مخبر - 1398/06/24 - سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر چگونه کار می کند؟

سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر چگونه کار می کند؟
به گزارش آی تابناک : در کمتر از یک دهه شاهد هستیم که کدهای PIN به عنوان راهکار امنیتی گوشی های هوشمند جای خود را به سیستم های تشخیص چهره داده اند و اخیراً با فناوری جدید دیگری روبرو شده ایم که به تولید کنندگان این دستگاه های هوشمند اجازه می دهد سنسورهای اثر انگشت را در زیر نمایشگر جای دهند.
سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر چگونه کار می کند؟

به گزارش آی تابناک : در کمتر از یک دهه شاهد هستیم که کدهای PIN به عنوان راهکار امنیتی گوشی های هوشمند جای خود را به سیستم های تشخیص چهره داده اند و اخیراً با فناوری جدید دیگری روبرو شده ایم که به تولید کنندگان این دستگاه های هوشمند اجازه می دهد سنسورهای اثر انگشت را در زیر نمایشگر جای دهند.

سنسورهای اثر انگشت در طی سال های اخیر به خوبی نشان داده اند که یک راهکار امن و البته ارزان قیمت برای محافظت از دستگاه های هوشمند به ویژه تلفن های همراه هستند. اگرچه تاکنون هیچ راهکار امنیتی سبب نشده است که استفاده از رمزهای متنی و کدهای PIN در گوشی های هوشمند متوقف شود اما سنسورهای اثر انگشت نیز به خوبی توانسته اند با عموم کاربران ارتباط برقرار کنند و از دستگاه های هوشمند در برابر خطرهای امنیتی محافظت نمایند.

In-Screen-Fingerprint-2.jpg - 105.62 kB

اگرچه گفته می شود که ایده استفاده از این سنسورها در اصل متعلق به کمپانی موتورلا است اما این اپل بود که در سال 2013 با معرفی گوشی آیفون 5S و فناوری Touch ID، به صورت رسمی و برای اولین بار سنسورهای اثر انگشت را به گوشی های هوشمند آورد. پس از آن بسیاری از کمپانی های تولید کننده این دستگاه ها نیز از این سنسورها در محصولات خود استفاده کردند. با کاهش هزینه تولید این سنسورها در طی یکی دو سال اخیر، نمودار محصولات بهره مند از آن ها شیب رو به بالا و تندی را پیدا کرده؛ تا جایی که این روزها می توان حضور این سنسورها را در 90 درصد از گوشی های هوشمند حتی محصولات پایین رده نیز شاهد بود.

در حال حاضر اکثر محصولات موجود در بازار این سنسورها را در دکمه Home یا در پنل پشتی خود جای داده اند. همچنین سامسونگ چندی پیش اسمارت فونی را معرفی کرد که این حسگر را توسط لبه کناری خود در دسترس کاربران قرار می داد. اما آنچه این روزها به عنوان آخرین و پیشرفته ترین نسل از این حسگرها در گوشی های هوشمند دیده می شود یکپارچه سازی آن ها با پنل های نمایش موجود در این دستگاه ها است.

تا پیش از سال 2018، حسگرهای شناسایی اثر انگشت به صورت عمده در دکمه های Home یا پنل پشتی از گوشی های هوشمند یافت می شدند. اما در سال 2018 یک کمپانی چینی توانست با همکاری یکی از بزرگترین تولید کنندگان این سنسورها، به فناوری مهمی دست پیدا کند که اجازه می داد حسگرهای شناسایی اثر انگشت، با نمایشگر موجود در گوشی های هوشمند یکپارچه شود. به این ترتیب با استفاده از این فناوری فضای اشغال شده توسط این سنسورها می توانست برای کاربردهای دیگری نظیر افزایش ظرفیت باتری مورد استفاده قرار بگیرد. از سوی دیگر قرارگیری این سنسورها در زیر نمایشگر سبب شد که ضمن دسترسی ساده تر به آن ها، امکان افزایش ابعاد نمایشگر و فراهم کردن میزان نسبت نمایشگر به بدنه بیشتری ممکن شود.

