مخبر - 1398/06/26 - روش آشنا کردن اهل سنت با اهل بیت(علیهم السلام)

روش آشنا کردن اهل سنت با اهل بیت(علیهم السلام)
با توجه به اینکه اهل تسنن با تاثیر پذیری از افکار و سیاست های بنی امیه از اهل بیت پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) فاصله گرفته و اطلاعات لازم را نسبت به اهل بیت ندارند. حتی برخی از اهل سنت بع علت نفوذ افکار امویان و دشمنان اهل بیت(علیهم السلام) ناآگاهانه با اهل بیت (علیهم السلام) دشمنی می ورزند.
روش آشنا کردن اهل سنت با اهل بیت(علیهم السلام)

شیعه نیوز: با توجه به اینکه اهل تسنن با تاثیر پذیری از افکار و سیاست های بنی امیه از اهل بیت پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) فاصله گرفته و اطلاعات لازم را نسبت به اهل بیت ندارند. حتی برخی از اهل سنت بع علت نفوذ افکار امویان و دشمنان اهل بیت(علیهم السلام) ناآگاهانه با اهل بیت (علیهم السلام) دشمنی می ورزند. بنابراین وظیفه شرعی و عقلی ایجاب می کند که هر مسلمانی باید نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) شناخت کافی داشته باشد.

به عنوان مقدمه برای شناخت اهل بیت(علیهم السلام) باید از شخص پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) و مقام و عظمت آن حضرت سخن گفت. به این معنا که تمام ارزش ها و اعتقادات اسلامی با وجود مقدس رسول خدا (صلی الله علیه و آله) و ایمان به آن حضرت معنا پیدا می کند و اگر لازمه پذیرش و ایمان نسبت به برخی موضوعات، اهانت رسول خدا(صلی الله علیه و آله) و سرپیچی از دستورات آن حضرت باشد، اعتقاد و ایمان در نزد خدا و رسول او نه تنها هیچ ارزشی نخواهد داشت بلکه مساوی با کفر خواهد بود. برای اثبات این موضوع باید به آیاتی از قرآن کریم تمسک جست. زیرا خداوند اطاعت و پیروی از دستورات رسول خدا(صلی الله علیه و آله) را بر همگان واجب کرده و بهای سرپیچی از اوامر و دستورات آن حضرت را آتش جهنم قرار داده است. بنابراین مطالبی به ترتیب و مراحل زیر برای آشنا کردن یک فرد سنی مذهب با اهل بیت پیشنهاد می شود:

1.در آغاز باید از قرآن شروع کرد. قرآن کریم کتابی است که تمام مسلمانان آن را قبول داشته و انکار حتی یک آیه آن موجب کفر می شود. در قرآن کریم آیاتی در خصوص اهل بیت رسول خدا وجود دارد که آنان را بر دیگران برتر نموده است. ما در اینجا فقط به دو آیه اشاره می کنیم.

الف. آیه تطهیر در قرآن کریم اختصاص به اهل بیت رسول(صلی الله علیه و آله) خدا دارد. خداوند می فرماید: إِنَّما یُریدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهیراً(1). «خداوند فقط میخواهد پلیدی و گناه را از شما اهل بیت دور کند و کاملًا شما را پاک سازد» این آیه به گفته عایشه همسر رسول خدا در شأن امام علی، فاطمه زهرا، امام حسن و امام حسین(علیه السلام) نازل شده است. این حدیث در صحیح مسلم اینگونه نقل شده است: روزی پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله) قبل از طلوع آفتاب ردایی که از پشم سیاه بافته شده بود بر خودش انداخت. در این زمان حسن بن علی آمد و رسول خدا او را در کنار خودش زیر رداء برد. لحظه ای بعد حسین آمد رسول خدا او را هم زیر رداء قرار داد. پس از او فاطمه دختر پیامبر آمد او هم زیر رداء رفت. و سپس علی آمد در کنار آنان زیر رداء قرار گرفت. در این زمان رسول خدا فرمود: إِنَّما یُریدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهیرا.

