اردوغان:ناگزیر به خرید اس400شدیم

اردوغان:ناگزیر به خرید اس400شدیم
رئیس جمهوری ترکیه در گفت وگویی اظهار کرد، با همتای آمریکایی خود طی ماه جاری میلادی به بررسی خرید سامانه های دفاع موشکی "پاتریوت" آمریکا خواهد پرداخت.
اردوغان:ناگزیر به خرید اس400شدیم

ناطقان: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در گفت وگو با خبرگزاری رویترز گفت، کشورش ناچار به خرید سامانه های دفاع موشکی اس - 400 روسیه به منظور تحقق صلح در منطقه و نیازش به چنین سامانه های دفاعی شد.

وی اشاره کرد، اس - 400 در مقدمه مسائل بین ترکیه و آمریکا در شرایط کنونی قرار دارد و گام خرید این سامانه ها یکباره برداشته نشده بلکه سابقه داشته و مربوط به زمان باراک اوباماست و واشنگتن در آن زمان از فروش سامانه های پاتریوت به ترکیه به بهانه اینکه کنگره اجازه آن را نمی دهد امتناع کرد.
رئیس جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد، دونالد ترامپ درباره امتناع دولت اوباما از این بابت عصبانی است.
اردوغان تاکید کرد، روسیه موضعی صادقانه نشان داد و مساله تولید مشترک سامانه های اس - 400 را مطرح کرد و گفت وامی را در دستور کار خود قرار می دهد که در تسریع این روند کمک کرد.
رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد، به رغم تمام این مسائل ما ناچار به برداشتن این گام به منظور صلح در منطقه بودیم و همانطور که می دانید این سامانه ها هجومی نیستند بلکه دفاعی هستند و ما به آنها نیاز داشتیم.
وی اشاره کرد، کشورش خواستار دستیابی به این سامانه های دفاعی از شرکایش در ناتو شد شرکا آنکارا را در این زمینه یاری کردند اما آنها بعد از مدت کمی سامانه های خود را از خاک ترکیه بیرون کشیدند.
اردوغان تاکید کرد، ترکیه به لطف خرید اس- 400 ها احساس آرامش خواهد کرد زیرا این سامانه ها در مکان خود نهایتا در آوریل آینده نصب خواهند شد.
رئیس جمهوری ترکیه اظهار کرد، ترکیه گام های مهمی در صنایع دفاعی برداشته و به آینده به عنوان یک قدرت امن تر در منطقه و عضوی در ناتو که تدابیر لازم برای حمایت پیشرو را داراست، می نگرد.
وی بار دیگر بر عدم وجود تعارضی بین اس- 400 و جنگنده های اف- 35 تاکید کرد و گفت: ما تمام بررسی ها را انجام دادیم این سامانه ها در اوج سامانه های دفاعی هستند.
اردوغان تصریح کرد، نمی توان تصور کرد که تهدید به اعمال تحریم ها منعکس کننده واقعیت موضع با درک ترامپ درباره مسائل باشد.
وی خاطرنشان کرد: از لحاظ مالی ما پرداخت هایی داشته ایم، پرداختی های ما به یک میلیارد و 350 میلیون دلار درباره جنگنده های اف- 35 رسیده که اساسا شرکا و تولیدکننگان این جنگنده ها هستیم. ترکیه تعداد زیادی از قطعات جنگنده های مذکور را تولید می کند و تولیدکننده است و بازار آنها نیست ما پروتکل خرید 100+15 جنگنده از این نوع را در اختیار داریم.
وی تصریح کرد: این امور در معرض پایان یافتن هستند و عملیات آموزش خلبانان ترکیه در استفاده از این نوع جنگنده ها در آمریکا تعلیق شد.
اردوغان تاکید کرد، این تحولات را با ترامپ در جریان سفر آتی به آمریکا برای مشارکت در اجلاس سران سازمان ملل بررسی خواهد کرد و معتقد است آمریکا هرگز تمایلی به متضرر کردن بیشتر هم پیمانش، ترکیه ندارد.
وی ادامه داد، زیرا این رویکرد عقلانی نبوده و بیانگر موضع و سیاست خارجه مسؤولیت پذیر نیست.
اردوغان درباره پاتریوت ها نیز گفت: من پیش از این به ترامپ پیشنهاد خرید آنها را از آمریکا صرف نظر از خرید از اس - 400 ها دادم و ترامپ به من گفت: آیا جدی می گویی؟ گفتم: بله ما آن را به دوستان گفتیم و می توانیم پاتریوت را در حجم معینی بخریم اما گفتم ما باید ببینیم که شروطی که دست کم تعیین می شود با سامانه های اس- 400 متناسب باشند. ترامپ نیز به من گفت: آیا شما در این مساله صادق هستید؟ گفتم: بله صادق هستیم. ما آن را به طور مفصل زمانی که به آمریکا بیایم بررسی خواهیم کرد.
