مخبر - 1398/06/23 - رای الیوم: آمریکا در مقابل ایران بازنده است

رای الیوم: آمریکا در مقابل ایران بازنده است
روزنامه اینترنتی رای الیوم در مطلبی نوشت سیاست آمریکا در قبال منطقه شکست خورده است و این کشور در مقابل ایران بازنده است.
رای الیوم: آمریکا در مقابل ایران بازنده است

به گزارش صدای ایران از باشگاه خبرنگاران، روزنامه اینترنتی رای الیوم در گزارشی نوشت: آنچه که آمریکا را آزار می دهد تأثیر ایران بر کشور های عربی در شرق یا نفوذ ایران در کشور های عربی به ویژه در سوریه، عراق، یمن و لبنان نیست، بلکه تأثیرگذاری و پیامد های این نفوذ بر اسرائیل است. یکی از پیامد های آن جلوگیری از سلطه اسرائیل بر منطقه است. قدرت نظامی و فن آوری ایران، استقلالش در تصمیم گیری و اعمال حاکمیتش از جمله عواملی هستند که مانع سلطه اسرائیل و همچنین مانع سلطه کشور های عربی از جمله کشور های سازشکار با اسرائیل است البته در صورتی که این کشورها، قدرتمند شوند و در تصمیم گیری مستقل [از آمریکا] عمل کنند.
رای الیوم در این گزارش افزود: آمریکا آشکارا و به طور رسمی با ایران در جنگ است و آن را محاصره کرده است و از کشور های عربی باج می گیرد و راهبردی را در پیش گرفته است که نمی گذارند این کشور ها دارای توانمندی نظامی و اقتصادی شوند و کشور های آن ها را به میدانی برای دفاع از امنیت ملی ترکیه، اسرائیل و آمریکا تبدیل کرده و این چیزی است که در سوریه، عراق، یمن و لبنان و حتی در اردن و مصر لمس می کنیم.
آمریکا تلاش می کند اختلافات و فتنه های عربی-عربی (مثل اختلافات در شورای همکاری خلیج فارس، جنگ یمن و فلسطین) ادامه یابد و حتی برای تشدید این اختلافات تلاش می کند و فشار می آورد تا متحدان عرب و دیگر متحدانش را به سمت سوق دهد که سیاستی در پیش گیرند که همسو با منافع واشنگتن و منافع اسرائیل باشد.
در این زمینه یادآور می شویم روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارانوت اطلاعاتی را درباره نقش آمریکا در ترغیب امارات منتشر کرد. آحارانوت نوشت آمریکا، امارات را تشویق کرده است به دنبال فعالیت اقتصادی در سوریه باشد و به همین منظور تجار اماراتی در نمایشگاه بین المللی دمشق که چند روز قبل برگزار شد، حضور پررنگی داشتند. هدف از دخالت اقتصادی دولت امارات در سوریه، رقابت با نقش و نفوذ ایران است. آمریکا معتقد است گشایش اقتصادی امارات به روی سوریه به معنی گشایش سیاسی در قبال دولت سوریه نیست.
بر اساس آنچه که در همین گزارش آمده، این آمریکا بود که سبب شکست بازگشت اتحادیه عرب به سوریه شد و اتحادیه عرب همواره تحت تأثیر موضع آمریکا و خواسته های آن است. آنچه این اطلاعات را تائید و تقویت می کند این است که اتحادیه عرب در قبال تجاوزات پی در پی اسرائیل به سوریه، عراق و لبنان موضع گیری نکرد و اظهارات یک مقام اتحادیه عرب درباره واکنش نظامی حزب الله در تاریخ اول سپتامبر زمانی که یک خودروی نظامی اسرائیلی را هدف قرار داد، مثبت نبود.
اتحادیه عرب در قبال تجاوز اسرائیل به سه کشور عربی یعنی عراق، سوریه و لبنان که در تأسیس و تدوین منشور اتحادیه عرب نقش داشتند، به خودش زحمت نداد یک نشست فوق العاده در سطح وزراء امور خارجه برگزار و موضع گیری کند و حتی بطور شفاهی نیز این تجاوزات را محکوم نکرد.
