مخبر - 1398/06/21 - آغاز سکانس دوم گرندپری تکواندو سال 2019 از فردا/ در جستجوی بلیت توکیو در سرزمین سامورایی ها

آغاز سکانس دوم گرندپری تکواندو سال 2019 از فردا/ در جستجوی بلیت توکیو در سرزمین سامورایی ها
سکانس دیگری از زورآزمایی تکواندوکاران سراسر دنیا برای کسب جواز حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو این بار در سرزمین سامورایی ها از فردا (جمعه) کلید خواهد خورد.
آغاز سکانس دوم گرندپری تکواندو سال 2019 از فردا/ در جستجوی بلیت توکیو در سرزمین سامورایی ها

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرزمین سامورایی ها در فاصله کمتر از یک سال مانده به رویداد بزرگ المپیک توکیو، میزبان رزمی کارانی از جنس تکواندو است. فدراسیون جهانی تکواندو در شرایطی از دوره گذشته بازی های المپیک (ریو 2016)، رنکینگ تکواندوکاران در چهار وزن المپیکی را مسیر اصلی رسیدن به بزرگترین آوردگاه جهانی ورزش تعریف کرد که این پروسه برای المپیک 2020 توکیو نیز ادامه پیدا کرده است.

در سال 2019 علاوه بر مسابقات جهانی منچستر، چهار مرحله رقابت های گرندپری رقابت های گرندپری برنامه ریزی شد که تا امروز، جهانی منچستر و گرندپری رم پایان یافته و گرندپری ژاپن 22 شهریور از راه می رسد. 26 تا 28 مهر، صوفیه بلغارستان میزبان سومین مرحله گرندپری خواهد بود. فینال گرندپری نیز 15 و 16 آذرماه به میزبانی مسکو برگزار می شود.

در مجموع برای شرکت در بازی های المپیک 2020 توکیو، 128 سهمیه در دو گروه مردان و زنان برای تکواندو در نظر گرفته شده است.

120 سهمیه از طریق کسب امتیاز و شرکت در مسابقات، چهار سهمیه برای کشور میزبان (دو سهمیه در مردان و دو سهمیه زنان) و چهار سهمیه به صورت اهدایی (وایلد کارت شامل دو سهمیه در زنان و دو سهمیه در مردان) برای کشورهای دارای شرایط که نتوانسته اند از طریق رقابت های کسب سهمیه، رنکینگ المپیکی و گرنداسلم مجوز حضور در بازی های المپیک را کسب کنند، تعلق می گیرد.

حضور 256 تکواندوکار در گرندپری 2019 - چیبا

چیبا شهری که در فاصله 40 کیلومتری شرق توکیو پایتخت ژاپن قرار گرفته، شاید بیش از آنکه ورزشی باشد، به خاطر دومین نیروگاه بزرگ گازی جهان معروف است. این شهر در روزهای 22 تا 24 شهریورماه میزبان تکواندوکاران زن و مرد دنیا در چهار وزن المپیکی است. جایی که نفرات اول تا سی و یکم این چهار وزن بر اساس رنکینگ ماه ژوئن به اضافه یک تکواندوکار کشور میزبان باید به مبارزه بپردازند و با این محاسبه دقیق باید گفت حداکثر 256 تکواندوکار در این رویداد حاضر خواهند بود.

ترکیب شش نفره ایران

تیم تکواندو مردان ایران با شش تکواندوکار روی شیاپ چانگ گرندپری ژاپن حاضر خواهد شد. آرمین هادی پور، فرزان عاشورزاده، میرهاشم حسینی، سروش احمدی، سجاد مردانی و سعید رجبی نفرات اعزامی به رقابت های گرندپری ژاپن هستند که آخرین مرحله اردوی خود را برای شرکت در این رویداد از 12 مردادماه آغاز کردند.

هدایت این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربی است.

هادی پور در حوالی توکیو

در وزن 58- کیلوگرم، تیم ایران در این رویداد دو نماینده دارد؛ آرمین هادی پور و فرزان عاشورزاده. آرمین که چندی پیش در مسابقات جهانی به مدال برنز رسید، با 325.33 امتیاز، در رده پنجم قرار دارد. هادی پور با حفظ این جایگاه می تواند به عنوان یکی از 5 نفر برتر این وزن، مستقیما راهی المپیک شود، اما این پایان تلاش او نخواهد بود و در گرندپری های باقیمانده، باید این جایگاه را با درخشش خود حفظ کند.