وی همچنین اعلام کرد، موضوع خرید سامانه های پاتریوت را با ترامپ بررسی خواهد کرد و روابط با ترامپ ممکن است به عبور از بحران ناشی از خرید سامانه های موشکی اس400 روسیه توسط آنکارا کمک کند.
اردوغان در گفت وگو با رویترز افزود، ترامپ باید دلایل نگرانی ترکیه درباره تهدید نظامی کردها در مرزها را درک کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا از ترامپ خواهد خواست وزارت خزانه داری آمریکا را از اعمال جریمه سنگین بانک دولتی "خلق" ترکیه به دلیل نقض تحریم ها علیه ایران منع کند یا خیر، با اشاره به آنچه آن را نوع متفاوتی از اعتماد میان دو رهبر خواند، گفت، اطمینان دارد که چنین اشتباهی رخ نمی دهد. اردوغان افزود: معتقدم کشوری مانند آمریکا تمایل نخواهد داشت پس از آن اعتماد به هم پیمان خود ضرر برساند. این یک رفتار غیرمنطقی است.
در این راستا، ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد، نشست سه جانبه میان رهبران ترکیه، ایران و روسیه روز دوشنبه در آنکارا با محوریت تحولات سوریه و در راس آن وضعیت ادلب برگزار خواهد شد. هدف از این نشست رایزنی سه کشور درباره اقدامات مشترک لازم در آینده به منظور دستیابی به راه حل سیاسی دائم در سوریه، تامین شروط بازگشت آوارگان این کشور و پایان دادن به درگیری هاست.
رئیس جمهوری ترکیه کشورهای اروپایی را تهدید و اعلام کرد، اگر این کشورها درخصوص منطقه امن در شمال سوریه، کمک ها و حمایت های بیشتری ارائه ندهند، مرزهای ترکیه را به روی آوارگان سوری باز می کند تا این کشورها غرق در آوارگان شوند. کمک های غرب برای مقابله با بحران آوارگان سوری در ترکیه ناکافی و بسیار کند هستند. ترکیه تاکنون 40 میلیارد دلار هزینه کرده است، در حالی که کمک های خارجی برای این آوارگان بیش از سه میلیارد یورو نبوده است.
همچنین رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد، برای برگزاری نشست سران با مشارکت رهبران روسیه، آلمان و فرانسه به منظور بررسی اوضاع ادلب و مشکل آوارگان آماده است.
اردوغان پیش از این هم بارها تهدید کرده بود، مرزهای کشورش با اروپا را باز می کند زیرا ترکیه دیگر به تنهایی بار آوارگان را تحمل نخواهد کرد.
وی اافزود: ما مصمم هستیم هفته پایانی ماه سپتامبر کار ایجاد منطقه امن در شرق فرات را براساس نقشه ای که می خواهیم، آغاز کنیم. آنکارا ضمن هماهنگی با واشنگتن خواهان ایجاد منطقه امن است. اردوغان در عین حال گفت، ترکیه در صورت دستیابی به هماهنگی با آمریکا، اقدامات لازم را اجرایی می کند.
رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد، ترامپ، پوتین، اوباما و مرکل را در جریان ایده ایجاد منطقه امن در شمال سوریه قرار داده است و ساخت مجتمع های مسکونی برای سوری ها در این منطقه همراه با باغ های کوچک مناسب کشاورزی را پیشنهاد داده است و همه آنها از این ایده استقبال کردند اما بدون هیچ گونه کمکی یا حمایتی تنها به استقبال کردن بسنده کردند.
وی گفت، هدف کشورش دست کم اسکان دادن یک میلیون سوری در منطقه امن است که در 450 کیلومتری مرزها با سوریه ساخته خواهد شد.
