مخبر - 1398/06/23 - عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا

عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا
حوزه/ مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش با حضور دوستداران خاندان عصمت و طهارت(ع) و ایرانیان مقیم در خارج از کشور، برگزار شد.
عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از اول ماه محرم به همت نمایندگی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای ذیل برگزار شد:

گرجستان

همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، مجلس عزای سالار شهیدان حضرت ابا عبد الله الحسین(ع) در گرجستان، مراسم عزاداری دهه اول محرم در دو بخش ویژه ایرانیان مقیم تفلیس و مسلمانان و شیعیان گرجستان با حضور سید جواد قوام شهیدی، سفیر و حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس برگزار شد.

جمعی از ایرانیان مقیم تفلیس، شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) گرجستان با حضور در مراسم عزاداری حسینیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، ارزش ها و آیین های اصیل اسلامی را احیا کرده و در سوگ سرور و سالار شهیدان (ع) به مدت 12 شب عزاداری و سوگواری کردند.

دواد زارع، مدیر نمایندگی المصطفی در گرجستان به مدت هفت شب و حجت الاسلام والمسلمین محمداندروافر، مبلغ اعزامی از سوی اداره کل بین المللی تبلیغ به مدت سه شب سخنرانی و روضه خوانی کردند.

همچنین، کامیار کریم پور، مداح اعزامی از سوی اداره کل بین المللی تبلیغ در طول مدت برگزاری مراسم عزاداری در حسینیه ایرانیان مقیم مداحی و مرثیه سرایی کرد.

از دیگر برنامه های این مراسم، اقامه نمازجماعت مغرب و عشا، تلاوت آیاتی ازقرآن کریم، قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی، سینه زنی بود.

امسال نیز همچون سال های گذشته مراسم عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش با حضورگسترده مسلمانان ،شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مساجد، حسینیه ها و مراکز مذهبی شهرها و روستاهای مختلف مسلمان نشین گرجستان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اندروافر، مبلغ اعزامی از سوی اداره کل بین المللی تبلیغ با حضور در مراسم عزاداری مسجد اهل بیت (ع) در تفلیس، حسینیه های منطقه فرما و قره باغ، مؤسسه الحکمه شهر گاردبانی، مسجد امام حسین(ع) مارنئولی و مسجد امام علی (ع) و مجمع جهانی اهل بیت (ع) شهرمانئولی سخنرانی و روضه خوانی کرد.

روز تاسوعای حسینی مردم مسلمان و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) از مناطق مختلف در شهر مسلمان نشین مارنئولی گرجستان با حضور مقامات و مسئولین استانداری و شهرداری گرد هم جمع شده و عزادری کردند؛ در مراسم سوگواری روز تاسوعا حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی کشورمان درجمع دستجات عزاداری و سینه زنی مسلمانان و شیعیان شهرمارنئولی شرکت کردند؛حضور جوانان و بانوان در مراسم دسته جات عزاداری بسیار چشمگیر و حائز اهمیت است.

کویت

مراسم عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش با حضور علما، شخصیت های فرهنگی و اجتماعی کویت و ایرانیان مقیم در کویت برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و قرائت زیارت عاشورا آغاز شد و با مرثیه سرایی در مدح امام حسین(ع) ادامه یافت.

حجت الاسلام موسوی، از روحانیون ایرانی مقیم کویت در این مراسم به تشریح ابعاد این نهضت و نقش آن حضرت در احیای اسلام ناب محمدی(ص) پرداخت.

افغانستان

همایش شیرخوارگان حسینی با حضور جمعی از بانوان در محل شورای عالی قرآنی و قرآن عترت برگزار شد. در این مراسم حجت السلام والمسلمین سید علی فریمانه، مبلغ اعزامی از ایران به بیان مطالبی در خصوص جایگاه زن در جامعه، خانه و نقش او در تربیت فرزند و همچنین زن نمونه در تاریخ اسلام و نقش حضرت زهرا (س) پرداخت.