در نمایشگاه CES 2018، کمپانی چینی Vivo برای اولین بار اسمارت فونی را معرفی کرد که در آن سنسور شناسایی اثر انگشت با صفحه نمایش ترکیب شده بود. این اسمارت فون که در حال حاضر با عنوان Vivo X20 Plus UD روانه بازارهای جهانی شده است سبب شد که نام این کمپانی چینی در دستیابی به این فناوری از نام کمپانی های بزرگی نظیر سامسونگ و اپل نیز فراتر رود.

انتظار می رفت اپل در گوشی آیفون X برای اولین بار از این سنسورهای یکپارچه استفاده کند اما این کمپانی راهکار امنیتی جدیدی با عنوان Face ID را در این گوشی ها به کار گرفت. سامسونگ نیز که گفته می شد در گوشی نوت 9 از این سنسورها استفاده می کند ترجیح داد تا زمان بلوغ کامل آن ها صبر کند. به نظر می رسد گلکسی اس 10 اولین محصول این کمپانی خواهد بود که این سنسورهای یکپارچه را در دسترس کاربران قرار می دهد. اما ساختار این سنسور های یکپارچه چگونه است و چگونه امکان ترکیب آن ها با نمایشگر موجود در گوشی های همراه امکان پذیر شده است؟

در همین رابطه بخوانید:

- نگاهی به ساختار سنسورهای تشخیص اثر انگشت، از فناوری تا الگوریتم های شناسایی

سنسورهای اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر چگونه کار می کنند؟برخلاف نسل گذشته از سنسورهای شناسایی اثر انگشت که ساختاری خازنی داشتند و با استفاده از سیگنال های الکترونیکی طرح مربوط به انگشت کاربران را ثبت و به پردازنده منتقل می کردند؛ این سنسورهای یکپارچه با نمایشگر ساختاری اپتیکی دارند و با استفاده از سیگنال های نوری این اطلاعات را دریافت می کنند. در گام بعدی طرح نوری ثبت شده توسط این سنسورها بر روی سیستم ذخیره شده و به پردازنده منتقل می شود تا مورد پردازش و ارزیابی قرار بگیرد.

کمپانی آمریکایی Synaptics که یکی از بزرگترین تولید کنندگان سنسورهای بیومتریک در دنیا محسوب می شود در اواخر سال گذشته میلادی اولین نوع از این سنسورهای نوری که قابلیت یکپارچه سازی با پنل های نمایش را دارا هستند به مرحله تولید رساند. این محصولات که با عنوان Synaptics Clear ID Sensor و با شماره مدل Clear ID FS9500 شناسایی می شوند بعدها با همکاری کمپانی Vivo به مرحله تولید انبوه رسید و برای اولین بار در گوشی Vivo X20 Plus UD مورد استفاد قرار گرفت.

In-Screen-Fingerprint-3.jpg - 59.82 kB

با توجه به ساختار نوری این سنسورهای یکپارچه، تنها امکان استفاده از آن ها در محصولاتی که از نمایشگرهای OLED بهره می برند ممکن است. به همین دلیل است که تمامی گوشی های هوشمندی که تا به حال به این سنسورها مجهز شده اند دارای این نوع از نمایشگرها هستند. با قرارگیری انگشت در بخشی از نمایشگر گوشی X20 Plus UD که سنسور Clear ID در زیر آن قرار گرفته است، دایره ای نورانی بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در گام بعدی این سنسور برای ثبت اثر انگشت کاربر وارد عمل می شود و توسط منبع اپتیکی خود نور مورد نیاز برای این کار را تولید می کند. این فوتون های نوری از میان پیکسل های نمایشگر OLED عبور کرده و محل قرارگیری انگشت کاربران را روشن می کند. در مرحله بعدی سنسور CMOS موجود در این حسگر که پیش از این بارها و بارها در دوربین های عکاسی با آن ها آشنا شده ایم؛ وارد کار شده و یک تصویر با وضوح بسیار بالا از طرح انگشت را به ثبت می رساند.

