مخبر - 1398/06/26 - گزارش| طرح مسائل مهم منطقه ای در کنفرانس مطبوعاتی در پایان نشست سران روسیه-ایران-ترکیه

گزارش| طرح مسائل مهم منطقه ای در کنفرانس مطبوعاتی در پایان نشست سران روسیه-ایران-ترکیه
رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی در پایان نشست سران آنکارا، باردیگر بر لزوم حفظ برجام تأکید کرد؛ نقش تهران، مسکو و آنکارا در شکل گیری کمیته قانون اساسی سوریه را مهم دانسته و در صحبت از حل بحران یمن نیز، به آیاتی از قرآن کریم اشاره کرد.
گزارش| طرح مسائل مهم منطقه ای در کنفرانس مطبوعاتی در پایان نشست سران روسیه-ایران-ترکیه

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روز گذشته (دوشنبه) پنجمین دور از نشست های مرتب "ولادیمیر پوتین"، "حسن روحانی" و "رجب طیب اردوغان"، روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه در آنکارا برگزار شد. موضوع اصلی در این مذاکرات اوضاع نظامی، سیاسی و انسانی در سوریه بخصوص در استان ادلب و راه های حل و فصل مسالمت آمیز آنها بود.

رهبران سه کشور در پایان مذاکرات خود یادآور شدند که نشست سران بعدی در تهران برگزار خواهد شد و در آن مسائل مهم منطقه ای و بین المللی و همچنین همکاری ها در عرصه های مختلف مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مذاکرات رهبران سه کشور ضامن صلح در سوریه در پشت درهای بسته صورت گرفت و پس از آن پوتین، روحانی و اردوغان در کنفرانس مطبوعاتی به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

تأکید پوتین بر لزوم حفظ برجام، به رغم خروج آمریکا و ادامه تلاش های روسیه در این راستا

به گزارش خبرگزاری «تاس»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی در پایان مذاکرات سه جانبه خود با روسای جمهوری ایران و ترکیه در آنکارا، اعلام کرد که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پس از خروج یک جانبه آمریکا از آن، همچنان قابل حفظ شدن و جایگزینی برای آن وجود ندارد.

وی گفت: «در تبادل نظرات درباره دستور کار مسائل بین المللی بدون تردید موضوع حفظ توافق هسته ای در مرکز توجه تمامی مذاکرات قرار دارد. ما بر این عقیده هستیم که برجام به رغم این واقعیت که ایالات متحده از آن خارج شده، همچنان می تواند به موجودیت خود ادامه دهد و این مسئله ای است که دیگ شرکت کنندگان در توافق هسته ای نیز با ما در این باره موافق هستند.»

پوتین افزود: «من بار دیگر تاکید می کنم که با وجود تمامی مشکلات موجود در این رابطه، هیچ جایگزینی منطقی دیگری برای این توافقنامه مهم بین المللی وجود ندارد.»

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که مسکو و واشنگتن همچنان به تماس های خود درباره توافق هسته ای با ایران ادامه داده و طرف روسی تمامی تلاش خود را برای حفظ این توافق نامه انجام می دهد. وی گفت: «روسیه تا آنجایی که به این کشور مربوط می شود از هیچ تلاشی برای ادامه اجرای برجام به صورت کامل خودداری نمی کند. ما در این رابطه با سایر شرکای خارجی، از جمله با طرف آمریکایی تماس های فعالی را انجام داده ایم و مسلماً از ادامه گفت وگوهای سیاسی با ایران در تمامی سطوح حمایت می کنیم.»

