مخبر - 1398/06/24 - شوخی تلخ اپل با کاربران حرفه ای

شوخی تلخ اپل با کاربران حرفه ای
پس از آن که هیاهو و هیجان آیفون های جدید فروکش کرد، حقایق تلخ پیرامون آیفون 11 نیز در حال ظهور هستند.
شوخی تلخ اپل با کاربران حرفه ای

به گزارش آی تابناک : پس از آن که هیاهو و هیجان آیفون های جدید فروکش کرد، حقایق تلخ پیرامون آیفون 11 نیز در حال ظهور هستند. فارغ از پول هنگفتی که باید برای خرید آیفون 11 بپردازید، انتظار دارید که بیشترین بهره را از پول پرداختی خود داشته باشید. یکی از این بهره ها داشتن فضای ذخیره سازی کافی برای تصاویر و ویدیو هاست که ممکن است آیفون های جدید کمی شما را ناامید کنند.

اپل در مراسم معرفی آیفون 11، تاریخ عرضه سرویس های ویدیویی و سرگرمی خود را نیز مشخص کرد. اپل آرکید و اپل تی وی پلاس دو سرویس جدید اپل هستند که در کنار اپل موزیک و اپل نیوز پلاس به صورت ماهانه و با پرداخت حق اشتراک، در اختیار کاربران قرار می گیرند. دسترسی به محتوای ویدیویی و دانلود بازی های جدید همگی نیازمند فضای ذخیره سازی زیادی هستند، اما متأسفانه اپل به طور خواسته یا ناخواسته، این نیاز را نادیده گرفته است.

سرویس اپل آرکید

زمانی که اپل بعد از کش و قوس های فراوان بالاخره به افزایش حافظه آیفون رضایت داد، کسی فکر نمی کرد که فضای ذخیره سازی 64 گیگابایتی کم باشد؛ همانطور که کسی فکر نمی کرد 16 گیگابایت فضای کمی خواهد بود؛ یا همانطور که احتمالا کاربران آیفون 3GS فکرش را نمی کردند 2 گیگابایت فضای حافظه گوشیشان اصلا پر شود.

با این حال همانطور که می دانید، 64 گیگابایت چندان هم فضای زیادی نیست، زیرا هر دقیقه فیلم 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه که اپل بارها به آن اشاره کرد، چیزی در حدود 400 مگابایت فضا اشغال می کند. به این ها 7 گیگابایت فضای اشغال شده توسط سیستم عامل iOS را نیز اضافه کنید.

اگر بخواهیم یک حساب سرانگشتی داشته باشیم، فضایی که اپل در آیفون های 64 گیگابایتی در اختیار کاربران قرار می دهد چیزی در حدود 57 گیگابایت است. در نتیجه هر کاربر «حرفه ای» که می خواهد فیلمی با کیفیت 4K و با نرخ 60 فریم بر ثانیه بگیرد تنها می تواند 81 دقیقه فیلم برداری کند تا با اخطار پر شدن حافظه گوشی 1000 دلاری خود مواجه شود.

قابلیت های تصویربرداری آیفون 11

شاید بتوان حافظه ارائه شده در آیفون 11 را تا حدودی توجیه کرد، زیرا این گوشی با 50 دلار کاهش قیمت مواجه شده و با پرداخت همان 50 دلار به اپل می توانید به جای 64 گیگابایت، 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی بدست بیاورید. این سیستم قیمت گذاری به گونه ای است که در ظاهر اپل به شما تخفیف 50 دلاری داده است، ولی در اصل برای درخواستی بدیهی 50 دلار از شما خواهد گرفت.

شاید اگر از دنبال کنندگان پیگیر اپل باشید گول این تخفیف را نخورده باشید، زیرا اپل هیچگاه بر سر قیمت گذاری های محصولاتش به گونه ای عمل نمی کند که متضرر شود. به عنوان مثال، وان پلاس 7 پرو برای افزایش «حافظه پایه 128 گیگابایتی» خود به 256 گیگابایت، تنها 30 دلار بیشتر پول می گیرد. در صورتی که اپل برای همین میزان افزایش حافظه، 100 دلار درخواست می کند.

مطمئنا با خود فکر خواهید کرد که حتما اپل از حافظه پرسرعت تری استفاده می کند؛ متاسفانه خیر. حافظه به کار رفته در وان پلاس 7 پرو از نوع UFS 3.0 است ولی آیفون های 11 همگی از حافظه UFS 2.1 بهره می برند که خب همانطور که می توانید حدس بزنید، سرعت کم تری دارند. پس چرا اپل برای چنین حافظه ای 3.3 برابر پول بیشتری دریافت می کند؟ جواب این سؤال را خودتان بهتر می دانید.

