مخبر - 1398/06/23 - آیفون 11 ارزش صبر کردن دارد یا همین الان آیفون بخریم؟

آیفون 11 ارزش صبر کردن دارد یا همین الان آیفون بخریم؟
آیفون 11 دقیقا مشابه آیفون XR است و سخت افزار آن تغییر مهمی ندارد. اپل لعنتی حتی به ابعاد بدنه هم دست نزده و آیفون 11 دقیقا مثل آیفون XR با ارتفاع 150.9 میلیمتر، پهنای 75.7 میلیمیر و ضخامت 8.3 میلیمتر عرضه خواهد شد. وزن هر دو گوشی 194 گرم است
آیفون 11 ارزش صبر کردن دارد یا همین الان آیفون بخریم؟

فرارو- آیفون 11 توسط اپل معرفی شده است و از همین الان می توان انتظار داشت قیمت آن در بازار ایران بین 11 تا 20 میلیون تومان باشد. با این حال آن هایی که پول هایشان را جمع کرده اند تا هرطور شده برای خودشان یک آیفون جدید بخرند الان دل توی دلشان نیست. مدام پرس وجو می کنند و می خواهند بدانند آیا خرید آیفون های موجود در بازار عاقلانه است یا تا زمان ورود مدل های جدید آیفون 11 در مهرماه امسال دندان روی جگر بگذارند. در این نوشته مشخصات سه گوشی آیفون 11 را بررسی کرده ایم و توانایی هایشان را با آیفون های XR، XS و آیفون XS مکس مقایسه می کنیم. اگر چه این مقایسه نتایجی دارد، اما در نهایت تصمیم با خودتان است. هر چی شما بگویید! آیفون 11 ارزش صبر کردن دارد یا همین الان آیفون بخریم؟
آیفون 11؛ چانشین آیفون XR
آیفون ارزانقیمت اسم دیگر آیفون 11 است، اما خودتان لابد بهتر می دانید داریم درباره موبایلی با قیمت حداقل 700 دلار حرف می زنیم. این رقم با نرخ امروز دلار می شود حدود هشت میلیون تومان که باید سه، چهار میلیون هم بابت هزینه های مالیات و عوارض گمرکی و سود فروشنده رویش کشید. به این ترتیب بعید است بتوان آیفون 11 را حداقل در روز های اول عرضه کمتر از 12 میلیون تومان خرید. درحالی که همین الان آیفون XR در بازار کشور حدود 11 میلیون است. اندازه صفحه نمایش آیفون 11 بر اساس اطلاعات خود اپل 6.1 اینچ است. این صفحه دقتی معادل 1792 در 828 نقطه دارد و تراکم پیکسلی آن به 326ppi می رسد. نمی خواهم ناامیدتان کنم، اما چون گفته اند آیفون 11 جانشین آیفون XR خواهد شد، بهتر است بدانید XR در بخش صفحه نمایش خود دقیقا همین مشخصات را دارد. اپل لعنتی حتی به ابعاد بدنه هم دست نزده و آیفون 11 دقیقا مثل آیفون XR با ارتفاع 150.9 میلیمتر، پهنای 75.7 میلیمیر و ضخامت 8.3 میلیمتر عرضه خواهد شد. وزن هر دو گوشی 194 گرم است. مهمترین تغییر، اما در بخش دوربین رخ داده؛ جایی که دوربین تک سنسور 12مگاپیکسلی آیفون XR جای خود را به دوربینی دوگانه با دو سنسور 12 مگاپیکسلی داده است. دوربین سلفی آیفون 11 برای خلق تجربه بهتر ارتقا پیدا کرده و به جای حسگر هفت مگاپیکسلی در آیفون XR می توانید عکس های سلفی خودتان را با حسگر 12 مگاپیکسلی بگیرید. بهبود بعدی آیفون 11 در بخش باتری اتفاق افتاد است؛ پیش از این آیفون XR به یک باتری با ظرفیت 2942 میلی آمپر ساعت مجهز بود، اما اپل زحمت کشیده و آیفون 11 را با باتری 3110 میلی آمپر ساعت روانه بازار کرده است. این باتری به قابلیت شارژ سریع 18 واتی مجهز است که در عرض 30 دقیقه تا 50 درصد شارژ می شود. البته همچنان می توانید مثل آیفون XR در آیفون 11 از شارژر های بدون سیم استفاده کنید.
