روحانی، آنکارا را به مقصد تهران ترک کرد

روحانی، آنکارا را به مقصد تهران ترک کرد
ایرنا- آنکارا- حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در اجلاس سه جانبه رهبران ایران، ترکیه و روسیه به آنکارا سفر کرده بود بعد از پایان تماسهای خود در آنکارا بامداد سه شنبه به مقصد تهران حرکت کرد.
روحانی، آنکارا را به مقصد تهران ترک کرد

رئیس جمهوری اسلامی ایران که یکشنبه شب وارد آنکارا شده بود در نخستین تماس رسمی خود یک دیدار دوجانبه با رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه داشت.
در این نشست که در پشت درهای بسته برگزار شد روسای جمهور دو کشور در زمینه مسایل دوجانبه خصوصا مسایل مورد علاقه اقتصادی بین دو طرف ،مسایل منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.
روحانی در قبل از نشست سه جانبه با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه نیز یک دیدار دوجانبه داشت.
بعد از دیدار روحانی و پوتین روساس جمهور سه کشور نشست سه جانبه خود را برگزار کردند. سپس بعد از نشست سه جانبه روسای جمهور سه کشور، کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردند.
رییس جمهور ایران در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با بیان اینکه خوشبختانه هر سه کشور برای حل مسایل سوریه اتفاق نظر دارند، گفت: همه ما نسبت به مساله حفظ تمامیت ارضی سوریه نظر واحدی داریم.
وی با اشاره به اینکه 9 سال است که سوریه در رنج و عذاب تروریست ها قرار دارد و این را می دانیم چه کسی به آنها پول پرداخت می کند و مردم سوریه با سلاح کدام کشور کشته می شوند، گفت: همه ما با حضور نیروهای خارجی که در امور سوریه بدون دعوت دولت سوریه مداخله می کنند، مخالف هستیم و نمونه آن آمریکایی ها هستند.
روحانی افزود: آمریکایی ها به تروریست ها کمک می کنند و اهداف خطرناکی را در سوریه دنبال می کنند، زیرا آنها به فکر تجزیه سوریه هستند.
رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برای 3 کشور روسیه، ایران و ترکیه سوء نیت آمریکایی ها قابل قبول نیست، گفت: حفظ تمامیت ارضی سوریه برای هر 3 کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.
روحانی تاکید کرد: آمریکا نسبت به مردم سوریه و این کشور سوء نیت دارد و رژیم صهیونیستی نیز هر روز با مداخلات خود زیرساخت های سوریه را از بین می برد که این با حاکمیت ملی سوریه منافات دارد.
وی از برگزاری ششمین اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در تهران خبر داد و گفت: بسیار خوشحال هستیم در این اجلاس میزبان سران کشورهای روسیه و ترکیه در تهران خواهیم بود.
اردوغان نیز وی در سخنان خود در نشست مطبوعاتی مشترک در پایان نشست سه جانبه گفت: ابعاد مختلف مساله سوریه در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و رهبران سه کشور در زمینه موارد مختلف مساله سوریه دارای اتفاق نظر بودند.
وی با تاکید بر اینکه هر سه کشور در زمینه حفظ تمامیت ارضی سوریه و وحدت سیاسی این کشور حساسیت های یکسانی را دارند و این حساسیت ها یکبار دیگر تاکید شد، افزود: حفظ آرامش در سوریه، بازگشت پناهجویان و ایجاد شرایط مناسب برای این بازگشت و حل اختلافات از طرق سیاسی مسایلی بود که در نشست رهبران سه کشور مورد بررسی و توافق نظر قرار گرفت. .
رییس جمهور ترکیه با عنوان اینکه مشکلات موجود بر سر تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه حل شده است، گفت: در نشست سه جانبه در زمینه آغاز فعالیت های کمیته قانون اساسی به توافق رسیدیم.
وی با تاکید بر اینکه رهبران سه کشور در زمینه عدم قابل قبول بودن حمایت از گروه های تروریستی توافق دارند، گفت: ترکیه در فراسوی مرزهای خود نمی تواند یک تراژدی جدید انسانی چهار میلیون نفر را تحت تاثیر قرار خواهد داد، بی تفاوت بماند.