حسن زاده، رئیس شورای عالی افغانستان درباره شخصیت هایی که در کربلا به شهادت رسیدن از جمله حضرت علی اصغر(ع) به عنوان کوچک ترین سرباز حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در کربلا سخنرانی کرد.

وی در ادامه، گفت: حرکت و نهضت امام حسین(ع) برای نجات بشریت از قید و بند اسارت و بردگی و همچنان برای حریت و آزادگی در جهان بود تا فساد و منکرات را از جامعه اسلامی ریشه کن کرده و جوانان و نوجوانان را با وظایف و مسئولیت های شان اگاه کنند.

در ادامه این مراسم، موسوی نیا، مداح اعزای از جمهوری اسلامی ایران به مداحی اهل بیت (ع) پرداخت.

همچنین، مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش همه روز، از روز اول تا شب سیزدهم محرم در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با حضور کارمندان و اعضای سفارت و نمایندگی های وابسته برگزار شد.

این مراسم همه روزه با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا توسط حجت الاسلام والمسلمین سید علی فریمانه آغاز و با قرائت زیارت عاشورا توسط موسوی، مداح اهل بیت(ع) ادامه یافت.

حجت الاسلام فریمانه در خصوص درس هایی از عاشورا و قیام امام حسین(ع) و همچنین، بیان کرامت انسان که گل سرسبد عالم خلقت است، سخنرانی کرد.

سخنرانی حجت الاسلام فریمانه در مراسم عزاداری اهالی منطقه چنداول کابل در مسجد جعفریه چنداول، در جمع دانش آموزان لیسه عالی مدیران (دبیرستان)، در منطقه محروم شیعه نشین برچی کابل، در حوزه خواهران حضرت مریم(س)، در حوزه علمیه مدینه العلم منطقه سرکاریز کابل از دیگر برنامه های این ایام بود.

پاکستان (کویته)

شیعیان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت در تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) با حضور گسترده و پُر شمار خود در سوگ سید و سالار شهیدان و یاران با وفایش اشک ماتم ریخته و به عزاداری پرداختند.

مشتاقان و عاشقان اهل بیت(ع) با حضور در امام بارگاه (حسینه) و مساجد قندهاری ها، بلتستانی ها، امام رضا(ع)، خاتم الانبیاء و ...، مناطق شیعه نشین شهر کویته آیین های عزاداری و سوگواری برگزار کردند.

در این مراسم ها که قبل از اذان ظهر و پس از اذان مغرب در مساجد و امام بارگاه ها بر قرار بود ، سخنرانان و نوحه خوان ها بر مصائب آن حضرت به ایراد سخن پرداخته و مرثیه خوانی کردند.

در روز عاشورا نیز عزاداران از مناطق بروری، هزارتاون و علمدار در دسته های سینه زنی در میدان میزان چوک تجمع کردند.

اسلام آباد

مراسم عزاداری حضرت امام حسین(ع) در دهه اول محرم با قرائت زیارت عاشورا در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در اسلام آباد برگزار شد.

این مراسم در محل نماز خانه این نمایندگی فرهنگی با قرائت زیارت عاشورا و مرثیه سرایی توسط هیأت عزاداری با حضور محمدرضا کاکا، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در اسلام آباد و کارکنان این نمایندگی و مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان، عاشقان حضرت اباعبدالله و اهل بیت(ع) آغاز شد.

در این مراسم حجت الاسلام سعید بیرقدار، مبلغ اعزامی کشورمان به قرائت زیارت عاشورا و همچنین ذکر مصیبت حضرت امام حسین(ع) در کربلا پرداخت.

روحانی و مبلغ اعزامی کشورمان در خصوص فلسفه نهضت عاشورا و ویژگی های یاران و اصحاب امام حسین(ع) مطالبی بیان کرد.

کراچی

نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کراچی با همکاری مرکز بین المللی تبلیغ، مراسم عزاداری سیدالشهداء حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با حضور محمدی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در پاکستان و ایرانیان مقیم و تعدادی از عزاداران پاکستانی به همراه خانواده های خود در محل خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کراچی برگزار شد.

