مخبر - 1398/06/25 - گوشی های 5G مقرون به صرفه در راه هستند

گوشی های 5G مقرون به صرفه در راه هستند
اگرچه شرکت های مختلف در حوزه تکنولوژی مرتبا در مورد امکان پذیر شدن بهره گیری از اینترنت 5G اظهارنظر می کنند، ولی باید بگوییم که ارائه ی گسترده این فناوری تا چند سال دیگر طول می کشد. در این میان، شمار گوشی های 5G روزبه روز افزایش پیدا می کنند.
گوشی های 5G مقرون به صرفه در راه هستند

گوشی های 5G مقرون به صرفه در راه هستند

اگرچه شرکت های مختلف در حوزه تکنولوژی مرتبا در مورد امکان پذیر شدن بهره گیری از اینترنت 5G اظهارنظر می کنند، ولی باید بگوییم که ارائه ی گسترده این فناوری تا چند سال دیگر طول می کشد. در این میان، شمار گوشی های 5G روزبه روز افزایش پیدا می کنند.

به گزارش شفاف، مطابق معمول، نسل اول چنین گوشی هایی با قیمت هنگفت روانه ی بازار شده اند که از میان آن ها می توانیم به مدل های 5G گلکسی اس 10 و گلکسی نوت 10 پلاس اشاره کنیم که قیمت پایه آن ها 1300 دلار است. برای خرید مدل 5G ال جی V50 هم باید مبلغ 1000 دلار بپردازید و بهره گیری از مدل 5G وان پلاس 7 پرو 840 دلار هزینه در پی دارد. اگرچه برخی از مدل ها در تعدادی از بازارها با قیمت نسبتا کمتری معرفی شده اند، اما در هر صورت می توانید ببینید که این گوشی های 5G قیمت پایینی ندارند.

گوشی های 5G

با وجود اینکه روزبه روز اینترنت 5G در بین گوشی های پرچم دار اهمیت بیشتری پیدا می کند، ولی کاربرانی که نمی خواهند مبلغ بسیار زیادی را خرج کنند، در زمینه ی خرید گوشی 5G دستشان اصلا باز نیست. خوشبختانه به نظر می رسد سال آینده اوضاع این گونه باقی نمی ماند و قرار است تعداد زیادی از گوشی های 5G مقرون به صرفه روانه ی بازار شوند.

کاهش قیمت تراشه های 5G بخش مهمی از قیمت بالای گوشی های 5G به بهره گیری از قطعات جدید مانند تراشه، آنتن ها و دیگر قطعات جداگانه برمی گردد. علاوه بر این، در داخل بدنه نسل اول گوشی های 5G، مودم مربوط به این تکنولوژی در بیرون از تراشه اصلی قرار می گیرد که همین موضوع هم هزینه ها را افزایش می دهد.

گوشی های 5G

با این حال، با توجه به اینکه به زودی تراشه های یکپارچه با مودم 5G با قیمت مناسب عرضه می شوند، گوشی های 5G هم می توانند قیمت خود را تا حد زیادی کاهش دهند. کوالکام در نمایشگاه IFA 2019 اعلام کرد که تکنولوژی 5G به زودی روانه ی تراشه های سری 600،700 و 800 می شود. این تراشه ها، در گوشی های میان رده معمولی و پیشرفته و گوشی های پرچم دار مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه برای اظهارنظر دقیق تر باید تا معرفی این تراشه ها منتظر بمانیم ولی طبق اعلام این شرکت، گوشی های مبتنی بر آن ها در سال 2020 روانه ی بازار می شوند.

در همین زمینه می توانیم به تراشه میان رده اگزینوس 980 سامسونگ اشاره کنیم که به صورت یکپارچه از مودم 5G بهره می برد و قرار است در سال 2020 گوشی های میان رده سامسونگ همراه با آن عرضه شوند. در کنار آن، نباید مدیاتک را از قلم بیندازیم که به زودی تراشه 7 نانومتری M70 5G شامل مودم 5G را عرضه می کند. مدیاتک به ساخت تراشه های ارزان قیمت شهرت دارد که معمولا شرکت های چینی مهم ترین مشتری آن ها محسوب می شوند.

