مخبر - 1398/06/21 - طناب پوسیده وعده های دروغین نتانیاهو

طناب پوسیده وعده های دروغین نتانیاهو
هر چه به انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی نزدیک می شویم نخست وزیر این رژیم برای جلب آراء بیشتر به اقدامات نمایشی و تبلیغاتی مضحکتری دست می زند.
طناب پوسیده وعده های دروغین نتانیاهو

اتاق خبر 24:

حدود شش ماه پیش بود که انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی برگزار شد و نتایج آن نشان می داد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مجددا در سمت خود باقی می ماند. اما عدم توانایی وی برای رسیدن به یک اجماع و تشکیل کابینه باعث شد تا مهلت قانونی نتانیاهو در ابتدای خرداد به پایان برسد. بعد از آن بود که پارلمان رژیم صهیونیستی رأی به انحلال خود و برگزاری انتخابات مجدد داد.

پیروزی در این انتخابات برای نخست وزیر رژیم صهیونیستی بسیار مهم است چرا که به دنبال آن می تواند مجددا بر کرسی قدرت تکیه بزند. هر چه به زمان برگزاری این انتخابات در تاریخ 26 شهریور(17 سپتامبر) نزدیک میشویم وعده های نتانیاهو برای کسب آراء بیشتر جنجالی تر و غیر واقعی تر می شود.

نتانیاهو گاه به مطرح کردن وعده های نژادپرستانه در قبال شهرک نشینان صهیونیست روی می آورد و گاه با حمله به مواضع نیروهای مقاومت در منطقه به دنبال مطرح کردن خود در آستانه انتخابات پارلمانی است.

 یکی از وعده های جنجالی نتانیاهو که روز گذشته مطرح و باعث شد تا اعتراض اکثریت کشورها و مجامع بین المللی را به دنبال داشته باشد الحاق شهرک های صهیونیست نشین کرانه باختری به اراضی اشغالی بود. مولود چاووش اوغلو وعده جنجالی نتانیاهو که گفته است در صورت پیروزی در انتخابات 17 سپتامبر برای الحاق دره اردن به اراضی اشغالی تلاش می کند را اقدامی نژاد پرستانه توصیف کرد.

 

دبیرکل سازمان ملل متحد نیز نسبت به پیامدهای اقدام احتمالی رژیم صهیونیستی به الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی هشدار داد و تأکید کرد که چنین تصمیمی می تواند عملیات صلح را نابود کند.

بسیاری از کشورهای عربی و مجامع عربی و هم چنین گروه های فلسطینی نیز با واکنش به این سخنان انتخاباتی نتانیاهو نسبت به تبعات و پیامدهای خطرناک آن هشدار دادند به طوریکه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز که با رژیم صهیونیستی همکاری دارد از احتمال لغو توافقنامه های خود با تل آویو سخن گفت.

نتانیاهو در حالی با حمله های گاه و بیگاه به مواضع گروه های مقاومت در منطقه از جمله مواضع حزب الله لبنان و نیروهای ارتش سوریه و نیروهای حشد شعبی در عراق و هم چنین مواضع گروه های مقاومت فلسطین به ویژه حماس در غزه سعی در مطرح کردن خود دارد که در جریان فرار خود همزمان با حملات موشکی گروههای مقاومت به شهرک های صهیونیستی موجی از اعتراضات را برانگیخت.  نتانیاهو که در حال سخنرانی در یک همایش انتخاباتی در شهرک صهیونیست نشین اشدود بود پس از اصابت یک راکت شلیک شده از نوار غزه به این شهرک سخنرانی خود را قطع کرد و به پناهگاه فرار کرد.

بسیاری از سیاستمداران صهیونیست این اقدام نتانیاهو را به باد تمسخر گرفتند. نفتالی بنت وزیر سابق رژیم صهیونیستی در واکنش به فرار نتانیاهو به پناهگاهی در شهرک اشدود گفت: این اتفاق حقارت ملی است و نشان می دهد حماس دیگر از اسرائیل نمی ترسد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی پا را از این حد نیز فراتر گذاشته و در یکی از تلاش های انتخاباتی خود برای جلب توجه رأی دهندگان مدعی کشف تأسیسات هسته ای مخفی ایران شد! ادعایی که حتی در اراضی اشغالی نیز خریداری نداشته و با انتقاداتی رو به رو شد. تنها به فاصله چند روز پس از اعلام برداشته شدن گام سوم کاهش تعهدات هسته ای در واکنش به بدعهدی طرف اروپایی و نیز بلافاصله پس از سفر مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران نتانیاهو این ادعای مضحک را مطرح کرد. وی مدعی کشف سایت هسته ای اعلام نشده ایران در آباده واقع در جنوب اصفهان شد.