نمودار مقایسه قیمت گذاری شرکت ها برای حافظه بیشتر

احتمال آن که شما نیز یکی از کاربران آیفون های 64 گیگابایتی باشید زیاد است و قطعاً با کمبود فضای ذخیره سازی مواجه شده اید. البته نوع کاربری شما نیز تاثیر مستقیمی روی خالی یا پر بودن حافظه گوشی شما می گذارد. اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که عکس و فیلم زیادی در گوشی خود نگه می دارند، دچار مشکل می شوید ولی اگر به چند برنامه و تعدادی عکس و موسیقی معقول بسنده کرده باشید، احتمالا چنین مشکلی نخواهید داشت.

اما اپل با نام گذاری گوشی آیفون 11 پرو، چنین کاربرانی را هدف قرار نداده است. اپل در مراسم رونمایی آیفون 11 پرو، مانور زیادی روی قابلیت های تصویربرداری گوشی جدیدش داد. یکی از این قابلیت ها، امکان فیلم برداری به صورت همزمان با 4 دوربین آیفون 11 پرو است. تصور کنید که هر 4 دوربین گوشی، با قابلیت 4K و نرخ 60 فریم بر ثانیه فیلم برداری کنند، متاسفانه باید بگوییم که حافظه گوشی شما در 20 دقیقه پر خواهد شد. آیا فیلم برداران «حرفه ای» از این اتفاق خوشحال خواهند شد؟ خیر.

راه حلی که اپل در اختیار علاقه مندان «حرفه ای» قرار داده، خریداری آیفون ها با حافظه داخلی بیشتر است. یعنی پرداخت پول بیشتر. آیفون 11 پرو مکس با 512 گیگابایت حافظه داخلی، 1450 دلار قیمت دارد؛ یعنی 350 دلار بیشتر از قیمت پایه 1100 دلاری آن (همین داستان را برای آیفون XS هم داشتیم). با پول حافظه اضافی آیفون 11 پرو مکس می توان پیکسل 3a گوگل را خریداری کرد. یعنی کاربران در حدود 30 درصد پول اضافه پرداخت می کنند تا بتوانند از ویژگی های «حرفه ای» آیفون خود استفاده کنند. در اصل بهتر است کاربران «حرفه ای» نسخه 64 گیگابایتی را نادیده گرفته و یک راست به سراغ آیفون های 256 گیگابایتی بروند.

قیمت های پایه آیفون های 11 و 11 پرو برای 64 گیگابایت

مشکل دیگری که با آن مواجه می شوید، برنامه تعویض آیفون است. این برنامه به گونه ای است که به کاربران این امکان را می دهد تا گوشی فعلی خود را تحویل دهند و پس از ارزیابی اپل، مبلغی را به عنوان تخفیف در راستای خریداری آیفون جدید دریافت کنند. در ظاهر این برنامه گزینه خوبی به نظر می رسد، ولی در باطن اپل هیچ اهمیتی برای حافظه داخلی گوشی فعلی شما قائل نمی شود. یعنی چه آیفون XS Max با حافظه 512 گیگابایتی 1450 دلاری داشته باشید و یا آیفون XS Max با 64 گیگابایت حافظه و قیمت 1100 دلار، برای اپل فرق نمی کند و در بهترین حالت ممکن است 500 یا 600 دلار گیرتان بیاید.

برای دور زدن ضرر و زیان خودتان، می توانید آیفون خود را جای دیگری به فروش برسانید تا حداقل بخش بیشتری از پول خود را پس بگیرید. البته این کار نیز ملزم به سروکله زدن با افراد غریبه است که شاید بسیاری از کاربران عطای آن را به لقایش ببخشند و به همان اپل بسنده کنند.

داستان اپل و حافظه، صرفا به آیفون ختم نمی شود. فضای ذخیره سازی ابری اپل یا همان iCloud نیز با «تنها» 5 گیگابایت ارائه می شود. اگر این قابلیت را در آیفون خود فعال کرده باشید، متوجه می شود که بکاپ های آیفون به خودی خود 5 گیگابایت را اشغال می کنند و حتی برای تهیه پشتیبان از داده های خود نیز باید مبلغی اضافه به اپل پرداخت کنید (1 دلار ماهانه به ازای 50 گیگابایت).

