مخبر - 1398/06/23 - ترفند اپل برای ارزان نشان دادن آیفون های جدید: وقتی صحبت از حافظه داخلی می شود!

ترفند اپل برای ارزان نشان دادن آیفون های جدید: وقتی صحبت از حافظه داخلی می شود!
آی فو ن های سال 2019 اپل در اوایل هفته جاری معرفی شدند و در این میان، سورپرایز خوشحال کننده برای مشتریان این بود که هر 3 دستگاه جدید با قیمت گذاری مشابه یا پایین تر از آی فون های نسل قبلی عرضه خواهد شد؛ اگرچه باور کردن چنین پدیده ای دشوار به نظر می رسد. اما با توجه به قیمت گذاری حدودا 1000 دلاری ...
ترفند اپل برای ارزان نشان دادن آیفون های جدید: وقتی صحبت از حافظه داخلی می شود!

آی فو ن های سال 2019 اپل در اوایل هفته جاری معرفی شدند و در این میان، سورپرایز خوشحال کننده برای مشتریان این بود که هر 3 دستگاه جدید با قیمت گذاری مشابه یا پایین تر از آی فون های نسل قبلی عرضه خواهد شد؛ اگرچه باور کردن چنین پدیده ای دشوار به نظر می رسد. اما با توجه به قیمت گذاری حدودا 1000 دلاری هندست های مذکور، این اقدام چندان راه گشا نخواهد بود. اما با بررسی حافظه داخلی ارایه شده در ورژن های پایه و مبلغ دریافتی اپل در ازای ارتقا این بخش، مسئله بیش ازپیش ناگوار به نظر می رسد.

آی فون 11 یکی از گوشی هایی است که برچسب قیمتی آن کاهش یافته و بهای آن در مقایسه با آی فون XR حدودا 50 دلار ارزان تر است. با افزایش حافظه داخلی، ظرفیت و قیمت گذاری مدل پایه با جهشی قابل توجه مواجه خواهید شد. با این حال چنین وضعیتی در خصوص گوشی های آی فون 11 پرو و 11 پرو مکس نیز صادق خواهد بود و مشکل نیز دقیقا از همین موضوع ناشی می شود. چنین وضعیتی بدان معناست که کلیه قیمت های اعلام شده توسط اپل در جریان مراسم رونمایی، متعلق به آی فون هایی با 64 گیگابایت حافظه داخلی هستند. با توجه به این موضوع، برچسب قیمتی 699 دلاری آی فون 11 احتمالا از نظر کاربران توجیه پذیر خواهد بود؛ چرا که طی سال گذشته، نسخه 128 گیگابایتی آی فون XR با قیمت گذاری 749 دلاری روانه بازار شد. البته این وضعیت در خصوص آی فون های 11 پرو و 11 پرو مکس صادق نیست.

در تصویر فوق، کلمه “From” با رنگ آمیزی تیره تری به چشم می خورد

اپل با قیمت گذاری 999 دلاری (یا 1099 دلاری برای ورژن مکس) دستگاهی موسوم به "پرو"، آی فونی با حافظه محدود 64 گیگابایتی را در اختیار کاربران قرار می دهد. در سال 2019 و با توجه به اشغال شدن حدودا 7 گیگابایت از فضای حافظه توسط سیستم عامل دستگاه شاهد عرضه آی فون 64 گیگابایتی توسط اپل هستیم. غول کوپرتینویی در جریان مراسم معرفی آی فون های جدید از قابلیت ضبط ویدیویی 4K با نرخ 60 فریم برثانیه خبر داد. ضبط هر دقیقه از این ویدیوها نیازمند 400 مگابایت فضای حافظه خواهد بود. بدین ترتیب سریعا و به وضوح می توان درک کرد که حافظه داخلی 64 گیگابایتی حتی برای کاربران معمولی نیز ناچیز به نظر می رسد. بنابراین چنین وضعیتی برای آ ن دسته از کاربران که به دنبال دریافت بیش ترین بهره وری از دستگاه 1000 دلاری خود هستند؛ حتی دشوارتر نیز خواهد بود. لذا در ادامه به بررسی گزینه های پیش روی این افراد می پردازیم.

