مخبر - 1398/06/22 - هشدار امام جمعه تبریز به جریان شهید زدایی در کشور

هشدار امام جمعه تبریز به جریان شهید زدایی در کشور
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه جریان شهید زدایی باید در کشور ریشه کن شود گفت : چند سالی است عنوان شهید از ابتدای نام شهدا در خیابان ها، معابر و برخی بانک ها حذف می شود که هشدار می دهم با خشم مردم آذربایجان مواجه خواهید شد.
هشدار امام جمعه تبریز به جریان شهید زدایی در کشور

به گزارش فرتاک نیوز،

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته به اخراج مشاور امنیت ملی کاخ سفید اشاره کرد و اظهار داشت: اخراج جان بولتون، نشانه شکست سیاست های جنگ طلبانه آمریکاست.

وی ادامه داد: سیاست های مشاور امنیت ملی کاخ سفید که از گذشته فردی تندرو و جنگ طلب بوده است، در رابطه با کشورهائی مانند کوبا، ونزولا و افغانستان شکست خورده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، به ادعای جان بولتون در رابطه با این که "جمهوری اسلامی ایران، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خود را نخواهد دید، یا سرنگون خواهد شد یا حاضر به دادن امتیازات بزرگ می شود"، اشاره کرد و گفت: این مقام آمریکائی برخورد نظامی با ایران را آسان ارزیابی کرده و به رئیس جمهوری آمریکا توصیه می کرد که اخراج او نشان داد که این سیاست اشتباه بوده است.

وی با بیان این که، هیچ شخصیتی به اندازه او با ایران دشمنی نداشت، خاطرنشان ساخت: کسی که مدعی بود جمهوری اسلامی ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خود را نخواهد دید، دو سالگی مشاوری خود را ندید و جمهوری اسلامی ایران به قوت خود باقیست و کسانی می روند که چنین آرزوئی دارند.

آل هاشم، اخراج جان بولتون را نتیجه اختلافلات درونی در کاخ سفید دانست و عنوان کرد: این اختلافات حکایت از شکست سیاست فشار حداکثری و تحریم ایران دارد که اوضاع برای آنان از این نیز بدتر خواهد شد.

وی به سخنان دبیرکل حزب الله لبنان در روز عاشورا پرداخت و به بخشی از این سخنرانی اشاره کرد و ابرازداشت: ندای "هل من ناصر ینصرنی" ، امام حسین(ع) در هر زمانی به گوش رسیده و در همه اعصار باقیست.

امام جمعه تبریز، ادامه داد: صدای آن روز امام حسین(ع)، امرزو از گلوی هر فرد محاصره شده بیرون می آید و رویکردی که محور مقاومت مسیر خود را بر آن بنا نهاده، همان رویکرد امام حسین(ع) است، یعنی "هیهات من الذله".

وی به سخنان دبیر کل حزب الله لبنان در خصوص هشدار هرگونه تحرکات نظامی آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: سید حسن نصرالله وقوع هرگونه جنگی علیه ایران را، جنگ علیه محور مقاومت دانست و بی طرف نبودن مقاومت را برای پایان رژیم صهیونیستی و رویاهای آمریکا را نیز گوشزد کرد.

آل هاشم افزود: سید مقاومت، آیت الله خامنه ای را فرمانده مقاومت و جمهوری اسلامی ایران را قلب، حامی و جوهره محور مقاومت خواند و مقام معظم رهبری را امام حسین عصر حاضر دانست.

وی همچنین به سخنانی که سید حسن نصر الله با مورد خطاب قرار دادن آیت الله خامنه ای اذعان داشته بود پرداخت و گفت: دبیرکل حزب الله لبنان وعده داد تا حزب الله لبنان، جمهوری اسلامی ایران و رهبر این کشور را که از فرزندان حضرت زهرا (س) و امام حسین (ع) است را در مقابله با اسرائیل و آمریکا تنها نخواهند گذاشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تبریز ایام سوگواری سید و سالار را شهیدان فرصتی مناسب برای تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: در بحث فریضه امر به معروف و نهی از منکر دفاع از مظلوم حتی اگر کافر باشد برهمگان ضروری است.

امام جمعه تبریز افزود: عزاداران امام حسین علیه السلام هم باید در این ایام با عمل به این فریضه بر علیه ظالم و نفی مظلوم واکنش موثر داشته باشند.

