مخبر - 1398/06/27 - همه دستگاه های اجرایی برای توسعه و آبادانی شهر کمک کنند/ تحقق 40 درصدی بودجه به جز انزلی در هیچ شهر استان اتفاق نیفتاده است/شهردار بندرانزلی از موفق ترین شهرداران استان است

همه دستگاه های اجرایی برای توسعه و آبادانی شهر کمک کنند/ تحقق 40 درصدی بودجه به جز انزلی در هیچ شهر استان اتفاق نیفتاده است/شهردار بندرانزلی از موفق ترین شهرداران استان است
معاون عمرانی استانداری گیلان در جلسه شورای اسلامی شهر بندرانزلی عنوان کرد:تحقق 40 درصدی بودجه به جز انزلی در هیچ شهر استان اتفاق نیفتاده است.
همه دستگاه های اجرایی برای توسعه و آبادانی شهر کمک کنند/ تحقق 40 درصدی بودجه به جز انزلی در هیچ شهر استان اتفاق نیفتاده است/شهردار بندرانزلی از موفق ترین شهرداران استان است

معاون عمرانی استانداری گیلان در جلسه شورای اسلامی شهر بندرانزلی عنوان کرد:تحقق 40 درصدی بودجه به جز انزلی در هیچ شهر استان اتفاق نیفتاده است.

به گزارش خبرکزاری برنا از گیلان ؛ نشست رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر انزلی با مسئولین شهرستان و با حضور مهندس اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان، جانشین فرماندهی نیروی دریایی ارتش، معاونین فرماندار، جانشین نیروی انتظامی و مسئولین ادارات شهرستان بندرانزلی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بندرانزلی، با موضوع بررسی مشکلات شهری انزلی، در محل شورا برگزار شد.

علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این جلسه عنوان کرد: همه ی دستگاه های اجرایی برای توسعه و آبادانی شهر باید کمک کنند و در یک مسیر حرکت کنند.

وی گفت: میراث فرهنگی به چه چیز میدان انزلی افتخار می کند اگر میراث فرهنگی نمی تواند این بافت های فرسوده را احیا کند اجازه دهد مردم با همین وضعیت آن را احیا کنند.

اکبری مقدم افزود: گردشگران با تصور دیگری وارد مرکز اصلی گردشگری یعنی میدان انزلی می شوند وقتی گردشگران تصاویر 50 سال گذشته انزلی را می بینند مشتاقانه میخواهند آنرا ببیند ولی همینکه به میدان انزلی برسد از ورودشان به شهر انزلی پشیمان می شود.

معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: بناهایی در میدان انزلی وجود دارد که یا باید بازسازی و صیانت شود و بناهایی وجود دارد که ارزش میراثی ندارد این باید ساماندهی شود.

وی با بیان اینکه مدیر میراث فرهنگی شهرستان باید پیش قدم باشد و باید کمک کند افزود: مدیر میراث فرهنگی شهرستان باید مدیران استان را قانع کند که این اتفاق باید در شهر بیفتد و باید دنبال راهکار بگردیم تا از بن بست خارج شویم و این انتظاری نیست که فقط از شهردار داشته باشیم که چرا شهر را درست نمی کند.

اکبری مقدم با اشاره به اینکه آقای پورقربان یکی از شهردارهای خوب و موفق استان می باشد اظهار کرد: وی در حوضه شهرداری توانسته با داشته یا نداشته به خوبی مجموعه شهرداری را مدیریت کند.

وی افزود: تحقق 40 درصد بودجه در 5 ماه اول سال در هیچ شهری اتفاق نیفتاده است و این نشان می دهد در پایان سال صد در صد بودجه تحقق خواهت یافت این در حالی است که در اکثر شهرهای استان بین 60 تا 70 درصد بودجه محقق می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت ها و افراد صاحب نظر استفاده کنیم بیان کرد:

شهرداری برای اینکه موفق باشد باید کار آموزشی انجام دهد و آموزش ها را از سطح پایه و مدارس ابتدایی شروع کند که این مسئله باید بصورت هفتگی و مستمر اتفاق بیافتد.

علی اوسط اکبری مقدم تصریح کرد: متاسفانه نقاط زیادی از سواحل در استان گیلان تبدیل به محل دفن زباله ها شده است و انتظار داریم وقتی شهرداری ها از مردم به هر عنوانی پول دریافت می کنند خدمات هم عرضه شود و باید کار فرهنگی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: در سفر ریاست جمهوری برای کارخانه کمپوست انزلی اعتبار دیده شده است و امیدوارم بعد از تخصیص بودجه، این کارخانه بصورت مدرن تر ادامه به کار دهد.

