مخبر - 1398/06/26 - مصائب کیلومتر شماره 10 شیراز/ نقاط حادثه خیزی که اورژانس ندارد

مصائب کیلومتر شماره 10 شیراز/ نقاط حادثه خیزی که اورژانس ندارد
شیراز- کیلومتر شماره 10 شیراز داغ بر دل نشاند. در جاده ای که اورژانس نداشت دختری تصادف کرد تا حوادث رانندگی همچنان در راه های پرخطر فارس قربانی بگیرد.
مصائب کیلومتر شماره 10 شیراز/ نقاط حادثه خیزی که اورژانس ندارد

خبرگزاری مهر – گروه استان ها: دوباره جاده های فارس داغ بر دل خانواده ها گذاشت. این بار محور باجگاه- شیراز قتلگاه شد که طی آن یک دانشجوی دختر مقطع کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی در تصادف جان سپرد تا داغی بر دل خانواده ای بگذارد که با هزاران امید فرزندشان را به دانشگاه فرستاده بودند.

هنوز جاده های استان فارس در صدر قاتلان جاده های کشور قراردارد و هنوز هیچکس برای این کشته ها پاسخ نداده است. مسئولان راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس همچنان بی تفاوت نظاره گر وضعیت آشفته جاده های استان هستند تا نقاط حادثه خیز کار خودشان را بکنند.

بر اساس اطلاعیه ای که کمیسیون ایمنی راه های کشور ارائه کرده 170 نقطه پرتصادف در فارس شناسایی شده که از این میزان 121 نقطه پر تصادف و 49 نقطه دارای تصادف است.

11 شهریور ماه بود که در کیلومتر 10 جاده شیراز- باجگاه شاهد تکراری ترین اتفاق جاده های استان فارس بودیم و باز هم حادثه گریبان آینده سازان استان و کشور را گرفت و طی حادثه ای که برای یکی از دانشجویان دانشکده کشاورزی رخ داد این دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد فوت کرد.

مصدوم می توانست زنده بماند اما

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز در خصوص نحوه حادثه ایجاد شده برای دانشجوی این دانشگاه گفت: یکی از دانشجویان دختر دوره کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی برای دریافت خوابگاه روز 11 شهریورماه به دانشکده کشاورزی مراجعه کرد با توجه به بعد مسافت این دانشگاه تا شیراز سرویس های مختلفی در نظر گرفته شده اما این دانشجو به علت عجله و تلاش برای رسیدن به مرکز شهر اقدام به گرفتن تاکسی در محور شیراز-اصفهان کرده است.

محسن عدالت در ادامه افزود: ساعت حرکت سرویس های این دانشکده به سمت شیراز 12 است که این حادثه در ساعت 11:30 دقیقه رخ داد و خودرو وانت بار به علت عدم فرمان پذیری از راننده از مسیر منحرف و با دانشجویی که در کنار جاده ایستاده بود تصادف می کند.

وی با اشاره به تاخیر به ورود اورژانس به صحنه تصادف گفت: گفته شده فرد مصدوم در صحنه درگذشته است اما شخصا که در ساعت 11:40 دقیقه به صحنه تصادف رسیدم مصدوم هنوز هوشیار بود و توان تکلم داشت و امکان زنده ماندن مصدوم وجود داشت اما تاخیر در ورود اورژانس و عدم پذیرش بیمارستان های شیراز به علت تکمیل ظرفیت منجر شد شخص مصدوم به مرودشت اعزام شده و به علت خون ریزی داخلی دارفانی را وادع گفت.

میدانی این محور

خبرنگار مهر پس از این حادثه به این محور رفت تا شرایط جاده ای منطقه را بررسی کند. در این بررسی های می توان به تردد بیش از حد خودروهای باری و شخصی اشاره کرد و چون مسیر جایگزینی برای دسترسی به شمال استان هنوز در دسترس نیست این مسیر حتی در ساعت ابتدای صبح نیز دارای بارترافیکی زیادی است.

از جمله سایر نکات می توان به شیب تند این مسیر اشاره کرد که این شیب تند می تواند حوادث زیادی را برای افرادی که به این جاده آشنا نیستند ایجاد کند و نمی توان از این موضوع غافل شد که عرض جاده نیز عرض مناسبی برای حجم ترافیکی این مسیر و میزان جابه جایی که در این مسیر صورت می گیرد نیست.