گوشی های 5G

در ضمن هواوی در نمایشگاه IFA 2019 از تراشه کایرین 990 رونمایی کرد که حاوی مودم 5G است و اگرچه در ابتدا گوشی های سری میت 30 از آن بهره می برند، ولی در ادامه می توانیم انتظار داشته باشیم که برای مدل های ارزان تر هواوی و آنر هم مورد استفاده قرار بگیرد. در هر صورت هواوی در بین گوشی های 5G مقرون به صرفه در سال 2020 می تواند حرف زیادی برای گفتن داشته باشد.

عرضه شمار زیادی از گوشی های 5G در سال 2020 در نمایشگاه IFA 2019 گوشی های زیادی معرفی نشدند ولی قبل از آغاز این مراسم، سامسونگ از گوشی گلکسی A90 5G رونمایی کرد که با قیمت 740 دلاری اگرچه چندان ارزان نیست، ولی نسبت به دیگر پرچم داران 5G سال 2019 از قیمت قابل توجهی بهره می برد. سامسونگ با این معرفی نشان داد که می خواهد هرچه سریع تر گوشی های 5G مقرون به صرفه را روانه ی بازار کند و در سال 2020 مطمئنا شاهد کاهش قیمت گوشی های 5G سامسونگ خواهیم بود.

گوشی های 5G

کوالکام همچنین خاطرنشان کرده که 12 شرکت مشغول ساخت گوشی های 5G مبتنی بر تراشه های سری 700 هستند. در این فهرست نام برندهایی مانند موتورولا، ردمی، Realme، ویوو و نوکیا دیده می شود که به ساخت گوشی های میان رده شهرت دارند. در حال حاضر رقابت بین گوشی های میان رده بسیار شدید است و بهره گیری این گوشی ها از فناوری 5G این رقابت را از این هم بیشتر می کند. البته از آنجایی که شرکت ها خیلی سریع به سمت بهره گیری از این تکنولوژی گام برمی دارند، فناوری 5G خیلی زود بین گوشی های مختلف همه گیر خواهد شد. در ضمن در کشورهایی که این فناوری ارائه می شود، شرکت هایی که تا انتهای سال 2020 نتوانند گوشی های 5G قابل توجهی را عرضه کنند، بخشی از سهم بازار خود را از دست می دهند.

قیمت مناسب؛ محرکه ای قوی برای افزایش جذابیت بازار گوشی های 5G این روزها گوشی های پرچم دار و گران قیمت مانند گذشته نمی توانند توجهات زیادی را جلب کنند. سامسونگ در جدیدترین گزارش مالی خود به فروش ضعیف گلکسی اس 10 و در کل تقاضای پایین برای گوشی های پرچم دار اشاره کرده است. در همین حین، آیفون XR با قیمت پایه 749 دلاری پرفروش ترین مدل آیفون در نیمه اول 2019 بوده است و آیفون های 1000 دلاری و گران تر نتوانسته اند فروش قابل توجهی داشته باشند.

گوشی های 5G

برخی پیش بینی می کنند که همه گیر شدن فناوری 5G منجر به افزایش قابل توجه فروش گوشی های گران قیمت می شود. اما این نتیجه گیری لزوما درست نیست. در حال حاضر سرعت اینترنت 4G پاسخگوی تقریبا تمام نیازهای کاربران است و نه تنها هنوز تا عرضه گسترده اینترنت 5G فاصله داریم، بلکه تا آینده نزدیک بسته های این اینترنت با قیمت بسیار زیادی به فروش می رسند. به نظر می رسد حتی اینترنت 5G هم به تنهایی نمی تواند کاربران را وادار کند که گوشی های خود را زودتر از 2 تا 3 سال مرسوم تعویض کنند.

در حال حاضر، اینترنت 5G با مشکل مرغ و تخم مرغ دنیای تکنولوژی روبرو است. از طرفی به دلیل کم شمار بودن گوشی های 5G موجود در بازار، تولیدکنندگان محتوا انگیزه زیادی برای سرمایه گذاری در این حوزه ندارند. لازم به ذکر است در مورد اینترنت 5G مرتبا به مزایای آن برای ارائه ی محتواهای جدید و کسب وکارهای مبتنی بر سرویس ها اشاره می شود. تکنولوژی واقعیت مجازی هم دقیقا با همین مشکل دست و پنجه نرم می کند و به دلیل گران بودن گجت های آن، هنوز انواع و اقسام محتوای جذاب برای آن ارائه نشده است. البته با کاهش قابل توجه قیمت گوشی های 5G و افزایش شمار آن ها، خیلی زود می توان بر این مشکل غلبه کرد و از پتانسیل های این تکنولوژی بهره برد.