اکبری مقدم در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: خواهش من از مدیر محترم میراث فرهنگی این است به شهرداری کمک کند و باید وضعیت ساختمان های خراب میدان انزلی تعیین تکلیف شود.

وی تصریح کرد: باید ساختمان های قدیمی که برای مردم خطر ساز هستند با همان بافت سنتی برای مردم احیا کنیم و من نزدیک 4 ماه است پی گیر نامه های شهردار انزلی در این خصوص بودم و بارها از طریق رئیس میراث استان این موضوع را پی گیری نموده ام.

دکتر پورقربان شهردار بندرانزلی با بیان اینکه بودجه سال جاری بر اساس مصوبه شورای محترم اسلامی حدودا 115 میلیارد تومان است عنوان نمود: به لطف خدا و همیاری همکاران گرامی در 5 ماه گذشته حدود 40 درصد بودجه محقق شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه انزلی یک شهر گردشگرپذیر است در ایام خاص جمعیت شهر حداقل به دو برابر می رسد که با همین نیروها و تجهیزات باید خدمات دو برابر بدهیم و در ایام تعطیلات حجم زباله ها به بالای 200 تن می رسد.

شهردار بندرانزلی خاطر نشان کرد: در کارخانه کمپوست علاوه برمدیریت ریجکت ها و محوطه سازی، تصفیه خانه ای را احداث کردیم و محل شیرابه ها را لوله گذاری کردیم که این اتفاق قانونا باید همزمان با تحویل کارخانه اتفاق می افتاد که ما بعد از 16 سال این کار را انجام دادیم.

دکتر پورقربان با اشاره به اینکه در بحث عمرانی بر اساس بودجه مصوب شورا 74 پروژه داشتیم اظهار کرد: توانستیم 60 درصد پروژه ها را بصورت تکمیل صد در صد اجرایی کنیم و 30 در صد پروژه ها با رشد فیزیکی 10 الی 60 درصد در حال انجام است و 10 درصد پروژه ها مشکل اداری داشته است.

وی خاطر نشان کرد: در هفته دولت امسال 38 پروژه با هزینه اجرایی 31 میلیارد تومان را تقدیم مردم انزلی کردیم در حالی که بودجه کل شهرستان حدود 72 میلیارد تومان بوده است و حدودا نصف بودجه شهرستان را شهرداری توانسته است محقق کند.

شهردار بندرانزلی با اشاره به اینکه احداث پارک های محله ای را در دستور کار قرار داده ایم افزود: توانستیم پارک های شهید اختر کاویان، آزادگان، آفتاب، انصارالحسین را افتتاح و تجهیز و تکمیل پارک های شهر را در دستور کار قرار دهیم که پروژه احداث پارک اختر کاویان به عنوان پروژه برتر استان در دهه فجر در سال گذشته شناخته شده است.

وی تشریح کرد: از دیگر اقدامات شهرداری می توان به تاسیس سازمان آرامستان ها، بهره برداری از سالن چند منظوره غازیان، احداث گلخانه ، استاندارد سازی جایگاه های سی ان جی، کاشت هزاران نهال و گل و گیاه، بازگشایی نقاط مختلف شهر، تجهیز و توسعه طرح سالمسازی دریا، مدیریت سواحل به طول 9 کیلومتر، افتتاح استگاه های آتشنشانی، بازسازی خودروها و ماشین آلات شهرداری به خصوص اتوبوسه های شهرداری، ساخت جایگاه احشام سرگردان، راه اندازی باشگاه شهرداری بعد از چندین سال، اجرای جشنواره های بومی، محلی و فصلی واجرای طرح شب های روشن، کمک به تیم ملوان و ... اشاره کرد.

دکتر پورقربان با بیان اینکه درسال جاری 150 هزار متر مربع از نقاط مختلف شهر را آسفالت داشتیم عنوان نمود: یکی از مشکلاتی که از گذشته داشته ایم شیب عدم اجرای درست شیب عرض خیابان ها در هنگام احداث بود که این موضوع باعث می شود به محض بارندگی باعث ایجاد خوردگی آسفالت و ایجاد چاله شود و انتظار داریم در بحث قیر یارانه ای به ما کمک شود.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با بحث آبگرفتگی با اینکه حدود 15 کیلومتر لایروبی انهار و فاضلاب ها را انجام دادیم افزود: در زمینه لوله گذاری اگر لوله های بتنی مصلح از محل مدیریت بحران سهمیه ای برای ما قائل شوند و در چند ناحیه به کار گرفته شود مشکل آبگرفتگی را می توانیم حل کنیم.