هنوز ادعای نتانیاهو در آوریل 2018 در خصوص کشف تأسیسات مخفیانه ایران در تورقوزآباد دست مایه طنز و تمسخر محسوب میشود.

کاملا مشخص است که یکی از اهداف نتانیاهو از مطرح کردن چنین ادعای مضحکی نزدیک شدن به انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی و تلاش برای باقی ماندن در سمت کنونی است.

نتانیاهو از یک سو می کوشد خود را پیروز عرصه درگیری های منطقه ای و نبرد با جبهه مقاومت در منطقه نشان دهد که بنا به گفته سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، ارتش اسرائیل در جریان عملیات موشکی نیروهای مقاومت بیشتر شبیه یک ارتش هالیوودی عمل کرد تا یک ارتش واقعی؛ و از سوی دیگر دستاوردهای پوشالی در برابر ایران و برنامه هسته ای آن کسب کرده و نشان دهد در این عرصه ابتکار عمل را به دست دارد.

 

نتانیاهو هم چنین در عرصه داخلی تلاش می کند با وعده های دروغین خود که حتی مخالفت سازمان ها و نهادهای بین المللی را نیز به دنبال داشته از گسترش دامنه اراضی اشغالی دم بزند و آراء بیشتری را کسب کند. نتانیاهو می کوشد تا جبهه حزب خود یعنی حزب لیکود را از طریق گسترش روابط با جمعیت های وابسته به شهرک نشینان تقویت کند و به همین دلیل بر وعده های خود مبنی بر گسترش شهرک سازیها تاکید دارد.

اقدام جنجال برانگیز نتانیاهو در سفر به شهر الخلیل و هتک حرمت حرم ابراهیمی نیز در همین راستا صورت گرفت؛ اقدامی که با واکنش های گسترده ای رو به رو شد. پیام این اقدام نتانیاهو خطاب به شهرک نشینان تندرو بود. نتانیاهو قصد داشت بگوید که به تلاش های خود در قلب شهر الخلیل برای گسترش شهرک سازی ها ادامه می دهد و در جریان این سفر سنگ بنای ساخت یک شهرک جدید را گذاشت.

همین اقدامات نمایشی و تبلیغاتی نتانیاهو باعث شده تا انتقادات فراوانی از سوی احزاب معارض علیه وی مطرح شود به طوریکه برخی از این احزاب با صدور بیانیه هایی اعلام کرده اند که نتانیاهو با این اقدامات نمایشی، باعث شده امنیت رژیم صهیونیستی تضعیف شود.

در هر صورت باید گفت که این وعده ها و اقدامات انتخاباتی نتانیاهو که پیش از این هم مطرح شده و در آستانه انتخابات پارلمانی رنگ و بوی نمایشی تری به خود گرفته، تنها وعده های دروغینی است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این نیز با استفاده از آنها سعی در تقویت جایگاه خود در میان صهیونیست ها کرده بود و با بررسی نظر کارشناسان و تحلیل گران به نظر می رسد دیگر کارایی خود را از دست داده و همگان به ماهیت انتخاباتی و نمایشی بودن آن اذعان دارند.

