مخبر - 1398/06/18 - هدف اسرائیلی ها از شایعه پردازی در باره دیدار ترامپ با روحانی چیست؟

هدف اسرائیلی ها از شایعه پردازی در باره دیدار ترامپ با روحانی چیست؟
گام سوم هم اجرایی شد. بی بی پریشان خاطرتر از همیشه این بار شایعه دیگری را علم کرده است! او با خط دهی به رسانه های خبری چپ صهیونیستی، بر اساس یک دیدار در لندن حاشیه دیگری را برای جهان ترتیب داده است.
هدف اسرائیلی ها از شایعه پردازی در باره دیدار ترامپ با روحانی چیست؟

زهره نوروزپور: این روزها نتانیاهو خشمگین است و کما فی سابق پی دوره گردی برای یارگیری علیه ایران. تلفن های مکرر به همتایان خود از روسیه تا اروپا و آمریکا!

قبل از انعقاد توافقنامه هسته ای او هرچه در چنته داشت رو کرد برای اینکه از این توافق جلوگیری کند. چرا که از روی کار آمدن دولت یازدهم به ریاست حسن روحانی او که می دانست دولت تازه مانند سابق نیست، ساز ناسازگاری را کوک کرد و در واکنش به انتخاب روحانی به سران اروپا و آمریکا اعلام کرد که نسبت به از سرگیری مجدد روابط دوستانه با ایران خوش بین نباشند و در پی راه حل نظامی برای مقابله با ایران هسته ای برآیند. سیاستی که او همواره علیه ایران دنبال کرده است.

پس از روی کار آمدن ترامپ و شعارهای انتخاباتی او درباره پاره کردن برجام، بی بی حمایت خود را از ترامپ با این هدف که امدن او به کاخ سفید می تواند اسرائیل را به هدف خود در مقابل ایران همیاری کند آغاز کرد. ترامپ به کاخ سفید آمد و سرانجام پس از کش و قوس های فروان و اخراج وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی خود و جایگزینی پمپئو و جان بولتون، در 18 اردیبهشت ماه 97 رسما از برجام خارج شد.

اما نتانیاهو که تصور می کرد که تنها خروج آمریکا از برجام او را به هدف خود می رساند حساب کشورهای دیگر در توافق هسته ای را نکرده بود! فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه و چین به همراه اتحادیه اروپا که اعضای این توافق بودند اعلام کردند که در برجام، برابر اصل قطعنامه 2231 شورای امنیت باقی خواهند ماند. همین امر سبب شد که نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی به دنبال همراه شدن اروپا نیز بیفتد.

گام به گام ایران و حملات رژیم صهیونیستی

کار برای نتانیاهو سخت تر از همیشه شد. ایران یک سال به اروپا، برای اجرای اینستکس مهلت داد. اما اروپا کاری از پیش نبرد و ایران نیز در مقابل بد عهدی اروپا، راهبرد گام به گام را بر اساس بند 36 برجام که طرف های مذاکره کننده اگر بر تعهد خود باقی نمانند ایران نیز می تواند غنی سازی خود را طبق توافق از سر بگیرد، آغاز کرد. راهبرد ایران سبب شد که تهران بار دیگر قدرت چانه زنی خود را افزایش دهد و اروپایی ها را به تحرک وا دارد. به همین دلیل میانجیگران وارد تهران شدند. اما نتوانستند با پیشنهاد های خود تهران را مجاب به توقف اجرای گام به گام تعهدات برجامی کنند.

بر همین اساس که اسرائیل از اهداف خود دور می شد سیاست پیش دستانه و یکجانبه گرایانه را در پیش گرفت. که اولین آن عملیات پرچم دروغین بود. روزی که نخست وزیر آبه شینزو به دیدار مقام معظم رهبری رفت، استارت حمله به نفتکش ها زده شد. روز پنجشنبه 23 خرداد 98 رژیم صهیونیستی با عملیات پرچم دروغین دو نفتکش را که یکی متعلق به ژاپن و دیگری برای نروژ بود در دریای عمان هدف حمله قرار داد. اقدامی که پس از ان منجر به حوادث دیگر شد. از جمله تشکیل ائتلاف دریایی از سوی آمریکا.

