مخبر - 1398/06/25 - از سودای «معامله قرن» تا ترس از نابودی/ آیا مقاومت می تواند جولان را آزاد کند/ راه آزادی قدس از جولان می گذرد

از سودای «معامله قرن» تا ترس از نابودی/ آیا مقاومت می تواند جولان را آزاد کند/ راه آزادی قدس از جولان می گذرد
نتانیاهو نوشت: «در آن سوی بلندی های جولان، سوریه قرار دارد، رژیم ایران نیز آنجا است. رژیم ایران به صورت مداوم سعی می کند موشک های دوربرد و دقیق را وارد سوریه نماید، موشک های پیشرفته و مرگبار».
از سودای «معامله قرن» تا ترس از نابودی/ آیا مقاومت می تواند جولان را آزاد کند/ راه آزادی قدس از جولان می گذرد

سرویس جهان مشرق - بعد از حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مناطق وابسته به حزب الله در سوریه و پهپادهای این رژیم به ضاحیه جنوبی بیروت و بعد از اینکه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان تهدید به واکنش انتقام جویانه حزب الله کرد، ارتش رژیم صهیونیستی به صورت کامل خطوط مرزی لبنان و فلسطین اشغالی را از ساحل الناقوره تا روستای العدیسه یعنی در منطقه ای به وسعت 50 کیلومتر خط مرزی به کلی تخلیه شد. این موضوع تردیدهای زیادی را در خصوص کارآمدی ارتش اسرائیل در برابر انگیزه احتمالی حزب الله برای آزاد سازی مناطق اشغالی را در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

از سوی دیگر سید حسن نصرالله در سخنرانی شب سوم محرم الحرام با بیان اینکه این عملیات مرحله جدیدی در حمایت از مرزهای لبنان است، ابراز داشت که پاسخ به تجاوزات اسرائیل ادامه خواهد داشت. این موضوع ما را بر آن داشت تا سناریوی آزادسازی جولان اشغالی توسط نیروهای حزب الله را بررسی کنیم.

** منازعه سنتی جولان در تقابل حزب الله و رژیم صهیونیستی

همزمان با نزدیک شدن به سالهای پایانی بحران در سوریه و همچنین تلاش رژیم صهیونیستی برای بهره برداری حداکثری از پتانسیل دولت دونالد ترامپ در آمریکا که رویکردهایی کاملا منطبق با رژیم صهیونیستی را دنبال می کند، به نظر می رسد جبهه ای قدیم - جدید در روند تقابل محور مقاومت با رژیم صهیونیستی بازگشایی شده است. جبهه ای که گرچه از ابتدای اشغالگری رژیم صهیونیستی در این منطقه از سال 1967 تاکنون فعال بوده، اما این روزها تحت تاثیر تحولات سیاسی و امنیتی در دو طرف آن، شعله ورتر شده است.

جبهه جولان گرچه از سال 1973 تاکنون نسبتاً آرام بوده و تلاش قابل توجهی برای بازپس گیری جولان توسط دولت سوریه صورت نگرفته و دمشق به صورت کامل به توافق آتش بس غیرمستقیم با رژیم صهیونیستی پایبند بوده است، اما به نظر می رسد طی سال های اخیر تحولاتی صورت گرفته که باعث شده ارتش سوریه در صورت فراغت از گروه های مسلح داخلی، انگیزه و پتانسیل و همچنین توجیه لازم برای ورود به این منطقه اشغالی را خواهد داشت.

آنچه که در پس تحولات ماه های اخیر و تحرکات راهبردی جبهه های مستقر در نزدیک جولان خودنمایی می کند، دهان باز کردن دُمل چرکین اشغالگری رژیم صهیونیستی در جولان است که دامنه های این اتفاق راهبردی می تواند بسیاری از بازیگران منطقه ای را مشغول به خود سازد.