بنابراین از نظر قرآن کریم امام علی(علیه السلام) و فاطمه(سلام الله علیها) و امام حسن و امام حسین (علیه السلام) اهل بیت رسول خدا هستند که از طرف خداوند از هر نوع گناه و معصیت تطهیر شده اند.

ب. در قران کریم محبت اهل بیت بر همه مسلمانان واجب شده است. خداوند در قرآن کریم می فرماید: قُلْ لا أَسْئَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْراً إِلاَّ الْمَوَدَّهَ فِی الْقُرْبی(2). «به مسلمانان بگو که من هیچ پاداشی از شما بر رسالتم درخواست نمی کنم جز دوستداشتن نزدیکانم [اهل بیتم]». در کتابهای معتبر اهل سنت آمده که از رسول خدا پرسیده شد که این اقارب و اهل بیت شما کیست که محبت آنان بر ما واجب شده است؟ رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: آنان علی ، فاطمه، و دو پسر آنها است.(3)

بعد از اینکه با این آیات قرآن ثابت شد که امام علی و فاطمه و حسن و حسین(علیه السلام) از اهلبیت رسول خدا هستند، اهل بیت بودن سایر امامان به گفته آنان قابل اثبات می باشند. پس بر هر مسلمانی واجب می شود که اهل بیت را بشناسند تا بر طبق فرمایش خداوند نسبت به آنان محبت بورزند.

2, در مرحله بعد برای اینکه یک مسلمان سنی مذهب را به اهل بیت پیامبر(صلی الله علیه و آله) نزدیک کنیم لازم است در ابتداء آیاتی در راستای وجوب اطاعت رسول خدا(صلی الله علیه و آله) و عواقب مخالفت با دستورات آن حضرت را بیان کرد تا آنان برای پذیرش مطالبی که نسبت به اهل بیت (علیه السلام) در متون اسلامی توسط پیامبر خدا بیان شده است آمادگی پیدا کنند. به عنوان نمونه آیات زیر را برای این منظور می توان ذکر کرد:

وَ ما آتاکُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَ ما نَهاکُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَدیدُ الْعِقابِ(4). «آنچه را رسول خدا برای شما آورده بگیرید (و اجرا کنید)، و از آنچه نهی کرده خودداری نمایید و از (مخالفت) خدا بپرهیزید که خداوند کیفرش شدید است!»

وَ مَنْ یَعْصِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلالاً مُبینا(5). «و هر کس نافرمانی خدا و رسولش را کند، به گمراهی آشکاری گرفتار شده است!»

وَ مَنْ یَعْصِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ فَإِنَّ لَهُ نارَ جَهَنَّمَ خالِدینَ فیها أَبَدا(6). «و هر کس نافرمانی خدا و رسولش کند، آتش دوزخ از آن اوست و جاودانه در آن میماند!».

قُلْ أَطیعُوا اللَّهَ وَ الرَّسُولَ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنَّ اللَّهَ لا یُحِبُّ الْکافِرینَ(7). «بگو: از خدا و رسولش فرمان ببرید. پس اگر رویگردان شدند، بدانند که خدا کافران را دوست ندارد».

وَ مَنْ یُشاقِقِ الرَّسُولَ مِنْ بَعْدِ ما تَبَیَّنَ لَهُ الْهُدی وَ یَتَّبِعْ غَیْرَ سَبیلِ الْمُؤْمِنینَ نُوَلِّهِ ما تَوَلَّی وَ نُصْلِهِ جَهَنَّمَ وَ ساءَتْ مَصیراً(8). «هر که پس از آشکار شدن راه هدایت با پیامبر مخالفت ورزد و از شیوهای جز شیوه مؤمنان پیروی کند، بدان سوی که پسند اوست بگردانیمش و به جهنمش افکنیم، و جهنم سرانجام بدی است»

وَ مَنْ یُطِعِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ یُدْخِلْهُ جَنَّاتٍ تَجْری مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ وَ مَنْ یَتَوَلَّ یُعَذِّبْهُ عَذاباً أَلیماً(9). «و هر که از خدا و پیامبرش اطاعت کند، او را به بهشت هایی داخل میکند که در آن نهرها روان است. و هر که سر برتابد به عذابی دردآورش عذاب میکند»

کسی که واقعا ایمان به اسلام و قرآن داشته باشد به اندازه سر سوزن نباید با دستورات رسول خدا(صلی الله علیه و آله) مخالفت کند و نباید از آنچه که او برای مسلمانان آورده اعراض کرده و به چیزهای که از طرف آن حضرت نهی شده بپردازد.

