مخبر - 1398/06/27 - وزیر راه: دست های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت ها را افزایش داد

وزیر راه: دست های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت ها را افزایش داد
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از خرداد حجم رشد قیمتی مسکن متوقف شده و در برخی از مناطق هم شاهد کاهش قیمت ها بوده ایم، گفت: متأسفانه در بازه ای از زمان سوداگران و دلالان وارد بازار مسکن شده و قیمت ها را افزایش می دادند و به طور قطع در این رابطه حضور ضد انقلاب ها هم بی تاثیر نبوده است. بسیاری از ...
وزیر راه: دست های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت ها را افزایش داد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امسال بازار مسکن در مقایسه با سال های گذشته از تب و تاب بیشتری برخوردار بود؛ به طوری که بسیاری از متقاضیان که امسال قصد داشتند از طریق تسهیلات سرپناهی برای خود خریداری کنند هم زمان با گران شدن صد درصدی قیمت مسکن از خرید منصرف شدند.

بسیاری از گزارش ها نشان می دهد که میزان معاملات مسکن در 6 ماهه ابتدایی سال بیش از 75 درصد کاهش داشته این در حالی است که ما شاهد افزایش 110 درصدی قیمت ها از اسفند سال گذشته هستیم.

بسیاری از خریداران مسکن در این بازار معتقدند اگر ما سال گذشته می توانستیم یک واحد کوچک 50 متری خریداری کنیم، اما امسال با این افزایش قیمت ها حتی قادر به اجاره یک واحد 50 متری هم نیستیم.

بسیاری از مستأجران هم امسال با دیدن قیمت های نجومی در این بازار به سمت حاشیه شهر ها مهاجرت کردند به طوری که آمار ها نشان می دهد امسال وضعیت بازار اجاره در مقایسه با سال های گذشته بسیار پررونق تر بوده و قیمت های بازار اجاره در این مناطق شاهد رشد 30 تا 40 درصدی به دلیل افزایش متقاضی بوده است.

بسیاری از خریداران مسکن در این بازار همواره اعلام می کنند که قیمت ها در سه ماهه تابستان امسال به شکل چشمگیری رشد داشت به طوری که اگر در سال گذشته میانگین یک متر مربع واحد مسکونی در منطقه مرکز تهران متری 6 میلیون تومان بود، اما هم اکنون این منطقه قیمت هایش به 15 تا 16 میلیون تومان افزایش یافته و همین موضوع باعث شده که ما دست از خرید برداریم و به سمت اجاره نشینی برویم.

بر اساس این گزارش بازار مسکن در تابستان امسال نسبت به سال های گذشته بسیار داغ تر بود، به طوری که در ابتدای سال قیمت ها به صورت روزانه افزایش می یافت و همین موضوع باعث ورود بسیاری از دلالان و سوداگران به بازار مسکن شد، در همین رابطه یکی از مشاوران املاک در منطقه جنوب تهران در گفتگو با خبرنگار ما اعلام کرد: بازار مسکن پس از اتمام ماه رمضان به صورت روزانه و حتی ساعتی تغییر می کرد و همین موضوع باعث نگرانی بسیاری از خریداران مسکن شده بود.

او با بیان اینکه بسیاری از خریدارن با شنیدن قیمت ها به مناطق پایین تر و یا حاشیه تهران مهاجرت کرده اند، گفت: متأسفانه گران شدن قیمت مسکن باعث راکد شدن بازار ما شده، اما هم اکنون به دلیل کاهش نرخ ارز و به ثبات رسیدن آن و همچنین شنیدن اخبار امیدوارکننده از بازار مسکن قیمت ها کمی رنگ آرامش و ثبات به خود دیده است.

همچنین یکی دیگر از مشاوران املاک درباره بازار اجاره در سه ماهه تابستان امسال هم گفت: متأسفانه بازار اجاره تابع بازار خرید و فروش مسکن است و به دلیل آنکه امسال قیمت های خرید و فروش رشد 110 درصدی داشته قیمت های اجاره هم به بیش از 30 تا 40 درصد رشد رسید.

او با بیان اینکه هم اکنون بیشترین تقاضا ها برای واحد های کوچک متراژ 50 تا 60 متری است، گفت: به دلیل آنکه بازار واحد های مسکونی کوچک متراژ داغ است بسیاری از سازندگان و فروشندگان طمع خود را بیشتر کرده و همین موضوع باعث گران تر شدن این واحد ها در مقایسه با واحد های بزرگ متراژ شده است.

