مخبر - 1398/06/19 - کنگره عظیم عاشوراییان/ تجلی «شور و شعور» در سراسر کشور +عکس و فیلم

کنگره عظیم عاشوراییان/ تجلی «شور و شعور» در سراسر کشور +عکس و فیلم
همزمان با عاشورای حسینی، ایران اسلامی در عزای سیدالشهدا(ع) غرق در عزا و ماتم شد و مردم با حضور در هیئات در سوگ سرور و سالار شهیدان عزاداری کردند.
کنگره عظیم عاشوراییان/ تجلی «شور و شعور» در سراسر کشور +عکس و فیلم

به گزارش مشرق، سراسر کشور امروز سه شنبه در عاشورای حسینی به یاد اباعبدالله الحسین(ع) غرق در سوگ و ماتم است و آیین های عزاداری با جلوه و شکوهی وصف ناپذیر در جای جای میهن اسلامی در حال برگزاری است.

مشهد؛ خیابان های منتهی به حرم مملو از عاشقان حسینی(ع)

از ابتدای صبح امروز و صادف با رزو عاشورا، دسته های عزاداری روز عاشورا از سراسر مشهد، شهرستان ها و دیگر استان ها با پای پیاده و در حالی که مشغول سینه زنی و نوحه خوانی هستند، مشغول حرکت به سمت و سوی بارگاه منور رضوی هستند.

بیشتر بخوانید: ماجرای اولین عزاداری در شهرضا بعد از انقلاب اسلامی «قاراقارا»نشان از قامت عباس(ع)دارد +عکس

خیابان های منتهی به حرم مطهر رضوی از هر طرف مملو از عاشقان حسینی است و همگی آمده اند تا این غم و اندوه بزرگ را به محضر امام هشتم شیعیان تسلیت بگویند.

نوحه خوانی، سینه زنی، مرثیه سرایی، بلند کردن و حرکت علم های بزرگ عزاداری تنها بخشی از عزاداری این عاشقان اهل بیت(ع) است.

علاوه بر دسته های عزاداری، زنان و کودکان بسیاری هم همراه با این دسته ها با پای پیاده به سوی حرم در حال حرکت هستند.

بخشی از جمعیت به حرم مطهر رضوی رسیده اند جمع بسیاری نیز در حال حرکت به سوی حریم رضوی هستند، صحن ها و رواق های حرم مطهر رضوی نیز سرشار از عزاداران حسینی است.

قزوین؛ شاهزاده حسین(ع)، مقصد هیئت ها

آئین عزاداری و سوگواری روز عاشورا در قزوین، از دقایقی پیش آغاز شده و طبق یک سنت تاریخی، تمامی دسته های سینه زنی، هیئت ها و عزاداران حسینی از مسجد، حسینیه، تکیه، هیئت، موکب و یا محلهٔ خود با پای پیاده به سمت امامزاده حسین بن علی بن موسی الرضا(ع) حرکت می کنند.

در آئین عزاداری مردم قزوین در روز عاشورا، در طول تاریخ شاهزاده حسین(ع) همواره میعادگاه نهایی عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) بوده است.

حرکت دسته های عزاداری و حضور آن ها در شاهزاده حسین(ع)، تا عصر روز عاشورا به طول خواهد انجامید و حتی برخی از هیئت های عزاداری از شهرهای مجاور مانند اقبالیه و محمودآباد نمونه نیز با پای پیاده به سمت این امام زاده حرکت خواهند کرد.

طبق سنت هرساله، نماز جماعت ظهر روز عاشورا نیز امسال، در خیابان سپه به امامت آیت الله عابدینی نمایندهٔ ولی فقیه و امام جمعهٔ قزوین اقامه خواهد شد.

سمنان؛ آیین نخل گردانی در مهدی شهر

مهم ترین ویژگی مراسم سوگواری و عزاداری سالار شهیدان (ع) در مهدی شهر، حمل نخل بسیار قدیمی و بزرگی است که در اصطلاح محلی به «مَفه» معروف است. مردم این دیار همه ساله در ایام سوگواری امام حسین (ع) پس از تزئین این نخل، آن را با احترام خاصی حمل می کنند؛ شاید بتوان گفت نخل مهدی شهر قدیمی ترین نخل موجود در استان سمنان است.