قیمت گذاری حافظه های داخلی اپل در مقایسه با رقبا

به منظور نمایش الگوی رشد قیمت گذاری حافظه، چندین اسمارت فون اندرویدی پیشرفته و محبوب سال 2019 از برندهای مختلف در کنار پرچم داران جدید اپل قرار گرفته اند.

این رو هم بخون:

سری آی فون 11 اپل از سخت افزار شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می کند اما…

1398/06/23 در این قسمت به دنبال مقایسه قیمت گذاری هندست های فوق نیستیم؛ چرا که این هندست ها تفاوت های فراوانی با یکدیگر دارند. بنابراین به بررسی جهش های قیمتی موجود میان ظرفیت های مختلف حافظه داخلی می پردازیم. موضوعی که توجه مخاطبان را سریعا به خود جلب می کند این است که 2 برند دیگر شامل سامسونگ و وان پلاس از قواعد بازی در سال 2019 پیروی نموده و حتی برای عرضه ورژن های 64 گیگابایتی دستگاه های پرچم دار، خود را به زحمت نینداخته اند. بدین ترتیب پرچم داران 2 برند مذکور با 2 جهش قیمتی مشابه عرضه می شوند و این پدیده در نمودار فوق نیز کاملا مشهود است. ارتقا حافظه آی فون 11 از 128 به 256 گیگابایت، هزینه 100 دلاری را برای مشتریان به همراه خواهد داشت. در حالی که برای پرچم دار وان پلاس این هزینه تنها برابر با 30 دلار خواهد بود. این وضعیت بدان معناست که اپل برای ارایه 128 گیگابایت حافظه داخلی بیش تر، رقمی بالغ بر 3 برابر را دریافت می کند. بعلاوه حافظه داخلی هندست های اپل از نوع محبوب و حرفه ای نیست. در واقع اسمارت فون وان پلاس 7 پرو با جدیدترین نسل از حافظه های فوق سریع UFS 3.0 عرضه می شود؛ مشخصه ای که بهترین گزینه پیش روی مشتریان به شمار می آید.

از سوی دیگر، هزینه ارتقا حافظه داخلی آی فون 11 پرو مکس از 256 به 512 گیگابایت معادل 2 برابر هزینه ای است که بایستی جهت ارتقا همین میزان حافظه در اسمارت فون گلکسی نوت 10 پلاس پرداخت کرد. اپل در ازای ارتقا 256 گیگابایتی حافظه، مبلغ 200 دلار را از مشتریان دریافت خواهد کرد؛ در حالی که رقم درخواستی سامسونگ تنها برابر با 100 دلار خواهد بود.

چنین وضعیتی بدان معناست که قیمت گذاری گران ترین مدل آی فون 11 پرو مکس در مقایسه با ورژن پایه این هندست حدودا 31 درصد بیش تر است و ارتقا تنها یک قسمت از دستگاه، مشمول پرداخت هزینه 350 دلاری خواهد بود. با پرداخت این مبلغ می توان یک اسمارت فون کاملا مجزا را خریداری کرد. در عین حال گران ترین مدل نوت 10 پلاس در مقایسه با ورژن پایه آن 100 دلار گران تر بوده و این رقم معادل 9 درصد بهای نسخه پایه پرچم دار فوق است.

به کارگیری حافظه های داخلی بیش تر توسط کمپانی ها جهت افزایش حاشیه سودآوری آن ها اقدام چندان جدیدی نیست؛ اما پافشاری اپل بر برخی محدودیت ها کاملا غیرقابل توجیه است. کمپانی ها در ازای ارتقا حافظه داخلی هندست های خود، مبالغ هنگفتی را از مشتریان طلب می کنند؛ در حالی که با مرجوع شدن دستگاه گران قیمت خود وانمود می کنند که کلیه ورژن های محصول با یکدیگر مشابه هستند.