شاید بتوان گفت مساله توقیف نفتکش ها و حتی عملیات پرچم دروغین مانع از اقدامات اروپا برای احیای برجام نشد. گام به گام تعهدات برجامی ایران بی بی را گام به گام به عقب انداخت.

این گام به گام ها او را خشمگین تر از همیشه کرد. او معقتد است که برجام بازی باحاصل جمع صفر به نفع ایران بود. چرا که نفوذ تهران را در منطقه پیش از گذشته کرد. نفوذ ایران تا جایی پیش رفت که یک طرف مذاکرات آستانه درباره راه حل بحران این کشور ایران است. نفوذ ایران تا جایی رفت که اکثریت شیعه در عراق کرسی های پارلمان را به دست گرفتند، محور مقاومت تا جایی رفت که دست برتر در یمن از آن انصارالله است و امارات به دنبال عقب نشینی! مساله ایی که بی نهایت اسرائیل را به خشم آورده است.

این مسائل سبب شد او حملات را یکجانبه علیه ایران آغاز کند. حملات پهپادی در عراق، مرز سوریه و لبنان آغاز شد و او در اقدامی گستاخانه ایران را به صراحت تهدید کرد که هرکجایی که نشانی از ایران باشد هدف می گیریم. اما او مانند همیشه باز هم نمی داند. او هیچگاه قدرت محور مقاومت را درک نکرد و نخواهد کرد. او پاسخ های جانانه ای در چند روز اخیر از حزب الله دریافت کرده است. به همین خاطر فعلا حملات خوابیده است اما در ازای ان به دوره گردی در اروپا افتاده است.

او در سفری غیر منتظره به اروپا رفت. با جانسون دیدار کرد و پاسخ منفی نخست وزیر انگلیس درباره برجام تیتر رسانه های خبری اروپا شد. اما این رسانه ها تنها به این دیدار بسنده نکردند. خبرهایی رسید که او در لندن با وزیر دفاع آمریکا، مارک اسپر نیز دیدار کرده است. همین خبر سبب شد که احتمال دیدار روحانی با ترامپ در حاشیه نشست سازمان ملل قوت بگیرد. البته از سوی رسانه های صهیونیستی!

این در حالی است که مقامات کشورمان از جمله رئیس جمهور هرگونه دیدار و مذکره را منتفی اعلام کرده اند.

برآورد اسرائیل: دیدار روحانی و ترامپ حتمی است!

در حالی که رئیس جمهوری ایران اخیرا طی اظهاراتی دیدار احتمالی با دونالد ترامپ در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در دو هفته آینده را منتفی دانسته و بار دیگر بر تحقق پیش شرط های شناخته شده قبل از هر گونه مذاکره مستقیم با آمریکا تاکید نموده و مقامات دیگری نیز به طرق مختلف دیدار روسای دو کشور را رد کردند، اما برآورد اسرائیلی ها این است که این دیدار انجام خواهد شد.

روزنامه چپگرای اسرائیلی "هاآرتص" در شماره امروز یکشنبه خود نوشت که با وجود حملات رسانه ای دو سویه، اما ایران و آمریکا بر سر دیدار روحانی و ترامپ با هم توافق کرده اند و این دیدار انجام خواهد شد!

این روزنامه این برآورد را به سازمان های امنیتی و اطلاعاتی اسرائیلی نسبت می دهد و می نویسد که این مساله دلیل دیدار هفته گذشته بنیامین نتانیاهو با مارک اسپر در لندن بوده است. البته خود ترامپ نیز اخیرا با محتمل دانستن دیدارش با روحانی به نگرانی های نتانیاهو دامن زده است.

منابع رسانه ای اسرائیلی با وجود مواضع اعلامی طرف ایرانی، تا جایی با اطمینان از وقوع این دیدار سخن می گویند که فقط یک مانع فراروی آن می بینند و آن هم نه ایران، بلکه خود ترامپ است و می گویند که وی غیر قابل پیش بینی است و اگر نظر خود را تغییر ندهد، این دیدار انجام خواهد شد.