دانلود


قم؛ طلوع صبح عزا در عاشورا

آفتاب گرم و سوزان دامن خود را بر شهر گسترانیده، بغض فروخورده آسمان مانع بارش شده ولی در آرزوی بارانی است که دشت را سیراب کند و جرعه ای آب برای دلاورمردان کربلا به ارمغان آورد ولی افسوس که چشمه اشکش خشکیده است.

شهر قم نیز شور و حال و هوای خاصی دارد. پیر و جوان در دسته های عزاداری به چشم می خورند. برخی مشک آب به دست دارند و با عبور در بین جمعیت عزاداران به یاد حضرت عباس(ع) و تشنه لبان کربلا، عزاداران را سیراب می کنند.

دسته های زنجیر و سینه زنی به سمت حرم کریمه اهل بیت(س) حرکت می کنند تا به این بانوی بزرگوار و حضرت ولی عصر عج الله این مصیبت را تسلیت گویند و با زهرای اطهر(س) در این مصیبت جانکاه ابراز همدردی کنند.

اینجا همه خود را به کاروان عاشقان رسانده اند تا عشق و ارادت خود را به ارباب بی کفن ابراز کنند، عرب، عجم، ترک و... هر یک با زبان خود نوحه سرایی می کنند و با فریاد «لبیک یا حسین» وارد حرم عمه سادات می شوند.

اگر فلسفه و داستان تاسوعا را بدانی معنا و مفهوم «مکن ای صبح طلوع» را درک می کنی. مگر در عاشورا چه مصیبتی قرار است بر حسین(ع)، عباس(ع) و یارانش وارد شود که خورشید نباید طلوع کند.

خرم آباد؛ آیین «گل مالی» روز عاشورا

عزادارن حسینی در خرم آباد امسال نیز بنا به رسم دیرینه خود همزمان با صبح عاشورا آیین «گل مالی» را برگزار کرده و با گل مالی کردن سر و بدن اوج ارادت خود به سید و سالار شهیدان را نشان دادند.

دانلود


البرز؛ رنگین کمان عزاداری سالار شهیدان در ایران کوچک

این روزها به هر محله، کوی و برزن که وارد می شویم ردپایی از عشق به اباعبدلله الحسین (ع) نمایان است. هر کس به نوعی ارادت خود را به این خاندان ابراز و با هر چه در توان دارد از میهمانان حسین (ع) پذیرایی می کند.

از نصب پرچم های سبز، سرخ و سیاه بر در و دیوار شهر تا راه اندازی دسته جات عزاداری، برپایی تکایا و ایستگاه های صلواتی، همه و همه خبر از یکرنگی و اتحاد در برگزاری مراسم عزاداری برای امام سوم شیعیان می دهند.

محرم در البرز حال و هوای دیگری دارد زیرا رنگین کمانی از عزاداری ها و سنن مختلف مربوط به شهرهای ایران در آن مشاهده می شود. دمام نوازی هیأت خوزستانی ها و بوشهری های مقیم کرج، نخل گردانی در حسینیه یزدی ها، مرثیه خوانی و سینه زنی آذری ها، تعزیه در روستای برغان و کلاک و چاوشی مازندرانی ها از جمله آن ها هستند.

تا کنون آثار ناملموس مراسم آماده سازی حسینیه اعظم برغان برای محرم، تعزیه روستای برغان، نذر ریشه در روستای برغان، عاشورای قدیم در روستای مهران طالقان، سینه زنی شیلنگه در روستای گلینک طالقان، تعزیه تاریخی کلاک و مراسم آش حلیم 28 ماه صفر در کرج به ثبت ملی رسیده اند.

اقامه نماز ظهر عاشورا در مصلی شهر ایلام

برای نخستین بار در مصلی بزرگ امام خمینی (ره)، به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام نماز ظهر عاشورا اقامه می شود.

برای شرکت گسترده و حضور هرچه بیشتر مردم نیز سرویس های ایاب و ذهاب در میدان 22 بهمن محل تجمع عزاداران حسینی مهیا و کار انتقال عزاداران به مکان برپایی نماز عاشورا را انجام می دهند.