در کنار این مسائل قرارگرفتن مراکز مختلفی نظیر دانشکده کشاورزی و آسایشگاه افراد کم توان ذهنی نشان از مراجعه کنندگان زیاد این مراکز دارد البته منطقه مسکونی نیز در مجاورت این مسیر واقع شده و اگر خودرویی توانایی کنترل خود را از دست دهد مستقیما به خانه های ساکنین این منطقه وارد می شود.

افزایش پایگاه های اورژانس جاده ای کاهنده تلفات تصادفات است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: راهکار های مختلفی در جهت تسریع در امر امداد رسانی در زمان حادثه در محور باجگاه – شیراز در نظرگرفته شده اما افزایش پایگاه های اورژانس جاده ای نقش ویژه ای در کاهش تلفات دارد.

محمود رضایی کوچی در این گفت و گو ادامه داد: پس از حادثه ای که برای دانشجوی دانشکده کشاورزی رخ داد یکی از موضوعاتی که در استانداری فارس مطرح شده ایجاد پایگاه اورژانس مخصوص این محور است و اگر این پایگاه برقرار شود بخش قابل توجه ای از این مشکلات برطرف می شود.

گردنه باجگاه

وی در خصوص راهکارها کاهش نقاط حادثه خیر در محورهای مواصلاتی نیز بیان کرد: در نقاط حادثه خیر استان برای آرام کردن بارترافیکی تمهیداتی در نظر گرفته شده از جمله این تمهیدات می توان به نصب علائم و تابلوهای ایمنی و کاهش سرعت مسیر در این مناطق اشاره کرد و تمام این موارد در این جهت است که شاهد کاهش نقاط حادثه خیز در محور های مواصلاتی باشیم .

رضایی با اشاره به اینکه کاهش زمان رسیدگی و ارائه خدمات امدادی در کوتاه ترین زمان از جمله اولویت هایی است که اورژانس باید در سرلوحه فعالیت های خود قرار دهد، تصریح کرد: علاوه بر رسیدن واحدهای خدمات امدادی در کوتاه ترین زمان ، پیمایش مسافت این واحد ها هم باید کم باشد از این رو افزایش پایگاه های اورژانس جاده ای در دستور کار قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در خصوص حادثه محور باجگاه نیز گفت: پیشتر برای رسیدن به منطقه باجگاه زمان کوتاهی به علت کم بودن بار ترافیکی در این منطقه صرف می شد و اکنون با افزایش حجم ترافیک زمان بیشتری نیز صرف خواهد شد تا امکان دسترسی به این منطقه فراهم شود و یکی از برنامه هایی که برای کاهش تلفات جاده ای در این منطقه در نظر گرفته شده افزایش پایگاه های اورژانس جاده ای است.

رضایی با اشاره به اینکه بخشی از مسیر آرام سازی و اصلاحات صورت گرفته است، تاکید کرد: این مسیر یکی از محورهای قدیمی است و ترافیک در این منطقه همیشه وجود داشته البته در تلاش هستیم تا با افزایش بارترافیکی ، آرام سازی مسیر نیز در این منطقه ایجاد شود و با تاکید استانداری فارس، اداره کل راهداری بهبود شرایط این منطقه را مدنظر قرار داده است.

راهداری و اورژانس پاسخگو باشند

تاخیر در رسیدن اورژانس از یک طرف و انتقال مصدوم به بیمارستان مرودشت و کم توجهی به رسیدگی به شرایط مصدوم در این بیمارستان نکات مهمی است که باید با جدیت از سوی مسئولان مرتبط رسیدگی شود. در حالیکه می شد مصدوم را به شیراز منتقل کرد مسیر دورتر برای انتقال مجروح انتخاب شده است.

از سوی دیگر راهداری باید پاسخگوی نقاط حادثه خیزی باشد که موجب رخ دادن چنین رویدادهایی می شود. هنوز داغی که بر تن خانواده دختری که در محور شیراز – خرامه جانش را از دست دادن بر دل آن هاست که این بار داغ دیگر در کیلومتر 10 شیراز بر دل خانواده دیگر نشاند.