ولادیمیر پوتین در این کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سئوال دیگری با یادآوری اینکه در جریان مذاکرات خود با روسای جمهوری ایران و ترکیه در آنکارا، وضعیت مربوط به حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را بررسی نکرده، اعلام کرد که اگر رهبران عربستان سعودی تصمیم بگیرد تا سلاح های روسی خریداری کنند، مسکو آمادگی دارد تا به آنها در دفاع از این کشور کمک کند. وی توضیح داد: «ما آمادگی داریم تا کمک های لازم را به عربستان سعودی برای دفاع از این کشور انجام دهیم، اگر رهبران سیاسی عربستان تصمیمات لازم در این باره را بگیرند. همانطور که در زمان خود رهبران ایران چنین تصمیمی گرفته و موشک های اس-300 از روسیه خریداری کردند و همچنین رئیس جمهور رجب طیب اردوغان از روسیه سامانه های موشکی اس-400 خریداری کرده است. این تسلیحات نظامی روسی می توانند به طور قابل اطمینان از زیرساختارهای مهم عربستان سعودی نیز محافظت کنند.»

روسیه حل بحران یمن را در مذاکرات بین همه طرفین درگیر در این مناقشه می داند

رئیس جمهوری روسیه در رابطه با مواضع مسکو در قبال بحران یمن، نیز تاکید کرد: «اولاً باید بگویم که در یمن فاجعه انسانی بسیار جدی رخ داده است. ما آمادگی داریم تا هرگونه کمکی در این زمینه را ارائه دهیم و از همه طرفین می خواهیم تا از این برخورد ما پیروی کنند. در ثانی، ما بر این عقیده هستیم که بهترین راه برای حل و فصل این بحران توافق بین همه طرفین درگیر در این مناقشه است. من در اینجا نمی توانم آیاتی از قرآن مقدس را یادآور نشوم که گفته است: "رحمت خداوند را به یاد داشته باشید. شما زمانی دشمن یکدیگر بودید و خدا قلب های شما را به هم نزدیک کرد و شما را برادر یکدیگر کرد. پس شما نیز باید از این امر پیروی کنید".»

ولادیمیر پوتین در این کنفرانس مطبوعاتی، خواستار آغاز هر چه سریعتر کمیته قانون اساسی سوریه شد و گفت: «فهرست شرکت کنندگان در این کمیته به طور کامل و با مشارکت فعال کشورهای ضامن صلح در سوریه مورد توافق قرار گرفته و اکنون ضروری است تا این کمیته قانون اساسی هر چه سریعتر فعالیت خود را در ژنو آغاز کند. وی افزود: «روسیه، ایران و ترکیه، به عنوان نقش آفرینان اصلی در روند حل و فصل اوضاع سوریه در چارچوب مذاکرات آستانه، آمادگی دارند تا هر گونه کمک لازم در این زمینه را ارائه دهند. البته من نمی توانم تاریخ دقیقی را نام ببرم، هرچند این مسئله باید هر چه سریعتر رخ دهد.»

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد: «ما معتقدیم که مشارکت طرف های سوری برای مشخص کردن مختصات ساختار دولتی کشورشان بسیار مهم است و دقیقا با چنین هدفی کمیته قانون اساسی سوریه باید فعالیت داشته باشد. و در این جهت گیری، تمامی شرکت کنندگان در رایزنی های آستانه سهم قابل توجهی در شکل گیری این کمیته دارند. دیپلمات های روسیه، ایران و ترکیه کار بسیار مداومی برای مشارکت دولت سوریه و نمایندگان مخالفان برای تشکیل این کمیته و مشخصات لازم برای فعالیت آن را انجام داده اند و ما امیدوار هستیم که روند حل و فصل سیاسی در سوریه با موفقیت به پایان برسد که این مسئله باعث تقویت امنیت در کشور سوریه و در کل خاورمیانه خواهد شد و کمک می کند تا روابط دمشق با سایر کشورهای عربی بهبود یافته و عضویت سوریه در اتحادیه کشورهای عرب برقرار شود.»

ادامه مذاکرات مسکو و آنکارا برای خرید تسلیحات نظامی جدید روسی

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از این کنفرانس مطبوعاتی درباره توافقات با ترکیه برای تحویل تسلیحات نظامی جدید روسی صحبت کرد و گفت: «روابط نظامی-فنی بین دو کشور در حال تعمیق است. قرارداد مربوط به تحویل سامانه های موشکی اس-400 به ترکیه دیگر پایان یافته و اکنون مذاکرات درباره فروش تسلیحات نظامی جدید در حال انجام است.»

