دیدار سه جانبه «روحانی»، «پوتین» و «اردوغان»

دیدار سه جانبه «روحانی»، «پوتین» و «اردوغان»
نشست سه جانبه روسای جمهور سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در مورد سوریه امروز (دوشنبه) در آنکارا برگزار خواهد شد.
دیدار سه جانبه «روحانی»، «پوتین» و «اردوغان»

////گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ نشست سه جانبه روسای جمهور سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در مورد سوریه امروز (دوشنبه) در آنکارا برگزار خواهد شد.

دستور کار این اجلاس بررسی آخرین وضعیت میدانی سوریه و فرآیندی است که باید برای تثبیت اوضاع سیاسی و حاکمیت مردم سوریه پیگیری شود.

«روند آستانه» ابتکاری بین سه کشور جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه است که تاثیرات مثبتی بر کنترل بحران در سوریه و منطقه داشته است.

بنا به گفته پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات دفتر رئیس جمهور، در جریان روند آستانه در درجه اول مبارزه با داعش و گروه های تروریستی در سوریه در دستور کار بود که با هماهنگی های انجام شده به نحو مناسبی کار ها پیش رفت و در حال حاضر، روند آستانه، فرآیند تثبیت امور سیاسی، تقنینی و حقوق اساسی در سوریه را دنبال می کند.

تاکنون چهار جلسه سران ایران، روسیه و ترکیه در پایتخت های مختلف برگزار شده و یکبار هم این جلسه در تهران برپا شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران برای شرکت در نشست سه جانبه رهبران ایران، ترکیه و روسیه در مورد سوریه یکشنبه شب در راس یک هیئت عالیرتبه سیاسی و اقتصادی وارد آنکارا شد.

روحانی: ایران، روسیه و ترکیه ضامن آتش بس سوریه بوده اند
روحانی پیش از ترک تهران، در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران به ارائه جزئیاتی از دستور کار اجلاس آنکارا پرداخت و اظهار کرد: ایران، روسیه و ترکیه در یک منطقه و در همسایگی سوریه زندگی می کنند و آنچه که مهم است این است که تا الان قریب به 9 سال است که مردم سوریه در مشکلات فراوانی قرار دارند و با تروریست ها و حامیان آنها مواجه هستند.

رئیس جمهور گفت: خوشبختانه در دو سال و نیم اخیر در ادامه روند آستانه که سه کشور ایران، روسیه و ترکیه ضامن آتش بس در سوریه هستند، روند مناسبی بوده است. امروز اکثریت قاطع در زمینه سوریه تحت پرچم این کشور و حاکمیت دولت قانونی آن هستند.

روحانی با تاکید بر اینکه هنوز بخش هایی از سوریه وجود دارد که در اشغال دیگران قرار دارند یا حضور تروریست ها در آنجا هنوز ادامه دارد، اظهار کرد: در منطقه ادلب تروریست ها هنوز حضور دارند و ادامه جنگ با تروریست ها در این منطقه همچنان ضرورت دارد. همچنین منطقه شرق فرات با مشکلاتی مواجه است. حضور آمریکایی ها، حضوری تجاوزگرانه، غیرقانونی و مداخله جویانه است و همواره این بخش از منطقه سوریه را ناآرام نگه داشته اند.

وی ادامه داد: مداخلات و تجاوزات رژیم صهیونیستی در رابطه با سوریه و حمایت این رژیم از تروریست ها و حملات رژیم به مردم و زیرساخت های سوریه جزء نگرانی های منطقه و سه کشور ایران، روسیه و ترکیه است.

رئیس جمهور تاکید کرد: بخش بزرگی از مسائل سوریه تاکنون حل و فصل شده است اما بخش مهمی باقی مانده که مهمترین آنها موضوع سوریه و شرق فرات و همچنین تجاوزات رژیم صهیونیستی و حضور مداخله جویانه آمریکا است.

روحانی با اشاره به اقدامات سه کشور ایران، روسیه و ترکیه درخصوص سوریه اضافه کرد: این روند علاوه بر مبارزه با تروریسم و مقابله با عدم دخالت خارجی، به موضوع آینده سوریه، بازگشت آوارگان سوری، بازسازی این کشور و اصلاح قانون اساسی و همچنین انتخابات 2021 می پردازند؛ این موضوعات از جمله مسائل مهم پیش رو است که در اجلاس سه جانبه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

رئیس جمهور در ادامه صحبت های خود با تاکید بر لزوم حل و فصل مسائل منطقه ای توسط کشورهای منطقه و با استفاده از راه حل گفت وگو، خاطرنشان کرد: همانطور که بارها اعلام کرده ایم، مسائل منطقه باید از طریق کشورهای منطقه و گفت وگو حل و فصل شود؛ نظر ما در زمینه موضوع سوریه و یمن همین است.

