مخبر - 1398/06/23 - تلویزیون 4K بهتر است یا FHD؟

تلویزیون 4K بهتر است یا FHD؟
در ابتدا باید گفت که در زیر مطلبی در مورد تلویزیون های 4k و فول اچ دی قرار خواهیم داد و ببینیم که اصلا کدام از انها جهت خرید تلویزیون شما مناسب تر است.
تلویزیون 4K بهتر است یا FHD؟

در ابتدا باید گفت که در زیر مطلبی در مورد تلویزیون های 4k و فول اچ دی قرار خواهیم داد و ببینیم که اصلا کدام از انها جهت خرید تلویزیون شما مناسب تر است.

ضمنا ما در انتهای مطلب فروشگاهی به نام یکنام را به شما معرفی خواهیم که دارای اجناس کاملا اورجینال و قیمت های بسیار عالی در زمینه لوازم خانگی و صوتی تصویری می باشد که در انتها کاملا توضیح خواهیم داد.

طی سال های اخیر شرکت های فعال در زمینه ی تولید تلویزیون و نمایشگرها پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته اند. بسیاری از کمپانی های معروف و بزرگ مانند ال جی، سامسونگ و ... تلویزیون های UHD 4K را وارد بازار کرده اند. اما آیا خرید تلویزیون UHD 4K ضرورتی دارد؟ واقعیت این است که کمپانی ها از لقب 4K به عنوان حقه ای تبلیغاتی استفاده می کنند. این حقه مشابه حقه تبلیغاتی تلویزیون های سه بعدی است و طی سالیان اخیر این اصطلاحات به وفور در تبلیغات تلویزیون ها استفاده می شوند. حقیقت این است که وضوح تصویر و تراکم پیکسلی تلویزیون های 4K بسیار بهتر از تلویزیون های معمولی است اما این چیزی نیست که با چشم غیر مسلح بتوان آن را تشخیص داد! با این وجود چه ضرورتی دارد که هزینه ای چندین برابر بیشتر برای خرید تلویزیون 4K پرداخت کنیم؟

تلویزیون 4K بهتر است یا FHD؟

تلویزیون 4K چیست

واژه ی 4K به وضوح تصویر صفحه نمایش دستگاه اشاره دارد. تلویزیون هایی با وضوح تصویر Full HD دارای پیکسل بندی 1080 در 1920 هستند. اما تلویزیون هایی با وضوح تصویر 4K دارای پیکسل بندی 2160 در 3840 می باشند. صفحه نمایش تلویزیون های 4K از نظر طولی دارای حدودا 4000 پیکسل هستند به همین دلیل به این صفحه نمایش ها 4K گفته می شود. بنابراین استفاده از واژه ی 4K برای صفحه نمایشگر به معنی به کار بردن پیکسل های بیشتر در مساحت صفحه نمایش است و استفاده از پیکسل های بیشتر کیفیت، وضوح تصویر و یکپارچگی تصاویر را به همراه خواهد داشت.

بیشتر بودن تعداد پیکسل تلویزیون باعث یکپارچگی بیشتر تصاویر ارائه شده و نمایش جزئیات دقیق تر می شود. وضوح تصویر صفحه نمایش در انواع تبلت ها و گوشی های هوشمند نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. در صفحه نمایش گوشی های هوشمند صفحه نمایش QHD به کار برده می شود. وضوح تصویر صفحه نمایش QHD از نظر پیکسل بندی 1440 در 2560 است که این میزان از وضوح تصویر برای چشم انسان بسیار بالاست. به دلیل نزدیک تر بودن چشم ما به نمایشگر گوشی هوشمند و یا تبلت در هنگام استفاده از این وسایل وضوح تصویر برای کاربر به شکلی محسوس تر قابل لمس می باشد. اما در تلویزیون ها به دلیل اینکه از فواصلی دورتر تلویزیون تماشا می کنیم درک وضوح تصویر بالا و تفکیک آن از وضوح تصویر پایین تر با چشم غیر مسلح دشوار خواهد بود در واقع می توان گفت این امر امکان پذیر نیست. به عبارت دیگر در شرایط عادی تشخیص تفاوت های ما بین تلویزیون های 4K و UHD با چشم انسان ممکن نیست و انسان با چشم غیر مسلح قادر به تشخیص این تفاوت نخواهد بود.