رژیم صهیونیستی از چندین سال پیش تجاوزهای مستقیم به مناطق مختلف سوریه را در دستور کار خود قرار داده است، این موضوع توجیه لازم برای واکنش دمشق نسبت به این تجاوز را ایجاد می کند. علاوه بر اینکه به نظر می رسد دمشق نهایتا تا پایان سال جاری بتواند پرونده تروریست های ادلب را به سر منزل مقصود برساند.

** تاریخچه:

رژیم صهیونیستی بعد از جنگ سال 1967 حدود 80 درصد از مساحت بلندی های جولان در حدود 1158 کیلومتر مربع را تحت اشغال خود درآورد. سوریه گرچه در جنگ سال 1973 موفق شد 100 کیلومتر مربع از این اراضی را باز پس بگیرد، اما همچنان بخش های قابل توجهی از اراضی لبنان و سوریه در این مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد. ساکنان سوری و لبنانی جولان در زمان اشغالگری صهیونیست ها بالغ بر 130 هزار نفر بود، اما در حال حاضر تنها حدود 26 هزار سوری در 5 روستای مجدل شمس، بقعاتا، مسعدة، عین قنیة و الغجر زندگی می کنند.

رژیم صهیونیستی بعد از اشغالگری خود در جولان، این منطقه را یک منطقه بسته نظامی اعلام کرده و ورود افراد مختلف به این منطقه را ممنوع کرد تا بتواند طرح پاکسازی نژادی جولان و گسترش شهرک سازی در آن را بدون سر و صدا و هیاهوی تبلیغاتی دنبال کند. رژیم صهیونیستی یک ماه بعد از اشغالگری در این منطقه اولین شهرک صهیونیست نشین را در مناطق اشغالی جولان با نام مبروم هجولان تاسیس کرد.

امروزه بر خلاف دهه 60 و 70 قرن گذشته میلادی، تل آویو رژیم های عربی را در اولویت اصلی جبهه متخاصم با خود نمی داند، بلکه ایران و محور مقاومت را در رأس تهدیدات موجودیتی خود ارزیابی می کند.

یوسی بن مناحیم تحلیلگر مسائل سیاسی رژیم صهیونیستی در خصوص واکنش کشورهای عربی به اعلام الحاق ارتفاعات جولان به اسرائیل نوشته است که واقعیت این است که کشورهای عربی بسیار ضعیف هستند و نمی خواهند با اسرائیل یا آمریکا وارد درگیری شود. نگرانی کشورهای عربی امروز بیش از هر چیزی متوجه ایران است و آنها نیازمند اسرائیل و آمریکا هستند تا بتوانند نفوذ ایران در منطقه را مهار کنند. آنها این موضوع را در اولویت های خود قرار داده اند.

** رویکردهای صهیونیستی در اشغالگری جولان:

جولان یکی از نقاط حساس و استراتژیک برای سوریه، لبنان و رژیم صهیونیستی است. سرزمین های اشغالی در تمام وسعت خود منطقه ای کوچک و بسیار باریک است که به آسانی قابل دسترسی بوده و کاملاً ضربه پذیر است. جولان یکی از مهمترین معابر دستیابی و اشراف به عمق استراتژیک جبهه فلسطین اشغالی تلقی می شود . همچنین وضعیت منحصر به فرد جولان به گونه ای است که به اسرائیل اجازه می دهد تا با امکانات جاسوسی و نظامی خود، تمامی تحرکات نظامی ، الکترونیک و مخابراتی سوریه را تحت نظارت خویش قرار دهد. همین موضوع بر سرزمین های اشغالی نیز صدق می کند. یعنی ارتفاعات جولان اشراف قابل توجهی به سرزمین های اشغالی می دهد و به همین نسبت باز پس گیری آن توسط محور مقاومت یک خطر امنیتی و موجودیتی برای اسرائیل به شمار می رود. درست به همین علت است که اسحاق رابین نخست وزیر اسبق اسرائیل معتقد است از دست دادن جولان به معنای از دست رفتن امنیت اسرائیل خواهد بود .