با پایان رسیدن مراحل عملکرد بخش های سخت افزاری، بخش های نرم افزاری کار خود را شروع می کنند و توسط الگوریتم های پردازشی خود این تصویر به ثبت رسیده را مورد تحلیل قرار می دهند. هدف اصلی این الگوریتم ها شناسایی نقاط روشن و تاریک یا به عبارت دیگر شناسایی برآمدگی ها و فرورفتگی های موجود در هر قسمت از این تصویر است. کمپانی Synaptics که تولید کننده انبوه این سنسورهای یکپارچه است برای پیاده سازی مناسب این الگوریتم های شناسایی، نرم افزاری با عنوان Quantum Matcher را تدارک دیده و به کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند توصیه کرده است برای عملکرد بهتر این سنسورها، دستگاه های خود را به آن مجهز نمایند. سنسور Clear ID می تواند تمامی مراحل ثبت و شناسایی اثر انگشت را در مدت زمان تقریبی نصف ثانیه به پایان برساند. با توجه به این نوع عملکرد، نیاز است در هنگام استفاده از این سنسورها فشار نسبتاً زیادی از سوی انگشت کاربران به نمایشگر وارد شود تا شناسایی سطوح دارای برآمدگی و فرورفتگی بهتر صورت بگیرد.

به این دلیل که نمایشگرهای OLED برخلاف نمایشگرهای IPS LCD از نور پس زمینه استفاده نمی کنند؛ نور تابش شده از سوی این سنسورها می تواند از میان پیکسل های LED عبور کرده و محل قرار گیری انگشت کاربران را روشن نماید. با توجه به اینکه نمایشگرهای OLED در حال حاضر تنها در گوشی های بالارده و گران قیمت مورد استفاده قرار می گیرند؛ گسترش بیشتر این سنسورهای یکپارچه برای استفاده در محصولات میان رده و پایین رده با سدی محکم روبرو شده است. با این وجود در حال حاضر بخشی از کمپانی های تولید کننده این سنسورهای بیومتریک در تلاش هستند که به فناوری مورد نیاز برای استفاده همزمان این سنسورها با نمایشگرهای IPS LCD دست پیدا کنند.

همچنین اخیراً کمپانی های دیگری نظیر Goodix و کوالکام نیز تولید انبوه این سنسورهای یکپارچه را آغاز کرده اند که این امر موجب می شود در آینده نزدیک امکان دسترسی به این سنسورها با قیمت بسیار کمتری ممکن شود. گوشی Porsche Design Mate RS هواوی، اولین اسمارت فونی بود که با این سنسورهای کمپانی Goodix تولید و روانه بازار شد. عملکرد این سنسورها نیز مشابه با سنسورهای Synaptics است و گفته می شود میزان خطا در آن ها تنها به 0.002 درصد می رسد.

In-Screen-Fingerprint-8.png - 85.78 kB

نکته قابل اهمیت دیگر در هنگام استفاده از این سنسورها، رابطه آن ها با صفحات نمایش است. یکی از مزایای مهم سنسورهای یکپارچه، عدم تاثیر آن ها در نحوه نمایش تصاویر بر روی نمایشگر است. به عبارت دیگر استفاده از این سنسورها به هیچ طریقی موجب اخلال در عملکرد نمایشگرهای OLED نمی شود. با وجود این، اگر بر بخشی از نمایشگر که این سنسور در زیر آن قرار داده شده است نور تابیده شود می توان در زوایای مشخصی این سنسور قهوه ای رنگ را مشاهده کرد. در هنگام کار با گوشی های هوشمند نیز نمی توان محل دقیق قرارگیری این سنسورها را تشخیص داد؛ مگر اینکه یکی از برنامه های امنیتی گوشی برای ثبت اثر انگشت کاربران، آن را در حالت فعال قرار دهد.