پوتین یادآور شد که همکاری های روسیه ترکیه با نیروی محرکه قوی در تمامی جهت گیری ها در حال توسعه است. به گفته وی، میزان مبادلات بازرگانی بین دو کشور در سال گذشته به بیش از 25 میلیارد دلار رسید و در حال حاضر نیز طرح های مهم راهبردی در زمینه انرژی، از جمله ساخت نیروگاه اتمی و همچنین خط لوله گاز "جریان ترکیه" با موفقیت در حال تحقق است.

ولادیمیر پوتین همچنین تاکید کرد که نشست سه جانبه روسیه-ایران-ترکیه در آنکارا درباره سوریه بسیار سازنده بود. وی گفت: «نشست دیگری از رهبران کشورهای ضامن صلح در چارچوب مذاکرات آستانه درباره حل و فصل مسائل در سوریه بسیار سازنده و موفقیت آمیز انجام گرفت.»

رئیس جمهوری ترکیه هم اعلام کرد که در جریان نشست سران آنکارا، طرفین تصمیمات بسیار مهمی اتخاذ کردند که امیدواری برای حل و فصل مسائل سیاسی در سوریه را افزایش داده است.

پوتین: اوضاع در شرق فرات همچنان دشوار استدیدار اردوغان و پوتینپوتین و ماکرون: باید تلاش ها برای حفظ برجام تقویت شود

ترکیه از تلاش ها در چارچوب مذاکرات آستانه در جهت اهداف خود در سوریه استفاده می کند

روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا»، چاپ مسکو امروز در تحلیلی در این باره نوشت: نشست سه جانبه روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه در شرایطی برگزار شد که اوضاع در منطقه خلیج فارس نسبت به قبل وخیم تر شده و حادثه حمله به تاسیسات نفتی عربستان نیز چالش جدیدی را در منطقه به وجود آورده است. البته این مسئله در نشست سران آنکارا مطرح نشد و موضوع اصلی مذاکرات سه جانبه همچون گذشته اوضاع در سوریه، به خصوص مناطق شمال شرق این کشور و البته استان ادلب و بود که به گفته مقامات سازمان ملل، تنها طی 4 ماه گذشته بیش از هزار نفر از مردم غیرنظامی در این منطقه کشته شده اند

در مناطق شمالی سوریه نیز در حال حاضر مسئله توافقات آنکارا و واشنگتن در رابطه با ایجاد منطقه امنیتی مورد توجه است. ترکیه اصرار دارد که تمامی نیروهای شبه نظامی کُرد که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، باید هرچه سریعتر از این منطقه خارج شوند. اردوغان هفته گذشته به شدت از اقدامات واشنگتن در این رابطه انتقاد کرده و یادآور شد که آمریکایی ها گویا می خواهند نه برای تامین امنیت ترکیه، بلکه برای دفاع از گروه های تروریستی منطقه امن ایجاد کنند.

به گفته "یوری اوشاکوف" مشاور رئیس جمهوری روسیه، نشست سران آنکارا می تواند راه را برای برگزاری نشست سران چهارجانبه در ترکیب استانبول، با مشارکت رهبران روسیه، ترکیه، آلمان و فرانسه را هموار سازد. البته به گفته وی صحبت درباره این مسئله هنوز زود است

در اواخر ماه ژوئن در جریان نشست سران گروه 20 در ژاپن، "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان پیشنهاد کرده بود که نشست چهارجانبه در ترکیب استانبول، تا پایان سال جاری انجام شود. انتظار می رود که توجه اصلی این نشست نه تنها به روی مسائل داخلی سوریه، بلکه موضوع بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان باشد که به یکی از مشکلات جدی برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا تبدیل شده است.