دیوید بن گوریون یکی از نخست وزیران رژیم صهیونیستی معتقد است شهرک سازی، بهترین راهکار برای تحت کنترل نگه داشتن این مناطق اشغالی است و دنیا دیگر نمی تواند یهودیان را از این منطقه اخراج کند. در حال حاضر 34 شهرک صهیونیست نشین در جولان اشغالی احداث شده و حدود 26 هزار شهرک نشین صهیونیست بر روی ویرانه های منازل فلسطینیان در این مناطق خوش آب و هوا سکونت دارند.

رژیم صهیونیستی همچنین بر اساس اذعان مرکز مطالعات مستقل اسرائیل، 73 شرکت فعال سرمایه گذاری در جولان اشغالی احداث کرد که بیشتر آنها مربوط به بخش خصوصی است. 48 مورد از این شرکت ها اسرائیلی است و مقر اصلی آن نیز در سرزمین های اشغالی قرار دارد. اما 17 مورد از این شرکت ها در ارتفاعات اشغالی جولان است. باقیمانده شرکت های مذکور نیز یا در کرانه باختری هستند یا شرکت های بین المللی چینی و آمریکایی و کره جنوبی و هلندی هستند.

اسرائیل البته با وجود تمامی فعالیت های خود نتوانسته سیاست پاکسازی نژادی را به صورت کامل در جولان پیاده کند، این موضوع را در اعتراضاتی که اخیرا به مناسبات برگزاری انتخابات داخلی رژیم صهیونیستی در ارتفاعات جولان به وقوع پیوست، شاهد بودیم. به گونه ای که سوری ها و لبنانی های جولان با برپایی تظاهرات اعتراض آمیز، انتخابات فرمایشی رژیم صهیونیستی در این مناطق را محکوم کرده و خواستار لغو آن شدند.

یکی دیگر از اهمیت های راهبردی منطقه جولان برای رژیم صهیونیستی موضوع منابع آبی این منطقه است. اسرائیل از همان ابتدای تاسیس خود تلاش کرد میان سه موضوع اساسی سرزمین، آب و امنیت ارتباط مستحکمی ایجاد کند و آن را دارای اولویت های اساسی خود بداند. سرزمین های اشغالی جولان منبع اساسی و استراتژیک آب شیرین برای اسرائیل به شمار می رود. علاوه بر اینها انتشار اخبار غیر رسمی طی سالهای گذشته مبنی بر وجود منابع غنی نفت و گاز در جولان از دیگر ابعاد اهمیت راهبردی جولان برای رژیم صهیونیستی است.

** مواضع بین المللی در رد اقدام ترامپ

در تشریح مواضع بین المللی نسبت به اقدام غیر قانونی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در الحاق بلندی های جولان به سرزمین های اشغالی به صورت خلاصه می توان گفت که صرف نظر از سردمداران آمریکایی و سرکردگان رژیم صهیونیستی هیچ طرف، موسسه بین المللی یا کشوری در جهان این اقدام را تایید نکرد و تمامی کشورها بر مواضع قبلی سازمان ملل متحد در خصوص سوری بودن بلندی های جولان تاکید مجدد کردند.

این موضوع حتی با واکنش منفی ساکنان مناطق اشغالی نیز مواجه شد و عرب ها و دروزی های ساکن مناطق اشغالی جولان مخالفت خود با اقدام غیرقانونی و تبلیغاتی ترامپ را اعلام و آن را در راستای تبلیغات انتخاباتی برای حمایت از نخست وزیری نتانیاهو دانستند. تحلیلگران معتقدند که گرچه نتانیاهو در سایه مفاسد اقتصادی و رقابت سنگین انتخاباتی با احزاب چپ و راست، نیازمند ترامپ بود، اما در آینده ای نزدیک این ترامپ است که برای ورود به کارزار انتخاباتی و پیروزی بر رقبا در سایه کاهش ملموس محبوبیتش در افکار عمومی آمریکا نیازمند حمایت مطلق لابی صهیونیستی است تا دوره های متوالی ریاست جمهوری هشت ساله افراد مختلف در آمریکا منقطع نشود.

