مخبر - 1398/06/20 - ملت یمن امروز نماد مظلومیت، محاصره و غربت است

ملت یمن امروز نماد مظلومیت، محاصره و غربت است
دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی سالروز شهادت امام حسین علیه السلام (عاشورا) حضور گسترده مردم در مراسم عاشورا را پاسخ به ندای تاریخی امام از قلب محاصره در کربلا دانست.
ملت یمن امروز نماد مظلومیت، محاصره و غربت است

ملت یمن امروز نماد مظلومیت، محاصره و غربت استبه گزارش شهدای ایران؛ سید حسن نصرالله در سخنرانی روز عاشورای سال 1441 حضور گسترده مردم در مراسم عزاداری روز عاشورا را پاسخی به ندای تاریخی امام حسین علیه السلام در کربلاء در قلب محاصره آن روز دانست و گفت، صدای آن روز امام حسین امروز از گلوی هر فرد مظلوم محاصره شده در این زمانه بیرون می آید.
به گزارش شبکه المنار، نصرالله گفت: این حضور گسترده، بیان کننده لبیک شما به آن ندای تاریخی در روز دهم ماه محرم الحرام در قلب صحرای کربلاست؛ روزی که در محاصره و خطر بود. بعد از آمدن نسل ها، امروز حس می کنیم که حسین ما را صدا می زند و همینطور نسل های بعد تا روز قیامت را. صدای حسین از حنجره همه مظلومان و ستمدیدگان و مستضعفان در کشور ما و سراسر دنیا بیرون می آید و فریاد می زند که آیا یاری کننده ای هست که مرا یاری کند؟».
نصرالله با اشاره به موضوع فلسطین، اعلام کرد که سخنانش را با موضوع فلسطین آغاز می کند. نصرالله گفت، مقاومت در کنار مردم فلسطین و حقوق آنان ایستاده و خود را به آن متعهد می داند.
در یمن نیز سال جدید هجری قمری و عاشورا و کربلای جدیدی آمد. ملت یمن امروز نماد مظلومیت، محاصره، غربت -همانطور که امام حسین در کربلا بود- است. جنگ علیه یمن در سایه سکوت دنیا و شراکت آمریکا و انگلیس، زنان و بچه های یمنی با سلاح این کشورها کشته می شود. ادامه جنگ عربستان و امارات برای آنان چیزی جز شکست و ننگ ابدی و تاریخی و عذاب در قیامت نخواهد داشت.
وی افزود: هیچ یک از اهدافی که عربستان و امارات اعلام کرده بودند محقق نشده است. و آنچه در جنوب یمن در جریان است، دروغ آنان درباره حمایت از دولت قانونی یمن را نشان داد و آشکار کرد و نشان داد که طرح هایشان تجزیه یمن برای تضعیف و استضعاف آن است. آنها به منابع و ثروت یمن طمع دارند. آنها به بهانه آنچه آن را نفوذ ایران در یمن می خواندند به این کشور حمله کردند. امروز بار دیگر خواستار توقف جنگ یمن می شویم.
در بحرین مردم هنوز در رنج هستند. سال هجری قمری جدید از راه رسید و مردم تحت رنج دولت خائن هستند که انان را در ایام محرم تحت فشار قرار داده است. دولت به خطیبان و علمای دینی ظلم می کند و به سوی عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی حرکت کرده است.
میزبانی بحرین از کنفرانس اقتصادی [طرح] معامله قرن علیه فلسطین، خیانتی دیگر بود که از خود نشان داد.
خطاب به مردم بحرین می گوییم که جهاد بزرگ شما به ثمر خواهد نشست و این وعده خدا به مجاهدان صادق است و اینجا با شما اعلام همبستگی می کنیم.
دبیر کل حزب الله درباره تحریم های آمریکا گفت، این تحریم ها ظالمانه است. این تحریم ها علیه ایران و سوریه و جنبش های مقاومت در فلسطین، لبنان و عراق، تجاوزی است که دولت آمریکا بعد از شکست دو چیز، فشار مالی وارد می کند.
اول جنگ های اسرائیل در فلسطین و لبنان. اسرائیل نتوانست هیچ یک از اهداف خود را در این جنگ ها محقق کند. و دوم شکست آمریکا در جنگی که از طریق گروههای تکفیری در لبنان، سوریه و عراق آغاز کرد.
مقاومت در لبنان از سال های دور در لیست تحریم و تروریسم آمریکا قرار داشته و این مسئله، جدید نیست. این امر برای کمک به اسرائیل است. اما درباره تحریم بانکها در لبنان باید بگویم که حزب الله در آنها پولی ندارد.