نماز ظهر عاشورا همه ساله در میدان 22 بهمن شهر ایلام اقامه می شد.


حال و هوای چهارمحال و بختیاری در روز عاشورا

روز دهم محرم، اوج غم و اندوه شیعیان است که به حرمت وقایع این روز که برای خاندان اهل بیت علیهم السلام اتفاق افتاد از ابتدای این ماه تا انتهای صفر را به عزاداری می پردازند.

مردم چهارمحال و بختیاری همپای شیعیان جهان اسلام از ابتدای محرم با پوشیدن لباس مشکی، شرکت در مجالس عزاداری، طبخ و توزیع نذری و ... به اقامه عزا پرداختند.

امروز روز عاشورای حسینی(ع) حس و حال دیگری بر چهارمحال و بختیاری غالب شده، به طوری که هر تک عکسی که از هر منطقه ای از شهرها و روستاها یا حتی سیاه چادرهای عشایر در این روز گرفته شود بیانگر تفاوت محسوس این روز با روزهای دیگر است؛ تمام محله ها و پس کوچه ها هم پای خیابان های اصلی و ورودی شهرها سیاه پوش هستند و به وضوح مشخص است تمام مردم با هر سن و جنسیتی از هر قومی که باشند به عزای عزیزی نشستند.


اهواز؛ عزایی به رنگِ عبا

صبحِ ده محرم است، چشم ها با اشک باز می شود و بچه ها برای پوشیدن لباس طفلان مسلم به دستان مادر دخیل می بندند، دل ام علی مانند دیگ هایش به جوش افتاده و اشک ها قطره قطره شیله اش را مرواریددوزی می کنند.

اینجا اهواز است با فاصله ای حوالی 700 کیلومتر از کربلا، نه آنقدر نزدیک که برسیم و نه حتی آنقدر دور که نرسیم و این تناقض، هر ساله جاماندگان از قافله عشق را به اضطرابی شیرین می کشاند؛ صبح 10محرم، آغاز بیقراری مردمان اهواز است؛ امتداد صدای "یا قـــــومِ" میدان تعزیه تا به خانه ها می رسد، پسربچه ها با شمشیرهای پلاستیکی و لباس های سبز و قرمز به جان هم افتاده اند، زنان کاسه های گِل را آماده می کنند و ردی از عزا را بر محاسن همسران خود می کشند تا کوچه به کوچه به سمت میدان تعزیه جاری شوند و خود از میان درِ خانه ها با بدرقه "یا حسین" به آن ها وصله می خورند.

زنجان؛ قصه محرم به سر رسید

روز عاشورا تجلی میثاق مردم با امام حسین(ع) است و هیأت های مذهبی، عزاداران حسینی و ارادتمندان سرور و سالار شهیدان امروز در فضایی معنوی با تشکیل دسته های سینه زنی و زنجیرزنی به یاد امام حسین(ع) و شهدای کربلا عزاداری کرده و اشک ماتم ریختند.

ماه محرم به دهمین روز خود رسید و مردمان پایتخت شور و شعور حسینی همچنان عزادارند، عزادار سرور و سالار شهیدان و 72 تن از یاران باوفای ایشان.

امروز نیز همانند روزهای قبل در جای جای استان زنجان صدای دسته و عزاداری به گوش می رسد و هر کس به اندازه توان و بضاعت خود در عزای سومین امام شیعیان عزاداری می کند.

از نخستین ساعات امروز سه شنبه همزمان با دهم محرم سالروز عاشورای حسینی آیین های عزاداری در قالب دستجات سینه زنی، زنجیرزنی با حضور پرشور عزاداران مومن و خداجوی استان برگزار و در ظهر عاشورا به اوج خود می رسد.

برگزاری مراسم عزاداری روز عاشورا در استان زنجان شور و حال خاصی دارد، باید در زنجان بود و دید عاشقان اهل بیت (ع) به ویژه امام حسین (ع) با عزاداری خود چه غوغایی برپا کرده اند.

سیستان و بلوچستان؛ اجرای مراسم تعزیه خوانی در زاهدان

گروه تعزیه مسجد از سال 1376کار خود را آغاز کرده و در راستای مراسمات محرم و عزاداری سیدالشهدا (ع) فعالیت های خوبی را انجام داده است.