این مشاور املاک اظهار کرد: به دلیل کاهش تقاضای بازار مسکن واحد های بزرگ متراژ قیمت های این واحد ها کاهش 5 تا 15 میلیون تومانی داشته و به نظر می رسد که بازار خانه های میلیاردی در تهران بسیار راکد شده است.

بر اساس این گزارش یک اشتباه محاسباتی در زمان رونق ساخت وساز بازار آپارتمان های بزرگ متراژ، لوکس و نیمه لوکس را دچار رکود کرد به طوری که حجم سنگین سرمایه گذاری بر این نوع واحد ها که در بین سال های 88 تا 91 صورت گرفته به کسادی 5 ساله بازار فروش واحد های لوکس در بین سال های 92 تا 97 منجر شد با این حال این نوع واحد ها از رونق نصف و نیمه واحد های میان متراژ و ارزان قیمت در سال گذشته بی نصیب بودند به طوری که واحد های کمتر از 1.2 میلیارد تومان سهم 65 درصدی از معاملات مسکن شهر تهران در ماه گذشته را داشتند.

همچنین در ماه گذشته بیشترین قرارداد های خرید و فروش در واحد های 300 تا 450 میلیون تومان منعقد شد که سهم 15 درصد از معاملات را به خود اختصاص دادند، همچنین رتبه دوم خرید و فروش را آپارتمان های 450 تا 650 میلیون تومانی با 12.3 درصد را کسب کردند.

بر اساس این گزارش همچنین در تابستان امسال اجرای طرح ملی تولید مسکن که توسط رئیس جمهور در تهران کلنگ زنی شد و همچنین صحبت کوبنده وزیر راه وشهرسازی مبنی بر اینکه متقاضیان خرید فعلا دست نگه دارند باعث کاهش 10 تا 20 درصدی قیمت مسکن در یک ماه گذشته شد، به طوری که آمار ها از سوی اتحادیه املاک استان تهران نشان داد که در مناطق 22 گانه تهران شاهد کاهش 10 تا 20 درصدی قیمت مسکن به ویژه در بخش خرید و فروش بودیم.

بر اساس این گزارش در سه ماهه تابستان امسال این بازار فراز و نشیب بسیار زیادی داشت به طوری که در ماه های ابتدایی این فصل قیمت ها به شکل چشمگیری افزایش یافت، اما بعد از تبلیغات گسترده دولت در حوزه مسکن و همچنین اعلام دست نگه داشتن متقاضیان برای خرید و فروش از سوی وزارت راه وشهرسازی باعث به آرامش رسیدن این بازار شد.

دست های ضد انقلاب در بازار مسکن قیمت ها را افزایش داده بود

در همین رابطه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه از خرداد ماه حجم رشد قیمتی مسکن متوقف شده و در برخی از مناطق هم شاهد کاهش قیمت ها بوده ایم، گفت: متأسفانه در بازه ای از زمان سوداگران و دلالان وارد بازار مسکن شده و قیمت ها را افزایش می دادند و به طور قطع در این رابطه حضور ضد انقلاب ها هم بی تاثیر نبوده است.

او افزود: بسیاری از این افراد با حضور در شبکه های خارجی و مانور دادن بر روی افزایش قیمت مسکن باعث بهم ریختگی بازار مسکن شده بودند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این افراد قصد داشتند با گران جلوه دادن بازار مسکن مردم را تحریک کنند، اما ما سعی کرده ایم با رونق تولید مسکن و همچنین کوتاه کردن دست دلالان و سوداگران آرامش را به این بازار برگردانیم.

اسلامی تاکید کرد: مهم ترین هدف ما برنامه ریزی برای افزایش تولید و عرضه مسکن است که با افتتاح طرح ملی اقدام مسکن با حضور رئیس جمهور در شهر های جدید و تهران بتوانیم این بازار را به رونق برسانیم.

او بیان کرد: سعی داریم بسیاری از متقاضیانی که در اندیشه خرید مسکن هستند از طریق ثبت نام در طرح ملی مسکن بتوانند به آرزوی خانه دار شدن خود برسند.

کاهش 74 درصدی معاملات مسکن در چند ماه گذشته

همچنین ایرج رهبر دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران، با بیان اینکه در سه ماهه تابستان شاهد کاهش معاملات مسکن تا مرز 74 درصد بوده ایم، گفت: به دلیل آنکه قیمت مسکن از سال گذشته رشد 110 درصدی داشته است، اما هم زمان با کاهش معاملات مسکن قیمت ها هم در این بازار به مرز ثبات و کاهشی رسیده است.