آل هاشم در ادامه با بیان اینکه کسانی که از مردم به سوی خداوند دعوت کنند بهترین مردم هستند گفت: از منظر آموزه های قرآنی و دینی هدایت یک نفر مانند هدایت یک جامعه هست از این رو هرکس بواسطه امر به معروف و نهی از منکر کسی را هدایت کند مانند این است که بشریت را هدایت کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین با طرح تذکر انتخاباتی به نامزدهای احتمالی مجلس شورای اسلامی گفت: نماینده ای شایستگی حضور در صندلی های سبز مجلس را دارد که تحمل افکار دیگران را داشته باشد.

امام جمعه تبریز در ادامه با تقدیر از مردم تبریز و آذربایجان در برگزاری باشکوه مراسم عزاداری امام حسین علیه السلام گفت : اگر آغاز و اتمام عزاداری ها در خیابان ها تا دیر وقت انجام نمی شد و مزاحمتی به بیماران و همسایگان هیئت ها نداشت بسیار خوب بود .

آل هاشم با بیان اینکه عزاداری مردم تبریز باید ثبت ملی شود ادامه داد : هیچ قدرتی نمی تواند شبانه مردم را به خیابان ها بکشاند و در این میان باید از مردم کشور آذربایجان و شهرهای مختلف این کشور و ترکیه و همچنین در همه جای دنیا، از آمریکا گرفته تا استرالیا احسنت گفت که به عزای امام حسین علیه السلام نشستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته با تاکید بر اینکه جریان شهید زدایی باید در کشور ریشه کن شود گفت : چند سالی است عنوان شهید از ابتدای نام شهدا در خیابان ها، معابر و برخی بانک ها حذف می شود که نمازگزاران تبریز به کسانی که اقدام به این کار ناشایست کرده اند اعلام کنند نسبت به اصلاح آن اقدام کنند در غیر این صورت با خشم مردم آذربایجان مواجه خواهند شد.

امام جمعه تبریز با یادآوری 27 شهریور روز شعر ادب و فارسی تصریح کرد : در دوران پیروزی انقلاب خیلی ها بودند که می خواستند شهریار را از امام انقلاب جدا کنند اما این استاد ملک سخن با اشعار خود وفاداری خود به انقلاب و امام و رهبری اعلام کرد و در دوران دفاع مقدس با شعرهای حماسی خود در تهییج مردم برای رفتن به جبهه نقش ایفا کرد.

آل هاشم با تاکید بر اینکه شهریار هیچ خدمتی هم نمی کرد شعر همای رحمت وی برای شهریار کافی بود گفت: متاسفانه امروز مقبره این شاعر ایران و جهان و تعداد کثیری از شاعران نامی آذربایجان در وضعیت نامناسبی قرار دارد و گردشگرانی که به تبریز و برای دیدن مقبره الشعرا سفر می کنند با صحنه ای از خرابیها و بی توجهی ها مواجه می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان، با انتقاد تند از ناقص ماندن پروژه مقبره الشعرا تاکید کرد: مسئولیت این پروژه با هر دستگاهی مانند شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و... است باید تلاش مضاعفی برای اتمام آن داشته باشد.

