوم برجاگذاشت
bltفانوس نیوز : تصادف مرگ بار جان 3 نفر را گرفت
bltایسنا : نصف شدن پراید در تصادف با زانتیا و نجات معجزه آسای سرنشینان
bltبازار نیوز : مرگ تلخ سربازی خوش تیپ، یک ماه مانده به پایان خدمت
bltنامه نیوز : مرگ مغزی سرباز رشید در پایان خدمت/قرار بود لباس دامادی بپوشد + عکس
bltروز نو : مرگ تلخ سرباز خوش تیپ در یزد! / قلبش هنوز می تپد! + عکس
bltخبر دنا : افتتاح واحد دیالیز صفاقی استان در یاسوج / دیگر احتیاجی به حضور مکرر و زمان بر بیماران دیالیزی در مراکز دیالیز نیست + گزارش تصویری
bltایرنا : همیشه پای یک موتورسیکلت در میان است
bltآفتاب : اعترافات تکاندهنده ناپدری قاتل
bltجام جم آنلاین : مرگ دختر 6 ساله بر اثر شکنجه های مرد سنگدل
bltایرنا : تصادف در فسا 3 کشته داشت
bltایران آنلاین : زجرهای حدیثه 6 ساله از زبان ناپدری قاتلش
bltشریان : مرگ دختر 6 ساله بر اثر شکنجه های دلخراش مرد سنگدل/ برای ساکت کردنش او را با سیم و سیگار داغ می کردم!
bltنصف جهان : اعترافات تکاندهنده ناپدری قاتل/در حمام شیر آب جوش را باز کردم و حدیثه را که قبلا دچار سوختگی بود سوزاندم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.