فرزان و تلاش برای اوج گیری

فرزان عاشورزاده دیگر تکواندو کار ایران در وزن 58- کیلوگرم است. جوان شایسته ای که در سال های گذشته با درخشش خیره کننده و فتح سکوهای جهانی در نهایت، سهمیه ورودی المپیک 2016 ریو را کسب کرد. آسیب دیدگی در ماه های گذشته فرزان را از شرایط آرمانی دور کرد و او امید دارد از گرند پری ژاپن دوباره اوج بگیرد.

جوان خوش آتیه و باتجربه کشورمان، با 172.68 امتیاز، در رتبه 23 رنکینگ قرار دارد و امیدوار است رتبه خود را ارتقا دهد.

ناهموار شدن مسیر میرهاشم با کارشکنی انگلیسی

تلخی کارشکنی انگلیسی ها در صدور روادید مسابقات جهانی منچستر، هنوز هم حس می شود و نمایان است. تیم ایران در حالی در جهانی منچستر به دو مدال نقره توسط سروش احمدی و آرمین هادی پور در بخش مردان دست یافت که به گواه کارشناسان تکواندو، میرهاشم حسینی یکی از بخت های کسب مدال در این رویداد و از نوع زرین آن بود.

حسینی چنانچه در جهانی منچستر به این هدف خود می رسید، امروز نه در جایگاه دهم وزن 68- کیلوگرم که باید در رده سوم این رنکینگ حضور داشته باشد. میرهاشم چندی پس از مسابقات جهانی منچستر در مسابقات گرندپری رم به مدال طلا دست یافت و گوشه ای از توانمندی خود را نشان داد. او با این مکر زمین نخورد، تنها مسیرش برای المپیکی شدن ناهموار شد که همین موضوع او را با انگیزه تر کرده است و به یقین می تواند در سه گرندپری باقیمانده، به آرزوی خود یعنی المپیکی شدن جامه عمل بپوشاند.

میرهاشم هم اکنون با 249.24 امتیاز در رده دهم است و برای کسب خوشرنگ ترین مدال، با صلابتی مثال زدنی حریفان را به چالش خواهد کشید.

سروش در اندیشه تکرار درخشش منچستر

دومین نماینده ایران در وزن 68- کیلوگرم، سروش احمدی است؛ کسی که در رقابت های جهانی منچستر با کسب مدال خوشرنگ نقره، تحسین علاقه مندان به تکواندو را برانگیخت و خیز قابل توجهی در رنکینگ برداشت. او هم اکنون با 217.28 امتیاز در رده چهاردهم رنکینگ قرار دارد و در اندیشه درخششی دیگر همانند جهانی و فراموش کردن ناکامی در گرندپری رم است.

امیدهای مردانی برای دومین المپیک

در وزن 80+ کیلوگرم نیز تیم کشورمان با دو نماینده روی شیاپ چانگ حاضر می شود. سجاد مردانی کاپیتان تیم کشورمان در حال حاضر با 268.66 امتیاز در رتبه پنجم قرار دارد؛ جایگاهی که چنانچه تا پایان سال 2019 آن را حفظ کند، به منزله دومین تجربه المپیک سجاد خواهد بود. او نیز مانند آرمین باید در سه گرندپری باقیمانده، پرقدرت ظاهر شود تا به هدف بزرگ خود دست یابد.

رجبی و فرصتی دیگر برای درخشش

سعید رجبی دیگر نماینده ایران در وزن 80+ کیلوگرم است. سعید که با 140.53 امتیاز رده بیست و نهم رنکینگ را در اختیار دارد، می تواند با درخشش در این رویداد، جایگاه خود را در رنکینگ ارتقا بخشد. رجبی بعد از کسب مدال طلای بازی های آسیایی این فرصت را در اختیار دارد تا در میدان بزرگ چیبا، مجددا شایستگی های خود را به اثبات برساند.

جوایز و امتیازات مدال آوران

در حالی که به برندگان مدال طلا و نقره در این رویداد به ترتیب 5 هزار و 3 هزار دلار پرداخت می شود، جایزه تکواندوکارانی که در جایگاه سوم مشترک قرار بگیرند نیز هزار دلار خواهد بود.

از طرفی نفرات اول تا سوم به ترتیب 40 ، 24 و 14.4 امتیاز در رنکینگ دریافت می کنند. به نفرات پنجم 8.64 امتیاز، نفرات نهم 6.05 امتیاز و نفرات هفدهم 4.23 امتیاز در رنکینگ تعلق می گیرد.