آمریکا اکنون پس از شکست حملات داعش و «بهار عربی»، به متحدانش برای سازماندهی نقششان در کشور هایی که اسرائیل را هدف قرار می دهند یعنی در عراق، سوریه و لبنان یاری می کند:
سوریه؛ سهم امارات و ترکیه است. امارات در سوریه نقش اقتصادی خواهد داشت و ترکیه در سوریه نقش نظامی و مسلح سازی برخی از گروه های مسلح را ایفاء می کند و نیرو های ترکیه و آمریکا گشتی های مشترک در شرق فرات به راه انداختند که گامی به سوی ایجاد منطقه امن در سوریه است. این سؤال را مطرح می کنیم که منطقه امن برای چه کسانی است؟ برای اشغالگری ترکیه یا برای گروه های تروریستی و مسلح است؟ آنچه سبب شگفتی می شود این است که هیچ یک از طرف های عربی، کشور های منطقه ای و فرا منطقه ای از جمله اتحادیه عرب اعتراضی نکردند و گویی این یک امر قانونی و بر اساس عرف و روابط بین الملل است.
عراق؛ سهم عربستان سعودی است و گشایش سیاسی، دیپلماتیک و اقتصادی عربستان سعودی در قبال عراق در سه سال قبل به توصیه آمریکا بوده است. اظهارات علنی هوشیار زیباری، وزیر امور خارجه اسبق عراق، را به خاطر دارم که از این گشایش استقبال و گفت «از دوستان آمریکاییمان به خاطر تلاش هایشان تشکر می کنیم».
لبنان نیز سهم عربستان سعودی است و بنا به عللی هیچ کشور عربی نمی تواند در لبنان با عربستان رقابت کند یا اینکه نقش عربستان را بازی کند. آمریکا با قوت از نظر دیپلماتیک و سیاسی از نقش عربستان سعودی در لبنان حمایت می کند.
شاید نقش عربستان سعودی از نظر مادی و پولی به لبنان کمک کند که این کمک حساب شده، محدود و در برخی مواقع مشروط است، اما نه عربستان و نه آمریکا هیچ کدام به دنبال تقویت توانمندی های نظامی یا اقتصادی پایدار لبنان نیستند بلکه هدفشان محاصره و جلوگیری از نفوذ ایران است و اینکه لبنان با رژیم اشغالگر صهیونیستی همزیستی مثبت داشته باشد. عربستان و امارات در اداره مسئله یمن از نظر سیاسی، دیپلماتیک و سیاسی تحت حمایت آمریکا سهمی برای خود دارند یا اینکه نقش یکدیگر را تکمیل می کنند.
برای آمریکا اختلاف بین عربستان سعودی و امارات در جنوب یمن اهمیتی ندارد. برای آن همچنین گرسنه ماندن ملت یمن، قربانیان و مرگ یمنی ها در اثر شیوع بیماری نیز اهمیت ندارد؛ آنچه برای آمریکا اهمیت دارد ادامه فروش و مصرف سلاح و ادامه جنگ و فتنه است.
در انتهای این مطلب آمده است: آمریکا بنا به عوامل مختلف در محاسباتش برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه بازنده خواهد بود. مهمترین علت این امر نیز سیاست شکست خورده آمریکا در قبال منطقه است که به تقویت نفوذ ایران کمک کرده است و کمک می کند و آمریکا به تعامل با واقعیت نفوذ ایران در منطقه متوسل خواهد شد تا منافعش را تضمین کند و از پیامد های این شکست بکاهد.
