مخبر - 1398/06/26 - از برجام تا کاهش ارزش پول ملی به یک سوم

از برجام تا کاهش ارزش پول ملی به یک سوم
آماری که مرکز آمار از وضعیت تورم در مرداد ماه منتشر کرد نشان می دهد که تورم سالانه نسبت به ماه قبل 1.8 درصد افزایش یافته و به 42.2 درصد رسیده است. روزنامه دنیای اقتصاد هم در گزارشی نوشت: « بازندگان اصلی بی ثباتی اقتصادی در طول یک سال اخیر، ساکنان استان های کردستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خراسان ...
از برجام تا کاهش ارزش پول ملی به یک سوم

به گزارش شریان نیوز،دولت حسن روحانی با نام دولت تدبیرو امید سال 92 با شعار بهبود وضعیت معیشت مردم بر سر کار آمد. روحانی از همان دوران تبلیغات انتخاباتی راه حل مشکلات کشور را مذاکره و بستن با کدخدا عنوان کرد و از همان آغاز کار دولتش این هدف را دنبال کرد و بعد از چندسال مذاکره بزرگترین دستاورد خود یعنی برجام را به نتیجه رساند. اما هرچه پیشتر رفتیم و زمان از برجام گذشت تغییر محسوسی در زندگی مردم ایجاد نشد. با روی کار آمدن ترامپ برجام از طرف آمریکا رسما کنار گذاشته شد و تحریم های بی سابفه ای علیه کشور اعمال شد که موجب مشکلات عدیده ای در زندگی مردم شد. در این میان امام عملکرد داخلی دولت در عرصه های مختلف نیز به تحریم ها دامن زد و فسادهای مختلفی در کشور سر برآورد که بعضا پای مسئولین یا وابستگان آنها نیز به میان آمد.

از برجام تا کاهش ارزش پول ملی به یک سوم آنچه در بالا گفته شد از یک سو و از سوی دیگر مسائلی مانند بستن دهان، منتقدان تحت فشار گذاشتن مطبوعات از طریق گرانی کاغذ و هزینه های چاپ و نشر، عمل نکردن به وعده های متعدد انتخاباتی، افزایش بیکاری و پرداختن به مسائل حاشیه ای باعث شده که مردم اعتماد خود به دلت را از دست بدهند. نکته دیگری که در این راستا قابل توجه است بی بند وباری در حوزه فرهنگ است که باعث افزایش مشکلات فرهنگی و اجتماعی شده است. آمار طلاق و از هم پاشیدن خانواده ها که تورم و بیکاری هم از علل آن محسوب می شود، افزایش بزهکاری و فساد نیز از عوامل ناکارآمدی و بی تدبیری در اداره امور کشور است که لطمه های سنگینی بر جامعه وارد کرده است.
اگر مروری بر مسائلی که کشورمان در این چندسال با آن مواجه بوده بیندیشم به مواردی می رسیم که دولت در آن تاثیر داشته و نتیجه آن وضعیت کنونی کشور شده است. مهدی امامقلی روزنامه نگار و فعال رسانه ای در پستی که صفحه اینستاگرامش منتشر کرده به این موضوع پرداخته و 12 گره دولت تدبیر و امید را اینگونه بیان می کند:
1-برجام
جناب روحانی از سال 92 تاکنون، زلف تمام مشکلات کشور را به برجام گره زد ولی نتیجه اش .1«تعطیلی صنعت هسته ای کشور» 2. «خروج آمریکا از برجام و عدم انجام تعهدات برجامی از سوی آمریکا و اروپا» 3. «تحریم صادرات آب سنگین و اورانیوم ایران» 4.«تحریمهای جدید علیه بخش پتروشیمی ایران» 5.«تحریمهای طلا فلزات گران بهای دلار و خودروسازی» 6.«تحریم بخش انرژی و اعلام تمدید برخی معافیت ها» 7.«تعیین 12 شرط ناممکن از سوی امریکا برای مذاکره با ایران» 7.«تشکیل گروه اقدام علیه ایران» 9.«تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» 10.«اعلام لغو معافیت تحریم نفت ایران برای تمامی کشورها» 11.«ارعاب با گرایش جنکی و القای حمله نظامی» 12«اعزام ناو آبراهام لینکلن و بمب افکن های بی 52 به خلیج فارس» 13.«تجاوز به حاکمیت هوایی و سرزمینی جمهوری اسلامی با فرستادن پهپاد جاسوسی» 14.«توقیف نفتکش ایرانی» 15.عدم انجام تعهدات «تلاش برای تشکیل ائتلاف نظامی در خلیج فارس» و... بود.