مزایا، معایب و چالش های پیش روبدون شک یکی از مهم ترین مزایای این سنسورهای یکپارچه با نمایشگر، ضخامت بسیار کم آن هاست که سبب شده است قرارگیری آن ها در زیر نمایشگر کار ساده ای باشد. از سوی دیگر بسیاری از کمپانی ها می توانند در آینده با حذف سنسورهای خازنی و جایگزینی آن ها توسط این سنسورهای یکپارچه، دستگاه های باریک تری را تولید نمایند و یا از فضای خالی فراهم شده برای استفاده از یک باتری با ظرفیت بالاتر بهره بگیرند.

از میان دیگر مزیت های مهم این سنسورها می توان به قابلیت دسترسی آسان و سریع اشاره کرد. برخلاف سنسورهای خازنی که در پنل پشتی گوشی های هوشمند به کار گرفته می شوند؛ استفاده از این سنسورهای یکپارچه حتی در اولین دفعات، بسیار راحت صورت می گیرد. تفاوت سطح دسترسی به این سنسورها هنگامی که گوشی های هوشمند بر روی میز قرار دارند و یا توسط یک پایه نگهدارنده به ماشین متصل هستند قابل درک تر است.

In-Screen-Fingerprint-9.jpg - 73.15 kB

سنسورهای نوری مورد استفاده در این حسگرهای یکپارچه همچنین به دلایل دیگری بسیار مفید و با اهمیت هستند. سنسورهای خازنی که استفاده آن ها در گوشی های هوشمند امروزی بسیار مرسوم است در هنگامی که سطح انگشت کاربران مرطوب، سرد و یا خاکی باشد به درستی عمل نمی کنند و در شناسایی کاربران خود با مشکل مواجه می شوند. اما این سنسورهای نوری فارغ از این شرایط می توانند برای بازکردن قفل های امنیتی مورد استفاده قرار بگیرند.

اما در بخش معایب، باید سرعت کم و کندی عملکرد در شناسایی کاربران را به عنوان مهم ترین عیب این سنسورها معرفی کنیم. در طی ماه های اخیر کندی عملکرد این سنسورها، اعتراضات بسیاری را به همراه داشته است. در حال حاضر سنسورهای یکپارچه موجود می توانند در مدت زمان 0.7 تا 0.5 ثانیه کاربران خود را شناسایی کنند اما بازهم در قیاس با سنسورهای خازنی بسیار کند به نظر می رسند. با وجود این، بازهم این سنسورهای یکپارچه با نمایشگر، در مقایسه با قابلیت شناسایی چهره (Face Unlock) در گوشی های آیفون از سرعت بهتری برخوردار هستند. کمپانی Synaptics در کنفرانس معرفی این سنسورهای جدید خود اعلام کرد که سرعت آن ها در شناسایی کاربران دو برابر سریع تر از راهکار های امنیتی مبتنی بر شناسایی چهره است. انتظار می رود در طی سال های آینده با رشد فناوری های استفاده شده در این سنسورها، این سرعت به میزان زیادی افزایش پیدا کند. سنسورهای خازنی نیز در اولین نسخه های خود سرعت بسیار کمی داشتند اما هم اکنون در شناسایی کاربران بسیار سریع عمل می کنند.

به نظر می رسد موضوع کندی سرعت باعث شده است که سامسونگ از استفاده از این سنسورهای یکپارچه با نمایشگر در گوشی های گلکسی اس 9 و نوت 9 منصرف شود. با توجه به اینکه این سنسورها برای ثبت تصاویر با وضوح بسیار بالا از امواج فراصوت بهره می گیرند، نسبت به سنسورهای نوری از سرعت و دقت بسیار بهتری برخوردار هستند. این سنسورهای التراسونیک نیز به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت ترکیب با صفحات نمایش را داشته باشند.