منبع خبر : صدای ایران

محتوای این خبر به صورت خودکار از «صدای ایران» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
داعش   نظامی   اردن   لبنان   واشنگتن   آمریکا   ترکیه   سوریه   گروه تروریستی   گروه های مسلح   موضع آمریکا   فرات   تجار   همسو   نمایشگاه بین المللی   منطقه امن در سوریه   نقش آمریکا   نشست فوق العاده   کشور های عرب   وزراء   نظامی و اقتصادی   روزنامه   یمن   رژیم صهیونیستی   مصر   فلسطین   امنیت ملی   اسرائیل   اتحادیه عرب   امارات متحده عربی   شورای همکاری خلیج فارس  
اخبار مرتبط
اتحاد آمریکایی-عربی ضد ایران به شدت ضعیف شده و ترامپ مقصر آن است
العالم
هاآرتص: اتحاد آمریکایی-عربی ضد ایران به شدت ضعیف شده و ترامپ مقصر آن است
آفتاب
وقتی که سعودی ها جایگاه مصر و عراق و سوریه را به سرقت بردند
العالم
رای الیوم: تیم ب در رسیدن به اهدافش ناکام ماند
پارسینه
رای الیوم: تیم ب مقابل ایران شکست خورد
مثلث
آمریکایی ها مجبورند از افغانستان و غرب آسیا عقب نشینی کنند
خبرگزاری حوزه
برنامه ریزی آمریکا در استفاده از هم پیمانان خود برای مقابله با نفوذ ایران: سوریه برای امارات و ترکیه / عراق و لبنان سهم عربستان است / یمن هم برای امارات و عربستان
خرداد نیوز
برنامه ریزی آمریکا در استفاده از هم پیمانان خود برای مقابله با نفوذ ایران چیست؟
رویداد 24
رای الیوم: عراق و لبنان سهم عربستان است
پارسینه
برنامه ریزی آمریکا در استفاده از هم پیمانان خود برای مقابله با نفوذ ایران: اقتصاد سوریه به امارات می رسد، امور نظامی اش به ترکیه / عراق و لبنان سهم عربستان است / نقش ها در یمن، همچنان میان امارات و عربستان تقسیم می شود
انتخاب
برنامه ریزی آمریکا در استفاده از هم پیمانان خود برای مقابله با نفوذ ایران
مثلث
برنامه آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران؛ اقتصاد سوریه برای امارات، امور نظامی اش برای ترکیه/ عراق و لبنان سهم عربستان است
اقتصاد نیوز
آیا استعفای بولتون ادامه نخست وزیری نتانیاهو را به خطر می اندازد؟
انتخاب
پیش بینی رسانه عربی از سرنوشت آمریکا مقابل ایران
جام نیوز
آمریکا در مقابله با نفوذ ایران در منطقه بازنده خواهد بود
بولتن نیوز
رای الیوم: آمریکا در مقابله با نفوذ ایران در منطقه بازنده خواهد بود
باشگاه خبرنگاران
آمریکا قادر به جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه نیست
آریا
آمریکا قادر نیست جلوی نفوذ ایران را در منطقه بگیرد
صدا و سیما
ترامپ چه کسی را می خواهد منزوی کند؟
الف
اتحادیه عرب همچنان در مدار ایران هراسی
ایرنا
عراق خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد
شیعه نیوز
عراق خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد/ واکنش دمشق
تسنیم
رسانه های صهیونیستی: حزب الله لبنان برای حمله ای دیگر علیه اسرائیل آماده می شود
شبکه الکوثر
چرا آمریکا به ادلب حمله کرد؟
پارسینه
حمله آمریکا به ادلب با هدف کارشکنی در حل سیاسی بحران سوریه است
فارس
سرنوشت انتخابات اسرائیل در در گروی حمله دیروز حزب الله
دیپلماسی ایرانی
توصیه پژوهشگر صهیونیست به هماهنگی این رژیم با سعودی و امارات علیه اردن
فارس
دانشمندان ایرانی در صدر آسیای غربی
تابش کوثر
یک پژوهش اسرائیلی بر لزوم هماهنگی تل آویو با ریاض و ابوظبی در قبال امان تاکید کرد
ایسنا
مشاور بشار اسد: سوریه سرفصل و پایتخت مقاومت است
باشگاه خبرنگاران
مشاور اسد: حاکمیت و وحدت ارضی سوریه به هر بهایی حفظ می شود
تسنیم
سوریه بخش مهمی از محور مقاومت در منطقه است
صدا و سیما
مشاور اسد:حاکمیت‎ملی سوریه به هربهایی حفظ می شود
دنیای اقتصاد
مشاور بشار اسد: یکپارچگی سوریه به هر بهایی حفظ می شود
ایرنا
سکوت سران عرب در برابر حملات اسرائیل خفت بار است
آریا
سکوت سران عرب در برابر حملات اسرائیل به سرزمین هایشان خفت بار است
ایرنا
تحلیلگر آلمانی: ایران قدرتی غیرقابل انکار در منطقه است
مشرق نیوز
جنگ روانی رژیم اشغالگر
آریا
