مخبر - 1398/06/20 - وقتی "خولی" با تمام دردسرهایش سر از "پاریس" در می آورد+ فیلم

وقتی "خولی" با تمام دردسرهایش سر از "پاریس" در می آورد+ فیلم
من یک دستمزد خاص گرفتم که بسیار برایم ارزشمند است؛ روزی مهندس فلاح تهیه کننده سریال «مختارنامه» با من تماس گرفت و گفت گروهی از فرانسه آمده اند که دوست دارند با شما صحبت کنند؛ پیش از شما، با داود میرباقری، من و عرب نیا هم صحبت کرده اند.
وقتی "خولی" با تمام دردسرهایش سر از "پاریس" در می آورد+ فیلم

- اخبار فرهنگی -

خبرگزاری تسنیم- مجتبی برزگر

«خولی» دو زن دارد؛ زنی کوفی و زنی شامی؛ زن اول زنی مومن و علوی است و همسر دوم، رقاصه و آوازه خوان شامی است که به هوای دایر کردن رقاص خانه ای در کوفه زن خولی شده و به این شهر آمده است؛ جنایتی که خولی مرتکب شده آنقدر مهیب است که این دو زن، هر دو بر آن شهادت می دهند و حتی زن شامی نیز نمی تواند بر آن چشم ببندد.

این صحنه ها در سال 1383 فیلمبرداری شد؛ میرباقری حساسیت و وسواس فراوانی برای به تصویر کشیدن این بخش از داستان داشت، به خصوص جایی که در آن خولی با سر بریده حضرت در توبره وارد مطبخ می شود، زمان و تمرکز زیادی برای فیلمبرداری برد.

در این صحنه ایجاد دود و مِه، نقش زیادی در فضاسازی داشت و به همین دلیل علاوه بر دستگاه های مِه ساز که در چنین مواردی به کار می آیند، گروه زیادی از افراد حاضر در صحنه نیز در پشت صحنه با ابزارهای مختلف همچون: چوب نیم سوز و... اقدام به تولید دود کرده و وارد صحنه می کردند تا مِه موجود در فضا به اندازه قابل قبول برسد.

از همه اینها گذشته «آهو خردمند» بازیگری که نقش زن کوفی خولی را ایفاء کرد، زحمت و انرژی فراوانی برای ایفای نقش به کار گرفت، او در بخشی از این فصل باید روی زمین می نشست و خون های چکیده شده از توبره خولی - که در واقع متعلق به سر بریده امام حسین(ع) بود- را پاک می کرد.

روزی که قرار بود این صحنه فیلمبرداری شود، خرمند وارد صحنه شد و به افراد حاضر در سر صحنه نگاه کرد؛ ایفای این نقش توسط او هم حس و حال او را دچار تغییر کرده بود و هم در دیگران فضایی عجیب ایجاد کرده بود؛ گروه جلوه های ویژه چند روز قبل لوله های پلاستیکی را داخل زمین کار گذاشته بودند تا این صحنه و جوشش خون اجرایی شود، اما تا پیش از آغاز فیلمبرداری، خردمند دقیقاً نمی دانست باید چه کاری انجام دهد.

وقتی میرباقری برای او توضیح داد که در این صحنه باید به زمین بنشیند و سعی کند لکه های خون باقیمانده از آقا اباعبدالله را با کهنه پاک کند، حس و حالی عجیب او را فرا گرفت؛ حسی که خیلی خیلی قوی تر از آن چیزی بود که از چند روز قبل و در صحنه های تمرین به آن رسیده بود؛ خردمند می دانست که این صحنه به دلیل جلوه های ویژه خاص آن زیاد قابل تکرار نیست؛ تکرار چنین صحنه ای هم سخت بود و هم ممکن بود حس و حال اولیه بازیگر را دچار تغییر کند.