در قیاس با سنسورهای اثر انگشت خازنی، سنسورهای یکپارچه با نمایشگر مصرف انرژی بیشتری دارند. چرا که این سنسورها باید در هر لحظه با نمایشگر دستگاه در ارتباط باشند تا بتوانند به محض قرارگیری انگشت کاربران، طرح موردنیاز را ثبت و مورد بررسی قرار دهند.

In-Screen-Fingerprint-4.jpg - 36.84 kB

اما کمپانی شیائومی در گوشی های Mi 8 Explorer و Mi 8 Pro که از آن ها پس از Vivo X20 Plus UD به عنوان دومین دستگاه بهره مند از این سنسورهای اثر انگشت یکپارچه یاد می شود، راهکار جالبی را برای رفع این ایراد به کار گرفته است. این کمپانی یک سنسور حساس به فشار را با این حسگرهای اثر انگشت ترکیب کرده است که سبب می شود ضمن کاهش مصرف انرژی، سرعت عملکرد آن ها در هنگام شناسایی کاربران نیز افزایش پیدا کند.

با توجه به اینکه این سنسور دارای حساسیت زیادی است کمترین فشارهای وارده از سوی انگشت کاربران را شناسایی کرده و خیلی سریع فرمان شروع به کار را به این سنسور اثر انگشت منتقل می کند. علاوه بر این، با استفاده از این حسگر حساس به فشار دیگر نیازی به فعالیت همیشگی سنسور اثر انگشت نیست و تنها در هنگامی که این حسگر سیگنال های لازم را تولید کند؛ این سنسور کار خود را آغاز می کند. این راهکار سبب می شود که میزان مصرف انرژی سنسورهای یکپارچه به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

دیگر ایراد این سنسورهای یکپارچه زمانی نمایان می شود که بر روی صفحه نمایش یک لایه محافظ قرار بگیرد. استفاده از این صفحات پلاستیکی محافظ سبب می شود که در کار ثبت اثر انگشت اخلال ایجاد شود و تفاوت هایی میان طرح های ذخیره شده بر روی دستگاه و طرح جدید بدست آمده مشاهده شود. کمپانی های سازنده این سنسورهای نوری توصیه می کنند که در صورت استفاده از این لایه های محافظ نباید ضخامت آن ها به بیش از 1.5 میلی متر برسد. علاوه بر این، در صورتی که شیشه محافظ صفحه نمایش ترک بخورد و یا توسط یک جسم نوک تیز خراشیده شود بازهم با عملکرد نامناسب این سنسورهای یکپارچه روبرو خواهیم بود. به همین دلیل است که معمولاً محصولات بهره مند از این سنسورها توسط شیشه های مستحکم Gorilla Glass محافظت می شوند.

In-Screen-Fingerprint-6.jpg - 31.66 kB

نگاهی به آینده ی سنسورهای یکپارچه با نمایشگرجدیدترین پیش بینی ها نشان می دهد که در سال 2018، حداقل 9 میلیون قطعه از سنسورهای اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر مورد استفاده کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند قرار می گیرد. اما در سال 2019 این مقدار با یک رشد قابل توجه به 100 میلیون قطعه خواهد رسید. همچنین انتظار می رود که میزان استفاده از این سنسورها در طی سال های 2020 تا 2022 با سرعتی کمتر، همچنان روند صعودی خود را حفظ کند.

به این ترتیب انتظار داریم در سال 2022 این میزان به حدود 330 میلیون قطعه افزایش یابد. این رشد سریع در طی سال های آینده از این بابت پیش بینی شده است که بسیاری از کمپانی ها در حال حاضر مشغول طراحی سنسورهایی هستند که نصف و یا حتی کل سطح نمایشگر را پوشش می دهد. به این ترتیب کاربران می توانند با لمس هر نقطه از نمایشگر قفل گوشی خود را باز و به آن دسترسی پیدا کنند. قابلیتی که به نظر می رسد برای بخش قابل توجهی از کاربران جذاب و مهم باشد.