تلویزیون 4K بهتر است یا FHD؟

آینده ی تلویزیون های 4K

ما با تکنولوژی استفاده از وضوح تصویر 4K در صفحه نمایش تلویزیون ها مخالف نیستیم. در واقع در آینده ای نه چندان دور تمامی تلویزیون های تولید شده دارای وضوح تصویر 4K خواهند بود حالا چه ما خوشمان بیاید چه خوشمان نیاید. تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و تلویزیون ها و تکنولوژی های مربوط به صفحه های نمایشگر نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تلویزیون ها نیز باید با پیشرفت های ایجاد شده هماهنگ باشند.

به جرات می توان گفت که در آینده تلویزیون های 4K جایگزین تلویزیون هایی با وضوح تصویر فول اچ دی خواهند شد. کارایی صفحه نمایش هایی با وضوح تصویر 4K در چه شرایطی بیشتر خواهد شد؟ نظر شما در این رابطه چیست؟

افزایش اندازه نمایشگر به تفکیک وضوح تصویر صفحه نمایش کمک می کند. در واقع هرچه اندازه نمایشگر بزرگتر باشد وضوح تصویر نیز بیشتر قابل تفکیک خواهد بود. به عبارت دیگر تراکم پیکسلی ارتباطی مستقیم با وضوح تصویر و اندازه ی صفحه نمایش دارد و این تراکم پیکسلی مسئله ای اصلی در میزان کیفیت تصاویر ارائه شده در صفحه نمایش گوشی ها و تلویزیون ها است.

گوشی هوشمند اکسپریا زد آلترا سونی را در نظر بگیرید. این گوشی دارای وضوح تصویر فول اچ دی و اندازه صفحه نمایش 6.4 اینچی می باشد. تراکم پیکسلی در نمایشگر این گوشی 334 پیکسل در هر اینچ است. و از طرف یگر گوشی هوشمند 1M9HTC را در نظر بگیرید که دارای نمایشگری با وضوح تصویر مشابه فول اچ دی و اندازه ی 5 اینچ می باشد اما به دلیل کوچکتر بودن صفحه نمایش تراکم پیکسلی آن 441 پیکسل در هر اینچ است. با نگاه دقیق به صفحه نمایش هر دو محصول و مقایسه کیفیت تصویر ارائه شده متوجه کیفیت تصویر برتر گوشی اچ تی سی خواهید شد. پس نتیجه می گیریم که تراکم پیکسلی تاثیری مستقیم بر میزان کیفیت نهایی ارائه شده توسط نمایشگر دارد و این شدت تراکم پیکسلی ارتباط مستقیمی با ابعاد صفحه نمایش دارد. در مورد تلویزیون ها این موضوع را در نظر بگیرید، بله درست است استفاده از نمایشگرهای 4K در تلویزیون های کوچک امر معقولانه ای نیست چون چشم انسان تفاوت های بین نمایشگرهای 4K و فول اچ دی را در چنین شرایطی تشخیص نخواهد داد. اگر قصد خرید تلویزیونی بسیار بزرگ را دارید وضوح تصویر 4K در افزایش کیفیت تصویر ارائه شده نقشی اساسی خواهد داشت.

تلویزیون 4K بهتر است یا FHD؟

آیا محتوای 4K برای نمایش در تلویزیون ها وجود دارد؟

یکی از مسائلی که باید همواره آن را در نظر داشته باشیم در دسترس بودن محتواست. محتوای 4K به ندرت وجود دارد و نباید این مسئله را نادیده گرفت. ویدیویی با وضوح تصویر 4K نسبت به محتوای فول اچ دی از نظر پیکسلی و از نظر حجم اطلاعاتی چهار برابر می باشد. محتوای 4K همانطور که گفته شد به ندرت وجود دارد اما شرکت های فراوانی در تلاش برای گسترش این محتوا هستند. بنابراین در آینده ای نه چندان دور شاهد ارائه ی محتواهای متعدد 4K خواهیم بود.