اپل محصولاتش را به عنوان یک برند لاکچری معرفی می کند، در نتیجه قیمت گذاری هایش نیز بر همین اساس است. هدف اپل نیز کسب سود بیشتر است و از هیچ راهی برای رسیدن به هدف خود دریغ نخواهد کرد. مشکل اینجاست که این شما نیستید که تشخیص می دهید به حافظه بیشتری برای ذخیره سازی داده های خود نیاز دارید. در اصل این اپل است که برای شما تصمیم می گیرد و کاری هم از دست کسی بر نمی آید.منبع : دیجیاتو

منبع خبر : آی تابناک

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   تخفیف   قیمت گذاری   نمودار   خرید آنلاین   آیفون   موزیک   گیگابایت   افزایش حافظه   ویدیویی   هر دقیقه   اپل TV   سیستم عامل   فریم   اپل   دانلود بازی   افت قیمت   کاربران  
اخبار مرتبط
سهم 50 درصدی آیفون 11 از مجموع فروش آیفون های جدید
ای تی ایران
6 ویژگی منحصر به فرد "اپل واچ" جدید
آی تابناک
IOS 13.1 منتشر شد
شیعه نیوز
سه مسیر نصب اپلیکیشن همراه بانک مسکن روی گوشی های «IOS»
ایبنا
اخبار تکنولوژی/ اپل قاب های مجهز به باتری برای آیفون11 می سازد
رویداد 24
اندروید 11 ساله شد
شیعه نیوز
اپل قاب های مجهز به باتری برای آیفون11 می سازد
مهر نیوز
آیفون 11 پرو مکس امتیاز تعمیرپذیری 6 از 10 از iFixit گرفت
زومیت
پیکسل 4 گوگل در چه رنگ هایی عرضه می شود؟
زومیت
شکایت از اپل به خاطر کپی برداری از پتنت های جدید!
آی تی رسان
سیستم عامل جدید اپل، آیفون های قدیمی را کند می کند
پارسینه
فیچرفون مبتنی بر اندروید 8.1 نوکیا در ویدئویی کوتاه دیده شد
زومیت
آی فون های XS و XR با دریافت iOS 13.1 از مشخصه مدیریت توان پردازنده بهره مند می شوند
آی تی رسان
اندروید 10 برای وان پلاس 7 و وان پلاس 7 پرو منتشر شد
زومیت
اپل با iOS 13.1 عملکرد پردازنده آیفون XS و آیفون XR را محدود می کند
زومیت
"نوکیا 7.2" از اول مهر وارد بازار می شود+ عکس
قدس آنلاین
iOS 13 حریم خصوصی کاربران آیفون را تهدید می کند!
ایسنا
بهترین گوشی های اندرویدی 2019+ تصاویر
شریان
"iOS 13" منتشر شد
عصر ایران
برترین گوشی های اندرویدی 2019 را بشناسید+ تصاویر
مرآت نیوز
بهترین گوشی های اندرویدی 2019+ عکس
الف
iOS 13.1 و iPadOS یک هفته زودتر منتشر می شوند
زومیت
برترین گوشی های اندرویدی 2019 را بشناسید+عکس
مشرق نیوز
ویدیویی از گوشی جدید نوکیا با اندروید 8.1 و بدون نمایشگر لمسی!
آی تی رسان
بهترین گوشیهای اندرویدی 2019
مردم سالاری
بهترین گوشی های اندرویدی 2019
بهار نیوز
"اپل" یک نشان تجاری جدید ثبت کرد
ایران خبر
رندر مطبوعاتی وان پلاس 7T پرو فاش شد
زومیت
قابلیت فیلمبرداری همزمان با آیفون های 2018
خبر خودرو
گلکسی M30s و گلکسی M10s سامسونگ رسما معرفی شدند
کلیک
ظرفیت باتری آیفون 11 و آیفون 11 پرو مشخص شد
کلیک
رقابت پردازنده Kirin 990 هوآوی با تراشه جدید اپل
باشگاه خبرنگاران
انتشار تصویری از نمونه اولیه آیپد پرو جدید اپل
کلیک
حراج های قلابی در فروشگاه های آنلاین
نصف جهان
با معروف ترین اپلیکیشن های پخش آنلاین موسیقی آشنا شوید
ایران آنلاین
6نکته جذاب درباره آیفون های جدید
دانا خبر
معروف ترین اپلیکیشن های پخش آنلاین موسیقی در جهان