گروه تعزیه مسجد ابوذر غفاری بلوار رسالت در ماه محرم برنامه های متنوعی از جمله تعزیه نمایشی شهادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع)، شهادت حضرت علی اکبر(ع)، خطبه خوانی حضرت زینب (سلام الله علیها) در کاخ یزید را اجرا کرده که موجب رضایت مندی مردم شریف شهرستان زاهدان شده است.

تعزیه نمایشی خرابه شام به یاد دو خادم مسجد ابوذر غفاری مرحوم مصطفی جهانتیغ از بازیگران اصلی گروه تعزیه و شهید مرتضی خانی بندانی از گروه دمانه زنی در ظهر روز عاشورا ، هیئت شیفتگان اهل بیت بلوار جمهوری و شب شام غریبان در کهف الشهدای محله ابوذر زاهدان برگزار می شود.

کردستان؛ اثبات ارادت اهل سنت به امام حسین در شعر شاعران

کردستان، استانی فرهنگی، مذهبی و سرزمین مسجد و مناره است، بافت این استان را قوم کرد و ترک و شیعه و سنی تشکیل می دهند.

سال های سال است شیعه و سنی و کرد و ترک در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند و اصل وحدت و همدلی بین تشیع و تسنن در ایران را معنا کرده اند.

محرم که می آید همه در سوگ شهادت امام حسین(ع) به سوگ می نشینند، در و دیوار سیاه پوش می شود، مردم نذر ادا می کنند و برخی هم روزه می گیرند.

کردستان سرزمین اهل سنت پیروان امام شافعی است، کسانی که ارادت ویژه ای به پیامبر و خاندان آن حضرت دارند و مصداق آن را می توان در شعر شاعران کرد اهل سنت مشاهده کرد.

کردستان سرزمین دف و مولودی خوانی در مدح پیامبر و اهل بیت، سرزمین شاعران و عرفای بزرگی است که محوریت اکثریت آثار آنان پیامبر، اهل بیت و بزرگان دین هستند.

منابع مکتوب شاعران و نویسندگان اهل سنت گواهی محکم بر اثبات ادعای ارادت پیروان این مذهب به امام حسین(ع) است.

کرمانشاه؛ قصه کربلا به «سر» رسید

امروز آفتاب که طلوع کرد حال و هوای شهر طوری دیگر بود، امروز روز عشق دلدادگی است؛ حسین و یاران باوفایش با خلق حماسه ای بزرگ گشاینده مسیر تازه ای می شوند؛ نهضت ماندگار سیدالشهدا(ع) دعوتی از مردم به امر به معروف و نهی از منکر بود.

با جاری شدن نام امام حسین(ع) بر زبان، ناخودآگاه قیام در برابر باطل به ذهن خطور می کند، عشق به حسین کهنگی ندارد؛ هرروز تازه تر و پویاتر می شود؛ عشق به حسین زمان، مکان، زن، مرد، پیر و جوان نمی شناسد در خانه حسین بر روی همه باز است.

حضور هیئات سینه زنی، زنجیر زنی و آحاد ملت عزادار جلوه خاصی به شهر داده است. حضور جوانان هم در عزاداری امسال بسیار پر رنگ است. عزای عاشورای حسینی تا نماز ظهر ادامه خواهد داشت و پس از اقامه نماز به پایان می رسد.

یزد؛ معرفی امام حسین (ع) از حسینیه ایران به سراسر دنیا

عزاداری مردم یزد از گذشته تاکنون به شکلی انجام گرفته که شهره عام و خاص بوده و در سال های گذشته هم به واسطه حضور گردشگران خارجی، در دنیا مطرح شده است.

حضور گردشگران خارجی در استان در سال های قبل بسیار آمار جالب توجهی داشت که به بیش از 1200 گردشگر نیز رسید و امسال هم پیش بینی بر آن است که به همین میزان رسیده و آمار آن به هزار و 500 گردشگر هم برسد.

گردشگرانی که در مراسمات عزاداری یزد شرکت می کنند غالباً از کشورهای آلمان، هند، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، هلند، انگلیس، سویس، ترکیه، دانمارک، الجزایر، برزیل، مراکش، اسلوونی و چین هستند که در مراسمات مختلف و شهرستان های مختلف استان یزد حضور پیدا کرده و با تهیه فیلم و عکس از این مراسمات، آن را به دنیا مخابره می کنند.

