مخبر - 1398/06/20 - اپل واچ سری 5 چه قابلیت های سلامتی ویژه ای دارد؟

اپل واچ سری 5 چه قابلیت های سلامتی ویژه ای دارد؟
اپل واچ سری 5 در مهم ترین رویداد سال اپل معرفی شد. جدیدترین گجت پوشیدنی کوپرتینویی ها، امکانات سلامتی متعددی را به کاربران ارائه می کند.
اپل واچ سری 5 چه قابلیت های سلامتی ویژه ای دارد؟

اپل در سال های گذشته تلاش های بی شماری انجام داد تا مفهوم سلامت را به بخشی مهم در زندگی کاربران دنیای فناوری تبدیل کند. اپل واچ ابزار کوپرتینویی ها برای این هدف بود که امکانات متعدد را در نسخه های گوناگون به کاربران ارائه کرد. کاهش وزن، کمک به مراقبت های بارداری و حتی پیشگیری از مراقبت های قلبی تنها بخشی از خدمان کوپرتینویی ها به سلامت جامعه ی کاربران فناوری بود. اپل واچ به مرور به مربی شخصی، همراه سلامت و درنهایت به ابزاری کاملا دارای اهداف سلامت محور تبدیل شد.مقاله های مرتبط:
 • اپل واچ 5 معرفی شد؛ بدنه ی جدید و سخت افزار قوی تر
 • قیمت و تاریخ عرضه ی اپل واچ 5 مشخص شدقطعا کاربران می دانند که یک ساعت هوشمند توانایی جایگزینی پزشک یا مربی ورزشی را ندارد. ازطرفی قابلیت های سلامتی که در طول سال ها به محصول اپل اضافه شد، خارق العاده و کاربردی هستند. اپل واچ سری 5 و WatchOS 6 (که از 16 سپتامبر قابل دریافت خواهد بود) در رویداد اخیر اپل به همراه آیفون 11 معرفی شدند. در ادامه ی این مطلب زومیت به بررسی 5 قابلیت مهم محصول و سرویس جدید کوپرتینویی ها می پردازیم که به رویکردهای سلامت افراد کمک می کند و حتی شاید جان آن ها را نیز حفظ کند.هشدار صدای زیاداکثر افراد زمانی برای درمان کاهش شنوایی اقدام می کنند که شاید دیر شده باشد. آن ها متوجه کاهش شنوایی نمی شوند و فرایند، به آهستگی پیش می رود. درواقع کاهش شنوایی فرایندی تدریجی محسوب می شود که به فاکتورهای متعدد ژنتیکی و محیطی بستگی دارد.اپل سرویسی به نام Noise app معرفی کرد که با تمرکز بر کاهش آثار محیطی کاهش شنوایی فعالیت می کند. سرویس مذکور به صورت قابلیتی برای اپل واچ ارائه می شود که صدای بالا (بیش از 90 دسی بل) را تشخیص می دهد و هشداری پیرامون خطر کاهش شنوایی به کاربر ارسال می کند. سرویس مذکور هم زمان با ارائه ی WatchOS جدید برای اپل واچ ارائه می شود.

  تشخیص صدا اپل واچ 5سلامت زناناپل بالاخره با جریان قابلیت های مخصوص زنان در دنیای فناوری هماهنگ شد. آن ها قابلیت جدید ردگیری چرخه ی قاعدگی را به اپل واج اضافه کردند تا ترکیبی کامل از خدمات را به همه ی مشتریان ارائه کنند. به علاوه قابلیت مذکور در اپلیکیشن Health آیفون نیز ارائه می شود.ردگیری چرخه ی قاعدگی اهمیت بالایی در وضعیت سلامت زنان دارد. چرخه های منظم می توانند نشان دهنده ی علائمی همچون سندروم پلی کیستیک تخمدان، ناباروری، پوکی استخوان و یائسگی باشند. درنتیجه ردگیری نظم چرخه های قاعدگی برای کاربران زن بسیار مفید خواهد بود. این قابلیت نیز در 16 سپتامبر و هم زمان با عرضه ی WatchOS 6 و iOS 13 ارائه می شود.