منبع: خبرگزاری مهر انتهای پیام
منبع خبر : اتاق خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
اصفهان   عراق   اردن   خرداد   حزب الله لبنان   مولود چاووش اوغلو   کرانه باختری   حماس   نیروهای مقاومت   الحاق   تمسخر   همایش انتخاباتی   حشد شعبی   نتانیاهو   تل آویو   نیروهای ارتش سوریه   نفتالی بنت   آژانس بین المللی انرژی   اجماع   نژادپرستانه   شهرک نشینان   مقاومت فلسطین   بنیامین نتانیاهو   مجامع بین المللی   مطرح کردن   کشور های عرب   مهلت قانونی   فلسطینیان   اشدود   آباده   نوار غزه   رژیم صهیونیستی   نخست وزیر   فلسطین   سازمان ملل متحد   انتخابات پارلمانی   تشکیلات خودگردان فلسطین   کاهش تعهدات  
اخبار مرتبط
پتک اردوغان بر گسل عمیق تل آویو
ایرنا
نتانیاهو زیر آوار انتخابات اسرائیل
اقتصاد نیوز
آوار انتخابات بر سر نتانیاهو
ایرنا
مشروح سخنرانی سید حسن نصرالله درباره انتخابات رژیم صهیونیستی و حمله به آرامکو
صدا و سیما
اعلام آمادگی نخست وزیر دولت تشکیلات خودگردان برای آشتی با حماس
خبرگزاری دفاع مقدس
نشست سازمان همکاری اسلامی علیه ادعای نتانیاهو
شبکه الکوثر
روشن شدن نتایج وعده های انتخاباتی نتانیاهو تا ساعاتی دیگر
اقتصاد نیوز
تلاش های ناکام نتانیاهو در آستانه انتخابات
ایرنا
نقشه شوم «نتانیاهو» برای کرانه باختری و مواضع متناقض سران عرب
مهر نیوز
دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
رسانیوز
قانونی اعلام کردن یک شهرک صهیونیست نشین
صدا و سیما
48 ساعت مانده به انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی/ کابینه نتانیاهو به قانونی بودن یک شهرک در دره اردن رای داد
العالم
دولت فلسطین هم در غور اردن تشکیل جلسه می دهد/ موافقت تل آویو با قانونی کردن احداث شهرکی در غور
ایسنا
وعده نتانیاهو برای الحاق شهرک ­های اسرائیلی مصرف انتخاباتی دارد/ گسترش دامنه سرزمین­ های اشغالی رویایی تحقق ناپذیر است
خبرگزاری ایلنا
کابینه نتانیاهو به قانونی بودن یک شهرک غیرقانونی در دره اردن رای داد
ایرنا
کابینه نتانیاهو به قانونی بودن یک شهرک در دره اردن رای داد
ایرنا
ترکیه: اسرائیل با برنامه الحاق، به رژیمی نژادپرست و آپارتاید تبدیل می شود
باشگاه خبرنگاران
ترکیه اسراییل را رژیمی نژاد پرست و آپارتاید خواند
خرداد نیوز
فلسطین: نتانیاهو به دنبال کنترل بر 75 درصد از کرانه باختری است
خرداد نیوز
ترکیه اسراییل را رژیمی نژاد پرست خواند
ایرنا
تهدید نتانیاهو برای حمله به نوار غزه مصرف انتخاباتی دارد/ نگرانی آمریکا از شکست «بی بی»
ایکنا
ریاض المالکی: نشست جده بر حمایت ریاض از مسئله فلسطین تاکید دارد
ایسنا
نخست وزیر رژیم صهیونیستی باید از رویاهای خود فاصله بگیرد
مرور نیوز
حکیم از سکوت جهانی در برابر تجاوزگری های اسراییل انتقاد کرد
ایرنا
فلسطین و تهدید جدید
ایرنا
واکنش وزارت خارجه عراق به اظهارات نتانیاهو
شبکه الکوثر
علل و پیامدهای وعده انتخاباتی نتانیاهو
انصاف نیوز
وعده انتخاباتی نتانیاهو؛ علت ها و پیامدها
ایرنا
مخالفت بغداد با اظهارات نتانیاهو و سیاست چپاول اراضی فلسطین
مشرق نیوز
عراق توسعه طلبی جدید رژیم صهیونیستی را غیرقابل قبول دانست
ایرنا
عطوان: موشک های مقاومت فلسطین نتایج انتخابات رژیم صهیونیستی را مشخص می کند
تسنیم
واکنش کشورهای عربی به اظهارات نتانیاهو درباره کرانه باختری
شبکه الکوثر
دروغین بودن ادعا های نتانیاهو برای همگان فاش شد
صدا و سیما
صلح با اسراییل در آستانه فروپاشی است
ایرنا
آژیر قرمز و فرار متفاوت نتانیاهو
ایرنا
آیا مرگ سیاسی نتانیاهو نزدیک است؟!
دیپلماسی ایرانی
گفتگوی تلفنی پادشاه سعودی با محمود عباس
