مخبر - 1398/06/26 - نواب: زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند

نواب: زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند
به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد فرهنگی اربعین با حضور حجت الاسلام عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت عصر امروز (سه شنبه 26 شهریور ماه) در سالن اجتماعات بعثه رهبری برگزار شد.
نواب: زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد فرهنگی اربعین با حضور حجت الاسلام عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت عصر امروز (سه شنبه 26 شهریور ماه) در سالن اجتماعات بعثه رهبری برگزار شد.

*اعزام بیش از 4 هزار مبلغ/ حداقل 3 میلیون ایرانی زائر اربعین خواهند بود

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام حمید احمدی دبیر کمیته فرهنگی اربعین حسینی با بیان اینکه طبق پیش بینی ها حداقل 3 میلیون ایرانی در مراسم اربعین حسینی حضور خواهند داشت، ابراز داشت: امسال موکب ها علاوه بر ارائه خدمات، کار فرهنگی هم انجام خواهند داد. در این زمینه بیش از 4 هزار مُبلغ به این مراسم اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به افزایش 50 درصدی مراسم ها در موکب های ایرانی افزود: سخنرانان و مداحان نیز از 10 صفر تا 22 صفر فعالیت های فرهنگی خود را انجام خواهند داد. در بخش کودک نیز امسال برنامه های ویژ ه ای مخصوص این رده در سامرا، کاظمین و نجف انجام خواهد شد.

*لزوم توجه به حضور مبلغان در ایام اربعین

حجت الاسلام محمود ملک دار معاون امور طلاب مرکز مدیریت حوزه های علمیه نیز با اشاره به تجربه فراخوان از طلاب و روحانیون در ایام مذهبی و ملی در ایام سال به ویژه راهیان نور، خواستار توجه بیش تر به امر تبلیغ در ایام اربعین به خصوص اعزام مبلغ شد و گفت: برای اعزام مبلغ تا کنون حدود 300 نفر ثبت نام کرده اند که در همین زمینه آموزش های مرتبط شروع شده است.

*استقبال از زوار پاکستانی اربعین/ برنامه های ویژه در سامرا برای اولین بار

حجت الاسلام موسوی مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به راه اندازی موکب امام رضا (ع) در سیستان برای میزبانی از زوار پاکستانی بیان داشت: از آنجایی که امسال بحث فرهنگی را به اوقاف دادند، امسال برای اولین بار بنا داریم که سامرا رنگ و بوی دیگری داشته باشد و فقط  زیارت کوتاه مدت نباشد، بلکه سخنرانی و مداحی و.. داشته باشیم.

وی ادامه داد: در سامرا در نظر داریم از خانواده شهدای مدافع حرم و خانواده شهدای امنیت تجلیل کنیم. امسال نیز پنجمین سالی است که در کاظمین، سازمان اوقاف موکب برپا کرده است. در مسجد براثا نیز برنامه هایی اجرا خواهد شد که تا 2 هزار نفر را می تواند اسکان دهد.

*اجرای بیش از 500 محفل قرآنی در ایام اربعین در موکب ها

نماینده اتحادیه تشکل های قرآن و عترت نیز در این نشست از اعزام کاروان 30 نفره از قاریان، مبتهلین خبر داد و گفت: امسال پیش بینی 500 محفل را کرده ایم که در موکب های ایرانی و عراقی به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

وی افزود: علاوه بر این هماهنگ شده، تیم مستندساز همراه کاروان حضور داشته باشند که فردای اجرا در شبکه قرآن پخش شود. همچنین مراسم ویژه ای نیز در شام اربعین برگزار خواهد شد.

*احداث 9 قرارگاه در مرز ایران و عراق/ تاکنون برای هزار و 925 موکب پروانه صادر شده است

عبدالمجید بامری رئیس کمیته مشارکت مردمی پشتیبانی و اسکان و تغذیه ستاد بازسازی عتبات عالیات، نیز در ادامه با اشاره به زمان فعالیت موکب داران گفت: زمان فعالیت موکب داران از 10 تا 25 صفر در داخل عراق و از 7 تا 26 صفر در داخل ایران است. 9 قرارگاه هم در مرز و عراق برای اسکان و تغذیه زائران تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در سامانه ستاد بازسازی عتبات عالیات بیش از دو هزار موکب در سال گذشته ثبت نام کرده بودند، ادامه داد: امسال بیش از 3 هزار و 854 موکب ثبت نام کرده اند که تا کنون برای هزار 925 موکب پروانه صادر شده است.