کمپانی Vivo در اوایل سال 2018، اسمارت فون بدون حاشیه و تمام صفحه ای با عنوان APEX را به همگان معرفی کرد که به علت نسبت 99 درصدی نمایشگر به بدنه، مورد توجه عموم کاربران قرار گرفت. اما این اسمارت فون از بابت دیگری هم حایز اهمیت بود. سنسور اثر انگشت یکپارچه چیزی در حدود 50 درصد از نمایشگر این گوشی را پوشانده است؛ به این معنی که کاربران می توانند با قرار دادن انگشت خود در تمام نقاط نیمه پایینی این نمایشگر، قفل این دستگاه را باز کنند. انتظار می رود در سال آینده این فناوری در طیف وسیع تری از گوشی های هوشمند مشاهده شود و حتی شاهد عرضه اسمارت فونی باشیم که امکان دسترسی به این سنسور در تمامی بخش های نمایشگر ممکن باشد.

In-Screen-Fingerprint-7.jpg - 52.01 kB

انتظار می رود در رشد و توسعه این حسگرهای یکپارچه، کمپانی هایی نظیر سامسونگ، شیائومی، هواوی و... نقش مهمی داشته باشند. در این بین نقش سامسونگ پر رنگ تر به نظر می رسد؛ چرا که در حال حاضر این کمپانی بزرگ ترین تولید کننده نمایشگرهای OLED برای استفاده در گوشی های هوشمند محسوب می شود. همچنین با تلاش کمپانی های بزرگی نظیر Synaptics، Goodix، Qualcomm، Egis و... که هم اکنون مشغول آماده سازی خط تولید انبوه خود هستند دسترسی به این میزان تولید تا سال 2022 دور از ذهن به نظر نمی رسد.

با افزایش حجم تولیدات سنسورهای یکپارچه با نمایشگر، قیمت تمام شده آن ها نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند و به این ترتیب می توان امیدوار بود که در طی ماه های آینده تعداد بیشتری از گوشی های هوشمند به ویژه محصولات میان رده از این سنسورهای یکپارچه با نمایشگر بهره ببرند.
منبع : شهر سخت افزار