همین حس و حال عجیب را هنوز صدرالدین حجازی بازیگر نقش خولی به همراه خودش دارد و مردم هم در کوی و برزن هنوز برای ایفای این نقش برخوردها و رفتارهای خاصی از خودشان نشان می دهند؛ عده ای با آن تعصب همیشگی به بازیگران چنین نقش هایی ناسزا می گویند و عده ای هم به بازیگر نقش «خولی» احترام می گذارد و از او به خاطر ایفای باورپذیر چنین نقشی، تشکر می کنند.

اما چرا آنقدر مخاطب، صدرالدین حجازی را با خولی بهتر می شناسد و اینچنین نقش هایی ماندگار شد؟ و بازتاب هایی که مردم نسبت به این نقش داشتند و دستمزد قابل تأملی که این بازیگر بابت نقش «خولی» از مختارنامه گرفت و عاشقانه اش با امام حسین(ع)، محورهایی بود که در بخش اول گفت وگوی تسنیم با این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون به آن پرداختیم.

مشروح این گفت وگو در ادامه از نظرتان می گذرد:

مردم از خولی استقبال کردند!

*بگذارید ابتدای مصاحبه را با ماندگاری نقش «خولی» شروع کنیم؛ مخاطب آن لحظات جسارت «خولی» به سَرِ امام حسین(ع) را در روضه ها شنیده بود اما زوایای پیدا و پنهان این نقش را شما در سریال «مختارنامه» ایفا کردید؛ درباره پیچیدگی های این نقش چقدر مطالعه کردید، «خولی» را می شناختید و ناسزا شنیدید؟

من همه جا گفته ام آماده شدن زیربنای هر نقش و کاراکتری مهم ترین اتفاقی است که برای یک بازیگر در جریان کار می افتد؛ من در «مختارنامه» خولی را بازی کردم به پشتوانه هدایت های مدبرانه داود میرباقری که مورد قبول مخاطب قرار گرفت؛ کارگردانانی چون میرباقری موهبت های عرصه نمایش ما هستند که امیدوارم آنقدر نگهداری خوبی از آن ها انجام دهیم تا آزرده نشوند.

امیدوارم از موهبتی چون داود میرباقری نگهداری شود

من داود میرباقری را از سال های قبل می شناسم که اوایل انقلاب در شورای فیلم و سریال بودند؛ کارگردانی که دست به قلم بوده و از یک خانواده برجسته روحانی برخواسته است؛ آنقدر با اشراف با مسائل مختلف برخورد می کند که اگر اتفاق خوبی را مردم از ایفای نقش من در «خولی» دیده اند با متن خوب، فضای حرفه ای و رفتار درست کارگردانی او بوده است؛ امیدوارم از این موهبت ها نگهداری شود که متأسفانه کم این اتفاق می افتد.

2000 صفحه مطلب درباره «خولی» خواندم

معمولاً نقش هایی مثل «خولی» صاحب شناسنامه ای نمادین در میان مردم هستند، اما نه به اندازه شمر و ابن زیاد و یزید! به همین دلیل باید طوری ایفا شود تا مردم باورش کنند؛ برای این عمق بخشی نیازمند پیداها و ناپیداهای غنی بودم تا این اتفاق برای مخاطب رقم بخورد؛ پیچیدگی ها و چالش های فراوان «خولی» باعث شد تا نزدیک به 2 هزار صفحه مطلب درباره این نقش جمع آوری کنم.

به زودی در تسنیم| مداحی بازیگر «حرمله» و درد دل بازیگر شمر با امام حسین(ع)تکرار|ماجرای تحریم آب برای بازیگر «شمر»/ لحظه شهادت حضرت ابوالفضل(ع) اذیتم می کند + فیلمبازیگر نقش "حرمله": دارایی ام از نوکری امام حسین(ع) است/ به خاطر دو رکعت نماز از سینما کنار می گذارند+فیلم

خیلی زود «خولی» شدم

تئوری هایی که نسبت به این شخصیت در ذهن داشتم و این تئوری های جدید را به یک فضای عملی تبدیل کردم؛ چون به نقش دلبسته بودم، خیلی زود قالب شخصیتی «خولی» ایجاد شد؛ در ادامه به مناسبات، ارتباطات و تعاملات «خولی» با فضاها و آدم های دیگر رسیدم؛ جمع بندی این کاراکتر، شخصیتی را شکل داد که مردم از دریچه سریال «مختارنامه» دیدند.