برخی از تلویزیون های 4K موجود در بازار

 • تلویزیون سونی مدل 43X7000F: قیمت این تلویزیون 5.600.000 تومان می باشد.
 • تلویزیون سونی مدل 65X8500F: قیمت این تلویزیون 18.200.000 تومان می باشد.
 • تلویزیون جی پلاس مدل 50GU812S: قیمت این تلویزیون 5.430.000 تومان می باشد.
 • تلویزیون ایکس ویژن مدل 65XTU815: قیمت این تلویزیون 18.900.000 تومان می باشد.
 • تلویزیون ایکس ویژن مدل 55XTU815: قیمت این تلویزیون 7.124.000 تومان می باشد.
 • تلویزیون ال جی مدل 65SM8100: قیمت این تلویزیون 14.680.000 تومان می باشد.
شرایط فعلی و وضعیت کنونی محتواهای 4K چگونه است؟

 • آمازون، نتفلیکس و سایر سرویس ها: هم اکنون فقط برخی از شوها و ویدیوهای ارائه شده توسط آمازون و نتفلیکس دارای وضوح تصویر 4K هستند. البته برای استفاده از این محتواها نیز همواره محدودیت هایی وجود دارد. برای مثال ویدیوهایی که نتفلیکس ارائه می دهد فقط به برخی از مدل های تلویزیون های 4K اختصاص دارند و فقط در زمانیکه سرعت اینترنت بیش از 25 مگابایت در ثانیه باشد می توان از آن ها استفاده کرد. اکثر ویدیوهایی که در سرویس های پخش مولتی مدیا ارائه می شوند دارای کیفیت تصویر فول اچ دی هستند.
 • بلو ری Blu-ray و دیسک های فیزیکی: در حال حاضر قابلیت پشتیبانی از محتوای 4K در دیسک های بلوری وجود ندارد. به همین دلیل قادر به گنجاندن ویدیوهایی با کیفیت تصویر 4K در این دیسک ها نیستیم. شرکت هایی مانند سونی سخت در تلاشند تا این کار را امکان پذیر کنند. بنابراین اگر می خواهید محتوایی 4K در تلویزیونی با وضوح تصویر 4K تماشا کنید باید از پخش کننده های جدیدتر و پیشرفته تری استفاده کنید که این پخش کننده ها اغلب بسیار گران قیمت هستند.
 • ضبط ویدیوهای 4K: دوربین هایی در بازار وجود دارند که امکان ضبط ویدیوهایی با کیفیت تصویر 4K را به کاربر می دهند. پس از ضبط ویدیو مورد نظر خود به راحتی می توانید با تلویزیون 4K خود آن را تماشا کنید. برخی از گوشی های هوشمند پیشرفته نیز دارای این قابلیت هستند اما با این گوشی ها فقط در حد چند دقیقه قادر به ضبط ویدیو با کیفیت تصویر 4K خواهید بود به این دلیل که فضای ذخیره سازی دستگاه پر شده و پردازنده نیز با مشکل تولید گرمای بیش از حد مواجه خواهد شد.
 • کانال های تلویزیونی مرتبط با محتوای 4K: مدتی طولانی حتی کانال های تلویزیونی که محتوای 4K ارائه دهند وجود نداشتند. به تازگی شرکت هایی چون دایرکت تی وی این سرویس ها را ارائه کرده اند. انتظار می رود در سال های بعد تعداد این سرویس ها افزایش یابد. به هر حال محدودیت های زیادی برای مشاهده محتوای 4K در تلویزیون ها وجود دارد.
 • اتصال کامپیوتر به تلویزیون 4K برای بازی: شما با این روش می توانید بازی مورد نظرتان را با کیفیت تصویر 4K اجرا کنید. تنها آپشن برای اجرای بازی با کیفیت تصویر 4K در حال حاضر همین روش است. البته لازم به ذکر است که اجرای بازی در این شرایط نیازمند سیستمی بسیار قدرتمند می باشد.
 • سرویس های دانلود ویدیو: بیشترین منابع ارائه دهنده ی ویدیوهایی با وضوح تصویر 4K سرویس های مرتبط با دانلود ویدیو هستند. لازم به ذکر است که این ویدیوها حجم های بسیار بالایی دارند و برای دانلود آن ها زمان بسیار طولانی لازم است.
 • کنسول های بازی: XBOX 1 مایکروسافت و PLAYSTATION 4 سونی وضوح تصویر 4K را پشتیبانی نمی کنند. این کنسول ها از وضوح تصویر فول اچ دی پشتیبانی می کنند و به نظر نمی رسد که به این زودی ها شاهد عرضه ی بازی هایی با وضوح تصویر 4K در این کنسول ها باشیم.
 • ویدیوهای ارائه کننده وضوح تصویر 4K و محتواهای مربوط به این کیفیت در حال پیشرفت هستند. نتفلیکس در نمایشگاه CES2015 این ویدیوها را ارائه کرد و در نمایشگاه سال بعد نیز شاهد گسترش ارائه ی این محتواها بودیم. در هر صورت از نظر ما خرید تلویزیون 4K کارایی لازم را نخواهد داشت. این موضوع در کشور ما محسوس تر است. در واقع هیچ ضرورتی برای خرید تلویزیون 4K وجود ندارد بنابراین پیشنهاد ما خرید یک تلویزیون با وضوح تصویر فول اچ دی است.