2- تلگرام
1. نصرالله پژمانفر، رئیس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس: با مدیریت وزارت اطلاعات و وزارت ارتباطات 400 میلیارد تومان برای هاتگرام و تلگرام طلایی هزینه شده است.
2. در آثار و نتایج تلگرام همین بس که نشریه آمریکایی فارین پالیسی در آذرماه 97، در گزارشی انتشار گسترده اخبار دروغ توسط پیام رسان تلگرام را عامل اصلی نابودی ارزش پول ملی ایران معرفی کرد.
3- حقوق های نجومی
مصطفی کواکبیان، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: «آماری وجود دارد که حدود 3 هزار فیش بین 20تا50 میلیون تومان وجود دارد که قانونی نیست. البته 300 فیش هم بالای 50 میلیون تومان داریم که پوشش قانونی ندارد.»
4-ارز 4200 تومانی
روزنامه سازندگی نوشتئ«با ارز 4200 تومانی جهانگیری، نزدیک 216 هزار میلیار تومان از منابع کشور سوخت شد. این عدد برابر با نیمی از بودجه کل کشور است. حدود 72 برابر هزینه ای که ایران در جنگ تحمیلی پرداخت کرد. میزان دلارهای هدررفته 15 برابر هزینه ای است که طی سیل فصل بهار به کشور مهیا می شد با این پول امکان ساخت 200 نمونه پروژه عظیم مانند پل صدر وجود داشت. با این پول امکان ساخت 200 نمونه دیگر مانند برج میلاد هم برای کشور مهیا می شد.»
5- صندوق ذخیره ارزی فرهنگیان و بانک سرمایه
جبار کوچکی نژاد رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به پایان یافتن قرائت گزارش تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه در این کمیسیون، رقم نهایی تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان را مجموعا حدود 15 هزار میلیارد تومان و تخلف نهایی بانک سرمایه را 13 هزار و 250 میلیارد تومان اعلام کرد. زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان بزرگترین پرونده اقتصادی بعد از انقلاب است.
6- تورم بالای 42 درصدی
آماری که مرکز آمار از وضعیت تورم در مرداد ماه منتشر کرد نشان می دهد که تورم سالانه نسبت به ماه قبل 1.8 درصد افزایش یافته و به 42.2 درصد رسیده است. روزنامه دنیای اقتصاد هم در گزارشی نوشت: « بازندگان اصلی بی ثباتی اقتصادی در طول یک سال اخیر، ساکنان استان های کردستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خراسان شمالی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد بودند که طبق آخرین آمار، با تورم حدود 50 درصدی سروکار دارند و در محدوده قرمز تورمی به سر میرند. در واقع محرومترین استانهای کشور، بیشترین ضربه را از تورم چشیده اند.»
7- برخورد گازانبری با منتقدان
ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون حقوقی مجلس در مصاحبه ای با بیان اینکه «بارها گفته ایم آقای روحانی به جای اینکه نقد بپذیرد به منتقدین خود توهین می کند» عنوان کرد: «وی بیش از 54 بار به منتقدان خود توهین کرده است!»
«بی عقل»، «بی سواد»، «بی شناسنامه»، «هوچی بازی»، «بی کار»، «عصرحجری»، «تازه به دوران رسیده»، »هراسان، ترسو، بزدل سیاسی»، «از تاریخ عقب مانده»، «اقلیتی کارشکن و دروغ پراکن»، «کاسبان تحریم»، «افراطی»، «یک عده کودک»، «ساده لوح»، «دروغگو» و «هووهای برجام» نامیده بود. «اقلیتی که سخنان آنها نیش دار است»، «از خلقت خدا هم ایراد می گیرند.»، «ذهن تخیلی کوچکی دارند»، «آلزایمر سیاسی دارند»، «از روی شکم سیری حرف میزنند»، «مثل ماشین دودی، دود پخش می کند» و «عینک بزنند» و...