خودم ترجیح دادم «خولی» مختارنامه باشم

*شنیده ایم که نقش های دیگری به شما پیشنهاد شد، اما دست گذاشتید روی «خولی»...

داود میرباقری با من تماس داشت و گفت پنج نقش را برای تو در نظر گرفته ایم که جز خولی، مابقی از قسمت اول تا آخر فضای کار دارند اما «خولی» یک اپیزود بلند است؛ در نقش های دیگر پول فراوان و در «خولی» حال و احوالات دیگر؛ تا گفت خولی حالم خیلی خوب شد! ترجیح دادم «خولی» را کار کنم و از او خواستم با خولی بیشتر ارتباط برقرار کنم؛ چند ماهی وقت داشتم و به مطالعه، تحقیق و تفحص پرداختم تا «خولی» خوبی برای مختارنامه باشم.

«خولی» یک طرح درس در دانشگاه فرانسه شد

*ماجرای دستمزد خاص چیست؟

من یک دستمزد خاص گرفتم که بسیار برایم ارزشمند است؛ روزی مهندس فلاح تهیه کننده سریال «مختارنامه» با من تماس گرفت و گفت گروهی از فرانسه آمده اند که دوست دارند با شما صحبت کنند؛ پیش از شما، با داود میرباقری، من و عرب نیا هم صحبت کرده اند؛ من گفتم، سریال «مختارنامه» این همه بازیگر دارد حالا چرا من؟! گفتند حالا خودشان می آیند و با شما صحبت می کنند.

خیلی کنجکاو شدم؛ با من قراری گذاشتند و به منزلم در «جنت آباد» آمدند؛ آن موقع مترجم این گروه شخصی به نام مسعود مسجدجامعی بود که به همراه کارگردان لبنانی و دستیارها و عوامل این گروه ساعت 8:30 صبح به منزل ما آمدند. من پرسیدم ماجرا چیست و گفتند یک طرح درسی برای یکی از دانشگاه های فرانسه است؛ ما شما را انتخاب کردیم که نقش کوتاهی در یک سریال بلند داشتید اما تأثیرگذار بودید؛ می خواهیم با شما به صورت علمی بحث کنیم که چطور یک نقش کوتاه در سریال بلند، می تواند به این مرز تأثیرگذاری برسد؟

آموزش یک نقش در سریال «مختارنامه» به دانشجویان فرانسوی

آن روز پلان به پلان سریال را مورد بحث و بررسی قرار دادند و در هر جایی از من سوال می کردند چه احساسی داشتید و چطور به این باورپذیری رسیدید و سوالات دیگر؛ این ماجرا گذشت تا روزی که یکی از دوستانم به نام «هومن آذر کلاه» به من گفت «چقدر خوشحال شدم دیدم در یکی از دانشگاه ها شما را به عنوان یک الگو نمایش می دهند» این دوست من در پاریس کلاس بازیگری دارد و دیده بود که این سریال و نقش «خولی» را در سر کلاس بازیگری به دانشجویان فرانسوی آموزش می دهند؛ من دستمزدم را آنجا گرفتم و این پاداش بسیار برایم ارزشمند بود.

من به عاشق پیشگی، رذالت و جنایات «خولی» رسیدم

*چطور به این دامنه عمق بخشی در کاراکتر «خولی» رسیدید؟

یک بازیگر قبل از اینکه نقشی را ایفا کند باید به جریان باورپذیری آن بیندیشد؛ بر اساس متن موجود، یک طراحی از کل ابعاد و زوایای پیدا و پنهان این شخصیت و کاراکتر داشته باشد؛ اینجا من به عاشق پیشگی، رذالت و جنایات «خولی» رسیدم تا زیربنای این کاراکتر به خوبی طراحی شوند. آرام آرام به نقاطی که در اجرا ظریف کاری دارد با تمرین و کارگردان اتفاق بیفتد.