ما در حزب الله باید درباره گزینه های خود بازنگری کنیم و خوب آن را بررسی کنیم. تا الان وقتی فشار بر خود ما در مقاومت بود می گفتیم که تحمل می کنیم اما زمانیکه این ظلم به مردم تعمیم داده شده باید با آن مقابله کنیم.
نصرالله در خصوص مسائل لبنان و رژیم صهیونیستی گفت، لبنانی ها تلاش اخیر اسرائیل برای تغییر قواعد نبرد که از سال 2006 جریان داشت، ناکام گذاشت. اسرائیل هزاران نقض حریم لبنان در سال داشت. اما خطوط قرمزی وجود داشت [که اسرائیل آن را نقض کرد]. تلاش اخیر و تجاوز اخیر به ضاحیه و ارسال پهپادهای بمب گذاری شده تجاوزی بزرگ بود. موضع رسمی و سیاسی و مردمی لبنان قوی و بزرگ بود. مقاومت هم پاسخ داد. یک پاسخ در عمق مرز فلسطین اشغالی بود و یک پاسخ ساقط کردن پهپاد اسرائیلی بود. امروز بر خلاف همه تهدیدها ما قدرت بازدارندگی خود را که از لبنان حفاظت می کند، تقویت کردیم.
اخیرا ما شاهد آدمک هایی بودیم که ارتش اسرائیل در خودروهای نظامی در مرز گذاشته بود تا حزب الله را فریب بدهند. فرض کنیم که شما فریب دادید. نکته مهم این است که ارتشی که تا دیروز می گفتند شکست ناپذیر است امروز اینقدر سست و ضعیف شده که روی به کارهای هالیوودی شبیه فیلم های سینمایی آورده است. دشمن پیشتر برای خود نوار امنیتی ایجاد می کرد اما امروز به جایی رسیده که مرز را تخلیه می کند.
امروز زمانیکه از ما از نبود خطوط قرمز صحبت میکنیم منظورمان این نیست که به قطعنامه 1701 متعهد نخواهیم بود. شما می دانید که اسرائیل هیچگاه به آن پایبند نبوده است.

لبنان به این قطعنامه احترام می گذارد و حزب الله بخشی از دولت است. اما این موضوع یک چیز است و تجاوز اسرائیل به لبنان یا نقض حریم آن یا حمله از طریق پهپادها یا طرق دیگر، چیزی دیگری است که مقاومت و لبنان حق دارند که از خود و کرامت و عرض و آبرو و حاکمیت خود حمایت کنند. جدای از جنجال داخلی و تهدیدهای خارج، در روز امام حسین تکرار می کنیم که رزمندگان مقاومت قواعد بازدارندگی را تثبیت کردند و اگر بار دیگر به لبنان تجاوز شود، مقاومت به صورت مناسب و متناسب پاسخ خواهد داد و دیگر هیچ خط قرمزی برای مقاومت وجود ندارد.
امروز لبنان احترام خود را بر همه تحمیل کرده است. آمریکایی ها تماس گرفتند، آلمانی ها، انگلیسی ها، فرانسوی ها، مصری ها و خیلی های دیگر قبل از پاسخ مقاومت و هنگام پاسخ مقاومت تماس گرفتند. زمانیکه نماینده آمریکا و دوست اسرائیل می آید و می خواهد با روسای لبنان درباره مسائل مرزی، گازی و نفتی مذاکره کند، سران لبنان باید بدانند که محترم هستند. امانتی که بر عهده سران کشور برای حفاظت از حقوق نفتی، گازی، آبی و خاکی هست، امانت سنگینی است.
منبع: فارس
منبع خبر : شهدای ایران

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   لبنان   آمریکا   سوریه   المنار   بحرین   قیامت   تکفیر   عادی سازی روابط   حنجره   محرم الحرام   مظلومیت   مستضعفان   غربت   روز قیامت   عذاب   مردم بحرین   فلسطینیان   لبنان و عراق   نسل های   مظلومان   اعلام همبستگی   امام حسین علیه السلام   عربستان سعودی   تروریست   یمن   رژیم صهیونیستی   فلسطین   دولت آمریکا   بانک ها   امارات متحده عربی   ایران و سوریه   جنگ یمن   انگلیس   تحریم آمریکا علیه ایران   طرح معامله قرن   حضور گسترده مردم   یمنی   دبیرکل حزب الله لبنان  
اخبار مرتبط
رژیم آل سعود در مراحل پایانی عمر خود است/ ماجرای دیدار با حاج قاسم برای حضور 120 فرمانده عملیاتی حزب الله در عراق/ ناشنیده ها از دیدارها با مقام معظم رهبری
مشرق نیوز
توصیه عطوان به ریاض و ابوظبی: به حرف های نصرالله گوش کنید!