  گاهی اوقات اختلاف قیمت تلویزیون در نمایشگر های 4K و FHD بسیار ناچیز است که در این شرایط مطمئنا خرید تلویزیون 4K را بهتر می دانید اما لازم است بدانید که پایین بودن قیمت تلویزیون 4K به معنای پایین بودن توضیع رنگ، نرخ رفرش ریت و تاخیر ورودی بیشتر خواهد بود. پس این نکته را در نظر داشته باشید که کمپانی ها و فروشندگان از واژه ی 4K به منظور حقه زدن به مشتری استفاده می کنند. بنابراین قبل از خرید هر تلویزیونی ابتدا مشخصات و اطلاعات آن را به دقت مطالعه کنید و گول واژه ی 4K را نخورید.

  از کجا تلویزیون را خرید کنیم ؟

  همانطور که در ابتدای این مطلب گفته شد فروشگاه یکنام را به شما جهت خرید تلویزیون و خرید لوازم خانگی و غیره معرفی می کنیم.این فروشگاه دارای لوازم خانگی و صوتی تصویری و سرمایشی گرمایشی در تمامی برندها می باشد.

  همچنین دارای اجناس کاملا اورجینال نیز است.از دیگر ویژگی های یکنام می توان به قیمت های واقعا عالی شان اشاره کرد که به جرات می گوییم که خود ما را شگفت زده کرد.همچنین این فروشگاه برای شما شرایط خرید اقساط به صورت کاملا عالی را قرار داده است.

  برای دیدن مشخصات کامل این فروشگاه می توانید وارد ادرس سایت yeknam شوید و با وارد کردن نام "فروشگاه یکنام" در گوگل وارد ادرس سایت یکنام شوید.