علاوه بر موارد فوق 1. ادبیات توام با عصبانیت و نیش دار رئیس جمهور در قبال متقدان، مواردی مانند شکایت دولتی ها علیه رسانه ها 2. برخورد بسیار بد دولتی ها مانند وزیران وقت بهداشت و راه و شهرسازی و... 3. تعطیلی روزنامه ها 4. لغو سخنرانی کارشناسان و تحلیلگران در نشستهای دانشگاهی 5. دستگیری برخی منتقدان و... همه و همه حاکی از فشار، ایجاد محدودیت و توهین به منتقدان است که در این 6 سال گذشته در دستور کار دولت روحانی قرار گرفته است.
8- دولت محرمانه ها
مانند محرمانه بودن مذاکرات هسته ای و موضوعات و مسائل مرتبط با برجام - قرارداد محرمانه با مدیر تلگرام- میزان واردات بنزین و قراردادهای نفتی IPC -پرونده توتال- قرارداد ایران و پژو - قرارداد با ایرباس و بوئینگ- محرمانه شدن نرخ رشد اقتصادی- آمار اشتغال و بیکاری- آمار تاخیرات پروازی- توافق های تجاری با ترکیه و...
9- فساد در صنعت خودرو
از «تبانی دو نماینده مجلس در خرید 6000 خودرو » تا «آگهی مزایده پراید در 20روز»/ وزیر صمت هم در برنامه تلویزیونی دستخط گفت: «تغییر نرخ سود سپرده در اواخر سال قبل باعث گرانی خودرو شد... فردی که یک خودرو هم نداشت. در 20 روز 5 هزار پراید در سایت ها برای فروش گذاشته بود تا قیمت را بالا بیرد»
10- کاهش ارزش پول ملی به یک سوم
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در بهمن 97 اعلام کرد: «ارزش پول ملی یک سوم کاهش یافته است»
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بهمن ماه 97 با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام نوشت: «کاهش ارزش پول ملی، کم هزینه تر از کاهش هویت و اعتبار ملی نیست. سیاست نظام که به دولت ها ابلاغ شده، حفظ ارزش پول ملی است ولی دولت ها برای بیلان ظاهری عمل به شعارهای خود، از ارزش پول ملی می کاهند. اگر به جای نفت فروشی تولید ملی و اشتغال جدی گرفته شده بود، روز به روز بر ارزش پول ملی افزوده می شد. ناکارآمدی و ثروت فروشی باعث شد ارزش پول ملی کم و دلار گران شود. در نتیجه قاچاق افزایش و قدرت خرید مردم کاهش یافت.»
11- جریمه کرسنت و ضرر 56 میلیارد دلاری
علیرضا زاکانی در دی ماه 94 در نشستی با موضوع بررسی ابعاد پرونده کرسنت و قراردادهای جدید نفتی اظهار کرد: در کرسنت 50 میلیارد دلار [56 میلیارد دلار تاسال97] خسارت شامل جرائم و عدم النفع به کشور وارد شده که اگر یک حساب ریالی کنیم، باید گفت صدها میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شده است و چه کسی جوابگوی این خسارت است.
12- سایر آمارهای بد در خصوص مشکلات اقتصادی
علاوه بر موارد فوق بایستی مسائل و موضوعاتی مانند افزایش شاخص فلاکت به بالاترین رقم دو دهه اخیر، بدهی های هنگفت دولتی، بی ثباتی بازار ارز، طلا و سکه، افزایش چندصد درصدی قیمت ها در بخش مسکن و خودرو، افزایش نرخ بیکاری کاهش ارزش پول ملی به یک سوم، برداشت بی سابقه از صندوق توسعه ملی، واردات بی رویه و رکود در صادرات، تعطیلی کارخانجات و کارگاههای تولیدی، افزایش 250 درصدی حجم نقدینگی، واگذاری های مساله دار و ... را به کارنامه عملکرد دولت روحانی اضافه کرد.