شبکه الکوثر
رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
اتاق خبر
نصرالله: سعودی و امارات روی دولت از پیش باخته ترامپ حساب باز کرده اند
جوان آنلاین
دولت «اشرف غنی» حمله به تاسیسات نفتی عربستان را محکوم کرد
تسنیم
شرایط دیدار روحانی و ترامپ
دنیای اقتصاد
آنچه می تواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
برنا نیوز
حزب الله: تحریم ها بر عزم و اراده ما می افزاید
تابناک
حزب الله: تحریم ها بر عزم و اراده ما می افزاید/ تلاش های آمریکا علیه مقاومت شکست خورد
تسنیم
دبیرکل انصارالله یمن : از ایران حمایت می کنیم
شبکه الکوثر
سید حسن نصرالله : امام خامنه ای حسین زمان است
شبکه الکوثر
مهمترین خبر های جهان (7-19)
صدا و سیما
از امروز به بعد خطوط قرمزی وجود ندارد
پایداری ملی
رهبر انقلاب اسلامی فرمانده خیمه گاه مقاومت است
ایران آنلاین
عبدالملک الحوثی: صحنه یمن «کربلای معاصر» است
پانا
سید حسن نصرالله: از امروز به بعد خطوط قرمزی وجود ندارد
فردا نیوز
سید حسن نصرالله: از امروز به بعد خطوط قرمزی وجود ندارد/ به تجاوزات به شکل مناسب پاسخ می دهیم
آرمان پرس
از امروز به بعد خطوط قرمزی وجود ندارد/ به تجاوزات به شکل مناسب پاسخ می دهیم
بولتن نیوز
ارتش اسرائیل یک ارتش هالیوودی ناتوان است/ خامنه ای حسین زمان است
رویداد 24
هر جنگ احتمالی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود/ امام خامنه ای حسین زمان ماست
598
هر جنگ احتمالی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
بلاغ مازندران
نصرالله: حسین ما در این زمان آیت الله خامنه ای است/ اگر هزار بار هم کشته شویم فرزند حسین (ع) را ترک نمی کنیم
پارسینه
هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
رسانیوز
نصرالله: آیت الله خامنه ای حسین زمان است
تابناک
هرجنگ احتمالی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهدبود/جنگ عربستان دریمن چیزی جزشکست وننگ ابدی برایش نخواهد داشت
هم اندیشی
سید حسن نصرالله: آیت الله خامنه ای حسین زمان است
عصر ایران
سید حسن نصرالله: ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین در هر زمانی به گوش می رسد
آفتاب
قواعد بازدارندگی را تثبیت کرده ایم/ هر جنگی علیه ایران به نابودی اسرائیل می انجامد
خبرگزاری دفاع مقدس
نصرالله: آیت الله خامنه ای سید ما، رهبر ما و حسین زمان ماست
فرارو
سید حسن نصرالله : هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
انتخاب
گزینه ای جز مقاومت برای لبنان و فلسطین وجود ندارد
ایکنا
امام خامنه ای و ایران قلب مقاومت هستند/اسرائیل فقط در فیلم های هالیوودی شکست ناپذیر است
آنا نیوز
ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین(ع) ندای همه مستضعفان جهان است/ مخالفت با توطئه جنگ علیه ایران
آنا نیوز
ارتش اسرائیل هالیوودی شده؛ هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
قدس آنلاین
سید حسن نصرالله: اسرائیل فقط در فیلم های هالیوودی شکست ناپذیر است
افکار نیوز
سخنرانی سیدحسن نصرالله درروز عاشورا
جهان نیوز
سید حسن نصرالله: ارتش اسرائیل یک ارتش هالیوودی ناتوان است/ آیت الله خامنه ای حسین زمان است
ایران خبر
ارتش اسرائیل به ارتشی هالیوودی تبدیل شده است
مرور نیوز
جنگ احتمالی علیه ایران، پایان اسرائیل و حضور آمریکا در منطقه است
خبرگزاری موج
حسن نصرالله: هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
اقتصاد نیوز
اخبار مرتبط
bltمشرق نیوز : رژیم آل سعود در مراحل پایانی عمر خود است/ ماجرای دیدار با حاج قاسم برای حضور 120 فرمانده عملیاتی حزب الله در عراق/ ناشنیده ها از دیدارها با مقام معظم رهبری
bltشبکه الکوثر : توصیه عطوان به ریاض و ابوظبی: به حرف های نصرالله گوش کنید!