  تشخیص صدا اپل واچ 5تشخیص سقوطاپل واچ سری 4 با قابلیت تشخیص سقوط در سال گذشته معرفی شد. برخی کاربران در آن زمان آگهی های این قابلیت را تمسخر می کردند و آن را غیرکابردی می دانستند. درمقابل، تشخیص سقوط و تماس برای دریافت کمک، برای برخی از کاربران بسیار حیاتی محسوب می شود. افراد با چالش های سلامتی گوناگون که توانایی برخاستن پس از سقوط را ندارند، استفاده های متعددی از قابلیت جدید اپل واچ دارند. از همان زمان معرفی هم گزارش های متعددی از کاربردی بودن عینی قابلیت منتشر شد.هشدار اورژانسی سقوط برای بسیاری از کاربران سودمند استقابلیت تشخیص سقوط اپل، پس از شناسایی موقعیت کاربر اعلانی را برای او ارسال می کند. اگر کاربر توانایی پاسخ به اعلان را نداشته باشد و اپل واچ هم عدم تحرک را تشخیص دهد، مرحله ی بعدی فعال می شود. اپل واچ با مراکز اورژانس و مخاطبان اورژانسی تماس می گیرد؛ مخاطبانی که قبلا توسط خود کاربر تعیین شده اند.هشدار ریتم نامنظم قلباپل در سال 2018 قابلیت ECG را همراه با اپل واچ سری 4 معرفی کرد. در آن زمان نظرهای گوناگونی از سوی کاربران و کارشناسان پیراموت قابلیت جدید منتشر شد. اپلیکیشن اپل در این بخش، قابلیت تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) را دارد که به عنوان یکی از مرسوم ترین انواع ریتم نامنظم قلب شناخته می شود. اپل واچ با 30 ثانیه بررسی ضربان قلب کاربر، این علامت را شناسایی می کند. ریتم نامنظم قلب به صورت ذاتی خطری برای کاربر ندارد، منتهی در وضعیت های شدید شاید به مشکل هایی همچون سکته، لخته شدن خون و حتی از دست رفتن قلب بینجامد.

  نوار قلب / EKG / ECGنسخه ی جدید WatchOS قابلیتی به صورت حسگر خودکار ضربان قلب دارد که در دوره ای منظم، نرخ ضربان کاربر را اندازه گیری می کند. اگر ضربان نامنظمی در جریان این بررسی های منظم شناسایی شود، یک پیام هشدار برای کاربر ارسال خواهد شد. درنهایت اگر کاربر هشدار AFib دریافت کند، بررسی مشکل به کمک یک پزشک، پیشنهاد می شود.ضربان قلب بالا و پاییناپل واچ علاوه بر تشخیص ضربان نامنظم قلب، توانایی تشخیص تندتپشی و کندتپشی را هم دارد. کاربر برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید آستانه های تپش تند و کند خود را به اپلیکیشن اپل اضافه کند. سپس سرویس مذکور در صورت شناسایی تپش در خارج از بازه ی مشخص شده، اعلانی را به کاربر ارسال خواهد کرد.برخی کارشناسان و پزشکان نگران هستند که قابلیت بالا موجب ارسال اعلان های اشتباه به کاربر شود؛ به عنوان مثال افراد بسیار سالم در زمان های استراحت ضربان قلبی پایین تر از حالت عادی دارند که شاید منجر به اعلان اشتباه از سوی اپلیکیشن شود. به هرحال برخی کارشناسان اعتقاد دارند با وجود مشکل های احتمالی هشدار اشتباه، وجود قابلیت مذکور خالی از لطف نیست و شاید در برخی اوقات به حفظ جان کاربر کمک کند.داده های سلامت در خدمت تحقیق های علمیاپل در رویداد دهم سپتامبر علاوه بر معرفی سخت افزار و سرویس های متنوع، از امکان حضور کاربران آیفون در برنامه های تحقیق پزشکی صحبت کرد. اپلیکیشنی به نام Research به زودی برای کاربران عرضه می شود که امکان مشارکت در سه برنامه ی بزرگ تحقیق پزشکی را به آن ها می دهد. برنامه های تحقیقی مذکور وضعیت سلامت شنوایی، قلب و سلامت زمان را بررسی می کنند و با تعدادی از بزرگ ترین سازمان های سلامت جهان در حال همکاری هستند.

  Apple Hearing Studyمشارکت در برنامه های تحقیقی چه مزایایی برای کاربران دارد؟ پاسخ بدیهی این است که چنین برنامه هایی به توسعه ی فناوری های بهداشت و سلامت برای نسل های آینده کمک می کنند؛ به عنوان مثال قابلیت تشخیص ضربان قلب نامنظم در اپل واچ ابتدا در برنامه ی تحقیقی Apple Heart Study مطالعه، بررسی و تأیید شد که بزرگ ترین مطالعه در این حوزه بود. به هرحال کارشناسان امیدوار هستند که برنامه های تحقیقی کنونی با همکاری کاربران، به توسعه ی فناوری های بسیار کاربردی تر در نسل های آینده ی اپل واچ و گجت های سلامتی دیگر بینجامد.خانواده ی اپل واچ امروز به عنوان پرفروش ترین گجت های پوشیدنی سلامت شناخته می شوند. توسعه ی آن ها و ارائه ی کاربری های متنوع مبتنی بر سلامت، قدمی در مسیر توسعه ی دیگر سرویس ها در دنیای فناوری خواهد بود که احتمالا به زندگی سالم تر نسل های آینده کمک می کند.