گوشی های 5G

اگرچه برخی از کاربران مطمئنا به خرید گوشی های 5G گران قیمت علاقه نشان خواهند داد، ولی در نهایت این گوشی های 5G مقرون به صرفه هستند که می توانند این تکنولوژی را همه گیر کنند و قیمت این گوشی ها از آنچه انتظار داشتیم زودتر کاهش پیدا می کنند.

انتظارات ما از فناوری 5G در سال 2020 با وجود تمام سروصداهایی که مطرح می شود، اینترنت 5G هنوز در گام های اولیه خود قرار دارد. در سال 2020 حتی در کشورهای پیشرفته هم نباید انتظار پوشش گسترده این فناوری را داشته باشیم و در بیشتر کشورهای دنیا از سال 2021 فاز نخست ارائه ی این فناوری آغاز می شود. به همین خاطر بسیاری از کاربران در سرتاسر دنیا به این زودی ها نمی توانند از قابلیت های 5G بهره ببرند.

گوشی های 5G

با این حال، اینترنت 5G مبتنی بر فرکانس های زیر 6 گیگاهرتز در اروپا، چین، ژاپن و کره جنوبی با سرعت خوبی در حال عملی شدن است. فرکانس های زیر 6 گیگاهرتز شباهت زیادی به شبکه های 4G فعلی دارد و شرکت ها نسبت به فناوری امواج میلی متری، با اعمال تغییرات کمتر می توانند آن را ارائه کنند. لازم به ذکر است تراشه هایی مانند اگزینوس 980 و کایرین 990 از فرکانس های زیر 6 گیگاهرتز پشتیبانی می کنند و در این کشورها به احتمال زیاد گوشی های 5G مقرون به صرفه به صورت گسترده عرضه خواهند شد. در ضمن باید خاطرنشان کنیم در آمریکا، اپراتورهای مخابراتی برای ارائه ی اینترنت 5G تمرکز خود را به فناوری امواج میلی متری معطوف کرده اند که احتمالا در ابتدا بسیاری از گوشی های 5G ارزان قیمت نمی توانند از آن پشتیبانی کنند.

در سال 2020، با وجود افزایش شمار گوشی های 5G ارزان قیمت، شرکت ها به ناچار باید گوشی ها را به صورت مدل های 5G و 4G روانه ی بازار کنند زیرا اگرچه در این سال در کشورهای پیشرفته مانند کشورهایی اروپا و شرق آسیا فناوری 5G تا حد قابل توجهی ارائه می شود، ولی بسیاری از کشورهای دیگر تا آینده نزدیک به 4G پایبند می مانند.

گوشی های 5G

در نهایت باید بگوییم که در سال 2020، میلیون ها کاربر گوشی های 5G را خریداری خواهند کرد و برخلاف نسل های قبل که تا مدت ها فقط گجت های رده بالا از تکنولوژی نوین بهره می بردند، این بار افراد می توانند با خرید گوشی های نه چندان گران از فناوری 5G بهره ببرند.