چنین نقش هایی همیشه خطرناکند

به همین خاطر است که اعتقاد دارم چنین نقش هایی همیشه خطرناکند؛ چون مردم از آنها شناخت دارند و اگر ایفای آن کاراکترها و بازی ها، باورپذیر اتفاق نیفتد، همه باور مردم به هم می ریزد؛ باید یک بازیگر در ایفای نقش چنین شخصیت ها و کاراکترهایی مراقبت کند.

در خیابان به من ناسزا می دادند

برای من حتی دادگاه خولی بسیار مهم بود؛ چطور این دادگاه برگزار شود؛ یک آدمی که دو زن دارد و تمام هستی اش را به خاطر یک اشتباه از دست داده است؛ خوشبختانه همان دادگاهی شد که دوست داشتم؛ به همین دلیل وقتی صحنه های مربوط به «خولی» پخش شد در خیابان به من ناسزا می دادند؛ از این بازتاب ها خوشم می آمد و می گفتم خدا را شکر! آنقدر این نقش قوام پیدا کرده که تماشاگر با من مشکل دارد.

مخاطب به این تضادهای سیاه و سفید نیاز داشت

این حسّ فضای سوگوارانه امام حسین(ع) و آن فضای تراژیکی که در صحرای کربلا اتفاق افتاده را مردم توأمان می دیدند؛ اگر این سیاهی ها درست به تصویر کشیده نمی شد، سفیدی ها دیده نمی شد؛ اگر این تضادها کنار هم قرار نمی گرفت، مخاطب را درگیر نمی کرد. من با 52 سال کار حرفه ای، هنوز هم مجذوب چنین نقش های درگیرکننده و پیچیده منفی و خاکستری هستم.

«خولی» نقش ماندگار دوران بازیگری ام

*برخی از بازیگران دیگر را کتک هم زدند؛ بازتاب هایی فراتر از ناسزا دادن هم داشتید؟

روزی نمی گذرد بیرون باشم و حداقل سه، چهار نفر نگویند چه قدر خوب بودید؛ حتماً لطف مردم است و شاید خیلی هم خوب نبوده ام؛ مثلاً به من گفتند خولی را با شما شناختیم و از ذهن ما بیرون نمی رود؛ این ها برایم ارزشمند است. یک بازیگر نیاز دارد مردم او را با چند نقش به خاطر بیاورند و نشانه ای برای مردم باشند؛ مرا با نقش «خولی» بیشتر می شناسند و در این 52 سال کار حرفه ای بازیگری، چه در تئاتر و چه در سینما و تلویزیون که به 300 اثر هم می رسد، برجسته ترین نقشی که هم خودم و هم مردم دوست دارند و ماندگار شده «خولی» است.

در لحظه هلاکت «خولی» مرگ برایم محرز شد

*کدام صحنه «خولی» برایتان سخت بود؟

همه کسانی که در «مختارنامه» بازی کردند یک عشق خاصی داشتند؛ به هر صورت، صحنه دادگاه جذاب بود و آن دادگاهی که احساس می کردم که بی عدالتی در حق این نقش شده و سریع یک رأی صادر شد؛ زمانیکه من را به سمت گیوتین می آوردند؛ این صحنه چند بار تکرار شد و من اذیت شدم؛ چون یک عده بازیگر کنار من بودند که چندان حرفه ای نبودند و با عربده کشی و داد زدن به گیوتین رسیدم؛ واقعاً در آن صحنه، احساس کردم مرگ من محرز است و احوال عجیبی داشتم.

مرا با نقش «خولی» بیشتر می شناسند و در این 52 سال کار حرفه ای بازیگری چه در تئاتر، سینما و چه در تلویزیون که به 300 اثر هم می رسد برجسته ترین نقشی که هم خودم و هم مردم دوست دارند و ماندگار شده، «خولی» است.