به گفته این منابع، ظاهرا دلیل اصلی سفر اخیر نتانیاهو به لندن در هفته گذشته، نه دیدار با جانسون و مقامات انگلیسی، بلکه دیدار با وزیر دفاع آمریکا بوده است.
واقعیت این است که مدتی است یک نوع واهمه از لابلای اظهارات مقامات اسرائیلی به ویژه شخص نتانیاهو و تحلیل های رسانه های نزدیک به مراکز امنیتی نسبت به هر نوع دیدار احتمالی میان مقامات آمریکایی با همتایان ایرانی خود محسوس و مشهود است.

نتانیاهو که هفدهم سپتامبر با یک انتخابات سرنوشت ساز روبرو است و هر نوع تغییر رویکردی در سیاست های آمریکا قبل از این تاریخ را به زیان خود و حزب لیکود و در عین حال در درازمدت به زیان تل آویو می داند، در طول حدود سه سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ بیشترین تاثیر را بر سیاست خاورمیانه ای وی به ویژه در قبال ایران داشته است.

اما اخیرا برخی روزنامه های اسرائیلی نوشتند، وقتی وزیر خارجه ایران به بیاریتس شهر فرانسوی محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت سفر کرد، نتانیاهو از بیم هر نوع دیدار احتمالی وی با رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد که با ترامپ تلفنی صحبت کند؛ اما او از پاسخ دادن به تماس های وی سرباز زد.

در واقع، تاثیرگذاری بیش از حد نخست وزیر اسرائیل در چند سال اخیر در سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه، نه صرفا به دلیل همراهی همیشگی این کشور و یا نزدیکی ترامپ به جریان انجیلیِ طرفدار سرسخت این رژیم و دوستی میان دو طرف، بلکه در کنار همه اینها به خاطر وجود شخصیت متنفذی چون جان بولتون در دولت آمریکا بوده است که در عین این که کاملا شیفتهِ اسرائیل می باشد، ضد ایران نیز هست.

اکنون گویا نگرانی نتانیاهو از کاهش نفوذ و قدرت تاثیرگذاری بولتون بر سیاست های ترامپ است.
به هر حال، حتی اگر هم دیداری میان روحانی و ترامپ انجام شود، به این سادگی یخ روابط تهران و واشنگن آب نمی شود، و نتیجه خاصی بر آن متصور نیست. اما صرف همین دیدار برای اسرائیل نگران کننده است.
حال پرسش این است که آیا برآورد سازمان های امنیتی اسرائیلی درباره "قطعیت" دیدار روسای جمهور آمریکا و ایران مبتنی بر داده های "حتمی" است یا صرفا جنجالی رسانه ای برای فشار آوردن جهت ممانعت از هر گونه دیداری و لو این که احتمال آن خیلی ضعیف باشد؟
باید منتظر ماند و دید در جریان نشست هفتاد و چهارم مجمع عمومی سازمان ملل که از 26 شهریور آغاز می شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا سلام و علیکی "تصادفی"! روی می دهد؟ یا دیداری دو جانبه و رسمی؟ یا هیچ کدام؟ فعلا که ایران احتمال هر نوع دیداری را منتفی می داند.