منبع خبر : برنا نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
گردشگران   سواحل   گیلان   استانداران   ریاست جمهوری   گردشگری   استانداری   مدارس ابتدایی   انزلی   بنادر و دریانوردی   شهرداران   آبادانی   میراث فرهنگی   کارخانه   معاون امور عمرانی   کار فرهنگی   مشکلات شهری   نیروی دریایی ارتش   کارخانه کمپوست   نیروی انتظامی   شهرداری   مهندس   شهردار   شهرستان   اعضای شورای اسلامی شهر   بافت های فرسوده   شوراهای اسلامی شهر   بندر انزلی  
اخبار مرتبط
همدان| تنزل اجلاس سران جاده ابریشم به نشست کارشناسان فرهنگی
تسنیم
شهردار سهند استعفا کرد
آناج
شهردار جدید سرعین معرفی شد
مهر نیوز
قصه پُر غصه «نیاوران»/ ایجاد گیت در شهرک مدیران قزوین!
ایسنا
نقاط مستعد آبگرفتگی در استان بوشهر شناسایی و رفع خطر شود
تدبیر نو
سفر دو روزه استاندار سمنان به شاهرود
صدا و سیما
4 پروژه عمرانی شهرداری باغستان افتتاح شد
برنا نیوز
معارفه شهردار جدید ساری
صدا و سیما
چهار میلیارد و 500میلیون ریال برای حفظ بافت های قدیمی بخش بسطام تخصیص یافت
ایرنا
تاسیس موزه جنگل های هیرکانی و زیتون و سایت موزه مارلیک
خبرگزاری ایلنا
استاندار سمنان : بهسازی بافت قدیمی مجن ضروری است
ایرنا
توسعه صنعت گردشگری راهکار توسعه استان سمنان است
تسنیم
گیلان دارای 20 موزه تخصصی و عمومی است/لزوم توسعه مجموعه داری
مهر نیوز
ماسوله کویر احیا می شود؟
ایسنا
احیای تالاب بندرانزلی نیاز به یک عزم استانی و ملی دارد
برنا نیوز
فرمانداری بندر ترکمن امسال 2هزار تعهد اشتغال دارد
فارس
حقیقت حمام خسرو آقا را چه کسی فاش می کند؟
اسکان نیوز
16 کشور در راه ابریشم + فیلم
صراط
استاندار مازندران شهردار منتخب شورای شهر مرزن آباد را تایید کرد
ایرنا
نوزدهمین جلسه کمیته خدمات وزیر ساخت در منطقه 16 برگزار شد
آریا
اجرای طرح بازآفرینی شهری ؛ فرصت مناسبی برای نوسازی بافت های فرسوده است
ایران آنلاین
گزینه های پیش روی سینما فرهنگ
صدا و سیما
تبدیل بناهای تاریخی بوشهر به مرکز گردشگری
شهر فردا
انتقاد معاون وزیر راه از بی توجهی به احیای بافت فرسوده شهر بشرویه
تسنیم
4300 میلیارد ریال اعتبار به شهرداری های اصفهان پرداخت شد
ایرنا
تبدیل بناهای تاریخی بوشهر به مرکز گردشگری/ اشتغال توسعه می یابد
مهر نیوز
تکمیل طرح حرم تاحرم با جدیت دنبال شود
ایرنا
اردبیل بر قله گردشگری کشور می ایستد
تسنیم
استاندار آذربایجان شرقی: موافق الحاق شهرها به تبریز نیستم
تسنیم
تاکید شهرداران تهران و وین بر گسترش همکاری ها / دعوت حناچی از همتای وینی خود برای سفر به ایران
خبرگزاری دانشجو
برگزاری جلسه کار گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان لنگرود با حضور محمدجواد آذری جهرمی
گیتی آنلاین
مهندس رجایی،شهردار لنگرود: پروژه های عمرانی شهرداری لنگرود نسبت به هفته دولت سال گذشته 59درصد افزایش داشته است
گیتی آنلاین
معاون استاندار: دماوند قابلیت شکوفایی در حوزه گردشگری را دارد
ایرنا
معاون استاندار ایلام: تکیه بر اعتبارات دولتی در مدیریت شهری نتیجه بخش نیست
سایت جماران
جشنواره «جِتسا» ثبت ملی می شود
بلاغ مازندران
اولین جشنواره لاله های آبی در پارک فجر برگزار شد
گیتی آنلاین
انتصاب شهرداری جدید مهاباد
صدا و سیما
لزوم بهره گیری از ظرفیت های گردشگری برای اشتغال زایی و رونق شادگان
رهیاب نیوز