3, در مرحله سوم روایات و احادیثی رسول خدا(صلی الله علیه و آله) که در باره اهل بیت و امامان دوازده گانه در متون معتبر اهل سنت آمده است برای آنان بازگو شود. برای نمونه به چند حدیث در این باره اشاره می شود:

الف) یکی از این احادیث حدیث ثقلین می باشد. این حدیث در کتابهای متعدد اهل سنت نقل شده است. در صحیح مسلم یکی از معتبر ترین کتابهای حدیثی این حدیث اینگونه آمده است: رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در بین راه مکه و مدینه در محلی به نام «خم» بعد از حمد و ستایش خداوند و موعظه مردم چنین فرمود: امّا بعد الا أیهاالناس فإنّما انا بشر یوشک أن یأتی رسول ربی فأجیب و أنا تارک فیکم الثقلین أولهما کتاب الله فیه الهدی والنور فخذوا بکتاب الله و استمسکوا به و أهل بیتی أذکرکم الله فی اهل بیتی أذکرکم الله فی اهل بیتی أذکرکم الله فی اهل بیتی. یعنی ای مردم همانا من بشر هستم و زود است ملک الموت بیاید و من او را لبیک گویم. اینست من دو چیز گرانبها برای تان می گذارم یکی از آن ها کتاب خدا است که در آن نور و هدایت است و به آن متمسک شوید و دوم آن اهل بیت من است و در باره اهل بیتم به شما سفارش می کنم و خدا را گواه می گیرم.(10) و در مسند احمد بن حنبل این حدیث این گونه نقل شده است: إنّی تارک فیکم الثقلین أحدهما أکبر من الآخر کتاب الله حبل ممدود من السماء إلی الارض و عترتی أهل بیتی و أنّهما لن یفترقا حتّی یردا علیّ الحوض. من در میان شما دو چیز گرانبها می گذارم که یکی بزرگتر از دیگری است و آن کتاب خدا است که به صورت ریسمان از آسمان به سوی زمین کشیده شده است و دیگری عترت و أهل بیت من است. آن دو هر گز از هم جدا نمی شوند تا اینکه روز قیامت در کنار حوض بر من وارد شوند.(11)

این حدیث بر مسلمانان واجب می گرداند که اهل بیت رسول خدا را بشناسند و از آنان در کنار قرآن پیروی کنند.

ب) حدیث سفینه یکی دیگر از احادیث رسول خدا است که مسلمانان را به سوی اهل بیت دعوت می کند. این حدیث در کتاب مستدرک حاکم محدث اهل سنت و دیگر کتابهای آنان اینگونه آمده است: الا أنّ مثل اهل بیتی فیکم مثل سفینه نوح من رکبها نجا و من تخلّف عنها غرق. آگاه باشید مثل اهل بیت من در میان شما مانند کشتی نوح است که هر کس سوار آن شود نجات یابد و هر که تخلّف ورزد غرق شود.(12)

ج) روایاتی زیادی در فضلیت اهل بیت و وجوب محبت آنها و نهی از دشمنی با آنان در متون اهل سنت ذکر شده است. در صحیح ابن حبان آمده است که پیامبر فرمود: به آن خدایی قسم که جان محمد در دست اوست هیچ کس با ما اهل بیت دشمنی نمی کند مگر اینکه خداوند او را وارد آتش دوزخ کند.(13)

این روایات شناخت اهل بیت را برعموم مسلمین لازم و واجب می گرداند و هر مسلمانی باید بداند که اهل بیت رسول خدا چه کسانی هستند تا در دین و عمل خود شان آنان را پیشوا قرار داده و راه سعادت و نجات را با این کار نصیب خود شان گرداند و از عذاب دردناک الهی در امان باشد.