  منبع خبر : فردا نیوز

  محتوای این خبر به صورت خودکار از «فردا نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
  با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
  کلیدواژه های این خبر
  گوشی های هوشمند   سامسونگ   تبلت   سه بعدی   لوازم خانگی   خرید آنلاین   ونیز   نمایشگرها   پیکسل   تکنولوژی   نمایشگر   اچ دی   بازار  
  اخبار مرتبط
  با 1 تا 5 میلیون چه لپ تاپی بخریم؟
  صبحانه با خبر
  ادعای سامسونگ در خصوص فروش گوشی تاشوی گلکسی فولد
  ای تی ایران
  حسگر اثر انگشت گلکسی اس 10 مشکل ساز شد
  ستاره نیوز
  شیائومی می میکس آلفا رونمایی شد؛ موبایلی از جنس نمایشگر با دوربین 108 مگاپیکسلی
  زومیت
  حسگر 43.7 مگاپیکسلی ایزوسل Slim GH1 سامسونگ معرفی شد
  زومیت
  پیکسل 4 گوگل در چه رنگ هایی عرضه می شود؟
  زومیت
  گلکسی فولد در آزمون مقاومت؛ گوشی تاشدنی سامسونگ همچنان آسیب پذیر است
  زومیت
  توصیه سامسونگ بر استفاده محتاطانه از گلکسی فولد
  ایرنا
  هواوی میت 30 پرو و میت 30 رونمایی شدند؛ هیولاهای چهار چشم با سخت افزار قدرتمند
  زومیت
  خرید تلویزیون ارزان و باکیفیت!
  مشرق نیوز
  اولین گوشی هوشمند دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
  پارسینه
  خرید تلویزیون از بانه، بدون سفر به بانه! مگه میشه؟!
  دنیای اقتصاد
  گوشی های 5G مقرون به صرفه در راه هستند
  شفاف نیوز
  انتشار تصاویری جدید از اسمارت فون گوگل پیکسل 4XL
  آی تی رسان
  نمایشگر سینمایی Crystal سونی رونمایی شد
  بولتن نیوز
  مشخصات نسخه 10.1 اینچی تبلت G Pad 5 ال جی برملا شد!
  کلیک
  اپل و رونمایی از سه گانه آیفون11 / تصاویر و مشخصات
  ملیت
  اپل و رونمایی از سه گانه آیفون11 + تصاویر و مشخصات
  الف
  معرفی 5 تلفن هوشمند برتر رونمایی شده در نمایشگاه ایفا 2019
  نصف جهان
  معرفی 5 تلفن هوشمند برتر معرفی شده در نمایشگاه ایفا 2019
  باشگاه خبرنگاران
  اخبار تکنولوژی/ مشخصات گلکسی M10s سامسونگ فاش شد
  رویداد 24
  موبایل ال جی با نمایشگری که لوله می شود
  مهر نیوز
  تاریخ دقیق عرضه سامسونگ گلکسی فولد رسما اعلام شد
  آی تی رسان
  "گلکسی فولد" از فردا عرضه می شود
  نصف جهان
  گلکسی فولد سامسونگ از فردا در کره جنوبی روانه ی بازار می شود
  بولتن نیوز
  هر دقیقه 85 دستگاه تلفن همراه در کشور به فروش می رسد
  پول نیوز
  سامسونگ گلکسی فولد جدید را سال آینده ارزان تر و با ضخامتی کمتر عرضه خواهد کرد
  زومیت
  چرا تمایل افراد به خرید گوشی کم شده است؟
  ایسنا
  بهترین گوشی های هواوی در سال 2019 +عکس
  صبحانه با خبر
  پیکسل 3a فروش گوشی های گوگل را 88 درصد افزایش داده است
  رویداد 24
  بزرگترین سازندگان تلویزیون در دنیا کدامند؟
  اقتصاد نیوز
  گوشی 5G نوکیا با نصف قیمت عرضه می شود!
  دنیای اقتصاد
  میان رده های جدید سامسونگ با نام گلکسی A30s و گلکسی A50s معرفی شدند
  آی تی رسان
  سامسونگ تولید پنل های LCD را متوقف کرد!
  آی تابناک
  راهنمای خرید ماشین ظرفشویی
  آریا
  سامسونگ تولید نمایشگرهای LCD را متوقف کرد
  تک فارس
  سامسونگ به زودی از یک نمایشگر کوانتوم دات اولد (QD-OLED) رونمایی می کند
  آی تی رسان
  بررسی کامل گلکسی A80، آیا میان رده گران قیمت سامسونگ، ارزش خرید دارد؟
  باشگاه خبرنگاران
  با جدیدترین موبایل ال جی آشنا شوید
  تک فارس
  استفاده از شارژر سریع 45 واتی گلکسی نوت 10 پلاس برای همه کاربران ممکن نیست