ارتقا حافظه داخلی یکی از منابع درآمدزا برای کمپانی ها به شمار می رود

برنامه های تجاری یکی از روش های محبوب تولیدکنندگان گوشی جهت اعمال تخفیف روی جدیدترین محصولات و ارایه آن ها به مشتریانی است که گوشی های قدیمی خود را مرجوع می کنند. به طور معمول، اساس کار چنین روشی بدین ترتیب است که مشتریان بسته به مدل دستگاه مرجوعی خود، مبلغ ثابتی را دریافت می کنند و گوشی جدیدتر و گران قیمت تر مشمول تخفیف بیش تری خواهد شد. اما نکته مهم این است که میزان تخفیف با توجه به ظرفیت حافظه داخلی موردنظر مشتری تغییر نمی کند. لذا مهم نیست که شما برای خریداری آی فون قدیمی خود مبلغ 1099 یا 1449 دلار پرداخت کرده باشید و هنگام مرجوع نمودن این دستگاه به اپل، مبلغ مشابهی را دریافت خواهید کرد. این سناریو در خصوص سامسونگ و سایر تولیدکنندگان نیز صادق خواهد بود. بدین ترتیب تراشه های حافظه فلش که بسته به ظرفیت خود موجب تغییرات چشمگیر در قیمت گذاری هندست ها می شوند؛ به یک باره ارزش مشابهی پیدا می کنند.

پرسش های متعارف کلیه کمپانی ها هنگام مرجوع نمودن یک گوشی توسط مشتری

لذا چنان چه در گذشته به سراغ حافظه های داخلی با ظرفیت های بالا رفته اید؛ در این صورت فروش گوشی در eBay یا سایر فروشگاه ها اقدامی بسیار منطقی تر خواهد بود؛ بدین ترتیب حداقل مبلغ بیش تری را دریافت خواهید کرد. البته بازار محصولات دست دوم حتی برای ورژن پایه گوشی ها نیز غالبا سود بیش تری را عاید شما می کند. اما برخی افراد ترجیح می دهند که یک فعالیت تجاری بی دردسر را تجربه نمایند.

به طور کلی به نظر می رسد که انتخاب ظرفیت حافظه داخلی برای اسمارت فون یک تصمیم بسیار مهم محسوب می شود. خریداری یک گوشی با حافظه داخلی کم تر در بلندمدت می تواند تجربه کاربری مشتری را با مشکلاتی جدی مواجه نماید. این موضوع به صورت بالقوه و پیش از موعد مورد انتظار، کاربران را وادار به ارتقا حافظه خواهد کرد. با این حال در صورت عدم بهره برداری کامل از حافظه داخلی، خریداری هندست هایی با ظرفیت حافظه بالا نهایتا می تواند موجب اتلاف سرمایه کاربر شود. بنابراین کاربران با توجه به نیازمندی ها و در نظر گرفتن تجارب گذشته خود می توانند از اتخاذ تصمیمی مناسب اطمینان حاصل کنند.