کد خبر 4720780
منبع خبر : مهر نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «مهر نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
اصفهان   اورژانس   شیراز   استانداری   تکمیل ظرفیت   قتلگاه   مرودشت   کشته ها   مقطع کارشناسی ارشد   تکلم   تاکسی   جاده های استان   مصدومین   آسایشگاه   تصادف شدید   حادثه   بیمارستان   تصادف   دانشگاه   حوادث رانندگی   پرو   دانشگاه شیراز   مسکونی  
اخبار مرتبط
25 تیر پرتصادف ترین روز تابستان/ استان فارس صدرنشین جانباختگان تصادفات رانندگی
باشگاه خبرنگاران
لزوم تسهیل در دسترسی نیروهای اورژانس به مصدومان تصادفات طی اربعین
مهر نیوز
مصائب کیلومتر شماره 10 شیراز/ نقاط حادثه خیزی که اورژانس ندارد
جنوب نیوز
مصائب کیلومتر شماره 10 شیراز
پدال نیوز
آیدا برای همیشه فلج شد / قصور پزشکی دختر دانشجو را قطع نخاع کرد + عکس
روز نو
هیچگاه کوتاهی نکرده ایم
ایسنا
بالگرد اورژانس هوایی در آباده طشک بر زمین نشست
هورگان نیوز
مسئولان اورژانس فارس باید پاسخگوی مرگ دخترم باشند
فانوس نیوز
مسوولان اورژانس فارس باید پاسخگوی مرگ دخترم باشند
ایسنا
برای تصادف فرهنگ سازی شود!
بازار نیوز
5 مصدوم در 2 تصادف
بازار نیوز
فرهنگ سازی؛ مقوله ای موثر در کاهش سوانح رانندگی
ایرنا
جزئیات فوت دو دانشجو در دانشگاه شیراز
بازار نیوز
عوامل موثر کاهش تصادفات و مسائل ترافیکی برون و درون شهری اولویت بندی شوند
شبستان
جزئیات فوت 2 دانشجوی دانشگاه شیراز
عصر ایران
جزئیات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز
نصف جهان
جزئیات فوت2دانشجوی دانشگاه شیراز
ناطقان نیوز
24 نفر دراثر تصادف در شب تاسوعا مصدوم شدند
برنا نیوز
هزار زخمی و 19 کشته در نیمه اول شهریورماه در کرمان
گفتار نو
دانشگاه شیراز: استقرار اورژانس در دانشکده کشاورزی مطالبه بحق دانشجویان است
ایرنا
حوادث رانندگی در جاده های اصفهان یک کشته و 17 مصدوم برجاگذاشت
سایت جماران
شورای صنفی دانشگاه شیراز خواستار تامین فوریت های پزشکی در دانشگاه شیراز شد
خبرگزاری دانشجو
افزایش آمار مصدوم های بستری ناشی از تصادف در جاده های فارس
صدا و سیما
استاندار فارس : باید رانندگان متخلف مصرف کننده مشروبات و مواد مخدر را نقره داغ کرد
ایرنا
راکبین موتورسوار بیشترین مصدومان حوادث رانندگی در شهرضا
خبرگزاری موج
موتورسیکلت سواران بیشترین مصدومان حوادث رانندگی شهرضا هستند
ایرنا
93 مصدوم در حوادث رانندگی شبانه روز گذشته
صدا و سیما
تصادف رانندگی در زنجان یک کشته بر جا گذاشت
ایرنا
جمعه خونین در استان فارس؛ 5 کشته و 79 زخمی در تصادفات جاده ای
تسنیم
محور مرگ دوباره قربانی گرفت؛ 9 کشته و زخمی در سانحه رانندگی محور قاین بیرجند
تسنیم
سوانح رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد 93 مصدوم بر جا گذاشت
ایرنا
تصادفات 48 ساعت گذشته کهگیلویه و بویراحمد 93 مصدوم برجای گذاشت
مهر نیوز
جمعه خونین در استان فارس
تین نیوز
تصادف اتوبوس مسافربری باخودرو حمل بتن در محور الشتر- خرم آباد
تسنیم
کشته شدن سه نفر در تصادف خونین
دنیای اقتصاد
تصادف مرگبار در سراوان 8 کشته برجای گذاشت
میزان
نزاع دسته جمعی و مسلحانه در شهر گز
نصف جهان
32 کشته و مصدوم در تصادف های محور های فارس
شیرازه
افزایش 8 درصدی تلفات تصادفات جاده ای کهگیلویه و بویراحمد طی 4 ماه امسال