** آیا محور مقاومت قدرت آزادسازی جولان اشغالی را دارد

حزب الله لبنان از مدت ها پیش آزادسازی جولان اشغالی را در صورت هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک لبنان یکی از گزینه های روی میز خود معرفی کرده است. مراکز اطلاعاتی و موسسات رسانه ای رژیم صهیونیستی اذعان دارند که تهدیدات حزب الله در جولان یک تهدید جدی است و در صورت عملیات این نیروها در منطقه مذکور، امکان بالایی برای آزاد سازی این مناطق وجود دارد. این در حالی است که حزب الله تنها یکی از جبهه هایی است که در صورت بروز جنگ برای آزاد سازی جولان، وارد این عملیات خواهد شد.

منابع اطلاعاتی اذعان دارند که در افق آینده منطقه، اگر تهدیدی ضد یکی از عناصر محور مقاومت مطرح باشد، تمامی این عناصر وارد عمل خواهند شد. در حال حاضر نیز در یمن، عراق و سوریه شاهد این روند هستیم. در همین راستا بعد از اعلام غیر قانونی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر الحاق سرزمین های جولان به خاک رژیم صهیونیستی که البته با موضع منفی اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان مواجه شد و بیشتر تحلیلگران آن را اقدامی تبلیغاتی در راستای حمایت از بنیامین نتانیاهو در انتخابات رژیم صهیونیستی ارزیابی کردند، جنبش النجباء عراق از تشکیل تیپ آزادسازی جولان در این کشور خبر داده و اعلام کرد این موضوع هدف واقعی جنبش مقاومت در منطقه است.

یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه نیز بعد از بیانیه ترامپ اعلام کرد که ملت و دولت سوریه عزم و اراده بیشتری برای آزادسازی این منطقه ارزشمند از خاک سوریه با تمامی ابزارهای ممکن دارند.

میشل عون رئیس جمهور لبنان نیز در نشست خود با یک هیأت آمریکایی در بیروت تأکید کرد که این کشور حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی را مردود می داند و از تمام ابزارها برای بازپس گیری مزارع شبعا و کفرشوبا استفاده می کند. موضع عون در حمایت از حق لبنان در پاسخ به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی نیز موید این مطلب است.

از سوی دیگر اقدام تحریک آمیز دونالد ترامپ مبنی بر تروریست قلمداد کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می تواند منافع تهران و بویژه متحد اصلی آن در بلندی های جولان را هدف قرار دهد. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که نسبت به تحرکات عناصر متحد ایران در نزدیکی مرزهای جولان اطلاع پیدا می کنیم. در حال حاضر مستشاران ایرانی در استان قنیطره و در چند کیلومتری بلندی های جولان مستقر هستند و تل آویو این موضوع را تهدیدی موجودیتی ضد خود ارزیابی می کند.

رژیم صهیونیستی که روزگاری در زمان شاه سابق خواستار حضور نیروهای ارتش ایران در بلندی های جولان در چارچوب نیروهای حافظ صلح بود و 4 گروه از ارتش ایران در زمان رژیم شاه سابق اقدام به پاسبانی از مرزهای رژیم صهیونیستی در برابر کشورهای عربی کرده بودند، این بار با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی ایران و بال و پر گرفتن محور مقاومت در منطقه، حضور ایران در این منطقه را خطری راهبردی برای خود ارزیابی می کند.

تل آویو گرچه مدت ها سقوط بشار اسد را به عنوان یکی از مهم ترین خطوط قرمز خود در سوریه معرفی می کرد، اما بعد از استقرار بخش قابل توجهی از نیروهای مستشاری وابسته به ایران و حزب الله لبنان در قنیطره و کمربند نزدیک به جولان، اعلام کرد که حاضر است بقای بشار اسد را به شرط تخلیه مناطق نزدیک به جولان از دست نظامیان متحد ایران بپذیرد. این موضوع نشان دهنده اوج خطراتی است که حضور راهبردی و مستشاری ایران در نزدیکی مرزهای رژیم صهیونیستی متوجه این رژیم می کند.