*ثبت نام بیش از 500 هزار نفر در سامانه سماح

در ادامه سیدمرتضی حسینی نماینده سازمان حج و زیارت در عتبات با بیان اینکه تاکنون در سامانه سماح 584 هزار نفر ثبت نام کرده اند، اظهار داشت: زائران حتماً در سامانه سماح ثبت نام کنند تا از خدمات بیمه استفاده کنند که کل هزینه پرداختی آن 22 هزار تومان است.

*مکاتبه برای حضور 40 مداح و سخنران در ایام اربعین/ حضور مبلغان خانم در برخی موکب ها

علی اکبر مداحی رئیس هیأت رزمندگان با اشاره به هماهنگی های انجام شده برای اربعین خاطرنشان کرد: امسال بنا داریم پیامکی به هیات رزمندگان بزنیم تا کسانی که مایل هستند از توانشان در اربعین استفاده شود، از آن ها استفاده کنیم تا الان با 40 مداح و سخنران صحبت شده است که حداقل یک هفته در مراسم حضور داشته باشند.

وی افزود: امسال تجمعی در میدان امام حسین (ع) با عنوان عاشقان اربعین داریم که حجت الاسلام پناهیان سخنرانی می کند و 4 مداح نظیر سعید حدادیان، پویان فر، پناهی و امیر عباسی به مرثیه سرایی خواهند پرداخت. همچنین امسال برای اولین بار حضور ثابت مبلغان خانم در برخی موکب ها را شاهد خواهیم بود.

*مردم عراق دلباخته ائمه هستند/ لزوم تکریم خادمان اربعین حسینی از سوی ایرانیان

در پایان نیز حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به نزدیکی فرهنگی ایران و عراق، با تأکید بر سفینةالنجاه امام حسین (ع) بیان داشت: اقتضای سفینةالنجاه امام حسین (ع) این است که همه در این اجتماع گرد هم بیایند و یکدیگر را همراهی و یاری رسانی کنند.

وی با بیان اینکه از منظر رهبر انقلاب احترام و تکریم مردم عراق به عنوان خادمان امام حسین (ع) ضروری و لازم است، افزود: مردم عراق در عین حال که دلباخته خدمت به زائر امام حسین (ع) هستند، بسیار حساس هستند و از آنجایی که ما دشمنانی داریم که همیشه می خواهند بین ایران و عراق مساله ایجاد شود. باید به جایگاه مردم عراق توجه کنیم.

حجت الاسلام نواب ابراز داشت: بنابراین باید زوار را به گونه ای توجیه کنیم که مردم عراق را خادمین معصومین (ع) بدانند و با احترام و تکریم با آنان برخورد کنند. زیرا هر چه این تکریم بیشتر شود، عشق به خدمتگزاری در میان آنان بالا می رود.

وی ادامه داد: 3 میلیون نفر امروز جمعیت کشورهای کوچک در خلیج فارس هستند، حال تصور کنید که این جمعیت که خود به اندازه جمعیت یک کشور است به صورت مهمان وارد کشوری دیگر شوند، این کار بزرگی است. 

*احترام به مرجعیت عراق در راستای برنامه های اربعین امری لازم است 

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: همچنین در مورد مرجعیت عراق نیز این مسأله صدق می کند. چنانچه مقام معظم رهبری فرمودند: «مرجعیت عراق باید محفوظ بماند». احترام به مرجعیت عراق به ویژه آیت الله سیستانی و رعایت کردن منویات این مرجع تقلید، در راستای برنامه های اربعین امری لازم است.

وی با اشاره به اینکه نظر رهبری آن است که آنچه مد نظر آیت الله سیستانی است رعایت شود، افزود: مسأله دیگر مقررات کشور عراق است. اگر ما مقررات هر کشوری که در آن حضور یافتیم را رعایت کنیم به خودمان احترام گذاشتیم. رعایت کردن مقررات ولو اشکالاتی داشته باشد از هرج و مرج بهتر است.

حجت الاسلام نواب با تأکید بر اینکه مردم عراق دلباخته ائمه هستند، ابراز داشت: کار ستاد اربعین در طول سال باید با برنامه ریزی مضاعفی انجام شود. اکنون در این دنیای بزرگ برای کارهای بسیار کوچک تر هم برنامه ریزی می کنند.