  زومیت
  اخبار مرتبط
  bltصبحانه با خبر : با 1 تا 5 میلیون چه لپ تاپی بخریم؟
  bltای تی ایران : ادعای سامسونگ در خصوص فروش گوشی تاشوی گلکسی فولد
  bltستاره نیوز : حسگر اثر انگشت گلکسی اس 10 مشکل ساز شد
  bltزومیت : شیائومی می میکس آلفا رونمایی شد؛ موبایلی از جنس نمایشگر با دوربین 108 مگاپیکسلی
  bltزومیت : حسگر 43.7 مگاپیکسلی ایزوسل Slim GH1 سامسونگ معرفی شد
  bltزومیت : پیکسل 4 گوگل در چه رنگ هایی عرضه می شود؟
  bltزومیت : گلکسی فولد در آزمون مقاومت؛ گوشی تاشدنی سامسونگ همچنان آسیب پذیر است
  bltایرنا : توصیه سامسونگ بر استفاده محتاطانه از گلکسی فولد
  bltزومیت : هواوی میت 30 پرو و میت 30 رونمایی شدند؛ هیولاهای چهار چشم با سخت افزار قدرتمند
  bltمشرق نیوز : خرید تلویزیون ارزان و باکیفیت!
  bltپارسینه : اولین گوشی هوشمند دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
  bltدنیای اقتصاد : خرید تلویزیون از بانه، بدون سفر به بانه! مگه میشه؟!
  bltشفاف نیوز : گوشی های 5G مقرون به صرفه در راه هستند
  bltآی تی رسان : انتشار تصاویری جدید از اسمارت فون گوگل پیکسل 4XL
  bltبولتن نیوز : نمایشگر سینمایی Crystal سونی رونمایی شد
  bltکلیک : مشخصات نسخه 10.1 اینچی تبلت G Pad 5 ال جی برملا شد!
  bltملیت : اپل و رونمایی از سه گانه آیفون11 / تصاویر و مشخصات
  bltالف : اپل و رونمایی از سه گانه آیفون11 + تصاویر و مشخصات
  bltنصف جهان : معرفی 5 تلفن هوشمند برتر رونمایی شده در نمایشگاه ایفا 2019
  bltباشگاه خبرنگاران : معرفی 5 تلفن هوشمند برتر معرفی شده در نمایشگاه ایفا 2019
  bltرویداد 24 : اخبار تکنولوژی/ مشخصات گلکسی M10s سامسونگ فاش شد
  bltمهر نیوز : موبایل ال جی با نمایشگری که لوله می شود
  bltآی تی رسان : تاریخ دقیق عرضه سامسونگ گلکسی فولد رسما اعلام شد
  bltنصف جهان : "گلکسی فولد" از فردا عرضه می شود
  bltبولتن نیوز : گلکسی فولد سامسونگ از فردا در کره جنوبی روانه ی بازار می شود
  bltپول نیوز : هر دقیقه 85 دستگاه تلفن همراه در کشور به فروش می رسد
  bltزومیت : سامسونگ گلکسی فولد جدید را سال آینده ارزان تر و با ضخامتی کمتر عرضه خواهد کرد
  bltایسنا : چرا تمایل افراد به خرید گوشی کم شده است؟
  bltصبحانه با خبر : بهترین گوشی های هواوی در سال 2019 +عکس
  bltرویداد 24 : پیکسل 3a فروش گوشی های گوگل را 88 درصد افزایش داده است
  bltاقتصاد نیوز : بزرگترین سازندگان تلویزیون در دنیا کدامند؟
  bltدنیای اقتصاد : گوشی 5G نوکیا با نصف قیمت عرضه می شود!
  bltآی تی رسان : میان رده های جدید سامسونگ با نام گلکسی A30s و گلکسی A50s معرفی شدند
  bltآی تابناک : سامسونگ تولید پنل های LCD را متوقف کرد!
  bltآریا : راهنمای خرید ماشین ظرفشویی
  bltتک فارس : سامسونگ تولید نمایشگرهای LCD را متوقف کرد
  bltآی تی رسان : سامسونگ به زودی از یک نمایشگر کوانتوم دات اولد (QD-OLED) رونمایی می کند
  bltباشگاه خبرنگاران : بررسی کامل گلکسی A80، آیا میان رده گران قیمت سامسونگ، ارزش خرید دارد؟
  bltتک فارس : با جدیدترین موبایل ال جی آشنا شوید
  bltزومیت : استفاده از شارژر سریع 45 واتی گلکسی نوت 10 پلاس برای همه کاربران ممکن نیست
  پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
  خبرگزاری اقتصادی ایران
  1399/06/31 - 09:34

   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.