 • منبع خبر : زومیت

  محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  کلیدواژه های این خبر
  فناوری   ساعت هوشمند   سخت افزار   اپل واچ   اورژانس   تمسخر   یائسگی   آیفون   خارق العاده   پلی کیستیک   کاهش وزن   قاعدگی   کاهش شنوایی   زومیت   اپلکیشن   پزشک   مقاله   محصول اپل   بانوان   اپل   پیشگیری   پوکی استخوان   مراقبت های بارداری   iOS   سلامت زنان   کاربران  
  اخبار مرتبط
  آموزش نصب اپلیکیشن ها و سرویس های گوگل روی هواوی میت 30 پرو
  زومیت
  سیستم عامل هارمونی؛ یک OS و هزاران رویا برای هواوی
  آی تابناک
  هماهنگ نبودن iOS 13 با اپلیکیشن مخصوص خودرو شرکت اپل
  باشگاه خبرنگاران
  Pine64 به زودی ساعت هوشمند PineTime Linux را با قیمت 25 دلار معرفی می کند
  زومیت
  آیا قدرت آیفون XS از آیفون 11 پرو بیشتر است
  آی تابناک
  آیفون 11 پرو مکس امتیاز تعمیرپذیری 6 از 10 از iFixit گرفت
  زومیت
  درمان اختلالات قاعدگی، دارویی برای بهبود آن
  نی نی بان
  6 نکته ای که ممکن است از مراسم رونمایی سری آیفون 11 از دست داده باشید
  باشگاه خبرنگاران
  آی فون های XS و XR با دریافت iOS 13.1 از مشخصه مدیریت توان پردازنده بهره مند می شوند
  آی تی رسان
  اپل با iOS 13.1 عملکرد پردازنده آیفون XS و آیفون XR را محدود می کند
  زومیت
  جدیدترین اطلاعات تاییدشده از ردیاب هوشمند اپل
  زومیت
  iOS 13.1 و iPadOS یک هفته زودتر منتشر می شوند
  زومیت
  دانلود iOS 13 برای کاربران اپل امکان پذیر شد
  زومیت
  نسل دوم هواوی واچ GT چه جایگاهی در برابر رقبا دارد
  زومیت
  زنان مبتلا به ایدز، میتوانند باردار شوند؟
  نی نی بان
  ایدز و بارداری؛ چگونه نوزاد سالمی به دنیا بیاوریم؟
  ستاره
  NFC چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید
  نامه نیوز
  وای فای 6 به طور رسمی عرضه شد
  اقتصاد نیوز
  اپل؛ موبایل سازی که دوربین ساز شده است!
  پارسینه
  براساس اعلام تحلیلگر اپل، تقاضای خرید آیفون 11 فراتر از حد انتظار خواهد بود
  زومیت
  چرا اپل واچ 5 قابلیت ردگیری خواب ندارد؟
  زومیت
  شارژ دو طرفه در آیفون 11
  سیمرغ
  آیفون 11 امکان شارژ دو طرفه ندارد!
  خرداد نیوز
  آیفون11شارژ دو جانبه ندارد!
  آی سی تی پرس
  آیفون 11 شارژ دو جانبه ندارد!
  پارسینه
  ویژگی های آیفون 11 چیست؟
  نامه نیوز
  سری آی فون 11 اپل از سخت افزار شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می کند اما نمی توانید از آن استفاده کنید!
  آی تی رسان
  تمامی محصولات معرفی شده در رویداد آیفون 11
  اخبار بانک
  اپل دوباره به ارزش 1 تریلیون دلار رسید
  ایسکانیوز
  تاریخ انتشار iOS 13 اعلام شد
  ایسکانیوز
  تایید ضمنی هدست واقعیت افزوده اپل در یک اسکرین شات
  زومیت
  اپل موزیک یا اسپاتیفای؛ کدامیک در کدام کشور فعالند؟
  سیتنا
  آیفون 11 پرو و 11 پرو مکس دربرابر رقبا
  زومیت
  توسعه دهندگان تا آوریل 2020 برای سازگار کردن اپلیکیشن هایشان با iOS 13 فرصت دارند
  زومیت
  نگاه نزدیک ویدئویی به اپل واچ سری 5
  زومیت
  توسعه اپلیکیشن پزشکی توسط شرکت اپل
  بهار نیوز
  نمایشگر اپل واچ 5 همیشه بیدار است! +عکس
  تیک نیوز
  نمایشگر اپل واچ 5 همیشه بیدار است!