برنامه رقابت ملی پوشان ایران

طبق برنامه مسابقات، میرهاشم حسینی و سروش احمدی روز جمعه - 22 شهریورماه به مصاف حریفان خود می روند و آرمین هادی پور، فرزان عاشورزاده، سجاد مردانی و سعید رجبی نیز روز شنبه - 23 شهریورماه روی شیاپ چانگ این مسابقات قرار می گیرند.

آشنایی با رقیبان سر سخت ملی پوشان کشورمان

"تای هون کیم" از کره جنوبی، "جون جانگ" از کره جنوبی، "جیسوس تورتوسا" از اسپانیا و "میخائیل آرتامونوف" از روسیه، از جمله مدعیان وزن 58- کیلوگرم هستند که آرمین هادی پور و فرزان عاشورزاده کار سختی در مصاف با آنها دارند. "دای هون لی" از کره جنوبی، "برادلی سیندن" از انگلیس، "شوای ژائو" از چین از جمله رقیبان جدی میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن 68- کیلوگرم هستند.

"ولادیسلاو لارین"از روسیه، "کیو دون این" از کره جنوبی، "عبدل ایسوفو" از نیجر، "ماهاما چو" از انگلیس مدعیان جدی کسب مدال در وزن 80+ کیلوگرم هستند و رقیبانی سرسخت برای سجاد مردانی و سعید رجبی.

رتبه 50 بهترین رنکنیگ ژاپنی ها!

ژاپنی ها در تکواندو جایگاهی ندارند اما طبیعتا به عنوان میزبان این مسابقات و همچنین میزبان بازی های المپیک، به دنبال حضور آبرومند روی شیاپ چانگ هستند. در وزن 58- کیلوگرم، "سرگیو سوزوکی" از ژاپن در رده 50 است. در وزن 68- کیلوگرم "یاشوهیرو هامادا" با 47 امتیاز در رده 99 است و در وزن 80- کیلوگرم، "هیده نوری" ایباتا با 68 امتیاز در رده 61 قرار دارد. در وزن 80+ کیلوگرم نیز ژاپنی ها در 100 نفر رنکنیگ جایگاهی ندارند.

