مخبر - 1398/06/22 - حکم توقیف اموال 20 کارگر روغن نباتی نرگس شیراز به دلیل بدهی کارخانه به بانک/ تمدید دفترچه های بیمه کارگران با رایزنی/ تزریق نیروی انسانی جدید برای افزایش تولید

حکم توقیف اموال 20 کارگر روغن نباتی نرگس شیراز به دلیل بدهی کارخانه به بانک/ تمدید دفترچه های بیمه کارگران با رایزنی/ تزریق نیروی انسانی جدید برای افزایش تولید
رئیس شورای اسلامی کار شرکت روغن نباتی نرگس شیراز با بیان اینکه مسئولان وقت کارخانه روغن نباتی شیراز بخشی از دستگاه های این مجموعه را به دلیل اینکه صرفه اقتصادی ندارند با قیمتی بالغ بر سه میلیارد تومان به سرمایه گذاری در استان کهکیلویه و بویر احمد فروختند ، گفت : هر چند این مجموعه در حال حاضر همچنان ...
حکم توقیف اموال 20 کارگر روغن نباتی نرگس شیراز به دلیل بدهی کارخانه به بانک/ تمدید دفترچه های بیمه کارگران با رایزنی/ تزریق نیروی انسانی جدید برای افزایش تولید

به گزارش خبرنگار ایلنا،محمد هادی زارع به بررسی مشکلات کارخانه روغن نباتی شیراز از گذشته تا حال پرداخت و با بیان اینکه مسئولان کارخانه زمینی را که جهت انتقال کارخانه روغن نباتی در منطقه ویژه اقتصادی خریداری کرده بودند را بنا به دلایل متعددی فروختند، گفت: مسئولان وقت روغن نباتی جهت انتقال این کارخانه در چند سال گذشته حدود 20 هکتار زمین در منطقه ویژه اقتصادی خریداری کردند اما متاسفانه بنا به دلایل متفاوتی مانند بدهکاری و ..... قسمت هایی از این زمین را فروختند به طوری که در حال حاضر تنها 8 هکتار زمین برای انتقال کارخانه روغن نباتی در منطقه ویژه اقتصادی باقی مانده است.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت روغن نباتی نرگس شیراز در ادامه با بیان اینکه مشکلات و دیگر مصایب باعث شد که کارخانه روغن نباتی شیراز در سال های 94 الی 95 در بحران شدیدی قرار بگیرد، افزود: مسئولان روغن نباتی در این سال ها در جهت بهبود وضعیت کارخانه و تسویه با ادارات مانند دارایی بانک ها و .... به ناچار اقدام به گرفتن وام کردند که برای وثیقه این وام کارگران و پرسنل را مجبور کردند تا ضامن کارخانه شوند.

عده ای قصد تعطیلی کارخانه را دارند

وی با اشاره به اینکه هنوز دلایل تغییرات مجموعه کارخانه روغن نباتی مشخص نیست گفت: عده ای در تلاشند تا در پشت پرده کارخانه روغن نباتی شیراز را تعطیل کنند و وارد نکردن روغن و سفارشی کار کردن این مجموعه باعث شده تا مشکلات این کارخانه روز به روز افزایش یابد.

زارع تصریح کرد: مسئولان وقت کارخانه برای کاهش بدهی مجموعه روغن نباتی در اسفند ماه سال 92 حدود 100 نفر از پرسنل و کارگران را مجبور کردند با مراجعه به بانک و با ضمانت خودشان اقدام به دریافت وام 20 میلیونی کنند که در نهایت آنها توانستند مبلغی بالغ بر دو میلیارد تومان وام برای کاهش مشکلات این مجموعه دریافت کنند.

زارع با اشاره به اینکه مسئولان کارخانه به بانک تعهد محضری دادند که در صورت بازنشستگی و اخراج کارگران از کارخانه اقساط وام را خودشان بپردازند و وام را در 6 ماه تسویه کنند ادامه داد: متاسفانه با گذشت 6 سال از این ماجرا مسئولان کارخانه نه تنها وام را تسویه نکردند بلکه حدود 340 میلیون تومان هم بدهکار بانک هستند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل نپرداختن وام در موعد مقرر توسط مسئولان کارخانه، بانک اقدام به صدور حکم توقیف اموال برای 20 نفر از کارگران کرد ادامه داد: با توجه به اینکه کارخانه هیچ تعهدی در قبال پرداخت و تسویه این وام ندارد بنابراین چک شخصی کارگران و ضمانت نامه های آنها در اختیار بانک است.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت روغن نباتی نرگس شیراز ادامه داد: مدیران بانک اوایل سال گذشته جهت تحقق مبلغ طلب خود از مجموعه روغن نباتی بر روی کارگران فشار وارد کردند به طوری که آنها از اوایل تیرماه ماه سال جاری اقدام به مسدود کردن تمام حساب های تعدادی از کارگران کردند.

