مخبر - 1398/06/25 - مدرسه "علم و پرواز" در آستانه تعطیلی!/ وقوع تخلفات گسترده در نحوه واگذاری

مدرسه "علم و پرواز" در آستانه تعطیلی!/ وقوع تخلفات گسترده در نحوه واگذاری
خانواده های دانش آموزان مدرسه غیردولتی "علم و پرواز" تهران در آستانه بازگشایی مدارس از تخلفات مختلف صورت گرفته در واگذاری این مدرسه می گوید و اینکه تنها چند روز مانده به مهر، برنده مزایده این مدرسه گفته که ممکن است مدرسه را تعطیل کند!
مدرسه "علم و پرواز" در آستانه تعطیلی!/ وقوع تخلفات گسترده در نحوه واگذاری

- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در کنار مشکلاتی که در فصل ثبت نام برای بخشی از خانواده ها به وجود آمد از نداشتن ظرفیت خالی در برخی مدارس دولتی و مشکلات ثبت نام دانش آموزان حتی در محدوده محل زندگی تا دریافت پول هنگام ثبت نام حالا که تابستان به هفته پایانی خود رسیده و در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم، جمعی از خانواده های یکی از مدارس غیردولتی منطقه 16 تهران از مشکلاتی می گویند که در آخرین روزهای تابستان و در آستانه بازگشایی مدارس آنها را درگیر کرده است.

ماجرای "واگذاری دبستان غیردولتی علم و پرواز" به موسس جدید، آن هم در اواخر مرداد ماه منجر به نارضایتی والدین دانش آموزانی شده که در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

پیش از این نیز واگذاری دبیرستان پسرانه "فجر" یکی از مدارس دولتی این منطقه به موسس بخش غیردولتی با اعتراضاتی همراه بود.

اما ماجرای این دو مدرسه از چه قرار است؟

جمعی از والدین دبستان غیردولتی علم و پرواز به تسنیم گفتند: "این دبستان 150 دانش آموز دارد، طبق قوانین آموزش و پرورش، برای مدارس غیردولتی هر سال مزایده ای در اواخر سال تحصیلی یعنی در اردیبهشت ماه برگزار می شود تا تکلیف مدرسه برای سال تحصیلی جدید مشخص شود.

اما برخلاف قانون، این مزایده برای مدرسه علم و پرواز در اواسط مرداد ماه یعنی سه ماه پس از مهلت قانونی انجام شده! که این یک اقدام غیرقانونی از سوی اداره کل آموزش و پرورش منطقه 16 محسوب می شود و زمان مزایده در اتفاقی عجیب یک روز مانده به برگزاری آن به اطلاع موسس مدرسه رسید!

نکته دیگر این است که طبق قانون، هفت روز پس از مشخص شدن برنده مزایده باید قرارداد امضا شود اما این قرارداد بین آموزش و پرورش منطقه 16 و فرد برنده مزایده نزدیک به سه هفته بعد امضا شده است!

مسئله بعدی درباره اقدامات غیرقانونی صورت گرفته در مدرسه علم وپرواز، نامه تمدید مجوز نوسازی است که اوایل تیر ماه برای موسس این مدرسه صادر شده که به نوعی به معنای ادامه همکاری دو طرف برای سال تحصیلی جدید بوده است حتی آموزش و پرورش اجاره ماه های تیر و مرداد را نیز از موسس مدرسه دریافت کرده است.

این خانواده ها می گویند: باید به این نکته اشاره کرد که مدرسه با دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید قرارداد امضا کرده، بخشی از شهریه را نیز دریافت و با معلمان و سایر افراد نیز قرارداد منعقد کرده است حتی در طول تابستان نیز کلاس های مختلف آموزشی و تفریحی برگزار و با استقبال اولیا و دانش آموزان مواجه شد اما حالا در روزهایی که به آغاز سال تحصیلی جدید نزدیک می شویم، این استرس در بین والدین و فرزندان آنها ایجاد شده که تکلیف آن چه خواهد شد و باید چه کاری انجام بدهند.

نزدیک به 150 خانواده و دانش آموز این مدرسه در این روزهای منتهی به بازگشایی مدارس دچار تشویش هستند چرا که مدارس موفق و خوب جای خالی ندارند و از پذیرش نفرات جدید هم خودداری می کنند؛ نکته مهم صحبت برنده مزایده است که عنوان کرده حتی ممکن است مدرسه را تعطیل کند!