مسابقات گرندپری تکواندو- ژاپن| هوگوپوشان کشورمان عازم چیبا می شوند


انتهای پیام/

منبع خبر : تسنیم

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ژاپن   بلغارستان   تکواندو   فریبرز عسکری   فدراسیون جهانی تکواندو   المپیکی   فرزان عاشورزاده   رزمی   سکانس   سروش   سعید رجبی   نیروگاه   زن و مرد   المپیک   کسب امتیاز   آرمین هادی پور   گرند پری   مسکو   سجاد مردانی   شیاپ چانگ   توکیو   کارشکنی   کشور میزبان   نفر برتر   ناهموار   اخبار ورزشی   منچستر   بانوان   آسیب دیدگی   مسابقات جهانی   بازی های المپیک   المپیک 2020 توکیو   مدال برنز   کسب سهمیه   گرندپری  
اخبار مرتبط
کار تکواندو سخت شد/ مسکو فرصت طلایی برای المپیکی ها
حزب الله نیوز
2 مدال برنز حاصل تلاش تکواندوکاران در صوفیه
مردم نیوز
مسابقات گرندپری بلغارستان به آمادگی ملی پوشان تکواندو کمک می کند/ مردانی به دلیل مصدومیت حضور در فینال را از دست داد
برنا نیوز
زوار: روند رو به رشد ملی پوشان در گرندپری ژاپن تداوم داشت/ تکواندو در المپیک توکیو اتفاقات ریو را جبران می کند
تسنیم
شعبانی چهارمین حذفی ایران در اوزان المپیکی
ایرنا
نتایج ملی پوشان در گرندی پری ژاپن ایده آل فدراسیون نبود/ تصمیمی برای تغییر کادر فنی نداریم/ فعلا اولویت ما کسب سهمیه المپیک است
برنا نیوز
نماینده 97 کیلوگرم ایران با پیروزی آغاز کرد
ایرنا
ورزش ایران در انتظار معرفی مقصران داخلی تعلیق جودو/ چه افرادی مجوز سفر ملایی را صادر کردند؟
تسنیم
اردوی ملی پوشان تکواندو برای گرندپری بلغارستان
ورزش 3
میرهاشم حسینی و یک پله تا المپیک
صدا و سیما
آغاز مرحله جدید اردوی مردان ملی پوش تکواندو کشورمان
تسنیم
از روز دوشنبه و در فدراسیون تکواندو صورت می گیرد؛ آغاز مرحله جدید اردوی ملی پوشان تکواندو
آریا
آغاز مرحله جدید اردوی مردان ملی پوش تکواندو
ورزش 3
آغاز مرحله جدید اردوی مردان هوگوپوش برای حضور در گرندپری صوفیه
فارس
آغاز مرحله جدید اردوی ملی پوشان تکواندو
برنا نیوز
نجاتی به مدال برنز رسید/ دومین مدال برای ایران ثبت شد
باشگاه خبرنگاران
افلاکی: تکواندو توریست به توکیو نخواهد برد، ما طلا می خواهیم/ نتایج ژاپن ایده آل بود
فارس
برای درخشش در المپیک باید نقاط ضعف مان را برطرف کنیم/ میرهاشم و هادی پور شانس مدال تکواندو در توکیو هستند
برنا نیوز
مقانلو: تیم ملی تکواندو در گرندپری ژاپن نتیجه خوبی گرفت/ اتفاقات گذشته تکرار نشود در توکیو موفق می شویم
تسنیم
سجادمردانی،مدال برنز تکواندو گرندپری را کسب کرد
برنا نیوز
باید ضعف فاصله ها را مدیریت کنیم
صدا و سیما
پایان کار تکواندوکاران ایران در مسابقات گرندپری با کسب 3 مدال
همشهری آنلاین
ملکی: شانس تکواندوکاران برای المپیک توکیو بالا رفت/تیم ملی باید تنوع تاکتیکی داشته باشد
فارس
هادی پور نقره ای شد، کاپیتان برنزی
جوان آنلاین
به جای خوشحالی برای کسب سهمیه تلاش می کنیم/سجاد با آسیب برنز گرفت
مهر نیوز
میرهاشم بدون نقص مبارزه کرد/ هادی پور در راند سوم غافلگیر شد/ بازیکنی موفق است که در لحظات حساس با برنامه عمل کند
برنا نیوز
تکواندو گرندپری 2019| کره ای ها طلا را از هادی پور گرفتند/ مدال نقره برای آرمین
وانا نیوز
3 مدال رنگارنگ ایرانی ها در چیبا
صدا و سیما
پایان کار تکواندو ایران با کسب 3 مدال طلا، نقره و برنز/ عاشورزاده از کسب مدال بازماند
بانک ورزش
پایان کار شاگردان عسکری با 3 مدال طلا، نقره و برنز
میزان
مرحله دوم مسابقات گرندپری 2019 – ژاپن؛ هادی پور بر سکوی نایب قهرمانی گرندپری ایستاد
آریا
تکواندو گرندپری ژاپن|طلسم "جانگ" شکسته نشد؛ هادی پور نقره ای شد/ پایان کار شاگردان عسکری با 3 مدال طلا، نقره و برنز
تسنیم
تکواندو گرندپری ژاپن| مردانی به مدال برنز رسید
تسنیم
هادی پور فینالیست شد
فانوس نیوز
تکواندو گرندپری ژاپن|هادی پور فینالیست شد
تسنیم
تکواندو مسابقات گرندپری 2019| شکست رجبی برابر نماینده کره جنوبی
وانا نیوز
پیروزی 3 نماینده ایران در روز دوم تکواندوی گرندپری ژاپن/ فرزان عاشورزاده حذف شد
رویداد 24