اردوغان گفت: سه کشور در نشست آنکارا بر این نکته که باید برای حفظ امنیت جانی غیرنظامیان و نیروهای نظامی کشورهای ضامن گامهای ملموس عملی برداشته شود، تاکید کردند.
پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز در سخنان خود با تاکید بر غیرقانونی بودن نیروهای آمریکایی در سوریه گفت: به این نکته توجه داریم که تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای امریکایی از سوریه بطور کامل اجرا شود.
وی گفت: تحرکات جنگجویان مانع از برقراری امنیت و آرامش کامل در سوریه است که تهدیدی برای این کشور محسوب می شود.
پوتین در مورد حمله به تاسیسات نفتی عربستان گفت: آنچه که مربوط به کمک به عربستان برای دفاع از خود می شود، برای کمک به این کشور آمادگی داریم .
وی با اشاره به فروش سیستم های دفاع هوایی اس 300 به ایران و اس 400 به ترکیه بطور تلویحی از آمادگی فروش این سیستم ها به عربستان سخن به میان آورد.

رئیس جمهوری روسیه در پایان سخنانش با بیان اینکه از تمامیت ارضی سوریه دفاع می کنیم، اظهار داشت: اگر همه مسائل این کشور حل شود باید تمامیت ارضی آن دوباره برقرار شود و همه نظامیان خارجی خاک این کشور را ترک کنند.
رییس جمهور ایران را در سفر به آنکارا ظریف، اردکانیان، حاتمی و حجتی وزیران امور خارجه، نیرو، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جهاد کشاورزی و همتی رئیس کل بانک مرکزی همراهی کردند.

پنجمین اجلاس سه جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در ادامه رایزنی های سه کشور ضامن روند آستانه برای حل بحران سوریه، عصر دوشنبه به وقت محلی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در کاخ "چان کایا" ترکیه برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی درپایان اجلاس سه جانبه آنکارا و در نشست مطبوعاتی روسای جمهوری ایران، سوریه و ترکیه درباره تحولات سوریه، گفت: همگان باید به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارند.
رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: این نشست فرصتی بود تا یک بار دیگر بر فعالیت های خود طبق روند آستانه تاکید کنیم. در این اجلاس تحولات سیاسی و میدانی سوریه را مورد بررسی قرار دادیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه خوشبختانه هر سه کشور برای حل مسایل سوریه اتفاق نظر دارند، گفت: همه ما نسبت به مساله حفظ تمامیت ارضی سوریه نظر واحدی داریم.
در پایان پنجمین نشست سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه در اجلاس سه جانبه آنکارا، بیانیه مشترک رییس جمهوری اسلامی ایران، رئیس فدراسیون روسیه و رئیس جمهوری ترکیه صادر و بر حفظ تمامیت ارضی این کشور تاکید شد.
رؤسای جمهور ایران و فدراسیون روسیه در بدو ورود به محل برگزاری این نشست از سوی رئیس جمهور ترکیه مورد استقبال قرار گرفتند و پس آن مذاکرات خود را آغاز کردند.
رئیس جمهوری ایران در حاشیه این اجلاس با«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور فدراسیون روسیه به طور جداگانه دیدار و درباره توسعه روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی با آنان گفتگو کرد.