منبع خبر : آی تابناک

محتوای این خبر به صورت خودکار از «آی تابناک» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   سامسونگ   فناوری   حسگر   تولید کننده   اسمارت فون   سنسور   تولید کنندگان   تشخیص چهره   اثر انگشت   دکمه   هزینه تولید   موتورلا   بازارهای جهانی   نمایشگر   کمپانی چینی   ظرفیت باتری   پنل پشتی   بازار   نمایشگاه   اپل   کاربران  
اخبار مرتبط
معرفی شیائومی می میکس آلفا
بولتن نیوز
شیائومی Mi 9 پرو رونمایی شد
بولتن نیوز
معرفی 5 ساعت هوشمند +تصاویر
صراط
شیائومی می میکس آلفا رونمایی شد؛ موبایلی از جنس نمایشگر با دوربین 108 مگاپیکسلی
زومیت
شیائومی Mi 9 پرو مجهز به چیپست اسنپدراگون 855 پلاس رونمایی شد
کلیک
گوشی ایسوس راگ فون 2 با قیمت بسیار مناسب روانه بازار شد
کلیک
سامسونگ گلکسی A20s مجهز به دوربین اصلی سه گانه معرفی شد
بولتن نیوز
لنوو از گوشی اقتصادی K10 پلاس به قیمت 155 دلار رونمایی کرد
آی تابناک
تصاویر جدید شیائومی می میکس آلفا با نوعی نمایشگر خمیده منحصربه فرد منتشر شد
آی تی رسان
گوشی اوپو A5 مدل 2020 از راه رسید
کلیک
ردمی K20 Pro Premium Edition با حافظه رم 12 گیگابایتی عرضه می شود
زومیت
بررسی گوشی گلکسی نوت 10 پلاس
کلیک
هواوی میت 30 از راه رسید
کلیک
سامسونگ گلکسی M10s و گلکسی M30s را در هند معرفی می کند
زومیت
معرفی اولین گوشی با 99.6درصدصفحه نمایش
بهار نیوز
گلکسی M30s و گلکسی M10s سامسونگ رسما معرفی شدند
کلیک
معرفی اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش
قلم نیوز
انتشار تصاویر و اطلاعات جدید از هواوی میت 30 پرو
کلیک
معرفی 5 ساعت هوشمند برتر رونمایی شده در نمایشگاه ایفا 2019
آی تابناک
اولین گوشی هوشمند دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
پارسینه
ویوو نکس 3 با نمایشگر آبشاری و اسنپدراگون 855 پلاس معرفی شد
بولتن نیوز
نسخه 5G گوشی ویوو NEX 3 از راه رسید
کلیک
اسمارت فون ویوو نکس 3 با نمایشگر آبشاری و تراشه اسنپ دراگون 855 پلاس معرفی شد
آی تی رسان
ویوو نکس 3 5G معرفی شد؛ دوربین 64 مگاپیکسلی و نسبت نمایشگر به بدنه 99.6 درصد
زومیت
تصاویر تبلیغاتی سری هواوی میت 30 از عرضه 4 مدل مختلف حکایت دارد
آی تی رسان
مشخصات نسخه 10.1 اینچی تبلت G Pad 5 ال جی برملا شد!
کلیک
شرکت Realme از گوشی جدید خود رونمایی کرد + تصاویر
باشگاه خبرنگاران
با سنگین ترین گوشی های هوشمند جهان آشنا شوید
ایران آنلاین
معرفی 5 تلفن هوشمند برتر رونمایی شده در نمایشگاه ایفا 2019
نصف جهان
معرفی 5 تلفن هوشمند برتر معرفی شده در نمایشگاه ایفا 2019
باشگاه خبرنگاران
اسمارت فون Realme XT با دوربین 64 مگاپیکسلی و تراشه اسنپ دراگون 712 معرفی شد
آی تی رسان
مشخصات جدید گوشی پیکسل 4 XL به اینترنت راه پیدا کرد
کلیک
هر آنچه باید درباره آیفون 11 بدانید
اسکان نیوز
اوپو A9 2020 به صورت رسمی معرفی شد
کلیک
آیفون 11 پرو مکس به صورت رسمی رونمایی شد
کلیک
آیفون 11 اپل با دوربین اصلی دوگانه معرفی شد
کلیک
تصاویر و مشخصات اسمارت فون های سامسونگ گلکسی A20s و گلکسی M30s در TENAA رویت شد
آی تی رسان
سامسونگ گلکسی A20s به دوربین اصلی سه گانه مجهز می شود
کلیک
مشخصات گلکسی M30s سامسونگ پیش از رونمایی لو رفت!
کلیک