وی ادامه داد: آنچه که امروز در منطقه رخ می دهد و بسیاری از کشورهای دنیا را نگران کرده است، برنامه ریزی های غلط و توطئه های آمریکا در منطقه است؛ آنها در حال پشتیبانی از عربستان و امارات هستند و به آنها اسلحه می دهند و همچنین بخشی از عملیات جنگی در منطقه توسط آمریکایی ها اداره می شود و مشاهده می کنیم که هر روز تعدادی بی گناه در یمن کشته می شوند و ناامنی ها در منطقه همچنان وجود دارد.

روحانی گفت: آمریکایی ها به جای اینکه خود را محکوم و اعتراف کنند که حضور و مداخلات آنها در منطقه از جمله در سوریه و یمن مشکل آفرین است، هرازگاهی ملت های منطقه یا مردم مبارز یمن را محکوم می کنند.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه اگر می خواهیم در منطقه امنیت کامل برقرار شود، راهش قطع شدن تجاوزات آمریکایی ها در منطقه و مداخلات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی است، گفت: در غیر این صورت ما شاهد ادامه این ناامنی ها خواهم بود.

وی خاطرنشان کرد: غیر از موضوع ثبات و امنیت منطقه، امیدوارم در اجلاس سه جانبه آنکارا گام های موثری برداشته شود و سه کشور بتوانند برای کمک به مردم و آینده سوریه توافق کنند؛ ما همواره تاکید کرده ایم که آینده سوریه متعلق به مردم این کشور است و کشورهای دیگر باید در این زمینه به دولت مشروع و مردم سوریه کمک کنند. همچنین معتقدیم مشکلات منطقه به ویژه موضوع یمن از طریق مذاکرات یمنی – یمنی حل وفصل می شود.

روحانی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اهمیت برقراری رابطه با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: برای ما همواره روابط با همسایگان بسیار مهم بوده است؛ امروز نیز این موضوع اهمیت دارد؛ روسیه و ترکیه هر دو همسایگان ایران هستند و جمهوری اسلامی ایران با این دو کشور و سایر کشورهای همسایه بجز یکی دو کشور روابط بسیار دوستانه و صمیمانه ای دارد.

وی با بیان اینکه آمادگی داریم که با همه همسایگان رابطه دوستانه داشته باشیم، افزود: روابط ما با همسایگان بسیار مهم است و امروز برای رفع مشکلات اقتصادی کشورمان بهترین راه بعد از مقاومت و ایستادگی مردم، روابط اقتصادی نزدیک با همسایگان است. ان شاءالله در این سفر با آقایان پوتین و اردوغان درباره موضوع سوریه و روابط دوجانبه خود گفت وگو خواهیم کرد.

رئیس جمهوری در پایان گفت: امیدوارم روابط سه کشور ایران، روسیه و ترکیه و همچنین روابط ایران با همه همسایگان خود روز به روز به سمت ارتقا و روابط نزدیک تر حرکت کند.

سران سه کشور ایران روسیه و ترکیه در این دور از اجلاس که روز دوشنبه 25 شهریورماه برگزار می شود، برای ادامه و توسعه همکاری های سه جانبه در حوزه های مختلف اقتصادی و همچنین ارتباطات منطقه ای نیز گفت وگو خواهند کرد.