همدان؛ سوگواری همدانی ها در روز عاشورا برگزار شد

آئین سوگواری روز عاشورا در همدان از صبح زود آغاز شده به طوری که شهر یکپارچه سیه پوش و عزادار است.

حرکت دسته های سینه زنی و زنجیرزنی با همراهی مردم عزادار، به شهر رنگ و بوی حسینی بخشیده است.

طبق یک سنت قدیمی؛ هیات های عزاداری با سبک و سیاق مخصوص خود از نقاط مختلف خود را به 6 خیابان منتهی به میدان امام(ره) می رسانند و در آنجا سوگواری می کنند.

برگزاری تعزیه، سقایی و دادن نذری به عشق حسین(ع) هم جلوه عزا در شهر را دوچندان کرده است.

مرکزی؛ آیین علم گردانی روستای انجدان

مردم دیندار و مومن روستای انجدان اراک همزمان با ایام عزاداری سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع) با حضور در آیین کهن علم گردانی این روستا ارادت خود به شهیدان کربلا و اهل بیت(ع) رساندند.

دانلود

نماز ظهر عاشورا در شهرهای مازندران اقامه می شود

حجت الاسلام ناصر شکریان امروز درباره اقامه نماز ظهر عاشورا در شهرستان ساری، اظهار کرد: اقامه نماز ظهر عاشورا یکی از بهترین و زیباترین امر عملی امر به معروف بوده که در خود یکی از پیام های قیام حسینی را نیز دارا است.

وی افزود: در سال های قبل با توجه به اینکه برخی از مناطق هوا بارانی بود ولی مردم مومن و عاشورایی در فضای باز نماز ظهر عاشورا را باشکوه خاصی برگزار کردند و امسال نیز طبق سنوات گذشته این مراسم در صفوف منظم اقامه خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران اضافه کرد: غیر از حسینیه ها، تکایا و مساجد ، در بسیاری از مسیرهای دسته روی شاهد شکوه اقامه نماز ظهر عاشورا هستیم.

شکریان گفت: به هیأت های مذهبی و روحانیون و مداحان توصیه شده است در مراسم و محافل حسینی به اقامه نماز ظهر عاشورا تاکید کنند.

گیلان؛ دیار سلطان در عزای سرور و سالار شهیدان/اطعام 30000 عزادار حسینی

آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) محفل عاشقان اباعبدالله برای عزاداری در روز عاشورا است.

هم زمان با روز عاشورا، جاماندگان زیارت کربلا، از نقاط مختلف گیلان و استان های هم جوار در قالب دسته های عزاداری، سینه زنی و نوحه خوانی به آستانه اشرفیه و حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف آمده و ارادت قلبی خود را به امام حسین و 72 یار باوفایش نشان می دهند.

عزاداران حسینی به یاد مظلومان دشت کربلا به سر زنان در غم شهادت اباعبدالله الحسین بوده و برای مظلوم دشت نینوا خون گریه می کنند.

برگزاری تعزیه و آتش زدن نمادین خیمه های اباعبدالله الحسین (ع) ازجمله برنامه هایی است که در صحن و سرای آستان مقدس و حضور هزارنفری مردم و زائران در قالب دسته های عزاداری باشکوه برگزار می شود.

آذربایجان شرقی؛ «عَلم » میراث مظلوم عزاداری تاریخی بازار

جمعیت سوگوار، پیچ وخم راسته ها و تیمچه ها را دسته دسته طی می کنند و علم های نگارین، پیشاپیش دسته ها، به یاد علمدار سرافراز کربلا، غریو «یا حسین» را به میعاد مظفریه می رسانند.

تیمچه مظفریه تبریز، از نخستین دوره های بنا در سال 1305 هجری قمری، پذیرای دستجات ماه محرم بوده است. معماری زیبا، شرایط آکوستیک صوتی و دمای مطبوع مظفریه، باعث شده ٢4 محله تاریخی تبریز، از جای جای شهر خود را به این تیمچه رسانده و زیباترین آئین های سوگواری را در قالب سه سبک عرب، زنجیرزن و عجم برپا کنند.