منبع خبر : آی تی رسان

محتوای این خبر به صورت خودکار از «آی تی رسان» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   سامسونگ   وان پلاس   قیمت گذاری   نمودار   اسمارت فون   آیفون   گیگابایت   افزایش حافظه   شارژ بی سیم   ویدیویی   سورپرایز   مراسم رونمایی   رنگ آمیزی   هر دقیقه   آی فون   سیستم عامل   قواعد   مبلغ دریافتی   فریم   بازار   اپل   پرو   کاربران  
اخبار مرتبط
شیائومی Mi 9 پرو رونمایی شد
بولتن نیوز
وان پلاس 7T دارای سیستم عامل اندروید 10 است
کلیک
می 9 پرو 5G شیائومی در برابر میت 30 پرو، آیفون 11 پرو و سایر رقبا
زومیت
شیائومی Mi 9 پرو مجهز به چیپست اسنپدراگون 855 پلاس رونمایی شد
کلیک
اندروید 11 ساله شد
شیعه نیوز
تست سقوط آی فون 11 اپل از ارتفاع و نتیجه ناامیدکننده آن!
آی تی رسان
مقایسه هوآوی میت 30 پرو با P30 پرو
تیتر امروز
آی فون های XS و XR با دریافت iOS 13.1 از مشخصه مدیریت توان پردازنده بهره مند می شوند
آی تی رسان
برترین گوشی های اندرویدی 2019 را بشناسید+عکس
مشرق نیوز
هوواوی با «میت 30» به جنگ آیفون11 رفت + تصاویر
نامه نیوز
چینی ها به جنگ اپل و سامسونگ می روند
سایت جماران
اپل یک نشان تجاری جدید ثبت کرد
دنیای اقتصاد
"اپل" یک نشان تجاری جدید ثبت کرد
ایسنا
هواوی میت 30 پرو به صورت رسمی معرفی شد
کلیک
نگاه بازار جهان به آی فون های نو
اقتصاد نیوز
رندر مطبوعاتی وان پلاس 7T پرو فاش شد
زومیت
بهترین حافظه های SSD برای ارتقا لپ تاپ در سال 2019 را بشناسید
آی تی رسان
قابلیت فیلمبرداری همزمان با چند دوربین به آیفون های 2018 نیز می آید
آی تابناک
انتشار تصاویر و اطلاعات جدید از هواوی میت 30 پرو
کلیک
ظرفیت باتری آیفون 11 و آیفون 11 پرو مشخص شد
کلیک
انتشار تصویری از نمونه اولیه آیپد پرو جدید اپل
کلیک
سامسونگ در اسمارت فون گلکسی S11 خود احتمالا از فناوری جدید دوربین اپل کپی برداری خواهد کرد
آی تی رسان
با آیفون های جدید اپل می توانید سگ گمشده خود را پیدا کنید!
آی تی رسان
اولین گوشی هوشمند دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
پارسینه
تاریخ رونمایی وان پلاس TV به صورت رسمی مشخص شد
زومیت
استقبال از آیفون 11 بیش از انتظار است
اقتصاد نیوز
اپل؛ موبایل سازی که دوربین ساز شده است!
ستاره نیوز
براساس اعلام تحلیلگر اپل، تقاضای خرید آیفون 11 فراتر از حد انتظار خواهد بود
زومیت
اپل، شارژر های بی سیم دوطرفه را غیرفعال کرد
تیک نیوز
میت 30 و میت 30 پرو؛ هرآنچه از پرچمدارهای بعدی هواوی انتظار داریم
زومیت
شوخی تلخ اپل با کاربران حرفه ای
آی تابناک
آیفون11پرو مکس در صدر!
آی سی تی پرس
با سنگین ترین گوشی های هوشمند جهان آشنا شوید
ایران آنلاین
سری آی فون 11 اپل از سخت افزار شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می کند اما نمی توانید از آن استفاده کنید!
آی تی رسان
آیفون11 پرو مکس در صدر سنگین وزن ترین گوشی های هوشمند!
سیتنا
سنگین وزن ترین گوشی های هوشمند/ آیفون 11 پرو مکس در صدر
عصر ایران
اسمارت فون Realme XT با دوربین 64 مگاپیکسلی و تراشه اسنپ دراگون 712 معرفی شد
آی تی رسان
رکوردشکنی جدید آیفون11 پرو مکس؛ فهرست سنگین وزن ترین گوشی های بازار
ساعت 24
رکوردشکنی جدید آیفون11 پرو مکس؛ فهرست سنگین وزن ترین گوشی ها ی بازار