تکواندو گرندپری ژاپن| حذف عاشورزاده و رجبی/ مدال برنز هادی پور قطعی شد
تسنیم
نقره «هادی پور» و برنز «مردانی» در تکواندوی گرندپری ژاپن
ایرنا
نشان ارزشمند برنز گرندپری بر گردن مردانی
برنا نیوز
اخبار مرتبط
bltحزب الله نیوز : کار تکواندو سخت شد/ مسکو فرصت طلایی برای المپیکی ها
bltمردم نیوز : 2 مدال برنز حاصل تلاش تکواندوکاران در صوفیه
bltبرنا نیوز : مسابقات گرندپری بلغارستان به آمادگی ملی پوشان تکواندو کمک می کند/ مردانی به دلیل مصدومیت حضور در فینال را از دست داد
bltتسنیم : زوار: روند رو به رشد ملی پوشان در گرندپری ژاپن تداوم داشت/ تکواندو در المپیک توکیو اتفاقات ریو را جبران می کند
bltایرنا : شعبانی چهارمین حذفی ایران در اوزان المپیکی
bltبرنا نیوز : نتایج ملی پوشان در گرندی پری ژاپن ایده آل فدراسیون نبود/ تصمیمی برای تغییر کادر فنی نداریم/ فعلا اولویت ما کسب سهمیه المپیک است
bltایرنا : نماینده 97 کیلوگرم ایران با پیروزی آغاز کرد
bltتسنیم : ورزش ایران در انتظار معرفی مقصران داخلی تعلیق جودو/ چه افرادی مجوز سفر ملایی را صادر کردند؟
bltورزش 3 : اردوی ملی پوشان تکواندو برای گرندپری بلغارستان
bltصدا و سیما : میرهاشم حسینی و یک پله تا المپیک
bltتسنیم : آغاز مرحله جدید اردوی مردان ملی پوش تکواندو کشورمان
bltآریا : از روز دوشنبه و در فدراسیون تکواندو صورت می گیرد؛ آغاز مرحله جدید اردوی ملی پوشان تکواندو
bltورزش 3 : آغاز مرحله جدید اردوی مردان ملی پوش تکواندو
bltفارس : آغاز مرحله جدید اردوی مردان هوگوپوش برای حضور در گرندپری صوفیه
bltبرنا نیوز : آغاز مرحله جدید اردوی ملی پوشان تکواندو
bltباشگاه خبرنگاران : نجاتی به مدال برنز رسید/ دومین مدال برای ایران ثبت شد
bltفارس : افلاکی: تکواندو توریست به توکیو نخواهد برد، ما طلا می خواهیم/ نتایج ژاپن ایده آل بود
bltبرنا نیوز : برای درخشش در المپیک باید نقاط ضعف مان را برطرف کنیم/ میرهاشم و هادی پور شانس مدال تکواندو در توکیو هستند
bltتسنیم : مقانلو: تیم ملی تکواندو در گرندپری ژاپن نتیجه خوبی گرفت/ اتفاقات گذشته تکرار نشود در توکیو موفق می شویم
bltبرنا نیوز : سجادمردانی،مدال برنز تکواندو گرندپری را کسب کرد
bltصدا و سیما : باید ضعف فاصله ها را مدیریت کنیم
bltهمشهری آنلاین : پایان کار تکواندوکاران ایران در مسابقات گرندپری با کسب 3 مدال
bltفارس : ملکی: شانس تکواندوکاران برای المپیک توکیو بالا رفت/تیم ملی باید تنوع تاکتیکی داشته باشد
bltجوان آنلاین : هادی پور نقره ای شد، کاپیتان برنزی
bltمهر نیوز : به جای خوشحالی برای کسب سهمیه تلاش می کنیم/سجاد با آسیب برنز گرفت
bltبرنا نیوز : میرهاشم بدون نقص مبارزه کرد/ هادی پور در راند سوم غافلگیر شد/ بازیکنی موفق است که در لحظات حساس با برنامه عمل کند
bltوانا نیوز : تکواندو گرندپری 2019| کره ای ها طلا را از هادی پور گرفتند/ مدال نقره برای آرمین
bltصدا و سیما : 3 مدال رنگارنگ ایرانی ها در چیبا
bltبانک ورزش : پایان کار تکواندو ایران با کسب 3 مدال طلا، نقره و برنز/ عاشورزاده از کسب مدال بازماند
bltمیزان : پایان کار شاگردان عسکری با 3 مدال طلا، نقره و برنز
bltآریا : مرحله دوم مسابقات گرندپری 2019 – ژاپن؛ هادی پور بر سکوی نایب قهرمانی گرندپری ایستاد
bltتسنیم : تکواندو گرندپری ژاپن|طلسم "جانگ" شکسته نشد؛ هادی پور نقره ای شد/ پایان کار شاگردان عسکری با 3 مدال طلا، نقره و برنز
bltتسنیم : تکواندو گرندپری ژاپن| مردانی به مدال برنز رسید
bltفانوس نیوز : هادی پور فینالیست شد
bltتسنیم : تکواندو گرندپری ژاپن|هادی پور فینالیست شد
bltوانا نیوز : تکواندو مسابقات گرندپری 2019| شکست رجبی برابر نماینده کره جنوبی
bltرویداد 24 : پیروزی 3 نماینده ایران در روز دوم تکواندوی گرندپری ژاپن/ فرزان عاشورزاده حذف شد
bltتسنیم : تکواندو گرندپری ژاپن| حذف عاشورزاده و رجبی/ مدال برنز هادی پور قطعی شد
bltایرنا : نقره «هادی پور» و برنز «مردانی» در تکواندوی گرندپری ژاپن
bltبرنا نیوز : نشان ارزشمند برنز گرندپری بر گردن مردانی
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.