علم های تاریخی دستجات تبریز، مهم ترین عنصر بصری در عزاداری های بازار این شهر است که با وجود غنای مفهومی، جلوه زیبا و دیرینگی قدمت، کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

عزاداری بازار تاریخی تبریز، علاوه بر جنبه های مذهبی و معنوی، جلوه باشکوهی است از فرم ها و نمادهای مهم هنری. نمادهایی که از بطن عزاداری مردم نشات گرفته و در قالب هنرهایی مانند تعزیه، پرده خوانی، شبیه خوانی و نقالی، وارد هنرهای نمایشی شده است.

فارس؛ پاکسازی مسیر عزادارن حسینی شیراز

پخش کردن نذری در ماه محرم و مراسم عزاداری با تجمع و ریختن زباله در مسیرهای شهر همراه است و باید در کنار برگزاری مراسم این ایام به جمع آوری زباله و پاک شدن چهره شهرمان نیز توجه کنیم. در این ایام که بسیاری از گردشگران با هدف بازدید از یک رویداد مذهبی بزرگ راهی شهر ما می شوند، هر یک از ما به عنوان یک شهروند سوگوار در ماه محرم می توانیم تصویر مطلوبی از این مراسم و آئین های سوگواری برای گردشگران ایجاد کنیم.

دبیر تشکل پاکسازان طبیعت فارس با اشاره به برگزاری برنامه 205 این تشکل گفت: در این برنامه، مسیر عبور دسته های عزاداران حسینی (ع) در شیراز مورد پاکسازی قرار گرفت.

شهلا ایادی ادامه داد: بر این اساس امسال برای پنجمین سال متوالی، مسیر آرامستان قصردشت از ظروف یک بار مصرف و زباله هایی که در مسیر رها شده بود، پاکسازی شد.

کرمان؛ حال و هوای عاشورایی دیار کریمان

آیین های عزاداری عاشورای حسینی در شهرهای مختلف استان کرمان با شکوه خاصی برگزار شد و عاشقان اباعبدالله (ع) در عزای حسین (ع) و یارانش اشک ماتم ریختند.

حال و هوای دیار کریمان عاشورایی شده و شهر سیاه پوش، در هر کوچه و برزنی صدای سینه و زنجیرزنی و ارادت به سیدالشهداء به گوش می رسد.

عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) ظهر امروز پس از پایان عزاداری در نقاط مختلف استان کرمان به فرمان سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) نماز ظهر عاشورا را به جماعت اقامه کردند.

مردم کوهبنان طبق یک سنت چهار صد ساله با حضور در مساجد، تکایا و حسینه ها پس از اقامه نماز صبح به قرائت زیارت عاشورا پرداختند و ثواب آن را تقدیم به روح مطهر و منور آقا ابوالفضل العباس (ع) کردند و در ادامه با حمل بیرق های سیاه و سبز همچنین فریادهای لبیک یا حسین(ع) و لبیک یا ابوالفضل العباس (ع) به سوی امامزاده سلیمانشاه (ع) برای زیارت قبور مطهر و منور شهیدان هشت سال دفاع مقدس شتافتند.