نتیجه: آیفون 11 از نظر سخت افزار دقیقا مشابه آیفون XR است و از نظر کارآیی هیچ تغییر مهمی در آن رخ نداده. پس می توانیم بی خیال انتظار کشیدن برای آیفون 11 شویم و با توجه به کاهش قیمت آیفون XR تا مرز 11 میلیون تومان همین حالا یکی از آن ها را برای خودمان بخریم؟ نه! چون دوربین آیفون XR دوبین قدیمی و از مد افتاده ای است، در حالی که اگر کمی صبر داشته باشید، می توان با دوربین دوگانه آیفون 11 عکس های به وضوح خیلی بهتری گرفت. ضمن اینکه حافظه موقت آیفون 11 نسبت به آیفون XR یک گیگابایت ارتقا پیدا کرده است. همچنین آیفون 11 را علاوه بر رنگ های همیشگی مشکی، زرد، قرمز ارغوانی و سفید، به رنگ سبز سفارش داد. آیفون 11 ارزش صبر کردن دارد یا همین الان آیفون بخریم؟
آیفون 11 پرو؛ جانشین آیفون XS
ارزان ترین مدل آیفون XS با حافظه 64گیگابایت را می توان همین الان با قیمت در حدود 13 میلیون تومان خریداری کرد. ارتفاع این گوشی 143.6 میلیمتر است. پهنای آن به 70.9 میلمتر می رسد و ضخامتی معادل 7.7 میلیمتر دارد. در حالی که وزن آن 177 گرم است. آیفون XS از حافظه موقت چهار گیگابایتی بهره می برد و اندازه صفحه نمایش آن 5.8 اینچ است. دقت تصویر در این صفحه نمایش معادل 2436 در 1152 نقطه در نظر گرفته شده و تراکم پیکسلی آن به 458ppi می رسد. بیشتر بخوانید: آیفون 11؛ بررسی 11 شایعه پیش از رونمایی رسمی آیفون های جدید آیفون 11 ارزش صبر کردن دارد یا همین الان آیفون بخریم؟
حالا بیایید نگاهی به مشخصات ظاهری آیفون 11 پرو بیندازیم، چون قرار است جانشین آیفون XS باشد. ارتفاع گوشی تازه اپل همان 143.6 میلیمتر باقی مانده، اما در پهنا شاهد افزایشی کمتر از یک میلیمتر هستیم. یک دهم میلمتر هم به ضخامت آیفون 11 پرو اضافه شده است، ولی در کمال تعجب وزن گوشی حدود 11 گرم بالا رفته. صفحه نمایش آیفون 11 پرو در مقایسه به آیفون XS تغییر نکرده و همچنان شاهد وجود گواهینامه ایمنی IP68 هستیم. یعنی می توانید آیفون 11 پرو را مانند آیفون XS به مدت 30 دقیقه در عمق دو متری آب نگهدارید. به گزارش فرارو، از دیگر چیز هایی که تغییر نکرده اند حافظه موقت چهار گیگابایتی است. در عوض اپل خودش را تکان داده و به جای دوربین های دوگانه 12 مگاپیکسلی در آیفون XS به سراغ معماری عجیب (و حتی از نظر بعضی ها مسخره) دروبین های سه گانه رفته است. در این قسمت می توانید عکس ها را با سه حسگر 12 مگاپیکسلی ثبت کنید که کیفیت آن ها نسبت به عکس های گرفته شده با آیفون XS کمی بهتر خواهد بود. در بخش عکاسی سلفی هم یک حسگر 12 مگاپیکسلی جانشین حسگر هفت مگاپیکسلی شده است. همچنین در آیفون 11 پرو شاهد افزایش ظرفیت باتری از 2658 میلی آمپر ساعت به 3190 میلی آمپر ساعت هستیم. قیمت آیفون 11 پرو از هزار دلار آغاز می شود. تبدیل این رقم به پول ایران ما را به رقم 11 میلیون و 500 هزار تومان می رساند که با درنظر گرفتن مالیات و عوارض گمرکی و سود فروشنده قطعا تا 15 میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد.