منبع: Android Authority

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی خبرنامه گزارش خطا
منبع خبر : شفاف نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   سامسونگ   فناوری   ال جی   تراشه   خرید آنلاین   کایرین   مودم   کوالکام   تکنولوژی   قیمت پایه   میان رده   نسل اول   آنتن ها   بازار   نمایشگاه   شرکت هواوی   گلکسی نوت 10   اینترنت 5G  
اخبار مرتبط
شرکت ویوو تایید کرد گوشی های هوشمند خود را با تراشه های «Exynos 980 5G» وارد بازار می کند
انتخاب
تصاویر جدید شیائومی می میکس آلفا با نوعی نمایشگر خمیده منحصربه فرد منتشر شد
آی تی رسان
جدول/ آخرین قیمت تلفن همراه در بازار
الف
آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی 30 شهریور) / جدول
ملیت
ارزان ترین گوشی 5G دنیا کدام است
آی تابناک
آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی 30 شهریور) + جدول
باشگاه خبرنگاران
هواوی میت 30 پرو و میت 30 رونمایی شدند؛ هیولاهای چهار چشم با سخت افزار قدرتمند
زومیت
گوشی های هواوی میت 30 و میت 30 پرو رونمایی شد
آی تی رسان
گلکسی نوت 10 رکورد فروش گوشی های سری اس و نوت سامسونگ را شکست
بولتن نیوز
انتشار تصاویر و اطلاعات جدید از هواوی میت 30 پرو
کلیک
وای فای 6 رسماً عرضه شد؛ 3 برابر سریعتر و مخصوص مکان های پر ازدحام
آی تابناک
میت 30 و میت 30 پرو؛ هرآنچه از پرچمدارهای بعدی هواوی انتظار داریم
زومیت
مشخصات نسخه 10.1 اینچی تبلت G Pad 5 ال جی برملا شد!
کلیک
تصویر زنده دیگری از هواوی میت 30 پرو لو رفت!
آی تی رسان
صدای پای گوشی مبتنی بر بلاک چین می آید!
الف
موتورولا با یک گوشی 5G به بازار گوشی های پرچمدار بازمی گردد!
آی تی رسان
بهترین گوشی های میان رده در نمایشگاه ایفا 2019 معرفی شد
سیتنا
بهترین موبایل های میان رده نمایشگاه ایفا 2019 معرفی شد
مهر نیوز
هواوی میت X به زودی عرضه خواهد شد
رویداد 24
عرضه ی تراشه ی یکپارچه ی 5G میان رده توسط کوالکام
سیتنا
رونمایی دو تراشه جدید کوالکام در ایفا 2019 برلین
ایران آنلاین
مودم 5G کوالکام سال آینده وارد دنیای گوشی های میان رده می شود
کلیک
قیمت تلفن همراه در بازار (16 شهریور) /جدول
ملیت
قیمت انواع تلفن همراه امروز 98/6/16
پارسینه
کوالکام تراشه یکپارچه 5G میان رده عرضه می کند
مهر نیوز
آخرین قیمت تلفن همراه در بازار
تابش کوثر
نقشه راه کوالکام برای سال 2020: عرضه قابلیت 5G برای چیپست های اسنپ دراگون سری 6، 7 و 8
آی تی رسان
کرین 990 هواوی معرفی شد؛ نخستین پردازنده پرچمدار دنیا با مودم 5G یکپارچه
زومیت
سامسونگ گلکسی A90 5G؛ پرچم دار میان رده ها با نسل بعدی سرعت
برترین ها
چیپست Kirin 990 هواوی مجهز به مودم 5G رسما معرفی شد
کلیک
بنچمارک گوشی ایسوس راگ فون 2 Ultimate Edition با تراشه اسنپ دراگون 855 پلاس منتشر شد
آی تی رسان
مهم ترین گوشی هایی که در ماه جاری معرفی می شوند
برترین ها
سامسونگ با تراشه میان رده اگزینوس 980 به همراه مودم 5G یکپارچه بر کوالکام غلبه می کند
آی تی رسان
سامسونگ با گلکسی A90 5G اتصال 5G را به گوشی های میان رده می آورد
آی تی رسان
بررسی اولین شایعات و پیش بینی ها از سری گلکسی نوت 11
آی تابناک
برترین گوشی های هوشمند در ژوئن 2019
پارسینه
10 گوشی هوشمند برتر در ژوئن 2019
الف
بهترین گوشی های هوشمند در ژوئن 2019
آی تابناک
گوشی 5G نوکیا با نصف قیمت عرضه می شود