آنها همچنین عنوان می کنند: موسس جدید مدرسه، سه مدرسه دیگر دارد و اگر قرار بود فرزندانمان را به مدرسه تحت نظر او ببریم که در سه مدرسه دیگر ثبت نام می کردیم، حرف ما این است که مسئولان فعلی مدرسه علم و پرواز شرایط فرهنگی، اخلاقی و قرآنی خوبی را ایجاد کرده اند که در هیچ کدام از مدارس منطقه 16 دیده نمی شود؛ امیدواریم مسئولان آموزش و پرورش هرچه سریعتر به این موضوع مهم ورود کنند و ضمن برخورد با این اقدامات غیرقانونی، شرایط را برای ادامه تحصیل این دانش آموزان در این مدرسه فراهم کنند تا فرزندان ایران زمین دچار افت تحصیلی به واسطه این اتفاقات نشوند."

اما ماجرای مدرسه متوسطه اول دولتی فجر که حالا تبدیل به مدرسه متوسطه اول غیردولتی شده است از زبان برخی والدین بدین شرح است:

"این مدرسه دو سال قبل دبستان دخترانه بود و سال قبل به دبیرستان دوره اول پسرانه تبدیل شد و به دلیل اینکه این فضا قبلاً برای دبستان دخترانه بود و مناسب دانش آموزان پسر دوره متوسطه اول نیست آن را به مدرسه غیردولتی تبدیل کردند.

البته مدیریت مدرسه هم بارها به آموزش وپرورش منطقه اعلام کرده بود که فضای این مدرسه مناسب دانش آموزان پسر دوره متوسطه اول نیست چون کتابخانه، نمازخانه و آزمایشگاه ندارد و فضای کلی مدرسه هم کوچک است و این مشکلات با این هدف مطرح شد تا مدرسه بزرگتری در اختیار آنها قرار بگیرد اما این موضوع بهانه ای شد تا مدرسه را به بخش غیردولتی بدهند با این استدلال که جمعیت دانش آموزان آنها کمتر است!

این مدرسه حدود 220 دانش آموز داشت که عده ای از آنها به مدرسه دولتی در محدوده دیگر منطقه جوادیه رفتند و عده ای که توانایی مالی داشتند مدارس غیردولتی را انتخاب کردند و مهر ماه که از راه برسد، تازه مشخص خواهد شد تراکم جمعیت دو مدرسه در یک مدرسه به چه صورت خواهد بود!"

به گزارش تسنیم، برای پیگیری ماجرای پیش آمده برای این دو مدرسه تلاش کردیم تا با "مصطفی پالیزدار؛ مدیر آموزش وپرورش منطقه 16" صحبت کرده و پاسخ و استدلا ل های او را هم درباره این مسائل منعکس کنیم اما موفق به مصاحبه نشدیم.

اما درباره ماجرایی که در دو مدرسه منطقه 16 شهر تهران اتفاق افتاده است، موضوع جایگاه حقوق خانواده ها در نظام آموزش وپرورش کشور مطرح می شود، به نظر می رسد مقوله مهم حقوق دانش آموزان و خانواده ها در آموزش وپرورش نیاز به بازتعریف و توجه جدی تری دارد.

13 میلیون دانش آموز به همراه خانواده های آنها یعنی جمعیتی در حدود 26 میلیون نفر، مخاطبان این وزارتخانه هستند اما جایگاه آنها در نظام آموزش وپرورش نادیده گرفته می شود و اخیراً محمد فاضلی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در یادداشتی خطاب به محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با متذکر شدن این موضوع متذکر شده بود: "آقای وزیر راهی باز کنید که نظر والدین هم تأثیری بر آموزش داشته باشد، این چه حکایتی است که ما والدین در تعیین هیچ چیز آموزش و پرورش غیر از دادن پول مدرسه دولتی و غیرانتفاعی مشارکتی نداریم!"