این مراسم از شب چهارم تا شب سیزدهم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسین پویامفرد و نوحه سرایی محمدجواد پورجمشیدیان مبلغ و مداح اعزامی برگزار شد.

روز تاسوعای حسینی، مبلغ و مداح اعزامی به همراه مسئول خانه فرهنگ و سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در یکی از مراسم های مهم عزاداری شهر کراچی که در خانه سید نجم الحسن جعفری از تجار بزرگ شیعه برگزار شد، حضور یافت.

شب تاسوعا و شب عاشورای نیز سرکنسول کشورمان به همراه مسئول خانه فرهنگ و جمعی از کارکنان دفاتر جمهوری اسلامی ایران در کراچی، در مراسم عزاداری در حسینه ایرانیان که از مراکز مهم دینی فرهنگی در کراچی محسوب می شود شرکت کردند.

صبح روز عاشورا، عزاداران حسینی برای برگزاری مراسم عزاداری در محل نمایندگی فرهنگی جمع شدند. در این مراسم پس از قرائت زیارت عاشورا و سخنرانی، مداحی و سینه زنی اجرا و دسته عزاداری را درحیاط نمایندگی فرهنگی دایر کردند و پس از پایان عزاداری نماز جماعت اقامه شد.

غنا

با آغاز ماه محرم، ماه شهادت سرور و سالار شهیدان، امام حسین(ع) و یاران با وفای آن حضرت مراسم عزاداری حسینی در شهرها و نقاط مختلف آکرا برگزار شد.

به مناسبت شهادت امام حسین(ع)، مراسم باشکوهی در محل رایزنی فرهنگی ایران در غنا برگزار شد. در این مراسم که با حضور مالکی، سفیر و جمعی از ایرانیان مقیم صورت گرفت، علاوه بر قرائت دعای کمیل و زیارت عاشورا، حجت الاسلام آقایی، رییس حوزه علمیه آکرا در سخنانی در باب غیرت، انواع آن، به ویژه غیرت دینی مطالبی را بیان کرد.

همچنین، همایشی به همت دانشگاه اسلامی غنا با عنوان بزرگداشت عاشورا: پاسخی به ندای امام حسین(ع) در صحرای کربلا با حضور فرامرزی، رایزن فرهنگی، عرب خراسانی، رییس دانشگاه، حجت آلاسلام آقایی، رئیس حوزه علمیه آکرا، گروهی از اساتید و داشجویان دانشگاه جامعة المصطفی برگزار شد.

مصادف با هشتمین روز ماه محرم، مالکی، سفیر و فرامرزی، رایزن فرهنگی ایران و جمعی از ایرانیان به منظور مشارکت در مراسم عزاداری امام حسین(ع) به خیل عزداران حسینیه اهل البیت(ع) پیوستند.

حوزه علمیه آکرا که در منطقه مدینه این شهر واقع شده، یکی دیگر از مراکزی بود که ایام عزاداری دهه محرم را در این حسینیه برگزار کرده است.

برگزاری شب های عزاداری محرم توسط شیعیان غنا و مراسم روز عاشورای حسینی با حضور گروه های عزادار به صورت راهپیمایی در خیابان از دیگر برنامه های این ایام بود.

در این حرکت مذهبی، شیخ ابراهیم بنسی، معاون امام کل شیعیان غنا طی سخنانی به بیان برخی تأملات در واقعه کربلا و روز عاشورا پرداخت.

در این مراسم برخی از علمای شیعه از جمله شیخ عباس شعبان، عبدالله ابن عمار ابن تعقوب سخنانی را در خصوص ماه محرم و رشادت های حضرت حسین ابن علی(ع) بیان کردند و زیارت عاشورا نیز به صورت دست جمعی قرائت شد.

شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) سایر کشورها که مقیم غنا هستند برنامه های عزاداری و سوگواری را در دهه اول محرم بر پا داشتند. لبنانی های مقیم غنا نیز در دهه اول محرم هر شب ضمن سخنرانی یکی عالم لبنانی مدعو در مراسم عزاداری سالار شهیدان حضور داشتند.