منبع خبر : شریان

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
نظامی   تورم   خراسان   مطبوعات   پتروشیمی   انرژی   دستاورد   معیشت مردم   آمریکا   فلزات   نصرالله پژمانفر   چهار محال و بختیاری   مرکز آمار   ناکارآمدی   بی تدبیری   چاپ و نشر   نماینده تهران   خلیج   نفتکش   بزهکاری   نشریه آمریکایی   کمیسیون فرهنگی   دولت روحانی   اورانیوم   وضعیت تورم   کار آمد   گرانی کاغذ   مشکلات کشور   مجلس شورای اسلامی   روزنامه   اقتصاد   روزنامه نگار   برجام   تلگرام   دونالد ترامپ   بیکاری   دولت تدبیر و امید   فرهنگی و اجتماعی   ارزش پول ملی   آمار طلاق   حقوق های نجومی   تلگرام طلایی   هاتگرام   تعهدات برجام   ناو آبراهام لینکلن   فعال رسانه   تبلیغات انتخاباتی   آب سنگین  
اخبار مرتبط
سایه جنگ آمد یا رفت؟!
جوان آنلاین
الزامات یک ملاقات
ایرنا
دولت به جای استقراض به سراغ کسانی برود که مالیات نمی دهند
فارس
به زودی ترامپ را محاکمه می کنیم
بازار نیوز
محسن رضایی: روحانی جز با مشت گره کرده نباید به ترامپ نگاه کند / خروج آمریکا از برجام پایان اندیشه لیبرالی در ایران است
نامه نیوز
روزی خواهد رسید که ما ترامپ را محاکمه کنیم
ناطقان نیوز
پیشنهاد محسن رضایی به روحانی درباره مواجهه احتمالی او با ترامپ؛ با مشت گره کرده به او نگاه کن!/ به کنار رفتن آقای بولتن قانع نیستیم
اقتصاد نیوز
محسن رضایی: ترامپ را محاکمه خواهیم کرد / برکناری بولتون برای ما کافی نیست
اقتصاد نیوز
محسن رضایی: روزی خواهد رسید که ما ترامپ را محاکمه کنیم/ اگر مجلسی انقلابی داشتیم به محض خروج ترامپ از برجام، دولت انقلاب تشکیل میشد/ به لشکر سایبری قوی نیاز داریم
دیده بان ایران
از برجام تا کاهش ارزش پول ملی به یک سوم
مردم نیوز
مدیریت زورخانه ای در پول خانه ایران
تسنیم
دیپلماسی اقتصادی قربانی دیپلماسی لبخند! / رمزگشایی از حلقه ای مفقود در زنجیره تولید و توسعه کشور
خبرگزاری دانشجو
دستگاه های نظارتی مانع ورود پول کثیف به انتخابات شوند/ به نظارت مجلس دهم نمره 10 یا 12 می دهم/ مجلس در مسائل اقتصادی بسیار ضعیف عمل کرد
نماینده
اگر با آمریکا مذاکره نکنیم، مردم ایران دیگر نمی توانند نفس بکشند!/ بانیان مراسم عزاداری امام حسین (ع)، مفسد، اختلاس گر و رانت خوار هستند!
مشرق نیوز
موفقیت های صنعتی ایران در صورت عدم دشمنی ترامپ/چرا دلواپسان از دستاورد های برجام ترسیدند؟
رویداد 24
گوشه ای از دستاورد های صنعتی برجام را بخوانید
پارسینه
هدف اسرائیلی ها از شایعه پردازی درباره دیدار ترامپ با روحانی چیست؟
وانا نیوز
اقدام متقابل با مختصات بازدارندگی/ چگونه کلیسای پورتلند حسینیه شد؟ / سیاست گانگستری!
میزان
اقدام بعدی باید پایان برجام باشد
نامه نیوز
دونالد ترامپ، برجام و دولت روحانی را اینگونه می بیند!