ایسنا
اورژانس یزد 8500 مصدوم ترافیکی را به بیمارستان انتقال داد
ایرنا
اخبار مرتبط
bltباشگاه خبرنگاران : 25 تیر پرتصادف ترین روز تابستان/ استان فارس صدرنشین جانباختگان تصادفات رانندگی
bltمهر نیوز : لزوم تسهیل در دسترسی نیروهای اورژانس به مصدومان تصادفات طی اربعین
bltجنوب نیوز : مصائب کیلومتر شماره 10 شیراز/ نقاط حادثه خیزی که اورژانس ندارد
bltپدال نیوز : مصائب کیلومتر شماره 10 شیراز
bltروز نو : آیدا برای همیشه فلج شد / قصور پزشکی دختر دانشجو را قطع نخاع کرد + عکس
bltایسنا : هیچگاه کوتاهی نکرده ایم
bltهورگان نیوز : بالگرد اورژانس هوایی در آباده طشک بر زمین نشست
bltفانوس نیوز : مسئولان اورژانس فارس باید پاسخگوی مرگ دخترم باشند
bltایسنا : مسوولان اورژانس فارس باید پاسخگوی مرگ دخترم باشند
bltبازار نیوز : برای تصادف فرهنگ سازی شود!
bltبازار نیوز : 5 مصدوم در 2 تصادف
bltایرنا : فرهنگ سازی؛ مقوله ای موثر در کاهش سوانح رانندگی
bltبازار نیوز : جزئیات فوت دو دانشجو در دانشگاه شیراز
bltشبستان : عوامل موثر کاهش تصادفات و مسائل ترافیکی برون و درون شهری اولویت بندی شوند
bltعصر ایران : جزئیات فوت 2 دانشجوی دانشگاه شیراز
bltنصف جهان : جزئیات فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز
bltناطقان نیوز : جزئیات فوت2دانشجوی دانشگاه شیراز
bltبرنا نیوز : 24 نفر دراثر تصادف در شب تاسوعا مصدوم شدند
bltگفتار نو : هزار زخمی و 19 کشته در نیمه اول شهریورماه در کرمان
bltایرنا : دانشگاه شیراز: استقرار اورژانس در دانشکده کشاورزی مطالبه بحق دانشجویان است
bltسایت جماران : حوادث رانندگی در جاده های اصفهان یک کشته و 17 مصدوم برجاگذاشت
bltخبرگزاری دانشجو : شورای صنفی دانشگاه شیراز خواستار تامین فوریت های پزشکی در دانشگاه شیراز شد
bltصدا و سیما : افزایش آمار مصدوم های بستری ناشی از تصادف در جاده های فارس
bltایرنا : استاندار فارس : باید رانندگان متخلف مصرف کننده مشروبات و مواد مخدر را نقره داغ کرد
bltخبرگزاری موج : راکبین موتورسوار بیشترین مصدومان حوادث رانندگی در شهرضا
bltایرنا : موتورسیکلت سواران بیشترین مصدومان حوادث رانندگی شهرضا هستند
bltصدا و سیما : 93 مصدوم در حوادث رانندگی شبانه روز گذشته
bltایرنا : تصادف رانندگی در زنجان یک کشته بر جا گذاشت
bltتسنیم : جمعه خونین در استان فارس؛ 5 کشته و 79 زخمی در تصادفات جاده ای
bltتسنیم : محور مرگ دوباره قربانی گرفت؛ 9 کشته و زخمی در سانحه رانندگی محور قاین بیرجند
bltایرنا : سوانح رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد 93 مصدوم بر جا گذاشت
bltمهر نیوز : تصادفات 48 ساعت گذشته کهگیلویه و بویراحمد 93 مصدوم برجای گذاشت
bltتین نیوز : جمعه خونین در استان فارس
bltتسنیم : تصادف اتوبوس مسافربری باخودرو حمل بتن در محور الشتر- خرم آباد
bltدنیای اقتصاد : کشته شدن سه نفر در تصادف خونین
bltمیزان : تصادف مرگبار در سراوان 8 کشته برجای گذاشت
bltنصف جهان : نزاع دسته جمعی و مسلحانه در شهر گز
bltشیرازه : 32 کشته و مصدوم در تصادف های محور های فارس
bltایسنا : افزایش 8 درصدی تلفات تصادفات جاده ای کهگیلویه و بویراحمد طی 4 ماه امسال
bltایرنا : اورژانس یزد 8500 مصدوم ترافیکی را به بیمارستان انتقال داد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.