دیپلمات های بلندپایه روسیه درباره چه با بشار اسد گفت وگو کردند؟طرح مجدد پیشنهاد گفت وگو بین اردوغان و اسداردوغان: موانع تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را رفع کردیم

اصرار روسیه بر لزوم آغاز به کار هر چه سریع تر کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو

یکی دیگر از مسائل مورد بررسی در نشست سران آنکارا، دورنمای حل و فصل اوضاع سیاسی در سوریه، بخصوص آغاز به کار کمیته قانون اساسی این کشور بود. این کمیته شامل 50 نماینده از طرف دولت سوریه و 50 نماینده از طرف مخالفان سوری است که فهرست نمایندگان آنها با مشارکت ترکیه تهیه شده است.

آخرین هماهنگی ها به مقامات دمشق در این رابطه در جریان سفر هیئت نمایندگی بلندپایه روسیه به سوریه انجام گرفت. "الکساندر لاورنتیف" نماینده ویژه "ولادیمیر پوتین" در امور سوریه، "سرگئی ورشینین" معاون وزیر خارجه و نمایندگان وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه در دمشق به حضور "بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه رسیده و با وی درباره شکل گیری و آغاز به کار کمیته قانون اساسی این کشور گفت وگو کردند.

"ویکتور نده ین-رایوفسکی" کارشناس ارشد موسسه اقتصاد جهانی و روابط بین الملل آکادمی علوم روسیه در گفت وگو با این روزنامه درباره همکاری های سه جانبه بین مسکو، تهران و آنکارا درباره سوریه گفت: «هر سه طرف شرکت کننده در مذاکرات آستانه، منافع خاص خود را در سوریه دارند. برای ایران مهمترین مسئله کم کردن اشتهای عربستان برای نفوذ در سوریه است. مهمترین مسئله برای روسیه آغاز گفت وگو های سیاسی بین طرفین سوری برای تثبیت اوضاع در داخل این کشور است و برای ترکیه مسئله اصلی، وضعیت نظامیان کُرد در شمال سوریه است. در واقع اردوغان هر ابتکارعملی در درباره حل و فصل اوضاع در سوریه را تنها با توجه به این مسئله بررسی می کند که این اقدامات تا چه اندازه به مبارزه با جدایی طلبان کُرد کمک خواهد کرد.»

به گفته این کارشناس، ترکیه تلاش می کند تا از تمایل روسیه برای حل و فصل اوضاع در سوریه، به نفع اجرای اهداف خود در این باره استفاده کند و بتواند مشکلات امنیتی خود در رابطه با فعالیت شبه نظامیان کُرد در مناطق شمالی سوریه را حل کند.