انتهای پیام/


کلیدواژه های این خبر
آخرین وضعیت   آمریکا   ترکیه   سوریه   روسیه   گروه تروریستی   نشست سه جانبه   کشورهای منطقه   نظام جمهوری اسلامی ایران   آنکارا   پرویز اسماعیلی   رئیس جمهور   دخالت خارجی   فرات   مبارزه با داعش   آوارگان سوری   اجلاس سه جانبه   مداخله جویانه   روند آستانه   اصلاح قانون   مسائل سوریه   مردم سوریه   همسایگی   مسائل منطقه   تروریست   رژیم صهیونیستی   بحران   آتش بس سوریه  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «میزان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
روحانی: مذاکره با فشار حداکثری امکان ندارد
اعتدال
حمله یمنی ها به یک مرکز صنعتی هشداری برای دشمنان منطقه بود
تیتر یک
روحانی: دشمنان منطقه باید از پاسخ یمنی ها درس بگیرند
فرارو
روحانی: شرایط اقتصادی کشور رو به بهبود است
شبکه خبر
شعله مقاومت ملت های بیدار خاموش نمی شود | دشمن از پاسخ یمنی ها درس بگیرد
رسانیوز
روحانی: دشمنان منطقه باید از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند
صراط
اگر آمریکا بدنبال مذاکره است، همه فشارها علیه ایران را متوقف کند
ناطقان نیوز
دشمنان منطقه از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند و آتش جنگ در منطقه را خاموش کنند/ باروت به منطقه می فرستید و دیگر کشورها را متهم می کنید؟
ابنا
روحانی:دشمنان منطقه باید از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند و آتش جنگ در منطقه را خاموش کنند/مذاکره با فشار حداکثری ناممکن است؛ آمریکایی ها اگر دنبال مذاکره اند همه فشارها علیه ایران را متوقف کنند
روز نو
رئیس جمهور: فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران رو به پایان است
خرداد نیوز
به جای اتهام زنی، قدرت ملت ها را باور کنید/ ملت ایران ملت صلح، دیپلماسی و مذاکره است/ اگر دنبال مذاکره اید همه فشارها علیه ایران را متوقف کنید
دیده بان ایران
رئیس جمهوری: مذاکره با فشار ناممکن است
بهار نیوز
مذاکره با فشار حداکثری ناممکن است/ دشمنان منطقه از پاسخ هشدارآمیز یمن درس بگیرند
فارس
روحانی: دشمنان منطقه باید از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند/ مذاکره با فشار حداکثری ناممکن است/ هنوز به تعهدات خود در برجام پایبند هستیم
دنیای اقتصاد
آمریکایی ها اگر دنبال مذاکره اند همه فشارها علیه ایران را متوقف کنند/مقاومت ملت های بیدار و هوشیار منطقه، شعله خاموش ناشدنی است
نماینده
حمله یمنی ها فقط هشداری برای متجاوزین بود/ آمریکایی ها اگر دنبال مذاکره اند همه فشارها علیه ایران را متوقف کنند
مشرق نیوز
جمهوری اسلامی ایران هرگز خواهان درگیری در منطقه نبوده و نخواهد بود/ دشمنان از پاسخ یمنی ها درس بگیرند
قدس آنلاین
دشمنان منطقه باید از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند
ایسنا
حسن روحانی: حمله یمنی ها به آرامکو یک هشدار بود/ عربستان درس بگیرد
اقتصاد نیوز
استقبال ازحضور عراق و لبنان در فرمت آستانه
دنیای اقتصاد
آمریکادر سوریه اهداف خطرناکی دارد
جامعه مهندسین
گزارش| نشست ترکیه؛ اشتراکات و توافقاتی که حاصل شد
تسنیم
نشست ترکیه؛ اشتراکات و توافقاتی که حاصل شد
مشرق نیوز
روحانی به خانه برگشت
صدای ایران
دیدار روحانی و اردوغان درآنکارا ؛ گسترش مبادلات تجاری و همکاریهای دفاعی و امنیتی در منطقه
شبکه الکوثر
آمریکا به فکر تجزیه سوریه است و این برای هیچ کشوری قابل قبول نیست
جوان آنلاین
مردم یمن ناچار به نشان دادن واکنش هستند
ناطقان نیوز
روحانی به وطن بازگشت
پارسینه
روحانی به تهران بازگشت
العالم
روحانی وارد تهران شد
ایرنا
مبارزه با تروریسم در سوریه ادامه یابد/ حملات متقابل یمنی ها دفاع مشروع است
ابنا
همگان باید به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارند
شبکه خبر
روحانی: آمریکا به فکر تجزیه سوریه است و این برای هیچ کشوری قابل قبول نیست
تسنیم
با تلاش های مشترک خشونت در سوریه کاهش یافته است
بولتن نیوز
روحانی: آمریکایی ها در سوریه اهداف بسیار خطرناکی را مد نظر دارند
راه دانا
آمریکایی ها در سوریه اهداف بسیار خطرناکی را مد نظر دارند
خبرگزاری دانشجو
حضور نامشروع نیروهای نظامی آمریکا در سوریه حاکمیت ملی این کشور را به خطر انداخته است
ایکنا
مبارزه با تروریسم در سوریه ادامه یابد| حملات متقابل یمنی ها دفاع مشروع است
رسانیوز