بدهی 370 میلیون تومانی کارخانه به بانک

وی با بیان اینکه مبلغ بدهی مجموع روغن نباتی به بانک تا تیر ماه 98 حدود 370 میلیون تومان بود افزود: مدیر کارخانه مکلف شد که با پرداخت 100 میلیون تومان به بانک و پرداخت در سه قسط اقدام به تسویه بدهی کند تا در نهایت بانک حساب کارگران روغن نباتی را آزاد کند.

زارع با بیان اینکه بیش از یک ماه است که حساب های حدود 26 الی 27 نفر از کارگران مسدود است ادامه داد: شواهد و جلساتی که در چند روز گذشته توسط مسئولان ارشد استان در مجموعه کارخانه برگزار شد نویدبخش روزهای خوبی برای رونق این مجموعه است.

زارع با بیان اینکه مقرر شده مدیر مجموعه از مهر ماه تولید محصولات کارخانه را افزایش دهد ادامه داد: با توجه به اینکه نیروهای فعلی کارخانه با میزان تولید همخوانی ندارند بنابراین جهت توسعه و افزایش میزان تولید این کارخانه نیاز است تا نیروهای خود را افزایش دهند.

وی با اشاره به اینکه حدود 90 درصد فعالیت کارگران کارخانه روغن نباتی شیراز جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب می شود ادامه داد: این افراد پس از 20 سال فعالیت و کار بازنشسته می شوند.

وی با بیان اینکه مسئولان کارخانه تاکنون هیچ نیرویی را به عنوان جایگزین کارگران و پرسنلی که از سال 92 بازنشست شده اند به کار نگرفته اند، ادامه داد: با توجه به اینکه از سال 92 تاکنون حدود 280 نفر بازنشست شده اند بنابراین مسئولان کارخانه تنها 30 نیرو جایگزین این تعداد کرده اند.

کارخانه

بخش قوطی سازی کارخانه تعطیل است

زارع با بیان اینکه در حال حاضر بخش قوطی سازی کارخانه روغن نباتی تعطیل شده است ادامه داد: اگرچه حدود 70 نیرو در چهار خط تولید در بخش قوطی سازی این مجموعه فعالیت می کردند بنابراین کاهش ثبت سفارشات این بخش به مرور زمان باعث شد که این بخش تعطیل شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کارخانه روغن نباتی حدود 7 الی 8 ماه معوقات بیمه کارگران را پرداخت نکرده، ادامه داد: کارگران تنها با رایزنی دفترچه های بیمه خود و خانواده را تمدید می کنند زیرا کارخانه به دلیل عدم پرداخت مبلغ بیمه های کارگران به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت روغن نباتی نرگس شیراز با اشاره به اینکه هیچکدام از دستگاه های کارخانه روغن نباتی شیراز مکانیزه نیست ادامه داد: قدیمی بودن تکنولوژی دستگاه ها باعث شده فعالیت کارگران به شدت زیاد شود و کار و فعالیت آنها جزو مشاغل سخت و زیان آور باشد.

زارع با بیان اینکه به روز نبودن دستگاه ها و به کارگیری تعداد زیاد کارگران باعث می شود هزینه تمام شده محصول و روغن به شدت افزایش یابد ، ادامه داد: این مهم سبب می شود محصولات ما رقابت را در بازار از دست بدهد و در نهایت هر روز نسبت به گذشته وضع بدتری را تجربه کند.

به گفته وی تا زمانی که مسئولان قصد تولید داشته باشند این کارخانه پابرجاست.

کارخانه روغن نباتی شیراز حدود 14 میلیارد تومان بدهی به اداره دارایی و سازمان تامین اجتماعی بدهکار است که سه میلیارد آن متعلق به سازمان تامین اجتماعی و مابقی به اداره اقتصاد و دارایی تعلق دارد.