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران درباره علت کاهش معاملات مسکن، گفت: قیمت مسکن به صورت غیر متعارف افزایش یافت و همین موضوع باعث کاهش چشمگیر قدرت خرید مردم شد و به گونه ای که مردم نتوانستند متناسب با این رشد قیمتی قدرت خرید خود را افزایش دهند.

او افزود: با اعلام وزیر راه و شهرسازی مبنی بر نخریدن مسکن از سوی مردم تعداد معاملات مسکن کاهش یافت و متقاضیانی که قصد خرید مسکن را داشتند با این صحبت ها دست از خرید برداشتند.

رهبر تصریح کرد: تولید برنامه های جدید مسکن از سوی دولت و وزارت راه و شهرسازی و اطلاع رسانی گسترده آن ها باعث شد که دلالان و سوداگران به مرور از این بازار خارج شوند.

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران درباره بازار اجاره مسکن در سه ماهه تابستان هم گفت: زمانی که رکود در معاملات مسکن وجود داشته باشد، بازار اجاره خود به خود تقویت می شود و همین موضوع باعث شد که بسیاری از خریداران مسکن به سمت بازار اجاره هدایت شوند.

او با بیان اینکه تولید مسکن استیجاری و ملکی باعث می شود که نیاز جامعه مستأجران را برطرف کند، گفت: زمانی که با کمبود عرضه تولید مسکن روبرو شویم خود به خود بازار اجاره تقویت می شود به همین دلیل آمار ها در سه ماهه تابستان نشان داد که قیمت ها در طول این مدت نسبت به سال های گذشته روند جهشی و رو به رشدی داشته است.

رهبر با بیان اینکه در نیمه دوم سال بازار اجاره نسبت به نیمه اول سال کم رونق تر خواهد بود، گفت: در یک ماه گذشته هم زمان با نزدیک شدن به فصل مدارس میزان جابجایی ها بسیار افزایش می یابد و همین موضوع باعث رشد قیمت اجاره می شود.

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران توضیح داد: نمی توانیم اعلام کنیم که در نیمه دوم سال قیمت های مسکن کاهش می یابد، اما به نظر می رسد که فشردگی تقاضا در چند ماه گذشته باعث افزایش ریسک قیمتی در بازار مسکن می شود بنابراین باید خریداران مسکن در این بازار با اختیار و برنامه ریزی بهتری وارد شود.

کاهش 30 درصدی قیمت مسکن در واحد های کوچک متراژ

حسام عقبایی نائب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران، با بیان اینکه تابستان امسال شاهد رکود تورمی عمیق و سنگینی در بازار مسکن بودیم گفت: در سه دهه اخیر بازار مسکن چنین رکود تورمی عمیقی را تجربه نکرده بود به طوری که قیمت مسکن از مرز صددرصدی عبور و تا 120 درصد رسید.

وی با بیان اینکه رکود در این بازار به مرز 80 درصدی رسیده بود گفت: میزان معاملات در 6 ماه ابتدایی سال به کاهش 78 درصدی رسید.

عقبایی با بیان اینکه معاملات مسکن به دلیل افزایش نامتعارف قیمت ها کاهش یافته بود گفت: از تیر ماه به دلیل کاهش سرمایه گذاری، کاهش تقاضای بازار مصرفی و کاهش قدرت خرید مردم قیمت ها روند نزولی به خود گرفت گفت: آمار ها نشان داد که میزان سرمایه گذاری در این بازار بسیار کاهش یافت و از سوی دیگر هم زمان با کاهش قیمت سکه و ارز در این بازار قیمت ها در بخش مسکن هم روند نزولی گرفت.

نائب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران تصریح کرد: کاهش معاملات مسکن در این زمینه باعث شد که قیمت ها در واحد های بزرگ متراژ و همچنین کوچک متراژ زیر 150 متر تا مرز 30 درصدی کاهش یابد.

وی اظهار کرد: در بخش اجاره هم به دلیل نگرانی مستأجران این بازار زودتر از موعد مقرر معاملاتش آغاز شد به طوری که بسیاری از متقاضیان این بازار 2 تا 3 ماه زودتر به دنبال واحد مسکونی مورد نظر خود بودند.

عقبایی اظهار کرد: بازار اجاره هم در این ایام شاهد افزایش قیمت بوده البته در برخی از ایام میزان رشد قیمت اجاره در مقایسه با سایر ماه ها کمتر بوده است.