bltاتاق خبر : رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
bltجوان آنلاین : نصرالله: سعودی و امارات روی دولت از پیش باخته ترامپ حساب باز کرده اند
bltتسنیم : دولت «اشرف غنی» حمله به تاسیسات نفتی عربستان را محکوم کرد
bltدنیای اقتصاد : شرایط دیدار روحانی و ترامپ
bltبرنا نیوز : آنچه می تواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
bltتابناک : حزب الله: تحریم ها بر عزم و اراده ما می افزاید
bltتسنیم : حزب الله: تحریم ها بر عزم و اراده ما می افزاید/ تلاش های آمریکا علیه مقاومت شکست خورد
bltشبکه الکوثر : دبیرکل انصارالله یمن : از ایران حمایت می کنیم
bltشبکه الکوثر : سید حسن نصرالله : امام خامنه ای حسین زمان است
bltصدا و سیما : مهمترین خبر های جهان (7-19)
bltپایداری ملی : از امروز به بعد خطوط قرمزی وجود ندارد
bltایران آنلاین : رهبر انقلاب اسلامی فرمانده خیمه گاه مقاومت است
bltپانا : عبدالملک الحوثی: صحنه یمن «کربلای معاصر» است
bltفردا نیوز : سید حسن نصرالله: از امروز به بعد خطوط قرمزی وجود ندارد
bltآرمان پرس : سید حسن نصرالله: از امروز به بعد خطوط قرمزی وجود ندارد/ به تجاوزات به شکل مناسب پاسخ می دهیم
bltبولتن نیوز : از امروز به بعد خطوط قرمزی وجود ندارد/ به تجاوزات به شکل مناسب پاسخ می دهیم
bltرویداد 24 : ارتش اسرائیل یک ارتش هالیوودی ناتوان است/ خامنه ای حسین زمان است
blt598 : هر جنگ احتمالی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود/ امام خامنه ای حسین زمان ماست
bltبلاغ مازندران : هر جنگ احتمالی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
bltپارسینه : نصرالله: حسین ما در این زمان آیت الله خامنه ای است/ اگر هزار بار هم کشته شویم فرزند حسین (ع) را ترک نمی کنیم
bltرسانیوز : هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
bltتابناک : نصرالله: آیت الله خامنه ای حسین زمان است
bltهم اندیشی : هرجنگ احتمالی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهدبود/جنگ عربستان دریمن چیزی جزشکست وننگ ابدی برایش نخواهد داشت
bltعصر ایران : سید حسن نصرالله: آیت الله خامنه ای حسین زمان است
bltآفتاب : سید حسن نصرالله: ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین در هر زمانی به گوش می رسد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : قواعد بازدارندگی را تثبیت کرده ایم/ هر جنگی علیه ایران به نابودی اسرائیل می انجامد
bltفرارو : نصرالله: آیت الله خامنه ای سید ما، رهبر ما و حسین زمان ماست
bltانتخاب : سید حسن نصرالله : هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
bltایکنا : گزینه ای جز مقاومت برای لبنان و فلسطین وجود ندارد
bltآنا نیوز : امام خامنه ای و ایران قلب مقاومت هستند/اسرائیل فقط در فیلم های هالیوودی شکست ناپذیر است
bltآنا نیوز : ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین(ع) ندای همه مستضعفان جهان است/ مخالفت با توطئه جنگ علیه ایران
bltقدس آنلاین : ارتش اسرائیل هالیوودی شده؛ هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
bltافکار نیوز : سید حسن نصرالله: اسرائیل فقط در فیلم های هالیوودی شکست ناپذیر است
bltجهان نیوز : سخنرانی سیدحسن نصرالله درروز عاشورا
bltایران خبر : سید حسن نصرالله: ارتش اسرائیل یک ارتش هالیوودی ناتوان است/ آیت الله خامنه ای حسین زمان است
bltمرور نیوز : ارتش اسرائیل به ارتشی هالیوودی تبدیل شده است
bltخبرگزاری موج : جنگ احتمالی علیه ایران، پایان اسرائیل و حضور آمریکا در منطقه است
bltاقتصاد نیوز : حسن نصرالله: هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.