نگرانی رهبران سعودی و اسرائیل نسبت به تغییر سیاست دولت ترامپ در قبال ایران
نواندیش
سفرای عرب خواستار ممانعت از پاسخ حزب الله به تل آویو شدند
شیعه نیوز
اخبار مرتبط
bltالعالم : اتحاد آمریکایی-عربی ضد ایران به شدت ضعیف شده و ترامپ مقصر آن است
bltآفتاب : هاآرتص: اتحاد آمریکایی-عربی ضد ایران به شدت ضعیف شده و ترامپ مقصر آن است
bltالعالم : وقتی که سعودی ها جایگاه مصر و عراق و سوریه را به سرقت بردند
bltپارسینه : رای الیوم: تیم ب در رسیدن به اهدافش ناکام ماند
bltمثلث : رای الیوم: تیم ب مقابل ایران شکست خورد
bltخبرگزاری حوزه : آمریکایی ها مجبورند از افغانستان و غرب آسیا عقب نشینی کنند
bltخرداد نیوز : برنامه ریزی آمریکا در استفاده از هم پیمانان خود برای مقابله با نفوذ ایران: سوریه برای امارات و ترکیه / عراق و لبنان سهم عربستان است / یمن هم برای امارات و عربستان
bltرویداد 24 : برنامه ریزی آمریکا در استفاده از هم پیمانان خود برای مقابله با نفوذ ایران چیست؟
bltپارسینه : رای الیوم: عراق و لبنان سهم عربستان است
bltانتخاب : برنامه ریزی آمریکا در استفاده از هم پیمانان خود برای مقابله با نفوذ ایران: اقتصاد سوریه به امارات می رسد، امور نظامی اش به ترکیه / عراق و لبنان سهم عربستان است / نقش ها در یمن، همچنان میان امارات و عربستان تقسیم می شود
bltمثلث : برنامه ریزی آمریکا در استفاده از هم پیمانان خود برای مقابله با نفوذ ایران
bltاقتصاد نیوز : برنامه آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران؛ اقتصاد سوریه برای امارات، امور نظامی اش برای ترکیه/ عراق و لبنان سهم عربستان است
bltانتخاب : آیا استعفای بولتون ادامه نخست وزیری نتانیاهو را به خطر می اندازد؟
bltجام نیوز : پیش بینی رسانه عربی از سرنوشت آمریکا مقابل ایران
bltبولتن نیوز : آمریکا در مقابله با نفوذ ایران در منطقه بازنده خواهد بود
bltباشگاه خبرنگاران : رای الیوم: آمریکا در مقابله با نفوذ ایران در منطقه بازنده خواهد بود
bltآریا : آمریکا قادر به جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه نیست
bltصدا و سیما : آمریکا قادر نیست جلوی نفوذ ایران را در منطقه بگیرد
bltالف : ترامپ چه کسی را می خواهد منزوی کند؟
bltایرنا : اتحادیه عرب همچنان در مدار ایران هراسی
bltشیعه نیوز : عراق خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد
bltتسنیم : عراق خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد/ واکنش دمشق
bltشبکه الکوثر : رسانه های صهیونیستی: حزب الله لبنان برای حمله ای دیگر علیه اسرائیل آماده می شود
bltپارسینه : چرا آمریکا به ادلب حمله کرد؟
bltفارس : حمله آمریکا به ادلب با هدف کارشکنی در حل سیاسی بحران سوریه است
bltدیپلماسی ایرانی : سرنوشت انتخابات اسرائیل در در گروی حمله دیروز حزب الله
bltفارس : توصیه پژوهشگر صهیونیست به هماهنگی این رژیم با سعودی و امارات علیه اردن
bltتابش کوثر : دانشمندان ایرانی در صدر آسیای غربی
bltایسنا : یک پژوهش اسرائیلی بر لزوم هماهنگی تل آویو با ریاض و ابوظبی در قبال امان تاکید کرد
bltباشگاه خبرنگاران : مشاور بشار اسد: سوریه سرفصل و پایتخت مقاومت است
bltتسنیم : مشاور اسد: حاکمیت و وحدت ارضی سوریه به هر بهایی حفظ می شود
bltصدا و سیما : سوریه بخش مهمی از محور مقاومت در منطقه است
bltدنیای اقتصاد : مشاور اسد:حاکمیت‎ملی سوریه به هربهایی حفظ می شود
bltایرنا : مشاور بشار اسد: یکپارچگی سوریه به هر بهایی حفظ می شود
bltآریا : سکوت سران عرب در برابر حملات اسرائیل خفت بار است
bltایرنا : سکوت سران عرب در برابر حملات اسرائیل به سرزمین هایشان خفت بار است
bltمشرق نیوز : تحلیلگر آلمانی: ایران قدرتی غیرقابل انکار در منطقه است
bltآریا : جنگ روانی رژیم اشغالگر
bltنواندیش : نگرانی رهبران سعودی و اسرائیل نسبت به تغییر سیاست دولت ترامپ در قبال ایران
bltشیعه نیوز : سفرای عرب خواستار ممانعت از پاسخ حزب الله به تل آویو شدند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.