انتهای پیام/


منبع خبر : فارس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   حج و زیارت   طلاب   پروانه   روحانیون   اربعین حسینی   ولایت فقیه   مستندساز   مذهبی   ستاد بازسازی عتبات عالیات   مشارکت مردمی   سازمان اوقاف و امور خیریه   اوقاف   حمید احمدی   ونیز   امام رضا علیه السلام   زائران   قرآن و عترت   مردم عراق   مرکز مدیریت حوزه های علمیه   مبلغان   قرآن کریم   کاظمین   کار فرهنگی   زوار   کمیته فرهنگی و آموزشی   قاریان   راهیان نور   محفل قرآنی   محمود ملک دار   نواب   موکب   معصومین   مسجد براثا   مراسم ها   موکب داران   فرهنگی   ایران و عراق   پیش بینی   سیستان   نجف   شهدای مدافع حرم   اعزام مبلغ   فعالیت های فرهنگی   حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب   کمیته فرهنگی اربعین   زائران اربعین  
اخبار مرتبط
تجلیل از موکب داران اربعین حسینی استان بوشهر به روایت تصویر
تسنیم
پیاده روی اربعین بزرگترین همایش انسانی و دینی جهان
صدا و سیما
بوشهر| کمیته مشترک فرهنگی آموزشی ایران و عراق تشکیل شد
تسنیم
نام نویسی 7 هزار و 357 نفر در سامانه سماح
صدا و سیما
کمیته مشترک فرهنگی و آموزشی ایران و عراق برای اربعین تشکیل شد
مهر نیوز
نیازمند کمک استان های معین برای تکمیل زیرساخت های اربعین هستیم
ایرنا
استاندار قم: اقدامات و فعالیت های پیاده روی اربعین مستندسازی شود
تسنیم
روایتگری حماسه عاشورا سبک نوینی از گفتمان سازی عاشورا است
خبرگزاری حوزه
برنامه ویژه برای متکدیان در ایام اربعین
اقتصاد نیوز
برنامه ریزی سازمان اوقاف برای خدمت رسانی به زائران پیاده روی اربعین/ بیش از 4 میلیون بسته پذیرایی بین زوار توزیع می شود
باشگاه خبرنگاران
4 موکب امام رضا(ع) روزانه به 15 هزار زائر اربعین خدمت رسانی می کنند
خبرگزاری حوزه
پوشش تلفن همراه جاده ای در مسیر اربعین به طور کامل برقرار می شود
ایرنا
همایش مدیران موکب های زائران اربعین در کرمانشاه برگزار می شود
تسنیم
از ظرفیت تمام مساجد در پیاده روی اربعین بهره می بریم/ تلاش برای رضایتمندی زوار عراقی امام هشتم (ع)
شبستان
پیش بینی تشرف 3 میلیون زائر ایرانی به کربلا در اربعین
ایکنا
بیش از سه هزار زائر از طریق مرز خسروی وارد عراق شدند
ایرنا
1000 سخنرانی مذهبی در اربعین امسال برگزار خواهد شد
خبرگزاری حوزه
کرمانشاه| 4 موکب امام رضا(ع) روزانه به 15 هزار زائر اربعین خدمت رسانی می کند
تسنیم
اردوگاه پنج هزار نفری اسکان زائران در مرز خسروی برپا شد
ایرنا
3 موکب بزرگ در استان کرمانشاه به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند
تسنیم
مردم استان سال گذشته 6میلیارد به اربعین کمک کردند/ فعالیت 85 موکب قزوینی در اربعین 98/ ستاد مردمی فعالیت سیاسی ندارد
راه دانا
استاندار خراسان شمالی: زائران اربعین نباید با مشکل مواجه شوند
ایرنا
نهضت موکب داران
خبرگزاری دانشجو
موکب های قزوین در 36 نقطه به زائران اربعین خدمات می دهند
ایرنا
تابستان داغ و نظم تازه منطقه ای/ کارگر حقوق ندارد؟
مشرق نیوز
برپایی موکب های اربعین حسینی در 10 محور
پایگاه وارث
بازتاب دیدار جمعی از موکب داران عراقی با مقام معظم رهبری
رسانیوز
حرکت اربعین حسینی در هیچ نقطه جهان نظیر ندارد
خبرگزاری حوزه
تاسیس موکب فرهنگی آل یاسین در ایام اربعین
خراسان تایمز
شرکت بیش از 45 هزار زائر افغانستانی در مراسم اربعین امسال در عراق
صدا و سیما
زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند!
عقیق
از اجرای بیش از 500 محفل قرآنی تا احداث 9 قرارگاه مرزی در ایام اربعین
شبستان
نواب: زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند
شهدای ایران
برنامه های ویژه ایام اربعین در سامرا
شیعه نیوز
«همایش اربعین» خاری در چشم دشمنان/ وقتی حسین(ع) محور وحدت می شود
مهر نیوز
70 مُبلغ از سمنان به پیاده روی اربعین اعزام می شوند
ایرنا
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه شنبه تا صبح چهارشنبه