سیتنا
معروف ترین اپلیکیشن های پخش آنلاین موسیقی
بهار نیوز
استقبال از آیفون 11 بیش از انتظار است
اقتصاد نیوز
مروری بر معروف ترین اپلیکیشن های پخش آنلاین موسیقی در جهان
ایسنا
اخبار مرتبط
bltای تی ایران : سهم 50 درصدی آیفون 11 از مجموع فروش آیفون های جدید
bltآی تابناک : 6 ویژگی منحصر به فرد "اپل واچ" جدید
bltشیعه نیوز : IOS 13.1 منتشر شد
bltایبنا : سه مسیر نصب اپلیکیشن همراه بانک مسکن روی گوشی های «IOS»
bltرویداد 24 : اخبار تکنولوژی/ اپل قاب های مجهز به باتری برای آیفون11 می سازد
bltشیعه نیوز : اندروید 11 ساله شد
bltمهر نیوز : اپل قاب های مجهز به باتری برای آیفون11 می سازد
bltزومیت : آیفون 11 پرو مکس امتیاز تعمیرپذیری 6 از 10 از iFixit گرفت
bltزومیت : پیکسل 4 گوگل در چه رنگ هایی عرضه می شود؟
bltآی تی رسان : شکایت از اپل به خاطر کپی برداری از پتنت های جدید!
bltپارسینه : سیستم عامل جدید اپل، آیفون های قدیمی را کند می کند
bltزومیت : فیچرفون مبتنی بر اندروید 8.1 نوکیا در ویدئویی کوتاه دیده شد
bltآی تی رسان : آی فون های XS و XR با دریافت iOS 13.1 از مشخصه مدیریت توان پردازنده بهره مند می شوند
bltزومیت : اندروید 10 برای وان پلاس 7 و وان پلاس 7 پرو منتشر شد
bltزومیت : اپل با iOS 13.1 عملکرد پردازنده آیفون XS و آیفون XR را محدود می کند
bltقدس آنلاین : "نوکیا 7.2" از اول مهر وارد بازار می شود+ عکس
bltایسنا : iOS 13 حریم خصوصی کاربران آیفون را تهدید می کند!
bltشریان : بهترین گوشی های اندرویدی 2019+ تصاویر
bltعصر ایران : "iOS 13" منتشر شد
bltمرآت نیوز : برترین گوشی های اندرویدی 2019 را بشناسید+ تصاویر
bltالف : بهترین گوشی های اندرویدی 2019+ عکس
bltزومیت : iOS 13.1 و iPadOS یک هفته زودتر منتشر می شوند
bltمشرق نیوز : برترین گوشی های اندرویدی 2019 را بشناسید+عکس
bltآی تی رسان : ویدیویی از گوشی جدید نوکیا با اندروید 8.1 و بدون نمایشگر لمسی!
bltمردم سالاری : بهترین گوشیهای اندرویدی 2019
bltبهار نیوز : بهترین گوشی های اندرویدی 2019
bltایران خبر : "اپل" یک نشان تجاری جدید ثبت کرد
bltزومیت : رندر مطبوعاتی وان پلاس 7T پرو فاش شد
bltخبر خودرو : قابلیت فیلمبرداری همزمان با آیفون های 2018
bltکلیک : گلکسی M30s و گلکسی M10s سامسونگ رسما معرفی شدند
bltکلیک : ظرفیت باتری آیفون 11 و آیفون 11 پرو مشخص شد
bltباشگاه خبرنگاران : رقابت پردازنده Kirin 990 هوآوی با تراشه جدید اپل
bltکلیک : انتشار تصویری از نمونه اولیه آیپد پرو جدید اپل
bltنصف جهان : حراج های قلابی در فروشگاه های آنلاین
bltایران آنلاین : با معروف ترین اپلیکیشن های پخش آنلاین موسیقی آشنا شوید
bltدانا خبر : 6نکته جذاب درباره آیفون های جدید
bltسیتنا : معروف ترین اپلیکیشن های پخش آنلاین موسیقی در جهان
bltبهار نیوز : معروف ترین اپلیکیشن های پخش آنلاین موسیقی
bltاقتصاد نیوز : استقبال از آیفون 11 بیش از انتظار است
bltایسنا : مروری بر معروف ترین اپلیکیشن های پخش آنلاین موسیقی در جهان
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.