4, در مرحله آخر می توان یک فرد سنی مذهب را جهت آشنایی کامل با اهل بیت به کتابهایی که در این رابطه از طرف علمای شیعه و سنی مبنی بر ذکر فضایل آنان نوشته شده اند ارجاع داد مثلا از باب نمونه خصائص نسائی بهترین کتابی است که توسط یکی از علمای اهل سنت نوشته شده است. و مقاتل الطالبین ابو نعیم اصفهانی و مناقب آل بی طالب ابن شهر آشوب از کتابهای مهمی است که فضایل اهل بیت را منعکس نموده اند. ینابیع الموده قندوزی کتابی دیگری است یکی از علمای اهل سنت در فضایل اهل بیت نوشته است. حتی فضایل اهل بیت در کتاب صواعق المحرقه تالیف ابن حجر هیتمی که بر علیه شیعه نوشته شده نیز منعکس گردیده است.

پی نوشت:

احزاب: 33.
شوری: 33
زمخشری، محمود بن عمر، الکشاف، بیروت، دار احیاء التراث العربی، و قرطبی، محمد بن احمد، الجامع لاحکام القرآن، بیروت، دار احیاء التراث العربی، ج4،ص223و224، ج16ص21و22.
حشر:7.
احزاب:36.
جن:23.
آل عمران:32.
نساء: 115.
فتح:17.
نیشابوری، مسلم بن حجاج، صحیح مسلم، بیروت، دار احیاء التراث العربی، ج4ص1873.
احمد بن حنبل، مسند احمد، بیروت، دار صادر، ج3، ص14.
حاکم نیشابوری، محمد بن عبدالله، المستدرک علی الصحیحین، بیروت، دارالکتب العلمیه،اول، 1411ق، ج2ص373.
ابن حبان، صحیح ابن حبان، حدیث2578، بیروت، دارالکتب العلمیه، ج15ص435.