انتهای پیام/

منبع خبر : تسنیم

محتوای این خبر به صورت خودکار از «تسنیم» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
نظامی   واشنگتن   آمریکا   سوریه   روسیه   مناقشه   ادلب   نشست سران   آنکارا   اردغان   تاسیسات   رئیس جمهور   رجب طیب اردوغان   مسکو   قرآن کریم   ولادمیر پوتین   کنفرانس مطبوعاتی   توافق هسته ای   روسی   عربستان سعودی   برجام   یمن   بین الملل   ایران و ترکیه   جنگ یمن   حفظ توافق هسته ای   اجرای برجام   سامانه اس 400  
اخبار مرتبط
اردوغان در نیویورک به دنبال چه خواهد بود؟
خبرآنلاین
مذاکرات تلفنی لاوروف و دبیرکل سازمان ملل
تسنیم
راه روشن جمهوری اسلامی سردرگمی ندارد
تقریب نیوز
امام جمعه تبریز: راه روشن جمهوری اسلامی سردرگمی ندارد
ایرنا
اظهارات خصمانه پمپئو علیه ایران این بار در امارات
خبرآنلاین
تزار طعنه ها
ایران آنلاین
شکست نظامی عربستان سعودی و طعنه های همپیمانان
تسنیم
مرور واکنش ترکیه، قطر و عُمان به حادثه آرامکو و اعتراض سعودی ها
فارس
واکنش انصارالله به اظهارات پوتین، روحانی و اردوغان درباره یمن
شیعه نیوز
نشانه های نظم جدید منطقه ای
افکار نیوز
انتقاد روسیه از اتهام زنی «عجولانه» آمریکا به ایران
شبکه الکوثر
ابراز نگرانی روسیه از ادامه سیاست های تهاجمی و کوته بینانه آمریکا
تسنیم
آمادگی روسیه برای ارائه اطلاعات موثق درباره منطقه ادلب به سازمان ملل
تسنیم
تاکید پوتین بر ضرورت حفظ برجام
شبکه الکوثر
طعنه پوتین به آمریکایی ها: به عربستان پیشنهاد می کنیم اس- 400 بخرد
نواندیش
تاکید ایران، روسیه و ترکیه بر حفظ ثبات و امنیت منطقه
آریا
روسیه: به عربستان پیشنهاد می کنیم اس- 400 بخرد
عصر ایران
استناد پوتین به آیه ای از قرآن و پیشنهاد کمک به عربستان
تابناک
پوتین: به عربستان پیشنهاد می کنیم اس- 400 بخرد
اقتصاد نیوز
پیشنهاد روسیه به عربستان؛ اس- 400 بخرد
دنیای اقتصاد
پوتین: با ایران به توافق رسیدیم
مثلث
گام های اقتصادی دفاعی سه متحد
ایران آنلاین
ما می خواهیم امنیت کل منطقه در کنار امنیت سوریه تامین شود
خبرگزاری دفاع مقدس
پوتین :ما می خواهیم امنیت کل منطقه در کنار امنیت سوریه تامین شود
پارسینه
پوتین با خواندن آیه ای از قرآن به کمک عربستان شتافت!
اقتصاد نیوز
بیانیه مشترک روحانی، پوتین و اردغان درباره سوریه
فرارو
حملات نظامی اسرائیل به سوریه تنش را تشدید می کند
خبرگزاری دفاع مقدس
استناد پوتین به آیه ای از قرآن کریم و پیشنهاد کمک به عربستان
ایرنا
پوتین: با ایران بر سرافزایش پرداخت ها با ارزهای ملی به توافق رسیدیم
ایرنا
بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه پس از نشست سران سه کشور
انصاف نیوز
پوتین: تلاش های ایران، روسیه و ترکیه ثبات را به سوریه بازگرداند
ایرنا
جزئیات دیدار روحانی با اردوغان در آنکارا
ایران آنلاین
اردوغان و پوتین دیدار کردند
ایرنا
پوتین برای دیدار با روحانی و اردوغان راهی ترکیه شد
ایرنا
حل وفصل اوضاع سیاسی در سوریه؛ موضوع نشست سران روسیه-ایران-ترکیه در آنکارا
تسنیم
چالش های نشست سران روسیه، ترکیه و ایران
انصاف نیوز
درخواست پوتین از روحانی در مورد برجام
برنا نیوز
خرید پاتریوت، باج آنکارا برای نفوذ در قلب کاخ سفید/ منافع ترکیه در آمریکا غیرقابل اغماض است
آنا نیوز
هشدار اردوغان به آمریکا درباره تمایل به ضربه زدن به ترکیه
باشگاه خبرنگاران