تحرکات محور مقاومت در جولان درون مایه بسیاری از فعالیت های تجاوزطلبانه رژیم صهیونیستی در سوریه به شمار می رود. این در حالی است که مقامات کشورمان بارها تاکید کرده اند، ایران تنها با هدف مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و به دعوت دولت سوریه در این کشور بوده و هیچ گونه حضور مستقل نظامی در آن ندارد.

ارتش رژیم صهیونیستی در مارس سال 2019 مدعی شده است که حزب الله لبنان به دنبال فعال سازی یک یگان محرمانه برای فعالیت در جولان ضد رژیم اسرائیل است و اقدامات این یگان در چارچوب ایجاد زیرساخت های عملیاتی حزب الله برای فعالیت ضد اهداف اسرائیل است.

یسرائیل کاتس سرپرست موقت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی که تلاش داشت اقدام غیر قانونی آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن تمامیت ارضی رژیم صهیونیستی بر جولان را واکنشی به این فعالیت ها نشان دهند، در گفتگوی مطبوعاتی مشترک با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که اگر موجودیت نظامی اسرائیل در ارتفاعات جولان نبود، ایران امروز در طبریا بود.

علاوه بر عزم جزم عناصر محور مقاومت برای آزادسازی مناطق اشغالی جولان، تحولات ماه های اخیر داخلی در این مناطق و اعتراضات عمومی به اقدام رژیم صهیونیستی برای برگزاری انتخابات داخلی جولان و رد مشروعیت رژیم صهیونیستی در این مناطق نیز نشان داد که بستر مناسبی در جولان برای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی وجود دارد.

عبدالباری عطوان تحلیلگر مسائل راهبردی منطقه در این رابطه در مقاله ای می نویسد: دولت نژادپرست رژیم صهیونیستی دیگر دست برتر تحولات نظامی و راهبردی در منطقه را ندارد و نمی تواند مانند گذشته برتری نظامی خود را در ارتفاعات جولان حفظ کند. سیاست های تحریک آمیز در تغییر نقشه منطقه نیز عمق نگرانی و عصبانیت آمریکا و رژیم صهیونیستی از این موازنه را نشان می دهد.

وی در ادامه مقاله خود می افزاید که ارتفاعات جولان منطقه ای سوری و عربی باقی خواهد ماند و تغییر نقشه های آمریکایی و رژیم صهیونیستی نمی تواند این واقعیت را تغییر دهد. این اقدامات تحریک آمیز تنها تاثیری که می تواند داشته باشد، بازگرداندن مقاومت مسلحانه و عملیات ضد نیروهای اشغالگر خواهد بود که ممکن است آمریکایی یا اسرائیلی باشند.

** نتیجه گیری

«در آن سوی بلندی های جولان، سوریه قرار دارد، رژیم ایران نیز آنجا است. رژیم ایران به صورت مداوم سعی می کند موشک های دوربرد و دقیق را وارد سوریه نماید، موشک های پیشرفته و مرگبار»

این متن پیام توئیتری نتانیاهو نشان دهنده اوج نگرانی رژیم صهیونیستی نسبت به تحولات سوریه و جولان است. وی در پیام دیگری می افزاید: «ما حاضر به پذیرفتن این روند نیستیم و اقدامات ما علیه تلاش ایران برای استقرار نظامی در سوریه و وارد کردن سلاح پیشرفته به این کشور، به صورت مستمر ادامه دارد.»