اوگاندا

هزاران شیعه و محب اهل البیت(ع) اوگاندایی در کامپالا و برخی شهرستان ها در ایام تاسوعا و عاشورای سالار شهیدان امام حسین (ع) مسیرهایی را راهپیمایی کردند.

در کامپالا پایتخت اوگاندا عزاداران با دردست داشتن پرچم ها ، پلاکارت ها و بنرهای ویژه ماه محرم مسیرهای مختلف را طی کرده و در نهایت در سالن همایش های شورای عالی مسلمانان اوگاندا تحت مدیریت شیخ شعبان رمضان موباجه مفتی ملی و دولتی این کشور اجتماع و به اجرای مراسم نوحه خوانی، سینه زنی، سوگواری، تعزیه خوانی و سخنرانی پرداختند.

محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی ایران در هر یک از اجتماعات عاشورا اعم از کامپالا و برخی شهرستان ها حضور داشته و در خصوص موضوعات مرتبط با اهداف قیام کربلا سخنرانی کرد.

تشریح قیام عاشورا، مبارزه دو راه حق و باطل از ابتدا تا انتهای تاریخ، هابیل در برابر قابیل، انبیاء و ائمه اطهار(ع) با فرعونیان و ظالمان زمان خود، امام حسین (ع) در برابر یزید ، پیروزی خون بر شمشیر، پیروزی حق بر باطل در زمان ظهور منجی عالم بشریت، جایگاه ولایت فقیه در زمان غبیت منجی موعود، امام خامنه ای (مدظله العالی) وی فقیه و نائب حضرت مهدی موعود (عج)، ویژگی های منتظران در دوره غیبت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج)، تشابه سیستماتیک و شیوه های کاری و تبلیغاتی یزیدیان امروز با یزید سال شصت و یک قمری، بیداری، بصیرت، داشتن ایمان قوی ، انسانیت و کرامت، نظم و انضباط و ... بخش هایی از سخنان رایزن فرهنگی کشورمان در اجتماعات بزرگ عاشورائیان اوگاندائی در کامپالا و بوجیری بود.

ژاپن

با همکاری مرکز بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم عزاداری سالار شهیدان و تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) با حضور ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی در توکیو برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین بهتاش، از روحانیون برجسته کشورمان که به دعوت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و از سوی مرکز بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ژاپن سفر کرده بود به سخنرانی در زمینه های مختلف اخلاقی و ظرفیت های عظیم دینی و ارزش های والای اسلامی و به تشریح وقایع و مصیبت های کربلا پرداخت.

مراسم های این ایام با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و در محل اقامتگاه سفارت کشورمان برگزار شد.