منبع خبر : خبرگزاری ایلنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ضمانت نامه   شیراز   مدیر کارخانه   اسفند   مسدود کردن   کارخانه   منطقه ویژه اقتصادی   پرسنل   سفارشی   کارخانه روغن نباتی   وثیقه   مبلغ بدهی   مدیران بانک   کهکیلویه و بویر احمد   سرمایه گذاری   بحران   شورای اسلامی   بانک ها   افزایش تولید   بازنشستگی   روغن نباتی  
اخبار مرتبط
روغن نباتی شیراز؛ کارخانه ای که با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشت / وعده مسئولان برای پرداخت معوقات در هفته آتی
خبرگزاری دانشجو
مشکل دیرینه کارگران روغن نباتی شیراز و نوید مسوولان برای حل آنها
ایرنا
اراده ای برای انتقال کارخانه روغن نباتی وجود ندارد/ قرار گرفتن روغن نباتی در مرکز گردشگری عنصر نامطلوب است
خبرگزاری ایلنا
تامین منابع مالی وسیله ای برای توانمند سازی نیازمندان است
ایرنا
سیاستی که صنعت و کارگر را باهم نابود کرد
فیدوس
موسسات اعتبارسنجی جدید شکل می گیرند؛ بانک ها برای پرداخت تسهیلات ملزم به گزارش اعتباری شدند
اقتصادگردان
صندوق ضمانت سرمایه 1300 میلیارد تومان ضمانت نامه صادر کرد
آریا
جابجایی کارخانه روغن نباتی شیراز منوط به اعطای تسهیلات حمایتی است
ایرنا
وزیر صمت: تحول اقتصادی در سیستان وبلوچستان آغاز شده است
پارسینه
شعله بر جان باگاس نیشکر / دود غلیظ برفراز هفت تپه + عکس
شوشان
رحمانی: تحول اقتصادی در سیستان وبلوچستان آغاز شده است
ایرنا
تولید زغالسنگ معدن های البرزشرقی 2.5برابر شد
شمانیوز
مدیریت کارخانه روغن نباتی جهان تغییر کرد
خبرگزاری ایلنا
توقیف اموال کارگران روغن نباتی شیراز ، یکی به میخ یکی به نعل
ایرنا
مالک شرکت روغن نباتی جهان به بخش اول تعهداتش عمل کرد
ایسنا
اقتصادِ تَرَک برداشته ی ایران!
یافته نیوز
توقیف اموال کارگران شرکت روغن نباتی "نرگس شیراز" منتفی شد
ایسنا
واکنش رئیس کل دادگستری فارس به مشکلات کارگران روغن نباتی و شهردار اسبق صدر/ خروج شهردار صدرا از مبادی غیر رسمی بود/تلاش دادگستری برای عدم صدور اجرائیه توقیف اموال کارگران
خبرگزاری ایلنا
دومین جشنواره «شهر ایمن» در شیراز برگزار می شود
شبستان
تلاش برای رهایی کارکنان کارخانه روغن نباتی شیراز از خطر توقیف اموال
ایرنا
حکم توقیف اموال 20 کارگر روغن نباتی نرگس شیراز به دلیل بدهی کارخانه به بانک
کارگر آنلاین
وزیر تعاون: حذف یارانه نقدی پردرآمد ها از پایان شهریور
روز نو
حذف یارانه نقدی پردرآمد ها از پایان شهریور
صدا و سیما
وام 500 میلیون تومانی بدون وثیقه برای زنان کارآفرین + جزئیات
باشگاه خبرنگاران
وام 500 میلیون تومانی بدون وثیقه برای زنان کارآفرین
تابناک
خبر خوش وزیر رفاه از پرداخت وام 500 میلیونی به کارآفرینان
شمانیوز
جزئیات اعطای وام 500 میلیون تومانی به زنان کارآفرین
مرور نیوز
دولت به تعاونی ها 19 هزار میلیارد تومان بدهکار است
خبرگزاری موج
مشکل بیمه کارگران قند فسا به طور موقت رفع شد
قدس آنلاین
سم زدایی از چندهزار میلیارد دارایی بانک «ایران زمین» + جزئیات و جدول
نامه نیوز
خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز 11 شهریور ماه
ایسنا
رفع موقتی مشکل بیمه کارگران کارخانه قند فسا
سایت جماران
ذوب آهن تا 2 سال آینده آب را فقط برای شرب برداشت می کند
ماین نیوز
فارس من| فریاد «نیلویی »ها شنیده شد/ وام برسد معوقات کارگران تسویه می شود
فارس
احضار مدیرعامل هفت تپه برای پاره ای توضیحات بود
شوشان
تعداد زیاد کارگران؛ بهانه ای برای عدم پرداخت حقوق چهار ماه گذشته
حافظ نیوز
احضار مدیرعامل هفت تپه برای پاره ای توضیحات بود/ نیشکر هفت تپه در ثبات و رونق به سر می برد/ مسئولان به موقع واکنش نشان خواهند داد
خبرگزاری ایلنا
تامین مالی هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان
ایسکانیوز
کام تلخ کارگران کارخانه قند فسا؛ وقتی قانون مدافع حقوق کارگران نیست
تسنیم
وحدت: تامین مالی هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان با کمک بانک ها در نیمه اول سال جاری