صدا و سیما
نتانیاهو جلسه بعدی کابینه خود را در کرانه باختری تشکیل می دهد
باشگاه خبرنگاران
تشکیل جلسه کابینه نتانیاهو در کرانه باختری
مشرق نیوز
وقتی تل آویو از خطوط قرمز عبور می کند
مشرق نیوز
اخبار مرتبط
bltایرنا : پتک اردوغان بر گسل عمیق تل آویو
bltاقتصاد نیوز : نتانیاهو زیر آوار انتخابات اسرائیل
bltایرنا : آوار انتخابات بر سر نتانیاهو
bltصدا و سیما : مشروح سخنرانی سید حسن نصرالله درباره انتخابات رژیم صهیونیستی و حمله به آرامکو
bltخبرگزاری دفاع مقدس : اعلام آمادگی نخست وزیر دولت تشکیلات خودگردان برای آشتی با حماس
bltشبکه الکوثر : نشست سازمان همکاری اسلامی علیه ادعای نتانیاهو
bltاقتصاد نیوز : روشن شدن نتایج وعده های انتخاباتی نتانیاهو تا ساعاتی دیگر
bltایرنا : تلاش های ناکام نتانیاهو در آستانه انتخابات
bltمهر نیوز : نقشه شوم «نتانیاهو» برای کرانه باختری و مواضع متناقض سران عرب
bltرسانیوز : دیدگاه مهمترین احزاب صهیونیستی درباره فلسطین
bltصدا و سیما : قانونی اعلام کردن یک شهرک صهیونیست نشین
bltالعالم : 48 ساعت مانده به انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی/ کابینه نتانیاهو به قانونی بودن یک شهرک در دره اردن رای داد
bltایسنا : دولت فلسطین هم در غور اردن تشکیل جلسه می دهد/ موافقت تل آویو با قانونی کردن احداث شهرکی در غور
bltخبرگزاری ایلنا : وعده نتانیاهو برای الحاق شهرک ­های اسرائیلی مصرف انتخاباتی دارد/ گسترش دامنه سرزمین­ های اشغالی رویایی تحقق ناپذیر است
bltایرنا : کابینه نتانیاهو به قانونی بودن یک شهرک غیرقانونی در دره اردن رای داد
bltایرنا : کابینه نتانیاهو به قانونی بودن یک شهرک در دره اردن رای داد
bltباشگاه خبرنگاران : ترکیه: اسرائیل با برنامه الحاق، به رژیمی نژادپرست و آپارتاید تبدیل می شود
bltخرداد نیوز : ترکیه اسراییل را رژیمی نژاد پرست و آپارتاید خواند
bltخرداد نیوز : فلسطین: نتانیاهو به دنبال کنترل بر 75 درصد از کرانه باختری است
bltایرنا : ترکیه اسراییل را رژیمی نژاد پرست خواند
bltایکنا : تهدید نتانیاهو برای حمله به نوار غزه مصرف انتخاباتی دارد/ نگرانی آمریکا از شکست «بی بی»
bltایسنا : ریاض المالکی: نشست جده بر حمایت ریاض از مسئله فلسطین تاکید دارد
bltمرور نیوز : نخست وزیر رژیم صهیونیستی باید از رویاهای خود فاصله بگیرد
bltایرنا : حکیم از سکوت جهانی در برابر تجاوزگری های اسراییل انتقاد کرد
bltایرنا : فلسطین و تهدید جدید
bltشبکه الکوثر : واکنش وزارت خارجه عراق به اظهارات نتانیاهو
bltانصاف نیوز : علل و پیامدهای وعده انتخاباتی نتانیاهو
bltایرنا : وعده انتخاباتی نتانیاهو؛ علت ها و پیامدها
bltمشرق نیوز : مخالفت بغداد با اظهارات نتانیاهو و سیاست چپاول اراضی فلسطین
bltایرنا : عراق توسعه طلبی جدید رژیم صهیونیستی را غیرقابل قبول دانست
bltتسنیم : عطوان: موشک های مقاومت فلسطین نتایج انتخابات رژیم صهیونیستی را مشخص می کند
bltشبکه الکوثر : واکنش کشورهای عربی به اظهارات نتانیاهو درباره کرانه باختری
bltصدا و سیما : دروغین بودن ادعا های نتانیاهو برای همگان فاش شد
bltایرنا : صلح با اسراییل در آستانه فروپاشی است
bltایرنا : آژیر قرمز و فرار متفاوت نتانیاهو
bltدیپلماسی ایرانی : آیا مرگ سیاسی نتانیاهو نزدیک است؟!
bltصدا و سیما : گفتگوی تلفنی پادشاه سعودی با محمود عباس
bltباشگاه خبرنگاران : نتانیاهو جلسه بعدی کابینه خود را در کرانه باختری تشکیل می دهد
bltمشرق نیوز : تشکیل جلسه کابینه نتانیاهو در کرانه باختری
bltمشرق نیوز : وقتی تل آویو از خطوط قرمز عبور می کند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.