منبع: فارس
منبع خبر : مشرق نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «مشرق نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
دانلود   مرورگر   ولایت فقیه   قزوین   مشهد مقدس   کنگره   چشمه   محمودآباد   امامزاده   امام رضا علیه السلام   میهن   مراسم سوگواری   مرثیه سرایی   طلوع   نوحه خوانی   کریمه اهل بیت   اهل بیت   غم و اندوه   حضرت عباس علیه السلام   رواق   سالار شهیدان   امام حسین علیه السلام   هیئت های عزاداری   نخل گردانی   جرعه   موکب   ماتم   انقلاب اسلامی   سینه زنی   استان قم   استان سمنان   حرم مطهر رضوی   حسینیه   عزاداری  
اخبار مرتبط
ارتباط ایران و عراق دشمنان را خشمگین کرده است
ایرنا
عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا
خبرگزاری حوزه
برپایی دسته عزاداری نیرو های مسلح قم در سالروز شهادت سیدالساجدین(ع)
خبرگزاری دفاع مقدس
آئین نمادین خاکسپاری شهداری کربلا در قزوین برگزار شد
خبرگزاری ایلنا
برگزاری آئین نمادین خاکسپاری شهدای کربلا در قزوین
ایرنا
برگزاری تشییع نمادین یاران حسین(ع) توسط قبیله بنی اسد در قزوین
مهر نیوز
نخل گردانی عصر یازدهم محرم نشان تداوم سوگواری مردم شاهرود
ایرنا
تبلور شور حسینی در میان شیعه و سنی سیستان وبلوچستان
ایرنا
400 سال نقاره نوازی به عشق حسین(ع)/ سنتی که قرنها سینه به سینه شد
مهر نیوز
شام غریبان حسینی در سرزمین آفتاب برگزار شد
تسنیم
آئین شام غریبان حضرت اباعبدالله(ع) در قم برگزار شد
تسنیم
قم در شام غریبان حسینی غرق در ماتم شد
برنا نیوز
جلوه هایی از شور و شکوه سوگواری عاشورای حسینی در خراسان جنوبی به روایت تصویر
تسنیم
تجمع عزاداران حسینی در گناوه برگزار شد
مهر نیوز
اقامه عزای روز عاشورا توسط مردم خوزستان + تصاویر
تسنیم
آیین شام غریبان در کاشمر برگزار شد
ایرنا
آیین شام غریبان در حرم مطهر رضوی برگزار شد
ایرنا
مراسم عزاداری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین با حضور مراجع تقلید برگزار شد
رسانیوز
فریاد «لبیک یا حسین(ع)» فرزندان دیار سردار جنگل در گیلان طنین انداز شد+ فیلم
تسنیم
قم در شام غریبان حسینی غرق در ماتم است
ایرنا
از خیمه های عزاداری حسین تا اقامه نماز با شکوه ظهر عاشورا
پارسینه
مراسم عزاداری روز عاشورا در قم
مهر نیوز
نماز ظهر عاشورا در سراسر استان اصفهان اقامه شد
تسنیم
کنگره عظیم عاشوراییان/ تجلی «شور و شعور» در سراسر کشور +عکس
هم اندیشی
ایران به سوگ نشست؛ مراسم عزاداری عاشورا در سراسر کشور+ عکس
آنا نیوز
عزاداری و برگزاری نماز ظهر عاشورا در محورهای منتهی به حرم مطهر رضوی
الف
عزاداری باشکوه عاشورا در سراسر کشور/ تمام ایران در غم شهادت «امام حسین (ع)» می گرید
میزان
آذربایجان شرقی در عاشورای حسینی غرق در ماتم شد
تسنیم
سرزمین آفتاب با نوای عاشورایی «واحسینا» به سوگ حضرت خورشید نشست
تسنیم
مشهدالرضا امروز در عاشورای حسینی کربلای دیگر
صدا و سیما
استان بوشهر در سوگ عاشورا
صدا و سیما
اقامه باشکوه عزای خون خدا در دیار کریمه اهل بیت(ع)
خبرگزاری حوزه
استان سمنان در سوگ امام حسین(ع) غرق ماتم شد/اقامه نماز ظهر عاشورا
مهر نیوز
حرم رضوی مملو از حضور زائران؛ لحظه به لحظه بر تعداد زائران افزوده می شود
تسنیم
نوای سوگ سالار شهدا در سرزمین آفتاب پیچید/ عزاداری دوستداران حسین
مهر نیوز
مهاباد در مرثیه عاشورا سیاه پوش شد
ایرنا
فریاد یاحسین در ورامین طنین انداز شد
ایرنا
عزاداری و برگزاری نماز ظهر عاشورا در محورهای منتهی به حرم مطهر