منبع خبر : فرتاک نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   افغانستان   نظامی   آمریکا   محور مقاومت   ائمه جمعه   ولایت فقیه   آذربایجان شرقی   نظام جمهوری اسلامی ایران   کوبا   رییس جمهور آمریکا   مشاور امنیت ملی کاخ سفید   تبریز   کاخ سفید   سید حسن نصر الله   شهیدان   آل هاشم   آموزه های دینی   هفته تبریز   نماینده ولی فقیه   مردم آذربایجان   کافر   امر به معروف و نهى از منکر   امام حسین علیه السلام   نام شهدا   جنگ طلبان   هیهات من الذله   نماز جمعه   رژیم صهیونیستی   جان بولتون   بانک ها   پیروزی انقلاب   حضرت زهرا سلام الله علیها   خطبه نماز جمعه   دبیرکل حزب الله لبنان  
اخبار مرتبط
ایران شاخصهای ابرقدرت بودن را از آمریکا گرفته است
ایرنا
توان و آمادگی امروز ایران با روزهای ابتدایی جنگ قابل قیاس نیست/ حضور معنویت و نور قرآن؛ رمز پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس
عصر هامون
سرلشکرصفوی: قصدحمله به هیچ کشوری نداریم
مردم نیوز
سردمداران نظام های فاسد در برابر ایران اسلامی احساس ذلت می کنند
خبرگزاری دفاع مقدس
امام جمعه تبریز: حملات انصارالله یمن پاسخ کوچکی به 5 سال تجاوز عربستان است
تسنیم
صفوی: ساختن تمدن نوین اسلامی شدنی است
تابناک
پاسخ ایران به حمله آمریکا از مدیترانه تا اقیانوس هند خواهیم بود
صدای ایران
ائتلاف آمریکا و سعودی مقابل یمنی ها کم آورده است
ایرنا
امام جمعه تبریز: راه روشن جمهوری اسلامی سردرگمی ندارد
ایرنا
هشدار سرلشکر صفوی: هر حرکت ضدایرانی منطقه را دگرگون می کند
اقتصاد نیوز
امام جمعه تبریز: مردم قدردان رشادت های نیروهای مسلح هستند
ایرنا
امام جمعه تبریز: مقاومت تنها راه مقابله با دشمن است
تسنیم
اخراج جان بولتون، چراغ سبز ترامپ برای مذاکره با ایران بود؟
فردا نیوز
امام جمعه تبریز : مقاومت، تنها راه مقابله با دشمن
صدا و سیما
اخراج جان بولتون چراغ سبز ترامپ برای گفتگو با ایران بود
مهر نیوز
نخبگان مذهبی و فرهنگی وحدت آفرین باشند
مهر نیوز
هشدار نماینده ولی فقیه نسبت به جریان مرموز شهیدزدایی در کشور + عکس
صراط
خشم مردم آذربایجان از موج شهید زدایی
گیتی آنلاین
هشدار آل هاشم نسبت به جریان شهیدزدایی برخی شهرها
جام نیوز
با حذف نام شهید فرهنگ شهادت از بین نمی ‎رود/ لزوم ریشه کنی جریان شهیدزدایی
باشگاه خبرنگاران
خشم مردم آذربایجان از موج شهیدزدایی +عکس
مشرق نیوز
هشدار آل هاشم نسبت به حرکت و جریان شهیدزدایی/ خشم مردم آذربایجان به جوش می آید+ صوت
فارس
هشدار آیت الله آل هاشم نسبت به حرکت و جریان شهیدزدایی/ خشم مردم آذربایجان به جوش می آید+ صوت
فارس
اخراج بولتون قدم اول امریکا برای مذاکره با ایران !
شمانیوز
علم الهدی: بولتون را مثل یک سگ از کاخ سفید بیرون انداختند
ایران آنلاین
واکنش امام جمعه تبریز به اخراج بولتون از کاخ سفید/ حذف نام شهدا از اماکن عمومی با خشم مردم مواجه می شود
آنا نیوز
امام جمعه همدان| به اروپایی ها نمی توان اعتماد کرد
تسنیم
تهران| اخراج جان بولتن از کاخ سفید نشانه صعود قوس محور مقاومت است
تسنیم
پیروزی مردم ایران درمقابل دشمنان هر روز نمایان تر می شود
صدا و سیما
هشدار امام جمعه تبریز به جریان شهید زدایی در کشور؛ با خشم مردم آذربایجان مواجه خواهید شد
تسنیم
هشدار امام جمعه تبریز درباره جریان شهید زدایی
صدا و سیما
امام جمعه خرم آباد: کربلا؛ ملاک و معیار سنجش یاران حسین(ع)
صدا و سیما
امام جمعه کرمان: فرانسه در لباس دوست نقش آمریکا را بازی می کنند
تسنیم
پیام همنشینی سردار سلیمانی و مقتدی صدر در بیت رهبری/اخراج بولتون به معنای مذاکره ایران و آمریکاست؟/نگاهی به خطبه های نماز جمعه
خبرآنلاین
همنشینی جنجالی سردار سلیمانی و مقتدی صدر در بیت رهبری/اخراج بولتون به معنای مذاکره ایران و آمریکاست؟/نگاهی به خطبه های نماز جمعه
خبرآنلاین
پس لرزه های اخراج بولتون در تریبون های نماز جمعه/چراغ سبز ترامپ به ایران/الماس دریای نور در تاج ملکه انگلیس چه می کند؟
دنیای اقتصاد
جلوگیری از فساد مالی مطالبه اصلی مقام رهبری است
ایرنا