حذف مدارس خشت و گلی تا پایان آبان به جز سیستان وبلوچستان!تجمع "پول و قدرت" در مدارس خاص چگونه "عدالت آموزشی" را به یغما بردهتعداد محدودی از دانش آموزان مدارس غیردولتی از طبقه ثروتمند جامعه هستندانتهای پیام/

منبع خبر : تسنیم

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
آموزش و پرورش   سال تحصیلی   مدارس دولتی   هفته پایانی   موسس   محل زندگی   قرآن کریم   غیردولتی   مهلت قانونی   ظرفیت خالی   آغاز ترم پاییز   فرهنگی   اخبار اجتماعی   معلمان   دانش آموزان   ثبت نام دانش آموزان  
اخبار مرتبط
چگونه فرزندمان را آماده ی ورود به مدرسه کنیم؟
بازار نیوز
مراسم اربعین از بی تدبیری قیمت ها مصون بماند
فارس
«مدرسه خوب» به روایت یک دانش آموز/ کلاس هوشمند و فضای سبز می خواهیم
فارس
سال تحصیلی جدید در مدرسه امید آینده در چهاردانگه آغاز شد
خبرگزاری ایلنا
سال تحصیلی جدید در مدرسه امید آینده در بیرجند آغاز شد
خبرگزاری ایلنا
سال تحصیلی جدید در مدرسه امید آینده در زاهدان آغاز شد
خبرگزاری ایلنا
سال تحصیلی جدید در مدرسه امید آینده در باغک جنوبی آغاز شد
خبرگزاری ایلنا
آقای رئیس جمهور! بر چه اساس مدعی "افزایش 4 برابری حقوق معلمان" شده اید؟!
تسنیم
تصویب رتبه بندی معلمان تا پایان مهر در کمیسیون اجتماعی دولت
تسنیم
انجمن اسلامی معلمان مازندران لیست مستقلی از نمایندگان در انتخابات آینده ارائه می کند/ هشدار به نمایندگان مازندران از دخالت در امور آموزش و پرورش
آوای خزر
افتتاح دبستان دوره دوم دخترانه سما در شهرستان دزفول
ایسکانیوز
"سطح پایین مطالعه مردم ایران را تهدید می کند"
انتخاب
تلاش برای پوشش تحصیلی کودکان مناطق محروم/جشن پایان مدارس خشتی و گلی در پاییز
ایران آنلاین
آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس استان بوشهر به روایت تصویر
تسنیم
آغاز سال تحصیلی جدید با 54 هزار دانش آموز در ساوه
ایسنا
مسئولیت پذیری دانش آموزان در مدارس موردتوجه قرار گیرد
قم نیوز
زنگ مهر و بانگ آشنای مدرسه در جزیره کیش
ایرنا
پایان پاییز خداحافظی با مدارس خشتی و گلی اما به جز سیستان وبلوچستان
تسنیم
تولید علم، دانش منطبق با منویات رهبری رسالت خطیر آموزش و پرورش است
برنا نیوز
زنگ شکوفه های باقرشهری امروز به صدا درآمد
برنا نیوز
آغاز سال تحصیلی با حضور 340 هزار دانش آموز در لرستان
صدا و سیما
معلمان و خانواده ها به تربیت دینی دانش آموزان توجه کنند
مهر نیوز
سلام 500 هزار دانش آموز البرزی به مهر
همشهری آنلاین
توجه به قرآن و نماز؛ شعار مدارس کاشان در سال تحصیلی جدید
ایکنا
اسماعیلی: آموزش و پرورش باید مدرسه علم و عدالت باشد
افکار نیوز
دفاع مقدس برای دانش آموزان کسب مدارج علمی است
ایرنا
حاجی میرزایی: دیوار بین خانه و مدرسه باید برداشته شود
پانا
دانش آموزان متعهدانه خوشه چین دانش و معرفت باشند
ایرنا
زنگ آغاز سال تحصیلی مدارس گلستان در مناطق سیلزده نواخته شد
ایرنا
دیوار و فاصله بین خانه و مدرسه باید برداشته شود
مرور نیوز
افزایش سرانه فضای آموزشی در مناطق زلزله زده کرمانشاه نسبت به قبل
خبرگزاری موج
حاجی میرزایی: دیوار و فاصله بین خانه و مدرسه برداشته شود
دنیای اقتصاد
بریده باد، دستی که بخواهد نام شهداء را از کوچه ها بردارد
ایسنا
برگزاری جشن پایان مدارس خشتی و گلی در پاییز
ایسنا
فرماندار گرگان: دانش آموزان ادامه دهنده راه شهدا باشند
ایسنا
زنگ « مهر ، ایثار و مقاومت» در مدارس بهاباد نواخته شد
ایرنا
زنگ مهر و مقاومت در مدارس گنبدکاووس نواخته شد
ایرنا
99 هزار دانش آموز ایلامی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند
مهر نیوز
530 هزار دانش آموز مازندران وارد مدرسه شدند
خبرگزاری موج
محیط مدرسه از نظر شما چگونه است؟
ایرنا
اخبار مرتبط
bltبازار نیوز : چگونه فرزندمان را آماده ی ورود به مدرسه کنیم؟
bltفارس : مراسم اربعین از بی تدبیری قیمت ها مصون بماند
bltفارس : «مدرسه خوب» به روایت یک دانش آموز/ کلاس هوشمند و فضای سبز می خواهیم
bltخبرگزاری ایلنا : سال تحصیلی جدید در مدرسه امید آینده در چهاردانگه آغاز شد
bltخبرگزاری ایلنا : سال تحصیلی جدید در مدرسه امید آینده در بیرجند آغاز شد
bltخبرگزاری ایلنا : سال تحصیلی جدید در مدرسه امید آینده در زاهدان آغاز شد
bltخبرگزاری ایلنا : سال تحصیلی جدید در مدرسه امید آینده در باغک جنوبی آغاز شد
bltتسنیم : آقای رئیس جمهور! بر چه اساس مدعی "افزایش 4 برابری حقوق معلمان" شده اید؟!
bltتسنیم : تصویب رتبه بندی معلمان تا پایان مهر در کمیسیون اجتماعی دولت
bltآوای خزر : انجمن اسلامی معلمان مازندران لیست مستقلی از نمایندگان در انتخابات آینده ارائه می کند/ هشدار به نمایندگان مازندران از دخالت در امور آموزش و پرورش
bltایسکانیوز : افتتاح دبستان دوره دوم دخترانه سما در شهرستان دزفول
bltانتخاب : "سطح پایین مطالعه مردم ایران را تهدید می کند"
bltایران آنلاین : تلاش برای پوشش تحصیلی کودکان مناطق محروم/جشن پایان مدارس خشتی و گلی در پاییز
bltتسنیم : آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس استان بوشهر به روایت تصویر
bltایسنا : آغاز سال تحصیلی جدید با 54 هزار دانش آموز در ساوه
bltقم نیوز : مسئولیت پذیری دانش آموزان در مدارس موردتوجه قرار گیرد
bltایرنا : زنگ مهر و بانگ آشنای مدرسه در جزیره کیش
bltتسنیم : پایان پاییز خداحافظی با مدارس خشتی و گلی اما به جز سیستان وبلوچستان
bltبرنا نیوز : تولید علم، دانش منطبق با منویات رهبری رسالت خطیر آموزش و پرورش است
bltبرنا نیوز : زنگ شکوفه های باقرشهری امروز به صدا درآمد
bltصدا و سیما : آغاز سال تحصیلی با حضور 340 هزار دانش آموز در لرستان
bltمهر نیوز : معلمان و خانواده ها به تربیت دینی دانش آموزان توجه کنند
bltهمشهری آنلاین : سلام 500 هزار دانش آموز البرزی به مهر
bltایکنا : توجه به قرآن و نماز؛ شعار مدارس کاشان در سال تحصیلی جدید
bltافکار نیوز : اسماعیلی: آموزش و پرورش باید مدرسه علم و عدالت باشد
bltایرنا : دفاع مقدس برای دانش آموزان کسب مدارج علمی است
bltپانا : حاجی میرزایی: دیوار بین خانه و مدرسه باید برداشته شود
bltایرنا : دانش آموزان متعهدانه خوشه چین دانش و معرفت باشند
bltایرنا : زنگ آغاز سال تحصیلی مدارس گلستان در مناطق سیلزده نواخته شد
bltمرور نیوز : دیوار و فاصله بین خانه و مدرسه باید برداشته شود
bltخبرگزاری موج : افزایش سرانه فضای آموزشی در مناطق زلزله زده کرمانشاه نسبت به قبل
bltدنیای اقتصاد : حاجی میرزایی: دیوار و فاصله بین خانه و مدرسه برداشته شود
bltایسنا : بریده باد، دستی که بخواهد نام شهداء را از کوچه ها بردارد
bltایسنا : برگزاری جشن پایان مدارس خشتی و گلی در پاییز
bltایسنا : فرماندار گرگان: دانش آموزان ادامه دهنده راه شهدا باشند
bltایرنا : زنگ « مهر ، ایثار و مقاومت» در مدارس بهاباد نواخته شد
bltایرنا : زنگ مهر و مقاومت در مدارس گنبدکاووس نواخته شد
bltمهر نیوز : 99 هزار دانش آموز ایلامی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند
bltخبرگزاری موج : 530 هزار دانش آموز مازندران وارد مدرسه شدند
bltایرنا : محیط مدرسه از نظر شما چگونه است؟
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.