  قلم نیوز
  چرا آیفون 11 پرو به سه لنز دوربین مجهز است؟
  زومیت
  نسخه اصلی مک OS کاتالینا مهرماه منتشر می شود
  زومیت
  اخبار مرتبط
  bltزومیت : آموزش نصب اپلیکیشن ها و سرویس های گوگل روی هواوی میت 30 پرو
  bltآی تابناک : سیستم عامل هارمونی؛ یک OS و هزاران رویا برای هواوی
  bltباشگاه خبرنگاران : هماهنگ نبودن iOS 13 با اپلیکیشن مخصوص خودرو شرکت اپل
  bltزومیت : Pine64 به زودی ساعت هوشمند PineTime Linux را با قیمت 25 دلار معرفی می کند
  bltآی تابناک : آیا قدرت آیفون XS از آیفون 11 پرو بیشتر است
  bltزومیت : آیفون 11 پرو مکس امتیاز تعمیرپذیری 6 از 10 از iFixit گرفت
  bltنی نی بان : درمان اختلالات قاعدگی، دارویی برای بهبود آن
  bltباشگاه خبرنگاران : 6 نکته ای که ممکن است از مراسم رونمایی سری آیفون 11 از دست داده باشید
  bltآی تی رسان : آی فون های XS و XR با دریافت iOS 13.1 از مشخصه مدیریت توان پردازنده بهره مند می شوند
  bltزومیت : اپل با iOS 13.1 عملکرد پردازنده آیفون XS و آیفون XR را محدود می کند
  bltزومیت : جدیدترین اطلاعات تاییدشده از ردیاب هوشمند اپل
  bltزومیت : iOS 13.1 و iPadOS یک هفته زودتر منتشر می شوند
  bltزومیت : دانلود iOS 13 برای کاربران اپل امکان پذیر شد
  bltزومیت : نسل دوم هواوی واچ GT چه جایگاهی در برابر رقبا دارد
  bltنی نی بان : زنان مبتلا به ایدز، میتوانند باردار شوند؟
  bltستاره : ایدز و بارداری؛ چگونه نوزاد سالمی به دنیا بیاوریم؟
  bltنامه نیوز : NFC چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید
  bltاقتصاد نیوز : وای فای 6 به طور رسمی عرضه شد
  bltپارسینه : اپل؛ موبایل سازی که دوربین ساز شده است!
  bltزومیت : براساس اعلام تحلیلگر اپل، تقاضای خرید آیفون 11 فراتر از حد انتظار خواهد بود
  bltزومیت : چرا اپل واچ 5 قابلیت ردگیری خواب ندارد؟
  bltسیمرغ : شارژ دو طرفه در آیفون 11
  bltخرداد نیوز : آیفون 11 امکان شارژ دو طرفه ندارد!
  bltآی سی تی پرس : آیفون11شارژ دو جانبه ندارد!
  bltپارسینه : آیفون 11 شارژ دو جانبه ندارد!
  bltنامه نیوز : ویژگی های آیفون 11 چیست؟
  bltآی تی رسان : سری آی فون 11 اپل از سخت افزار شارژ بی سیم معکوس پشتیبانی می کند اما نمی توانید از آن استفاده کنید!
  bltاخبار بانک : تمامی محصولات معرفی شده در رویداد آیفون 11
  bltایسکانیوز : اپل دوباره به ارزش 1 تریلیون دلار رسید
  bltایسکانیوز : تاریخ انتشار iOS 13 اعلام شد
  bltزومیت : تایید ضمنی هدست واقعیت افزوده اپل در یک اسکرین شات
  bltسیتنا : اپل موزیک یا اسپاتیفای؛ کدامیک در کدام کشور فعالند؟
  bltزومیت : آیفون 11 پرو و 11 پرو مکس دربرابر رقبا
  bltزومیت : توسعه دهندگان تا آوریل 2020 برای سازگار کردن اپلیکیشن هایشان با iOS 13 فرصت دارند
  bltزومیت : نگاه نزدیک ویدئویی به اپل واچ سری 5
  bltبهار نیوز : توسعه اپلیکیشن پزشکی توسط شرکت اپل
  bltتیک نیوز : نمایشگر اپل واچ 5 همیشه بیدار است! +عکس
  bltقلم نیوز : نمایشگر اپل واچ 5 همیشه بیدار است!
  bltزومیت : چرا آیفون 11 پرو به سه لنز دوربین مجهز است؟
  bltزومیت : نسخه اصلی مک OS کاتالینا مهرماه منتشر می شود
  پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.