امام جمعه کرج: آمریکا با مذاکره به دنبال گسترش خسارت برجام است
ایرنا
سیاست های کاخ سفید با شکست مواجه شده است
تقریب نیوز
امام جمعه تبریز: سیاست های کاخ سفید با شکست مواجه شده است
ایرنا
اخبار مرتبط
bltایرنا : ایران شاخصهای ابرقدرت بودن را از آمریکا گرفته است
bltعصر هامون : توان و آمادگی امروز ایران با روزهای ابتدایی جنگ قابل قیاس نیست/ حضور معنویت و نور قرآن؛ رمز پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس
bltمردم نیوز : سرلشکرصفوی: قصدحمله به هیچ کشوری نداریم
bltخبرگزاری دفاع مقدس : سردمداران نظام های فاسد در برابر ایران اسلامی احساس ذلت می کنند
bltتسنیم : امام جمعه تبریز: حملات انصارالله یمن پاسخ کوچکی به 5 سال تجاوز عربستان است
bltتابناک : صفوی: ساختن تمدن نوین اسلامی شدنی است
bltصدای ایران : پاسخ ایران به حمله آمریکا از مدیترانه تا اقیانوس هند خواهیم بود
bltایرنا : ائتلاف آمریکا و سعودی مقابل یمنی ها کم آورده است
bltایرنا : امام جمعه تبریز: راه روشن جمهوری اسلامی سردرگمی ندارد
bltاقتصاد نیوز : هشدار سرلشکر صفوی: هر حرکت ضدایرانی منطقه را دگرگون می کند
bltایرنا : امام جمعه تبریز: مردم قدردان رشادت های نیروهای مسلح هستند
bltتسنیم : امام جمعه تبریز: مقاومت تنها راه مقابله با دشمن است
bltفردا نیوز : اخراج جان بولتون، چراغ سبز ترامپ برای مذاکره با ایران بود؟
bltصدا و سیما : امام جمعه تبریز : مقاومت، تنها راه مقابله با دشمن
bltمهر نیوز : اخراج جان بولتون چراغ سبز ترامپ برای گفتگو با ایران بود
bltمهر نیوز : نخبگان مذهبی و فرهنگی وحدت آفرین باشند
bltصراط : هشدار نماینده ولی فقیه نسبت به جریان مرموز شهیدزدایی در کشور + عکس
bltگیتی آنلاین : خشم مردم آذربایجان از موج شهید زدایی
bltجام نیوز : هشدار آل هاشم نسبت به جریان شهیدزدایی برخی شهرها
bltباشگاه خبرنگاران : با حذف نام شهید فرهنگ شهادت از بین نمی ‎رود/ لزوم ریشه کنی جریان شهیدزدایی
bltمشرق نیوز : خشم مردم آذربایجان از موج شهیدزدایی +عکس
bltفارس : هشدار آل هاشم نسبت به حرکت و جریان شهیدزدایی/ خشم مردم آذربایجان به جوش می آید+ صوت
bltفارس : هشدار آیت الله آل هاشم نسبت به حرکت و جریان شهیدزدایی/ خشم مردم آذربایجان به جوش می آید+ صوت
bltشمانیوز : اخراج بولتون قدم اول امریکا برای مذاکره با ایران !
bltایران آنلاین : علم الهدی: بولتون را مثل یک سگ از کاخ سفید بیرون انداختند
bltآنا نیوز : واکنش امام جمعه تبریز به اخراج بولتون از کاخ سفید/ حذف نام شهدا از اماکن عمومی با خشم مردم مواجه می شود
bltتسنیم : امام جمعه همدان| به اروپایی ها نمی توان اعتماد کرد
bltتسنیم : تهران| اخراج جان بولتن از کاخ سفید نشانه صعود قوس محور مقاومت است
bltصدا و سیما : پیروزی مردم ایران درمقابل دشمنان هر روز نمایان تر می شود
bltتسنیم : هشدار امام جمعه تبریز به جریان شهید زدایی در کشور؛ با خشم مردم آذربایجان مواجه خواهید شد
bltصدا و سیما : هشدار امام جمعه تبریز درباره جریان شهید زدایی
bltصدا و سیما : امام جمعه خرم آباد: کربلا؛ ملاک و معیار سنجش یاران حسین(ع)
bltتسنیم : امام جمعه کرمان: فرانسه در لباس دوست نقش آمریکا را بازی می کنند
bltخبرآنلاین : پیام همنشینی سردار سلیمانی و مقتدی صدر در بیت رهبری/اخراج بولتون به معنای مذاکره ایران و آمریکاست؟/نگاهی به خطبه های نماز جمعه
bltخبرآنلاین : همنشینی جنجالی سردار سلیمانی و مقتدی صدر در بیت رهبری/اخراج بولتون به معنای مذاکره ایران و آمریکاست؟/نگاهی به خطبه های نماز جمعه
bltدنیای اقتصاد : پس لرزه های اخراج بولتون در تریبون های نماز جمعه/چراغ سبز ترامپ به ایران/الماس دریای نور در تاج ملکه انگلیس چه می کند؟
bltایرنا : جلوگیری از فساد مالی مطالبه اصلی مقام رهبری است
bltایرنا : امام جمعه کرج: آمریکا با مذاکره به دنبال گسترش خسارت برجام است
bltتقریب نیوز : سیاست های کاخ سفید با شکست مواجه شده است
bltایرنا : امام جمعه تبریز: سیاست های کاخ سفید با شکست مواجه شده است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.