افتتاح 26 پروژه با اعتبار 420 میلیارد ریال در قیامدشت با حضور استاندار
آریا
ایلام در هفته ای که گذشت
ایرنا
اخبار مرتبط
bltتسنیم : همدان| تنزل اجلاس سران جاده ابریشم به نشست کارشناسان فرهنگی
bltآناج : شهردار سهند استعفا کرد
bltمهر نیوز : شهردار جدید سرعین معرفی شد
bltایسنا : قصه پُر غصه «نیاوران»/ ایجاد گیت در شهرک مدیران قزوین!
bltتدبیر نو : نقاط مستعد آبگرفتگی در استان بوشهر شناسایی و رفع خطر شود
bltصدا و سیما : سفر دو روزه استاندار سمنان به شاهرود
bltبرنا نیوز : 4 پروژه عمرانی شهرداری باغستان افتتاح شد
bltصدا و سیما : معارفه شهردار جدید ساری
bltایرنا : چهار میلیارد و 500میلیون ریال برای حفظ بافت های قدیمی بخش بسطام تخصیص یافت
bltخبرگزاری ایلنا : تاسیس موزه جنگل های هیرکانی و زیتون و سایت موزه مارلیک
bltایرنا : استاندار سمنان : بهسازی بافت قدیمی مجن ضروری است
bltتسنیم : توسعه صنعت گردشگری راهکار توسعه استان سمنان است
bltمهر نیوز : گیلان دارای 20 موزه تخصصی و عمومی است/لزوم توسعه مجموعه داری
bltایسنا : ماسوله کویر احیا می شود؟
bltبرنا نیوز : احیای تالاب بندرانزلی نیاز به یک عزم استانی و ملی دارد
bltفارس : فرمانداری بندر ترکمن امسال 2هزار تعهد اشتغال دارد
bltاسکان نیوز : حقیقت حمام خسرو آقا را چه کسی فاش می کند؟
bltصراط : 16 کشور در راه ابریشم + فیلم
bltایرنا : استاندار مازندران شهردار منتخب شورای شهر مرزن آباد را تایید کرد
bltآریا : نوزدهمین جلسه کمیته خدمات وزیر ساخت در منطقه 16 برگزار شد
bltایران آنلاین : اجرای طرح بازآفرینی شهری ؛ فرصت مناسبی برای نوسازی بافت های فرسوده است
bltصدا و سیما : گزینه های پیش روی سینما فرهنگ
bltشهر فردا : تبدیل بناهای تاریخی بوشهر به مرکز گردشگری
bltتسنیم : انتقاد معاون وزیر راه از بی توجهی به احیای بافت فرسوده شهر بشرویه
bltایرنا : 4300 میلیارد ریال اعتبار به شهرداری های اصفهان پرداخت شد
bltمهر نیوز : تبدیل بناهای تاریخی بوشهر به مرکز گردشگری/ اشتغال توسعه می یابد
bltایرنا : تکمیل طرح حرم تاحرم با جدیت دنبال شود
bltتسنیم : اردبیل بر قله گردشگری کشور می ایستد
bltتسنیم : استاندار آذربایجان شرقی: موافق الحاق شهرها به تبریز نیستم
bltخبرگزاری دانشجو : تاکید شهرداران تهران و وین بر گسترش همکاری ها / دعوت حناچی از همتای وینی خود برای سفر به ایران
bltگیتی آنلاین : برگزاری جلسه کار گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان لنگرود با حضور محمدجواد آذری جهرمی
bltگیتی آنلاین : مهندس رجایی،شهردار لنگرود: پروژه های عمرانی شهرداری لنگرود نسبت به هفته دولت سال گذشته 59درصد افزایش داشته است
bltایرنا : معاون استاندار: دماوند قابلیت شکوفایی در حوزه گردشگری را دارد
bltسایت جماران : معاون استاندار ایلام: تکیه بر اعتبارات دولتی در مدیریت شهری نتیجه بخش نیست
bltبلاغ مازندران : جشنواره «جِتسا» ثبت ملی می شود
bltگیتی آنلاین : اولین جشنواره لاله های آبی در پارک فجر برگزار شد
bltصدا و سیما : انتصاب شهرداری جدید مهاباد
bltرهیاب نیوز : لزوم بهره گیری از ظرفیت های گردشگری برای اشتغال زایی و رونق شادگان
bltآریا : افتتاح 26 پروژه با اعتبار 420 میلیارد ریال در قیامدشت با حضور استاندار
bltایرنا : ایلام در هفته ای که گذشت
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.