اقتصاد نیوز
گوشی 5G نوکیا با نصف قیمت عرضه می شود!
ایسنا
اخبار مرتبط
bltانتخاب : شرکت ویوو تایید کرد گوشی های هوشمند خود را با تراشه های «Exynos 980 5G» وارد بازار می کند
bltآی تی رسان : تصاویر جدید شیائومی می میکس آلفا با نوعی نمایشگر خمیده منحصربه فرد منتشر شد
bltالف : جدول/ آخرین قیمت تلفن همراه در بازار
bltملیت : آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی 30 شهریور) / جدول
bltآی تابناک : ارزان ترین گوشی 5G دنیا کدام است
bltباشگاه خبرنگاران : آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی 30 شهریور) + جدول
bltزومیت : هواوی میت 30 پرو و میت 30 رونمایی شدند؛ هیولاهای چهار چشم با سخت افزار قدرتمند
bltآی تی رسان : گوشی های هواوی میت 30 و میت 30 پرو رونمایی شد
bltبولتن نیوز : گلکسی نوت 10 رکورد فروش گوشی های سری اس و نوت سامسونگ را شکست
bltکلیک : انتشار تصاویر و اطلاعات جدید از هواوی میت 30 پرو
bltآی تابناک : وای فای 6 رسماً عرضه شد؛ 3 برابر سریعتر و مخصوص مکان های پر ازدحام
bltزومیت : میت 30 و میت 30 پرو؛ هرآنچه از پرچمدارهای بعدی هواوی انتظار داریم
bltکلیک : مشخصات نسخه 10.1 اینچی تبلت G Pad 5 ال جی برملا شد!
bltآی تی رسان : تصویر زنده دیگری از هواوی میت 30 پرو لو رفت!
bltالف : صدای پای گوشی مبتنی بر بلاک چین می آید!
bltآی تی رسان : موتورولا با یک گوشی 5G به بازار گوشی های پرچمدار بازمی گردد!
bltسیتنا : بهترین گوشی های میان رده در نمایشگاه ایفا 2019 معرفی شد
bltمهر نیوز : بهترین موبایل های میان رده نمایشگاه ایفا 2019 معرفی شد
bltرویداد 24 : هواوی میت X به زودی عرضه خواهد شد
bltسیتنا : عرضه ی تراشه ی یکپارچه ی 5G میان رده توسط کوالکام
bltایران آنلاین : رونمایی دو تراشه جدید کوالکام در ایفا 2019 برلین
bltکلیک : مودم 5G کوالکام سال آینده وارد دنیای گوشی های میان رده می شود
bltملیت : قیمت تلفن همراه در بازار (16 شهریور) /جدول
bltپارسینه : قیمت انواع تلفن همراه امروز 98/6/16
bltمهر نیوز : کوالکام تراشه یکپارچه 5G میان رده عرضه می کند
bltتابش کوثر : آخرین قیمت تلفن همراه در بازار
bltآی تی رسان : نقشه راه کوالکام برای سال 2020: عرضه قابلیت 5G برای چیپست های اسنپ دراگون سری 6، 7 و 8
bltزومیت : کرین 990 هواوی معرفی شد؛ نخستین پردازنده پرچمدار دنیا با مودم 5G یکپارچه
bltبرترین ها : سامسونگ گلکسی A90 5G؛ پرچم دار میان رده ها با نسل بعدی سرعت
bltکلیک : چیپست Kirin 990 هواوی مجهز به مودم 5G رسما معرفی شد
bltآی تی رسان : بنچمارک گوشی ایسوس راگ فون 2 Ultimate Edition با تراشه اسنپ دراگون 855 پلاس منتشر شد
bltبرترین ها : مهم ترین گوشی هایی که در ماه جاری معرفی می شوند
bltآی تی رسان : سامسونگ با تراشه میان رده اگزینوس 980 به همراه مودم 5G یکپارچه بر کوالکام غلبه می کند
bltآی تی رسان : سامسونگ با گلکسی A90 5G اتصال 5G را به گوشی های میان رده می آورد
bltآی تابناک : بررسی اولین شایعات و پیش بینی ها از سری گلکسی نوت 11
bltپارسینه : برترین گوشی های هوشمند در ژوئن 2019
bltالف : 10 گوشی هوشمند برتر در ژوئن 2019
bltآی تابناک : بهترین گوشی های هوشمند در ژوئن 2019
bltاقتصاد نیوز : گوشی 5G نوکیا با نصف قیمت عرضه می شود
bltایسنا : گوشی 5G نوکیا با نصف قیمت عرضه می شود!
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.