منبع خبر : خبرگزاری حوزه

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ژاپن   قره باغ   روحانیون   گرجستان   روضه   مذهبی   نظام جمهوری اسلامی ایران   کویت   استانداری   امام علی علیه السلام   ماه محرم   تلاوت   تفلیس   تاسوعا   شیرخوارگان   قرآن کریم   کریم پور   مراسم سوگواری   طهارت   مرثیه سرایی   المصطفی   اهل بیت   علیهم السلام   مسلمین   مراسم عزاداری دهه اول   سالار شهیدان   مجمع جهانی   امام حسین علیه السلام   مسلمان نشین   شهرداری   علما   سینه زنی   بین الملل   بانوان   ایرانیان   فرهنگی و اجتماعی   حضرت زهرا سلام الله علیها   اروپا   حسینیه   خارج از کشور   تربیت فرزند   عزاداری   رایزنی فرهنگی   تاریخ اسلام   زیارت عاشورا  
اخبار مرتبط
مستند "گمشده"؛ روایتی از عزاداری شیعیان گرجستان در ایام محرم
ابنا
عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا
شیعه نیوز
80 سال هر صبح زیارت عاشورا خوانده ام
شیعه نیوز
اخلاص شیعه در برگزاری عزای سیدالشهداء(ع) ترجمان آیات وحی است
شبستان
استاد ایرانی مقیم آمریکا: 80 سال است هر روز زیارت عاشورا می خوانم
الف
استاد ایرانی مقیم آمریکا: 80 سال است زیارت عاشورا می خوانم/ زیارت جامعه را در روز های جمعه ترک نکرده ام
خبرگزاری دانشجو
دلتنگی های استاد ایرانی مقیم آمریکا برای زیارت امام رضا/ 80 سال است زیارت عاشورا می خوانم
فارس
عزاداری با سبک و سیاق خاص در حسینیه آقاسید جمال قزوین
ایرنا
نخل گردانی عصر یازدهم محرم نشان تداوم سوگواری مردم شاهرود
ایرنا
عزاداری سالار شهیدان در کشور های مختلف
آریا
شام غریبان حسینی در سرزمین آفتاب برگزار شد
تسنیم
برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم در هلند
باشگاه خبرنگاران
پذیرایی مردم آذربایجان شرقی از عاشقان اباعبدالله(ع)؛ انواع غذاهای گرم طبخ شد
تسنیم
گچساران و باشت ماتمکده دلسوختگان عاشورا
ایرنا
لبیک یا حسین(ع)؛ طنین فریاد عاشوراییان در سراسر جهان
ایکنا
اطعام عزاداران رسمی به قدمت یک قرن در عجب شیر
قدس آنلاین
از خیمه های عزاداری حسین تا اقامه نماز با شکوه ظهر عاشورا
پارسینه
سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در بانکوک
ابنا
آیین عاشورای حسینی در عمان برگزار شد
ایرنا
سراسر ایران خیمه عزای حسین(ع)
ایرنا
سراسر ایران خیمه گاه عزای حسینی (ع)
ایرنا
سوگواری ایرانیان مقیم چین برای سالار شهیدان در روز عاشورا
ایرنا
قصه محرم به سرها رسید/آذربایجان غربی در عاشورا اشک ماتم ریخت
مهر نیوز
عاشورای حسینی در عراق، حقیقتی که هر سال فراگیرتر می شود
ایرنا
قم در روز عاشورای حسینی به سوگ نشست
ایرنا
شور عاشورا کرمان را فرا گرفت
ایرنا
قم درشب عاشورای حسینی سوگوار است
ایرنا
سمنان| «تاسوعا» روزی به نام ارباب وفاداری و ایثار + تصاویر
تسنیم
فریاد عشق و اشک ماتم اصفهان در تاسوعا
ایرنا
نوای «ای اهل حرم میر و علمدار نیامد» در سرزمین آفتاب طنین انداز شد
تسنیم
محرم در حسینیه ایران و جهان
ایرنا
مازندران در روز تاسوعای حسینی غرق در ماتم و عزا شد
بلاغ مازندران
از طوق شیخ رضا تا نخل 700 ساله سَرفَره؛ سوگواری مردمان دارالمومنین
ایرنا
شور حسینی مشهد الرضا در روز تاسوعا
صدا و سیما
اوج شکوه عزاداری اردبیلی ها در تاسوعای حسینی/تجمعی به وسعت یک شهر
مهر نیوز
برگزاری آیین عزاداری ابوالفضل العباس(ع) در بقاع متبرکه همدان
ایرنا
نهاوند غرق در ماتم و عزای حسین(ع) / واقعه کربلا در «تکه» بازسازی شد