17310

کد خبر 1298065
منبع خبر : خبرآنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از «خبرآنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
عراق   ژاپن   مقام معظم رهبری   نظامی   خرداد   آمریکا   روسیه   نروژ   قطعنامه   انصار الله   مشاور امنیت ملی   محور مقاومت   نتانیاهو   کاخ سفید   ونیز   مذاکرات آستانه   نفتکش   دریای عمان   پاره کردن برجام   چانه   توافق هسته ای   تشیع   ناسازگاری   چین   لندن   حسن روحانی   حادثه   برجام   یمن   رژیم صهیونیستی   دونالد ترامپ   نخست وزیر   مایک پمپئو   بحران   جان بولتون   اسرائیل   پارلمان   امارات متحده عربی   اتحادیه اروپایی   دولت تدبیر و امید   انگلیس   اینستکس   خروج آمریکا از توافق هسته ای   اروپا   تعهدات برجام   عملیات پرچم   حمله به نفتکش   توقیف نفتکش   ائتلاف دریایی   گام سوم  
اخبار مرتبط
مشاوره منطقه ای دیپلمات ایرانی به ترامپ
صدای ایران
شرایط دیدار روحانی و ترامپ
دنیای اقتصاد
پیش بینی می شود تا پایان دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا سیاست " فشار حداکثری" را تکمیل کرده و ایران نیز به طور کامل از برجام خارج شود
شعار سال
آیا مذاکره ای بین ایران و آمریکا صورت می گیرد؟ / ایران برای توافق احتمالی چه باید بکند؟
رویداد 24
آیا معامله ای بین ایران و آمریکا در راه است؟/ «ایران» برای توافق احتمالی چه باید بکند؟
تابناک
آنچه که میتواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
سیمرغ
با ادامه روند کنونی، پیش بینی می شود تا پایان دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا سیاست " فشار حداکثری" را تکمیل کرده و ایران نیز به طور کامل از برجام خارج شود / اگر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
تیک نیوز
موسویان: ترامپ خواستار گفت وگو با ایران است اما میز مذاکره را ترک می کند!
الف
موسویان: گر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
مردمی ها
پیش بینی حسین موسویان درباره سرنوشت برجام تا پایان دوران ترامپ / تداوم سیاست فشار حداکثری
ایران آنلاین
سید حسین موسویان تشریح کرد: چگونه ترامپ به آرزوی خود می رسد؟
نامه نیوز
موسویان: با ادامه روند کنونی، پیش بینی می شود تا پایان دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا سیاست " فشار حداکثری" را تکمیل کرده و ایران نیز به طور کامل از برجام خارج شود / اگر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
انتخاب
پیشنهاد موسویان درباره معامله هسته ای
تابناک
موسویان: گفتگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
فرارو
آرزوی ترامپ، گفت وگو و معامله مستقیم با ایران است
شبستان
گفتگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
رویداد 24
پیشنهاد موسویان درباره معامله هسته ای/ آنچه که می تواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
اقتصاد نیوز
آنچه می تواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
برنا نیوز
گفت وگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
دیده بان ایران
موسویان : ایران بلادرنگ از برجام خارج شود
ساعت 24
موسویان: گفت وگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
ایسنا
پیشنهاد موسویان درباره معامله هسته ای/آنچه که میتواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
خبرآنلاین
پیشنهاد موسویان درباره معامله با ترامپ/آنچه که میتواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
خبرآنلاین
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
ایرنا
برکناری بولتون چراغ سبز به ایران است/ با رفتن بولتون، سیاست خارجی کاخ سفید عقلانی تر می شود
آریا
رفتن بولتون چه تبعاتی برای ترامپ و چه نفعی برای جهان دارد؟
تیتر20
رفتن بولتون چه تبعاتی برای ترامپ دارد؟
دنیای اقتصاد
هدف اسرائیلی ها از شایعه پردازی درباره دیدار ترامپ با روحانی چیست؟
وانا نیوز
هدف اسرائیلی ها از شایعه پردازی در باره دیدار ترامپ با روحانی چیست؟
دنیای اقتصاد
گذر زمان به ضرر امریکاست نه ایران
صدا و سیما
پومپئو: اروپا به باج خواهی های ایران پایان بدهد
بهار نیوز
جنگ افروزبین ایران و آمریکا چه کسی است؟
جامعه مهندسین
چه کسی بین ایران و آمریکا جنگ افروزی می کند؟
تابناک
ایران و آمریکا به دنبال جنگ نیستند، چه کسی منطقه را به آتش می کشد؟
وانا نیوز
ایران و آمریکا به دنبال جنگ نیستند اما…
انصاف نیوز
ایران و آمریکا به دنبال جنگ نیستند، پس چه کسی جنگ افروزی می کند؟