در این راستا، اردوغان از مطالبات مخالفان برای بازگردان سوری ها به کشورشان انتقاد کرده و گفت، درخواست مخالفان دولت دمشق که خواستار بازگرداندن سوری هایی هستند که از مرگ فرار کردند، تنها بیانگر ذهنیت تحت الحمایگی است. ما تلاش می کنیم حامی این مهاجران باشیم. منبع: ایسنا برچسب ها: اردوغان ، خرید ، اس400

کلیدواژه های این خبر
اوباما   واشنگتن   آمریکا   ترکیه   روسیه   ناتو   خرید آنلاین   کنگره   پاتریوت   آنکارا   اردغان   خلبان ارتش   مفاصل   رئیس جمهور   رجب طیب اردوغان   پیشرو   همتای آمریکایی   تولید مشترک   امتناع   اف-35   بازار   دونالد ترامپ   سازمان ملل متحد   سامانه اس 400  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «ناطقان نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
حضور جو بایدن در کاخ سفید چه تاثیری بر روابط ترکیه و آمریکا خواهد داشت؟
ایسنا
اردوغان در نیویورک به دنبال چه خواهد بود؟
خبرآنلاین
آنکارا:بعید است آمریکا ما راتحریم کند
ناطقان نیوز
مقام ترکیه ای: بعید است واشنگتن به خاطر خرید سامانه موشکی از روسیه آنکارا را تحریم کند
تسنیم
آنکارا: بعید است آمریکا ما را تحریم کند
فارس
اردوغان: روابط شخصی ام با ترامپ باعث حل اختلافات شده است
جام نیوز
اردوغان خرید اس400 روسی را برای صلح در منطقه ضروری خواند
نامه نیوز
اردوغان: روابط شخصی ام با ترامپ باعث حل اختلافات ترکیه و آمریکا شده
انتخاب
اردوغان: روابط شخصی ام با ترامپ باعث حل اختلافات شد
تابناک
اظهارات تازه اردوغان درباره خرید سامانه موشکی اس400
اقتصاد نیوز
اظهارات تازه اردوغان درباره اس400
خبرآنلاین
ترکیه خرید اس-400 را برای صلح منطقه ضروری دانست
ایرنا
پشت پرده روابط شخصی اردوغان با ترامپ چیست؟
افکار نیوز
اردوغان: روابط شخصی ام با ترامپ باعث حل اختلافات دو کشور شده است
فارس
خرید پاتریوت، باج آنکارا برای نفوذ در قلب کاخ سفید/ منافع ترکیه در آمریکا غیرقابل اغماض است
آنا نیوز
هشدار اردوغان به آمریکا درباره اقدامات ضد ترکیه
صدا و سیما
هشدار اردوغان به آمریکا درباره تمایل به ضربه زدن به ترکیه
باشگاه خبرنگاران
اردوغان: اس-400 نیاز داشتیم، خریدیم
ایران آنلاین
اردوغان: برای برقراری صلح در منطقه ناچار به خرید اس- 400 بودیم
سرمد نیوز
هشدار اردوغان به آمریکا
جهان نیوز
اردوغان: ناگزیر به خرید اس-400 شدیم
دنیای اقتصاد
اردوغان: آمریکا به تروریست ها سلاح می دهد
افکار نیوز
اردوغان: ناگزیر به خرید اس-400 شدیم/ درخواست خرید پاتریوت را با ترامپ مطرح می کنم
ایسنا
اردوغان با ترامپ درباره خرید سامانه های پاتریوت گفت وگو می کند
ایرنا
ریانووستی: اردوغان به جای اف-35 آمریکایی سوخوی -57 روسی می خرد
عصر ایران
مسکو: آنکارا خواستار خریداری جنگنده های «سوخو» و »میگ-35» است
فارس
اردوغان می گوید که ترامپ روابط با ترکیه را درگیر اس 400 نمی کند
ایرنا
آیا تنش کنونی در روابط ترکیه و آمریکا بی سابقه است؟ / نگاهی به روابط آنکارا - واشنگتن از 1952 تا کنون
خبر داغ
آیا تنش کنونی در روابط ترکیه و آمریکا بی سابقه است / نگاهی به روابط آنکارا - واشنگتن از 1952 تا کنون
انتخاب
وزیر خارجه ترکیه: سامانه اس 400 مشکلی برای ناتو ایجاد نمی کند
ایرنا
تهدید اردوغان به لغوِ خرید هواپیماهای بوئینگ
تیتر امروز
اردوغان: اگر اف 35 نگیریم به سمت دیگری می رویم
جوان آنلاین
اردوغان: قرارداد خرید هواپیماهای بوئینگ را لغو می کنیم
تسنیم
پاتک اردوغان به آمریکا
اقتصاد نیوز
تهدید اردوغان: اف-35 ندهند، سراغ گزینه های دیگر می رویم!