عملیات ارتش سوریه و نیروهای متحد این کشور در مناطق جنوب سوریه که با شکست گروه های تروریستی همراه بوده و نیروهای ارتش سوریه و متحدان این کشور را به چند کیلومتری مرزهای سرزمین های اشغالی رساند، نگرانی صهیونیست ها در خصوص پایان احتمالی بحران امنیتی در سوریه را افزایش داده است.

در حال حاضر حدود 1000 نفر از نیروهای بین المللی حافظ صلح با هزینه سالانه حدود 60 میلیون دلار در مناطق اشغالی جولان مستقر هستند. این نیروها از سال 1974 مامور نظارت بر منطقه بی طرف و خلع سلاح شده جولان هستند. البته تجاوزهای سالهای اخیر تل آویو ضد سوریه می تواند توجیه لازم برای عملیات نظامی ارتش سوریه جهت بازپس گیری این مناطق را نیز در محافل جهانی و حقوق بین الملل ایجاد کند.

در شرایطی که ترامپ و نتانیاهو با برنامه های مرحله ای خود نظیر اعلام پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی، انتقال سفارت آمریکا به قدس، الحاق جولان به سرزمین های اشغالی و همچنین دیکته طرح موسوم به معامله قرن با تمام قوا به دنبال اجرای توطئه های صهیونیستی در منطقه هستند، فعالسازی جبهه جولان می تواند نیروهای مقاومت را از موضع دفاعی به موضع هجومی تغییر مکان داده و نقش قابل توجهی در توقف سیاست های صهیونیستی در منطقه داشته باشد.

با توجه به اهمیت راهبردی بلندیهای جولان برای رژیم صهیونیستی، به نظر می رسد آزادسازی این مناطق که در موازنه های نظامی و پتانسیل مبارزاتی محور مقاومت دور از دسترس نیست، می تواند ضربه سختی به موجودیت رژیم صهیونیستی وارد کرده و شیب فروپاشی این رژیم را تندتر نماید.