خبرآنلاین
ایران و آمریکا به دنبال جنگ نیستند؛ چه کسی جنگ افروزی می کند؟
خبرآنلاین
ظریف شوک داد، سخنان روحانی دنیا را به فکر فرو برد
خبرآنلاین
مهمترین خبرهای جهان (7-19)
صدا و سیما
پیش بینی محمدجواد ظریف از رئیس جمهور بعدی آمریکا
اقتصاد نیوز
اخبار مرتبط
bltصدای ایران : مشاوره منطقه ای دیپلمات ایرانی به ترامپ
bltدنیای اقتصاد : شرایط دیدار روحانی و ترامپ
bltشعار سال : پیش بینی می شود تا پایان دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا سیاست " فشار حداکثری" را تکمیل کرده و ایران نیز به طور کامل از برجام خارج شود
bltرویداد 24 : آیا مذاکره ای بین ایران و آمریکا صورت می گیرد؟ / ایران برای توافق احتمالی چه باید بکند؟
bltتابناک : آیا معامله ای بین ایران و آمریکا در راه است؟/ «ایران» برای توافق احتمالی چه باید بکند؟
bltسیمرغ : آنچه که میتواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
bltتیک نیوز : با ادامه روند کنونی، پیش بینی می شود تا پایان دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا سیاست " فشار حداکثری" را تکمیل کرده و ایران نیز به طور کامل از برجام خارج شود / اگر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
bltالف : موسویان: ترامپ خواستار گفت وگو با ایران است اما میز مذاکره را ترک می کند!
bltمردمی ها : موسویان: گر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
bltایران آنلاین : پیش بینی حسین موسویان درباره سرنوشت برجام تا پایان دوران ترامپ / تداوم سیاست فشار حداکثری
bltنامه نیوز : سید حسین موسویان تشریح کرد: چگونه ترامپ به آرزوی خود می رسد؟
bltانتخاب : موسویان: با ادامه روند کنونی، پیش بینی می شود تا پایان دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا سیاست " فشار حداکثری" را تکمیل کرده و ایران نیز به طور کامل از برجام خارج شود / اگر ترامپ معامله دوجانبه می خواهد،ایران باید بلادرنگ از برجام خارج شود تا درمورد یک معامله هسته ای مذاکره کنند
bltتابناک : پیشنهاد موسویان درباره معامله هسته ای
bltفرارو : موسویان: گفتگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
bltشبستان : آرزوی ترامپ، گفت وگو و معامله مستقیم با ایران است
bltرویداد 24 : گفتگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
bltاقتصاد نیوز : پیشنهاد موسویان درباره معامله هسته ای/ آنچه که می تواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
bltبرنا نیوز : آنچه می تواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
bltدیده بان ایران : گفت وگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
bltساعت 24 : موسویان : ایران بلادرنگ از برجام خارج شود
bltایسنا : موسویان: گفت وگو و معامله مستقیم با ایران، آرزوی ترامپ است
bltخبرآنلاین : پیشنهاد موسویان درباره معامله هسته ای/آنچه که میتواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
bltخبرآنلاین : پیشنهاد موسویان درباره معامله با ترامپ/آنچه که میتواند دیدارترامپ-روحانی را ممکن سازد
bltایرنا : مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
bltآریا : برکناری بولتون چراغ سبز به ایران است/ با رفتن بولتون، سیاست خارجی کاخ سفید عقلانی تر می شود
bltتیتر20 : رفتن بولتون چه تبعاتی برای ترامپ و چه نفعی برای جهان دارد؟
bltدنیای اقتصاد : رفتن بولتون چه تبعاتی برای ترامپ دارد؟
bltوانا نیوز : هدف اسرائیلی ها از شایعه پردازی درباره دیدار ترامپ با روحانی چیست؟
bltدنیای اقتصاد : هدف اسرائیلی ها از شایعه پردازی در باره دیدار ترامپ با روحانی چیست؟
bltصدا و سیما : گذر زمان به ضرر امریکاست نه ایران
bltبهار نیوز : پومپئو: اروپا به باج خواهی های ایران پایان بدهد
bltجامعه مهندسین : جنگ افروزبین ایران و آمریکا چه کسی است؟
bltتابناک : چه کسی بین ایران و آمریکا جنگ افروزی می کند؟
bltوانا نیوز : ایران و آمریکا به دنبال جنگ نیستند، چه کسی منطقه را به آتش می کشد؟
bltانصاف نیوز : ایران و آمریکا به دنبال جنگ نیستند اما…
bltخبرآنلاین : ایران و آمریکا به دنبال جنگ نیستند، پس چه کسی جنگ افروزی می کند؟
bltخبرآنلاین : ایران و آمریکا به دنبال جنگ نیستند؛ چه کسی جنگ افروزی می کند؟
bltخبرآنلاین : ظریف شوک داد، سخنان روحانی دنیا را به فکر فرو برد
bltصدا و سیما : مهمترین خبرهای جهان (7-19)
bltاقتصاد نیوز : پیش بینی محمدجواد ظریف از رئیس جمهور بعدی آمریکا
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.