ایرنا
لزوم توجیه زائران اربعین درخصوص تکریم مردم عراق
ایکنا
زوار ایرانی با احترام میزبانان عراقی راه تفرقه افکنی را بر دشمن ببندند
خبرگزاری دانشجو
آیت الله سعیدی: دشمنان از تقویت ارتباط میان ایران و عراق عصبانی هستند
تسنیم
اخبار مرتبط
bltتسنیم : تجلیل از موکب داران اربعین حسینی استان بوشهر به روایت تصویر
bltصدا و سیما : پیاده روی اربعین بزرگترین همایش انسانی و دینی جهان
bltتسنیم : بوشهر| کمیته مشترک فرهنگی آموزشی ایران و عراق تشکیل شد
bltصدا و سیما : نام نویسی 7 هزار و 357 نفر در سامانه سماح
bltمهر نیوز : کمیته مشترک فرهنگی و آموزشی ایران و عراق برای اربعین تشکیل شد
bltایرنا : نیازمند کمک استان های معین برای تکمیل زیرساخت های اربعین هستیم
bltتسنیم : استاندار قم: اقدامات و فعالیت های پیاده روی اربعین مستندسازی شود
bltخبرگزاری حوزه : روایتگری حماسه عاشورا سبک نوینی از گفتمان سازی عاشورا است
bltاقتصاد نیوز : برنامه ویژه برای متکدیان در ایام اربعین
bltباشگاه خبرنگاران : برنامه ریزی سازمان اوقاف برای خدمت رسانی به زائران پیاده روی اربعین/ بیش از 4 میلیون بسته پذیرایی بین زوار توزیع می شود
bltخبرگزاری حوزه : 4 موکب امام رضا(ع) روزانه به 15 هزار زائر اربعین خدمت رسانی می کنند
bltایرنا : پوشش تلفن همراه جاده ای در مسیر اربعین به طور کامل برقرار می شود
bltتسنیم : همایش مدیران موکب های زائران اربعین در کرمانشاه برگزار می شود
bltشبستان : از ظرفیت تمام مساجد در پیاده روی اربعین بهره می بریم/ تلاش برای رضایتمندی زوار عراقی امام هشتم (ع)
bltایکنا : پیش بینی تشرف 3 میلیون زائر ایرانی به کربلا در اربعین
bltایرنا : بیش از سه هزار زائر از طریق مرز خسروی وارد عراق شدند
bltخبرگزاری حوزه : 1000 سخنرانی مذهبی در اربعین امسال برگزار خواهد شد
bltتسنیم : کرمانشاه| 4 موکب امام رضا(ع) روزانه به 15 هزار زائر اربعین خدمت رسانی می کند
bltایرنا : اردوگاه پنج هزار نفری اسکان زائران در مرز خسروی برپا شد
bltتسنیم : 3 موکب بزرگ در استان کرمانشاه به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند
bltراه دانا : مردم استان سال گذشته 6میلیارد به اربعین کمک کردند/ فعالیت 85 موکب قزوینی در اربعین 98/ ستاد مردمی فعالیت سیاسی ندارد
bltایرنا : استاندار خراسان شمالی: زائران اربعین نباید با مشکل مواجه شوند
bltخبرگزاری دانشجو : نهضت موکب داران
bltایرنا : موکب های قزوین در 36 نقطه به زائران اربعین خدمات می دهند
bltمشرق نیوز : تابستان داغ و نظم تازه منطقه ای/ کارگر حقوق ندارد؟
bltپایگاه وارث : برپایی موکب های اربعین حسینی در 10 محور
bltرسانیوز : بازتاب دیدار جمعی از موکب داران عراقی با مقام معظم رهبری
bltخبرگزاری حوزه : حرکت اربعین حسینی در هیچ نقطه جهان نظیر ندارد
bltخراسان تایمز : تاسیس موکب فرهنگی آل یاسین در ایام اربعین
bltصدا و سیما : شرکت بیش از 45 هزار زائر افغانستانی در مراسم اربعین امسال در عراق
bltعقیق : زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند!
bltشبستان : از اجرای بیش از 500 محفل قرآنی تا احداث 9 قرارگاه مرزی در ایام اربعین
bltشهدای ایران : نواب: زوار ایرانی بدانند؛ مردم عراق خادم معصومین هستند
bltشیعه نیوز : برنامه های ویژه ایام اربعین در سامرا
bltمهر نیوز : «همایش اربعین» خاری در چشم دشمنان/ وقتی حسین(ع) محور وحدت می شود
bltایرنا : 70 مُبلغ از سمنان به پیاده روی اربعین اعزام می شوند
bltایرنا : مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه شنبه تا صبح چهارشنبه
bltایکنا : لزوم توجیه زائران اربعین درخصوص تکریم مردم عراق
bltخبرگزاری دانشجو : زوار ایرانی با احترام میزبانان عراقی راه تفرقه افکنی را بر دشمن ببندند
bltتسنیم : آیت الله سعیدی: دشمنان از تقویت ارتباط میان ایران و عراق عصبانی هستند
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.