یک مقدار نادانی و سهل انگاری مرا به آتش می کشاند

یک صحنه دیگر هم زمانی است که سربازان مختار قصد دستگیری «خولی» را دارند؛ خولی در لوله بخاری پنهان شده است؛ یک لوله بخاری بود و یک تنور پُر از آتش! من یک متر و نیم، بالای لوله بودم و یک حرارت عجیب و غریب از آن لوله بخاری به بدن من می خورد؛ من بازیگر اکشن کاری نیستم و خیلی هم مراقب من بودند؛ لحظه افتادن به سمت پایین، خطرناک بود چون روبروی تنور بودم؛ با یک مقداری نادانی و سهل انگاری در متن آتش قرار می گرفتم؛ از لحاظ حسی هم خیلی به خودم فشار آوردم ولی ماحصل کار مرا به اوج خودش رساند.

عاشق امام حسین(ع) هستم

*عاشقانه شما را با امام حسین(ع) می شنویم.

در میان تمام انسان های کره زمین از دوره بربریت، برده داری تا کنون، تنها انسان هایی شایسته تقدیر و شایسته این هستند در مقابل شان سر تعظیم فرود بیاوریم که در مقابل ظلم سینه سپر می کنند و تمام موجودیتشان را در راستای آزادی و حرف حق، در طبق اخلاص می گذارند؛ امام حسین(ع) یک مرد بزرگ و تکرارناپذیر تاریخ هستند که همه وجودم را تقدیم می کنم؛ خودم از یک خانواده روحانی و محب امام حسین(ع) هستم که از دوران کودکی با این شعائر مذهبی بزرگ شده ام؛ عاشقانه به امام حسین(ع) عشق می ورزم؛ مردی که برای آزادی خواهی بشریت مقابل ظلم و ناراستی ها ایستاد؛ همیشه در روزهای عاشورا یک حال عجیبی دارم که در چنین روزی، انسانی با تمام این سختی ها مقابله می کند و این مقابله با ظلم برای من با ارزش است.