روحانی: سوریه، 9 سال در رنج و عذاب است| همه باید به حاکمیت ملی سوریه احترام بگذارند
آفتاب
روحانی: آمریکایی ها در فکر تجزیه سوریه هستند
فردا نیوز
اخبار مرتبط
bltاعتدال : روحانی: مذاکره با فشار حداکثری امکان ندارد
bltتیتر یک : حمله یمنی ها به یک مرکز صنعتی هشداری برای دشمنان منطقه بود
bltفرارو : روحانی: دشمنان منطقه باید از پاسخ یمنی ها درس بگیرند
bltشبکه خبر : روحانی: شرایط اقتصادی کشور رو به بهبود است
bltرسانیوز : شعله مقاومت ملت های بیدار خاموش نمی شود | دشمن از پاسخ یمنی ها درس بگیرد
bltصراط : روحانی: دشمنان منطقه باید از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند
bltناطقان نیوز : اگر آمریکا بدنبال مذاکره است، همه فشارها علیه ایران را متوقف کند
bltابنا : دشمنان منطقه از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند و آتش جنگ در منطقه را خاموش کنند/ باروت به منطقه می فرستید و دیگر کشورها را متهم می کنید؟
bltروز نو : روحانی:دشمنان منطقه باید از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند و آتش جنگ در منطقه را خاموش کنند/مذاکره با فشار حداکثری ناممکن است؛ آمریکایی ها اگر دنبال مذاکره اند همه فشارها علیه ایران را متوقف کنند
bltخرداد نیوز : رئیس جمهور: فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران رو به پایان است
bltدیده بان ایران : به جای اتهام زنی، قدرت ملت ها را باور کنید/ ملت ایران ملت صلح، دیپلماسی و مذاکره است/ اگر دنبال مذاکره اید همه فشارها علیه ایران را متوقف کنید
bltبهار نیوز : رئیس جمهوری: مذاکره با فشار ناممکن است
bltفارس : مذاکره با فشار حداکثری ناممکن است/ دشمنان منطقه از پاسخ هشدارآمیز یمن درس بگیرند
bltدنیای اقتصاد : روحانی: دشمنان منطقه باید از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند/ مذاکره با فشار حداکثری ناممکن است/ هنوز به تعهدات خود در برجام پایبند هستیم
bltنماینده : آمریکایی ها اگر دنبال مذاکره اند همه فشارها علیه ایران را متوقف کنند/مقاومت ملت های بیدار و هوشیار منطقه، شعله خاموش ناشدنی است
bltمشرق نیوز : حمله یمنی ها فقط هشداری برای متجاوزین بود/ آمریکایی ها اگر دنبال مذاکره اند همه فشارها علیه ایران را متوقف کنند
bltقدس آنلاین : جمهوری اسلامی ایران هرگز خواهان درگیری در منطقه نبوده و نخواهد بود/ دشمنان از پاسخ یمنی ها درس بگیرند
bltایسنا : دشمنان منطقه باید از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند
bltاقتصاد نیوز : حسن روحانی: حمله یمنی ها به آرامکو یک هشدار بود/ عربستان درس بگیرد
bltدنیای اقتصاد : استقبال ازحضور عراق و لبنان در فرمت آستانه
bltجامعه مهندسین : آمریکادر سوریه اهداف خطرناکی دارد
bltتسنیم : گزارش| نشست ترکیه؛ اشتراکات و توافقاتی که حاصل شد
bltمشرق نیوز : نشست ترکیه؛ اشتراکات و توافقاتی که حاصل شد
bltصدای ایران : روحانی به خانه برگشت
bltشبکه الکوثر : دیدار روحانی و اردوغان درآنکارا ؛ گسترش مبادلات تجاری و همکاریهای دفاعی و امنیتی در منطقه
bltجوان آنلاین : آمریکا به فکر تجزیه سوریه است و این برای هیچ کشوری قابل قبول نیست
bltناطقان نیوز : مردم یمن ناچار به نشان دادن واکنش هستند
bltپارسینه : روحانی به وطن بازگشت
bltالعالم : روحانی به تهران بازگشت
bltایرنا : روحانی وارد تهران شد
bltابنا : مبارزه با تروریسم در سوریه ادامه یابد/ حملات متقابل یمنی ها دفاع مشروع است
bltشبکه خبر : همگان باید به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارند
bltتسنیم : روحانی: آمریکا به فکر تجزیه سوریه است و این برای هیچ کشوری قابل قبول نیست
bltبولتن نیوز : با تلاش های مشترک خشونت در سوریه کاهش یافته است
bltراه دانا : روحانی: آمریکایی ها در سوریه اهداف بسیار خطرناکی را مد نظر دارند
bltخبرگزاری دانشجو : آمریکایی ها در سوریه اهداف بسیار خطرناکی را مد نظر دارند
bltایکنا : حضور نامشروع نیروهای نظامی آمریکا در سوریه حاکمیت ملی این کشور را به خطر انداخته است
bltرسانیوز : مبارزه با تروریسم در سوریه ادامه یابد| حملات متقابل یمنی ها دفاع مشروع است
bltآفتاب : روحانی: سوریه، 9 سال در رنج و عذاب است| همه باید به حاکمیت ملی سوریه احترام بگذارند
bltفردا نیوز : روحانی: آمریکایی ها در فکر تجزیه سوریه هستند
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.