منبع خبر : مشرق نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
نظامی   لبنان   آمریکا   سوریه   دمشق   ادلب   گروه های مسلح   محور مقاومت   ساحل   نتانیاهو   آزاد سازی   کندو   دهان   محرم الحرام   سید حسن   بیروت   هاله   منازعه   نیروهای حزب الله   کارآمدی   لبنان و سوریه   موشک های دوربرد   تروریست   رژیم صهیونیستی   دونالد ترامپ   ارتش سوریه   فلسطین   بحران   بلندی های جولان   دبیرکل حزب الله لبنان  
اخبار مرتبط
مشروح سخنرانی سید حسن نصرالله درباره انتخابات رژیم صهیونیستی و حمله به آرامکو
صدا و سیما
رای الیوم: تیم ب در رسیدن به اهدافش ناکام ماند
ایرنا
ادامه بلاتکلیفی سیاسی در فلسطین اشغالی
جوان آنلاین
نشانه های نظم جدید منطقه ای
ساعت 24
نشست ترکیه؛ اشتراکات و توافقاتی که حاصل شد
مشرق نیوز
از سودای «معامله قرن» تا ترس از نابودی/ آیا مقاومت می تواند جولان را آزاد کند؟
هم اندیشی
آیا مقاومت می تواند جولان را آزاد کند؟
مردم نیوز
از سودای «معامله قرن» تا ترس از نابودی/ آیا مقاومت می تواند جولان را آزاد کند/ راه آزادی قدس از جولان می گذرد
مشرق نیوز
کارشناس سوری اردن را نیازمند محور مقاومت دانست
ایرنا
وقتی تل آویو از خطوط قرمز عبور می کند
مشرق نیوز
معاون نصرالله: اسرائیل ساخته و پرداخته آمریکا است
تابناک
رسانه های صهیونیستی: حزب الله لبنان برای حمله ای دیگر علیه اسرائیل آماده می شود
شبکه الکوثر
پاسخ قاطع حزب الله، اقدام بازدارنده ای برابر حملات رژیم صهیونیستی/ عدم پاسخ بغداد نتانیاهو را گستاخ کرد
آنا نیوز
اصابت موشک حزب الله به کابینه رژیم صهیونیستی
شعار سال
اصابت موشک حزب الله به کابینه رژیم صهیونیستی/ عملیاتی که آینده سیاسی نتانیاهو را تغییر داد
مردم نیوز
منابع دیپلماتیک: رژیم صهیونیستی از روسیه خواسته بود حزب الله را تحت فشار بگذارد
ایسنا
نتانیاهو دست به دامن آمریکا و فرانسه شده است
الف
کشته شدن فرمانده عملیاتی شمال اسرائیل در حمله تلافی جویانه حزب الله / توسل نتانیاهو به آمریکا و فرانسه برای آرام کردن اوضاع
خبرگزاری دانشجو
روزنامه نگار لبنانی مقابله به مثل را قاعده جدید مقاومت دانست
ایرنا
نتانیاهو به آمریکا و فرانسه متوسل شده است
مشرق نیوز
یادداشت|آغاز پاسخ حزب الله به تهدیدات در عمق اسرائیل
تسنیم
کشته شدن فرمانده عملیاتی شمال اسرائیل در حمله روز گذشته حزب الله/ نتانیاهو برای آرام کردن اوضاع به آمریکا و فرانسه متوسل شده است
جام نیوز
پایان دوران عربده کشی اسرائیل در لبنان؛ «نتانیاهو» توهین و تحقیر را به جان خرید
تسنیم
وعده صادق سید حسن نصرالله
ایرنا
رای الیوم : نتانیاهو در دام افتاده است
شبکه الکوثر
نتانیاهو در دام افتاده است
آریا
نتانیاهو در دام افتاده است ...
صدا و سیما
بدون دستاورد؛ اما اسیر زجر کُشنده
مشرق نیوز
چرا پمپئو خواستار ملایمت پاسخ حزب الله به تجاوز اسرائیل شد؟
مشرق نیوز
آن ها از ما چه می دانند؟!
افکار نیوز
قنادباشی: حمله اسرائیل به کشورهای محور مقاومت به طور همزمان، اعتراف به شکست است/ صبرشان لبریز شده و مثل دیوانه ها اقدام می کنند
خبرگزاری دانشجو
جنگ روانی رژیم اشغالگر
صدا و سیما
تنش اسرائیل و حزب الله؛ اسرائیل به دنبال چیست؟
فرارو
پاسخ حزب الله به اسراییل از منظر رسانه های عربی
اعتدال
پیام تل آویو به حزب الله: لطفا خارج از عرف انتقام نگیرید!
هم اندیشی
رسانه های عربی: واکنش حزب الله برای رژیم صهیونیستی سخت خواهد بود
ایرنا
پیام تل آویو به حزب الله از طریق واسطه
تابناک
پیام تل آویو: لطفا خارج از عرف انتقام نگیرید!
جهان نیوز
عطوان : پاسخ ایران و حزب الله کوبنده خواهد داد