نتیجه: آیفون 11 پرو در لحظه ورود قیمت زیادی خواهد داشت. بالاخره نوبرانه است و باید هزینه اش را پرداخت کنید. ما پیش بینی می کنیم با صبر کردن و دندان روی جگر گذاشتن، قیمت آن تا 15 میلیون تومان کاهش پیدا کند. همین الان می توان آیفون XS را با پولی در حدود 13 میلیون تومان خرید و از طرف دیگر عکس هایی که با آیفون XS می گیرید هنوز عکس های خوب و باکیفیتی به حساب می آیند. پس می توان اسیر شعار های تبلیغاتی اپل درباره دوربین سه گانه نشد. آیفون 11 ارزش صبر کردن دارد یا همین الان آیفون بخریم؟
آیفون 11 پرو مکس؛ جانشین آیفون XS مکس
آیفون 11 پرو مکس گران ترین گوشی جدید اپل است. این گوشی نسبت به نسل قبلی خود ضخامت بیشتری دارد. آیفون XS مکس 7.7 میلیمتر ضخامت داشت، اما ضخامت آیفون 11 پرو مکس به 8.1 میلمتر رسیده است. همچنین شاهد افزایش وزن گوشی از 208 گرم به 226 گرم هستیم که هر طور محاسبه کنید با یک موبایل سنگین روبرو هستیم. مسئله وقتی حالت پیچیده ای به خود می گیرد که بدانیم اندازه صفحه نمایش گوشی همان 6.5 اینچ قبلی باقی مانده و اپل حتی نتوانسته دقت تصویر را از 2688 در 1242 نقطه و تراکم پیکسلی 458ppi افزایش دهد. همه این دردسر ها را می توان گردن معماری سه گانه دوربین انداخت. جایی که اپل وعده داده سه حسگر 12 مگاپیکسلی در کنار هم عکس های بهتری را ثبت کنند. از معدود ارتقا های شکل گرفته باید به رشد ظرفیت باتری اشاره کرد. آیفون XS مکس باتری 3174 میلی آمپر ساعتی دارد، اما ظرفیت باتری در آیفون 11 پرو مکس به 3500 میلی آمپر ساعتی رسیده است. عدد زیادی نیست، اما خود اپل اصرار دارد که با این کار شارژ آیفون جدید یک ساعت بیشتر دوام می آورد. چیزی که در همان جلسه هم باعث خنده و تمسخر جمعیت حاضر در سالن شد. به گزارش فرارو، حالا بیایید درباره قیمت هزار و 100 دلاری آیفون 11 پرو مکس حرف بزنیم. این پول در تبدیل به نرخ فعلی دلار حدود 12 میلیون و 600 هزار تومان می شود و با احتساب مالیات و عوارض به حدود 17،18 میلیون تومان خواهد رسید. وقتی سود فروشنده را هم رویش بکشیم، قیمت آیفون 11 پرو مکس از 20 میلیون تومان فراتر می رود. فکر می کنید قیمت آیفون XS مکس الان در بازار چقدر باشد؟ نسخه 512 گیگابایتی را 20 میلیون و 100 هزار تومان می فروشند. قیمت نسخه 256 گیگابایتی حدود 16 میلیون تومان برآورد می شود و نسخه 64 گیگابایتی را هم باید 14 میلیون و 200 هزار تومان بخرید.
نتیجه: آیفون XS مکس واقعا گوشی خوبی است. خودتان قیمتش را مقایسه کنید تا متوجه شوید.