فرتاک نیوز
نهاوند غرق در ماتم و عزای حسین(ع)/واقعه کربلا در «تکه» بازسازی شد
مهر نیوز
شور حسینی در خراسان جنوبی به اوج رسید
فرتاک نیوز
گلستان به ماتم تاسوعای حسینی نشست
ایرنا
اخبار مرتبط
bltابنا : مستند "گمشده"؛ روایتی از عزاداری شیعیان گرجستان در ایام محرم
bltشیعه نیوز : عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا
bltشیعه نیوز : 80 سال هر صبح زیارت عاشورا خوانده ام
bltشبستان : اخلاص شیعه در برگزاری عزای سیدالشهداء(ع) ترجمان آیات وحی است
bltالف : استاد ایرانی مقیم آمریکا: 80 سال است هر روز زیارت عاشورا می خوانم
bltخبرگزاری دانشجو : استاد ایرانی مقیم آمریکا: 80 سال است زیارت عاشورا می خوانم/ زیارت جامعه را در روز های جمعه ترک نکرده ام
bltفارس : دلتنگی های استاد ایرانی مقیم آمریکا برای زیارت امام رضا/ 80 سال است زیارت عاشورا می خوانم
bltایرنا : عزاداری با سبک و سیاق خاص در حسینیه آقاسید جمال قزوین
bltایرنا : نخل گردانی عصر یازدهم محرم نشان تداوم سوگواری مردم شاهرود
bltآریا : عزاداری سالار شهیدان در کشور های مختلف
bltتسنیم : شام غریبان حسینی در سرزمین آفتاب برگزار شد
bltباشگاه خبرنگاران : برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم در هلند
bltتسنیم : پذیرایی مردم آذربایجان شرقی از عاشقان اباعبدالله(ع)؛ انواع غذاهای گرم طبخ شد
bltایرنا : گچساران و باشت ماتمکده دلسوختگان عاشورا
bltایکنا : لبیک یا حسین(ع)؛ طنین فریاد عاشوراییان در سراسر جهان
bltقدس آنلاین : اطعام عزاداران رسمی به قدمت یک قرن در عجب شیر
bltپارسینه : از خیمه های عزاداری حسین تا اقامه نماز با شکوه ظهر عاشورا
bltابنا : سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در بانکوک
bltایرنا : آیین عاشورای حسینی در عمان برگزار شد
bltایرنا : سراسر ایران خیمه عزای حسین(ع)
bltایرنا : سراسر ایران خیمه گاه عزای حسینی (ع)
bltایرنا : سوگواری ایرانیان مقیم چین برای سالار شهیدان در روز عاشورا
bltمهر نیوز : قصه محرم به سرها رسید/آذربایجان غربی در عاشورا اشک ماتم ریخت
bltایرنا : عاشورای حسینی در عراق، حقیقتی که هر سال فراگیرتر می شود
bltایرنا : قم در روز عاشورای حسینی به سوگ نشست
bltایرنا : شور عاشورا کرمان را فرا گرفت
bltایرنا : قم درشب عاشورای حسینی سوگوار است
bltتسنیم : سمنان| «تاسوعا» روزی به نام ارباب وفاداری و ایثار + تصاویر
bltایرنا : فریاد عشق و اشک ماتم اصفهان در تاسوعا
bltتسنیم : نوای «ای اهل حرم میر و علمدار نیامد» در سرزمین آفتاب طنین انداز شد
bltایرنا : محرم در حسینیه ایران و جهان
bltبلاغ مازندران : مازندران در روز تاسوعای حسینی غرق در ماتم و عزا شد
bltایرنا : از طوق شیخ رضا تا نخل 700 ساله سَرفَره؛ سوگواری مردمان دارالمومنین
bltصدا و سیما : شور حسینی مشهد الرضا در روز تاسوعا
bltمهر نیوز : اوج شکوه عزاداری اردبیلی ها در تاسوعای حسینی/تجمعی به وسعت یک شهر
bltایرنا : برگزاری آیین عزاداری ابوالفضل العباس(ع) در بقاع متبرکه همدان
bltفرتاک نیوز : نهاوند غرق در ماتم و عزای حسین(ع) / واقعه کربلا در «تکه» بازسازی شد
bltمهر نیوز : نهاوند غرق در ماتم و عزای حسین(ع)/واقعه کربلا در «تکه» بازسازی شد
bltفرتاک نیوز : شور حسینی در خراسان جنوبی به اوج رسید
bltایرنا : گلستان به ماتم تاسوعای حسینی نشست
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.