دیدار جداگانه پوتین با روحانی در آنکارا / بررسی اوضاع ادلب در نشست سران سه جانبه
فردا نیوز
اخبار مرتبط
bltخبرآنلاین : اردوغان در نیویورک به دنبال چه خواهد بود؟
bltتسنیم : مذاکرات تلفنی لاوروف و دبیرکل سازمان ملل
bltتقریب نیوز : راه روشن جمهوری اسلامی سردرگمی ندارد
bltایرنا : امام جمعه تبریز: راه روشن جمهوری اسلامی سردرگمی ندارد
bltخبرآنلاین : اظهارات خصمانه پمپئو علیه ایران این بار در امارات
bltایران آنلاین : تزار طعنه ها
bltتسنیم : شکست نظامی عربستان سعودی و طعنه های همپیمانان
bltفارس : مرور واکنش ترکیه، قطر و عُمان به حادثه آرامکو و اعتراض سعودی ها
bltشیعه نیوز : واکنش انصارالله به اظهارات پوتین، روحانی و اردوغان درباره یمن
bltافکار نیوز : نشانه های نظم جدید منطقه ای
bltشبکه الکوثر : انتقاد روسیه از اتهام زنی «عجولانه» آمریکا به ایران
bltتسنیم : ابراز نگرانی روسیه از ادامه سیاست های تهاجمی و کوته بینانه آمریکا
bltتسنیم : آمادگی روسیه برای ارائه اطلاعات موثق درباره منطقه ادلب به سازمان ملل
bltشبکه الکوثر : تاکید پوتین بر ضرورت حفظ برجام
bltنواندیش : طعنه پوتین به آمریکایی ها: به عربستان پیشنهاد می کنیم اس- 400 بخرد
bltآریا : تاکید ایران، روسیه و ترکیه بر حفظ ثبات و امنیت منطقه
bltعصر ایران : روسیه: به عربستان پیشنهاد می کنیم اس- 400 بخرد
bltتابناک : استناد پوتین به آیه ای از قرآن و پیشنهاد کمک به عربستان
bltاقتصاد نیوز : پوتین: به عربستان پیشنهاد می کنیم اس- 400 بخرد
bltدنیای اقتصاد : پیشنهاد روسیه به عربستان؛ اس- 400 بخرد
bltمثلث : پوتین: با ایران به توافق رسیدیم
bltایران آنلاین : گام های اقتصادی دفاعی سه متحد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : ما می خواهیم امنیت کل منطقه در کنار امنیت سوریه تامین شود
bltپارسینه : پوتین :ما می خواهیم امنیت کل منطقه در کنار امنیت سوریه تامین شود
bltاقتصاد نیوز : پوتین با خواندن آیه ای از قرآن به کمک عربستان شتافت!
bltفرارو : بیانیه مشترک روحانی، پوتین و اردغان درباره سوریه
bltخبرگزاری دفاع مقدس : حملات نظامی اسرائیل به سوریه تنش را تشدید می کند
bltایرنا : استناد پوتین به آیه ای از قرآن کریم و پیشنهاد کمک به عربستان
bltایرنا : پوتین: با ایران بر سرافزایش پرداخت ها با ارزهای ملی به توافق رسیدیم
bltانصاف نیوز : بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه پس از نشست سران سه کشور
bltایرنا : پوتین: تلاش های ایران، روسیه و ترکیه ثبات را به سوریه بازگرداند
bltایران آنلاین : جزئیات دیدار روحانی با اردوغان در آنکارا
bltایرنا : اردوغان و پوتین دیدار کردند
bltایرنا : پوتین برای دیدار با روحانی و اردوغان راهی ترکیه شد
bltتسنیم : حل وفصل اوضاع سیاسی در سوریه؛ موضوع نشست سران روسیه-ایران-ترکیه در آنکارا
bltانصاف نیوز : چالش های نشست سران روسیه، ترکیه و ایران
bltبرنا نیوز : درخواست پوتین از روحانی در مورد برجام
bltآنا نیوز : خرید پاتریوت، باج آنکارا برای نفوذ در قلب کاخ سفید/ منافع ترکیه در آمریکا غیرقابل اغماض است
bltباشگاه خبرنگاران : هشدار اردوغان به آمریکا درباره تمایل به ضربه زدن به ترکیه
bltفردا نیوز : دیدار جداگانه پوتین با روحانی در آنکارا / بررسی اوضاع ادلب در نشست سران سه جانبه
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.