تصویربردار و تدوینگر: محمدرضا کشت دار و حسین دزفولی

انتهای پیام/

منبع خبر : تسنیم

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فرانسه   دستمزد   انرژی   مختارنامه   پشت صحنه   روضه   پاریس   بازیگر   کوفه   صدرالدین حجازی   مهیب   داود میرباقری   جلوه های ویژه   آوازه خوان   ناسزا   همسر دوم   امام حسین علیه السلام   کوفی   رقاص   دو زن   ابا عبدالله   مهندس   تمرین   داستانی   بازیگر سینما  
اخبار مرتبط
توضیحات "فلورا سام" درباره قهر و آشتی "مرضیه" /دلش شکسته، صبور باشید!
تسنیم
واکنش مخاطبان به میثاق درون گروهی نمایش «رگ»
گیتی آنلاین
نکوداشتی برای فریماه فرجامی
بهار نیوز
ناگفته های بازیگر "بن مطیع" از حضورش در "مختارنامه"/ "مامون عباسی" ماندگارترین نقش در ذهنم شد
تسنیم
محمد صادقی: سه نوبت به «مختارنامه» دعوت شدم
خبرآنلاین
جوهر مشترک یاران امام حسین و پیرخمین
عقیق
آزاد شده ی امام حسین (علیه السلام)
شیعه نیوز
وقتی حب الحسین (ع) دست جوان خلافکار را گرفت/ روایتی از بازگشت به زندگی یک جوان ایلامی
فارس
روایتی از «امروز روز خوبی ست برای مُردن»
ایسنا
«پشت دیوار عمارت» چه خبر
صدا و سیما
حاشیه های جنجالی چند بازیگر زن ایرانی در آخر هفته
روز نو
داستان «خروج» حاتمی کیا و «لامینور» مهرجویی لو رفت
نصف جهان
حاشیه های چند بازیگر زن ایرانی در آخر هفته جنجالی
اقتصاد نیوز
زائری: مقتل ها باید بازنویسی شوند
ایرنا
آغاز پخش سریال «مرضیه» از شبکه دو سیما + بیوگرافی بازیگران
شمانیوز
بازی نقش های منفی را دوست دارم | برای در آوردن نقش « خولی » خیلی هزینه کردم | بعضی از مردم به من فحش می دهند! +ویدئو
دیباچه
آرئولا: اسطوره دوران کودکی من ایکر کاسیاس بود
ورزش 3
عاشق امام حسین(ع) که خولی شد
پارس نیوز
سرگرم کننده ترین فیلم های قرن 21
بولتن نیوز
سرگرم کننده ترین فیلم های قرن 21 را بشناسید
تیتر یک
بیوگرافی صبا کمالی و همسرش + ماجرای توهین به امام حسین
شمانیوز
آبرو و اعتبارم را مدیون ظرفشویی هیات ارباب هستم/ داستان 5 حبه قند روضه که مداح را شفا داد
بلاغ مازندران
سرگرم کننده ترین فیلم های قرن 21 + تصاویر
باشگاه خبرنگاران
پست جنجالی صبا کمانی چه بود +نظرات مردم و عکس
شمانیوز
حضور بازیگر سریال «برادرجان» در یک نمایش عاشورایی/گلایه بازیگر سریال ستایش از وضعیت تئاتر
میزان
کدام شاعران از امام حسین جایزه گرفتند؟
عقیق
چه کسانی خواستند نامشان در دیوان حسین (ع) نوشته شود
مشرق نیوز
وقتی «خولی» سر از پاریس در می آورد
جهان نیوز
«فردا مسافرم»؛ روایت داستانی عاشقانه پس از عاشورا
ایکنا
نمایش یک هنر آئینی با ابزارهای نو/نذر هنرمندان بیرجندی برای محرم
مهر نیوز
گچساران و باشت ماتمکده دلسوختگان عاشورا
ایرنا
ساعت به ساعت روز عاشورا چگونه گذشت؟
سیتنا
فیلم دینی باید بتواند تماشاگرش را تحت تاثیر قرار دهد
خبرگزاری حوزه
سر ساخت «مختارنامه» 3 بار سکته کردم/ صحنه های شهادت حضرت ابوالفضل(ع) نیاز به اصلاح دارد
قدس آنلاین
شهید 9 ساله ای که ظهر عاشورا مدافع حرم شد
مشرق نیوز
فلاح: سر ساخت «مختارنامه» 3 بار سکته کردم/ صحنه های شهادت حضرت ابوالفضل(ع) نیاز به اصلاح دارد
فارس
شهید ایرانی کربلا، شاعر و کاتب امام حسین(ع)/ اسلم دیلمی قزوینی که بود
بلاغ مازندران
روز عاشورا برای کاروان سیدالشهدا چگونه سپری شد؟
مشرق نیوز
عزاداری امام حسین (ع) روح و جسم انسان را صیقل می دهد