شبکه الکوثر
تل آویو به حزب الله: خارج از عرف انتقام نگیرید!
دنیای اقتصاد
اخبار مرتبط
bltصدا و سیما : مشروح سخنرانی سید حسن نصرالله درباره انتخابات رژیم صهیونیستی و حمله به آرامکو
bltایرنا : رای الیوم: تیم ب در رسیدن به اهدافش ناکام ماند
bltجوان آنلاین : ادامه بلاتکلیفی سیاسی در فلسطین اشغالی
bltساعت 24 : نشانه های نظم جدید منطقه ای
bltمشرق نیوز : نشست ترکیه؛ اشتراکات و توافقاتی که حاصل شد
bltهم اندیشی : از سودای «معامله قرن» تا ترس از نابودی/ آیا مقاومت می تواند جولان را آزاد کند؟
bltمردم نیوز : آیا مقاومت می تواند جولان را آزاد کند؟
bltمشرق نیوز : از سودای «معامله قرن» تا ترس از نابودی/ آیا مقاومت می تواند جولان را آزاد کند/ راه آزادی قدس از جولان می گذرد
bltایرنا : کارشناس سوری اردن را نیازمند محور مقاومت دانست
bltمشرق نیوز : وقتی تل آویو از خطوط قرمز عبور می کند
bltتابناک : معاون نصرالله: اسرائیل ساخته و پرداخته آمریکا است
bltشبکه الکوثر : رسانه های صهیونیستی: حزب الله لبنان برای حمله ای دیگر علیه اسرائیل آماده می شود
bltآنا نیوز : پاسخ قاطع حزب الله، اقدام بازدارنده ای برابر حملات رژیم صهیونیستی/ عدم پاسخ بغداد نتانیاهو را گستاخ کرد
bltشعار سال : اصابت موشک حزب الله به کابینه رژیم صهیونیستی
bltمردم نیوز : اصابت موشک حزب الله به کابینه رژیم صهیونیستی/ عملیاتی که آینده سیاسی نتانیاهو را تغییر داد
bltایسنا : منابع دیپلماتیک: رژیم صهیونیستی از روسیه خواسته بود حزب الله را تحت فشار بگذارد
bltالف : نتانیاهو دست به دامن آمریکا و فرانسه شده است
bltخبرگزاری دانشجو : کشته شدن فرمانده عملیاتی شمال اسرائیل در حمله تلافی جویانه حزب الله / توسل نتانیاهو به آمریکا و فرانسه برای آرام کردن اوضاع
bltایرنا : روزنامه نگار لبنانی مقابله به مثل را قاعده جدید مقاومت دانست
bltمشرق نیوز : نتانیاهو به آمریکا و فرانسه متوسل شده است
bltتسنیم : یادداشت|آغاز پاسخ حزب الله به تهدیدات در عمق اسرائیل
bltجام نیوز : کشته شدن فرمانده عملیاتی شمال اسرائیل در حمله روز گذشته حزب الله/ نتانیاهو برای آرام کردن اوضاع به آمریکا و فرانسه متوسل شده است
bltتسنیم : پایان دوران عربده کشی اسرائیل در لبنان؛ «نتانیاهو» توهین و تحقیر را به جان خرید
bltایرنا : وعده صادق سید حسن نصرالله
bltشبکه الکوثر : رای الیوم : نتانیاهو در دام افتاده است
bltآریا : نتانیاهو در دام افتاده است
bltصدا و سیما : نتانیاهو در دام افتاده است ...
bltمشرق نیوز : بدون دستاورد؛ اما اسیر زجر کُشنده
bltمشرق نیوز : چرا پمپئو خواستار ملایمت پاسخ حزب الله به تجاوز اسرائیل شد؟
bltافکار نیوز : آن ها از ما چه می دانند؟!
bltخبرگزاری دانشجو : قنادباشی: حمله اسرائیل به کشورهای محور مقاومت به طور همزمان، اعتراف به شکست است/ صبرشان لبریز شده و مثل دیوانه ها اقدام می کنند
bltصدا و سیما : جنگ روانی رژیم اشغالگر
bltفرارو : تنش اسرائیل و حزب الله؛ اسرائیل به دنبال چیست؟
bltاعتدال : پاسخ حزب الله به اسراییل از منظر رسانه های عربی
bltهم اندیشی : پیام تل آویو به حزب الله: لطفا خارج از عرف انتقام نگیرید!
bltایرنا : رسانه های عربی: واکنش حزب الله برای رژیم صهیونیستی سخت خواهد بود
bltتابناک : پیام تل آویو به حزب الله از طریق واسطه
bltجهان نیوز : پیام تل آویو: لطفا خارج از عرف انتقام نگیرید!
bltشبکه الکوثر : عطوان : پاسخ ایران و حزب الله کوبنده خواهد داد
bltدنیای اقتصاد : تل آویو به حزب الله: خارج از عرف انتقام نگیرید!
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.