آیا Face ID قربانی وسواس طراحی اپل می شود؟
آی تابناک
اخبار مرتبط
bltبولتن نیوز : معرفی شیائومی می میکس آلفا
bltبولتن نیوز : شیائومی Mi 9 پرو رونمایی شد
bltصراط : معرفی 5 ساعت هوشمند +تصاویر
bltزومیت : شیائومی می میکس آلفا رونمایی شد؛ موبایلی از جنس نمایشگر با دوربین 108 مگاپیکسلی
bltکلیک : شیائومی Mi 9 پرو مجهز به چیپست اسنپدراگون 855 پلاس رونمایی شد
bltکلیک : گوشی ایسوس راگ فون 2 با قیمت بسیار مناسب روانه بازار شد
bltبولتن نیوز : سامسونگ گلکسی A20s مجهز به دوربین اصلی سه گانه معرفی شد
bltآی تابناک : لنوو از گوشی اقتصادی K10 پلاس به قیمت 155 دلار رونمایی کرد
bltآی تی رسان : تصاویر جدید شیائومی می میکس آلفا با نوعی نمایشگر خمیده منحصربه فرد منتشر شد
bltکلیک : گوشی اوپو A5 مدل 2020 از راه رسید
bltزومیت : ردمی K20 Pro Premium Edition با حافظه رم 12 گیگابایتی عرضه می شود
bltکلیک : بررسی گوشی گلکسی نوت 10 پلاس
bltکلیک : هواوی میت 30 از راه رسید
bltزومیت : سامسونگ گلکسی M10s و گلکسی M30s را در هند معرفی می کند
bltبهار نیوز : معرفی اولین گوشی با 99.6درصدصفحه نمایش
bltکلیک : گلکسی M30s و گلکسی M10s سامسونگ رسما معرفی شدند
bltقلم نیوز : معرفی اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش
bltکلیک : انتشار تصاویر و اطلاعات جدید از هواوی میت 30 پرو
bltآی تابناک : معرفی 5 ساعت هوشمند برتر رونمایی شده در نمایشگاه ایفا 2019
bltپارسینه : اولین گوشی هوشمند دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
bltبولتن نیوز : ویوو نکس 3 با نمایشگر آبشاری و اسنپدراگون 855 پلاس معرفی شد
bltکلیک : نسخه 5G گوشی ویوو NEX 3 از راه رسید
bltآی تی رسان : اسمارت فون ویوو نکس 3 با نمایشگر آبشاری و تراشه اسنپ دراگون 855 پلاس معرفی شد
bltزومیت : ویوو نکس 3 5G معرفی شد؛ دوربین 64 مگاپیکسلی و نسبت نمایشگر به بدنه 99.6 درصد
bltآی تی رسان : تصاویر تبلیغاتی سری هواوی میت 30 از عرضه 4 مدل مختلف حکایت دارد
bltکلیک : مشخصات نسخه 10.1 اینچی تبلت G Pad 5 ال جی برملا شد!
bltباشگاه خبرنگاران : شرکت Realme از گوشی جدید خود رونمایی کرد + تصاویر
bltایران آنلاین : با سنگین ترین گوشی های هوشمند جهان آشنا شوید
bltنصف جهان : معرفی 5 تلفن هوشمند برتر رونمایی شده در نمایشگاه ایفا 2019
bltباشگاه خبرنگاران : معرفی 5 تلفن هوشمند برتر معرفی شده در نمایشگاه ایفا 2019
bltآی تی رسان : اسمارت فون Realme XT با دوربین 64 مگاپیکسلی و تراشه اسنپ دراگون 712 معرفی شد
bltکلیک : مشخصات جدید گوشی پیکسل 4 XL به اینترنت راه پیدا کرد
bltاسکان نیوز : هر آنچه باید درباره آیفون 11 بدانید
bltکلیک : اوپو A9 2020 به صورت رسمی معرفی شد
bltکلیک : آیفون 11 پرو مکس به صورت رسمی رونمایی شد
bltکلیک : آیفون 11 اپل با دوربین اصلی دوگانه معرفی شد
bltآی تی رسان : تصاویر و مشخصات اسمارت فون های سامسونگ گلکسی A20s و گلکسی M30s در TENAA رویت شد
bltکلیک : سامسونگ گلکسی A20s به دوربین اصلی سه گانه مجهز می شود
bltکلیک : مشخصات گلکسی M30s سامسونگ پیش از رونمایی لو رفت!
bltآی تابناک : آیا Face ID قربانی وسواس طراحی اپل می شود؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.