کلیدواژه های این خبر
آمریکا   ترکیه   سوریه   روسیه   گروه تروریستی   نشست سه جانبه   نیروهای امریکایی   نیروهای نظامی   نظام جمهوری اسلامی ایران   نشست مطبوعاتی   آنکارا   اردغان   ونیز   رئیس جمهور   رجب طیب اردوغان   اجلاس سه جانبه   تراژدی   نیروهای آمریکایی   پناه جویان   ولادمیر پوتین   کنفرانس مطبوعاتی   نیروهای خارجی   مساله سوریه   مردم سوریه   روسای جمهور   حسن روحانی   تروریست   رژیم صهیونیستی   ایران و ترکیه   وبا   تصمیمات ترامپ  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ایرنا» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
روسیه: تحریم های آمریکا در دستورکار مذاکرات سوچی قرار دارد
ایرنا
نشست سوچی برای حل بحران سوریه؛ آمریکا نیامد
ایرنا
آمریکا دعوت برای شرکت در نشست سوچی را رد کرد
ایرنا
تزار طعنه ها
ایران آنلاین
استقبال ازحضور عراق و لبنان در فرمت آستانه
دنیای اقتصاد
بیانیه مشترک روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در آنکارا / حملات نظامی اسراییل به سوریه تنش در منطقه را تشدید می کند
ایران آنلاین
روحانی به خانه برگشت
صدای ایران
دیدار روحانی و اردوغان درآنکارا ؛ گسترش مبادلات تجاری و همکاریهای دفاعی و امنیتی در منطقه
شبکه الکوثر
در دیدار اردوغان و روحانی چه گذشت؟
صدای ایران
تاکید ایران، روسیه و ترکیه بر حفظ ثبات و امنیت منطقه
آریا
حجت الاسلام روحانی وارد تهران شد
باشگاه خبرنگاران
روحانی به وطن بازگشت
پارسینه
روحانی به تهران بازگشت
العالم
پوتین: با ایران به توافق رسیدیم
مثلث
روحانی وارد تهران شد
ایرنا
گام های اقتصادی دفاعی سه متحد
ایران آنلاین
بیانیه سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه
صدای ایران
همگان باید به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارند
شبکه خبر
بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه در پایان اجلاس آنکارا
تابناک
بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه؛ هیچ اقدامی نباید تمامیت ارضی سوریه را تضعیف کند
تسنیم
بیانیه مشترک رئیسان جمهوری ایران، روسیه و ترکیه
آفتاب
روحانی: سوریه، 9 سال در رنج و عذاب است| همه باید به حاکمیت ملی سوریه احترام بگذارند
آفتاب
روحانی: آمریکایی ها در فکر تجزیه سوریه هستند
فردا نیوز
هیچ اقدامی نباید حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه را تضعیف کند
رسانیوز
حملات نظامی اسراییل به سوریه تنش در منطقه را تشدید می کند
پارسینه
بیانیه مشترک روحانی، پوتین و اردغان درباره سوریه
فرارو
حملات نظامی اسرائیل به سوریه تنش را تشدید می کند
رویداد 24
روحانی آنکار را به مقصد تهران ترک کرد
برنا نیوز
روحانی، آنکارا را به مقصد تهران ترک کرد
ایرنا
منازعه سوریه هیچ راه حل نظامی نمی تواند داشته باشد/ تصمیم دولت امریکا در خصوص جولان اشغالی سوریه نقض فاحش حقوق بین الملل است
باشگاه خبرنگاران
روحانی: حضور نامشروع آمریکا در سوریه حاکمیت ملی این کشور را به خطر انداخته است
تسنیم
بیانیه مشترک روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه/ حملات نظامی اسرائیل به سوریه تنش را تشدید می کند
العالم
بحران سوریه با راه کارهای صلح آمیز باید حل وفصل شود/ جامعه بین الملل با صهیونیست ها مقابله کند
روز پلاس
روحانی: بحران سوریه باید با راه کارهای صلح آمیز حل و فصل شود
فردا نیوز
بحران های منطقه باید با راه کارهای صلح آمیز و توسط مردم منطقه حل و فصل شود
رسانیوز
افزایش همکاری ها می تواند ضامن حل بحران سوریه باشد
تابناک
پوتین: با تلاش های مشترک خشونت در سوریه کاهش یافته
مشرق نیوز