عصر امروز
چک بی محل برجام را نقد کنید پیش شرط گذاشتن برای آمریکا پیشکش!
مشرق نیوز
باید از جایگاه ظریف دفاع کنیم
خرداد نیوز
حاجی بابایی: نباید از اروپایی ها درخواست ایثار داشته باشیم/ باید از جایگاه ظریف دفاع کنیم/ جز گام سوم هیچ راهی برای تعامل با ترامپ نیست
نامه نیوز
چرا از اروپا که وزنش 70 کیلو است 100 کیلو بار می خواهیم/ رئیس جمهور بعدی آمریکا به برجام برمی گردد/ واکنش های ادامه دار به فرمان اجرای گام سوم برجامی
خبرآنلاین
آیا ضرب الاجل چهارمی در کار است؟
نصف جهان
حسن روحانی چه تحویل گرفت و چه کرد؟
خرداد نیوز
اجرای گام سوم کاهش تعهدات، اثری از برجام باقی نمی گذارد
مثلث
شرط ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی
مثلث
درخواست روزنامه دولتی ایران: روحانی را درک کنیم
مثلث
ظریف: درباره پایان برجام زود است صحبت شود
مثلث
حسن روحانی چه تحویل گرفت و چه کرد؟/ مخالفان، منتقدان و حامیان روحانی چه کردند؟
برنا نیوز
اروپایی ها متاسفانه نتوانستند به تعهداتشان عمل کنند/ زود است درباره پایان برجام صحبت شود
اقتصاد نیوز
ظریف: زود است درباره پایان برجام صحبت شود
صدای فردا
گام سوم کاهش تعهدات برجامی
صدا و سیما
تکذیب مذاکره پنهانی سازمان انرژی اتمی با آمریکا و تعهد فرابرجامی درباره سوخت 20 درصد/260 دستاورد هسته ای طی 5 سال گذشته/ سیکلوترون جدید در آستانه راه اندازی است/ دستیابی به 272 هزار سو در سال 1409/ ماجرای خروج 10 تن اورانیوم و 100 تن آب سنگین از کشور
میزان
کارنامه اقتصادی دولت قابل دفاع نیست
میزان
فلاحت پیشه: کارنامه اقتصادی دولت به هیچ وجه قابل دفاع نیست
مشرق نیوز
رمزگشایی از جدیدترین گزارش آژانس درباره ایران
تابناک
تبعید مدیران مدارسی را که از مردم پول دریافت کنند
ایسنا
روحانی ضعیف ترین کارنامه اقتصادی را در دولت های بعد از انقلاب دارد
شعار سال
اخبار مرتبط
bltجوان آنلاین : سایه جنگ آمد یا رفت؟!
bltایرنا : الزامات یک ملاقات
bltفارس : دولت به جای استقراض به سراغ کسانی برود که مالیات نمی دهند
bltبازار نیوز : به زودی ترامپ را محاکمه می کنیم
bltنامه نیوز : محسن رضایی: روحانی جز با مشت گره کرده نباید به ترامپ نگاه کند / خروج آمریکا از برجام پایان اندیشه لیبرالی در ایران است
bltناطقان نیوز : روزی خواهد رسید که ما ترامپ را محاکمه کنیم
bltاقتصاد نیوز : پیشنهاد محسن رضایی به روحانی درباره مواجهه احتمالی او با ترامپ؛ با مشت گره کرده به او نگاه کن!/ به کنار رفتن آقای بولتن قانع نیستیم
bltاقتصاد نیوز : محسن رضایی: ترامپ را محاکمه خواهیم کرد / برکناری بولتون برای ما کافی نیست
bltدیده بان ایران : محسن رضایی: روزی خواهد رسید که ما ترامپ را محاکمه کنیم/ اگر مجلسی انقلابی داشتیم به محض خروج ترامپ از برجام، دولت انقلاب تشکیل میشد/ به لشکر سایبری قوی نیاز داریم
bltمردم نیوز : از برجام تا کاهش ارزش پول ملی به یک سوم
bltتسنیم : مدیریت زورخانه ای در پول خانه ایران
bltخبرگزاری دانشجو : دیپلماسی اقتصادی قربانی دیپلماسی لبخند! / رمزگشایی از حلقه ای مفقود در زنجیره تولید و توسعه کشور
bltنماینده : دستگاه های نظارتی مانع ورود پول کثیف به انتخابات شوند/ به نظارت مجلس دهم نمره 10 یا 12 می دهم/ مجلس در مسائل اقتصادی بسیار ضعیف عمل کرد
bltمشرق نیوز : اگر با آمریکا مذاکره نکنیم، مردم ایران دیگر نمی توانند نفس بکشند!/ بانیان مراسم عزاداری امام حسین (ع)، مفسد، اختلاس گر و رانت خوار هستند!