منبع خبر : فرارو

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   سخت افزار   حسگر   خرید آنلاین   آیفون   سنسور   قابلیت شارژ   گیگابایت   مالیات و عوارض   عاقلانه   قیمت آیفون   دوربینی   بازار   اپل   پرو  
اخبار مرتبط
قیمت آیفون 11 پرو مکس در ایران
فرارو
اپل آیفون های جدید وارد بازار شدند + جدول قیمت
ایران جیب
می 9 پرو 5G شیائومی در برابر میت 30 پرو، آیفون 11 پرو و سایر رقبا
زومیت
سه توصیه کاربردی برای خریداران آیفون 11
فرارو
شیائومی می 9 پرو 5G با شارژ بی سیم 30 واتی و تراشه اسنپدراگون 855 پلاس رونمایی شد
زومیت
مقایسه سه پرچمدار پر حاشیه تابستان 2019
باشگاه خبرنگاران
قیمت آیفون 11 در بازار ایران؛ 18 تا 35 میلیون!+جدول
خبر داغ
شیائومی نمونه عکس دوربین 108 مگاپیکسلی می میکس آلفا را منتشر کرد
زومیت
آیا قدرت آیفون XS از آیفون 11 پرو بیشتر است
آی تابناک
آیفون 11 پرو مکس امتیاز تعمیرپذیری 6 از 10 از iFixit گرفت
زومیت
پیکسل 4 گوگل در چه رنگ هایی عرضه می شود؟
زومیت
هواوی میت 30 و میت 30 پرو معرفی شدند
رویداد 24
مدیر عامل هواوی از فروش 20 میلیونی سری میت 30 می گوید
زومیت
همه چیز درباره قیمت و شرایط فروش آیفون 11
روز نو
"نوکیا 7.2" از اول مهر وارد بازار می شود+ عکس
قدس آنلاین
آیفون 11 وارد ایران شد؛ همه چیز درباره قیمت و شرایط فروش
فرارو
همه چیز درباره قیمت و شرایط فروش آیفون 11 در ایران
سایت جماران
جدول/ آخرین قیمت تلفن همراه در بازار
الف
آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی 30 شهریور) / جدول
ملیت
آخرین قیمت تلفن همراه در بازار
تابش کوثر
آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی 30 شهریور) + جدول
باشگاه خبرنگاران
هواوی میت 30 پرو در برابر رقبا
زومیت
گوشی های هواوی میت 30 و میت 30 پرو رونمایی شد
آی تی رسان
ویدئو کالبدشکافی آیفون 11 پرو مکس منتشر شد
زومیت
هواوی میت 30 پرو به صورت رسمی معرفی شد
کلیک
ظرفیت باتری و حافظه رم سری آیفون های 11 در مستندات TENAA رویت شد
زومیت
آیفون 11 ارزش صبر کردن دارد یا همین الان آیفون بخریم؟
ایران اکونومیست
نگاه بازار جهان به آی فون های نو
اقتصاد نیوز
دوربین آیفون های جدید باکیفیت تر می شود
ایران آنلاین
ظرفیت باتری آیفون 11 و آیفون 11 پرو مشخص شد
کلیک
دوربین باکیفیت و باتری قدرتمند، ابزار جدید اپل برای بازار موبایل
ایسنا
نسخه 5G گوشی ویوو NEX 3 از راه رسید
کلیک
تقاضای اولیه برای آیفون 11 بیش از حد انتظار بوده است
بولتن نیوز
براساس اعلام تحلیلگر اپل، تقاضای خرید آیفون 11 فراتر از حد انتظار خواهد بود
زومیت
اپل تصاویر ثبت شده با آیفون 11 پرو را به نمایش گذاشت
آی تی رسان
چرا اپل واچ 5 قابلیت ردگیری خواب ندارد؟
زومیت
اپل و رونمایی از سه گانه آیفون11 / تصاویر و مشخصات
ملیت
اپل و رونمایی از سه گانه آیفون11 + تصاویر و مشخصات
الف
چرا استفاده از شیشه مات در آیفون 11 پرو ایده بدی است؟
ایران جیب
ترفند اپل برای ارزان نشان دادن آیفون های جدید: وقتی صحبت از حافظه داخلی می شود!