نویسنده: حمیدالله رفیعی

منبع خبر : شیعه نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مذهبی   حدیث   امام علی علیه السلام   معصیت   اهل تسنن   محبت اهل بیت   امام حسن مجتبی علیه السلام   کیست   قرآن کریم   مسلمانی   بنی امیه   تشیع   طلوع   اعتقادات   اهل بیت   علیهم السلام   وظیفه شرعی   مسلمین   آتش جهنم   امام حسین علیه السلام   آیه تطهیر   عایشه   امویان  
اخبار مرتبط
ولایت مداری و خونخواهی امام حسین(ع) بزرگترین افتخار سیستانیان است/ قیام مردم سیستان می تواند عامل وحدت شیعه و سنی باشد
راه دانا
نگاهی به خطبه امام سجاد در مسجد شام
رسانیوز
امام سجاد(ع) در واقعه کربلا چند ساله بودند؟
افکار نیوز
لزوم پیروی از مکتب اهل بیت (علیه السلام )
شیعه نیوز
امامان شیعه
شیعه نیوز
امتیاز مذهب شیعه بر سایر مذاهب مسلمین
شیعه نیوز
آشنایی با حدیث ثقلین و دلایل نقل شدن آن
آریا
خبر شهادت امام حسین علیه السلام در سوره مریم
خبرگزاری حوزه
امام جمعه اهل سنت کلاله درگفت وگو با تقریب: درس اصلی قیام عاشورا، ایستادگی در مقابل ظلم است/مسئله عشق و علاقه به اهل بیت (ع) مختص همه مسلمانان است
تقریب نیوز
تصریح پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) به امامت دوازده امام شیعه
شیعه نیوز
امام جمعه تبریز: نخبگان مذهبی و فرهنگی وحدت آفرین باشند
تسنیم
همایش حضرت ابوطالب(ع) باید در دنیا صدا کند
شیعه نیوز
روش برخورد با دانش آموزان اهل سنت جهت تبلیغ اهل بیت
شیعه نیوز
ویژگی های کلامی فقه شیعه
شیعه نیوز
عمل به احادیث اهل بیت توسط شیعه
شیعه نیوز
منزلت اهل بیت (علیهم السلام) و وجوب محبت به ایشان و اطاعت از آنان
شیعه نیوز
نخبگان مذهبی و فرهنگی وحدت آفرین باشند
مهر نیوز
اخلاص در برپایی شعائر دینی، دغدغه مندی اجتماعی را در پی دارد
قدس آنلاین
مطالبی از زندگی نامه (امام) بخاری
شیعه نیوز
اگر اصحاب بعد از وفات پیامبر ( صلی الله علیه و آله و سلم ) همه مرتد شدند، پس چگونه با مرتدهایی از قبیل اصحاب مسیلمه و... پیکار کردند و آنها را به اسلام باز گرداندند؟
شیعه نیوز
عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا
خبرگزاری حوزه
آیا اجداد و فرزندان مالک اشتر موحد و مومن به ولایت بوده اند؟
شیعه نیوز
آیا مولوی یک صوفی بوده؟ او به چه مذهبی گرایش داشته؟ تشیع یا تسنن؟ در کل شما شخصیت و اعتقادات او را چگونه ارزیابی می نمایید؟
شیعه نیوز
امامت "امام سجاد(ع)" چگونه معرفی شد؟
مشرق نیوز
امامت امام سجاد چگونه معرفی شد؟/تاریخ پیدایش فرقه کیسانیه و زیدیه
مهر نیوز
امام سجاد (ع) تنها سفیر بازمانده، از کربلا تا شهادت
پایگاه وارث
شرح مختصری از زندگینامه امام زین العابدین (ع) / چرا لقب صاحب پینه ها به امام چهارم دادند؟
باشگاه خبرنگاران
نهضتی در وجدان بشریت/ نگاهی به تاریخ پیش از واقعه کربلا
ایکنا
واقعه عاشورا از ماجرای سقیفه نشئت می گیرد
ایکنا
اثبات ارادت اهل سنت به امام حسین در شعر شاعران
تقریب نیوز
محبوبیت و جایگاه والای امام حسین(ع) از دیدگاه علمای برجسته اهل سنت کردستان
تسنیم
شیخ محمدعلی امینی: از دیدگاه اهل سنت واقعه عاشورا «جهاد جبهه حق علیه باطل»? است
تسنیم
تبعات ترک معروف و جایگزینی آن با منکر/ امام حسین(ع) برای مقابله با کدام منکرها قیام کرد؟
ایکنا
دشمنان اسلام عاشورا را نقطه پایان دین می دانستند/ شاگرد مکتب عاشورا پیروز نبرد همیشگی حق و باطل می شود
آنا نیوز
"به خاطر مقاصد سیاسی، تصویر جدیدی از عاشورا ارائه می دهیم"
آفتاب
اثبات ارادت اهل سنت به امام حسین در شعر شاعران/لافت از عشق حسین است و سرت برگردن است
بلاغ مازندران
عاشورا و سرمایه ارزشمندش را صرف امور روزمره نکنیم/ شعر عاشورایی محل دعوای شیعه و سنی نبوده و نیست
خبرگزاری کتاب ایران
«سر دلبران»
ایرنا
پیام قیام اباعبدالله(ع) در امر به معروف، به معنای وحدت بود
ایکنا