مهر نیوز
کنگره عظیم عاشوراییان/ تجلی «شور و شعور» در سراسر کشور +عکس و فیلم
مشرق نیوز
سراسر ایران خیمه عزای حسین(ع)
ایرنا
اخبار مرتبط
bltایرنا : ارتباط ایران و عراق دشمنان را خشمگین کرده است
bltخبرگزاری حوزه : عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا
bltخبرگزاری دفاع مقدس : برپایی دسته عزاداری نیرو های مسلح قم در سالروز شهادت سیدالساجدین(ع)
bltخبرگزاری ایلنا : آئین نمادین خاکسپاری شهداری کربلا در قزوین برگزار شد
bltایرنا : برگزاری آئین نمادین خاکسپاری شهدای کربلا در قزوین
bltمهر نیوز : برگزاری تشییع نمادین یاران حسین(ع) توسط قبیله بنی اسد در قزوین
bltایرنا : نخل گردانی عصر یازدهم محرم نشان تداوم سوگواری مردم شاهرود
bltایرنا : تبلور شور حسینی در میان شیعه و سنی سیستان وبلوچستان
bltمهر نیوز : 400 سال نقاره نوازی به عشق حسین(ع)/ سنتی که قرنها سینه به سینه شد
bltتسنیم : شام غریبان حسینی در سرزمین آفتاب برگزار شد
bltتسنیم : آئین شام غریبان حضرت اباعبدالله(ع) در قم برگزار شد
bltبرنا نیوز : قم در شام غریبان حسینی غرق در ماتم شد
bltتسنیم : جلوه هایی از شور و شکوه سوگواری عاشورای حسینی در خراسان جنوبی به روایت تصویر
bltمهر نیوز : تجمع عزاداران حسینی در گناوه برگزار شد
bltتسنیم : اقامه عزای روز عاشورا توسط مردم خوزستان + تصاویر
bltایرنا : آیین شام غریبان در کاشمر برگزار شد
bltایرنا : آیین شام غریبان در حرم مطهر رضوی برگزار شد
bltرسانیوز : مراسم عزاداری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین با حضور مراجع تقلید برگزار شد
bltتسنیم : فریاد «لبیک یا حسین(ع)» فرزندان دیار سردار جنگل در گیلان طنین انداز شد+ فیلم
bltایرنا : قم در شام غریبان حسینی غرق در ماتم است
bltپارسینه : از خیمه های عزاداری حسین تا اقامه نماز با شکوه ظهر عاشورا
bltمهر نیوز : مراسم عزاداری روز عاشورا در قم
bltتسنیم : نماز ظهر عاشورا در سراسر استان اصفهان اقامه شد
bltهم اندیشی : کنگره عظیم عاشوراییان/ تجلی «شور و شعور» در سراسر کشور +عکس
bltآنا نیوز : ایران به سوگ نشست؛ مراسم عزاداری عاشورا در سراسر کشور+ عکس
bltالف : عزاداری و برگزاری نماز ظهر عاشورا در محورهای منتهی به حرم مطهر رضوی
bltمیزان : عزاداری باشکوه عاشورا در سراسر کشور/ تمام ایران در غم شهادت «امام حسین (ع)» می گرید
bltتسنیم : آذربایجان شرقی در عاشورای حسینی غرق در ماتم شد
bltتسنیم : سرزمین آفتاب با نوای عاشورایی «واحسینا» به سوگ حضرت خورشید نشست
bltصدا و سیما : مشهدالرضا امروز در عاشورای حسینی کربلای دیگر
bltصدا و سیما : استان بوشهر در سوگ عاشورا
bltخبرگزاری حوزه : اقامه باشکوه عزای خون خدا در دیار کریمه اهل بیت(ع)
bltمهر نیوز : استان سمنان در سوگ امام حسین(ع) غرق ماتم شد/اقامه نماز ظهر عاشورا
bltتسنیم : حرم رضوی مملو از حضور زائران؛ لحظه به لحظه بر تعداد زائران افزوده می شود
bltمهر نیوز : نوای سوگ سالار شهدا در سرزمین آفتاب پیچید/ عزاداری دوستداران حسین
bltایرنا : مهاباد در مرثیه عاشورا سیاه پوش شد
bltایرنا : فریاد یاحسین در ورامین طنین انداز شد
bltمهر نیوز : عزاداری و برگزاری نماز ظهر عاشورا در محورهای منتهی به حرم مطهر
bltمشرق نیوز : کنگره عظیم عاشوراییان/ تجلی «شور و شعور» در سراسر کشور +عکس و فیلم
bltایرنا : سراسر ایران خیمه عزای حسین(ع)
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.