پوتین: با ایران بر سرافزایش پرداخت ها با ارزهای ملی به توافق رسیدیم
ایرنا
روابط و همکاری های تهران-آنکارا رو به گسترش است
پانا
دیدار روحانی با پوتین و اردوغان
دنیای اقتصاد
اخبار مرتبط
bltایرنا : روسیه: تحریم های آمریکا در دستورکار مذاکرات سوچی قرار دارد
bltایرنا : نشست سوچی برای حل بحران سوریه؛ آمریکا نیامد
bltایرنا : آمریکا دعوت برای شرکت در نشست سوچی را رد کرد
bltایران آنلاین : تزار طعنه ها
bltدنیای اقتصاد : استقبال ازحضور عراق و لبنان در فرمت آستانه
bltایران آنلاین : بیانیه مشترک روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در آنکارا / حملات نظامی اسراییل به سوریه تنش در منطقه را تشدید می کند
bltصدای ایران : روحانی به خانه برگشت
bltشبکه الکوثر : دیدار روحانی و اردوغان درآنکارا ؛ گسترش مبادلات تجاری و همکاریهای دفاعی و امنیتی در منطقه
bltصدای ایران : در دیدار اردوغان و روحانی چه گذشت؟
bltآریا : تاکید ایران، روسیه و ترکیه بر حفظ ثبات و امنیت منطقه
bltباشگاه خبرنگاران : حجت الاسلام روحانی وارد تهران شد
bltپارسینه : روحانی به وطن بازگشت
bltالعالم : روحانی به تهران بازگشت
bltمثلث : پوتین: با ایران به توافق رسیدیم
bltایرنا : روحانی وارد تهران شد
bltایران آنلاین : گام های اقتصادی دفاعی سه متحد
bltصدای ایران : بیانیه سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه
bltشبکه خبر : همگان باید به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارند
bltتابناک : بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه در پایان اجلاس آنکارا
bltتسنیم : بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه؛ هیچ اقدامی نباید تمامیت ارضی سوریه را تضعیف کند
bltآفتاب : بیانیه مشترک رئیسان جمهوری ایران، روسیه و ترکیه
bltآفتاب : روحانی: سوریه، 9 سال در رنج و عذاب است| همه باید به حاکمیت ملی سوریه احترام بگذارند
bltفردا نیوز : روحانی: آمریکایی ها در فکر تجزیه سوریه هستند
bltرسانیوز : هیچ اقدامی نباید حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه را تضعیف کند
bltپارسینه : حملات نظامی اسراییل به سوریه تنش در منطقه را تشدید می کند
bltفرارو : بیانیه مشترک روحانی، پوتین و اردغان درباره سوریه
bltرویداد 24 : حملات نظامی اسرائیل به سوریه تنش را تشدید می کند
bltبرنا نیوز : روحانی آنکار را به مقصد تهران ترک کرد
bltایرنا : روحانی، آنکارا را به مقصد تهران ترک کرد
bltباشگاه خبرنگاران : منازعه سوریه هیچ راه حل نظامی نمی تواند داشته باشد/ تصمیم دولت امریکا در خصوص جولان اشغالی سوریه نقض فاحش حقوق بین الملل است
bltتسنیم : روحانی: حضور نامشروع آمریکا در سوریه حاکمیت ملی این کشور را به خطر انداخته است
bltالعالم : بیانیه مشترک روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه/ حملات نظامی اسرائیل به سوریه تنش را تشدید می کند
bltروز پلاس : بحران سوریه با راه کارهای صلح آمیز باید حل وفصل شود/ جامعه بین الملل با صهیونیست ها مقابله کند
bltفردا نیوز : روحانی: بحران سوریه باید با راه کارهای صلح آمیز حل و فصل شود
bltرسانیوز : بحران های منطقه باید با راه کارهای صلح آمیز و توسط مردم منطقه حل و فصل شود
bltتابناک : افزایش همکاری ها می تواند ضامن حل بحران سوریه باشد
bltمشرق نیوز : پوتین: با تلاش های مشترک خشونت در سوریه کاهش یافته
bltایرنا : پوتین: با ایران بر سرافزایش پرداخت ها با ارزهای ملی به توافق رسیدیم
bltپانا : روابط و همکاری های تهران-آنکارا رو به گسترش است
bltدنیای اقتصاد : دیدار روحانی با پوتین و اردوغان
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.