شبکه الکوثر
اردوغان: اگر آمریکا اف-35 ندهد، سراغ گزینه های دیگر می رویم
الف
اردوغان آمریکا را تهدید کرد؛ اف-35 ندهند، سراغ گزینه های دیگر می رویم
العالم
خاورمیانه انبار باروت
شعار سال
جدال لفظی ترامپ با جمهوری خواهان بر سر تحریم ترکیه
ایران آنلاین
مشاجره ترامپ با جمهوری خواهان سنا درباره تحریم ترکیه
عصر ایران
اخبار مرتبط
bltایسنا : حضور جو بایدن در کاخ سفید چه تاثیری بر روابط ترکیه و آمریکا خواهد داشت؟
bltخبرآنلاین : اردوغان در نیویورک به دنبال چه خواهد بود؟
bltناطقان نیوز : آنکارا:بعید است آمریکا ما راتحریم کند
bltتسنیم : مقام ترکیه ای: بعید است واشنگتن به خاطر خرید سامانه موشکی از روسیه آنکارا را تحریم کند
bltفارس : آنکارا: بعید است آمریکا ما را تحریم کند
bltجام نیوز : اردوغان: روابط شخصی ام با ترامپ باعث حل اختلافات شده است
bltنامه نیوز : اردوغان خرید اس400 روسی را برای صلح در منطقه ضروری خواند
bltانتخاب : اردوغان: روابط شخصی ام با ترامپ باعث حل اختلافات ترکیه و آمریکا شده
bltتابناک : اردوغان: روابط شخصی ام با ترامپ باعث حل اختلافات شد
bltاقتصاد نیوز : اظهارات تازه اردوغان درباره خرید سامانه موشکی اس400
bltخبرآنلاین : اظهارات تازه اردوغان درباره اس400
bltایرنا : ترکیه خرید اس-400 را برای صلح منطقه ضروری دانست
bltافکار نیوز : پشت پرده روابط شخصی اردوغان با ترامپ چیست؟
bltفارس : اردوغان: روابط شخصی ام با ترامپ باعث حل اختلافات دو کشور شده است
bltآنا نیوز : خرید پاتریوت، باج آنکارا برای نفوذ در قلب کاخ سفید/ منافع ترکیه در آمریکا غیرقابل اغماض است
bltصدا و سیما : هشدار اردوغان به آمریکا درباره اقدامات ضد ترکیه
bltباشگاه خبرنگاران : هشدار اردوغان به آمریکا درباره تمایل به ضربه زدن به ترکیه
bltایران آنلاین : اردوغان: اس-400 نیاز داشتیم، خریدیم
bltسرمد نیوز : اردوغان: برای برقراری صلح در منطقه ناچار به خرید اس- 400 بودیم
bltجهان نیوز : هشدار اردوغان به آمریکا
bltدنیای اقتصاد : اردوغان: ناگزیر به خرید اس-400 شدیم
bltافکار نیوز : اردوغان: آمریکا به تروریست ها سلاح می دهد
bltایسنا : اردوغان: ناگزیر به خرید اس-400 شدیم/ درخواست خرید پاتریوت را با ترامپ مطرح می کنم
bltایرنا : اردوغان با ترامپ درباره خرید سامانه های پاتریوت گفت وگو می کند
bltعصر ایران : ریانووستی: اردوغان به جای اف-35 آمریکایی سوخوی -57 روسی می خرد
bltفارس : مسکو: آنکارا خواستار خریداری جنگنده های «سوخو» و »میگ-35» است
bltایرنا : اردوغان می گوید که ترامپ روابط با ترکیه را درگیر اس 400 نمی کند
bltخبر داغ : آیا تنش کنونی در روابط ترکیه و آمریکا بی سابقه است؟ / نگاهی به روابط آنکارا - واشنگتن از 1952 تا کنون
bltانتخاب : آیا تنش کنونی در روابط ترکیه و آمریکا بی سابقه است / نگاهی به روابط آنکارا - واشنگتن از 1952 تا کنون
bltایرنا : وزیر خارجه ترکیه: سامانه اس 400 مشکلی برای ناتو ایجاد نمی کند
bltتیتر امروز : تهدید اردوغان به لغوِ خرید هواپیماهای بوئینگ
bltجوان آنلاین : اردوغان: اگر اف 35 نگیریم به سمت دیگری می رویم
bltتسنیم : اردوغان: قرارداد خرید هواپیماهای بوئینگ را لغو می کنیم
bltاقتصاد نیوز : پاتک اردوغان به آمریکا
bltشبکه الکوثر : تهدید اردوغان: اف-35 ندهند، سراغ گزینه های دیگر می رویم!
bltالف : اردوغان: اگر آمریکا اف-35 ندهد، سراغ گزینه های دیگر می رویم
bltالعالم : اردوغان آمریکا را تهدید کرد؛ اف-35 ندهند، سراغ گزینه های دیگر می رویم
bltشعار سال : خاورمیانه انبار باروت
bltایران آنلاین : جدال لفظی ترامپ با جمهوری خواهان بر سر تحریم ترکیه
bltعصر ایران : مشاجره ترامپ با جمهوری خواهان سنا درباره تحریم ترکیه
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.