نائب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: پیش بینی می شود در نیمه دوم سال بازار مسکن روند نزولی به خود بگیرد و پیش بینی ها نشان می دهد که این بازار در نیمه دوم سال وارد رکود عمیق تری شود.
گفتنی است بازار مسکن در تابستان امسال قابل مقایسه با بازار های سال های گذشته نبوده است و تجربه ای که بسیاری از خریداران و مستأجران از گرانی های این بازار به دست آورده اند می تواند به آرزوی خانه دار شدن آن ها را در سال گذشته برآورده کند.

از سوی دیگر دولت با اجرای طرح ملی مسکن مدت انتظار مردم را برای خانه دار شدن به 10 تا 15 سال رسانده است و این خود می تواند نقش مؤثری در بهبود وضعیت بازار پرنوسان مسکن داشته باشد.

منبع خبر : الف

محتوای این خبر به صورت خودکار از «الف» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
آپارتمان   گران   تسهیلات   کاهش قیمت ها   معاملات مسکن   قیمت ها   خرداد   مشاوران املاک   مسکن   خرید آنلاین   اجاره نشینی   فروشندگان   ضدانقلاب   اسفند   کاهش قیمت دلار   وزیر راه   مشاور املاک   واحد مسکونی   واحد های مسکونی   خریدار خارجی   قیمت های اجاره   سوداگران   وضعیت بازار   گران شدن   بازار   بازار مسکن   افزایش قیمت   سرمایه گذاری   خرید و فروش مسکن   قیمت روز مسکن   ضد انقلاب  
اخبار مرتبط
احتمال کاهش قیمت ها تا 40 درصد/ زمان مناسب خرید در ماه های آتی
آناج
امید واهی به مسکن در 6 ماه نخست
اقتصادگردان
مسکن در زمستان 98 ارزان می شود؟
جوان آنلاین
بازار پر نوسان مسکن در سه ماهه تابستان 98/ آیا خانه در زمستان ارزان می شود؟
ملیت
بازار پر نوسان مسکن در سه ماهه تابستان 98
تیتر شهر
دست های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت ها را افزایش داد
ملیت
جزئیات بازار مسکن در تابستان 98
پول نیوز
خانه در زمستان ارزان می شود؟
تدبیر 24
بازار پرنوسان مسکن در سه ماهه تابستان 98
اتاق خبر
آیا خانه در زمستان ارزان می شود؟
فردا نیوز
آیا کاهش قیمت مسکن در زمستان محتمل است؟
پارسینه
دست های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت ها را افزایش داد!/ دشمن با گران جلوه دادن بازار مسکن مردم را تحریک کنند
دیده بان ایران
بازار پرنوسان مسکن در سه ماهه تابستان 98/ آیا خانه در زمستان ارزان می شود؟
باشگاه خبرنگاران
بازگشت متقاضیان به بازار مسکن
افکار نیوز
بازار مسکن در رکود عمیق / کاهش 30درصد قیمت و ادامه آن تا پایان سال/ مردم توان خرید ندارند
روز نو
بازار مسکن دوباره رونق گرفت
صدای ایران
چطور با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟/ میانگین قیمت مسکن به 12 میلیون تومان رسیده است
الف
با 300 میلیون تومان می توان در تهران خانه خرید؟!
جهان نیوز
چطور با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟
نصف جهان
با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟
پول نیوز
با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟ / بازگشت متقاضیان به بازار مسکن
باشگاه خبرنگاران
چطور با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟ / بازگشت متقاضیان به بازار مسکن
حزب الله نیوز
وضعیت بازار مسکن برای خرید خانه های ارزان قیمت / با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟
اقتصاد نیوز
شیوه مالکانِ پول لازم برای فروش مسکن تغییرکرد
بهار نیوز
شیوه مالکان پول لازم برای فروش مسکن تغییر کرد
خبرآنلاین
مسکن هنوز گران است
قدس آنلاین
علت دقیق گرانی مسکن اعلام شد/دلایل محاکمه عباس آخوندی کافی شد
کارگر آنلاین
5 دلیل تورم منفی ملک در مردادماه
اقتصادگردان
کاهش قیمت آپارتمان با اهرم «پول لازم»ها
اقتصادگردان
خروج نسبی سفته بازان از بازار مسکن
شبکه خبر
سال های دور از «خانه»
قدس آنلاین
کوچ سرمایه گذاران مسکن به بورس و خودرو شدت گرفت