ایرنا
«پشت دیوار عمارت» به سرو می آید/ توطئه برای عاشق امام حسین(ع)
مهر نیوز
اخبار مرتبط
bltتسنیم : توضیحات "فلورا سام" درباره قهر و آشتی "مرضیه" /دلش شکسته، صبور باشید!
bltگیتی آنلاین : واکنش مخاطبان به میثاق درون گروهی نمایش «رگ»
bltبهار نیوز : نکوداشتی برای فریماه فرجامی
bltتسنیم : ناگفته های بازیگر "بن مطیع" از حضورش در "مختارنامه"/ "مامون عباسی" ماندگارترین نقش در ذهنم شد
bltخبرآنلاین : محمد صادقی: سه نوبت به «مختارنامه» دعوت شدم
bltعقیق : جوهر مشترک یاران امام حسین و پیرخمین
bltشیعه نیوز : آزاد شده ی امام حسین (علیه السلام)
bltفارس : وقتی حب الحسین (ع) دست جوان خلافکار را گرفت/ روایتی از بازگشت به زندگی یک جوان ایلامی
bltایسنا : روایتی از «امروز روز خوبی ست برای مُردن»
bltصدا و سیما : «پشت دیوار عمارت» چه خبر
bltروز نو : حاشیه های جنجالی چند بازیگر زن ایرانی در آخر هفته
bltنصف جهان : داستان «خروج» حاتمی کیا و «لامینور» مهرجویی لو رفت
bltاقتصاد نیوز : حاشیه های چند بازیگر زن ایرانی در آخر هفته جنجالی
bltایرنا : زائری: مقتل ها باید بازنویسی شوند
bltشمانیوز : آغاز پخش سریال «مرضیه» از شبکه دو سیما + بیوگرافی بازیگران
bltدیباچه : بازی نقش های منفی را دوست دارم | برای در آوردن نقش « خولی » خیلی هزینه کردم | بعضی از مردم به من فحش می دهند! +ویدئو
bltورزش 3 : آرئولا: اسطوره دوران کودکی من ایکر کاسیاس بود
bltپارس نیوز : عاشق امام حسین(ع) که خولی شد
bltبولتن نیوز : سرگرم کننده ترین فیلم های قرن 21
bltتیتر یک : سرگرم کننده ترین فیلم های قرن 21 را بشناسید
bltشمانیوز : بیوگرافی صبا کمالی و همسرش + ماجرای توهین به امام حسین
bltبلاغ مازندران : آبرو و اعتبارم را مدیون ظرفشویی هیات ارباب هستم/ داستان 5 حبه قند روضه که مداح را شفا داد
bltباشگاه خبرنگاران : سرگرم کننده ترین فیلم های قرن 21 + تصاویر
bltشمانیوز : پست جنجالی صبا کمانی چه بود +نظرات مردم و عکس
bltمیزان : حضور بازیگر سریال «برادرجان» در یک نمایش عاشورایی/گلایه بازیگر سریال ستایش از وضعیت تئاتر
bltعقیق : کدام شاعران از امام حسین جایزه گرفتند؟
bltمشرق نیوز : چه کسانی خواستند نامشان در دیوان حسین (ع) نوشته شود
bltجهان نیوز : وقتی «خولی» سر از پاریس در می آورد
bltایکنا : «فردا مسافرم»؛ روایت داستانی عاشقانه پس از عاشورا
bltمهر نیوز : نمایش یک هنر آئینی با ابزارهای نو/نذر هنرمندان بیرجندی برای محرم
bltایرنا : گچساران و باشت ماتمکده دلسوختگان عاشورا
bltسیتنا : ساعت به ساعت روز عاشورا چگونه گذشت؟
bltخبرگزاری حوزه : فیلم دینی باید بتواند تماشاگرش را تحت تاثیر قرار دهد
bltقدس آنلاین : سر ساخت «مختارنامه» 3 بار سکته کردم/ صحنه های شهادت حضرت ابوالفضل(ع) نیاز به اصلاح دارد
bltمشرق نیوز : شهید 9 ساله ای که ظهر عاشورا مدافع حرم شد
bltفارس : فلاح: سر ساخت «مختارنامه» 3 بار سکته کردم/ صحنه های شهادت حضرت ابوالفضل(ع) نیاز به اصلاح دارد
bltبلاغ مازندران : شهید ایرانی کربلا، شاعر و کاتب امام حسین(ع)/ اسلم دیلمی قزوینی که بود
bltمشرق نیوز : روز عاشورا برای کاروان سیدالشهدا چگونه سپری شد؟
bltایرنا : عزاداری امام حسین (ع) روح و جسم انسان را صیقل می دهد
bltمهر نیوز : «پشت دیوار عمارت» به سرو می آید/ توطئه برای عاشق امام حسین(ع)
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.