bltرویداد 24 : موفقیت های صنعتی ایران در صورت عدم دشمنی ترامپ/چرا دلواپسان از دستاورد های برجام ترسیدند؟
bltپارسینه : گوشه ای از دستاورد های صنعتی برجام را بخوانید
bltوانا نیوز : هدف اسرائیلی ها از شایعه پردازی درباره دیدار ترامپ با روحانی چیست؟
bltمیزان : اقدام متقابل با مختصات بازدارندگی/ چگونه کلیسای پورتلند حسینیه شد؟ / سیاست گانگستری!
bltنامه نیوز : اقدام بعدی باید پایان برجام باشد
bltعصر امروز : دونالد ترامپ، برجام و دولت روحانی را اینگونه می بیند!
bltمشرق نیوز : چک بی محل برجام را نقد کنید پیش شرط گذاشتن برای آمریکا پیشکش!
bltخرداد نیوز : باید از جایگاه ظریف دفاع کنیم
bltنامه نیوز : حاجی بابایی: نباید از اروپایی ها درخواست ایثار داشته باشیم/ باید از جایگاه ظریف دفاع کنیم/ جز گام سوم هیچ راهی برای تعامل با ترامپ نیست
bltخبرآنلاین : چرا از اروپا که وزنش 70 کیلو است 100 کیلو بار می خواهیم/ رئیس جمهور بعدی آمریکا به برجام برمی گردد/ واکنش های ادامه دار به فرمان اجرای گام سوم برجامی
bltنصف جهان : آیا ضرب الاجل چهارمی در کار است؟
bltخرداد نیوز : حسن روحانی چه تحویل گرفت و چه کرد؟
bltمثلث : اجرای گام سوم کاهش تعهدات، اثری از برجام باقی نمی گذارد
bltمثلث : شرط ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی
bltمثلث : درخواست روزنامه دولتی ایران: روحانی را درک کنیم
bltمثلث : ظریف: درباره پایان برجام زود است صحبت شود
bltبرنا نیوز : حسن روحانی چه تحویل گرفت و چه کرد؟/ مخالفان، منتقدان و حامیان روحانی چه کردند؟
bltاقتصاد نیوز : اروپایی ها متاسفانه نتوانستند به تعهداتشان عمل کنند/ زود است درباره پایان برجام صحبت شود
bltصدای فردا : ظریف: زود است درباره پایان برجام صحبت شود
bltصدا و سیما : گام سوم کاهش تعهدات برجامی
bltمیزان : تکذیب مذاکره پنهانی سازمان انرژی اتمی با آمریکا و تعهد فرابرجامی درباره سوخت 20 درصد/260 دستاورد هسته ای طی 5 سال گذشته/ سیکلوترون جدید در آستانه راه اندازی است/ دستیابی به 272 هزار سو در سال 1409/ ماجرای خروج 10 تن اورانیوم و 100 تن آب سنگین از کشور
bltمیزان : کارنامه اقتصادی دولت قابل دفاع نیست
bltمشرق نیوز : فلاحت پیشه: کارنامه اقتصادی دولت به هیچ وجه قابل دفاع نیست
bltتابناک : رمزگشایی از جدیدترین گزارش آژانس درباره ایران
bltایسنا : تبعید مدیران مدارسی را که از مردم پول دریافت کنند
bltشعار سال : روحانی ضعیف ترین کارنامه اقتصادی را در دولت های بعد از انقلاب دارد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.