به خاطر مقاصد سیاسی، تصویر جدیدی از عاشورا ارائه می دهیم
خرداد نیوز
اخبار مرتبط
bltراه دانا : ولایت مداری و خونخواهی امام حسین(ع) بزرگترین افتخار سیستانیان است/ قیام مردم سیستان می تواند عامل وحدت شیعه و سنی باشد
bltرسانیوز : نگاهی به خطبه امام سجاد در مسجد شام
bltافکار نیوز : امام سجاد(ع) در واقعه کربلا چند ساله بودند؟
bltشیعه نیوز : لزوم پیروی از مکتب اهل بیت (علیه السلام )
bltشیعه نیوز : امامان شیعه
bltشیعه نیوز : امتیاز مذهب شیعه بر سایر مذاهب مسلمین
bltآریا : آشنایی با حدیث ثقلین و دلایل نقل شدن آن
bltخبرگزاری حوزه : خبر شهادت امام حسین علیه السلام در سوره مریم
bltتقریب نیوز : امام جمعه اهل سنت کلاله درگفت وگو با تقریب: درس اصلی قیام عاشورا، ایستادگی در مقابل ظلم است/مسئله عشق و علاقه به اهل بیت (ع) مختص همه مسلمانان است
bltشیعه نیوز : تصریح پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) به امامت دوازده امام شیعه
bltتسنیم : امام جمعه تبریز: نخبگان مذهبی و فرهنگی وحدت آفرین باشند
bltشیعه نیوز : همایش حضرت ابوطالب(ع) باید در دنیا صدا کند
bltشیعه نیوز : روش برخورد با دانش آموزان اهل سنت جهت تبلیغ اهل بیت
bltشیعه نیوز : ویژگی های کلامی فقه شیعه
bltشیعه نیوز : عمل به احادیث اهل بیت توسط شیعه
bltشیعه نیوز : منزلت اهل بیت (علیهم السلام) و وجوب محبت به ایشان و اطاعت از آنان
bltمهر نیوز : نخبگان مذهبی و فرهنگی وحدت آفرین باشند
bltقدس آنلاین : اخلاص در برپایی شعائر دینی، دغدغه مندی اجتماعی را در پی دارد
bltشیعه نیوز : مطالبی از زندگی نامه (امام) بخاری
bltشیعه نیوز : اگر اصحاب بعد از وفات پیامبر ( صلی الله علیه و آله و سلم ) همه مرتد شدند، پس چگونه با مرتدهایی از قبیل اصحاب مسیلمه و... پیکار کردند و آنها را به اسلام باز گرداندند؟
bltخبرگزاری حوزه : عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا
bltشیعه نیوز : آیا اجداد و فرزندان مالک اشتر موحد و مومن به ولایت بوده اند؟
bltشیعه نیوز : آیا مولوی یک صوفی بوده؟ او به چه مذهبی گرایش داشته؟ تشیع یا تسنن؟ در کل شما شخصیت و اعتقادات او را چگونه ارزیابی می نمایید؟
bltمشرق نیوز : امامت "امام سجاد(ع)" چگونه معرفی شد؟
bltمهر نیوز : امامت امام سجاد چگونه معرفی شد؟/تاریخ پیدایش فرقه کیسانیه و زیدیه
bltپایگاه وارث : امام سجاد (ع) تنها سفیر بازمانده، از کربلا تا شهادت
bltباشگاه خبرنگاران : شرح مختصری از زندگینامه امام زین العابدین (ع) / چرا لقب صاحب پینه ها به امام چهارم دادند؟
bltایکنا : نهضتی در وجدان بشریت/ نگاهی به تاریخ پیش از واقعه کربلا
bltایکنا : واقعه عاشورا از ماجرای سقیفه نشئت می گیرد
bltتقریب نیوز : اثبات ارادت اهل سنت به امام حسین در شعر شاعران
bltتسنیم : محبوبیت و جایگاه والای امام حسین(ع) از دیدگاه علمای برجسته اهل سنت کردستان
bltتسنیم : شیخ محمدعلی امینی: از دیدگاه اهل سنت واقعه عاشورا «جهاد جبهه حق علیه باطل»? است
bltایکنا : تبعات ترک معروف و جایگزینی آن با منکر/ امام حسین(ع) برای مقابله با کدام منکرها قیام کرد؟
bltآنا نیوز : دشمنان اسلام عاشورا را نقطه پایان دین می دانستند/ شاگرد مکتب عاشورا پیروز نبرد همیشگی حق و باطل می شود
bltآفتاب : "به خاطر مقاصد سیاسی، تصویر جدیدی از عاشورا ارائه می دهیم"
bltبلاغ مازندران : اثبات ارادت اهل سنت به امام حسین در شعر شاعران/لافت از عشق حسین است و سرت برگردن است
bltخبرگزاری کتاب ایران : عاشورا و سرمایه ارزشمندش را صرف امور روزمره نکنیم/ شعر عاشورایی محل دعوای شیعه و سنی نبوده و نیست
bltایرنا : «سر دلبران»
bltایکنا : پیام قیام اباعبدالله(ع) در امر به معروف، به معنای وحدت بود
bltخرداد نیوز : به خاطر مقاصد سیاسی، تصویر جدیدی از عاشورا ارائه می دهیم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.