آی تی رسان
اخبار مرتبط
bltفرارو : قیمت آیفون 11 پرو مکس در ایران
bltایران جیب : اپل آیفون های جدید وارد بازار شدند + جدول قیمت
bltزومیت : می 9 پرو 5G شیائومی در برابر میت 30 پرو، آیفون 11 پرو و سایر رقبا
bltفرارو : سه توصیه کاربردی برای خریداران آیفون 11
bltزومیت : شیائومی می 9 پرو 5G با شارژ بی سیم 30 واتی و تراشه اسنپدراگون 855 پلاس رونمایی شد
bltباشگاه خبرنگاران : مقایسه سه پرچمدار پر حاشیه تابستان 2019
bltخبر داغ : قیمت آیفون 11 در بازار ایران؛ 18 تا 35 میلیون!+جدول
bltزومیت : شیائومی نمونه عکس دوربین 108 مگاپیکسلی می میکس آلفا را منتشر کرد
bltآی تابناک : آیا قدرت آیفون XS از آیفون 11 پرو بیشتر است
bltزومیت : آیفون 11 پرو مکس امتیاز تعمیرپذیری 6 از 10 از iFixit گرفت
bltزومیت : پیکسل 4 گوگل در چه رنگ هایی عرضه می شود؟
bltرویداد 24 : هواوی میت 30 و میت 30 پرو معرفی شدند
bltزومیت : مدیر عامل هواوی از فروش 20 میلیونی سری میت 30 می گوید
bltروز نو : همه چیز درباره قیمت و شرایط فروش آیفون 11
bltقدس آنلاین : "نوکیا 7.2" از اول مهر وارد بازار می شود+ عکس
bltفرارو : آیفون 11 وارد ایران شد؛ همه چیز درباره قیمت و شرایط فروش
bltسایت جماران : همه چیز درباره قیمت و شرایط فروش آیفون 11 در ایران
bltالف : جدول/ آخرین قیمت تلفن همراه در بازار
bltملیت : آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی 30 شهریور) / جدول
bltتابش کوثر : آخرین قیمت تلفن همراه در بازار
bltباشگاه خبرنگاران : آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی 30 شهریور) + جدول
bltزومیت : هواوی میت 30 پرو در برابر رقبا
bltآی تی رسان : گوشی های هواوی میت 30 و میت 30 پرو رونمایی شد
bltزومیت : ویدئو کالبدشکافی آیفون 11 پرو مکس منتشر شد
bltکلیک : هواوی میت 30 پرو به صورت رسمی معرفی شد
bltزومیت : ظرفیت باتری و حافظه رم سری آیفون های 11 در مستندات TENAA رویت شد
bltایران اکونومیست : آیفون 11 ارزش صبر کردن دارد یا همین الان آیفون بخریم؟
bltاقتصاد نیوز : نگاه بازار جهان به آی فون های نو
bltایران آنلاین : دوربین آیفون های جدید باکیفیت تر می شود
bltکلیک : ظرفیت باتری آیفون 11 و آیفون 11 پرو مشخص شد
bltایسنا : دوربین باکیفیت و باتری قدرتمند، ابزار جدید اپل برای بازار موبایل
bltکلیک : نسخه 5G گوشی ویوو NEX 3 از راه رسید
bltبولتن نیوز : تقاضای اولیه برای آیفون 11 بیش از حد انتظار بوده است
bltزومیت : براساس اعلام تحلیلگر اپل، تقاضای خرید آیفون 11 فراتر از حد انتظار خواهد بود
bltآی تی رسان : اپل تصاویر ثبت شده با آیفون 11 پرو را به نمایش گذاشت
bltزومیت : چرا اپل واچ 5 قابلیت ردگیری خواب ندارد؟
bltملیت : اپل و رونمایی از سه گانه آیفون11 / تصاویر و مشخصات
bltالف : اپل و رونمایی از سه گانه آیفون11 + تصاویر و مشخصات
bltایران جیب : چرا استفاده از شیشه مات در آیفون 11 پرو ایده بدی است؟
bltآی تی رسان : ترفند اپل برای ارزان نشان دادن آیفون های جدید: وقتی صحبت از حافظه داخلی می شود!
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.