اقتصاد نیوز
آیفون11 پرو مکس در صدر!
ایسنا
اخبار مرتبط
bltبولتن نیوز : شیائومی Mi 9 پرو رونمایی شد
bltکلیک : وان پلاس 7T دارای سیستم عامل اندروید 10 است
bltزومیت : می 9 پرو 5G شیائومی در برابر میت 30 پرو، آیفون 11 پرو و سایر رقبا
bltکلیک : شیائومی Mi 9 پرو مجهز به چیپست اسنپدراگون 855 پلاس رونمایی شد
bltشیعه نیوز : اندروید 11 ساله شد
bltآی تی رسان : تست سقوط آی فون 11 اپل از ارتفاع و نتیجه ناامیدکننده آن!
bltتیتر امروز : مقایسه هوآوی میت 30 پرو با P30 پرو
bltآی تی رسان : آی فون های XS و XR با دریافت iOS 13.1 از مشخصه مدیریت توان پردازنده بهره مند می شوند
bltمشرق نیوز : برترین گوشی های اندرویدی 2019 را بشناسید+عکس
bltنامه نیوز : هوواوی با «میت 30» به جنگ آیفون11 رفت + تصاویر
bltسایت جماران : چینی ها به جنگ اپل و سامسونگ می روند
bltدنیای اقتصاد : اپل یک نشان تجاری جدید ثبت کرد
bltایسنا : "اپل" یک نشان تجاری جدید ثبت کرد
bltکلیک : هواوی میت 30 پرو به صورت رسمی معرفی شد
bltاقتصاد نیوز : نگاه بازار جهان به آی فون های نو
bltزومیت : رندر مطبوعاتی وان پلاس 7T پرو فاش شد
bltآی تی رسان : بهترین حافظه های SSD برای ارتقا لپ تاپ در سال 2019 را بشناسید
bltآی تابناک : قابلیت فیلمبرداری همزمان با چند دوربین به آیفون های 2018 نیز می آید
bltکلیک : انتشار تصاویر و اطلاعات جدید از هواوی میت 30 پرو
bltکلیک : ظرفیت باتری آیفون 11 و آیفون 11 پرو مشخص شد
bltکلیک : انتشار تصویری از نمونه اولیه آیپد پرو جدید اپل
bltآی تی رسان : سامسونگ در اسمارت فون گلکسی S11 خود احتمالا از فناوری جدید دوربین اپل کپی برداری خواهد کرد
bltآی تی رسان : با آیفون های جدید اپل می توانید سگ گمشده خود را پیدا کنید!
bltپارسینه : اولین گوشی هوشمند دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
bltزومیت : تاریخ رونمایی وان پلاس TV به صورت رسمی مشخص شد
bltاقتصاد نیوز : استقبال از آیفون 11 بیش از انتظار است
bltستاره نیوز : اپل؛ موبایل سازی که دوربین ساز شده است!
bltزومیت : براساس اعلام تحلیلگر اپل، تقاضای خرید آیفون 11 فراتر از حد انتظار خواهد بود
bltتیک نیوز : اپل، شارژر های بی سیم دوطرفه را غیرفعال کرد
bltزومیت : میت 30 و میت 30 پرو؛ هرآنچه از پرچمدارهای بعدی هواوی انتظار داریم
bltآی تابناک : شوخی تلخ اپل با کاربران حرفه ای
bltآی سی تی پرس : آیفون11پرو مکس در صدر!
bltایران آنلاین : با سنگین ترین گوشی های هوشمند جهان آشنا شوید
bltآی تی رسان : سری آی فون 11 اپل از سخت افزار شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می کند اما نمی توانید از آن استفاده کنید!
bltسیتنا : آیفون11 پرو مکس در صدر سنگین وزن ترین گوشی های هوشمند!
bltعصر ایران : سنگین وزن ترین گوشی های هوشمند/ آیفون 11 پرو مکس در صدر
bltآی تی رسان : اسمارت فون Realme XT با دوربین 64 مگاپیکسلی و تراشه اسنپ دراگون 712 معرفی شد
bltساعت 24 : رکوردشکنی جدید آیفون11 پرو مکس؛ فهرست سنگین وزن ترین گوشی های بازار
bltاقتصاد نیوز : رکوردشکنی جدید آیفون11 پرو مکس؛ فهرست سنگین وزن ترین گوشی ها ی بازار
bltایسنا : آیفون11 پرو مکس در صدر!
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.