بانکداری ایرانی
کاهش 4 میلیونی قیمت هر متر خانه در تهران
سیمرغ
کاهش 4میلیونی قیمت هر متر خانه در تهران
خبر خودرو
سفته بازان از بازار مسکن خارج شده اند/ شکل گیری انتظار کاهش قیمت خانه ها
عصر مالی
خروج نسبی سرمایه گذاران و سفته بازان از بازار مسکن
ایرنا
علت افت قیمت مسکن در برخی مناطق تهران
صراط
چرایی افت قیمت مسکن در برخی مناطق تهران
فردا نیوز
کاهش قیمت ها در حوزه مسکن
صدا و سیما
« فعلا خانه نخرید » دردی دوا می کند ؟
جام نیوز
اخبار مرتبط
bltآناج : احتمال کاهش قیمت ها تا 40 درصد/ زمان مناسب خرید در ماه های آتی
bltاقتصادگردان : امید واهی به مسکن در 6 ماه نخست
bltجوان آنلاین : مسکن در زمستان 98 ارزان می شود؟
bltملیت : بازار پر نوسان مسکن در سه ماهه تابستان 98/ آیا خانه در زمستان ارزان می شود؟
bltتیتر شهر : بازار پر نوسان مسکن در سه ماهه تابستان 98
bltملیت : دست های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت ها را افزایش داد
bltپول نیوز : جزئیات بازار مسکن در تابستان 98
bltتدبیر 24 : خانه در زمستان ارزان می شود؟
bltاتاق خبر : بازار پرنوسان مسکن در سه ماهه تابستان 98
bltفردا نیوز : آیا خانه در زمستان ارزان می شود؟
bltپارسینه : آیا کاهش قیمت مسکن در زمستان محتمل است؟
bltدیده بان ایران : دست های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت ها را افزایش داد!/ دشمن با گران جلوه دادن بازار مسکن مردم را تحریک کنند
bltباشگاه خبرنگاران : بازار پرنوسان مسکن در سه ماهه تابستان 98/ آیا خانه در زمستان ارزان می شود؟
bltافکار نیوز : بازگشت متقاضیان به بازار مسکن
bltروز نو : بازار مسکن در رکود عمیق / کاهش 30درصد قیمت و ادامه آن تا پایان سال/ مردم توان خرید ندارند
bltصدای ایران : بازار مسکن دوباره رونق گرفت
bltالف : چطور با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟/ میانگین قیمت مسکن به 12 میلیون تومان رسیده است
bltجهان نیوز : با 300 میلیون تومان می توان در تهران خانه خرید؟!
bltنصف جهان : چطور با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟
bltپول نیوز : با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟
bltباشگاه خبرنگاران : با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟ / بازگشت متقاضیان به بازار مسکن
bltحزب الله نیوز : چطور با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟ / بازگشت متقاضیان به بازار مسکن
bltاقتصاد نیوز : وضعیت بازار مسکن برای خرید خانه های ارزان قیمت / با 300 میلیون تومان می توان خانه دار شد؟
bltبهار نیوز : شیوه مالکانِ پول لازم برای فروش مسکن تغییرکرد
bltخبرآنلاین : شیوه مالکان پول لازم برای فروش مسکن تغییر کرد
bltقدس آنلاین : مسکن هنوز گران است
bltکارگر آنلاین : علت دقیق گرانی مسکن اعلام شد/دلایل محاکمه عباس آخوندی کافی شد
bltاقتصادگردان : 5 دلیل تورم منفی ملک در مردادماه
bltاقتصادگردان : کاهش قیمت آپارتمان با اهرم «پول لازم»ها
bltشبکه خبر : خروج نسبی سفته بازان از بازار مسکن
bltقدس آنلاین : سال های دور از «خانه»
bltبانکداری ایرانی : کوچ سرمایه گذاران مسکن به بورس و خودرو شدت گرفت
bltسیمرغ : کاهش 4 میلیونی قیمت هر متر خانه در تهران
bltخبر خودرو : کاهش 4میلیونی قیمت هر متر خانه در تهران
bltعصر مالی : سفته بازان از بازار مسکن خارج شده اند/ شکل گیری انتظار کاهش قیمت خانه ها
bltایرنا : خروج نسبی سرمایه گذاران و سفته بازان از بازار مسکن
bltصراط : علت افت قیمت مسکن در برخی مناطق تهران
bltفردا نیوز : چرایی افت قیمت مسکن در برخی مناطق تهران
bltصدا و سیما : کاهش قیمت ها در حوزه مسکن
bltجام نیوز : « فعلا خانه نخرید » دردی دوا می کند ؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.