سیتنا
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری دانشجو : روغن نباتی شیراز؛ کارخانه ای که با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشت / وعده مسئولان برای پرداخت معوقات در هفته آتی
bltایرنا : مشکل دیرینه کارگران روغن نباتی شیراز و نوید مسوولان برای حل آنها
bltخبرگزاری ایلنا : اراده ای برای انتقال کارخانه روغن نباتی وجود ندارد/ قرار گرفتن روغن نباتی در مرکز گردشگری عنصر نامطلوب است
bltایرنا : تامین منابع مالی وسیله ای برای توانمند سازی نیازمندان است
bltفیدوس : سیاستی که صنعت و کارگر را باهم نابود کرد
bltاقتصادگردان : موسسات اعتبارسنجی جدید شکل می گیرند؛ بانک ها برای پرداخت تسهیلات ملزم به گزارش اعتباری شدند
bltآریا : صندوق ضمانت سرمایه 1300 میلیارد تومان ضمانت نامه صادر کرد
bltایرنا : جابجایی کارخانه روغن نباتی شیراز منوط به اعطای تسهیلات حمایتی است
bltپارسینه : وزیر صمت: تحول اقتصادی در سیستان وبلوچستان آغاز شده است
bltشوشان : شعله بر جان باگاس نیشکر / دود غلیظ برفراز هفت تپه + عکس
bltایرنا : رحمانی: تحول اقتصادی در سیستان وبلوچستان آغاز شده است
bltشمانیوز : تولید زغالسنگ معدن های البرزشرقی 2.5برابر شد
bltخبرگزاری ایلنا : مدیریت کارخانه روغن نباتی جهان تغییر کرد
bltایرنا : توقیف اموال کارگران روغن نباتی شیراز ، یکی به میخ یکی به نعل
bltایسنا : مالک شرکت روغن نباتی جهان به بخش اول تعهداتش عمل کرد
bltیافته نیوز : اقتصادِ تَرَک برداشته ی ایران!
bltایسنا : توقیف اموال کارگران شرکت روغن نباتی "نرگس شیراز" منتفی شد
bltخبرگزاری ایلنا : واکنش رئیس کل دادگستری فارس به مشکلات کارگران روغن نباتی و شهردار اسبق صدر/ خروج شهردار صدرا از مبادی غیر رسمی بود/تلاش دادگستری برای عدم صدور اجرائیه توقیف اموال کارگران
bltشبستان : دومین جشنواره «شهر ایمن» در شیراز برگزار می شود
bltایرنا : تلاش برای رهایی کارکنان کارخانه روغن نباتی شیراز از خطر توقیف اموال
bltکارگر آنلاین : حکم توقیف اموال 20 کارگر روغن نباتی نرگس شیراز به دلیل بدهی کارخانه به بانک
bltروز نو : وزیر تعاون: حذف یارانه نقدی پردرآمد ها از پایان شهریور
bltصدا و سیما : حذف یارانه نقدی پردرآمد ها از پایان شهریور
bltباشگاه خبرنگاران : وام 500 میلیون تومانی بدون وثیقه برای زنان کارآفرین + جزئیات
bltتابناک : وام 500 میلیون تومانی بدون وثیقه برای زنان کارآفرین
bltشمانیوز : خبر خوش وزیر رفاه از پرداخت وام 500 میلیونی به کارآفرینان
bltمرور نیوز : جزئیات اعطای وام 500 میلیون تومانی به زنان کارآفرین
bltخبرگزاری موج : دولت به تعاونی ها 19 هزار میلیارد تومان بدهکار است
bltقدس آنلاین : مشکل بیمه کارگران قند فسا به طور موقت رفع شد
bltنامه نیوز : سم زدایی از چندهزار میلیارد دارایی بانک «ایران زمین» + جزئیات و جدول
bltایسنا : خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز 11 شهریور ماه
bltسایت جماران : رفع موقتی مشکل بیمه کارگران کارخانه قند فسا
bltماین نیوز : ذوب آهن تا 2 سال آینده آب را فقط برای شرب برداشت می کند
bltفارس : فارس من| فریاد «نیلویی »ها شنیده شد/ وام برسد معوقات کارگران تسویه می شود
bltشوشان : احضار مدیرعامل هفت تپه برای پاره ای توضیحات بود
bltحافظ نیوز : تعداد زیاد کارگران؛ بهانه ای برای عدم پرداخت حقوق چهار ماه گذشته
bltخبرگزاری ایلنا : احضار مدیرعامل هفت تپه برای پاره ای توضیحات بود/ نیشکر هفت تپه در ثبات و رونق به سر می برد/ مسئولان به موقع واکنش نشان خواهند داد
bltایسکانیوز : تامین مالی هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان
bltتسنیم : کام تلخ کارگران کارخانه قند فسا؛ وقتی قانون مدافع حقوق کارگران نیست
bltسیتنا : وحدت: تامین مالی هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان با کمک بانک ها در نیمه اول سال جاری
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.